http://kariera.mk

Të martën hidhet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Express

Ballkani, Prishtina, Feronikeli dhe Drenica do ta mësojnë më 18 shkurt, të martën e ardhshme, se me kë do të luftojnë në gjysmëfinale për një vend në finalen e madhe të Kupës së Kosovës. Federata e Futbollit...

Kjo është dita kur do të tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Insajderi

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për hedhjen e shortit për gjysmëfinalet e Kupës. Kanë mbetur katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Kosovës, me shume ne Insporti.com

Të martën shorti për gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

para 7 muajve - RTV 21

Katër skuadra e kanë siguruar pjesëmarrjen në këtë fazë Tërheqja e shorti për çiftet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës do të bëhet të martën më 18 shkurt, në orën 12:00, në selinë e FFK-së. Pjesëmarrjen...

Të martën shorti për gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Medial

Tërheqja e shorti për çiftet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës do të bëhet të martën më 18 shkurt, në orën 12:00, në selinë e FFK-së. Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Prishtina,...

DigitAlb Kupa e Kosovës në futboll, ja kur do të bëhet tërheqja e shortit për gjysmëfinale

para 7 muajve - GazetaBlic

Pas përfundimit të ndeshjeve çerekfinale në DigitAlb Kupën e Kosovës janë mësuar gjysmëfinalistet e këtij kompeteicioni. Tërheqja e shorti për çiftet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës do të bëhet...

Orari i finaleve të Kupës së Kosovës në basketboll

para 7 muajve - Periskopi

Të shtunën do të zhvillohen ndeshjet finale të Kupës së Kosovës në basketboll në të dyja konkurrencat. Peja ndeshet me Golden Eagle Yllin në finalen e shumëpritur, me fillim nga ora 20:30. Në konkurrencën...

Shorti i Kupës së Kosovës, ky është lajmi i fundit

para 7 muajve - Bota Press

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për hedhjen e shortit për gjysmëfinale të Kupës. Kanë mbetur katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Kosovës. Prishtina, Ballkani, Drenica dhe fituesi aktual...

Konfirmohet data e shortit për gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Tërheqja e shorti për çiftet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës do të bëhet të martën më 18 shkurt, në orën 12:00, në selinë e FFK-së. Pjesëmarrjen në këtë fazë të garave e kanë siguruar Prishtina,...

Kupa e Kosovës, KB Peja finalisti i dytë

para 7 muajve - Shprehja

Në fakt ishin vendasit ata që e nisën ndeshjen më mirë, duke fituar çerekun e parë me epërsi prej tetë pikëve 22:14. Në çerekun e dytë Peja ngushtoi diferencën në -4 pikë. Çereku i tretë ishte vendimtar...

Ja kur luhet finalja e madhe mes Yllit dhe Pejës

para 7 muajve - Shprehja

Skuadra nga Suhareka eliminoi Prishtinën në çerekfinale dhe Bashkimin në gjysmëfinale, për të arritur finalen e parë të pasluftës. Ndërkohë, pejanët eliminuan Ponte Prizrenin në çerekfinale ndërsa arritën...

Ja kur luhet finalja e madhe mes Yllit dhe Pejës

para 7 muajve - Medial

KB Ylli dhe KB Peja kanë siguruar plasmanin në finalen e madhe të Kupës së Kosovës. Skuadra nga Suhareka eliminoi Prishtinën në çerekfinale dhe Bashkimin në gjysmëfinale, për të arritur finalen e parë...

Ja kur luhet finalja e madhe mes Yllit dhe Pejës

para 7 muajve - Zyrtare

Skuadra nga Suhareka eliminoi Prishtinën në çerekfinale dhe Bashkimin në gjysmëfinale, për të arritur finalen e parë të pasluftës. Ndërkohë, pejanët eliminuan Ponte Prizrenin në çerekfinale ndërsa arritën...

KB Peja kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Insajderi

KB Peja është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Kosovës. Pejanët mposhtën vendësit e Rahovecit me rezultatin 90:82, duke kaluar në finale, me shume ne Insporti.com

Spektakël i basketbollit në Rahovec, Peja n’finale

para 7 muajve - Gazeta Express

Peja është kualifikuar në finale të Kupës, pasi ka mundur Rahovecin me rezultat 82:90 (22:14, 17:21, 18:37, 18:25). Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe me mbi 3 mijë shikues në palestër, duke krijuar...

Ja kur luhet finalja e madhe mes Yllit dhe Pejës

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Ylli dhe KB Peja kanë siguruar finalen e madhe të Kupës së Kosovës. Ylli fitoi ndaj Bashkimit, kurse Peja mposhti Rahovecin për të kaluar në finalen e madhe të “Final 8”, shkruan GazetaBlic . Finalja...

Peja e fort për Rahovecin, kalon në finale

para 7 muajve - OraInfo

Peja ka arritur të fitojë përballjen e zjarrtë ndaj Rahovecit në palestrën “Mizahir Isma”. Klubi pejan u kualifikua në finale të Kupës së Kosovës në basketboll, duke fituar me rezultat prej 90-82. Më meritori...

S’ka kush që e ndal Golden Eagle Ylli, kalon në finale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Në këtë seoznë po duket i pandalshëm ekipi nga Suhareka. Golden Eagle Ylli ka siguruar finalen e Kupës së Kosovës, duke e mposhtur në gjysmëfinale KB Bashkimin, me rezultat 79-69. Ndeshja e zhvilluar në...

Përfundon ndeshja Rahoveci – Peja, kjo skuadër shkon në finale

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Peja ka arritur në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. KB Peja ka arritur të fitoj duelin ndaj KB Rahovecit me rezultatin 82-90, në ndeshjen e zhvilluar në Palestrën Sportive “Mizahir Isma” në...

Ndeshje e “çmendur”, ky është rezultati i çerekut të tretë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar çereku i tretë i takimit KB Rahoveci – KB Peja. KB Rahoveci dhe KB Peja po takohen në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në basketboll, në Palestrën Sportive “Mizahir Isma” në Rahovec,...

Mësohet edhe finalisti i dytë i Kupës së Kosovës në basketboll

para 7 muajve - Infokusi

Peja është skuadra e dytë që ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës në basketboll, shkruan Gazeta inFokus . Pejanët në gjysmëfinale kanë triumfuar ndaj Rahovecit me rezultat 90-82. Në...

KB Rahoveci – KB Peja, ky është rezultati i pjesës së parë

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Rahoveci dhe KB Peja po takohen në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në basketboll. Ndeshja po zhvillohet në Palestrën Sportive “Mizahir Isma” në Rahovec, shkruan GazetaBlic . Pjesa e parë...

KB Rahoveci – KB Peja, ky është rezultati i çerekut të parë

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Rahoveci dhe KB Peja po takohen në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në basketboll. Ndeshja po zhvillohet në Palestrën Sportive “Mizahir Isma” në Rahovec, shkruan GazetaBlic. Çereku i parë...

Ja ku mund ta shikoni live ndeshjen Rahoveci – Peja

para 7 muajve - Sinjali

Ndeshja e dytë gjysmëfinale mes Pejës e Rahovecit pritet të fillojë pas pak në palestrën e sporteve “Mizahir Isma” në Rahovec aty ku po zhvillohet “Final 8”. Ylli arriti ta siguronte finale pak më herët...

Ylli nuk ndalet, kualifikohet n’finale

para 7 muajve - Gazeta Express

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin me rezultat 79:69 (24:12, 14:23, 18:11, 23:23) për tu kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen për mrekulli, duke qenë në epërsi...

Ja kur luhet finalja e madhe mes Yllit dhe Pejës

para 7 muajve - Gazeta Observer

KB Ylli dhe KB Peja kanë siguruar plasmanin në finalen e madhe të Kupës së Kosovës. Skuadra nga Suhareka eliminoi Prishtinën në çerekfinale dhe Bashkimin në gjysmëfinale, për të arritur finalen e parë...

Peja triumfon ndaj Rahovecit: Kompletohet çifti final i Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Periskopi

Peja është kualifikuar në finale të Kupës, pasi ka mundur Rahovecin me rezultat 82:90 (22:14, 17:21, 18:37, 18:25). Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe me mbi tre mijë shikues në palestër, duke krijuar...

Ylli nuk ndalet, kualifikohet në finale

para 7 muajve - Medial

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin me rezultat 79:69 (24:12, 14:23, 18:11, 23:23) për tu kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen për mrekulli, duke qenë në epërsi...

Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

para 7 muajve - Gazeta Express

Vëllaznimi është fitues i Kupës në Ligën e Parë, pasi në finale ka mundur AS Prishtinën me rezultat 66:72 (16:21, 18:17, 17:20, 15:14). Ndeshja ka qenë shumë interesante, ku skuadra kuqezi e nisi ndeshjen...

Qesharake: Basketbollisti i Bashkimit luajti 24 minuta, por nuk shënoi asnjë pikë!

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Ylli ka arritur finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll, pasi ka fituar gjysmëfinalen ndaj Bashkimit me rezultatin 79-69. Pas fitores së djeshme ndaj Sigal Prishtinës, Ylli sot nuk dështoi...

Peja mposhtë Rahovecin, kualifikohet në finale

para 7 muajve - Arbresh

Peja është kualifikuar në finale të Kupës, pasi ka mundur Rahovecin me rezultat 82:90 (22:14, 17:21, 18:37, 18:25). Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe me mbi 3 mijë shikues në palestër, duke krijuar...

Peja i bashkohet Yllit në finale

para 7 muajve - Epoka e Re

Peja është kualifikuar në finale të Kupës, pasi ka mundur Rahovecin me rezultat 82:90 (22:14, 17:21, 18:37, 18:25). Ndeshja ka qenë shumë interesante dhe me mbi 3 mijë shikues në palestër, duke krijuar...

Përfundon super ndeshja Ylli – Bashkimi, kjo skuadër shkon në finale të Kupës

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar gjysmëfinlja e parë e Kupës së Kosovës në Basketboll, që u zhvillua mes KB Golden Eagle Yllit dhe KB Bashkimit. KB Ylli fitoi takimin ndaj Bashkimit me rezultatin 79-69, për të siguruar biletën...

Ylli në “qiellin e shtatë”, kalon në finale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Ekipi nga Suhareka, Ylli është finalisti i parë i Kupës së Kosovës në basketboll. Ata mposhtën Bashkimin në një ndeshje spektakolare në gjysmëfinale me rezultat 79:69, shkruan Gazeta Sinjali. Pas pak pritet...

Ylli – Bashkimi, ky është rezultati pas çerekut të tretë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar çereku i tretë i takimit Golden Eagle Ylli – Bashkimi. Ylli dhe Bashkimi po takohen në kuadër të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll në Palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec,...

Përfundon ndeshja në palestrën ‘Mizahir Isma’, kjo skuadër kalon në finale

para 7 muajve - Infokusi

Ylli është finalisti i parë i Kupës së Kosovës në basketboll. Në duelin e zhvilluar në palestrën’ Mizahir Isma’ në Rahovec, suharekasit kanë triumfuar në gjysmëfinale ndaj Bashkimit me rezultat 79-69,...

“Ndizet” derbi Ylli – Bashkimi, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Golden Eagle Ylli – Bashkimi. Ylli dhe Bashkimi po takohen në kuadër të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll në Palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec,...

Vëllaznimi fiton Kupën ë Ligës së Parë

para 7 muajve - RTV 21

Vëllaznimi mposhti AS Prishtinën KB Vëllaznimi ka fituar Kupën e Kosovës për skuadrat e Ligës së Parë. Sot, në finalen e zhvilluar në Rahovec, Vëllaznimi mposhti AS Prishtinën me rezultat 72:66. Më të...

Ylli – Bashkimi, ky është rezultati pas çerekut të parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Golden Eagle Ylli ka mbyllur çerekun e parë në avantazh në takimin ndaj Bashkimit – që po luhet në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në Basketboll. Ylli fitoi çerekun e parë ndaj Ballkanit me...

Ylli – Bashkimi, pesëshet startuese

para 7 muajve - GazetaBlic

Golden Eagle Ylli takohet sot me Bashkimin në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në Basketboll. Ylli dhe Bashkimi ndeshen sot nga ora 16:45 në Palestrën Sportive “Mizahir Isma” në Rahovec, shkruan...

Vëllaznimi fiton Kupën ë Ligës së Parë

para 7 muajve - Medial

KB Vëllaznimi ka fituar Kupën e Kosovës për skuadrat e Ligës së Parë. Sot, në finalen e zhvilluar në Rahovec, Vëllaznimi mposhti AS Prishtinë me rezultatin 72:66. Më të dalluarit te skuadra fituese e Vëllaznimit...

Ylli kualifikohet në finale

para 7 muajve - Epoka e Re

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin me rezultat 79:69 (24:12, 14:23, 18:11, 23:23) për t’u kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen për mrekulli, duke qenë në epërsi...

Golden Eagle Ylli në finale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Zyrtare

Ndeshja e zhvilluar në palestrën ‘Mizahir Isma’ u ndoq nga 2500 tifozë, të cilët ishin dëshmitarë të një ndeshje tejet interesante. Ylli e nisi më mirë ndeshjen kur fitoi çerekun e parë me rezultat 24:12,...

Ylli nuk ndalet, kualifikohet në finale

para 7 muajve - Arbresh

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin me rezultat 79:69 (24:12, 14:23, 18:11, 23:23) për tu kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen për mrekulli, duke qenë në epërsi...

Vëllaznimi shpallet fitues i Kupës së Kosovës në Ligën e Parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Klubi basketbollistik, Vëllaznimi ka fituar Kupën e Kosovës në Ligën e Parë – pasi ka fituar ballafaqimin me AS Prishtinën. Vëllaznimi ka mposhtur AS Prishtinën me rezultatin 66-72, në ndeshjen finale...

Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

para 7 muajve - Epoka e Re

Vëllaznimi është fitues i Kupës në Ligën e Parë, pasi në finale ka mundur AS Prishtinën me rezultat 66:72 (16:21, 18:17, 17:20, 15:14). Ndeshja ka qenë shumë interesante, ku skuadra kuqezi e nisi ndeshjen...

Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

para 7 muajve - Arbresh

Vëllaznimi është fitues i Kupës në Ligën e Parë, pasi në finale ka mundur AS Prishtinën me rezultat 66:72 (16:21, 18:17, 17:20, 15:14). Ndeshja ka qenë shumë interesante, ku skuadra kuqezi e nisi ndeshjen...

Super ndeshje në Final 8

para 7 muajve - Sinjali

Sot (e enjte) është dita e tretë e “Oso Termosistem Final 8” në Kupën e Kosovës, ku do të zhvillohen ndeshje shumë interesante. Ndeshja e parë është ndërmjet Vëllaznimit dhe AS Prishtinës në finale e Kupës...

Vëllaznimi fiton Kupën ë Ligës së Parë

para 7 muajve - Gazeta e re

KB Vëllaznimi ka fituar Kupën e Kosovës për skuadrat e Ligës së Parë. Sot, në finalen e zhvilluar në Rahovec, Vëllaznimi mposhti AS Prishtinë me rezultatin 72:66. Më të dalluarit te skuadra fituese e Vëllaznimit...

Ndeshje interesante në ‘Final 8’

para 7 muajve - Epoka e Re

Sot (e enjte) është dita e tretë e “Oso Termosistem Final 8” në Kupën e Kosovës, ku do të zhvillohen ndeshje shumë interesante. Ndeshja e parë është ndërmjet Vëllaznimit dhe AS Prishtinës në finale e Kupës...

Kupa e Kosovës: Sot luhen ndeshjet gjysmëfinale

para 7 muajve - Zyrtare

Sot janë në orar dy ndeshje gjysmëfinale, që zhvillohen në palestrën ‘Mizahir Isma’. Ndeshja e parë është ajo mes vendasve të KB Rahovecit dhe KB Pejës, që fillon nga ora 16:30. Në këtë sfidë nuk mund...

“Final-8”, flet Ismet Ferati, pret spektakël sonte dhe parashikon finalistët e mundshëm

para 7 muajve - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll. Ndeshja e parë luhet nga ora 16:30 në mes të Bashkimit nga Prizreni dhe Yllit nga Suhareka, atje ku do të tentohet të sigurohet...

“Final-8” në Basketboll: Sot luhen gjysmëfinalet, pritet spektakël në Rahovec

para 7 muajve - GazetaBlic

Sonte zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll. Ndeshja e parë luhet nga ora 16:30 në mes të Bashkimit nga Prizreni dhe Yllit nga Suhareka, atje ku do të tentohet të sigurohet...

Sonte zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Sonte do të zhvillohen dy ndeshje në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll. Ndeshja e parë do të zhvillohet nga ora 16:30 në mes të skuadrës së Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit, shkruan Gazeta...

Sonte, luhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Observer

Sonte zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll. Ndeshja e parë luhet nga ora 16:30 midis Bashkimit nga Prizreni dhe Yllit nga Suhareka, shkruan Indeksonline. Ndërsa ndeshja e...

Ndryshon orari i shitjes së biletave për gjysmë-finalet e Kupës së Kosovës, Rahoveci jep arsyet

para 7 muajve - Sinjali

Klubi i basketbollit, KB Rahoveci përmes një postimi në Facebook ka sqaruar se pse sonte nuk ka filluar shitja e biletave nga ora 21:00 siç ishte planifikuar. Për shkak të sigurisë dhe në pamundësi të kontrollimit...

Përleshje masive mes pejanëve dhe rahovecianëve në “Mizahir Isma”

para 7 muajve - GazetaBlic

Peja e ka mundur Ponte Prizrenin me rezultat 97:86 (19:13, 33:21, 25:24, 20:28) në ndeshjen e parë çerekfinale në Oso Termosistem Final 8. Në palestër pati përleshje mes pejanëve dhe tifozëve vendës rahovecianë....

Momenti kur kërsiti dajakut në palestrën ‘Mizahir Isma’ mes ‘Shqiponjave’ dhe publikut rahovecian

para 7 muajve - Infokusi

Gjatë ndeshjes basketbollistike ndërmjet Pejës dhe Ponte Prizrenit kishte pasur rrahje mes tifozëve rahovecian dhe ‘Shqiponjave’ të Pejës, shkruan Gazeta inFokus . Takimin e ka fituar Peja me rezultat...

Golden Eagle Ylli eliminon KB Prishtinën – prek gjysmëfinalen e kupës

para 7 muajve - Klan Kosova

Golden Eagle Ylli ka mposhtur KB Prishtinën për të kaluar në gjysmëfinle të Kupës së Kosovës. Në palestrën ”Mizahir Isma”, skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli, mposhti KB Prishtinën me rezultat 69:64,...

AS Prishtina në finale të Ligë së Parë

para 7 muajve - RTV 21

Në finale AS Prishtina do të ndeshet me Vëllaznimin AS Prishtina është kualifikuar në finale të Kupës në Ligën e Parë, pasi ka mundur Dritën me rezultat 96:71 (23:15, 16:7, 24:28, 33:21). Klubi e ka nisur...

Ylli e eliminon nga Kupa e Kosovës kampionin në fuqi, Prishtinën

para 7 muajve - Gazeta Express

Ylli e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll, pasi e eliminoi kampionin në fuqi, Prishtinën, të cilën e mundi me rikthim 69:64 në Mizahir Isma të mërkurën. Ylli i bashkohet...

Suhareka, qyteti që po bën befasitë në sportin kosovar

para 7 muajve - Sinjali

Qyteti i Suharekës është duke përjetuar vitin më të mirë në futboll dhe në basketboll. Ballkani në futboll dhe Ylli në basketboll po shkaktojnë befasitë më të këndshme në sportin kosovar. Ekipi i Ballkanit...

Feronikeli – Liria 2:0, kalon në gjysmëfinale të Kupës

para 7 muajve - RTV 21

Futboll: Kupa e Kosovës Feronikeli ka mundur Lirinë në takimin e fundit të cerekfinal të Kupës së Kosovës në Futboll. me këtë fitore skuadra nga Drenasi është plasur në gjysmëfinale të Kupës. Kronika në...

Sigal Prishtina eliminohet nga Final 8, Ylli kalon në gjysmëfinale

para 7 muajve - Insajderi

Sigal Prishtina është mposhtur nga Golden Eagle Ylli në çerekfinale të Kupës së Kosovës me rezultat 64 – 69. Raporti i plotë në Insporti.com

Ylli e “shkel” Sigal Prishtinën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës në Basketboll

para 7 muajve - Medial

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit çerekfinale mes Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit. Skuadra e Golden Eagle Yllit ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll – pasi ka fituar duelin...

Gjysmëfinalet zhvillohen nesër, ja orari i ndeshjeve

para 7 muajve - GazetaBlic

Tashmë janë konfirmuar katër skuadra gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli, Bashkimi, Peja dhe Rahoveci janë skuadrat që kanë arritur të sigurojnë gjysmëfinalet e ‘Final8’, shkruan GazetaBlic....

Gjysmëfinalet zhvillohen nesër, ja orari i ndeshjeve

para 7 muajve - GazetaBlic

Tashmë janë konfirmuar katër skuadra gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në basketboll. Ylli, Bashkimi, Peja dhe Rahoveci janë skuadrat që kanë arritur të sigurojnë gjysmëfinalet e ‘Final8’, shkruan GazetaBlic....

Golden Eagle Ylli eliminon KB Prishtinën, prek gjysmëfinalen e kupës

para 7 muajve - Shprehja

Para 2600 tifozëve në palestrën ‘Mizahir Isma’, skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli, ka mposhtur KB Prishtinën me rezultat 69:64, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020....

Ylli tallet keq me Prishtinën pas fitores në Kupën e Kosovës në basketboll

para 7 muajve - GazetaBlic

Golden Eagle Ylli është tallur keq me Sigal Prishtinën – pasi eliminuan këta të fundit nga “Final 8”. Ylli fitoi takimin ndaj Sigal Prishtinës me rezultatin 64-69, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të...

Ylli e “shkel” Sigal Prishtinën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës në Basketboll

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit çerekfinale mes Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit. Skuadra e Golden Eagle Yllit ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Basketboll – pasi ka fituar duelin...

Befasia e mbrëmjes, Ylli eliminon Sigal Prishtinën nga Kupa e Kosovës

para 7 muajve - Sinjali

Klubi i basketbollit nga Suhareka, Ylli ka shkaktuar befasinë e mbrëmjes duke eliminuar Sigal Prishtinën nga Kupa e Kosovës. Ylli shënoi fitore me rezultat 64-69. Klubi nga qyteti i Suharekës në gjysmë-finale...

Çfarë ndeshje, Sigal Prishtina dhe Ylli të barabarta pas tre çerekeve

para 7 muajve - Sinjali

Në palestrën ‘Mizair Isma’ është duke u zhvilluar çerek-finalja e fundit e Kupës së Kosovës në basketboll mes Sigal Prishtinës dhe Golden Eagle Yllit. Pas tre çerekeve, rezultati i ndeshjes është i barabartë,...

Përfundon çereku i tretë në takimin Sigal Prishtina – Ylli

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar çereku i tretë i takimit Sigal Prishtina – Ylli. Çereku i tretë ka përfunduar me rezultatin e barabartë 54-54, shkruan GazetaBlic . Rezultati aktual i takimit pas 30 minutave lojë është 54-54...

Pamje nga përleshjet masive mes fansave të Pejës dhe Ponte Prizrenit në ‘Mizahir Isma’

para 7 muajve - Periskopi

Peja e ka mundur Ponte Prizrenin me rezultat 97:86 (19:13, 33:21, 25:24, 20:28) në ndeshjen e parë çerekfinale në Oso Termosistem Final 8. Në palestër pati përleshje mes pejanëve dhe tifozëve vendës rahovecianë....

Ylli kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

para 7 muajve - Epoka e Re

Golden Eagle Ylli e ka mundur Sigal Prishtinën me rezultat 64:69 (17:16, 19:14, 18:24, 10:15), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll. Çereku i parë ishte shumë i barabartë,...

Kompletohen gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës në basketboll

para 7 muajve - Infokusi

Ylli ia ka arritur që ta mposhtë Prishtinë dhe ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll, shkruan Gazeta inFokus . Skuadra nga Suhareka ka triumfuar ndaj kryeqytetasve me rezultat 69-64....

Sigal Prishtina – Ylli, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli. Skuadra e Prishtinës ka shkuar në pushim me epërsi. Kryeqytetasit janë duke avancuar me rezultatin 36:30, shkruan GazetaBlic. Në...

Bashkimi më i mirë se ‘Nikli’, kualifikohet në gjysmëfinale

para 7 muajve - Medial

Bashkimi nga Prizreni e ka mundur Feronikelin nga Drenasi me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8” në basketboll. Bashkimi e nisi...

Prishtina – Ylli: Fitore dramatike në çerekun e fundit

para 7 muajve - Periskopi

Ylli është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll. Suharekasit mundën Prishtinën në sfidën çerekfinale në Rahovec. Rezultati në fund shënonte 69:64 në të mirë të Yllit. Bardhekaltërit...

Bashkimi i fortë, e eliminon lehtë Feronikelin

para 7 muajve - Sinjali

Skuadra e basketbollit nga Prizreni, Bashkimi e ka mposhtur lehtë Feronikelin e Drenasit në çerek-finalen e tretë në kuadër të Kupës së Kosovës. ‘Arpaxhikët’ shënuan fitore me rezultat 90:76 Feronikelin....

Golden Eagle Ylli eliminon KB Prishtinën, prek gjysmëfinalen e kupës

para 7 muajve - Zyrtare

Para 2600 tifozëve në palestrën ‘Mizahir Isma’, skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli, ka mposhtur KB Prishtinën me rezultat 69:64, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020....

Ylli mposhtë Sigal Prishtinën, kualifikohet në gjysmëfinale

para 7 muajve - Arbresh

Golden Eagle Ylli e ka mundur Sigal Prishtinën me rezultat 64:69 (17:16, 19:14, 18:24, 10:15), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në basketboll. Çereku i parë ishte shumë i barabartë,...

KB Bashkimi, gjysmëfinalisti i radhës në Kupën e Kosovës në Basketboll

para 7 muajve - GazetaBlic

KB Bashkimi është skuadra e tretë që siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 90:76 në ndeshjen e zhvilluar në ‘Mizahir Isma’. Skuadra e Bashkimit më meritë mori...

KB Rahoveci njofton për çmimin e biletave për gjysmëfinale dhe finale të Kupës

para 7 muajve - GazetaBlic

Klubi i Rahovecit dhe njëkohësisht mikpritësi i Kupës së Kosovës në Basketboll ka njoftuar për çmimin e biletave të gjysmëfinales. Rahoveci ka njoftuar se biletat për ndeshjet gjysmëfinale do të kushtojnë...

LAJMI I FUNDIT: Kjo është skuadra e tretë që siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll

para 7 muajve - Infokusi

Bashkimi është skuadra e tretë që ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës në basketboll, shkruan Gazeta inFokus . Skuadra nga Prizreni në çerekfinale ka mposhtur Feronikelin me rezultat 90- 67. Edhe...

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Bashkimi – Feronikeli, ky është rezultati

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit KB Bashkimi – KB Feronikeli. Bashkimi dhe Feronikeli po përballen në Palestrën Sportive “Mizahir Isma”, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Kosovës në Basketboll,...

Bashkimi mposhti Feronikelin, kualifikohet në gjysmëfinale

para 7 muajve - Epoka e Re

Bashkimi e ka mundur Feronikelin me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8”. Bashkimi e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun...

Biletat për gjysmëfinalet e ‘Kupës së Kosovës’ dalin sonte në shitje, ky do të jetë çmimi i tyre

para 7 muajve - Sinjali

Klubi i basketbollit të Rahovecit përmes një statusi ka lajmëruar se sonte në ora 21:00 do të dalin në shitje bleteta e gjysmëfinaleve. “Çmimi i tyre është 2.50 € ( dy euro e gjysmë), derisa për finale...

Bashkimi eleminon Feronikelin, kalon në gjysmëfinale të Final 8

para 7 muajve - Periskopi

Bashkimi e ka mundur Feronikelin me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8”. Bashkimi e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun...

AS Prishtina në finale

para 7 muajve - Medial

AS Prishtina është kualifikuar në finale të Kupës në Ligën e Parë, pasi ka mundur Dritën me rezultat 96:71 (23:15, 16:7, 24:28, 33:21). AS Prishtina e ka nisur ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e...

KB Bashkimi, skuadra e tretë që siguron gjysmëfinalen e kupës

para 7 muajve - Gazeta e re

KB Bashkimi është skuadra e tretë që siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 90:76 në ndeshjen e zhvilluar në ‘Mizahir Isma’. Skuadra e Bashkimit më meritë mori...

Bashkimi e mposhtë Niklin, kualifikohet në gjysmëfinale

para 7 muajve - Arbresh

Bashkimi e ka mundur Feronikelin me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8”. Bashkimi e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun...

Sopi: Liria u tregua kundërshtar

para 7 muajve - Medial

Feronikeli është skuadra që e ka kompletuar gjysmëfinalen e Digitalb Kupës së Kosovës në futboll pasi në Prizren e ka mposhtur Lirinë me rezultat 0:2, sfidë kjo që u luajt sot në stadiumin “Përparim Thaçi”....

As Prishtina deklason Dritën, kualifikohet në finale

para 7 muajve - Sinjali

Ekipi nga kryeqyteti As Prishtina ka shënuar fitore në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në Ligë të Parë.\ Ata mposhtën me rezultat 96:71 klubin e Dritës, shkruan Gazeta Sinjali. Në finale, As Prishtina...

Feronikeli është gjysmëfinalisti i fundit, mposhti Lirinë në çerekfinale

para 7 muajve - Insajderi

Dueli ndërmjet Lirisë dhe Feronikelit ka përcaktuar edhe skuadrën e fundit gjysmëfinaliste në kuadër të DigitAlb Kupës së Kosovës. Është skuadra kampione e Kosovës, Feronikeli, ajo që ka arritur të kualifikohet...

Bojku kualifikon Feronikelin e Sopit në gjysmëfinale

para 7 muajve - Albsport.mk

Skuadra e Feronikelit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Agim Sopi nuk ka lënë vend për befasi, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, duke mposhtur Lirinë 0:2. Djemtë e Agim Sopit shënun...

Feronikeli mposht Lirinë dhe kompleton gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Express

Feronikeli arriti ta marrë një fitore me epërsi 2:0 në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Lirisë, falë dy golave të shënuara në minutat e fundit të ndeshjes. Kampioni në fuqi i Kupës së Kosovës,...

Feronikeli siguron kualifikimin në gjysmëfinale

para 7 muajve - RTV 21

Gola në minutat e fundit Feronikeli ka arritur të triumfojë në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës ndaj Lirisë. Skuadra nga Drenasi arriti që në fund të triumfojë me rezultat 0:2. Dy golat e skuadrës...

Feronikeli mposht Lirinë dhe kompleton gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Gazeta Express

Feronikeli arriti ta marrë një fitore me epërsi minimale 2:0 në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës kundër Lirisë, falë dy golave të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes. Kampioni në fuqi i Kupës...

Feronikeli “prek” gjysmëfinalen, mposht pastër Lirinë

para 7 muajve - Sinjali

Ndeshja e fundit çerekfinale mes Feronikelit dhe Lirisë përfundoi me fitoren e skuadrës kampione të Kosovës. Feronikeli fitoi 2:0 ndeshjen ndaj ekipit të Ligës së Parë, Lirisë së Prizrenit. Besmir Bojku...

Feronikeli fiton me vuajtje në Prizren dhe kalon në gjysmëfinale

para 7 muajve - SuperSport

Feronikeli është skuadra e katërt dhe e fundit gjysmëfinaliste e Digitalb Kupës së Kosovës, pasi eliminoi në ndeshjen çerekfinale Lirinë e Prizrenit, në një sfidë aspak të lehtë për kampionët në fuqi....

Flet pas kualifikimit trajneri Sopi, shprehet i kënaqur me ndeshjen e sotme dhe ka një dedikim të veçantë

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja Liria – Feronikeli. Rezultati pas 90′ minutave ishe 2 me 0 në të mirë te Feronikelit, shkruan Gazeta Blic . Golat për “industrialistët” i shënuan Bojku 88′ dhe Hoti  90+, edhe pse...

DigitAlb Kupa e Kosovës: Përfundon ndeshja në Prizren, Feronikeli kalon në gjysmëfinale

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar ndeshja Liria – Feronikeli. Rezultati pas 90′ minutave ishe 2 me 0 në të mirë te Feronikelit, shkruan Gazeta Blic . Golat për “industrialistët” i shënuan Bojku 88′ dhe Hoti  90+, edhe pse...

DitgitAlb Kupa e Kosovës: Zhbllokohet ndeshja Liria – Feronikeli

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka ndryshuar rezultati në ndehsjen Liria – Feronikeli. Feronikeli ka kaluar në avantazh ndaj Lirisë 1 me 0 me golin e shënuar nga Bojku, shkruan Gazeta Blic. Po zhvillohet minuta e 87′ dhe pothuajse Feronikeli...

Mësohet gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Infokusi

Feronikeli është skuadra e fundit që ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. Nikli triumfoj ndaj Lirisë me rezultat 2-0. Në duelin e zhvilluar në stadiumin...

AS Prishtina kualifikohet në finale të Kupës

para 7 muajve - Epoka e Re

AS Prishtina është kualifikuar në finale të Kupës në Ligën e Parë, pasi ka mundur Dritën me rezultat 96:71 (23:15, 16:7, 24:28, 33:21). AS Prishtina e ka nisur ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e...

DigitAlb Kupa e Kosovës: Përfundon pjesa e parë në “Perparim Thaçi”, ky është rezultati në ndeshjen Liria – Feronikeli

para 7 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e sotme në DigitAlb Kupën e Kosovës. Liria dhe Feronikeli po luajnë pa gola në 45 e minutat e parë, shkruan Gazeta Blic. Kishte raste nga të dyja an1%t mirëpo portat...

Feronikeli triumfon në frymën e fundit ndaj Lirisë, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Arbresh

Feronikeli ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat 2-0 në udhëtim te Liria në çerekfinalen e Kupës së Kosovës. Fituesi në fuqi i Kupës së Kosovës ka arritur të sigurojë kalimin në gjysmëfinale...

Feronikeli kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

para 7 muajve - Epoka e Re

Kampionia dhe fituesja e Kupës, Feronikeli ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës, pasi sot e mposhti Lirinë në Prizren (0-2). Loja e zhvilluar në stadiumin “Përarim Thaçi” ishte mjaftë interesant3e...

Feronikeli triumfon në frymën e fundit ndaj Lirisë, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Feronikeli ka arritur të marr një fitore të madhe me rezultat 2-0 në udhëtim te Liria në çerekfinalen e Kupës së Kosovës. Fituesi në fuqi i Kupës së Kosovës ka arritur të sigurojë kalimin në gjysmëfinale...

Feronikeli në minutat e fundit siguron kualifikimin në gjysmëfinale

para 7 muajve - Periskopi

Feronikeli ka arritur të triumfojë në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Kosovës ndaj Lirisë. Skuadra nga Drenasi arriti që në fund të triumfojë me rezultat 0:2, përcjellë KosovaPress. Dy golat e skuadrës...

Liria-Feronikeli, përfundon pjesa e parë

para 7 muajve - Epoka e Re

Përfundoi pjesa e parë e ndeshjes çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll në mes Lirisë dhe Feronikelit, me rezultat 0-0. Kjo ndeshje po zhvillohet në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren. Fituesi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK