http://kariera.mk

Anadoly Agency: Sulmuesit tjerë nuk përmbushën pritshmëritë, Muriqi i jashtëzakonshëm

para 7 muajve - PortaliOnline

Edhe pse është vetëm fillimi i edicionit, sulmuesi i Fenerbahçes Vedat Muriqi e ka dëshmuar vlerën e tij duke shënuar katër gola në Superligën turke. Derisa “Kanarinat e Verdha” kanë katër fitore, dy barazime...

Anadolu Agency i kushton një shkrim të veçantë për Vedat Muriqin

para 7 muajve - Klan Kosova

Edhe pse është vetëm fillimi i edicionit, sulmuesi i Fenerbahçes Vedat Muriqi e ka dëshmuar vlerën e tij duke shënuar katër gola në Superligën turke. Derisa “Kanarinat e Verdha” kanë katër fitore, dy barazime...

Anadolu Agency i kushton një shkrim të veçantë për Vedat Muriqin

para 7 muajve - Albinfo

Edhe pse është vetëm fillimi i edicionit, sulmuesi i Fenerbahçes Vedat Muriqi e ka dëshmuar vlerën e tij duke shënuar katër gola në Superligën turke. Derisa “Kanarinat e Verdha” kanë katër fitore, dy barazime...

Anadolu Agency i kushton një shkrim të veçantë për Vedat Muriqin

para 7 muajve - Ekonomia Online

Edhe pse është vetëm fillimi i edicionit, sulmuesi i Fenerbahçes Vedat Muriqi e ka dëshmuar vlerën e tij duke shënuar katër gola në Superligën turke. Derisa “Kanarinat e Verdha” kanë katër fitore, dy barazime...

Tifozët turq shohin ëndrra, duan Muriqin në Kombëtaren e tyre

para 7 muajve - Albeu

Vedat Muriqi është bërë njëri prej sulmuesve më të mirë në Turqi falë formës së shkëlqyeshme që po e kalon në skuadrën e tij të re, Fenerbahçe. Pas tetë javëve të para të kampionatit turk, ylli i Kombëtares...

Tifozët turq e ëndërrojnë Muriqin në Kombëtaren e Turqisë

para 7 muajve - Gazeta Express

Vedat Muriqi është bërë njëri prej sulmuesve më të mirë në Turqi falë formës së shkëlqyeshme që po e kalon në skuadrën e tij të re, Fenerbahçe. Pas tetë javëve të para të kampionatit turk, ylli i Kombëtares...

Mediumi turk: Muriqi po e dëshmon vlerën e vet te Fenerbahce

para 7 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi kosovar është lavdëruar nga agjencia e lajmeve nga Turqia, Anadolu Agency, për paraqitjet e tij me Fenerbahcen në ndeshjet e Superligës së Turqisë deri më tani. Edhe pse është ende fillimi i sezonit,...

Tifozët turq ëndërrojnë Muriqin në Kombëtaren e tyre!

para 7 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi është bërë njëri prej sulmuesve më të mirë në Turqi falë formës së shkëlqyeshme që po e kalon në skuadrën e tij të re, Fenerbahçe. Pas tetë javëve të para të kampionatit turk, ylli i Kombëtares...

Tifozët turq e ëndërrojnë Muriqin në Kombëtaren e Turqisë

para 7 muajve - Medial

Vedat Muriqi është bërë njëri prej sulmuesve më të mirë në Turqi falë formës së shkëlqyeshme që po e kalon në skuadrën e tij të re, Fenerbahçe. Pas tetë javëve të para të kampionatit turk, ylli i Kombëtares...

Legjenda turke për Vedat Muriqin: Ky lojtar meriton vëmendjen e klubeve evropiane!

para 7 muajve - GazetaBlic

Një ndër futbollistët më të suksesshëm në histori të Turqisë, është Emre Belözoğlu. Ai ka luajtur në kampionatet më të fortë në botë si në Spanjë, Angli e Itali te Atletico Madridi, Interi e Newcastle...

Veterani turk me fjalë të mëdha për Vedat Muriqin

para 7 muajve - Albeu

Një ndër futbollistët më të suksesshëm në histori të Turqisë, është Emre Belözoğlu. Ai ka luajtur në kampionatet më të fortë në botë si në Spanjë, Angli e Itali te Atletico Madridi, Interi e Newcastle...

Turqit ‘shohin ëndrra’ me Vedat Muriqin

para 7 muajve - Bota Press

Vedat Muriqi është një nga sulmuesit më formë aktualisht në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës deri më tani ka shënuar 4 gola në fanellën e Fenerbahçes, shkruan Gazeta Sport. Tashmë¸Muriqi ka fituar...

‘Anadolu Agency’ vjen me artikull të veçantë për Vedat Muriqin

para 7 muajve - GazetaBlic

Edhe pse është vetëm fillimi i edicionit, sulmuesi i Fenerbahçes Vedat Muriqi e ka dëshmuar vlerën e tij duke shënuar katër gola në Superligën turke. Derisa “Kanarinat e Verdha” kanë katër fitore, dy barazime...

Mesfushori i Turqisë: Nuk është befasi që Evropa po e kërkon Muriqin

para 7 muajve - Epoka e Re

Ish-mesfushori i Interit dhe Atletico Madridit, Emre Belozoglu e ka lavdëruar sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi. Mesfushori turk, ka thënë se nuk është befasi që skuadrat e mëdha evropiane interesohen...

Turqit duan të na marrin Bomber Muriqin: Pyeten mes vete për rastin

para 7 muajve - Periskopi

Vedat Muriqi është njëri ndër futbollistët shqiptarë më në formë, shkruan Periskopi. Bomber Muriqi deri më tani ka zhvilluar tetë ndeshje me gjingantin turk duke shënuar 4 gola në Superligën turke. Tifozët...

Legjenda turke e “çon në qiell” Bomber Muriqin

para 7 muajve - Periskopi

Ish-futbollisti i Interit dhe njëri ndër futbollistët më të suksesshëm në histori të Turqisë është mesfushori Emre Belozoglu, shkruan Periskopi. Mesfushori ka luajtur në kampionatet më të mira të botës,...

Vedat Muriqi vrapoi pothuajse 11 km në ndeshjen e fundit të Fenerbahces!

para 7 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi është i kudondodhur në fushë. Muriqi ka luajtur dje për 90 minuta në fitoren e ekipit të tij ndaj Denizlispor, me ç’rast edhe shënoi golin e dytë në minutën...

Sadiku dhe Muriqi gjejnë rrjetën!

para 7 muajve - Top Channel

Armando Sadiku ishte një prej protagonistëve të Malagës në fitoren 2-0 që kjo e fundit arriti në sfidën me Deportivo la Corunan në Riazor duke marrë 3 pikë të rëndësishme në luftën për mbijetesë në Divizionin...

Vedat Muriqi ‘bishë’ e vërtetë – vrapoi më shumë se 10 kilometra mbrëmë për Fenerbahcen

para 7 muajve - Periskopi

Vedat Muriqi po vazhdon të impresionojë si me Kombëtaren e Kosovës, ashtu edhe me skuadrën e Fenerbahcen. Mbrëmë, në fitoren 2-1 të Fenerbahces, Vedat Muriqi realizoi golin e dytë në minutën e 62-të, raporton...

Muriqi arrin diçka të madhe te Fenerbahce

para 7 muajve - OraInfo

Vedat Muriqi, po kalon një formë të jashtëzakonshme në Turqi. Fenerbahce mbrëmë mposhti Denizlisporin me rezultat 1:2 në ndeshjen, ku Vedat Muriqi shënoi golin e dytë dhe ndihmoi në të parin. Përveç golit,...

Shënoi përsëri, Vedat Muriqi flet pas paraqitjes së mbrëmshme

para 7 muajve - Aktuale

Sulmuesi i Fenerbahce, Vedat Muriqi tashmë lirisht mund të thuhet se është i pandalshëm dhe në formën jetike të karrierës së tij. Ylli kosovar ishte një nga më meritorët për fitoren e skuadrës së tij në...

Muriqi flet për golin e shënuar dhe fitoren me Fenerbahcen

para 7 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer. Ylli i Kosovës ka qenë vendimtar edhe në një fitore të skuadrës së tij Fenerbahce. Gjiganti nga Stambolli ka triumfuar në udhëtim te Denizlispor...

Shënoi përsëri, Vedat Muriqi flet pas paraqitjes së mbrëmshme

para 7 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Fenerbahce, Vedat Muriqi tashmë lirisht mund të thuhet se është i pandalshëm dhe në formën jetike të karrierës së tij. Ylli kosovar ishte një nga më meritorët për fitoren e skuadrës së tij në...

Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit këtë vit

para 7 muajve - Koha.mk

Bomeri i Kosoves, Vedat Muriqi ka vazhduar me formën e lartë në kampionatin turk me skuadrën e Fenerbahces, shkruan Periskopi, përcjellë gazeta Koha. Gladiatori i ‘Dardanëve’ ka shënuar edhe një herë golin...

“Bisha” Muriqi shënon në fitoren e Fenerbahces

para 7 muajve - Lajm

Vjen goli i radhës i Vedat Muriqit më ngjyrat e Fenerbahces në Superligën e Turqisë. Gjiganti kosovar, titullar i padiskutueshëm te skuadra e kryeqytetit Stamboll shënoi golin e dytë për të tijtë në fitoren...

Fenerbahçe krenar me bomber Muriqin: Ia publikon statistikat e pabesueshme

para 7 muajve - Periskopi

Fenerbahce mbrëmë mposhti Denizlisporin me rezultat 1:2 në ndeshjen, ku Vedat Muriqi shënoi golin e dytë dhe ndihmoi në të parin. Përveç golit, sulmuesi kosovar ka bërë edhe paraqitje shumë të mirë, duke...

Vedat Muriqi vazhdon me gola në Turqi

para 7 muajve - Alsat-M

Sulmuesi I Kosovës , Vedat Muriqit sërisht shënon për Fenerbahçenën e Turqisë. Gjiganti kosovar, titullar i padiskutueshëm te skuadra e kryeqytetit Stamboll shënoi golin e dytë në fitoren 1-2 në fushën...

Shënoi përsëri, Vedat Muriqi flet pas paraqitjes së mbrëmshme

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sulmuesi i Fenerbahce, Vedat Muriqi tashmë lirisht mund të thuhet se është i pandalshëm dhe në formën jetike të karrierës së tij. Ylli kosovar ishte një nga më meritorët për fitoren e skuadrës së tij në...

Shënoi përsëri, Vedat Muriqi flet pas paraqitjes së mbrëmshme

para 7 muajve - Zyrtare

Ylli kosovar ishte një nga më meritorët për fitoren e skuadrës së tij në udhëtim te Denizlispor 1-2 në ndeshjen për Superligën turke, ku ai realizoi njëherë. 25-vjeçari ka thënë se nuk është e rëndësishme...

Muriqi triumfon me statistika mbresëlënëse!

para 7 muajve - Albinfo

Përveç Kosovës, Vedat Muriqi po shkëlqen edhe në Superligën e Turqisë. Mbrëmë, Vedat Muriqi i solli fitore Fenerbahces, duke treguar performancë të shkëlqyeshme. Meqenëse, sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës...

Muriqi shënon në fitoren e Fenerbahces

para 7 muajve - Shenja

Vjen goli i radhës i Vedat Muriqit më ngjyrat e Fenerbahces në Superligën e Turqisë. Gjiganti kosovar, titullar i padiskutueshëm te skuadra e kryeqytetit Stamboll shënoi golin e dytë për të tijtë në fitoren...

Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit në këtë vit

para 7 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi është po vazhdon të shkëlqejë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në këtë verë u transferua te skuadra turke nga rivali i Superligës së Turqisë, Rizespor. Gladiatori...

Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit në këtë vit

para 7 muajve - Periskopi

Vedat Muriqi është po vazhdon të shkëlqejë në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në këtë verë u transferua te skuadra turke nga rivali i Superligës së Turqisë, Rizespor. Gladiatori...

Vedat Muriqi nuk ndalet, shënon golin e radhës për Fenerbahcen

para 7 muajve - Ina

Sulmuesi shqiptar i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka shënuar përsëri në kampionatin turk. Vedat Muriqi, sulmues i kombëtares së Kosovës shënoi golin e dytë të Fenerbahce kundër Yukatel Denizlispor.Fenerbahce...

Statistikat mbresëlënëse të Vedat Muriqit në këtë vit

para 7 muajve - Telegrafi

Vedat Muriqi (Foto: Fenerbahce SK / Twitter)

Muriqi, Eshtë më e rëndësishme fitorja, se sa shënoj unë apo jo

para 7 muajve - Albeu

Vedat Muriqi e ka gjetur sërish golin në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren 2-1 të Fenerbahçes kundër Denizlispor. 25-vjeçari shënoi për 2-0 në minutën e 62-të,...

Muriqi: S’ka rëndësi nëse nuk shënoj, me rëndësi është fitorja

para 7 muajve - Gazeta Express

Vedat Muriqi e ka gjetur sërish golin në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren 2-1 të Fenerbahçes kundër Denizlispor, shkruan Gazeta Express. 25-vjeçari shënoi për...

Muriqi fitoi zemrat e tifozëve të Fenerbahces me këtë veprim në golin e fundit

para 7 muajve - Insajderi

Vedat Muriqi është duke shkëlqyer në sezonin e tij të parë te Fenerbahce. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në këtë verë u transferua te skuadra turke nga rivali i Superligës së Turqisë, Rizespor, më shumë në Insporti.com.

Muriqi: S’ka rëndësi nëse nuk shënoj, me rëndësi është fitorja

para 7 muajve - Medial

Vedat Muriqi e ka gjetur sërish golin në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren 2-1 të Fenerbahçes kundër Denizlispor, shkruan Gazeta Express. 25-vjeçari shënoi për...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - GazetaBlic

‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë...

Shënoi sërish, ja çka thotë Vedat Muriqi pas ndeshjes me Denizlispor

para 7 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi, sulmues i kombëtares së Kosovës shënoi golin e dytë të Fenerbahce kundër Yukatel Denizlispor. Fenerbahce ka fituar me rezultatin 1-2 ndaj Denizlispor dhe Muriqi ishte protagonist sërish,...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - Gazeta Express

‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë...

Ky veprim i Muriqit ua ka marrë zemrat të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - OraInfo

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi. ‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe...

S’ka kush e ndal Muriqin, shënon sërish në Turqi për Fenerbahçen

para 7 muajve - Gazeta Express

Vedat Muriqi e ka gjetur sërish golin në Superligën e Turqisë. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren 2-1 të Fenerbahces kundër Denizlispor, shkruan Gazeta Express. 25-vjeçari shënoi për...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - Medial

‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - Tetova Sot

‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë...

Kjo është nota e Vedat Muriqit pas golit të shënuar ndaj Denizlispor

para 7 muajve - GazetaBlic

Fenerbahce ka arritur fitoren e radhës në Superligën turke ndaj Denizlispor me rezultatin 1:2. Në sfidën ndaj Denizlispor, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e golit në minutën e 64’të të...

Muriqi shënon për Fenerbahçen

para 7 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ka arritur ta ngritë epërsinë ndaj skuadrës Denizlispor. Ai ka shënuar gol në minutën e 62-të, njofton Klan Kosova Me këtë gol, Muriqi shkon në kuotën e katër golave këtë...

Goli i Muriq i jep fitoren Fenerbahces

para 7 muajve - Albeu

Fenerbahce ka mposhtur Denizlisporin me rezultat 1-2 në ndeshjen e xhiros së tetë të Superligës turke . Për këto tri pikë të fituara më meritori ishte Vedat Muriqi i cili fillimisht ndihmi në golin e parë,...

Muriqi realizon në fitoren e Fenerit

para 7 muajve - Koha.net

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e lartë edhe me klubin e tij Fenerbahçe. Shtatlarti realizoi gol për Fenerin në fitoren 1 me 2 ndaj Denizlisporit të dielën në xhiron e tetë të Superligës...

“Bisha” Muriqi shënon në fitoren e Fenerbahces

para 7 muajve - SuperSport

Vjen goli i radhës i Vedat Muriqit më ngjyrat e Fenerbahces në Superligën e Turqisë. Gjiganti kosovar, titullar i padiskutueshëm te skuadra e kryeqytetit Stamboll shënoi golin e dytë për të tijtë në fitoren...

Vedat Muriqi nuk di të ndalen, shënon dhe i jep fitoren Fenerbahces

para 7 muajve - Gazeta Tema

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e tij maft të mirë në kampionatin turk. Bomberi i “Dardanëve” ka shënuar një tjetër gol te skuadra e tij, Fenerbahce, në takimin ndaj...

Muriqi shënon për Fenerbahçen

para 7 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, ka arritur ta ngritë epërsinë ndaj skuadrës Denizlispor. Ai ka shënuar gol në minutën e 62-të, njofton Klan Kosova Tani rezultati midis Fenerbahçes dhe Denizlisporit është 2-0. klankosova.tv

Muriqi nuk ndalet, i dhuron tre pikët Fenerbahces

para 7 muajve - Lexo

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e tij maft të mirë në kampionatin turk. Bomberi i “Dardanëve” ka shënuar një tjetër gol te skuadra e tij, Fenerbahce, në takimin ndaj...

Vedat Muriqi nuk ndalet, shënon golin e radhës për Fenerbahcen

para 7 muajve - Aktuale

Sulmuesi shqiptar i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka shënuar përsëri në kampionatin turk Golin e dytë për Fenerin, e shënoi reprezentuesi i Kosovës, Muriqi në minutën e 62-të për rezultatin 0:2. Fenerbahce...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - Gazeta Observer

Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë më...

Muriqi shënon super gol për Fenerbahcen

para 7 muajve - GazetaBlic

Vedat Muriqi ka realizuar për Fenerbahcen ndaj Denizlispor. Muriqi realizoi në minutën e 64’të – duke treguar kështu aftësitë e tij për të finalizua, raporton GazetaBlic . Muriqi shënoi pas asistimit të...

Shënoi golin e fitores për Fenerbahcen, kështu u vlerësua Muriqi

para 7 muajve - Periskopi

Bomeri i Kosoves, Vedat Muriqi ka vazhduar me formën e lartë në kampionatin turk me skuadrën e Fenerbahces, shkruan Periskopi. Muriqi ishte në listën e golashënuesve edhe në fitoren e sotme të gjigantit...

Muriqi i pafat, por ndihmon ekipin për të gjetur golin e epërsisë

para 7 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Fenerbahces ka shkuar në pushim me epërsi prej 0-1 në sfidën ndaj Denizlispor. Fenerbahce realizoi në fundin e pjesës së parë, kur Cigerci në minutën e 39’të u gjet mirë në zonë, raporton GazetaBlic....

Nuk ka kush e ndalë Vedat Muriqin, realizon golin e radhës

para 7 muajve - Infokusi

Denizlispor dhe Fenerbahce po luajnë aktualisht duelin e vlefshëm për javën e tetë në Superligën turke, shkruan Gazeta inFokus. Rezultatin momental është 1-2 për Fenerbahcen. Golin e dytë për gjigantin...

Veprimi i Muriqit që ka fituar zemrat e të gjithëve në Turqi

para 7 muajve - Zyrtare

‘Gladiatori’ i Kosovës, Vedat Muriqi ka fituar tashmë zemrat e mijëra tifozëve në Turqi. Ai njihet si një djalë i përulur dhe punëtorë si dhe shumë falënderues. Vedat Muriqi gjithmonë dëshiron të japë...

Vedat Muriqi vazhdon shkëlqimin dhe golat te Fenerbahce

para 7 muajve - Arbresh

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi ka gjetur golin e radhës me Fenerbahcen në Superligën e Turqisë. Fenerbahce është duke luajtur në udhëtim te Denizlispor në ndeshjen e vlefshme për javën...

S’ndalet Vedat Muriqi, tjetër gol për Fenerbaçen

para 7 muajve - Albinfo

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, ai u bë sërish protagonist duke mos u ndalur së shënuari. Sulmuesi i Kosovës ka shënuar në ndeshjen e sotme ndaj Denizlispor duke I dhënë fitoren aktualisht...

Muriqi ia siguron tri pikët e radhës Fenerbahces

para 7 muajve - Periskopi

Fenerbahce ka mposhtur Denizlisporin me rezultat 1-2 në ndeshjen e xhiros së tetë të Superligës turke, shkruan Periskopi. Për këto tri pikë të fituara më meritori ishte Vedat Muriqi i cili fillimisht ndihmi...

Nuk ndalet Vedat Muriqi, shkund rrjetën me Fenerbahcen

para 7 muajve - Fakti Ditor

Vedat Muriqi po kalon në një formën më të lartë të karrierës së tij. Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka regjistruar përsëri emrin e tij në listën e realizatorëve, shkruan lajmi.net. Fenerbahce...

VIDEO/ Muriqi i pandalshëm, tjetër gol me Fenerbaçen

para 7 muajve - Newsport

Vedat Muriqi bëhet sërish protagonist duke mos u ndalur së shënuari. Bomberi I Kosovës ka shënuar në ndeshjen e sotme ndaj Denizlispor duke I dhënë fitoren aktualisht Fenerbaçes. Në minutën e 62-të Muriqi...

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur në Turqi

para 7 muajve - Epoka e Re

Fenerbahçe është duke fituar në ndeshjen ndaj Denizlispor (1-2). Gol në ketë ndeshje ka realizuar sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po vazhdon shkëlqimin në elitën e futbollit turk.

Çmendet Turqia, shënon përsëri Bomber Muriqi

para 7 muajve - Periskopi

Fenerbahce e ka shënuar edhe golin e dytë në ndeshjen kundër Denizlispor , shkruan Periskopi Golin e dyte e ka shënuar bomberi kosovar i cili po kalon ne formën e tij jetesore, Vedat Muriqi. Më poshtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK