http://kariera.mk

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Gazeta Express

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express....

‘Dardanën në ankth’, Vedat Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce –

para 8 muajve - OraInfo

Vedat Muriqi,ka përsuar një lëndim në ndeshjen e sotme. Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka ka shkuar mirë. Lojtari pati një duel...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Gazeta Express

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express....

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes

para 8 muajve - Gazeta Express

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express. Ai ka realizuar dy herë...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Aktuale

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express....

VIDEO/ 2 gola brenda 45 minutave, Vedat Muriqi e nxjerr porterin jashtë loje nga 11-metrat

para 8 muajve - Shprehja

Vedat Muriqi ka arritur të fitojë besim të madh te vetja dhe për mënyrën sesi po trajtohet te Fenerbaçe. Këta të fundit po i besojnë sulmuesit shqiptar edhe penalltitë e fituara. Pikërisht kjo ndodhi në...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave me Fenerbahçen

para 8 muajve - Sinjali

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar dy herë në fitoren 3-2 të Fenerbahçes kundër Kasimpasas. Për këtë...

Muriqi shënon dy gola për fitore të Fenerbahçes

para 8 muajve - Anadolu Agency

Stamboll Klubi i Stambollit të Turqisë, Fenerbahçe, ka fituar me rezultat prej 3-2 në derbin e qytetit ndaj Kasımpaşa në javën e 11-të të Super Ligës Turke, ndërsa futbollisti kosovar Vedat Muriqi ka shënuar...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Medial

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express....

Fiton Fenerbahçe, Muriqi shënon dy herë

para 8 muajve - RTV 21

Fenerbahçe kryeson tabelën e ligës turke Fenerbahçe ka mposhtur Kasimpasas, me rezultat 3:2. Në këtë ndeshje ka shkëlqyer Vedat Muriqi, i cili me dy gola të shënuar ia ka siguruar tri pikë skuadrës së...

Kosovari shkakton penallti, kosovari shënon penallti

para 8 muajve - Gazeta Express

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga...

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes

para 8 muajve - Medial

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express. Ai ka realizuar dy herë...

Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi, këto janë notat

para 8 muajve - OraInfo

Publikohen notat e lohtarëve. Vedat Muriqi ka shkëlqyer në fitoren 3:2 të Fenerbahce ndaj Kasimpasa. Fenerbahce ka marrë përkohësisht kreun e tabelës në Superligën e Turqisë, pas fitore 3:2 kundër Kasimpasa....

Kjo është nota fantastike e Vedat Muriqit pas paraqitjes së sotme

para 8 muajve - GazetaBlic

Fenerbahce ka shënuar fitore minimale, por tejet të madhe për nga rëndësia. Skuadra nga “Şükrü Saracoğlu Stadium” fitoi 3-2 ndaj Kasimpasas, për të shkuar në kuotën e 20 pikëve dhe për të marrë kështu...

Fenerbahce i “falet” Vedat Muriqit, tri pikë të reja për kreun e renditjes tabelare

para 8 muajve - GazetaBlic

Fenerbahce ka shënuar fitore minimale, por tejet të madhe për nga rëndësia. Skuadra nga “Şükrü Saracoğlu Stadium” fitoi 3-2 ndaj Kasimpasas, për të shkuar kështu në kuotën e 21 pikëve dhe për të marrë...

Vedat Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

para 8 muajve - Gazeta Express

Muriqi nuk di të ndalet Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit, raporton Gazeta Express.

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Tetova Sot

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar...

Vedat Muriqi shënoi përsëri

para 8 muajve - Portalb

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për...

Muriqi përsëri tund rrjetën

para 8 muajve - Klan Kosova

Vedat Muriqi ka ngritur epërsinë në 2 me 0 në ndeshjen me Kasimpasha. Ashtu si në golin e parë edhe në të dytin Muriqi shënoi nga pika e bardhë. Penalltia u shkaktuar nga mbrojtësi kosovar Loret Sadiku....

Vedat Muriqi kalon në epërsi Fenerbahçen

para 8 muajve - Klan Kosova

Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për sulmuesin e Kosovës....

Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

para 8 muajve - Koha.mk

Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit, raporton gazeta KOHA.

Vedat Muriqi i pandalshëm, i shënon dy gola për skuadrën e tij

para 8 muajve - Sinjali

Futbollisti kosovar Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola gjatë pjesës së parë për Fenerbahcen ndaj Kasimpasa. Sulmuesi kosovar shënoi gola në minutën e gjashtë si dhe të 44-të të ndeshjes, transmeton Gazeta...

Kosovari shkakton penallti, kosovari shënon penallti

para 8 muajve - Medial

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga...

Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish për Fenerbahcen

para 8 muajve - Albeu

Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas. Golin e parë për Fenerin e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi . Muriqi ka realizuar gol nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e pestë....

Vedat Muriqi s’ka të ndalur, shënon edhe golin e dytë

para 8 muajve - GazetaBlic

Fenerbahce po avanson 2-1 ndaj Kasimpasasporit pas pjesës së parë. Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi ishte protagonist edhe në golin e dytë, shkruan GazetaBlic . Me ndihmën e VAR-it, gjyqtari...

S”ka kush që e ndal Muriqin, realizon tjetër gol

para 8 muajve - OraInfo

S”ka kush që e ndal Muriqin. Vedat Muriqi e ka kaluar skuadrën e Fenerbahçes në epërsi vetëm 6 minuta pas fillimit të ndeshjes. Ai arriti të shënoj nga penaltia, po ashtu për skuadrën kundërshtare është...

Vedat Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

para 8 muajve - Medial

Muriqi nuk di të ndalet Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit, raporton Gazeta Express. Vedat...

Muriqi i pandalshëm, shënon dy gola për Fenerbahçen

para 8 muajve - Shenja

Vedat Muriqi është i pandalshëm këtë sezon me Fenerbahçen, pasi sot shënoi 2 gola në fitoren 3:2 ndaj Kasimpasas, transmeton Shenja. Fillimisht Muriqi zhbllokoi shifrat në minutën e katërt duke realizuar...

Muriqi shënon nga pika e bardhë në ndeshjen ndaj Kasimpashas

para 8 muajve - Koha.net

Sulmuesi kosovar i Fenerbahçes ka shënuar gol në minutën e gjashtë të takimit që ekipi i tij e ka zhvilluar ndaj Kasimpashas. Muriqi ka shënuar nga pika e bardhë, në ekzekutimin e penalltisë të cilën e...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Infokusi

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar...

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes

para 8 muajve - Infokusi

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar dy herë në fitoren 3-2...

Muriqi fantastik, i mjaftojnë 6 minuta për të tundur rrjetën

para 8 muajve - Albeu

Vedat Muriqi ka gjetur përsëri rrugën e golit në ndeshjen Fenerbahce–Kasimpasa. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që Muriqi të tund rrjetën . Kosovari gjeti...

Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish për Fenerbahcen

para 8 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas. Fenerbahce dhe Kasimpasa janë duke u përballur në kuadër të xhiros së 11’të të Superligës turke, përcjell GazetaBlic. Golin e parë për Fenerin...

Muriqi ka pësuar lëndim në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa

para 8 muajve - Fakti Ditor

Vedat Muriqi ka vënë në presion të madh Kombëtaren e Kosovës dhe gjithë përkrahësit e saj. Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka...

Edhe një tjetër gol i Vedat Muriqit

para 8 muajve - Flaka

Sulmuesi kosovar i Fenerbahces, Vedat Muriqi përsëri gjen golin, raporton RTKLive.com. Ylli i “Dardanëve”, ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij, duke kaluar për herë të dytë Fenerbahcen në epërsi...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Arbresh

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar...

Shpërblehet Vedat Muriqi pas dy golave në Turqi

para 8 muajve - Zyrtare

Më i miri i ndeshjes, Muriqi është shpërblyer pas dy golave në Turqi. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express....

Vedat Muriqi ia siguron fitoren Fenerbahçes me 2 gola

para 8 muajve - PortaliOnline

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka realizuar dy gola në fitoren 3-2 të Fenerbahçes kundër Kasimpasas. Muriqi dy golat i shënoi nga penalltia, në pjesën e parë, kurse golin e tretë e shënoi Serdar Aziz...

Vedat Muriqi shënon dy gola, shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes

para 8 muajve - Albinfo

Vedat Muriqi ka shënuar golin e dytë sot për Fenerbahcen Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk ka të ndalur, ai ka shënuar golin e dytë sot me Fenerbahcen në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar...

Muriqi i jashtëzakonshëm, shënon sërish për Fenerbahcen

para 8 muajve - Tetova1

Skuadra e Fenerbahces ka kaluar në avantazh ndaj Kasimpasas. Golin e parë për Fenerin e ka shënuar sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi. Muriqi ka realizuar gol nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e pestë....

Vedat Muriqi shënon tjetër gol në Turqi

para 8 muajve - Infokusi

Muriqi nuk di të ndalet Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar një tjetër gol në Turqi. Ai realizoi për 1-0 nga penalltia në minutën e gjashtë të takimit Vedat Muriqi'nin penaltı golü!...

Fenerbahce 3:2 Kasimpasa – shkëlqen Muriqi, kjo është nota e tij

para 8 muajve - Zyrtare

Fenerbahce ka marrë përkohësisht kreun e tabelës në Superligën e Turqisë, pas fitore 3:2 kundër Kasimpasa, shkruan lajmi.net. Në këtë ndeshje ishte Vedat Muriqi që morri vëmendjen me dy gola të shënuara,...

Muriqi frikëson të gjithë, jep shenja se mund jetë lënduar

para 8 muajve - Arbresh

Superylli që luan në Superligën e Turqisë te Fenerbahçe, Vedat Muriqi, ka realizuar dy gola sonte kundër Kasimpasas. Të dy golat erdhën pas ekzekutimit të dy penalltive në mënyrë të saktë nga ish ylli...

Muriqi shënon dy gola për Fenerbahçen

para 8 muajve - Epoka e Re

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka realizuar dy gola në fitoren 3-2 të Fenerbahçes kundër Kasimpasas. Muriqi dy golat i shënoi nga penalltia, në pjesën e parë, kurse golin e tretë e shënoi Serdar Aziz...

Ndalu o “Vedat” – Mbreti i superligës turke përsëri me 2 gola

para 8 muajve - Gazeta e re

Fenerbahçe zhvilloi ndeshjen e radhës me ekipin nga Stanbolli Kasimpasha, ku shënoi fitore me rezultat 3-2 Vedat Muriqi ka shënuar 2 gola  në këtë ndeshje Sulmuesi 25 vjeçar këtë edicion ka shënuar shtatë gola...

Vedat Muriqi shënon dy gola në fitoren e madhe të Fenerbahçes [Video]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Vedat Muriqi vazhdon të shkëlqejë në Turqi Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon t’i impresionojë të gjithë me paraqitjet në Superligën e Turqisë, Gazeta Express. Ai ka realizuar dy herë...

Vedat Muriqi, sërish gol për Fenerbahcen

para 8 muajve - Albinfo

Vedat Muriqi ka shënuar golin e dytë sot për Fenerbahcen Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk ka të ndalur, ai ka shënuar golin e dytë sot me Fenerbahcen në Superligën e Turqisë. Ai ka realizuar...

Lëndohet Vedat Muriqi: Gjiganti bie dy herë në tokë

para 8 muajve - Periskopi

Superylli që luan në Superligën e Turqisë te Fenerbahçe, Vedat Muriqi, ka realizuar dy gola sonte kundër Kasimpasas. Të dy golat erdhën pas ekzekutimit të dy penalltive në mënyrë të saktë nga ish ylli...

Nuk ndalet Vedat Muriqi, shënon edhe golin e dytë nga penalltia që e shkaktoi Loret Sadiku

para 8 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi ia ka kthyer epërsinë Fenerbahces ndaj Kasimpasas (2-1), pas golit të dytë të shënuar në këtë ndeshje. Muriqi fillimisht e zhbllokoi ndeshjen me një gol nga pika e bardhë, duke goditur saktë...

VIDEO/ “Çmendet” Vedat MURIQI, dopietë me Fenerbaçen që në pjesën e parë

para 8 muajve - Newsport

Sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi, vazhdon formën e tij të mirë në kampionatin turk, me skuadrën e Fenerbaches. Muriqi me performancat e tij ka arritur të marrë besimin e skuadrës dhe tashmë i besojnë shqiptarit...

Muriqi i pandalshëm, shënon gol për Fenerbahçen

para 8 muajve - Albinfo

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin e radhës me Fenerbahcen në Superligën e Turqisë. Ai në fillim të ndeshjes, në minutën e 6-të i ka dhënë epërsi Fenerbahçes në duelin që po...

Bomber Muriqi djegë Turqinë: Shënon golin e dytë për vetëm 45 minuta

para 8 muajve - Periskopi

Sulmuesi shtatlartë i Kosovës, Vedat Muriqi, ka arritur që të shënojë një tjetër gol ndaj Kasimpasas në ndeshjen e sontme. Sërish, Muriqi shënoi nga pika e bardhë, pasi paraprakisht Loret Sadiku – një...

VIDEO/ MURIQI vazhdon super formën e tij, tjetër gol me Fenerbachen

para 8 muajve - Newsport

Sulmuesi shqiptar Vedat Muriqi, vazhdon formën e tij të mirë në kampionatin turk, me skuadrën e Fenerbaches. Muriqi me performancat e tij ka arritur të marrë besimin e skuadrës dhe tashmë i besojnë shqiptarit...

Përsëri Bomber Muriqi, Fenerbahce në epërsi

para 8 muajve - Periskopi

Vedat Muriqi ka shënuar gol në ndeshjen e javës së 11-të në elitën e futbollit turk. Sulmuesi kosovar ka realizuar nga pika e bardhë për skuadrën e tij Fenerbahce në derbin lokal ndaj Kasimpasas. Prizrenasi...

Vedat Muriqi gjen golin, shënon ndaj Kasimpasas

para 8 muajve - Arbresh

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e mirë me fanellën e Fenerbahces, ku golat nuk po mungojnë. Sulmuesi shtatlartë ka arritur të shënojë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Kasimpasa. Muriqi realisht e zhbllokoi...

Mjaftojnë 6 minuta – Muriqi shënon kundër Kasimpasa

para 8 muajve - Zyrtare

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka gjetur golin në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, shkruan lajmi.net. Në ndeshjen që ka filluar në orën 18:30, kanë mjaftuar që të luhen gjashtë minuta që Muriqi...

Derbi i kosovarëve në Turqi, Vedati kundër Loretit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Fenerbahçe do të luaj nga ora 18:30 kundër skuadrës së Kasimpasës, në javën e 11 të ligës turke. Edhe në këtë ndeshje startues do të jetë ylli kosovar, Vedat Muriqi i cili po shihet edhe si shpresa e fitores...

Derbi i kosovarëve në Turqi, Vedati kundër Loretit

para 8 muajve - Gazeta Observer

Fenerbahçe do të luaj nga ora 18:30 kundër skuadrës së Kasimpasës, në javën e 11 të ligës turke. Edhe në këtë ndeshje startues do të jetë ylli kosovar, Vedat Muriqi i cili po shihet edhe si shpresa e fitores...

Muriqi: Më është kërkuar të gjej lidhje farefisnore me turq.

para 8 muajve - RTV 21

Intervista e Vedat Muriq Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi ka dhënë një intervistë të gjatë për një televizion turk.

Basel 2:1 Getafe – Zhegrova më i miri në fushë, kjo është nota e tij

para 8 muajve - Zyrtare

Në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës, Zhegrova luajti si titullar kundër Getafe, duke dhënë një paraqitje spektakolare. Ylli i kombëtares së Kosovës ishte i pandalshëm në krahun e djathtë, duke hapur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK