http://kariera.mk

Edhe Ronaldo rrëmbeu një çmim sonte

para 6 muajve - Gazeta Express

Pasi që Leonel Messi mori Topin e Artë të gjashtë, edhe rivali i tij Cristiano Ronaldo është shpërblyer me një çmim sonte Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka fituar sonte çmimin “lojtari më i mirë...

Zbulohet renditja e Kosovare Asllanit në garën për ‘Topin e Artë’, bëri shqiponjën në Paris

para 6 muajve - Gazeta Express

Në gala-mbrëmjen e mbajtur sonte në Paris nga ‘France Football’, sonte është shpallur fituesi i ‘Topit të Artë’. Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi është shpallur fitues duke lënë pas vetes Virgil van...

Topi i Artë – në këtë pozitë u rendit Kosovare Asllani

para 6 muajve - Insajderi

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe , në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’,...

Fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë, Leo Messi jep sinjalin që i tremb të gjithë

para 6 muajve - Ina

Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit duke fituar për të 6-tën herë.Paraqitje që u shpërblyen mbrëmjen e sotme, me Messin që fitoi garën më prestigjoze për futbollistë, “Topin e Artë”,...

Van Dijk tallet keq me Ronaldon: “A ishte ai me të vërtetë një rival?”

para 6 muajve - Gazeta Express

Van Dijk është përkujdesur për talljen e vitit në gala mbrëmjes e France Football për ‘Topin e Artë’ për vitin 2019 Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë...

E fundit/ Pak orë pasi humbi Topin e Artë, Kristiano Ronaldos i japin trofeun e Serisë A

para 6 muajve - Shprehja

Kristiano Ronaldo ka fituar trofeun e Serisë A, si lojtari më i mirë i sezonit 2018-2019. Futbollisti portugez zgjodhi që të ishte pjesë në “Gran Gala del Calcio” dhe duke braktisur “Topin e Artë”, pikërisht...

Imazhi i bukur familjar i Messit pas marrjes së “Topit të Artë”

para 6 muajve - RTV 21

Messi shkroi ca fjalë edhe për familjen e tij Ylli argjentinas, Lionel Messi sonte fitoi çmimin e “Topit të Artë”, të cilin e rrëmbeu për të gjashtën herë në karrierë. Messi hyri në histori, pasi u bë...

Armikja e Trampit siguron trofeun tek femrat

para 6 muajve - Alsat-M

Ashtu si futbolli i meshkujve, edhe futbolli i femrave ka njohur sot fituesen e “Topit të Artë”. Pakkush kishte dyshime se ajo do të ishte amerikania Megan Rapino, e cila ka arritur të dalë në krye jo...

“Topi i Artë”, i gjashti për Lionel Mesi

para 6 muajve - Alsat-M

Lionel Mesi është përsëri në majë të botës. Sulmuesi argjentinas ka fituar sot për herë të 6 “Topin e Artë”, duke kaluar në rivalitetin e përjetshëm Kristiano Ronaldon e vendosur një rekord të ri për këtë...

10 më të mirët në botë sipas ‘France Football’, Van Dijk para Ronaldos… Mahrez!

para 6 muajve - Gazeta Express

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, pas tij është renditur Van Dijk, më pas Ronaldo, derisa Mane dhe Salah ndajnë pozitat katër dhe pesë Ashtu siç edhe pritej, Lionel Messi edhe zyrtarisht...

Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: CR7 meritonte Topin e Artë

para 6 muajve - Albeu

“Cristiano Ronaldo meritonte Topin e Artë, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventus Fabio Paratici në rastin e Gran Galà AIC ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi...

Van Dijk tregohet i madh, ‘Messi e meritoi topin e artë’

para 6 muajve - Aktuale

Virgil van Dijk ka folur pas ceromonisë së ndarjes së topit të artë, çmim ky të cilin për herën e gjashtë e ka fituar Lionel Messi, kurse van Dijk i cili ishte konkurenti kryesor i argjentinasit, mbeti...

Gjashtë Topa të Artë – ky është reagimi i Leo Messit

para 6 muajve - Insajderi

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5. Ashtu siç edhe pritej,...

Reagimi epik i “lazdranit” të Messit kur kuptoi se babai i tij e fitoi ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Koha.mk

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

para 6 muajve - Sinjali

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’....

Reagimi i djalit të Messit merr gjithë vëmendjen

para 6 muajve - Medial

Mateo Messi ka treguar si janë ndjerë të gjithë fansat e Leo Messit, pak pasi babai e tij e fitoi Topin e Artë. Leo Messi sonte është kurorëzuar me çmimin e Topit të Artë për herë të gjashtë në karrierë....

"Topi i Artë" për herë të gjashtë, Messi sinjal largimi: Gjithçka po ndodh kaq shpejt

para 6 muajve - Albeu

Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit. "Pleshti" argjentinas zhvilloi një sezon fantastik me Barcelonën dhe Argjentinën e tij, duke dhuruar spektakël dhe gola pa fund. Paraqitje që...

“Topi i Artë”/ Lionel Messi nuk ka rivalë, merr edhe të gjashtin

para 6 muajve - Top Channel

Ditën e sotme po mbahet ceremonia e fitimit të Ballon D’or (Topit të Artë), në teatrin “Du Chatelet”, në Paris. Në ceremoni ishin të ftuar shumë figura të njohura nga bota e futbollit, duke përfshirë futbollistë...

Fjalët e Messit pas marrjes së Topit të Artë për të 6-ën herë

para 6 muajve - RTV 21

Messi kujton momentin kur kishte fituar për herë të parë Topin e Artë Ylli argjentinas, Lionel Messi e ka fituar sonte Topin e Artë për vitin 2019, duke shkruar historinë, pasi është bërë futbollisti i...

Reagimi epik i “lazdranit” të Messit kur kuptoi se babai i tij e fitoi ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta Express

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Van Dijku vjen me deklaratë ‘epike’ – ja çka thotë për Messin që e fitoi Topin e Artë

para 6 muajve - Insajderi

Leo Messi ka fituar Topin e Artë në ceremoninë e France Football të mbajtur në Paris. Çmimi që dhurohet nga revista franceze u fitua nga Messi për herë të gjashtë në karrierë, shkruan Insporti Ky njëherit...

Ky është momenti kur Messi e fitoi Topin e Artë – pamje

para 6 muajve - Insajderi

ionel Messi është zgjedhur futbollisti më i mirë në botë, në ceremoninë e “Ballon d’Dor”. Ylli i Barcelonës ka thyer rekord duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, transmeton Insporti...

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta Express

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

Becker-portieri më i mirë i vitit 2019

para 6 muajve - RTV 21

Becker ka lënë pas Ter Stegen, Lloris dhe Kepa Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker sonte është shpallur portieri më i mirë për vitin 2019. Në ceremoninë e “France Football”, Becker është vlerësuar më...

Megan Rapinoe fiton “Topin e Artë 2019”

para 6 muajve - Gazeta Express

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe është shpallur futbollistja më e mirë në botë duke e rrëmbyer në Paris “Topin e Artë 2019”. Kujtojmë se Rapinoe udhëhoqi SHBA-në drejt titullit të botës. Ajo ishte...

Topi i Artë: Si u rendit Kosovare Asllani?

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’...

Leo Messi e fiton për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ – zgjedhet futbollisti më i mirë në botë

para 6 muajve - Insajderi

Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë për vitin 2019. Pasi e fitoi çmimin e ‘FIFA The Best’ për lojtarin më të mirë të vitit, argjentinasi e ka fituar edhe çmimin e Ballon d’Or (Topi i Artë), transmeton...

Reagimi epik i djalit të Messit pasi babai i tij mori “Topin e Artë”

para 6 muajve - Sinjali

Mateo Messi ka treguar si janë ndjerë të gjithë fansat e Leo Messit, pak pasi babai e tij e fitoi Topin e Artë. Leo Messi sonte është kurorëzuar me çmimin e Topit të Artë për herë të gjashtë në karrierë,...

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta Express

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Topi i Artë: Ku u rendit Kosovare Asllani?

para 6 muajve - Medial

Kosovare Asllani është renditur e 16-ta, nga gjithsej 20 kandidate për ta fituar Topin e Artë. Topin e Artë në konkurrencën e femrave e fitoi Megan Rapinoe, në ceremoninë e Topit të Artë nga ‘France Football’/...

Edhe Luka Modric “thumbon” Ronaldon: Futbolli është respekt, e drejtë të jesh këtu

para 6 muajve - Medial

“Topi i Artë 2019” u dha ditën e sotme nga prestigjozja France Football duke vlerësuar Leo Messin si lojtarin më të mirë. Sulmuesi argjentinas e fitoi për herë të 6-të këtë trofe duke u bërë kështu lojtari...

Fitoi Topin e Artë për herë të gjashtë, Leo Messi jep sinjalin që i tremb të gjithë

para 6 muajve - Sot News

Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit duke fituar për të 6-tën herë.Paraqitje që u shpërblyen mbrëmjen e sotme, me Messin që fitoi garën më prestigjoze për futbollistë, "Topin e Artë",...

Fitoi gjithçka, 34-vjeçarja ngre lart “Topin e Artë” 2019

para 6 muajve - Koha Jone

Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë...

Emocionale: Antonella reagon në këtë mënyrë pasi Messi fitoi "Topin e Artë"

para 6 muajve - Albeu

Lionel Messi është fitues i çmimit më të vlefshëm individual në botë "Topi i Artë". Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football' në Paris. Ylli i...

E fundit/ Ronaldon bojkoton Topin e Artë, ironia e Van Dijk: Pse ishte vërtet një rival Cristiano?

para 6 muajve - Shprehja

Në orën 20:30 ka nisur edhe ceremonia e Topit të Artë, atje ku Van Dijk, Ronaldo dhe Mesi kanë shanset e tyre për të fituar. Por ylli portugez nuk ka kaluar një moment të mirë në karrierë dhe sipas kuotimeve,...

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Koha.mk

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’. Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

Rrugëtimi i Messit drejt "Topit të Artë"

para 6 muajve - Albeu

Lionel Messi fitoi Topin e gjashtë të Artë në karrierën e tij madhështore. Ylli argjentinas ka qenë i jashtëzakonshëm gjatë këtij viti kalendarik, në sezonin 2018/19, dhe me të njëjtin ritëm po vazhdon...

Alisson, portieri më i mirë për vitin 2019: “Është nder i madh të jem këtu”

para 6 muajve - Gazeta Express

Alisson është shpallur portieri më i mirë për vitin 2019 Në ceremoninë e ‘France Football’, ku do të dhurohet ‘Topi i Artë’ për vitin 2019, është mësuar edhe portieri më i mirë për vitin që po lëmë pas....

Messi me messazh prekës pasi fitoi për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - OraInfo

Lionel Messi është zgjedhur për herë të 6-të futbollisti më i mirë në botë nga France Football. Pasi pranoi çmimin “Ballon d’Or”, Lionel Messi falënderoi Zotin dhe familjen e tij. Ai foli edhe për momentin...

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Iliria News

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Djali i Messit nuk i mban dot emocionet pasi babai i tij fitoi "Topin e Artë"

para 6 muajve - Albeu

MMatteo Messi u "çmend" nga gëzimi kur babai i tij fitoi për herë të gjashtë " Topin e Artë". Lionel Messi ka fituar 6 here " Topin e Artë" në karrierën e tij, duke lënë pas kështu Cristiano Ronaldon, i cili numëron 5. /albeu.com/

Edhe Luka Modric “thumbon” Ronaldo: Futbolli është respekt, e drejtë të jesh këtu

para 6 muajve - GazetaBlic

“Topi i Artë 2019” u dha ditën e sotme nga prestigjozja France Football duke vlerësuar Leo Messin si lojtarin më të mirë. Sulmuesi argjentinas e fitoi për herë të 6-të këtë trofe duke u bërë kështu lojtari...

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”

para 6 muajve - BalkanWeb

Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar...

Lionel Mesi në çatinë e botës, argjentinasi fiton për herë të 6-të “Topin e Artë”

para 6 muajve - Koha.mk

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Messi lë pas Ronaldon – fiton Topin e Artë për herën e gjashtë

para 6 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka fituar çmimin e Topit të Artë për vitin 2019. Për argjentinasin ky është trofeu i gjashtë personal, duke tejkaluar Cristiano Ronaldon e Juventus që tash mbetet pas...

Reagon Messi pasi fitoi "Topin e Artë", kujton këtë moment të veçantë

para 6 muajve - Albeu

Lionel Messi është fituesi i çmimit më të vlefshëm individual në botë 'Topi i Artë', raporton Zëri.info. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga 'France Football'...

Messi për të gjashtën herë fiton “Topin e Artë”

para 6 muajve - Ina

Leo Messi është shpallur për herë të gjashtë futbollisti më i mirë në botë. Në garë për këtë çmim ai e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk. Messi në sezonin e kaluar kishte udhëhequr Barcelonën...

De Ligt, lojtari i ri më i mirë për vitin 2019

para 6 muajve - Gazeta Express

De Ligt ka fitua trofeun ‘Kopa’ Trofeu ‘Kopa’, për lojtarin e ri më të mirë të vitit 2019 shkon për mbrojtësin e Juventusi, Matthijs de Ligt. “ Jam i kënaqur që jam këtu, i nderuar që gjendem në skenë....

Ky është reagimi i djalit të Messit kur babai i tij shpallet fitues i ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - OraInfo

Leo Messi është shpallur fitues i ‘Topit të Artë’ për vitin 2019. Matteo Messi, djali i Messi – ai i cili pushton mediat pas çdo suksesi të babait të tij. Matteo Messi u ‘çmend’ nga gëzimi kur babai i...

Mesazhi i gruas emocionon Messin, ja çfarë i tha ajo pas triumfit në Paris

para 6 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi, bëhet lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton Topin e Artë gjashtë herë! Super lojtari i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën...

Megan Rapinoe, fiton Topin e Artë për femra

para 6 muajve - Koha.mk

Amerikania Megan Rapinoe, e ka fituar Topin e Artë për femra. Fituesja e Kupës së Botës, nuk ishte prezent për ta marr cmimin, por me anë të një videoje i përshëndeti të gjithë. Pas saj mbeten Lucy Bronze...

U rendit në vendin e dytë – ja çfarë thotë Van Dijk

para 6 muajve - GazetaBlic

Leo Messi është fituesi i Topit të ARrtë për vitin 2019, teksa la pas mbrojtësin e Liverpool, Virgil van Djik dhe Cristiano Ronaldo. Megjithëse Van Djik bëri një sezon të shkëlqyer, nuk arriti ta mposhte...

Alisson i Liverpool zgjedhet portieri më i mirë në botë

para 6 muajve - Aktuale

Portieri i Liverpool, Alisson Becker është zgjedhur portieri më i mirë në botë për vitin 2019. Ky çmim sapo i është ndarë atij në ceremoninë e Topit të Artë në të cilët do të zgjidhet edhe futbollisti më i mirë. evn

Megan Rapinoe nënshtron rivalet, fiton “Topin e Artë” për femra

para 6 muajve - BalkanWeb

Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine...

Messi flet pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Medial

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”

para 6 muajve - Medial

Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar...

Lionel Mesi fiton për herë të 6-të “Topin e Artë”

para 6 muajve - Vizion Plus

Argjentinasi  Lionel Mesi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019. Për herë të 6-të Mesi është ngjitur në çatinë e botës, duke u bërë futbollisti me më shumë “Topa të Artë” të fituar në historinë...

Messi vjen me një deklaratë emocionuese pasi fitoi ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën e tij, duke lënë pas kështu Cristiano Ronaldon, i cili numëron pesë çmime të tilla. Lionel Messi ka fituar këtë çmim sonte në...

Messi fiton “Topin e Artë”, të gjashtën në karrierë

para 6 muajve - OraInfo

Për herë të gjashtë, Lionel Messi ka fituar Topin e Artë 2019, të ndarë nga ‘France Football’. Ashtu edhe siç është pritur, ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi ka fituar Topin...

Van Dijku thumbon Ronaldon: A është ai rival?

para 6 muajve - Insajderi

Holandezi ndër të tjerash është pyetur edhe për mungesën e Cristiano Ronaldo, të cilin nuk e kurseu aspak. “Ronaldo nuk do të jetë këtu sonte, kështu që keni një rival më pak” tha gazetari për Van Dijk....

Alisson i Liverpool zgjedhet portieri më i mirë në botë

para 6 muajve - Klan Kosova

Portieri i Liverpool, Alisson Becker është zgjedhur portieri më i mirë në botë për vitin 2019. Ky çmim sapo i është ndarë atij në ceremoninë e Topit të Artë në të cilët do të zgjidhet edhe futbollisti...

E FUNDIT/ Messi fiton për herë të 6 "Topin e Artë"

para 6 muajve - Albeu

Tashmë nuk ka surpriza. Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. "Pleshti" argjentinas fiton trofeun e "Topit të Artë", teksa triumfoi në mbrëmjen gala të "France Football", duke u ngjitur në krye të...

Messi prek historinë, fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë!

para 6 muajve - SuperSport

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu dorëzua nga Luka Modric, fituesi i edicionit të kaluar, në mbrëmjen...

Një tjetër Top i Artë për Lionel Messin

para 6 muajve - RTV 21

Messi lojtari i parë në histori që fitoi gjashtë Topa të Artë Ylli argjentinas, Lionel Messi edhe zyrtarisht sonte e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë. 32-vjeçari është bërë lojtari i parë...

Shkruan historinë! Messi fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë!

para 6 muajve - Standard

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu dorëzua nga Luka Modric, fituesi i edicionit të kaluar, në mbrëmjen...

Messi fiton Topin e Artë 2019

para 6 muajve - Opinion

Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019. Kjo është hera e gjashtë që argjentinasi fiton këtë trofe duke kaluar kështu ‘rivalin’ e tij Cristiano Ronaldo. I dyti pas Messit u rendit mbrojtësi...

De Ligt, lojtari i ri më i mirë për vitin 2019

para 6 muajve - Koha.mk

De Ligt ka fitua trofeun ‘Kopa’. Trofeu ‘Kopa’, për lojtarin e ri më të mirë të vitit 2019 shkon për mbrojtësin e Juventusi, Matthijs de Ligt. “Jam i kënaqur që jam këtu, i nderuar që gjendem në skenë....

Megan Rapinoe nënshtron rivalet, fiton “Topin e Artë” për femra

para 6 muajve - Medial

Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine...

Topin e Artë për femra e fitoi Megan Rapinoe

para 6 muajve - RTV 21

Amerikania e artë Megan Rapinoe e ka fituar Topin e Artë për femra. Rapinoe nuk ishte prezente në ceremoni për ta marr cmimin, por me anë të një videoje i përshëndeti të gjithë të pranishmit. Përvec talentit...

Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”

para 6 muajve - Gazeta Tema

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri...

Messi nuk njeh rival, fiton për të 6-tën herë Topin e Artë

para 6 muajve - Sot News

Leo Mesi ka fituar Topin e Artë për 2019, duke mposhtur njëherë e mirë rivalin e tij të përhershëm Cristiano Ronaldo. Mesi është renditur i pari dhe pas tij ishin mbojtësi Van Dijk dhe Ronaldo. WHAT AN...

Këtë po e prisnim të gjithë, shikoni reagimin e djalit të Messit kur babai i tij e fiton ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - GazetaBlic

Thiago Messi, djali i Messi – ai i cili pushton mediat pas çdo suksesi të babait të tij. Thiago Messi u ‘çmend’ nga gëzimi kur babai i tij fitoi për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’, përcjell GazetaBlic...

Leo Messi e fiton për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Sinjali

Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë për vitin 2019. Pasi e fitoi çmimin e ‘FIFA The Best’ për lojtarin më të mirë të vitit, argjentinasi e ka fituar edhe çmimin e Ballon d’Or (Topi i Artë), transmeton...

Matijs De Ligt fiton çmimin “Kopa” si i riu më i mirë i sezonit të shkuar

para 6 muajve - BalkanWeb

19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të...

ZYRTARE/ Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

para 6 muajve - Koha Jone

Lionel Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019, duke triumfuar për herë të gjashtë në karrierë. Një rekord më vete, pasi është lojtari i vetëm që ka fituar kaq trofe. Ylli argjentinas zhvilloi...

Zyrtare: Të gjithë i përulen Messit, ai fiton Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë

para 6 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi, lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton Topin e Artë gjashtë herë! Super lojtari i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën e tij,...

Mesi fiton Topin e Artë

para 6 muajve - Opinion

Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019. Kjo është hera e gjashtë gjë argjentinasi fiton këtë trofe duke kaluar kështu ‘rivalin’ e tij Cristiano Ronaldo. /Opinion.al

Alisson, portieri më i mirë për vitin 2019: “Është nder i madh të jem këtu”

para 6 muajve - Medial

Alisson është shpallur portieri më i mirë për vitin 2019 Në ceremoninë e ‘France Football’, ku do të dhurohet ‘Topi i Artë’ për vitin 2019, është mësuar edhe portieri më i mirë për vitin që po lëmë pas....

Kështu do të duket Leo Messi sonte në ceremoninë “Ballon d’Or”

para 6 muajve - OraInfo

Sonte do të shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’. Lionel Messi është një nga dy kandidatët kryesor për të fituar “Topin e Artë” për vitin 2019. Sonte nga ora 20:30 do të fillojë mbrëmja gala ku do të vendoset...

Leo Mesi pret trofeun e madh, shikoni se çfarë ka bërë Ronaldo…

para 6 muajve - BalkanWeb

Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës....

Matijs De Ligt fiton çmimin “Kopa” si i riu më i mirë i sezonit të shkuar

para 6 muajve - Medial

19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të...

Leo Messi pret Topin e Artë për herë të gjashtë, shikoni se çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo

para 6 muajve - Sot News

“France Football” tani zyrtarisht ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi...

Këta janë tre portierët më të mirë të vitit 2019

para 6 muajve - GazetaBlic

‘France Football’ është duke organizuar ceremoninë e fituesit të ‘Topit të Artë’ në Francë, Paris. Para pak minutash është ndarë edhe çmim ‘Yashin’ për herë të parë – me ç’rast edhe u fitua nga Alisson...

Messi mbërrin në ceremoninë e “Topit të Artë”

para 6 muajve - Insajderi

Tashmë ka nisur të mbushet salla ku do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, në Paris, që do të nisë nga ora 20:30 Në mesin e të shumtëve që kanë shkelur në tepihun e kuq, është edhe kandidati...

Mesfushorja shqiptare favorite për të fituar Topin e Artë për femra

para 6 muajve - Alsat-M

Kosovare Arsllani është mesfushorja e cila falë paraqitjes së saj të mirë në fushën e blertë është një nga favoritet femra për të fituar Topin e Artë. Ky shpërblim përkrah atij për meshkuj u paraqit nga...

Van Dijk tallet keq me Ronaldon – pasi ky i fundit nuk shkoi në ceremoninë e Topit të Artë

para 6 muajve - Medial

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është tallur keq me Ronaldon. Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo nuk ka shkuar fare në ceremoninë e Topit të Artë në Paris, pasi e ka mësuar se nuk e ka fituar...

"Topi i Artë" për të rinj, triumfon mbrojtësi i Juventusit

para 6 muajve - Albeu

Lojtari i Juventusit, Matthijs de Ligt është fituesi i edicionit të dytë të Çmimit "Kopa". Trofeu që jepet nga "France Football" vlerëson lojtarin më të mirë të vitit, me holandezin që fitoi simpatinë...

Lionel Messin arrin në ceremoninë e ‘Topit të Artë’, bashkë me familjen

para 6 muajve - Gazeta Express

Tashmë ka nisur të mbushet salla ku do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, në Paris, që do të nisë nga ora 20:30 Në mesin e të shumtëve që kanë shkelur në tepihun e kuq, është edhe kandidati...

Zyrtare: Ky është portieri më i mirë i vitit

para 6 muajve - GazetaBlic

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker ka fituar çmimin ‘Yashin’, apo portieri më i mirë i vitit 2019. Alisson ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar, ku edhe ndihmoi Liverpoolin për ta fituar Ligën...

Zyrtare: Këta janë tre lojtarët më të mirë të rinj të vitit

para 6 muajve - GazetaBlic

‘France Football’ është duke organizuar ceremoninë e fituesit të ‘Topit të Artë’ në Francë, Paris. Mbrojtësi i Juventusit, De Ligt ka fituar çmimin ‘Kopa’, i cili jepet për lojtarin më të mirë të ri të...

De Ligt shpallet i riu më i mirë në botë

para 6 muajve - Koha Jone

Matthijs de Ligt është futbollisti i ri më i mirë në botë për vitin 2019. Në mbrëmjen gala që po zhvillohet në Francë, ai ka marrë trofeun “Kopa”, duke u cilësuar si lojtari më i mirë deri në moshën 21-vjeç....

Zyrtare: De Ligt fiton çmimin lojtari më i mirë i ri i vitit

para 6 muajve - GazetaBlic

‘France Football’ është duke organizuar ceremoninë e fituesit të ‘Topit të Artë’ në Francë, Paris. Mbrojtësi i Juventusit, De Ligt ka fituar çmimin ‘Kopa’, i cili jepet për lojtarin më të mirë të ri të...

Kosovare Asllani pozon me “shqiponjë” në tapetin e kuq të “Ballon d’Or”

para 6 muajve - Tetova1

Kosovare Asllani është zgjedhur në mesin e 10-të futbollistëve më të mira në botë për vitin 2019, nga magazina franceze “France Football”. Ajo ka qenë e pranishme në ceremoninë gala që u organizua sonte...

Kosovare Asllani arrin për ceremoninë e ‘Topit të Artë’ – pamje

para 6 muajve - Insajderi

Kosovare Asllani është ndër futbollistet e para që ka arritur në ceremoninë e Topit të Artë. Në Paris sonte do të dhurohet çmimi prestigjoz i ‘Topit të Artë’ nga “France Football”, raporton Insporti Futbollistja...

Leo Mesi pret trofeun e madh, shikoni se çfarë ka bërë Ronaldo…

para 6 muajve - Medial

Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës....

Kosovare Asllani arrin në ceremoninë e ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Gazeta Express

Tashmë ka nisur të mbushet salla ku do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, në Paris. Në mesin e të shumtëve që kanë shkelur në tepihun e kuq, është edhe futbollistja shqiptare e Real...

Van Dijk tallet keq me Ronaldon – pasi ky i fundit nuk shkoi në ceremoninë e Topit të Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është tallur keq me Ronaldon. Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo nuk ka shkuar fare në ceremoninë e Topit të Artë në Paris, pasi e ka mësuar se nuk e ka fituar...

Messi e fiton për herë të 6 “Topin e Artë”

para 6 muajve - InfoShqip

Tashmë nuk ka surpriza. Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. “Pleshti” argjentinas fiton trofeun e “Topit të Artë”, teksa triumfoi në mbrëmjen gala të “France Football”, duke u ngjitur në krye të...

Van Dijk thumbon keq Ronaldon pas mungesës në Paris

para 6 muajve - Albeu

Futbollistët më të mirë në botë kanë filluar të vijnë në gala mbrëmjen “Ballon d’or” ku do të shpërblehet futbollisti më i mirë për vitin 2019. Një ndër dy kandidatët kryesor është Virgil van Dijk . Në...

Matthijs De Ligt shpallet lojtari i ri më i mirë i vitit 2019

para 6 muajve - Lexo

Në “Theatre du Chatelet” të Parisit po zhvillohet ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë 2019”, shkruan Syri.net. Janë 30 kandidatë për të marrë trofeun më të rëndësishëm individual, por favoritët...

LIVE/ Ceremonia e "Topit të Artë", këta janë 10 yjet që synojnë trofeun

para 6 muajve - Albeu

Do të startojë në orën 20:30 mbrëmja gala e dorëzimit të “ Topit të Artë 2019”, teksa Leo Mesi është dhe kandidati favorit për të ngritur trofeun e tij të gjashtë individual në histori për sa i përket...

Para ceremonisë së Topit të Artë, Dijk ‘godet’ Ronaldon me deklaratën

para 6 muajve - OraInfo

Virgil van Dijk është një prej favoritëve kryuesorë për të fituar Topin e Artë. Ai nuk e ka kursyer aspak Cristiano Ronaldon. Van Dijk ka mbërritur në ceremoninë e Topit të Artë pak minuta më parë, ku...

Gjithçka gati, Modric dhe Topi i Artë arrijnë në Paris

para 6 muajve - GazetaBlic

Tashmë është gjithçka gati për ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Paris. Fituesi aktual i Topit të Artë, Luka Modric sapo ka arritur në vendin ku do të mbahet ceremonia nga ‘France Football’, shkruan...

Messi arrin në ceremoninë e Topit të Artë

para 6 muajve - Medial

Lionel Messi ka arritur në ceremoninë e Topit të Artë. ‘France Football’ është duke organizuar ceremoninë e çmimit më të madh në futboll në Paris. Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi është në listën...

Topi i Artë: Arrin edhe Virgil Van Dijk, i cili synon të fitojë trofeun!

para 6 muajve - GazetaBlic

Virgil Van Dijk ka arritur në ceremoninë e Topit të Artë. Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgin Van Dijk është në listën e ngushtë për ta fituar këtë çmim dhe sapo ka mbërritur në Théatre du Chatêlet në Paris,...

“Topi i Artë”/ Lionel Messi nuk ka rivalë, merr edhe të gjashtin

para 6 muajve - Lajm

Ditën e sotme po mbahet ceremonia e fitimit të Ballon D’or (Topit të Artë), në teatrin “Du Chatelet”, në Paris. Në ceremoni ishin të ftuar shumë figura të njohura nga bota e futbollit, duke përfshirë futbollistë...

Messi prek historinë, fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë!

para 6 muajve - Shenja

Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi për herë të 6-të në karrierë Topin e Artë, trofe që iu dorëzua nga Luka Modric, fituesi i edicionit të kaluar, në mbrëmjen...

Epike, lojtari i Real Madridit ia dorëzon topin e artë Messit

para 6 muajve - Tetova1

Lionel Messi arriti sonte që për herën e gjashtë ta fitojë topin e artë, kështu duke e kaluar Ronaldon i cili i ka deri më tani pesë topa të artë. Mirëpo kjo ngjarje ishte mjaftë e veçantë edhe për një...

Ronaldo nuk merr pjesë në ceremoninë e Topit të Artë, mësohet arsyeja

para 6 muajve - OraInfo

Sot do të mbahet ceremonia e ndarjes së Topit te Artë. Cristiano Ronaldo nuk do të jetë pjesëmarrës. Sonte, në Francë, do të mbahet ceremonia ku do të ndahet çmimi më prestigjioz individual, Topi i Artë,...

Futbollistja shqiptare mbërrin në ceremoninë e "Topit të Artë"

para 6 muajve - Albeu

Edhe shqiptarët do të përfaqësohen sot në ceremoninë e Topit të Artë që zhvillohet në Paris. Kosovare Asllani , mesfushorja ofensive e Suedisë dhe ekipit të Real Madrid në Spanjë, do të jetë e pranishme...

Messi arrin në ceremoninë e Topit të Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka arritur në ceremoninë e Topit të Artë. ‘France Football’ është duke organizuar ceremoninë e çmimit më të madh në futboll në Paris, shkruan GazetaBlic . Futbollisti i Barcelonës, Lionel...

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Tetova Sot

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Tetova Sot

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

Flet Messi pasi rrëmbeu për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Flaka

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’. Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

Më i miri i historisë! Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë 2019’

para 6 muajve - Lexo

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri...

Historike! Lionel Messi fiton për herë të gjashtë “Topin e Artë”

para 6 muajve - Infokusi

Lionel Messi është fitues i “Topit të Artë” 2019. Ylli argjentinas e fiton këtë çmim individual prestigjioz për herë të gjashtë në karrierën e tij, më shumë se kushdo tjetër. Numri 10 i Barcelonës bëri...

“Topi i Artë” rikthehet tek “pronari”, Leo MESSI shkruan historinë

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Juventus video të veçantë për Cristiano RONALDO, portugezi injoron “Topin e Artë”: Në Itali kampionati është i vështirë

para 6 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo ka marrë çmimin si lojtari më i mirë në Seria A, për sezonin e kaluar. Në një mbrëmje kur Lionel Messi fitoi “Topin e Artë” të 6-të, Ronaldo triumfoi në skenën e Grand Gala të mbajtur...

Topi i Artë: Kosovare Asllani arrin në Paris, futbollistja duket më bukur se kurrë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosovare Asllani dhe Sofia Jakobsson janë të parat që mbërrijnë në tapetin e kuq të Parisit. Sonte nga ora 20:00 do të mbahet ceremonia e çmimit të Topit të Artë, ku do të mësohen lojtari dhe lojtarja...

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

para 6 muajve - Flaka

Lionel Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019, duke triumfuar për herë të gjashtë në karrierë. Një rekord më vete, pasi është lojtari i vetëm që ka fituar kaq trofe. Ylli argjentinas zhvilloi...

Ja ku u rendit Kosovare Asllani si kandidate për ta fituar Topin e Artë

para 6 muajve - Albinfo

E nomiuar për ta fituar këtë çmim ishte edhe futbollistja shqiptare që luan për Suedinë, Kosovare Asllani Nga gjithësej 20 kandidate sa ishin konkurente për ta fituar Topin e Artë, Kosovare Asllani është...

ZYRTARE: Messi fiton Topin e Artë për herë të gjashtë – i jep kuptim çmimit për më të mirin në botë

para 6 muajve - Tetova1

Lionel Messi ka fituar Topin e Artë 2019, të ndarë nga ‘France Football’. Ashtu edhe siç është pritur, ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019,...

Nis rankimi për ‘Topin e Artë’, Benzema, Wijnaldum, Felix…!

para 6 muajve - Gazeta Express

‘France Football’ ka nisur të kompletojë renditjen për ‘Topin e Artë’ me 30 kandidatët që ishin mësuar tashmë në tetor. Messi është kandidati numër një për ta fituar këtë çmim, për herë të gjashtë në karrierë...

FOTO/ Shqiptarja e parë kandidate për “Topin e Artë”, ASLLANI pozon me shqiponjë në tapetin e kuq

para 6 muajve - Newsport

Mesfushorja me origjinë nga Kosova e cila luan për kombëtaren e Suedisë, ka qenë një nga futbollistet kandidate për të fituar Topin e Artë për femra ditën e sotme. Teksa ka kaluar në tapetin e kuq Kosovare...

“Topi i Artë” për femra shkon në Amerikë, zbuloni emrin e futbollistes

para 6 muajve - Flaka

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Publikohet lista 1 – 20 në kategorinë e femrave, ja në cilin vend ishte Kosovare Asllani

para 6 muajve - Arbresh

Megan Rapinoe sot (e hënë) fitoi Topin e Artë në kategorinë e femrave. Amerikania e arriti këtë trofe pas suksesit të madh me Kombëtaren e Amerikës, me të cilët fitoi Kupën e Botës, transmeton portali...

Fitoi gjithçka, 34-vjeçarja ngre lart “Topin e Artë” 2019

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë për vitin 2019. Verdikti është dhënë nga gazetarët, trajnerët dhe kapitenët e kombëtareve nga e gjithë bota, duke e konsideruar amerikanen si lojtarën më të mirë...

Zbulohen edhe nëntë emra tjerë në rankimin për ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Aktuale

Ka nisur rankimi i futbollistëve për çmimin më të rëndësishëm individual ‘Topi i Artë’. Kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e ceremonisë së ‘France Football’, ku do të jepet ‘Topi i Artë’. Çmimi...

E fundit/ Gara për Topin e Artë ëshë e kotë, Kristiano Ronaldo e braktis

para 6 muajve - Shprehja

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet edhe ceremonia e ndarjes së Topit të Artë, i cili është edhe trofeu personal që çdo futbollist e ëndërron. Të gjithë zërat bëjnë që gishti të tregohet drejt Mesit, duke...

10 lojtarët më të mirët në botë sipas ‘France Football’, Ronaldo i treti në listë

para 6 muajve - Albinfo

Duket se lojtari Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Messi është lojtari që ka fituar më shumë Topa të Artë në karrierë. Ai e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, pas tij është renditur Van...

Leo Mesi pret trofeun e madh, shikoni se çfarë ka bërë Ronaldo…

para 6 muajve - Lexo

Ndërsa “France Football” ka piblikuar 10 finalistët e mëdhenj, nuk ka më asnjë dyshim se cili do të jetë fituesi i “Topit të Artë”, zërat bëhen gjithnjë e më konkretë se ai do të jetë argjentinasi i Barcelonës....

Matijs De Ligt fiton çmimin “Kopa” si i riu më i mirë i sezonit të shkuar

para 6 muajve - Flaka

19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të...

‘Topi i Artë’, lista e 30 kandidatëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, ‘Topi i Artë’, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Alisson, portieri më i mirë për vitin 2019: “Është nder i madh të jem këtu”

para 6 muajve - Tetova Sot

Alisson është shpallur portieri më i mirë për vitin 2019 Në ceremoninë e ‘France Football’, ku do të dhurohet ‘Topi i Artë’ për vitin 2019, është mësuar edhe portieri më i mirë për vitin që po lëmë pas....

De Ligt, lojtari i ri më i mirë për vitin 2019

para 6 muajve - Tetova Sot

De Ligt ka fitua trofeun ‘Kopa’ Trofeu ‘Kopa’, për lojtarin e ri më të mirë të vitit 2019 shkon për mbrojtësin e Juventusi, Matthijs de Ligt. “Jam i kënaqur që jam këtu, i nderuar që gjendem në skenë....

Rezultatet e Topit të Artë: Këta janë 10 lojtarët më të votuar

para 6 muajve - OraInfo

Këta janë kanditatët për Topin e Artë me më së shumti vota. ‘France Football’ ka publikuar rezultatet e lojtarëve që kanë marrë më pak vota në garë për Topin e Artë. Tashmë, kanë mbetur edhe 10-të lojtarë...

Dhjetë lojtarët e mbetur në garë për ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Flaka

Është publikuar edhe lista e tretë me dhjetë lojtarët që kanë mbetur në garë për ta fituar “Topin e Artë”. Evenimenti po zhvillohet në kryeqytetin francez, Paris, në Theatre du Chatelet, ndërsa janë zbuluar...

Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: “CR7 meritonte Topin e Artë”

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

“Kristiano Ronaldo meritonte ‘Topin e Artë’, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris: “Në këto lloj...

​Messi fitues i “Topit të Artë”, lista publikohet në internet

para 6 muajve - Insajderi

Sonte në mbrëmje do të dhurohet çmimi i “Topit të Artë 2019” nga revista prestigjioze “France Football” dhe pritet që fitues të jetë Lionel Messi. Në një listë të publikuar nga mediat prestigjioze sportive...

Lionel Messi e fiton Topi e Artë, por fëminët e tij dhurojnë spektakël në sallë

para 6 muajve - Fol

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierën e tij. Sidoqoftë, ai ishte i shoqëruar në këtë mbrëmje me gruan e tij, Antonella Roccuzzon dhe fëmijët Mateo dhe Thiago, të cilët...

Kush e ka fituar më shumë ‘Topin e Artë’, a do ta kalojë Messi Ronaldon?

para 6 muajve - Gazeta Express

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, ‘Topi i Artë’, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Messi kujton momentin kur kishte fituar për herë të parë Topin e Artë

para 6 muajve - KosovaPress

Në çmimin e ndarë nga “France Football”, Mesi  mposhti Virgil van Dijkin, Cristiano Ronaldon e Sadio Manen, për ta fituar këtë çmim për herë të gjashtë në karrierë, duke e duke e lënë prapa Ronaldon me...

Kjo është lista prej 10 lojtarëve të cilët do të garojnë për Topin e Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte në Paris, më saktësisht në Theatre du Chatelet do të jepet çmimi ‘Topi i Artë’. Leo Messi dhe Virgil Van Dijk janë në garë të ngushtë për të fituar çmimin e madh individual në futboll, shkruan GazetaBlic...

Më i miri në histori! Leo Mesi fiton të gjashtin “Top të Artë”

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Leo Mesi është fituesi i “Topit të Artë” 2019! Ashtu sikundër pritej, ylli i Barcelonës i ka lënë pas shpine të gjithë për herën e gjashtë, duke u bërë dhe lojtari më i vlerësuar me trofeun me të çmuar...

Mungoi në ceromoninë e “Topit të Artë”, edhe Luka Modric “thumbon” Ronaldo: Futbolli është respekt, e drejtë të jesh këtu

para 6 muajve - Newsport

“Topi i Artë 2019” u dha ditën e sotme nga prestigjozja France Football duke vlerësuar Leo Messin si lojtarin më të mirë. Sulmuesi argjentinas e fitoi për herë të 6-të këtë trofe duke u bërë kështu lojtari...

Alisson portieri më i mirë për vitin 2019

para 6 muajve - KosovaPress

Në ceremoninë e “France Football”, Becker është vlerësuar më i miri, duke lënë pas Ter Stegen, Lloris dhe Kepa. “Është nder i madh të jem këtu, me këta lojtarë të mëdhenj, si ferma ashtu edhe meshkuj....

Megan Rapinoe fiton “Topin e Artë 2019”

para 6 muajve - KosovaPress

Megan Rapinoe i udhëhoqi SHBA-në drejt titullit të botës dhe ishte topgolashënuesja e Botërorit. Loading... Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të...

Messi niset për Paris bashkë me familjen e tij

para 6 muajve - Gazeta Express

Messi bashkë me familjen udhëton për Paris ku pritet të kurorëzohet me ‘Topin e Artë”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin 2019… Leo Messi tashmë...

Messi fitues i Topit të Artë për herë të gjashtë

para 6 muajve - KosovaPress

Në çmimin e ndarë nga “France Football”, Mesi  mposhti Virgil van Dijkin, Cristiano Ronaldon e Sadio Manen, për ta fituar këtë çmim për herë të gjashtë në karrierë, duke e duke e lënë prapa Ronaldon me...

Epike, lojtari i Real Madridit ia dorëzon topin e artë Messit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Lionel Messi arriti sonte që për herën e gjashtë ta fitojë topin e artë, kështu duke e kaluar Ronaldon i cili i ka deri më tani pesë topa të artë. Mirëpo kjo ngjarje ishte mjaftë e veçantë edhe për një...

Mungoi në ceromoninë e “Topit të Artë”, edhe Luka Modric “thumbon” Ronaldo: Futbolli është respekt, e drejt të jesh këtu

para 6 muajve - Newsport

“Topi i Artë 2019” u dha ditën e sotme nga prestigjozja France Football duke vlerësuar Leo Messin si lojtarin më të mirë. Sulmuesi argjentinas e fitoi për herë të 6-të këtë trofe duke u bërë kështu lojtari...

Ronaldo refuzon mbrëmjen gala të Topit të Artë, për një tjetër çmim

para 6 muajve - Koha.mk

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Zbulohet para kohe fituesi i “Topit të Artë”, Ronaldo nuk është as në treshe

para 6 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e sotme në Paris do të shpallet edhe fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019. Kandidatët kryesorë janë tre. Lionel Mesi, Virxhil Van Dajk dhe Kristiano Ronaldo. Megjithatë, siç ndodh në pjesën...

“Topi i Artë” i paracaktuar? Detaji që nxjerr zbuluar France Football (FOTO+VIDEO)

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është zhvilluar ceremonia e dhënies së “Topit të Artë” dhe çmimeve të tjera si “Topi i Artë” për femrat, për të rinjtë dhe portieri më i mirë i këtij viti. Topi i Artë i këtij viti u fitua nga...

Messi vjen me një deklaratë emocionuese pasi fitoi ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën e tij, duke lënë pas kështu Cristiano Ronaldon, i cili numëron pesë çmime të tilla. Lionel Messi ka fituar këtë çmim sonte në...

Lionel Messi, fiton Topin e Artë të gjashtë në karrierë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lionel Messi edhe zyrtarisht e ka fituar Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Ylli argjentinas arriti të merrte për të gjashtën herë në duart e tij çmimin prestigjioz dhe në të njëjtën kohë ka shkruar...

Në Spanjë janë të sigurt: Fituesi është Lionel Messi

para 6 muajve - Koha.mk

Para ceremonisë gala, në të cilën Leo Messi do të fitojë edhe një herë Topin e Artë dhe do të kurorëzohet si lojtari më i mirë në botë, argjentinasi kishte kohë të tregonte në Madrid se në fushën e blertë...

Ronaldo s’merr pjesë në ceremoni për Topin e Artë

para 6 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo do të mungojë në ceremoninë e ndarjes së çmimit për futbollistin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, sonte në Paris, sipas Goal Italian dhe shumë mediave të tjera. Ndër arsyet...

Messi apo Van Dijk? Sonte jepet çmimi i “Topit të Artë”, ja rregullat

para 6 muajve - Koha Jone

Sonte në mbrëmje duke filluar nga ora 20:05 do të nis ceremonia e dhënies së trofeut prestigjoz “Topi i Artë” për vitin 2019-të. Sot do të përcaktohet se kush do të jetë pasuesi i Luka Modric i cili çuditërisht...

Messi flet pasi e fitoi për ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Epoka e Re

Leo Messi e ka fituar për herë të gjashtë “Topi e Artë”, duke u bërë kështu futbollisti që ka fituar më se shumti këtë trofe. Pesë herë “Topin e Artë e ka fituar Cristiano Ronaldo që kësaj radhe ishte...

Messi fiton Topin e 6-të të Artë në karrierë, hyn në histori!

para 6 muajve - Albinfo

Messi është lojtari që ka fituar më shumë Topa të Artë në karrierë. Duket se lojtari i quajtur Lionel Messi është vetë historia e futbollit. Është bërë e ditur se sulmuesi argjentinas i Barcelonës fitoi...

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta e re

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5 Ashtu siç edhe pritej,...

Lionel Messi arrin në ceremoninë e ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Tetova1

Tashmë ka nisur të mbushet salla ku do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, në Paris, që do të nisë nga ora 20:30 Në mesin e të shumtëve që kanë shkelur në tepihun e kuq, është edhe kandidati...

Leo Messi flet pasi fitoi për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Periskopi

Messi shkruan historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’ Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë...

LIVE/ U rendit në vendin e dytë, Van Djik e pranon: Kur ke përballë Leo MESSIN është shumë e vështirë

para 6 muajve - Newsport

Leo Messi është fituesi i Topit të ARrtë për vitin 2019, teksa la pas mbrojtësin e Liverpool, Virgil van Djik dhe Cristiano Ronaldo. Megjithëse Van Djik bëri një sezon të shkëlqyer, nuk arriti ta mposhte...

“Pleshti”, sërish më i miri: Lionel Messi fiton Topin e Artë për herë të gjashtë

para 6 muajve - Te Sheshi

Lionel Messi fiton “Topin e Artë”, një çmim i destinuar për futbollistin më të mirë në botë në vitin 2019. Argjentinasi i Barcelonës fitoi në renditjen e prestigjiozes France Futboll për herë të gjashtë...

Leo Messit i dorëzohet ‘Topi i Artë’ nga futbollisti i Real Madridit

para 6 muajve - Periskopi

Lionel Messi është fituesi i çmimit më të vlefshëm individual në botë ‘Topi i Artë’. Sulmuesi argjentinas arriti të triumfojë në ceremoninë e sontme të organizuar nga ‘France Football’ në Paris. Ylli i...

Shikoni reagimin e djalit të Messit kur babai i tij e fiton ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Periskopi

Matteo Messi, djali i Messi – ai i cili pushton mediat pas çdo suksesi të babait të tij. Matteo Messi u ‘çmend’ nga gëzimi kur babai i tij fitoi për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’. Lionel Messi ka fituar...

Messi niset për Paris bashkë me familjen e tij

para 6 muajve - Koha.mk

Messi bashkë me familjen udhëton për Paris ku pritet të kurorëzohet me ‘Topin e Artë”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin 2019… Leo Messi tashmë...

Messi fiton Topin e Artë për herë të gjashtë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Lionel Messi ka fituar Topin e Artë 2019, të ndarë nga ‘France Football’. Ashtu edhe siç është pritur, ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019,...

Messi shkon me familjen në Paris për “Topin e Artë”

para 6 muajve - Koha Jone

Lionel Messi bashkë me familjen udhëton për Paris, ku pritet të kurorëzohet me çmimin “Topi i Artë 2019”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin...

Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Lionel Messi është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019, duke triumfuar për herë të gjashtë në karrierë. Një rekord më vete, pasi është lojtari i vetëm që ka fituar kaq trofe. Ylli argjentinas zhvilloi...

Messi fiton Topin e Artë për të gjashtën herë

para 6 muajve - Arbresh

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar çmimin e Topit të Artë. Argjentinasi arriti të mposhtë mbrojtësin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe rivalin Cristiano Ronaldo, i cili nuk ishte i pranishëm, transmeton...

Messi për herë të gjashtë fiton ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Epoka e Re

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është shpallur për herë të gjashtë futbollisti më i mirë në botë. Në garë për “Topin e Artë”, ylli argjentinas e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe yllin e Juventusit,...

Zyrtare: Të gjithë i përulen Messit, ai fiton Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lionel Messi, lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton Topin e Artë gjashtë herë! Super lojtari i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën e tij,...

‘Zoti i Futbollit’ fiton Topin e Artë për herë të gjashtë

para 6 muajve - Periskopi

Lionel Messi ka fituar Topin e Artë 2019, të ndarë nga ‘France Football’. Ashtu edhe siç është pritur, ylli i Barcelonës dhe kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi ka fituar Topin e Artë për vitin 2019....

Topi i Artë: Gruaja e Messit zbulon gjithçka

para 6 muajve - Medial

Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim jepet për futbollistin më të mirë të vitit 2019. Leo Messi, Virgil Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo...

Këto janë çmimet që do të ndahen sonte në ceremoninë e Topit të Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte në Paris, më saktësisht në Theatre du Chatelet do të jepet çmimi ‘Topi i Artë’. Leo Messi dhe Virgil Van Dijk janë në garë të ngushtë për të fituar çmimin e madh individual në futboll, shkruan GazetaBlic...

Rregulli se si shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Lexo

Mbrëmjen e sotme në orën 20:30 në “Theatre du Chatelet” të Parisit do të zhvillohet ceremonia e dhënies së çmimit “Topi i Artë 2019”, shkruan Syri.net. Janë 30 kandidatë për të marrë trofeun më të rëndësishëm...

LIVE/ “Topi i Artë 2019”, zbulohet “mbreti” i këtij viti

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Megan Rapinoe fiton Topin e Artë

para 6 muajve - Arbresh

Sulmuesja amerikane, Megan Rapinoe ka fituar çmimin e Topit të Artë nga kategoria e femrave për vitin 2019. Megan arriti të fitojë me Kupën e Botës me Kombëtaren e Amerikës gjë që bëri të fitojë Topin...

De Ligt, lojtari i ri më i mirë për vitin 2019

para 6 muajve - Fakti Ditor

De Ligt ka fitua trofeun ‘Kopa’ Trofeu ‘Kopa’, për lojtarin e ri më të mirë të vitit 2019 shkon për mbrojtësin e Juventusi, Matthijs de Ligt. “ Jam i kënaqur që jam këtu, i nderuar që gjendem në skenë....

Zyrtare: Ky është portieri më i mirë i vitit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker ka fituar çmimin ‘Yashin’, apo portieri më i mirë i vitit 2019. Alisson ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar, ku edhe ndihmoi Liverpoolin për ta fituar Ligën...

Alissoni, portieri i vitit 2019

para 6 muajve - Epoka e Re

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker është shpallur portieri i vitit 2019. Ai e ka ndihmuar skuadrën angleze të dalë fituese e Ligës së Kampionëve, kurse në garë për numrin një në botë i mposhti Ter...

Rapinoe fiton ‘Topin e Artë 2019’

para 6 muajve - Epoka e Re

Futbollistja amerikane, Megan Rapinoe është shpallur futbollistja më e mirë në botë duke e rrëmbyer në Paris “Topin e Artë 2019”. Kujtojmë se Rapinoe udhëhoqi SHBA-në drejt titullit të botës. Ajo ishte...

Ronaldo s’merr pjesë në ceremoni për Topin e Artë

para 6 muajve - Zhurnal

Cristiano Ronaldo do të mungojë në ceremoninë e ndarjes së çmimit për futbollistin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, sonte në Paris, sipas Goal Italian dhe shumë mediave të tjera. Ndër arsyet...

LIVE/ “Topi i Artë” për femra shkon në Amerikë, zbuloni emrin e futbollistes

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Topi i Artë: Gruaja e Messit zbulon gjithçka

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim jepet për futbollistin më të mirë të vitit 2019, përcjell GazetaBlic . Leo Messi, Virgil Van...

Alisson – portieri më i mirë në botë

para 6 muajve - Arbresh

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker ka fituar trofeun “Yachine Trophy”. Braziliani në Paris me saktësisht në Theatre du Chatelet, vendi ku po mbahet ceremonia, është shpallur portieri më i mirë në botë,...

Messi drejt Parisit bashkë me familjen

para 6 muajve - Albeu

Messi bashkë me familjen udhëton për Paris ku pritet të kurorëzohet me ‘ Topin e Artë”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk , janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin 2019… Leo Messi tashmë...

LIVE/ Për herë të parë trofeu “Yashine Trophy”, historike për portierin e Brazilit

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Plas tek “Topi i Artë”, Van Djik thumbon keq Cristiano Ronaldon

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

De Ligt fiton “Kopa Trophy”

para 6 muajve - Arbresh

Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt ka fituar çmimin “Kopa Trophy” Holandezi me këtë çmim bëhet lojtari më i mirë nën moshën 21-vjeçare, transmeton portali arbresh.info. Në vendin e dytë për këtë...

De Ligti, lojtari më i mirë i ri për vitin 2019

para 6 muajve - Epoka e Re

Ish-mbrojtësi i Ajaxit dhe tash Juventusit, Matthijs de Ligt është shpallur lojtari më i mirë i ri për vitin 2019. Futbollisti holandez në këtë garë e mposhti Jadon Sancho e Borussia Dortmundit dhe Joao...

Ronaldo refuzon pjesmarrjen në ceremoninë e “Topit të Artë” për një tjetër çmim

para 6 muajve - InfoShqip

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Dhjetë lojtarët e mbetur në garë për ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Epoka e Re

Është publikuar edhe lista e tretë me dhjetë lojtarët që kanë mbetur në garë për ta fituar “Topin e Artë”. Evenimenti po zhvillohet në kryeqytetin francez, Paris, në Theatre du Chatelet, ndërsa janë zbuluar...

LIVE/ Jepet çmimi i parë, “Topi i Artë” për të rinj fitohet nga futbollisti që luan me “duar”

para 6 muajve - Newsport

Në Paris është duke u zhvilluar ceremonia e Topit të Artë 2019, organizuar nga France Football. Çmimi individual më i kërkuar nga yjet e futbollit është pikërisht Topi i Artë. Është ky çmimi që përcakton...

Ceremonia e Topit të Artë, Ronaldo merr vendim të papritur

para 6 muajve - OraInfo

Siç theksojnë nga Go Goli dhe burime të ndryshme të tjera, Cristiano Ronaldo do të jetë mungesa kryesore në ceremoninë e Topit të Artë. Është një fakt që Portugezi nuk do të fitojë këtë herë dhe për këtë...

Ronaldo s’merr pjesë në ceremoni për Topin e Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo do të mungojë në ceremoninë e ndarjes së çmimit për futbollistin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, sonte në Paris, sipas Goal Italian dhe shumë mediave të tjera. Ndër arsyet...

‘Kopa Trophy’: De Ligt lojtari më i mirë i ri

para 6 muajve - Periskopi

Në Paris të Francës është ndarë çmimi për lojtarin më të mirë të ri. ‘France Football’ ka ndarë ‘Kopa Trophy’, për lojtarin më të mirë të ri në botë, shkruan lajm.net. Në mbrëmjen gala që po mbahet në...

Topi i Artë: Modric sonte dorëzon çmimin

para 6 muajve - GazetaBlic

Luka Modric do të dorëzojë sonte ‘Topin e Artë’ në ceremoninë që zhvillohet në Paris. Kroati e fitoi vitin e kaluar çmimin e madh individual në futboll dhe sonte do t’ia dorëzojë fituesit të këtij viti,...

Topi i Artë arrin në Paris

para 6 muajve - Arbresh

Topi i Artë ka arritur në Paris me saktësisht në Theatre du Chatelet, vendi ku po mbahet ceremonia. Pas pak minutave do të fillojë edicioni i 64-të për ndarjen e çmimit më të madh, Topit të Artë, transmeton...

Mesfushorja shqiptare favorite për të fituar Topin e Artë për femra

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kosovare Arsllani është mesfushorja e cila falë paraqitjes së saj të mirë në fushën e blertë është një nga favoritet femra për të fituar Topin e Artë. Ky shpërblim përkrah atij për meshkuj u paraqit nga...

Ronaldo refuzon pjesmarrjen në ceremoninë e "Topit të Artë" për një tjetër çmim

para 6 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Van Dijk thumbon keq Ronaldon pas mungesës në Paris

para 6 muajve - Periskopi

Futbollistët më të mirë në botë kanë filluar të vijnë në gala mbrëmjen “Ballon d’or”, ku do të shpërblehet futbollisti më i mirë për vitin 2019. Një ndër dy kandidatët kryesor është Virgil van Dijk. Në...

2019Van Dijk thumbon keq Ronaldon pas mungesës në Paris

para 6 muajve - Periskopi

Futbollistët më të mirë në botë kanë filluar të vijnë në gala mbrëmjen “Ballon d’or”, ku do të shpërblehet futbollisti më i mirë për vitin 2019. Një ndër dy kandidatët kryesor është Virgil van Dijk. Në...

Van Dijk thumbon keq Ronaldon pas mungesës në Paris

para 6 muajve - Ekonomia Online

Futbollistët më të mirë në botë kanë filluar të vijnë në gala mbrëmjen “Ballon d’or”, ku do të shpërblehet futbollisti më i mirë për vitin 2019. Një ndër dy kandidatët kryesor është Virgil van Dijk. Në...

Topi i Artë: Kush do të triumfojë, Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

para 6 muajve - Koha.mk

Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano Ronaldo, cili do të jetë pasuesi i Luka Modricit? Janë katër emra, mes të cilëve do të zgjidhet fituesi i ri i Topit të Artë, në një ceremoni...

Lionel Messi arrin në ceremoninë e ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Periskopi

Tashmë ka nisur të mbushet salla ku do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019, në Paris, që do të nisë nga ora 20:30 Në mesin e të shumtëve që kanë shkelur në tepihun e kuq, është edhe kandidati...

Ronaldo refuzon mbrëmjen gala të Topit të Artë, për një tjetër çmim

para 6 muajve - SuperSport

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Një emër shqiptar në garë për topin e artë, Asllani është përfaqësuesja e vetme

para 6 muajve - Shprehja

Emri i Kosovare Asllanit është renditur në listën me 20 lojtare që do të garojnë me njëra-tjetrën për të marrë trofeun më të madh individual për një futbolliste, atë të Topit të Artë. Futbollistja shqiptare...

Topi i Artë: Kosovare Asllani arrin në Paris

para 6 muajve - Periskopi

Kosovare Asllani dhe Sofia Jakobsson janë të parat që mbërrijnë në tapetin e kuq të Parisit. Sonte nga ora 20:00 do të mbahet ceremonia e çmimit të Topit të Artë, ku do të mësohen lojtari dhe lojtarja...

Këta lojtarë janë në top 10 të Topit të Artë

para 6 muajve - Arbresh

Janë bërë zyrtare emrat e top 10 lojtarëve në çmimin e Topit të Artë. Ka mbetur më pak se një orë e gjysmë para se të zgjidhet fituesi i Topit të Artë, transmeton portali arbresh.info. Tre kandidatët kryesorë...

Ronaldo refuzon pjesmarrjen në ceremoninë e “Topit të Artë” për një tjetër çmim

para 6 muajve - Lajme.al

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Zbulohet, ja kush do ta fitojë Topin e Artë

para 6 muajve - OraInfo

Ylli Barcelona, Lionel Messi pritet të fitojë Topin e Artë për të arritur një rekord për të gjashtën herë. Si ANSA ashtu edhe Gazzetta dello Sport pretendojnë se Messi do të fitojë çmimin prestigjioz në...

“FRANCE FOOTBALL”: TOPI I ARTË, MESSI APO VAN DIJK?

para 6 muajve - Klan Macedonia

Ronaldo do të jetë në Milano dhe jo në Paris Këtë mbrëmje, në kryeqytetin francez do të caktohet çmimi më i lakmuar individual i botës në futboll. Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano...

Ronaldo jashtë treshes për ‘Topin e Artë’, portugezi nuk mer pjesën në ceremoninë e së hënës në Paris

para 6 muajve - Lexo

Sonte në mbrëmje në Paris do të mbahet ceremonia e ‘Topit të Artë’ për vitin 2019 ku sipas të gjitha gjasave fituesi do të jetë Lionel Messi. Argjentinasi sipas një listë paraprake të zbuluar në interenet...

Kosovare Asllani në mesin e 20 futbollisteve të nominuara për Topin e Artë

para 6 muajve - Insajderi

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, është në mesin e 20 lojtareve të nominuara për ta fituar Topin e Artë në vitin 2019. Sulmuesja 30 vjeçare, e cila e përfaqëson Suedinë, luan për ekipin spanjoll...

Ronaldo refuzon mbrëmjen gala të Topit të Artë, për një tjetër çmim

para 6 muajve - Shenja

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Messi shkon me familjen në Paris për ‘Topin e Artë’

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Lionel Messi bashkë me familjen udhëton për Paris, ku pritet të kurorëzohet me çmimin “Topi i Artë 2019”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin...

Sarri: Mendoj dhe shpresoj që Ronaldo do ta fitojë Topin e Artë

para 6 muajve - Arbresh

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri beson që ylli i skuadrës, Cristiano Ronaldo do të fitojë Topin e Artë për herën e gjashtë. Sot (e premte) pas disa orëve do ta kuptojmë se kush do të arrijë të fitojë...

Kosovare Asllani në mesin e 20 futbollisteve të nominuara për Topin e Artë

para 6 muajve - Telegrafi

Kosovare Asllani (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Ronaldo refuzon mbrëmjen gala të Topit të Artë, për një tjetër çmim

para 6 muajve - Infokusi

Mbrëmjen e sotme në Paris do të mbahet edhe mbrëmja gala e ceremonisë së Topit të Artë 2019, çmimi më prestigjoz individual për futbollistët, që duket se për herë të 6 në histori, do të shkojë për yllin...

Të arriturat e Messi në rrugëtimin drejt Topit të Artë: A e meriton argjentinasi të gjashtin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lionel Messi synon që sonte të fitojë Topin e gjashtë të Artë në karrierën e tij madhështore. Ylli argjentinas ka qenë i jashtëzakonshëm gjatë këtij viti kalendarik, në sezonin 2018/19, dhe me të njëjtin...

Messi niset bashkë me familjen e tij për Paris

para 6 muajve - Ekonomia Online

Messi bashkë me familjen udhëton për Paris ku pritet të kurorëzohet me ‘Topin e Artë”. Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk, janë kandidatët tjerë për të fituar këtë çmim për vitin 2019. Leo Messi tashmë...

Mediat italiane: Messi e fiton Topin e Artë sot, Ronaldo as në top treshe

para 6 muajve - Gazeta Express

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është favorit absolut për ta fituar Topin e Artë për herë të gjashtë rekorde sonte në Paris, ndërsa rivali i tij i madh, Cristiano Ronaldo nuk do t’ia dalë as të jetë...

Van Dijk flet për “Topin e Artë”: Nëse e fiton Messi, nuk ka humbës

para 6 muajve - Koha Jone

Sonte në orën 20:30 do të jepet çmimi i madh për “Topin e Artë”, ku momentalisht janë në garë 30 futbollistë. Por dy futbollistët favoritë janë mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk dhe Lionel Messi....

Sonte shpallet fituesi i “Topit të Artë”, kush do ta fitojë?

para 6 muajve - OraInfo

Sot e përfundimisht do të kuptohet se kush do ta fitojë Topin e Artë. Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim është padyshim më i pëlqyeri...

Mediat italiane: Messi e fiton Topin e Artë sot, Ronaldo as në top treshe

para 6 muajve - Zhurnal

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është favorit absolut për ta fituar Topin e Artë për herë të gjashtë rekorde sonte në Paris, ndërsa rivali i tij i madh, Cristiano Ronaldo nuk do t’ia dalë të jetë...

Sot jepet Topi i Artë/Messi, Van Dijk apo CR7?

para 6 muajve - Koha Jone

Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano Ronaldo? Cili do të jetë pasuesi i Luka Modricit si fitues i Topit të Artë? Janë katër emra, mes të cilëve mendohet se do të zgjidhet futbollisti...

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë: Kush do të triumfojë, Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

para 6 muajve - Gazeta Express

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Në Spanjë janë të sigurt: Fituesi është… Lionel Messi

para 6 muajve - SuperSport

Para ceremonisë gala, në të cilën Leo Messi do të fitojë edhe një herë Topin e Artë dhe do të kurorëzohet si lojtari më i mirë në botë, argjentinasi kishte kohë të tregonte në Madrid se në fushën e blertë...

Messi apo Van Dijk? Sonte jepet çmimi i “Topit të Artë”

para 6 muajve - TV21

Sonte në mbrëmje duke filluar nga ora 20:05 do të nis ceremonia e dhënies së trofeut prestigjioz “Topi i Artë” për vitin 2019. Sot do të përcaktohet se kush do të jetë pasuesi i Luka Modric, i cili çuditërisht...

Mediat italiane: Messi fiton topin e gjashtë, CR7 as në top treshe

para 6 muajve - Albeu

Superylli i Barcelonës , Lionel Messi , është favorit absolut për ta fituar Topin e Artë për herë të gjashtë rekorde sonte në Paris, ndërsa rivali i tij i madh, Cristiano Ronaldo nuk do t’ia dalë as të...

​Messi apo Van Dijk? Sonte jepet çmimi i “Topit të Artë”

para 6 muajve - RTV 21

Kush do të jetë pasuesi i Modricit? Sonte në mbrëmje duke filluar nga ora 20:05 do të nis ceremonia e dhënies së trofeut prestigjioz “Topi i Artë” për vitin 2019. Sot do të përcaktohet se kush do të jetë...

Sonte mësohet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - Insajderi

Sonte në një mbrëmje të organizuar nga “France Football” do të mësohet emri i futbollistit më të mirë në Botë. Topi i Artë është çmimi më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale. Më shumë në Insport.

Van Dijk flet për ‘Topin e Artë’: Nëse e fiton Messi, nuk ka humbës

para 6 muajve - InfoShqip

Sonte me fillim nga ora 20:30 do të ndahet çmimi i madh për ‘Topin e Artë’, ku momentalisht janë në garë 30 futbollistë. Por dy futbollistët favoritë mbesin mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk dhe...

Të nominuarit për Trofeun Kopa që i ndahet lojtarit më të mirë nën moshën 21 vjeçare

para 6 muajve - Shkurt Shqip

Trofeu Kopa është një prej çmimeve që do të ndahet sonte (e hënë) në ceremoninë e Topit të Artë që zhvillohet në Paris të Francës. Ky çmim që ndahet nga  France Football  i jepet futbollistit në moshën...

Sonte zbulohet fituesi i ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Klan Kosova

Sonte do të zbulohet emri i futbollistit që do ta fitojë “Topin e Artë”. Ky çmim është më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale, transmeton Klan Kosova. Futbollistët Lionel Messi dhe Van Dijk...

Van Dijk: Tashmë ndihem fitues i Topit të Artë

para 6 muajve - Gazeta Express

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, thotë se tashmë ndihet fitues pasi është i nominuar në listën e ngushtë për Topin e Artë 2019. Fituesi i çmimit më prestigjioz për lojtarin më të mirë në botë...

Deklarata e Van Dijk nëse Messi e fiton sonte “Topin e Artë”

para 6 muajve - Sinjali

Virgil van Dijk mund të humbasë në betejën e “Topit të Artë” të këtij viti, çmim që e mëson “pronarin” mbrëmjen e sotme, me yllin e Barcelonës, Lionel Messi, favorit të dukshëm, por ai këmbëngul se nuk ka...

Sonte mësohet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - GazetaBlic

Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim është padyshim më i pëlqyeri nga futbollistët, që jepen për lojën individuale të tyre. Në garë...

Sonte mësohet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - Indeks.mk

Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim është padyshim më i pëlqyeri nga futbollistët, që jepen për lojën individuale të tyre. Në garë...

Mediat italiane: Messi fiton topin e gjashtë, CR7 as në top treshe

para 6 muajve - InfoShqip

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është favorit absolut për ta fituar Topin e Artë për herë të gjashtë rekorde sonte në Paris, ndërsa rivali i tij i madh, Cristiano Ronaldo nuk do t’ia dalë as të jetë...

Van Dijk: Tashmë ndihem fitues i Topit të Artë

para 6 muajve - Zhurnal

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, thotë se tashmë ndihet fitues pasi është i nominuar në listën e ngushtë për Topin e Artë 2019. Fituesi i çmimit më prestigjioz për lojtarin më të mirë në...

Sonte mësohet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - Medial

Sonte do të merret vesh fituesi i Topit të Artë, në një mbrëmje që organizohet nga France Football. Ky çmim është padyshim më i pëlqyeri nga futbollistët, që jepen për lojën individuale të tyre. Në garë...

Topi i Artë, ora 20:05, në SuperSport, Messi apo van Dijk?

para 6 muajve - SuperSport

Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano Ronaldo, cili do të jetë pasuesi i Luka Modricit? Janë katër emra, mes të cilëve do të zgjidhet fituesi i ri i Topit të Artë, në një ceremoni...

Sonte do të mësohet fituesi i ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Epoka e Re

Sonte do të mësohet fituesi i “Topit të Artë”, në një mbrëmje që organizohet nga France Football në orën 20:05. Ky çmim është padyshim më i pëlqyeri nga futbollistët, që jepen për lojën individuale të...

Sonte nata e madhe e "Topit të Artë"

para 6 muajve - Albeu

Sonte në një mbrëmje të organizuar nga "France Football" do të mësohet emri i futbollistit më të mirë në Botë. Topi i Artë është çmimi më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale. Lionel Messi...

Van Dijk e ndjen veten fitues të "Topit të Artë"

para 6 muajve - Albeu

Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk , thotë se tashmë ndihet fitues pasi është i nominuar në listën e ngushtë për Topin e Artë 2019. Fituesi i çmimit më prestigjioz për lojtarin më të mirë në...

Në internet ka ‘rrjedhur’ ajo që besohet të jetë lista e renditjes finale për Topin e Artë që e tregon edhe fituesin

para 6 muajve - Arbresh

Sonte (e hënë) zhvillohet ceremonia e sivjetme e ndarjes së çmimit prestigjioz individual, Topi i Artë. Natyrisht se futbolldashësit dhe tifozët e lojtarëve të caktuar tash e një kohë kanë nisur të parashikojnë...

Në Spanjë janë të sigurt: Fituesi është… Lionel Messi

para 6 muajve - Infokusi

Para ceremonisë gala, në të cilën Leo Messi do të fitojë edhe një herë Topin e Artë dhe do të kurorëzohet si lojtari më i mirë në botë, argjentinasi kishte kohë të tregonte në Madrid se në fushën e blertë...

Sonte çmimi i ‘Topit të Artë’, Messi apo Van Dijk?

para 6 muajve - Tetova Sot

Sonte në mbrëmje duke filluar nga ora 20:05 do të nis ceremonia e dhënies së trofeut prestigjoz “Topi i Artë” për vitin 2019-të. Sot do të përcaktohet se kush do të jetë pasuesi i Luka Modric i cili çuditërisht...

Messi e Ronaldo po sfidohen nga Virgil Van Dijk për Topin e Artë

para 6 muajve - Infokusi

Messit e Ronaldos këtë vit iu është shtuar një kandidat goxha serioz për t’ua rrëmbyer topin e artë. Fjala është për mbrojtësin e Liverpool, Virgil Van Dijk, i cili nga shumë media prestigjioze sportive,...

Sonte shpallet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - Shenja

Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano Ronaldo, cili do të jetë pasuesi i Luka Modricit? Janë katër emra, mes të cilëve do të zgjidhet fituesi i ri i Topit të Artë, në një ceremoni...

Kush do e fitojë Topin e Artë?

para 6 muajve - Lexo

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Van Dijk flet për ‘Topin e Artë’: Nëse e fiton Messi, nuk ka humbës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sonte me fillim nga ora 20:30 do të ndahet çmimi i madh për ‘Topin e Artë’, ku momentalisht janë në garë 30 futbollistë. Por dy futbollistët favoritë mbesin mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk dhe...

Messi- fitues i “Topit të Artë”, lista publikohet në internet

para 6 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse sonte në mbrëmje do të dhurohet çmimi i “Topit të Artë 2019” nga revista prestigjioze “France Football” pritet që fitues të jetë Lionel Messi. Në një listë të publikuar nga mediat prestigjioze...

Topi i Artë, Messi apo van Dijk?

para 6 muajve - Lajm

Lionel Messi, Virgil Van Dijk, Mohammed Salah apo Cristiano Ronaldo, cili do të jetë pasuesi i Luka Modricit? Janë katër emra, mes të cilëve do të zgjidhet fituesi i ri i Topit të Artë, në një ceremoni...

Messi fitues i “Topit të Artë”, lista publikohet në internet

para 6 muajve - KosovaPress

Në një listë të publikuar nga mediat prestigjioze sportive ne Evropë shikohet se argjentinasi ka marrë votat më të shumta të gazetarëve në të gjitha vendet, të cilët e kanë përzgjedhur si më të mirin e...

FOTO/ Skandal me “Topin e Artë”, FIFA shpall përpara kohe fituesin

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmja e sotme i është rezervuar ceremonisë zyrtare për “Topin e Artë”. Të shumta janë gjasat që fituesi të jetë “zbuluar” më herët, me foton më poshtë që çon në podium Lionel Messin. Ylli i Barcelonës...

Sonte zbulohet fituesi i ‘Topit të Artë’

para 6 muajve - Infokusi

Sonte do të zbulohet emri i futbollistit që do ta fitojë “Topin e Artë”. Ky çmim është më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale, transmeton Klan Kosova. Futbollistët Lionel Messi dhe Van Dijk...

FOTO/ Skandal për “Topin e Artë”, FIFA shpall përpara kohe fituesin

para 6 muajve - Newsport

Mbrëmja e sotme i është rezervuar ceremosnisë zyrtare për “Topin e Artë”. Të shumta janë gjasat që fituesi të jetë “zbuluar” më herët, me foton më poshtë që çon në podium Lionel Messin. Ylli i Barcelonës...

Van Dijk flet për ‘Topin e Artë’: Nëse e fiton Messi, nuk ka humbës

para 6 muajve - Arbresh

Sonte me fillim nga ora 20:30 do të ndahet çmimi i madh për ‘Topin e Artë’, ku momentalisht janë në garë 30 futbollistë. Por dy futbollistët favoritë mbesin mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk dhe...

Messi apo Van Dijk? Sonte jepet çmimi i "Topit të Artë"

para 6 muajve - KosovaPress

Sot do të përcaktohet se kush do të jetë pasuesi i Luka Modric i cili çuditërisht nuk është pjesë e 30 lojtarëve që synojnë këtë trofe i cili është edhe më i madhi në aspektin individual për çdo futbollist...

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë: Kush do të triumfojë, Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

para 6 muajve - Fakti Ditor

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë: Kush do të triumfojë, Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

para 6 muajve - Arbresh

Çmimi për lojtarin më të mirë në botë për vitin 2019, Topi i Artë, do të ndahet sot në mbrëmje në Paris, me Lionel Messin e Barcelonës, Virgil van Dijk të Liverpoolit dhe Cristiano Ronaldon e Juventusit...

Messi e Rapinoe po pritet të ngadhënjejnë në ceremoninë e “Topit të Artë”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Emrat më të mëdhenj të botës së futbollit do të zbarkojnë në Paris të hënën (sot) për ceremoninë “Topi i Artë 2019”, ku Lionel Messi dhe Megan Rapinoe po pritet të largohen me çmimet kryesore. Do të ishte...

Flet Van Dijk: Sot nuk ka humbës, jam krenar që jam në garë me Messin

para 6 muajve - Periskopi

Sonte në një mbrëmje të organizuar nga “France Football” do të mësohet emri i futbollistit më të mirë në Botë, shkruan Periskopi. Topi i Artë është çmimi më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale...

Sonte mësohet fituesi i Topit të Artë

para 6 muajve - Periskopi

Sonte në një mbrëmje të organizuar nga “France Football” do të mësohet emri i futbollistit më të mirë në Botë. Topi i Artë është çmimi më i pëlqyer nga futbollistët për lojën individuale. Lionel Messi...

Zbulohet renditja, Mesi fiton “Topin e Artë”

para 6 muajve - Alsat-M

Lionel Mesi do të jetë fitues i “Topit të Artë”, një çmim që ndahet nga e përditshmja “Frans Futboll”. E gjithë kjo për shkak se në rrjetët sociale u shfaq një foto , në të cilën u paraqitën rezultatet...

Zbulohet lista e votave për ‘Topin e Artë’? Fituesi 446 pikë, ndjekësi 382

para 6 muajve - Aktuale

Është publikuar një listë me votat për ‘Topin e Artë’. Në rrjetin social ‘Twitter’ po qarkullon një listë që thuhet të jetë ajo me votat për ‘Topin e Artë’ 2019. Dy favoritët, Lionel Messi dhe Virgil van...

Legjenda e Liverpoolit, Gerrard: Messi s’e meriton Topin e Artë

para 6 muajve - Gazeta Express

Steven Gerrard beson se Lionel Messi nuk e meriton Topin e Artë 2019, pasi për të zgjedhja e duhur për trofeun e këtij viti është mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk. Legjenda e Liverpoolit, tani...

Messi, Ronaldo apo Van Dijk, statistitkat tregojnë rivalitetin e ashpër

para 6 muajve - Albeu

Messi , Ronaldo dhe Van Dijk janë tre kandidatët kryesorë për ta fituar topin e artë këtë vit, ceremonia e të cilit do të zhvillohet nesër në Paris. Në 43 ndeshjet e zhvilluara këtë vit, Messi ka 40 gola...

Gerrard: Messi nuk e meriton "Topin e Artë"

para 6 muajve - Albeu

Steven Gerrard beson se Lionel Messi nuk e meriton Topin e Artë 2019, pasi për të zgjedhja e duhur për trofeun e këtij viti është mbrojtësi i Liverpoolit , Virgil van Dijk. Legjenda e Liverpoolit , tani...

“Messi s’e meriton topin e artë”, deklarata që ka quar peshë Barcelonën

para 6 muajve - OraInfo

Lionel Messi është në mesin e kandidatëve për ta fituar Topin e Artë për vitin 2019. Mirëpo Steven Gerrard beson se Lionel Messi nuk e meriton Topin e Artë 2019, pasi për të zgjedhja e duhur për trofeun...

Befason legjenda Gerrard: Leo Messi nuk e meriton “Topin e Artë”

para 6 muajve - Newsport

Ish lojtari i Liverpool dhe kombëtares angleze, Stiven Gerrard beson se Lionel Messi nuk e meriton trofeun e “Topit të Artë” për këtë vit. Trajneri aktual i Rangers në Skoci, shprehet se këtë sezon ky...

Zbulohet lista e votave për “Topin e Artë”, fituesi 446 pikë, ndjekësi 382

para 6 muajve - Ekonomia Online

Është publikuar një listë me votat për ‘Topin e Artë’. Në rrjetin social ‘Twitter’ po qarkullon një listë që thuhet të jetë ajo me votat për ‘Topin e Artë’ 2019. Dy favoritët, Lionel Messi dhe Virgil van...

Messi, Ronaldo apo Van Dijk, ja statistikat e tyre në këtë vit

para 6 muajve - Gazeta Observer

Messi, Ronaldo dhe Van Dijk janë tre kandidatët kryesorë për ta fituar topin e artë këtë vit, ceremonia e të cilit do të zhvillohet nesër në Paris. Në 43 ndeshjet e zhvilluara këtë vit, Messi ka 40 gola...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK