http://kariera.mk

Borini largohet nga Milan, bashkohet me futbollistin nga Kosova

para 6 muajve - Top Channel

Skuadra e Milanit ka qenë shumë aktive në këtë merkato të janarit. Pas transferimit të Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjare dhe Asmir Begovic, kjo skuadër tashmë ka larguar nga ekipi futbollistin Fabio Borini....

Zyrtare: Borini largohet nga Milani, por jo edhe nga Serie A

para 6 muajve - Albasport

Fabio Borini edhe zyrtarisht është larguar nga Milani. Sulmuesi nuk kishte hapësirë te Rossonerët dhe u largua nga ta, por jo edhe nga Seri A. Milani ka njoftuar se Borini është transferuar te rivali i...

ZYRTARE/ Borini i bashkohet skuadrës së dy shqiptarëve

para 6 muajve - Albeu

Fabio Borini edhe zyrtarisht është larguar nga Milani. Sulmuesi italian ka arritur marrëveshje me Veronën. 28 vjeçari do të luaj te skuadra e Rrahmanit e Kumbullës si transfer i lirë. Borini ka patur 75...

Ylli i madh largohet nga Napoli

para 6 muajve - OraInfo

Sulmuesi i Napolit, Fernando Llorente po kërkon të largohet nga klubi në afatin kalimtar të janarit. Ish sulmuesi i Athletic Bilbao iu bashkua klubit me qendër Napolit në dritaren e transferimit veror...

ZYRTARE: Borini i bashkohet kësaj skuadre

para 6 muajve - OraInfo

Ish-anëtari i Milanit Fabio Borini është bashkuar zyrtarisht me skuadrën italiane Hellas Verona, sipas një njoftimi zyrtar nga klubi Veneto. Sulmuesi 28-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 6-mujore me klubin...

Zyrtare/ Borini largohet nga Milani, por mbetet në kampionatin italian

para 6 muajve - SuperSport

Pas një periudhe të gjatë në hije, Fabio Borini i ka dhënë lamtumirën Milanit, për të mbetur sërish në kampionatin italian, por këtë herë do të veshë fanellën e klubit të Veronës. Zyrtarizimi ka ardhur...

Verona transferon yllin e Milanit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Skuadra e Veronas ka bërë një lëvizje interesante në merkaton e janarit. Verona ka nënshkruar me yllin e Milan, Fabio Borini, transmeton lajmi.net. Faqja zyrtare e Milan shkruan se Borini do t’i bashkohet...

Vjen lajmi i shumëpritur për tifozët e Milanit, “Lord Borini” largohet në drejtim të Veronës

para 6 muajve - Periskopi

Fabio Borini edhe zyrtarisht është larguar nga AC Milan. Sulmuesi italian ka arritur marrëveshje me Hellas Veronën, shkruan Periskopi. 28-vjeçari do të luaj te skuadra e Rrahmanit e Kumbullës si transfer...

Një ‘mal’ me para, zbulohet shifra që Napoli do paguajë për Rrahmanin

para 6 muajve - OraInfo

Amir Rrahmani shumë shpejt do të jetë lojtar i Napolit. Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12...

Zbulohet shifra që Napoli do paguajë për Rrahmanin

para 6 muajve - Koha.mk

Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane. Ka mbetur për t’u...

ZYRTARE/ U largua nga Milan si dështim, ish-lojtari kuqezi bashkohet me Kumbullën dhe Rrahmanin

para 6 muajve - Newsport

Fabio Borini është zyrtarish një futbollist i Veronës. Lojtari shkëputi bashkëpunimin me Milan, duke qëndruar sërish në Serinë A të futbollit italian. Mesditën e sotme, klubi i Veronës ka konfirmuar transferimin,...

Rrahmani te Napoli, kjo është vlera e transferimit të tij

para 6 muajve - Insajderi

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është shumë afër zyrtarizimit si futbollist i Napolit. Mediat italiane bëjnë të ditur se mbrojtësi i Hellas Veronës do të transferohet te gjiganti italian...

Borini zyrtarisht e lë Milanin, shkon te skuadra e dy shqiptarëve

para 6 muajve - Gazeta Observer

Fabio Borini edhe zyrtarisht është larguar nga Milani. Sulmuesi italian ka arritur marrëveshje me Veronën. 28 vjeçari do të luaj te skuadra e Rrahmanit e Kumbullës si transfer i lirë. Borini ka patur 75...

Borini largohet nga Milan, bashkohet me futbollistin nga Kosova

para 6 muajve - KosovaPress

Pas transferimit të Zlatan Ibrahimovic, Simon Kjare dhe Asmir Begovic, kjo skuadër tashmë ka larguar nga ekipi futbollistin Fabio Borini. Gjatë ditës së sotme, Borini është prezantuar te skuadra e Hellas...

Napoli nuk kursehet për Rrahmanin: Zbulohet shifra që do ta paguajë për kosovarin

para 6 muajve - Periskopi

Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane.Ka mbetur për t’u...

Zbulohet shifra sa do të paguajë Napoli për Amir Rrahmanin

para 6 muajve - KosovaPress

Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane. Ka mbetur për t’u diskutuar nëse Rrahmani do të lejohet nga Napoli që të luajë si huazim te Verona deri në fund të këtij edicioni,...

Zbulohet shifra që Napoli, do paguajë për Rrahmanin

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane. Ka mbetur për t’u...

Zbulohet shifra që Napoli, do paguajë për Rrahmanin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane. Ka mbetur për t’u...

Zbulohet shifra që Napoli, do paguajë për Rrahmanin

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kanë mbetur edhe disa detaje të vogla para se të zyrtarizohet shitja e Amir Rrahmanit nga Verona te Napoli. Mbrojtësi kosovar do t’i kushtojë 12 milionë euro skuadrës së madhe italiane. Ka mbetur për t’u...

E zbulon media italiane, mbrojtësi shqiptar transferohet tek Napoli për miliona euro

para 6 muajve - Newsport

Merkato është duke “zier” në Itali sidomos për dy mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla e Amir Rrahmani. Të gjendur të dy tek klubi i Veronas, dy futbollistët janë vendosur në qendër të vëmendjes nga klubet...

E zbulon media italiane, mbrojtësi shqiptar transferohet tek Napoli për milion euro

para 6 muajve - Newsport

Merkato është duke “zier” në Itali sidomos për dy mbrojtësit shqiptar, Marash Kumbulla e Amir Rrahmani. Të gjendur të dy tek klubi i Veronas, dy futbollistët janë vendosur në qendër të vëmendjes nga klubet...

Amir Rrahmani javën tjetër nënshkruan me gjigantin italian

para 6 muajve - Portalb

Amir Rrahmani dhe Napoli do të nisin bashkëpunimin në qershor, edhe pse akordi dhe firma pritet të vijnë brenda kësaj jave, kur mbrojtësi i Kosovës do të kryejë vizitat mjekësore, transmeton KlanKosova...

Amir Rrahmani javën tjetër nënshkruan me Napolin

para 6 muajve - Flaka

Amir Rrahmani dhe Napoli do të nisin bashkëpunimin në qershor, edhe pse akordi dhe firma pritet të vijnë brenda kësaj jave, kur mbrojtësi i Kosovës do të kryejë vizitat mjekësore. Sipas Gianluca di Marzios,...

Rrahmani – Napoli, detajet e fundit nga Gianluca di Marzio

para 6 muajve - Medial

Amir Rrahmani së shpejti do të jetë futbollist i ri i Napolit. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët janë duke sqaruar detajet e fundit para zyrtarizimit të marrëveshjes për transferimin...

Di Marzio: “Klubet arrijnë marrëveshje, Rrahmani është i Napolit!”

para 6 muajve - Zhurnal

Gjithçka po shkon drejt finalizimit… Rrahmani së shpejti do të zyrtarizohet si blerja më e re e Napolit. Eksperti i transferimeve dhe gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, raporton se Napoli...

Di Marzio: “Klubet arrijnë marrëveshje, Rrahmani është i Napolit!”

para 6 muajve - Gazeta Express

Gjithçka po shkon drejt finalizimit… Rrahmani së shpejti do të zyrtarizohet si blerja më e re e Napolit. Eksperti i transferimeve dhe gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, raporton se Napoli...

Rrahmani – Napoli, detajet e fundit nga Gianluca di Marzio

para 6 muajve - Shprehja

Amir Rrahmani së shpejti do të jetë futbollist i ri i Napolit. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët janë duke sqaruar detajet e fundit para zyrtarizimit të marrëveshjes për transferimin...

Rrahmani – Napoli, detajet e fundit nga Gianluca di Marzio

para 6 muajve - Koha.mk

Amir Rrahmani brenda javës pritet të konfirmohet si futbollist i ri i Napolit.  Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët janë duke sqaruar detajet e fundit para zyrtarizimit të marrëveshjes...

Amir Rrahmani i bashkohet në verë Napolit

para 6 muajve - Sinjali

Napoli është duke finalizuar transferimin e qendërmbrojtësit kosovar të Veronas, Amir Rrahmani. Sipas ekspertit të “SkySports”, Gianluca Di Marzio, tashmë Napoli ka përfunduar transferimin e lojtarit,...

Rrahmani – Napoli, detajet e fundit nga Gianluca di Marzio

para 6 muajve - Albasport

Amir Rrahmani brenda javës pritet të konfirmohet si futbollist i ri i Napolit. Amir Rrahmani së shpejti do të jetë futbollist i ri i Napolit. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët janë duke...

Amir Rrahmani javën tjetër nënshkruan me Napolin

para 6 muajve - Klan Kosova

Amir Rrahmani dhe Napoli do të nisin bashkëpunimin në qershor, edhe pse akordi dhe firma pritet të vijnë brenda kësaj jave, kur mbrojtësi i Kosovës do të kryejë vizitat mjekësore. Sipas Gianluca di Marzios,...

Detaje të reja nga transferimi i Rrahmanit te Napoli

para 6 muajve - Albeu

Amir Rrahmani së shpejti do të jetë futbollist i ri i Napolit. Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se palët janë duke sqaruar detajet e fundit para zyrtarizimit të marrëveshjes për transferimin...

Di Marzio: Rrahmani punë e kryer te Napoli, kjo është shuma e transferimit

para 6 muajve - Insajderi

Amir Rrahmani do të jetë futbollist i Napolit nga sezoni i ardhshëm. Gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio raporton se mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani është punë e kryer te Napoli, më shumë në Insporti.com.

Amir Rrahmani javën tjetër nënshkruan me Napolin

para 6 muajve - Ekonomia Online

Amir Rrahmani dhe Napoli do të nisin bashkëpunimin në qershor, edhe pse akordi dhe firma pritet të vijnë brenda kësaj jave, kur mbrojtësi i Kosovës do të kryejë vizitat mjekësore. Sipas Gianluca di Marzios,...

Marrin fund dilemat, Amir RRAHMANI zgjedh ekipin e ri (DETAJET)

para 6 muajve - Newsport

Amir Rrahmani duket se do të jetë zyrtarisht i Napolit. Sipas mediave italiane, lojtari i përfaqësueses kosovare do të kryejë testet mjekësore të martën, duke hedhur edhe firmën mbi kontratë. Lojtari do...

Rrahmani vrapoi nga mbrojtja në sulm për të shënuar por në fund nuk ia doli

para 6 muajve - Insajderi

Tashmë është bërë rutinë për Hellas Verona, që dyshja shqiptare Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla të jenë në formacionin titullarë të klubit italian, më shumë në Insporti.com.

Rrahmani harroi që është mbrojtës, vrapoi nga mbrojtja në sulm për të shënuar

para 6 muajve - Insajderi

Tashmë është bërë rutinë për Hellas Verona, që dyshja shqiptare Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla të jenë në formacionin titullarë të klubit italian, më shumë në Insporti.com.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK