http://kariera.mk

Ruiz ka një kërkesë për Joshuan pas humbjes

para 8 muajve - Insajderi

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve, më shumë në Insporti.com.

Ruiz ka një kërkesë për Joshuan pas humbjes

para 8 muajve - Zhurnal

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve. Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit,...

Për çfarë po akuzohet Joshua pas fitores ndaj Ruizit?

para 8 muajve - Insajderi

Paraqitjen që ekspertët e boksit e kanë vlerësuar si të mençur dhe taktike nga Antony Joshua, disa tifozë po e kritikojë duke thënë se britaniku e kaloi të gjithë rimeçin duke i ikur Andy Ruizit, më shumë në Insporti.com.

Ky është postimi i Joshuas pas fitores ndaj Ruizit

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet krenar me arritjet e tij në sportin e boksit. Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF...

Pë ata që nuk e kanë parë ndeshjen mes Joshua dhe Ruiz, kjo është përmbledhja e 12 raundeve

para 8 muajve - Albeu

Dueli më i madh i vitit u zhvillua mbrëmë mes Andy Ruiz dhe Anthony Joshua. Meçi filloi rreth orës 22:00 dhe për 12 raunde të plota ishim dëshmitarë të dominimit të Joshuas. Për ata që nuk e kanë parë...

Përfitime të “çmendura” nga Joshua, ja sa ka fituar ai në një sekondë, minutë dhe në një raund ndaj Ruizit

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua i ka rikthyer titujt e humbur mbrëmë në fitoren ndaj Andy Ruizit. Përveç titujve të botës, Joshua nga ky meç ka arkëtuar edhe një shumë të madhe parash. Hiq më pak se 66 milionë funte janë...

Për ata që nuk e kanë parë mbrëmë, ja përmbledhja e 12 raundeve të meçit Ruiz-Joshua

para 8 muajve - Medial

Dueli më i madh i vitit u zhvillua mbrëmë mes Andy Ruiz dhe Anthony Joshua. Meçi filloi rreth orës 22:00 dhe për 12 raunde të plota ishim dëshmitarë të dominimit të Joshuas. Për ata që nuk e kanë parë...

Anthony Joshua i’u dërgon mesazh Deontay Wilderit dhe Tyson Furyt: Më thirrni kur jeni gati

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua i ka rikthyer titujt e humbur mbrëmë në fitoren ndaj Andy Ruizit. Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF dhe IBO, por u mposht në qershor nga...

Joshua-Ruizit: Kurrë mos u dorëzo, je një kampion i madh

para 8 muajve - Albeu

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks . Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. I pyetur në konferencën e tij për shtyp se çfarë u tha mes dy boksierëve, Joshua...

Anthony Joshua – Deontay Wilder, super-meçi që të gjithë e presim

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua i ka rikthyer titujt e humbur mbrëmë në fitoren ndaj Andy Ruizit. Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF dhe IBO, por u mposht në qershor nga...

Postimi i Joshuas pas fitores ndaj Ruizit

para 8 muajve - Sinjali

Anthony Joshua ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet krenar me arritjet e tij në sportin e boksit. “Dy herë”, shkruan në postimin e Joshuas, postim që ka të bëjë me fitimin e titujve...

Ja sa para do fitoj Joshua nga fitorja e mbrêmshme

para 8 muajve - Tetova1

June 1, 2019; New York, NY; IBF, WBA, WBO and IBO heavyweight champion Anthony Joshua and Andy Ruiz during their heavyweight championship bout at Madison Square Garden in New York City. Mandatory Credit:...

Anthony Joshua rimerr titullin, shpallet kampion bote

para 8 muajve - Lexo

Gjashtë muaj pas ndeshjes që tronditi botën e boksit, Anthony Joshua është hakmarrë ndaj Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO,...

A ishte kjo goditja vendimtare e Joshuas dhënë Ruizit?

para 8 muajve - Arbresh

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, me vendim unanim. Kësisoj, ai është shpallur për herë të dytë kampion botëror – duke i rikthyer titujt e humbur...

Kjo është shuma që fituan Joshua dhe Ruiz nga ky meç

para 8 muajve - Arbresh

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve. Boksieri britanik është shpallur për herë të dytë kampion botëror. Boksieri me prejardhje...

Joshua ndihet krenar në postimin e fundit: Dy herë kampion bote

para 8 muajve - Telegrafi

Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Tifozët e akuzojnë Joshuan se i ikte Ruizit gjatë meçit

para 8 muajve - Gazeta Express

Paraqitjen që ekspertët e boksit e kanë vlerësuar si të mençur dhe taktike nga Antony Joshua, disa tifozë po e kritikojë duke thënë se britaniku e kaloi të gjithë rimeçin duke i ikur Andy Ruizit. Më 1...

Përfitimet e majme të Joshuas dhe Ruizit nga meçi, britaniku fitoi pesëfish më shumë para

para 8 muajve - Telegrafi

Joshua vs Ruiz (Foto: Getty Images/Guliver)

Promovuesi Hearn: Joshua u turpërua në qershor, por është kthyer – ai është mbreti

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Kjo është shuma që fituan Joshua dhe Ruiz nga ky meç

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve. Boksieri britanik është shpallur për herë të dytë kampion botëror. Boksieri me prejardhje...

Grushtet më të mira nga rimeçi Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

A ishte kjo goditja vendimtare e Joshuas dhënë Ruizit?

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, me vendim unanin. Kësisoj, ai është shpallur për herë të dytë kampion botëror – duke i rikthyer titujt e humbur...

Fjalët e para të Joshuas pas triumfit ndaj Ruizit

para 8 muajve - Telegrafi

Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Ruiz e kërkon të tretin: Kush dëshiron ta shohë duelin e trilogjisë?

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Sa fituan Joshua dhe Ruiz nga rimeçi?

para 8 muajve - RTV 21

Joshua fitoi pesëfish më shumë sesa Ruiz Sonte u zhvillua rimeçi në boks mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr, të cilin e fitoi Anthony Joshua. Pas ndeshjes, Joshua premtoi se do ta bëjnë edhe meçin e tretë....

Ruiz: Kush e do një meç të tretë mes meje dhe Joshuas?

para 8 muajve - Gazeta Express

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve. Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit,...

Joshua pas fitores me përshëndetje islame

para 8 muajve - Insajderi

Fitorja ndaj Andy Ruizit e ktheu Anthony Joshuan në maje të boksit botëror dhe britaniku sërish është kampion në kategorinë e rëndë në versionet WBA, IBF dhe WBO. Në deklaratën e tij të parë pas meçit,...

Kjo është shuma që fituan Joshua dhe Ruiz!

para 8 muajve - Ina

Anthony Joshua e ka fituar super revanshin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve. Boksieri britanik është shpallur për herë të dytë kampion botëror. Boksieri me prejardhje...

Joshua rikthen titujt, fiton me pikë ndaj Ruizit

para 8 muajve - Ina

Anthony Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz.Pasi meksikano-amerikani ia rrëmbeu...

Flet Joshua, pasi e mposhti Ruizin: Dua ta falënderoj Zotin

para 8 muajve - Gazeta Express

Kampioni i ri i boksit në kategorinë e peshave të rënda, Anthony Joshua, e falënderoi Zotin pas triumfit të tij në rimeçin kundër Andy Ruiz Jr, ndërsa gjeti kohë edhe për ta lavdëruar Andy Ruiz Jr. Gjashtë...

Përfitimet e majme të Joshuas dhe Ruizit nga meçi, britaniku fitoi pesëfish më shumë para

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz kanë përfituar shumë të majme parash pas revanshit të zhvilluar në mbrëmjen e sotme (e shtunë). Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda,...

Joshua rikthen titullin e botës në boks

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua ka arritur të rikthejë titujt e botës në boks. Në një ndeshje spektakolare ndaj Andy Ruizit në Arabi Saudite, boksieri britanik fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve. Joshua e Ruzi boksuan...

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Anthony Joshua e fiton rimeçin kundër Ruizit, bëhet sërish kampioni botëror në boks

para 8 muajve - Gazeta Express

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Ruiz vs Joshua – raporti i plotë me video

para 8 muajve - Insajderi

Meçi filloi furishëm dhe Anthony Joshua tregoi se edhe në luftë nga afër është në gjendje të përballet me Andy Ruizin, kurse një goditje me të djathtën e Joshuas shkaktoi çarje të arkadës së Ruizit dhe...

Flet Joshua, pasi e mposhti Ruizin: Dua ta falënderoj Zotin

para 8 muajve - Zhurnal

Kampioni i ri i boksit në kategorinë e peshave të rënda, Anthony Joshua, e falënderoi Zotin pas triumfit të tij në rimeçin kundër Andy Ruiz Jr, ndërsa gjeti kohë edhe për ta lavdëruar Andy Ruiz Jr. Gjashtë...

Ruiz nuk dorëzohet: Kush e do një meç të tretë mes meje dhe Joshuas?

para 8 muajve - Medial

Andy Ruiz Jr e ka pranuar me mjaft sportivitet humbjen e sontme, por ka kërkuar edhe një meç të tretë kundër Anthony Joshuas. Boksieri meksikan humbi të gjithë titujt botëror në revanshin e zhvilluar në...

Përfitimet e majme të Joshuas dhe Ruizit nga meçi

para 8 muajve - Medial

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz kanë përfituar shumë të majme parash pas revanshit të zhvilluar në mbrëmjen e sotme (e shtunë). Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda,...

Joshua pas meçit: Dua ta falënderoj Zotin

para 8 muajve - Medial

Fjalët e para të kampionit të ri botëror Anthony Joshia ishin falënderuese ndaj Zotit, pasi mposhti Andy Ruiz Jr në meçin që zgjati 12 raunde. Britaniku iu hakmarrë bokserit meksikan, i cili e kishte mposhtur...

Joshua pas ndeshjes: Dua ta falënderoj Zotin, dua të them Bismilah

para 8 muajve - RTV 21

Joshua riktheu titullin Sonte u zhvillua rimeçi në boks mes Anthony Joshuan dhe Andy Ruiz Jr, të cilin e fitoi Anthony Joshua. Pas ndeshjes, Joshua deklaroi se ka respekt për Andy Ruizin dhe familjen e...

Pasi u shpall kampion, Joshua vjen me një postim në rrjetet sociale

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të treguar se ndihet krenar me arritjet e tij në sportin e boksit. Britaniku ishte kampion i unifikuar i peshave të rënda në kategoritë: WBA, WBO, IBF...

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

para 8 muajve - Koha.mk

Anthony Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz. Pasi meksikano-amerikani ia rrëmbeu...

Joshua shpallet sërish kampion boksi

para 8 muajve - Klan Kosova

Anthony Joshua mposhti me vendim të gjyqtarëve Andy Ruiz Jr. për t’u shpallur kampion bote në boks për kategorinë e rëndë. Ndeshja është zhvilluar në Arabinë Saudite.

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Insajderi

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Nuk ka fund, Ruiz kërkon ndeshje të tretë

para 8 muajve - Albeu

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirë po kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve. Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit,...

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

para 8 muajve - Aktuale

Fjalët e para të kampionit të ri botëror Anthony Joshia ishin falënderuese ndaj Zotit, pasi mposhti Andy Ruiz Jr në meçin që zgjati 12 raunde. Britaniku iu hakmarrë bokserit meksikan, i cili e kishte mposhtur...

Fitorja e Joshuas, ja si gjykuan gjyqtarët e meçit

para 8 muajve - Aktuale

Anthony Joshua siguroi një triumf të madh për të fituar përsëri titujt e tij në peshën e rëndë nga Andy Ruiz Jr. një paraqitje fantastike e britanikut, që e la pa zgjidhje kampionin në fuqi. Do të thotë...

Këta janë titujt që tash e tutje Joshua do t’i mbajë në brez

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua u shfaq tejet i lumtur me triumfin e sotëm ndaj meksikanit Ruiz. Britaniku riktheu titujt, WBO, IBF, IBO, dhe WBA, që i kishte humbur pikërisht nga kundërshtari i sotëm, megjithëse nuk ishte...

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

para 8 muajve - Derveni

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën me fjalët: “Bismilah”, duke e falënderuar...

Andy Ruiz e pranon se Joshua ishte më i mirë, tregon dobësinë e tij

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua u shfaq tejet i lumtur me triumfin e sotëm ndaj meksikanit Ruiz. Britaniku riktheu titujt që i kishte humbur pikërisht nga kundërshtari i sotëm, megjithëse nuk ishte ndonjë boks spektakolar,...

Joshua pasi mposhti Ruizin: Dua ta falënderoj Zotin

para 8 muajve - Albeu

Kampioni i ri i boksit në kategorinë e peshave të rënda , Anthony Joshua , e falënderoi Zotin pas triumfit të tij në rimeçin kundër Andy Ruiz Jr, ndërsa gjeti kohë edhe për ta lavdëruar Andy Ruiz Jr. Gjashtë...

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Anthony Joshua sërish kampioni botëror në boks, e fiton rimeçin kundër Ruizit

para 8 muajve - Aktuale

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Kjo është deklarata e jashtëzakonshme e Joshuas pas fitores ndaj Ruizit

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua u shfaq tejet i lumtur me triumfin e sotëm ndaj meksikanit Ruiz. Britaniku riktheu titujt që i kishte humbur pikërisht nga kundërshtari i sotëm, megjithëse nuk ishte ndonjë boks spektakolar,...

Fitorja e Joshuas, ja si gjykuan gjyqtarët e meçit

para 8 muajve - Zyrtare

Ishte një paraqitje fantastike e britanikut, që e la pa zgjidhje kampionin në fuqi. Do të thotë që Joshua tani është dy herë kampion i botës në peshat e rënda, transmeton lajmi.net. Gjyqtarët ishin unanim...

Joshua merr "hak" ndaj Ruiz, bëhet "mbret" i peshave të rënda

para 8 muajve - Albeu

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz ,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më herët këtë vit Joshuan me një fitore të papritur për shumicën...

​Anthony Joshua rikthen titujt e kampionit të botës

para 8 muajve - RTV 21

Fiton me pikë ndaj Ruiz Sonte u zhvillua rimeçi në boks mes Anthony Joshuan dhe Andy Ruiz Jr, të cilin e fitoi Anthony Joshua. Meçi u zhvillua në Arabinë Saudite, për tre tituj të kampionit botëror në...

Ndeshja spektakolare Joshua vs Ruiz, ky është fituesi

para 8 muajve - Medial

Anthony Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz. Pasi meksikano-amerikani ia rrëmbeu...

Anthony Joshua fiton duelin kundër Ruizit, shpallet sërish kampion bote në boks

para 8 muajve - Gazeta Tema

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Joshua hakmerret ndaj Ruiz dhe kthehet kampion bote

para 8 muajve - Koha Jone

Anthony Joshua ka fituar me pikë në revanshin ndaj Andy Ruiz që është zhvilluar në Arabinë Saudite dhe është kthyer kampion bote i peshave të rënda me vendim unanim 118-110, 119-109, 119-109. Anthony Joshua...

Joshua fiton, kthen titujt e botës

para 8 muajve - OraInfo

Anthony Joshua, e ka mposhtur Andy Ruiz dhe ka kthyer tituj e botës. Anthony Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte...

Mbyllet rimeçi, s’ka nokaut, s’ka fitues deri më tani! Pas pak vendimi unanim i gjyqtarëve

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh sfida e jashtëzakonshme mes Joshuas dhe Ruiz’it. Të dy bokserët dhuruan gjithçka që mundën, por duket se Joshua ishte më konkretë gjatë goditjeve, gjithmonë duke u bazuar...

Gjyqtarët konfirmojnë vendimin unanim, ky bokser është fituesi i rimeçit Joshua-Ruiz

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua ka fituar rimeçin me Andy Ruiz. Britaniku tiumfoi me vendim unanim të gjyqtarëve, shkruan GazetaBlic . Pas pak do të vijmë me informata shtesë nga ky meç… /GazetaBlic/

Anthony Joshua ‘hakëmerret’ ndaj Andy Ruiz

para 8 muajve - Opinion

Anthony Joshua ka fituar ndeshjen kundër Andy Ruiz Jr. Britaniku është ‘hakmarrë’ ndaj Ruiz pas humbjes 6 muaj më parë në Madison Square Garden. Kjo ka bërë që ai të rimarrë titujt kampion për peshat e...

Mbyllet këtu i 11’ti, ky është rezultati

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i 11’të i sfidës së jashtëzakonshme, Joshuas – Ruiz. Ruiz ka filluar të aktiviziohet, pasi e di tashmë se është në disavantazh, shkruan GazetaBlic . Siç e zbuloi edhe...

Mbyllet raundi i dhjetë, mësohen pikët momentale nga gjyqtarët

para 8 muajve - GazetaBlic

Para pak sekondash ka përfunduar edhe raundi i dhjetë në rimeçin mes britanikut dhe meksikanit. Joshua është në epërsi me pikë, 88-83 deri më tani dhe po e shfrytëzon si është më së miri këtë, pasi po...

Joshua dhe Ruiz arrijnë në “Diriyad Arena”

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr kanë mbërritur në stadiumin ku edhe do ta zhvillojnë meçin e shumëpritur të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe ai meksikano-amerikan do të luftojnë për titujt e peshave...

Fjalët e Joshuas para rimeçit ndaj Ruiz – befason me deklaratën e tij

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua ka thënë se në rast se humbë ndaj Andy Ruizit edhe në rimeç, do të jetë një katastrofë për të. Britaniku do të tentojë t’i rikthejë tre titujt e peshave të rënda, WBA, WBO dhe IBF në belin...

Pas 4 raundeve, kush po fiton mes Joshua dhe Ruiz?

para 8 muajve - Albeu

Meçi më i rëndësishëm i vitit po zhvillohet për momentin në Arabinë Saudite. Pas katër raundeve të para është duke prirë britaniku Joshua , i cili ka fituar tri raundet e para me rezulta 9:10. Raundi i katërt i takoi Andy Ruiz .

Mbyllet këtu raundi i tetë, Joshua merr vërejtje

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe raundi i tetë mbrëmjes së sotme në përballjen mes britanikut dhe meksikanit. Andy Ruiz ishte në përparësi të jashtëzakonshme, pasi plasoi dy të majta “vrastare”, shkruan GazetaBlic ....

Spektakël në raundin e shtatë, goditje të shumta, por bokserët ende në këmbë

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i shtatë i duelit fantastik, mes Joshuas dhe Ruizit. Bokserët ishin më aktivë, teksa tentonin goditje më të forta, shkruan GazetaBlic . Vërehet një iniciativë ndryshe,...

Iku edhe raundi i nëntë, Joshua ‘shpërthen’ në fund

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i nëntë i sfidës së vitit, mes Joshuas dhe Ruizit. Ka filluar të nxehet ndeshja. Kur nuk kanë mbetur edhe shumë deri në fund, të dy bokserët po angazhohen maksimalisht...

Këtu mund ta shikoni live rimeçin Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Gazeta Express

Rimeçi mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit e ka marrë vëmendjen e të gjithëve tifozëve të sportit sot. Meçin mund ta ndiqni live rreth orës 22:00 duke klikuar këtu , ndërsa tani janë duke u zhvilluar meçet...

Mbyllet raundi i pestë, ky është rezultati

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i pestë i sfidës së vitit, mes Joshuas dhe Ruizit. Bokserët në këtë pjesë të lojës ishin goxha të rezevuar, sidomos pas goditjeve në raundin paraprak, shkruan GazetaBlic...

Përfundon gjysma e meçit, mësoni si shkuan gjërat në raundin e gjashtë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe raundi i gjashtë në rimeçin fenomenal mes britanikut dhe meksikanit. Andy Ruiz në këtë raund ishte më kërkues, derisa Joshua po luan më shumë taktikisht, ku duket se energjitë po i ruan...

Joshua e Ruiz arrijnë në arenën e rimeçit

para 8 muajve - Gazeta Express

Tani gjithçka është gati për rimeçin mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruiz Jr, i cili do të zhvillohet pas rreth një ore. Të dy boksierët tashmë kanë arritur në stadiumin ku do të zhvillohet Rimeçi, në Arabi...

Çmendet Andy Ruiz, goditje të jashtëzakonshme ndaj Joshuas

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe raundi i katërt në rimeçin mes britanikut dhe meksikanit. Ky raund shumicën e kohës u karakterizua i barabartë, përpos në fund, ku Ruiz mori vëmendjen totale, me dy goditje të forta,...

Mbyllet raundi i tretë, mësoni rezultatin

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i tretë i sfidës së sotme, mes Joshuas dhe Ruizit. Ky raund u karakterizua me barazim thuajse në të gjitha sferat e ndeshjes, shkruan GazetaBlic . Meksikani tashmë...

Iku edhe raundi i dytë, çarja e syrit po i shkakton telashe Ruizit

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe raundi i dytë në rimeçin mes britanikut dhe meksikanit. Sërish, edhe në këtë raund, Joshua ishte më aktiv, derisa me disa goditje “vrastare” me dorën e majtë, tashmë po merr kryesimin...

Hyrjet spektakolare të Joshuas dhe Ruizit drejt ringut

para 8 muajve - Aktuale

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz kanë hyrë tashmë në ring për meçin e titujve të peshave të rënda. Joshua dhe Ruiz u rrahën në qershor në takimin e tyre të parë për titujt e peshave të rënda në kategoritë:...

Ruiz vs Joshua – linku për LIVE

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë. Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Rimeçi mes Andy Ruiz...

Ja sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - GazetaBlic

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Mbyllet raundi i parë në super-meçin Joshua – Ruiz, ky është rezultati

para 8 muajve - GazetaBlic

Është mbyllur para pak çastesh raundi i parë i sfidës së vitit, mes Joshuas dhe Ruizit. Rezultati thaujse ishte i barabartë, por me Joshuan më kërkues, por që frikësohej të lëshohej në aventura eventuale,...

Mourinho parashikon rimeçin Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka bërë të ditur se ai do ta përkrah Anthony Joshuan në rimeçin e tij kundër Andy Ruiz Jr, mirëpo nuk e përjashton mundësinë që të ketë ndonjë befasi sërish. Para...

Ja ku mund ta ndiqni live meçin Joshua-Ruiz

para 8 muajve - OraInfo

Sonte na pret një meç i fortë në boks mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizi. Rimeçi mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit e ka marrë vëmendjen e të gjithëve tifozëve të sportit sot. Meçin mund ta ndiqni live...

Mourinho flet për meçin Joshua-Ruiz

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua sonte do të përballet me Andy Ruiz në meçin që do të luhet në Arabainë Saudite Rimeçi Joshua-Ruiz ka marr bujë të madhe dhe për këtë përballje ka folur edhe trajneri i Tottenhamit, Jose...

Rimeçi Joshua – Ruiz zhvillohet sonte, ja çfarë duhet të dini

para 8 muajve - Gazeta Express

Para tetë muajve, Andy Ruiz Jr. e shkroi njërën ndër historinë më të mrekullueshme në botën e boksit, kur e tronditi botën duke e nokautuar në rundin e shtatë kampionin e pamposhtur të peshave të rënda,...

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

para 8 muajve - InfoShqip

Fjalët e para të kampionit të ri botëror Anthony Joshia ishin falënderuese ndaj Zotit, pasi mposhti Andy Ruiz Jr në meçin që zgjati 12 raunde. Britaniku iu hakmarrë bokserit meksikan, i cili e kishte mposhtur...

Joshua e Ruiz arrijnë në arenën e ndeshjes së madhe

para 8 muajve - Albeu

Tani gjithçka është gati për rimeçin mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruiz Jr, i cili do të zhvillohet pas rreth një ore. Të dy boksierët tashmë kanë arritur në stadiumin ku do të zhvillohet Rimeçi, në Arabi...

Ruiz: Kush e do një meç të tretë mes meje dhe Joshuas?

para 8 muajve - Tetova Sot

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve. Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit,...

Joshua deklarohet pak para rimeçit: Do të jetë një katastrofë nëse ndodhë kjo

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë mbetur edhe shumë pak minuta deri në fillim të përballjes mes Joshuas dhe Ruizit. Eh, ky i pari, që padyshim se llogaritet favorit në këtë rimeç, gjithmonë duke u bazuar se me humbjen sot do ta humbte...

Joshua dhe Ruiz arrijnë në Diriyad Arena, gati për super-meçin e peshave të rënda

para 8 muajve - Zhurnal

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr kanë arritur tashmë në vendin ku do të zhvillojnë meçin e shumë pritur të peshave të rënda. Boksieri britanik dhe ai meksikano-amerikan do të zhvillojnë mes vete meçin...

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

para 8 muajve - Tetova Sot

Fjalët e para të kampionit të ri botëror Anthony Joshia ishin falënderuese ndaj Zotit, pasi mposhti Andy Ruiz Jr në meçin që zgjati 12 raunde. Britaniku iu hakmarrë bokserit meksikan, i cili e kishte mposhtur...

Grushtet më të mira nga rimeçi Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Infokusi

Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA,...

Këto janë fjalët e Andy Ruizit pasi u mposhtë nga Anthony Joshua

para 8 muajve - Infokusi

Andy Ruiz Jr e ka pranuar se Anthony Joshua ishte më i mirë në rimeçin që u zhvillua sonte, mirëpo kërkoi të ketë një rimeç të tretë mes këtyre të dyve. Gjashtë muaj pas meçit që e tronditi botën e boksit,...

Dallimet në gjatësi dhe peshë – plani i Andy Ruiz për ta tejkaluar disavantazhin fizik ndaj Joshuas

para 8 muajve - Telegrafi

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Fillojnë drithërimat, Joshua e Ruiz arrijnë në arenën e “çmendur”

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë mbetur diçka më tepër se 45 minuta që të fillojë super-meçi. Të dy bokserët ndërkaq, si Joshua, ashtu edhe Ruiz tashmë kanë arritur në arenën ku do të vihen përballë njëri-tjetrit, shkruan GazetaBlic...

Mourinho parashikon meçin e vitit, dëshiron ta fitojë ky bokser

para 8 muajve - GazetaBlic

Rreth orës 21:30 pritet të fillojë supersfida mes Joshuas dhe Ruizit. Në meçin që ka marrë vëmendjen botërore, padyshim se janë kyçur edhe sportistë të fushave tjera, në një mënyrë apo tjetrën, derisa...

Anthony Joshua pasi mposhti Ruizin fjalimin e nisi me ‘Bismilah’ duke e falënderuar Zotin

para 8 muajve - Infokusi

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Britaniku triumfoj ndaj Ruizit me vendim unanim të gjyqtarëve pas 12 raundeve, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën...

Joshua merr “hakun” ndaj Ruiz, bëhet “mbret” i peshave të rënda

para 8 muajve - InfoShqip

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më herët këtë vit Joshuan me një fitore të papritur për shumicën...

Përfitimet e majme të Joshuas dhe Ruizit nga meçi

para 8 muajve - Zyrtare

Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz. Megjithatë, britaniku nuk e ka mposhtur...

Anthony Joshua sërish kampioni botëror në boks, e fiton rimeçin kundër Ruizit

para 8 muajve - Tetova Sot

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

para 8 muajve - Lajm

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më herët këtë vit Joshuan me një fitore të papritur për shumicën...

Anthony Joshua është kampioni i botës në boks, fiton me pikë ndaj Andy Ruiz

para 8 muajve - Flaka

Anthony Joshua është kampioni i botës në boks, fiton me pikë ndaj Andy Ruiz. Anthony Joshua e ka fituar super meçin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve.

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

para 8 muajve - Infokusi

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Joshua mund Andy Ruiz në Arabi

para 8 muajve - Tetova1

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Këtu mund ta ndiqni super-meçin e boksit Joshua vs Ruiz

para 8 muajve - Medial

Sonte zhvillohet super ndeshja e boksit ndërmjet Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr, shkruan “Bota sot”. Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Rimeçi mes Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua,...

Ja kur pritet të fillojë meçi Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese...

Përfundojnë pesë raundet e para, ja kush është në avantazh

para 8 muajve - Flaka

Kanë përfunduar pesë raundet e para në revanshin mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruiz Jr. Padyshim, boksieri britanik është në avantazh goxha të madh me pikë pas goditjeve të herëpashershme, të cilat i shkaktuar...

Joshua para rimeçit me Ruizin: Do të jetë një katastrofë në rast se humbi

para 8 muajve - Telegrafi

Momenti i rrëzimit të parë të Joshuas nga Ruiz Jr (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

Joshua tregon për këshillat që i mori nga Wladimir Klitschko para meçit ndaj Ruiz

para 8 muajve - Telegrafi

Anthony Joshua duke festuar fitoren ndaj Wladimir Klitschko (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Tetova Sot

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Përgjigja fantastike e Ruizit pasi Joshua e pyet nëse do të pensionohet pas humbjes

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua ishte shokuar në Madison Garden në qershor, por tani ai ka ritkhyer titujt e humbur. Joshua mposhti Andy Ruiz Jr 118-110, 118-110, 119-109 në rimeçin e sontëm, për t’i rikthyer titujt IBF,...

Hyrjet spektakolare të Joshuas dhe Ruizit drejt ringut

para 8 muajve - Tetova1

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz kanë hyrë tashmë në ring për meçin e titujve të peshave të rënda. Joshua dhe Ruiz u rrahën në qershor në takimin e tyre të parë për titujt e peshave të rënda në kategoritë:...

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Infokusi

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Ja sa miliona fituan Joshua dhe Ruizi sonte

para 8 muajve - Ekonomia Online

Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz. Megjithatë, britaniku nuk e ka mposhtur...

Joshua më shumë se një boksier: Fjalët e tij për Ruizin pasi e mposhti janë klas i vërtetë

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua u hakmor për humbjen poshtëruese vitin e kaluar kundër Andy Ruiz Jr, pas një paraqitjeje brilante boksi për ta rikthyer titullin në Arabinë Saudite. Joshua ishta taktikisht fantastik, derisa...

Kur pritet të fillojë ndeshja mes Ruiz dhe Joshua?

para 8 muajve - Albeu

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese...

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Flaka

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Tetova1

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Joshua do të përfitojë një shumë marramendëse pas triumfit të sontëm kundër Andy Ruizit

para 8 muajve - Periskopi

Rimeçi i bujshëm mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit, që i takoi këtij të parit, do ta pasurojë brutanikun me 40 deri në 60 milionë funta, krahasuar me Andy Ruiz Jr që do të fitojë vetëm 7.7 milionë funta,...

Mourinho parashikon fituesin e meçit Joshua-Ruiz

para 8 muajve - Medial

Anthony Joshua sonte do të përballet me Andy Ruiz në meçin që do të luhet në Arabainë Saudite Rimeçi Joshua-Ruiz ka marr bujë të madhe dhe për këtë përballje ka folur edhe trajneri i Tottenhamit, Jose...

Flet Joshua, pasi e mposhti Ruizin: Dua ta falënderoj Zotin

para 8 muajve - Arbresh

Kampioni i ri i boksit në kategorinë e peshave të rënda, Anthony Joshua, e falënderoi Zotin pas triumfit të tij në rimeçin kundër Andy Ruiz Jr, ndërsa gjeti kohë edhe për ta lavdëruar Andy Ruiz Jr. Gjashtë...

Joshua shpallet ‘kampion’, e deklason meksikanin Ruiz

para 8 muajve - Lajme.al

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Andy Ruiz pati një arsyetim tejet të pazakontë pasi u mposht nga Anthony Joshua për titull të botës

para 8 muajve - Periskopi

Andy Ruiz është mposhtur në rimeçin që u zhvillua në Arabinë Saudite për titull të botës. Ai doli të jetë më i dobët se rivali të cilin e kishte mposhtur muaj më parë në Madison Square Garden, Anthony...

Vajza e Lutfi Hazirit përkrahëse e Joshuas

para 8 muajve - Periskopi

Sonte u zhvillua meçi mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz, ku Joshua triumfoi. Meçi u shikua mjaft shumë në Kosovë, sidomos nga bukuroshe kosovare, shkruan Indeksonline. Përveç Arta Nitaj, meçin e ka përcjellë...

Joshua shpallet ‘kampion’, e deklason meksikanin Ruiz

para 8 muajve - Lajme.al

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Anthony Joshua shpallet kampion i botës në boks

para 8 muajve - Albinfo

Anthony Joshua e ka fituar super meçin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve, shkruan lajmi.net, përcjell albinfo.ch Joshua zhvilloi një meç fantastik, kur herë pas here lëshonte...

Anthony Joshua rikthen titullin, fiton me vendim unanim të referëve

para 8 muajve - PortaliOnline

Anthony Joshua riktheu titullin e të parit të kategorisë së rëndë në të tri versionet që i pati humbur në qershor të këtij viti. Ai arriti fitore pas duelit 12 raundësh me Andy Ruiz Jr, duke fituar me...

Joshua e Ruiz arrijnë në arenën e rimeçit

para 8 muajve - Tetova Sot

Tani gjithçka është gati për rimeçin mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruiz Jr, i cili do të zhvillohet pas rreth një ore. Të dy boksierët tashmë kanë arritur në stadiumin ku do të zhvillohet Rimeçi, në Arabi...

VIDEO/ Përfundon ndeshja e vitit në boks, zbulohet fituesi midis JOSHUA dhe RUIZ

para 8 muajve - Newsport

Sapo ka përfunduar sfida mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz, në ”Diriyah Arena”. Ai që ka arritur të fitojë është Anthony Joshua, duke marrë 4 titujt e humbur në ndeshjet e mëparshme. Një ”betejë” mjaftë...

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

para 8 muajve - Fol

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më herët këtë vit Joshuan me një fitore të papritur për shumicën...

Fjalët e para të Joshuas pasi shpallet njeriu më i frikshëm në planet: Bismilah është gjëja e parë që dua të them

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua e riktheu titullin e kampionit pasi mposhti në Arabinë Saudite Andy Ruizin. Pas 12 rundeve, me vendim të gjyqtarëve, britaniku triumfoi me pikë duke nxitur skena ngazëllyese nga kampi i...

Gjyqtarët konfirmojnë vendimin unanim, ky bokser është fituesi i rimeçit Joshua-Ruiz

para 8 muajve - Bota Press

Anthony Joshua ka fituar rimeçin me Andy Ruiz.Britaniku tiumfoi me vendim unanim të gjyqtarëve. Joshua ia fillloj intervistën pas fitores me thënien “Bismilah” më pas duke vazhduar me “Stay hungry, stay...

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

para 8 muajve - Fol

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën me fjalët: “Bismilah”, duke e falënderuar...

Joshua rikthen titujt, fiton me pikë ndaj Ruizit

para 8 muajve - Ekonomia Online

Anthony Joshua ka arritur t’i kthejë titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO, IBF dhe IBO, pasi arriti të fitonte me pikë pas 12 raundesh ndaj Andy Ruiz. Pasi meksikano-amerikani ia rrëmbeu...

Anthony Joshua rikthen tituj e kampionit të botës

para 8 muajve - KosovaPress

Meçi u zhvillua në Arabinë Saudite, për tre tituj të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në IBF, WBA dhe WBO. Anthony Joshua ishte më i mirë në pjesë pjesën më të madhe të meçeve, ndërsa...

Joshua “mbret” i peshave të rënda, rikthen titujt në vendin e shenjtë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Anthony Joshua ka ‘nxjerrë’ hak ndaj Andy Ruiz,duke e mposhtur sonte në duelin që u zhvillua në Arabinë Saudite. Andy Ruiz e kishte mposhtur më herët këtë vit Joshuan me një fitore të papritur për shumicën...

Joshua hakmerret ndaj Ruizit

para 8 muajve - Epoka e Re

Anthony Joshua ka fituar me pikë në revanshin ndaj Andy Ruiz që është zhvilluar në Arabinë Saudite. Anglezi ka përdorur një strategji të suksesshme duke mos rrezikuar thuajse në asnjë moment ndaj Ruiz....

Mbyllet rimeçi i bujshëm Joshua-Ruiz: Shpallet kampioni i botës me vendim të gjyqtarëve

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua ka triumfuar në rimeçin e shumëpërfolur kundër meksikanit, Andy Ruiz. Rimeçi zgjati 12 runde, me britanikun që triumfoi me vendim të gjyqtarëve. Ishte një përballje interesante, me të dy...

Anthony Joshua e fiton rimeçin kundër Ruizit, bëhet sërish kampioni botëror në boks

para 8 muajve - Gazeta Observer

Gjashtë muaj pas rimeçit që e tronditi botën e boksit, Anthony Joshua i është hakmarrë Andy Ruiz Jr, duke i rifituar titujt e tij të kampionit botëror në kategorinë e peshave të rënda në boks – WBO, WBA...

Mourinho parashikon rimeçin Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Tetova Sot

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, ka bërë të ditur se ai do ta përkrah Anthony Joshuan në rimeçin e tij kundër Andy Ruiz Jr, mirëpo nuk e përjashton mundësinë që të ketë ndonjë befasi sërish. Para...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Insajderi

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Më shumë në insport.

Ja kur pritet të fillojë meçi Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Infokusi

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese...

Shiko: Andy Ruiz për pak sa nuk e nokauton Joshuan në rundin e dytë me një të majtë tmerrësisht të fuqishme

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz janë duke zhvilluar rimeçin e shumëpritur në Arabinë Saudite. Dy boksierët po shkëmbejnë grushte vazhdimisht, derisa Ruiz në rundin e dytë ishte shumë afër ta nokautonte britanikun...

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

LAJM I FUNDIT: Rimeçi mes Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Fillojnë drithërimat, Joshua e Ruiz arrijnë në arenën e “çmendur”

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kanë mbetur diçka më tepër se 45 minuta që të fillojë super-meçi. Të dy bokserët ndërkaq, si Joshua, ashtu edhe Ruiz tashmë kanë arritur në arenën ku do të vihen përballë njëri-tjetrit, shkruan GazetaBlic....

Joshua deklarohet pak para rimeçit: Do të jetë një katastrofë nëse ndodhë kjo

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kanë mbetur edhe shumë pak minuta deri në fillim të përballjes mes Joshuas dhe Ruizit. Eh, ky i pari, që padyshim se llogaritet favorit në këtë rimeç, gjithmonë duke u bazuar se me humbjen sot do ta humbte...

Fjalët e Joshuas para rimeçit ndaj Ruiz

para 8 muajve - Zyrtare

Britaniku do të tentojë t’i rikthejë tre titujt e peshave të rënda, WBA, WBO dhe IBF në belin e tij, pasi ata i kishte humbur më 1 qershor të këtij viti. Përballja që zhvillohet në Arabinë Saudite, do...

Dueli ndërmjet Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet

para 8 muajve - RTV 21

Shkak, shiu i rrëmbyeshëm Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas “Mirror”, një shi i rrëmbyeshëm është duke...

Bota e boksit mban “frymën”, JOSHUA kundër RUIZ në ndeshjen e të “vërtetës” (LINKU i sfidës)

para 8 muajve - Newsport

Bota e sportit të boksit pritet të mbaj frymën nga ndeshja e madhe midis Anthony Joshua dhe Andy Ruiz. Një sfidë e cila në vetvete mban “hakmarrjen” e detyruar të Joshua-s pas humbjes së titujve kampion...

Ja kur pritet të fillojë meçi Joshua – Ruiz

para 8 muajve - Fakti Ditor

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese...

Rimeçi ndaj Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet shkaku i stuhisë në Arabinë Saudite

para 8 muajve - Tetova1

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Wilder parashikon: “Besojë se Andy Ruiz do të fitojë përsëri”

para 8 muajve - PortaliOnline

Deontay Wilder, kampion aktual i kategorisë së rëndë në versionin WBC, ka parashikuar fitoren e Andy Ruizit në duelin e dytë të tij me Anthony Joshuan. “Unë vërtetë besojë se Andy do ta bërë atë përsëri”,...

LAJM I FUNDIT: Rimeçi ndaj Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet!

para 8 muajve - Infokusi

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Kuotat e bastoreve për super meçin Ruiz JR – Joshua

para 8 muajve - Insajderi

Me fillim të orës tonë lokale 21:30, meçi i shumë pritur në mes të boksierit meksikan, Andy Ruiz JR dhe boksierit anglez Anthony Joshua. Kompania e njohur e basteve “bet365” ka vendosur këto kuota për...

Ja kush mendon Mike Tyson se do ta fitojë revanshin Ruiz-Joshua

para 8 muajve - PortaliOnline

Ish kampioni botëror i boksit në kategorinë e rëndë Mike Tyson nuk ka dyshime se kush do ta fitojë meçin Joshua-Ruiz sonte. Fituesi sipas Tysonit do të jetë Anthony Joshua. Gjashtë muaj pas humbjes shokuese,...

Boksierë e ish-boksierë parashikojnë fituesin në rimeçin në mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit

para 8 muajve - Telegrafi

Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Joshua: E pyeta Ruizin se si dëshiron ta rrihja, ai mu përgjigj kështu

para 8 muajve - Koha.mk

Anthony Joshua sot (e shtunë) sfidon Andy Ruiz Jr në meçin e peshave të rënda, i cili zhvillohet në Arabinë Saudite. Britaniku kthehet në ring kundër një boksieri që ia mori titujt e tij në WBA, IBF, WBO...

Gjithçka gati për rimeçin sensacional: Sonte Joshua kërkon hakmarrjen kundër Ruizit në përplasjen gjigante në Arabi

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është vazhdimësi e përplasjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmirret për një prej disfatave më shokuese në...

Rimeçi mes Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet!

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Rimeçi mes Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet!

para 8 muajve - Bota Press

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Joshua-Ruiz, Mourinho komenton superduelin e boksit

para 8 muajve - Koha.mk

Dueli i mbrëmjes së sotme, midis Anthony Joshua dhe Andy Ruiz, konsiderohet si eventi më i madh i industrisë së boksit për vitin 2019. Ndër personat e paktë që anuluan pjesëmarrjen në këtë përballje historike...

Rimeçi ndaj Joshuas dhe Ruizit mund të anulohet

para 8 muajve - Periskopi

Ripërballja në mes të Anthony Joshuas dhe Andy Ruizit mund të anulohet shkaku i një stuhie që po mbizotëron në Arabinë Saudite. Sipas Mirror, një shi i rrëmbyeshëm është duke rënë Arabinë Saudite dhe kjo...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Aktuale

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

Joshua apo Ruiz? Wilder bën parashikim befasues

para 8 muajve - Aktuale

Deontay Wilder ka dhënë parashikimin e tij për meçin mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr. Sipas Wilder, Ruiz ka mundësi të mirë të fitojë sërish meçin kundër Joshua. Wilder dhe Ruiz takohen të shtunën...

Gjithçka që duhet të dini para super-meçit, Anthony Joshua – Andy Ruiz

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua do të përballet me Andy Ruiz në Arabainë Saudite për titullin e madh të Kampionit të Botës. Edhe kjo ndeshje do të jetë një rematch, sepse në meçin e parë Ruiz kishte triumfuar me nokaut,...

Joshua ka humbur peshë

para 8 muajve - Medial

Për herë të parë që nga viti 2014, Anthony Joshua ka rënë nën 108 kilogramë, për ndeshjen rikthyese kundër Andy Ruiz Jr që zhvillohet të shtunën. Ish-kampioni ka peshuar 107.5 kilogramë në matjet zyrtare....

Joshua ka humbur peshë për meçin ndaj Ruizit, ja sa peshon tani boksieri anglez

para 8 muajve - Insajderi

Për herë të parë që nga viti 2014, Anthony Joshua ka rënë nën 108 kilogramë, për ndeshjen rikthyese kundër Andy Ruiz Jr që zhvillohet të shtunën. Ish-kampioni ka peshuar 107.5 kilogramë në matjet zyrtare, më shumë në Insporti.com.

Cili nga dy bokserët favorizohet më shumë nga bota e boksit, Joshua apo Ruiz

para 8 muajve - GazetaBlic

Sonte zhvillohet super-meçi Anthony Joshua – Andy Ruiz, në kategorinë e peshave të rënda në boks. Ky meç i shumëpritur nga të gjithë do të zhvillohet në Arabinë Saudite, atje ku premtohet spektakël i vërtetë,...

Sonte meçi i madh, ja në sa ora ndeshen Joshua – Ruiz

para 8 muajve - RTV 21

Sonte ndeshja e madhe Anthony Joshua sot do të udhëtojë për në Lindjen e Mesme në përpjekje për të rikthyer tre nga katër titujt e tij nga Andy Ruiz Jr. Joshua sonte do të përballet me Ruiz për titujt...

Ja kur fillon meçi mes Joshua dhe Ruiz?

para 8 muajve - OraInfo

Sot meçi mes Joshua dhe Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ngjiten sërish në ring, për të kontestuar titullin e botës në boks për peshat e rënda. Dy boksierët e njohur kanë kryer të gjitha matjet...

Andy Ruiz “kërcënon”: Anthony Joshua është i frikësuar nga unë

para 8 muajve - Sinjali

Kampioni i unifikuar në peshë të rëndë Andy Ruiz Jr 33-1 (22) beson se Anthony Joshua 22-1 (21) është “i frikësuar” prej tij, sepse ai e ka kuptuar se në çfarë mënyre përfundojnë goditjet e tij. Beteja...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Tetova1

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

Joshua vs Ruiz Jr: Orari, parashikimi dhe çdo gjë tjetër që duhet të dini rreth këtij dueli

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë. Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Më poshtë i gjeni...

Sfida e milionerëve, mësoni se sa do të fitojnë Joshua e Ruiz nga super meçi i sotëm

para 8 muajve - GazetaBlic

Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua do të duelojnë sonte në Arabinë Saudite jo vetëm për lavdi dhe për titujt kampionë bote në peshën e rëndë por edhe për shumë para. Një gjë jashtëzakonisht shumë interesante...

Shumica e kanë kuptuar gabimisht kohën e ‘luftës’ Ruiz – Joshua – këtu i gjeni të gjitha detajet

para 8 muajve - Sinjali

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë. Joshua po ashtu kërkon t’i hakmerret meksikanit që në ‘luftën’ e parë e mundi duke...

Andy Ruiz “kërcënon” para meçit: Anthony Joshua është i frikësuar nga unë, këtë gjë do të ja bëj sonte atij

para 8 muajve - GazetaBlic

Kampioni i unifikuar në peshë të rëndë Andy Ruiz Jr 33-1 (22) beson se Anthony Joshua 22-1 (21) është “i frikësuar” prej tij, sepse ai e ka kuptuar se në çfarë mënyre përfundojnë godtijet e tij. Beteja...

Super-meçi Anthony Joshua – Andy Ruiz është gati për sonte, premtohet spektakël

para 8 muajve - GazetaBlic

Sonte zhvillohet super-meçi Anthony Joshua – Andy Ruiz, në kategorinë e peshave të rënda në boks. Ky meç i shumëpritur nga të gjithë do të zhvillohet në Arabinë Saudite, atje ku premtohet spektakël i vërtetë,...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Gazeta Observer

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

Ronaldo ka një mesazh për Joshuan para meçit me Ruiz

para 8 muajve - Periskopi

Cristiano Ronaldo ka ndarë mendjen për meçin e së shtunës. Futbollisti portugez përmes një video mesazhi i ka uruar fat Anthony Joshua, në meçin kundër Andy Ruiz. Anthony Joshua dhe Andy Ruiz do të kontestojnë...

Joshua apo Ruiz? Wilder bën parashikim befasues

para 8 muajve - Gazeta Observer

Deontay Wilder ka dhënë parashikimin e tij për meçin mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr. Sipas Wilder, Ruiz ka mundësi të mirë të fitojë sërish meçin kundër Joshua. Wilder dhe Ruiz takohen të shtunën...

Joshua vs Ruiz Jr: Orari, parashikimi dhe çdo gjë tjetër që duhet të dini rreth këtij dueli

para 8 muajve - Shenja

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë. Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Më poshtë i gjeni...

Joshua: E pyeta Ruizin se si dëshiron ta rrah, ja si m’u përgjigj

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua sot sfidon Andy Ruiz Jr në meçin e peshave të rënda, i cili zhvillohet në Arabinë Saudite. Britaniku kthehet në ring kundër një boksieri që ia mori titujt e tij në WBA, IBF, WBO dhe IBO,...

Joshua apo Ruiz? Mourinho me përgjigje ‘speciale’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Jose Mourinho ka refuzuar të jap një parashikim për meçin e boksit në peshat e rënda, mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr. Sonte me fillim nga ora 21:30 sipas kohës sonë lokale, në Arabinë Saudite, do...

Joshua i transformuar kërkon hak ndaj kampionit Ruiz

para 8 muajve - Ekonomia Online

Sfiduesi britanik, Anthony Joshua, ishte dukshëm më i lehtë sesa kampioni botëror i peshës së rëndë, Andy Ruiz, në prag të meçit për titullin e botës që do të mbahet të shtunën në Arabinë Saudite. Në matjet...

Ja në sa ora fillon meçi mes Joshua dhe Ruiz

para 8 muajve - KosovaPress

Dy boksierët e njohur kanë kryer të gjitha matjet dhe sot (e shtunë) pritet të jenë në ring për ndeshjen që do të zhvillohet në Arabinë Saudite. Ky meç, sipas kohës tonë lokale do të zhvillohet nga ora...

Andy Ruiz “kërcënon” para meçit: Anthony Joshua është i frikësuar nga unë

para 8 muajve - KosovaPress

Beteja psikologjike po nxehet përpara ndeshjes së madhe që do të zhvillohet Dunat në Arabinë Saudite këtë mbrëmje të shtunë. Në betejën e tyre të parë në qershor, Meksiko-Amerikan u ngjit në ring dhe në...

Kjo është diferenca e madhe sa i përket kilogramëve në mes Joshua dhe Ruiz

para 8 muajve - Gazeta Observer

Sot janë bërë matjet zyrtare për du boksierët të cilët do të ndeshen gjatë ditës së nesërme. Nga këto matje që janë bërë del që Joshua është për 20 kg më i lehtë se Ruiz. Joshua kërkon që t’i rikthej përsëri...

Mike Tyson e paralajmëron Anthony Joshuan: Humbja e parë mund ta shkatërrojë atë, ose do ta bëjë më të mirë

para 8 muajve - Medial

Mike Tyson thotë se humbja e Anthony Joshua ndaj Andy Ruiz Jr mund ta ‘shkatërrojë atë’, para ndeshjes të së shtunës në mbrëmje. Joshua humbi në raundin e shtatë në ndeshjen e parë në Madison Square Garden...

Tyson tregon çfarë mund të ndodhë me Joshuan

para 8 muajve - Insajderi

Mike Tyson thotë se humbja e Anthony Joshua ndaj Andy Ruiz Jr mund ta ‘shkatërrojë atë’, para ndeshjes të së shtunës në mbrëmje. Joshua humbi në raundin e shtatë në ndeshjen e parë në Madison Square Garden...

Mike Tayson paralajmëron Anthony Joshua nga Andy Ruiz Jr

para 8 muajve - Sinjali

Mike Tyson thotë se humbja e Anthony Joshua ndaj Andy Ruiz Jr mund ta ‘shkatërrojë atë’, para ndeshjes të së shtunës në mbrëmje. Joshua humbi në raundin e shtatë në ndeshjen e parë në Madison Square Garden...

Ruiz Jr takohet me nënën e Anthony Joshuas në mbrëmjen gala

para 8 muajve - Koha.mk

Andy Ruiz Jr mban katër tituj, por vazhdon ta luajë rolin sikurse të jetë sfidues i Anthony Joshuas. Atmosfera ishte e mirë në darkën e para-luftës të enjten në mbrëmje dhe Ruiz u pa duke i dhënë nënës...

Tyson e paralajmëron Joshuan

para 8 muajve - Koha.mk

Mike Tyson thotë se humbja e Anthony Joshua ndaj Andy Ruiz Jr mund ta ‘shkatërrojë atë’, para ndeshjes të së shtunës në mbrëmje. Joshua humbi në raundin e shtatë në ndeshjen e parë në Madison Square Garden...

Mike Tyson e paralajmëron Anthony Joshuan: Humbja e parë mund ta shkatërrojë atë, ose do ta bëjë më të mirë

para 8 muajve - Albeu

Mike Tyson thotë se humbja e Anthony Joshua ndaj Andy Ruiz Jr mund ta ‘shkatërrojë atë’, para ndeshjes të së shtunës në mbrëmje. Joshua humbi në raundin e shtatë në ndeshjen e parë në Madison Square Garden...

Joshua bën postimin interesant në prag të meçit të nesërm

para 8 muajve - Tetova Sot

Boksieri britanik Antony Joshua ka reaguar në faqen e tij zyrtare në Facebook, para përballjes së nesërme ndaj Andy Ruiz. Para pak orëve të dy boksierët kryen matjet zyrtare para ndeshjes. Joshua kishte...

Joshua befason me peshën, për herë të parë bie nën 108 kilogramë

para 8 muajve - Telegrafi

Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Matjet zyrtare: Joshua më i lehtë, të gjithë të shokuar nga pesha e Ruiz Jr

para 8 muajve - Medial

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr kanë përfunduar matjet zyrtare. Joshua është i gatshëm për revanshin e tij me Andy Ruiz Jr. Ballafaqimi i tyre i dytë do të zhvillohet nesër mbrëma në Arabinë Saudite ku...

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz i kryejnë matjet përfundimtare, kjo është pesha e tyre definitive para super-meçit

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua është i gatshëm të fitojë pozicionin e tij si kampion i unifikuar përpara nates përcaktuese të Britanikut kundër Andy Ruiz Jr. Sukeset e 30 vjeçarit Joshua, u ndalen në qershorin e kaluar...

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz i kryejnë matjet përfundimtare, kjo është pesha e tyre definitive para super-meçit

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua është i gatshëm të fitojë pozicionin e tij si kampion i unifikuar përpara nates përcaktuese të Britanikut kundër Andy Ruiz Jr. Sukeset e 30 vjeçarit Joshua, u ndalen në qershorin e kaluar...

Joshua dhe Ruiz kryejnë matjet para ndeshjes, ja nga sa kilogramë kanë

para 8 muajve - Derveni

Andy Ruiz dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para rimeçit që do të zhvillohet në Arabinë Saudite nesër me fillim nga ora 20:00 me kohën tonë lokale. Anthony Joshua peshonte 107 kilogramë pas matjeve...

BOKS: NESËR SFIDA ANTHONY JOSHUA DHE ANDY RUIZ

para 8 muajve - Klan Macedonia

Lufta për titullin e botës zhvillohet në Abu Dabi Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ngjiten sërish në ring, për të kontestuar titullin e botës në boks për peshat e rënda. Dy boksierët e njohur kanë...

Bokseri i famshëm botëror e paralajmëron Joshuan, fito sepse nëse humb nuk do të kesh më asnjë rëndësi

para 8 muajve - GazetaBlic

Toni Bellew e ka paralajmëruar Anthony Joshua se nuk do të jetë asgjë më nëse nuk e rrah Andy Ruiz Jr këtë fundjavë. AJ dëshiron të fitojë përsëri titujt e peshave të rënda botërore që humbi në mënyrë...

Fury: ‘Trashalluqi i vogël’ do të bëjë diçka të ngjashme me meçin e parë

para 8 muajve - Telegrafi

Tyson Fury, Andy Ruiz, Anthony Joshua (Foto: Getty Images/Guliver)

Joshua – Andy Ruiz Jr, ja çfarë thotë Klitschko

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua është i gatshëm për revanshin e tij me Andy Ruiz Jr. Joshua është këshilluar me Wladimir Klitschkon para meçit të revanshit me Andy Ruiz Jr. Më shumë në Insport.

Joshua i tmerruar pasi e kupton sa peshon Ruiz, kërkon që t’i ndryshohet kategoria

para 8 muajve - Periskopi

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ndeshen me njëri-tjetrin nesër mbrëma në Arabinë Saudite, por meksikani do të futet në meç duke e ditur se peshon 21 kilogramë më shumë se kundërshtari i tij. Joshua...

Andy Ruiz e konfirmon përballjen me Deontay Wilder, por ka një pengesë para vetës

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua vs Wilder është folur gjithmonë si një mega luftë e ardhshme në ringun e boksit, por pasi që Ruiz i’a morri titujt Joshuas, epiqendra e diskutimeve është vendosur tek meçi i mundshë, Andy...

Joshua me një mesazh të fortë para meçit me Ruiz Jr

para 8 muajve - Ekonomia Online

Anthony Joshua ka dhënë disa komente para revanshit me Andy Ruiz Jr. Joshua dhe Ruiz do të përballen më 7 dhjetor, në Arabinë Saudite, me fillim nga ora 21:30 (sipas kohës sonë). Britaniku kishte pësuar...

Parashikimi i Wilderit për rimeçin ndërmjet Joshuas dhe Ruizit

para 8 muajve - Telegrafi

Deontay Wilder, Anthony Joshua, Andy Ruiz Jr (Foto: Getty Images/Guliver)

Joshua dhe Ruiz kryejnë matjet para ndeshjes, ja nga sa kilogramë kanë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Andy Ruiz dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para rimeçit që do të zhvillohet në Arabinë Saudite nesër me fillim nga ora 20:00 me kohën tonë lokale. Anthony Joshua peshonte 107 kilogramë pas matjeve...

Joshua reagon pas matjeve zyrtare: Nuk kam frikë në zemrën time

para 8 muajve - KosovaPress

Para pak orëve të dy boksierët kryen matjet zyrtare para ndeshjes. Joshua kishte rënë në peshë me 107 kg, ndërsa Ruiz vetëm sa ka shtuar, plot 128 kilogramë. Pas matjeve, Joshua në llogarinë e tij në Facebook...

Wladimir Klitschko e thotë fjalën e tij për meçin Joshua – Ruiz

para 8 muajve - GazetaBlic

Anthony Joshua është i gatshëm të fitojë pozicionin e tij si kampion i unifikuar përpara natës përcaktuese të Britanikut kundër Andy Ruiz Jr. Ai ka analizuar shumë mirë ndeshjen e tij të fundit ndaj Ruiz,...

Matjet zyrtare: Joshua më i lehtë, të gjithë të shokuar nga pesha e Ruiz Jr

para 8 muajve - Zyrtare

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr kanë përfunduar matjet zyrtare. Joshua është i gatshëm për revanshin e tij me Andy Ruiz Jr. Ballafaqimi i tyre i dytë do të zhvillohet nesër mbrëma në Arabinë Saudite ku...

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz i kryejnë matjet përfundimtare, kjo është pesha e tyre definitive para përballjes

para 8 muajve - KosovaPress

Sukeset e 30 vjeçarit Joshua, u ndalen në qershorin e kaluar kur ai u rrëzua katër herë dhe u ndal nga Ruiz Jr në debutimin e tij në Amerikë. Andy Ruizi dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para...

Tifozët nuk mund t’ju besojnë syve, shikojeni sa është dobësuar Joshua

para 8 muajve - Insajderi

Anthony Joshua ka ngritur shqetësime në mesin e tifozëve të tij me humbjen e peshës në fotografitë e fundit të publikuara. Promotori Eddie Hearn ka ndarë një fotografi ku Joshua duket shumë më i lehtë...

Joshua dhe Ruiz kryejnë matjet para ndeshjes, ja nga sa kilogramë kanë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Andy Ruiz dhe Anthony Joshua përfunduan matjet e tyre para rimeçit që do të zhvillohet në Arabinë Saudite nesër me fillim nga ora 20:00 me kohën tonë lokale. Anthony Joshua peshonte 107 kilogramë pas matjeve...

Fansat të shqetësuar, Joshua ka rënë dukshëm në peshë

para 8 muajve - Gazeta Observer

Anthony Joshua ka ngritur shqetësime në mesin e tifozëve të tij me humbjen e peshës në fotografitë e fundit të publikuara. Promotori Eddie Hearn ka ndarë një fotografi ku Joshua duket shumë më i lehtë...

Befasi nga Joshua para meçit me Andy Ruiz Jr, hyn në ‘lojë’ Klitschko

para 8 muajve - Zyrtare

Anthony Joshua është këshilluar me Wladimir Klitschkon para meçit të revanshit me Andy Ruiz Jr. Boksieri britanik ka bërë të ditur se ka qenë në kontakt me legjendën e boksit – ish kundërshtar i tij në...

Luan Krasniqi parasheh fitore të Anthony Joshuas ndaj Andy Ruiuz Jr, “me kusht që ta përdorë kokën”

para 8 muajve - PortaliOnline

Boksieri më i mirë shqiptar Luan Krasniqi ka dhënë një parashikim për meçin e nesërm në mes të Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua. “Mendimet se kush do ta fitojë luftën, janë mjaft të ndara. Unë personalisht...

Parashikimi i Wilderit për rimeçin ndërmjet Joshuas dhe Ruizit

para 8 muajve - Arbresh

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr të shtunën zhvillojnë rimeçin e tyre në Arabinë Saudite të vlefshëm për titujt e botës në kategorinë e peshave të rënda, WBA, WBO dhe IBF. Pas befasisë së madhe që e bëri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK