http://kariera.mk

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

para 8 muajve - Top Channel

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e prozhekotërve...

Barazimi me Vllazninë, Ahmataj: Skuadra nuk funksionoi, marrim pikë në të ardhmen

para 8 muajve - Koha Jone

Tirana ka shpërdoruar një tjetër mundësi për të qënë më pranë titullit. Bardheblutë u ndalën në barazim 0-0 nga Vllaznia, ndalesa e dytë radhazi, duke komplikuar së tepërmi pozitat në krye të tabelës....

I mori pikë Tiranës, Osja: Rezultati na qetëson, ju tregoj acarimin e Jonuz

para 8 muajve - Koha Jone

Vllaznia mori një pikë mjaft të rëndësishme, pasi ndali në barazim 0-0 Tiranën. Në “Selman Stërmasi” u luajt një 90 minutësh me shumë raste, me shkodranët që goditen traversën, ndërsa bardheblutë iu afruan...

Superliga/ Shtylla, raste por asnjë gol! Tirana e Vllaznia ndahen në paqe

para 8 muajve - BalkanWeb

Një paqe e ftohtë, në një stadium të ftohtë! Tirana dhe Vllaznia nuk kanë shkuar më shumë sesa një rezultat pa gola në sfidën e parë të javës së 12-të të luajtur në “Selman Stërmasin” e zbrazët për shkak...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

para 8 muajve - Albeu

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e prozhekotërve...

Ahmataj: Gabuam se kemi presion për rezultatin, duhet të përmirësohemi në sulm!

para 8 muajve - SuperSport

Një barazim që nuk i shkon përshtat Tiranës, por trajnerit të bardhebluve Julian Ahmataj nuk i mbetet gjë tjetër veçse të pranojë rezultatin. Në intervistën e tij për Supersport numri 1 i stolit të bardhebluve...

Osja: Mungesat ndikojnë, Vllaznia meritonte fitoren

para 8 muajve - SuperSport

Për shkak të skualifikimit me 2 ndeshje që ka marrë trajneri Mirsad Jonuz, në sfidën ndaj Tiranës, rolin e trajnerit te Vllaznia e bëri zëvendësi i tij, ish-mesfushori i shkodranëve Safet Osja i cili në...

Superliga/ Shtylla, raste por asnjë gol! Tirana e Vllaznia ndahen në paqe

para 8 muajve - Medial

Një paqe e ftohtë, në një stadium të ftohtë! Tirana dhe Vllaznia nuk kanë shkuar më shumë sesa një rezultat pa gola në sfidën e parë të javës së 12-të të luajtur në “Selman Stërmasin” e zbrazët për shkak...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla!

para 8 muajve - SuperSport

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e prozhekotërve...

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues, Tirana dhe Vllaznia ndalen te shtylla

para 8 muajve - Gazeta Tema

Derbi i Shqipërisë mbyllet pa fitues. Tirana dhe Vllaznia nuk i bëjnë keq njëra-tjetrës në Selman Stërmasi duke u ndarë në një barazim pa gola. Supersfida e javës së 12-të u luajt nën dritat e prozhekotërve...

Tirana dhe Vllaznia bëjnë paqe në derbi, ndalen nga shtyllat

para 8 muajve - Koha Jone

Derbi mes Tiranës dhe Vllaznisë ka prodhuar shumë raste shënimi, por asnjë gol. Të dyja skuadrat do të kënaqeshin me një barazim pa gola në “Sterman Stermasi” të boshatisur nga mungesa e tifozëve për shkak...

Pjesa e parë/ Raste dhe traversa, klasikja Tirana-Vllaznia nuk prodhon gola

para 8 muajve - Albeu

Pjesa e parë e klasikes së futbollit shqiptar, Tirana-Vllaznia nuk ka prodhuar fitues, pavarësisht rasteve nga të dy krahët. Sfida e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore nuk prodhoi gola...

Dalin formacionet zyrtare të supersfidës Tirana-Vllzanzia

para 8 muajve - Albeu

Do të startojë në orën 18:00, “klasikja” e futbollist shqiptar mes Tiranës dhe Vllaznisë. Pritet që të luhet në një atmosferë realisht të zymtë. Dhe kjo, jo vetëm prej shirave që kanë pushtuar vendin,...

Barazimi ndaj Vllaznisë, Julian Ahmataj: Duhet ende kohë të vijmë aty ku duam ne, sot kishte dhe anë pozitive

para 8 muajve - Newsport

Tirana mori barazimin e radhës në kampionat. Bardheblutë u ndalën në parazim pa gola në “Selman Stermasi”, ndaj Vllaznisë. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, foli dhe trajneri i Tiranës Julian Ahmataj....

“Meritonim të fitonim”, zv. trajneri i Vllaznisë i kënaqur me barazimin ndaj Tiranës

para 8 muajve - Newsport

Vllaznia barazon 0-0 në “Selman Stermasi” në klasiken e futbollit me Tiranën. Një sfidë e luajtur mirë nga shkodranët të cilët, nuk e vuajtën aspak mungesën e trajnerit të tyre në Jonuz në stol, pas dënimit të...

VIDEO/ TIRANA hap fals në shtëpi, klasikja mbyllet pa fitues

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

LIVE/ Mundësi e artë për Vllazninë, Shtubina pranë golit

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

FOTO/ U dënua nga DISIPLINA, trajneri i VLLAZNISË thyen ligjin shqiptar në ambientet e “Selman Stërmasit”

para 8 muajve - Newsport

Mirsad Jonuz u dënua me dy ndeshje pezullim nga Disiplina për shkak të protestave të shumta në takimin ndaj Bylisit. Në takimin që po luhet aktualisht në “Selman Stermasi”, trajneri I Vllaznisë është duke...

LIVE/ Çfarë rasti shpërdoron Ngoo, sulmuesi ndalet nga shtylla

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

Pjesa e parë pa gola, mesfushori i Vllaznisë: Na duhet më shumë besim, shpresojmë të shënojmë

para 8 muajve - Newsport

Pjesa e parë Tirana-Vllaznia u mbyll në barazim pa gola. Një ndeshje me pak raste për shënim, ku vlen të përmendet një traversë e Vllaznisë dhe dy raste të Tiranës, ndërsa pjesa tjetër e ndeshjes ka qenë...

LIVE/ Nis pjesa e dytë në “Selman Stermasi”

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

VIDEO/ Një traversë dhe pak raste për shënim, Tirana dhe Vllaznia lënë gjithçka të hapur për pjesën e dytë

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

LIVE/ Vllaznia pranë golit, Hygor ndalet nga traversa

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

LIVE/ Starton ndeshja në “Selman Stermasi”, Tirana dhe Vllaznia luajnë vetëm për 3 pikë

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia 0-0 Kategora Superiore/ Java e 12-të Stadiumi “Selman Stermasi”. Gjyqtar : Kridens Meta. Tirana : Lika, Vangjeli, Osmani, Imami, Ismajlgeci, Çelhaka, Halili, Batha, Cobinnah, Cale, Ngoo....

FORMACIONET/ Klasikja e futbollit shqiptar Tirana-Vllaznia, zbulohen rreshtimet në “Selman Stermasi”

para 8 muajve - Newsport

Tirana-Vllaznia është ndeshja e parë e javës së 12-të të Kategorisë Superiore. Një takim që do të startojë në orën 18:00 në ‘Selman Stermasi” pa tifozë për shkak të dënimit nga Disiplina. Pak minuta më...

Disiplina i la jashtë “Selman Stërmasit”, emocionojnë tifozët e Vllaznisë para sfidës me Tiranën

para 8 muajve - Newsport

Vllaznia do të përballet ditën e sotme në orën 18:00 ndaj Tiranës. Sfida e “Selman Stërmasit” do të jetë e para për javën e 12 të kategorisë Superiore. Ndeshja e sotme do të luhet pa tifozë, shkak i dënimit...

Ora 18:00, luhet derbi i Shqipërisë, Vllaznia synon kthesën, Tirana konfirmimin

para 8 muajve - SuperSport

Luhet derbi i Shqipërisë, Tirana-Vllaznië, sfida hapëse e javës së 15-të të Kategorisë Superiore, e cila nis në orën 18:00, në “Selman Stërmasi”. Një Tirana-Vllaznia pa tifozë nuk mund të krijojë atmosferën...

Klasikja shqiptare/ Jonuz: Sa keq që luhet pa tifoz

para 8 muajve - Top Channel

Java e 12 e Kategorisë Superiore do të hapet me atë që konsiderohet si Klasikja e futbollit shqiptar, sfidën mes Tiranës dhe Vllaznisë në Selman Stermasit, një sfidë kjo që do të luhet pa tifozë pas dënimit...

Tirana dhe Vllaznia bëjnë gati “municionet”, Ahmataj dhe Jonuz “projektojnë” titullarët (FORMACIONET)

para 8 muajve - Newsport

Sot, Tirana do të luajë kundër Vllaznisë, ndeshje e vlefshme për javën e 12-të të Superiores. Si bardheblutë, ashtu edhe shkodranët do të hyjnë në fushë për rezultat pozitiv. Trajner i Tiranës, Jul Ahmataj...

Kam folur gjatë me lojtarët e mi dhe do mundohemi të dalim nga ky moment ku ndodhemi…

para 8 muajve - Standard

Të premten nis java e 12 e Superligës me klasiken e Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Vllaznisë. Një ndeshje që pritet me shumë interes për disa arsye, por më së shumti për situatën nga e cila vijnë dy ekipet....

Tirana-Vllaznia, në prag të supersfidës flet Ahmataj

para 8 muajve - Albeu

Julian Ahmataj pret fitoren e Tiranës në sfidën e nesërme me Vllazninë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë, tekniku 40-vjeçar iu përgjigj me detaje të gjitha pyetjeve të gazetarëve. “Është...

Derbi i Shqipërisë, Vllaznia kërkon daljen nga kriza përballë Tiranës

para 8 muajve - Gazeta Tema

Vllaznia përballet këtë të premte me Tiranën në një nga takimet më të rëndësishme të javës së 12 në kategorinë superiore. Pas humbjes ndaj Bylis, shkodranët sfidojnë bardheblutë e trajnerit Julian Ahmataj,...

Jonuz para Tiranës: U kam thënë lojtarëve të luajnë futboll edhe nëse humbim 5-0

para 8 muajve - Koha Jone

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, është dënuar dy ndeshje nga Disiplina e për rrjedhojë nuk do të jetë stol në derbin e Shqipërisë, ndaj Vllaznisë, që do të luhet pa tifozë. Në konferencën për shtyp...

Ahmataj: Vllaznia skuadër e fortë, por ne duam vetëm fitoren

para 8 muajve - Koha Jone

Julian Ahmataj kërkon 3 pikët ndaj Vllaznisë në duelin që cilësohet si derbi i Shqipërisë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë tekniku 40-vjeçar iu përgjigj me detaje të gjitha pyetjeve...

Trajneri i Vllaznisë: Asnjë deklaratë më për Federatën e arbitrat, mendjen tek Tirana

para 8 muajve - Vizion Plus

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz është dënuar me dy ndeshje pezullim nga Komisioni i Disiplinës për shkak të reagimeve të tij ndaj arbitrit në ndeshjen ndaj Bylis. Duke folur për mediat ai ka deklaruar...

Tirana pret Vllazninë/ Jonuzi: Sa keq që luhet pa tifoz

para 8 muajve - Top Channel

Java e 12 e Kategorisë Superiore do të hapet me atë që konsiderohet si Klasikja e futbollit shqiptar, sfidën mes Tiranës dhe Vllaznisë në Selman Stermasit, një sfidë kjo që do të luhet pa tifozë pas dënimit...

Çelhaka: Ahmataj më ka dhënë besim, tifozët mungesë e madhe

para 8 muajve - SuperSport

Në krah të trajnerit Julian Ahmataj, më konferencën për shtyp të Tiranës u shfaq i riu Jurgen Çelhaka, të cilit stafi teknik po i jep më shumë hapësira në fushë. “Vitin e kaluar nuk kam marrë shumë minuta....

Ahmataj: Vllaznia e fortë, por duam vetëm fitoren

para 8 muajve - SuperSport

Julian Ahmataj pret fitoren e Tiranës në sfidën e nesërme me Vllazninë. Në konferencën për shtyp para derbit të Shqipërisë tekniku 40-vjeçar iu përgjigj me detaje të gjitha pyetjeve të gazetarëve. “Është...

VIDEO/ U dënua nga Disiplina, “trembet” Jonuz: Nuk flas më për FSHF-ën

para 8 muajve - BalkanWeb

Vllaznia-Bylis ishte një ndeshje ku shkodranët humbën më shumë se sa tri pikët. Për sjellje të gabuar të spektatorëve, Komisioni i Disiplinës ka mbyllur për 2 ndeshjet e ardhshme disa sektorë të stadiumit...

Derbi i Shqipërisë, Vllaznisë i kthehen forcat, Hasani shqetësim për Ahmatajn

para 8 muajve - SuperSport

Një Tirana-Vllaznia pa tifozë nuk mund të krijojë atmosferën ideale për derbin e Shqipërisë, por Julian Ahmatajt dhe Mirsad Jonuzit iu duhet të përshtaten me rrethanat dhe të marrin më të mirën nga dy...

Jonuz: Vllazni, luaj pa inferioritet, pres reagimin ndaj Tiranës!

para 8 muajve - SuperSport

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, është dënuar dy ndeshje nga Disiplina e për rrjedhojë nuk do të jetë stol në derbin e Shqipërisë, ndaj Vllaznisë, që do të luhet pa tifozë. Ai theksoi në konferencën...

‘Tirana do luajë vetëm për fitore’, Ahmataj ndez sfidën me Vllazninë. Jonuz: Do dalim sa më shpejt nga kriza

para 8 muajve - Lexo

Të premten nis java e 12 e Superligës me klasiken e Shqipërisë ndërmjet Tiranës dhe Vllaznisë. Një ndeshje që pritet me shumë interes për disa arsye, por më së shumti për situatën nga e cila vijnë dy ekipet....

Ka fituar vendin e titullarit te Tirana, talenti Çelhaka: Nuk duhet të kënaqem me veten, tifozët mungesë e madhe për ne

para 8 muajve - Newsport

Tirana do të luajë ditën e nesërme sfidën e radhës në kampionat ndaj Vllaznisë. Bardheblutë zbresin në “Selman Stermasi” në orën 18:00, por do të luhet pa tifozë për shkak të dënimit nga Disiplina. Ditën...

“Tifozët i japin adrenalinë skuadrës”, Ahmataj flet para sfidës ndaj Vllaznisë: Objektivi i TIRANËS është titulli kampion

para 8 muajve - Newsport

Tirana do të luajë ditën e nesërme sfidën e radhës në kampionat ndaj Vllaznisë. Bardheblutë zbresin në “Selman Stermasi”, në orën 18:00, por nuk do të kenë ndihmën e tifozëve për shkak të dënimit të Disiplinës. Ditën...

Sfida ndaj Tiranës dhe dënimi nga Disiplina, trajneri i Vllaznisë: Nuk do të ketë më asnjë deklaratë ndaj arbitrave, mëkat që luhet pa tifozë

para 8 muajve - Newsport

Vllaznia do të luajë ndeshjen e radhës ditën e nesërme në “Selman Stermasi”, ndaj Tiranës. Një takim që do të nis në orën 18:00, por do të luhet pa tifozë për shkak të dënimit të bardhebluve nga Komisioni...

Sfida ndaj Tiranës dhe dënimi nga Disiplina, Jonuz: Nuk do të ketë më asnjë deklaratë ndaj arbitrave, mëkat që luhet pa tifozë

para 8 muajve - Newsport

Vllaznia do të luajë ndeshjen e radhës ditën e nesërme në “Selman Stermasi”, ndaj Tiranës. Një takim që do të nis në orën 18:00, por do të luhet pa tifozë për shkak të dënimit të bardhebluve nga Komisioni...

“S’duhet të luanit pa tifozët”, zbulohen PRAPASKENAT e vendimit të FSHF-së për ndeshjen Tirana – Vllaznia

para 8 muajve - Newsport

Tirana – Vllaznia do të luhet pa tifozë. Një situatë e paprecedentë që ndodh dhe serviret në javën e 12-të të Superiores. Në fillim të muajit tetor, skuadra bardheblu u dënua me 4 ndeshje pa tifozë nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK