http://kariera.mk

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi

para 6 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në...

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi

para 6 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo në...

Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin që duan ta rrëzojnë nga froni Agim Ademi

para 6 muajve - Koha.mk

Gazeta Express sot ka raportuar se zëvendës sekretari i FFK-së, Arijanit Ahmeti, po përkrahet nga figura politike, për ta marrë drejtimin e FFK-së, duke kërkuar që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt e jo...

Pronto: Kandidati për FFK, Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish deputeti i PDK’së, Adem Grabovci, sot gjatë ditës ka mohuar se e njeh zevendës-sekretarin e FFK’së, Arianit Ahmetin, i cili po pretendon të marrë postin e Kryetarit të FFK’së, por kjo nuk po del të...

Agim Ademi: Unë do të respektojë vendimin e delegatëve

para 6 muajve - Alsat-M

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari...

Astrit Haraqija: Nuk po e përkrahi Arianit Ahmetin për kryetar të FFK-së

para 6 muajve - Gazeta Express

Astrit Haraqija mohon të jetë i përfshirë si politikan në situatën e krijuar në futbollin kosovar në mes Agim Ademit dhe Arianit Ahmetit. Ish ministri i Sportit zotohet se nuk po e përkrah Ahmetin për t’ia...

Koha kur Agim Ademi e lavdëronte Arianit Ahmetin dhe ekipën organizative të FFK-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Karrigeja e Agim Ademit është më e lëkundur se asnjëherë më parë. Pas interpretimit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit që udhëzon Federatën e Futbollit të Kosovës për të mbajtur zgjedhjet e rregullta...

Njeriu i Adem Grabovcit dhe Astrit Haraqisë mbledh nënshkrimet për rrëzimin e Agim Ademit

para 6 muajve - Gazeta Express

Në kohën kur Kosova po përgatitet për dy ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj, të cilat mund ta dërgojnë në Kampionat Evropian, në Federatën e Futbollit ka nisur një ‘revolucion’. Arianit Ahmeti,...

Zhvillimet e fundit në Federatën e Futbollit, flasin Ademi dhe Ahmeti

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari...

Zbulohen emrat e njerëzëve të lidhur më politikën që po synojnë kapjen e FFK-së

para 6 muajve - Infokusi

Ekipi i Kosovës në futboll, është bërë senzacion duke befasuar këhstu me paraqitjen e saj të gjithë botën e futbollit. Jo veç në fushë por edhe jashtë saj tifozët janë bërë lajm nëpër mediat më presitgjoze...

Eroll Salihu: Është turpi i botës, ky person nuk është as delegat

para 6 muajve - Insajderi

Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka folur pas opinionin ligjor të Ministrisë së Kulturës dhe Sportit. Salihu, në një prononcim për Gazeta Olle, ka deklaruar se është turp për...

FFK: Arianit Ahmeti nuk i ka as 7 nënshkrime, po i mashtron klubet e delegatët

para 6 muajve - Gazeta Express

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) kanë reaguar ndaj Arianit Ahmetit, zëvendëssekretarit të saj, i cili për Gazetën Express tha se grupi opozitar i kryetarit Agim Ademi ia ka siguruar atij 41 nënshkrime,...

Arianit Ahmeti: I kam 41 nënshkrime për kryetar të FFK-së

para 6 muajve - Koha.mk

Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar ekskluzivisht për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar...

MKRS nuk mund ta obligojë FFK-n të mbajë zgjedhjet, mund t’ia heq vetëm licencën!

para 6 muajve - GazetaBlic

Zyra Ligjore e Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport, ka dhënë sot sqarimin e saj për Kuvendin Zgjedhor të Federatës së Futbollit të Kosovës të mbajtur në vitin 2018. Sipas tyre, në Kuvend ka pasur shkelje...

Arianit Ahmeti konfirmon për Express: I kam 41 nënshkrime për kryetar të FFK-së

para 6 muajve - Gazeta Express

Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar ekskluzivisht për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar të...

Federata e Futbollit e Kosovës, shkon në zgjedhje, Ministrisë së Sportit tregon arsyen

para 6 muajve - Insajderi

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK-ja duhet të shkojë në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara më 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së,...

Kandidati për FFK, Arianit Ahmeti kapet mat me Adem Grabovcin

para 6 muajve - Periskopi

Ish deputeti i PDK’së, Adem Grabovci, sot gjatë ditës ka mohuar se e njeh zevendëssekretarin e FFK’së, Arianit Ahmetin, i cili po pretendon të marrë postin e Kryetarit të FFK’së, por kjo nuk po del të...

Ademi i përgjigjet Arianit Ahmetit: Nëse i ke mbledhë nënshkrimet, unë shkarkohem!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari...

Federata e Futbollit të Kosovës, shkon në zgjedhje, ja sqarimi i Ministrisë së Sportit

para 6 muajve - GazetaBlic

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së,...

Problemet me zgjedhjet e presidentit të Federatës, Kosova rrezikon përjashtimin nga UEFA dhe FIFA

para 6 muajve - Newsport

Mediat në Kosovë raportojnë se zgjedhja e presidentit të Federatës së Kosovës, Agim Ademi ka qenë e jashtëligjshme. Një shkelje e ligjit që rrezikon përjashtimin nga UEFA dhe FIFA. Sipas “Indeksionline”...

Kush është anonimi me shkollë të mesme që mund të bëhet kryetar i ri i FFK-së?

para 6 muajve - Periskopi

Arianit Ahmeti, funksionar në Federatën e Futbollit të Kosovës aktualisht, ka thënë se ka mbledhur 41 nënshkrime për t’u bërë kryetar i ri i organizatës më të lartë të futbollit tonë. E gjithë kjo, pasi...

FFK shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme?

para 6 muajve - Shkurt Shqip

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së,...

Arianit Ahmeti konfirmon: I kam 41 nënshkrime për kryetar të FFK-së

para 6 muajve - Ekonomia Online

Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar të FFK-së. Sipas...

Ademi i përgjigjet Arianit Ahmetit: Nëse i ke mbledhë nënshkrimet, unë shkarkohem!

para 6 muajve - Zyrtare

Ahmeti, i cili nga 1 janari i vitit 2017 e mban postin e zëvendës-sekratit të FFK-së e ka konfirmuar për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar të FFK-së. “Zyra Ligjore e MKRS-së e tha fjalën e vet...

Ademi i përgjigjet Arianit Ahmetit: Nëse i ke mbledhë nënshkrimet, unë shkarkohem

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi i është kundërpërgjigjur Arianit Ahmetit, pasi ky i fundit paralajmëroi se ka mbledhur nënshkrimet për shkarkimin e tij. Ahmeti, i cili nga 1 janari...

Arianit Ahmeti: I kam 41 nënshkrime për kryetar të FFK-së

para 6 muajve - Periskopi

Arianit Ahmeti, i cili nga 1 janari I vitit 2017 e mban postin e zëvendësekratit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e ka konfirmuar ekskluzivisht për Gazetën Express kandidimin e tij për kryetar...

FFK-ja shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së,...

Federata e Futbollit të Kosovës shkon në zgjedhje, ja sqarimi i Ministrisë së Sportit

para 6 muajve - Periskopi

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka thënë se FFK duhet të shkoj në zgjedhje pasi që ka pasur shkelje në zgjedhjet e zhvilluara me 14.06.2018. Pas kërkesës së sekretarit të përgjithshëm të FFK-së,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK