http://kariera.mk

Plani për rinisjen e Bundesliga 1

para një muaji - Klan

Plani për rinisjen e Bundesliga 1 239 persona në stadium për çdo ndeshje Në Gjermani pasi disa ekipe dolën në stërvitje po mendohet edhe se si mund të luhet në Bundesliga 1. Skenari më i mundshëm është...

Dyshime për korrektësinë dhe fitnesin e lojtarëve në Bundesligë

para një muaji - Ekonomia Online

Me top-klubet në Bundesligë që tashmë janë kthyer në stërvitje, rivalët ziliqarë në të gjithë Evropën po shikojnë të shohin nëse gjermanët do të jenë në avantazh apo do të paguajnë çmimin kur të rifillojë...

Një plan për rifillimin e kampionatit, vetëm 239 persona në fushë e tribunë

para një muaji - Portalb

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që...

Ideja e gjermanëve/ Bundesliga do të mbyllë sezonin me ndeshje pa tifozë

para një muaji - Vizion Plus

Në Gjermani po merr gjithnje e më shumë hapësire varianti për ta mbyllur sezonin me takime pa tifozë. Sipas planit të detajuar nga federata dhe liga e futbollit, në stadium për një ndeshje do të jenë gjithsej...

Ideja e gjermanëve/ Bundesliga do të mbyllet me ndeshje pa tifozë

para një muaji - Vizion Plus

Në Gjermani po merr gjithnje e më shumë hapësire varianti për ta mbyllur sezonin me takime pa tifozë. Sipas planit të detajuar nga federata dhe liga e futbollit, në stadium për një ndeshje do të jenë gjithsej...

Bundesliga ka gati planin për të startuar: 239 persona në stadium, ku përfshihen të gjithë nga lojtarët tek stafet teknike dhe gazetarët

para një muaji - Telegrafi

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës kanë rinisur stërvitjen, por nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se tetë lojtarë. E gjithë kjo për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes...

Bundesliga zbulon planin e rinisjes, dyer të mbyllura me 239 persona në stadium

para një muaji - Albeu

Ndeshje me dyer të mbyllura , me akses të lejuar për 239 persona të seleksionuar. Është kjo hipoteza – që publikohet nga ‘Bild’ – mbi të cilën po punon DFL, Liga gjermane e futbollit, për të rinisur Bundesliga...

“Bild” zbulon planin e DFL: Ja si do të rinisë Bundesliga pas emergjencës së koronavirusit

para një muaji - BalkanWeb

Ndeshje me dyer të mbyllura me vetëm 239 persona të seleksionuar që do të ketë të drejtë të hyjnë brenda. Kjo është hipoteza mbi të cilën po punon DFL dhe Liga e Futbollit Gjerman për të bërë të mundur...

Zbardhet plani për rifillimin e kampionatit, vetëm 239 persona në fushë e tribunë

para një muaji - Gazeta Tema

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që...

Zbardhet plani për rifillimin e Bundesligës, vetëm 239 persona në fushë e tribunë

para një muaji - Sinjali

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që...

Zbardhet plani për rifillimin e kampionatit, vetëm 239 persona në fushë e tribunë

para një muaji - SuperSport

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që...

‘Bild’: Ja si do të rinisë Bundesliga pas emergjencës së koronavirusit

para një muaji - Epoka e Re

Ndeshje me dyer të mbyllura me vetëm 239 persona të seleksionuar që do të ketë të drejtë të hyjnë brenda. Kjo është hipoteza mbi të cilën po punon DFL dhe Liga e Futbollit Gjerman për të bërë të mundur...

Bundesliga bën gati planin për rinisjen, lejohen vetëm 239 persona në një ndeshje

para një muaji - Koha Jone

Bundesliga mund të rifillojë në muajin mars, teksa po punon për skenar të ndryshëm pas pezullimit që nga 11 marsi nga pandemia e koronavirusit. Ndër masat e parashikuara ekziston mundësia që ndeshjet të...

Zbulohet plani për rifillimin e Bundesligës, vetëm 239 persona në fushë e tribunë

para një muaji - Ekonomia Online

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që...

Edhe Werder Bremeni i Rashicës sot i fillon stërvitjet

para një muaji - Albsport.mk

Pas Borussia Dortmundit dhe Bayern Munich, duket se edhe skuadrat tjera gjermane do t’i nisin stërvitjet. Tashmë është bërë e ditur se edhe Werder Bremeni do të rikthehet në qendrën stërvitore për stërvitje,...

Rashica me shokë rikthehen sot në stërvitje

para një muaji - Sinjali

Nga sot edhe Wrder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 personat. Të gjithë lojtarët, përfsh këtu edhe Milot Rashicën, duhet të jenë...

Bundesliga zbulon planin e rinisjes

para një muaji - Gazeta Telegraf

Ndeshje me dyer të mbyllura, me akses të lejuar për 239 persona të seleksionuar. Është kjo hipoteza – që publikohet nga ‘Bild’ – mbi të cilën po punon DFL, Liga gjermane e futbollit, për të rinisur Bundesliga...

Milot Rashica sot rikthehet në stërvitje, kjo gjë i ndalohet

para një muaji - Albeu

Nga sot ylli i Kosovës, Milot Rashica do të rikthehet në stërvitje me skuadrën e Werder Bremenit. Lojtarëve të skuadrës nuk do tu lejohet të stërviten në grupe me më shumë se 4 persona. Të gjithë lojtarët...

Nën masa të rrepta, Milot Rashica me shokë rikthehen sot në stërvitje

para një muaji - Zeri

Pas Borussia Dortmundit dhe Bayern Munich, duket se edhe skuadrat tjera gjermane do t'i nisin stërvitjet. Tashmë është bërë e ditur se edhe Werder Bremeni do të rikthehet në qendrën stërvitore për stërvitje,...

Rashica me shokë rikthehen në stërvitje, klubi vendos rregulla të rrepta anti-koronavirus

para një muaji - Periskopi

Pas Borussia Dortmundit dhe Bayern Munich, duket se edhe skuadrat tjera gjermane do t’i nisin stërvitjet. Tashmë është bërë e ditur se edhe Werder Bremeni do të rikthehet në qendrën stërvitore për stërvitje,...

Rashica rikthehet në stërvitje, por kjo gjë do t’i ndalohet

para një muaji - Medial

Nga e marta edhe Werder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 persona. Të gjithë lojtarët, përfshirë këtu edhe Milot Rashicën, duhet...

Rashica rikthehet në stërvitje, por kjo gjë do t’i ndalohet

para një muaji - Insajderi

Nga e marta edhe Werder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 persona. Të gjithë lojtarët, përfshirë këtu edhe Milot Rashicën, duhet...

Rashica rikthehet në stërvitje, por i ndalohet “selfie”

para një muaji - Alsat-M

Nga e marta edhe Verder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 personat. Të gjithë lojtarët, përfsh këtu edhe Milot Rashicën, duhet të...

Rashica rikthehet nesër në stërvitje, i ndalohet kjo gjë

para një muaji - Sinjali

Nga e marta edhe Wrder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 personat. Të gjithë lojtarët, përfsh këtu edhe Milot Rashicën, duhet të...

Rashica rikthehet në stërvitje, por kjo gjë do t’i ndalohet

para një muaji - Almakos

Nga e marta edhe Werder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 persona. Të gjithë lojtarët, përfshirë këtu edhe Milot Rashicën, duhet...

Rashica rikthehet në stërvitje, por kjo gjë do t’i ndalohet

para një muaji - Infokusi

Nga e marta edhe Werder Bremeni do të zbresë në fushën stërvitore, ndërsa lojtarët mund të stërviten por me grupe që nuk kalojnë 4 persona. Të gjithë lojtarët, përfshirë këtu edhe Milot Rashicën, duhet...

Bajerni ia bën “sefte”, rikthehet në stërvitje

para një muaji - Sinjali

Kampioni gjerman, Bayern Munich është rikthyer në stërvitje. Përkundër pandemisë së koronavirusit që ka bllokuar botën, ekipi gjerman ka marrë hapin që ende askush se ka bërë, duke u rikthyer në stërvitje...

Bayern Munich kthehet në stërvitje, Neuer flet për ndjenjën e çuditshme që kishte

para një muaji - Telegrafi

Pas rreth dy javësh duke stërvitur përmes internetit, ekipi i parë i FC Bayern Munich ka filluar të stërvit në qendrën stërvitore të klubit me grupe të vogla lojtarësh që nga e hëna. Kjo është bërë në...

Bayerni i kthehet normalitetit, këto janë pamjet nga stërvitja e sotme (FOTO LAJM)

para një muaji - Ina

Mëngjesin e sotëm Bayern Munchen njofton rikthimin në stërvitje të lojtarëve të skuadrës. Siç mund ta shihni në fotot më poshtë futbollistët kanë filluar stërvitjen duke respektuar distancën me njëri tjetrin...

Bayerni i kthehet normalitetit, këto janë pamjet nga stërvitja e sotme (FOTO LAJM)

para një muaji - Albeu

Mëngjesin e sotëm Bayern Munchen njofton rikthimin në stërvitje të lojtarëve të skuadrës. Siç mund ta shihni në fotot më poshtë futbollistët kanë filluar stërvitjen duke respektuar distancën me njëri tjetrin...

Bajern Mynihu është rikthyer në stërvitje! Ja masat e marra të gjigantit gjerman për lojtarët

para një muaji - BalkanWeb

Bajern Mynihu është rikthyer këtë mëngjes të stërvitet. Ishte vetë klubi bavarez që lajmëroi këtë gjë një natë më parë. “Nga e hëna, 6 prill, lojtarët e Bajernit do të kthehen të stërviten në grupe të...

Bayerni i kthehet normalitetit, këto janë pamjet nga stërvitja e sotme (FOTO LAJM)

para një muaji - Tetova Sot

Mëngjesin e sotëm Bayern Munchen njofton rikthimin në stërvitje të lojtarëve të skuadrës. Siç mund ta shihni në fotot më poshtë futbollistët kanë filluar stërvitjen duke respektuar distancën me njëri tjetrin...

Gjiganti evropian u është kthyer sot stërvitjeve

para një muaji - Zeri

Bayern Munichu u është kthyer sot stërvitjeve, pas disa javëve, transmeton "Zëri.info. Me Bundesligën që është pezulluar për shkak të koronavirusit bavarezët nuk kanë luajtur prej katër javësh. Gjatë stërvitjeve...

Bayerni rinis stërvitjet, futbollistë distancë dy metra nga njëri-tjetri

para një muaji - Koha Jone

Bayern Munich është rikthyer në stërvitje mëngjesine e sotëm, duke injoruar emergjencën e koronavirusit. Kampionët e Gjermanisë. Futbollistët janë udhëzuar që të qëndrojnë dy metra distancë nga njëri-tjetri,...

Gjiganti evropian iu kthye sot stërvitjeve

para një muaji - Zeri

Bayern Munichu i është kthyer sot stërvitjeve pas disa javëve, transmeton zeri.info Me Bundesligën që është pezulluar për shkak të koronavirusit, bavarezët nuk kanë luajtur prej katër javësh. Gjatë stërvitjeve...

Bayerni zbret në fushë, me 17 prill vendoset për rinisjen e Bundesligës

para një muaji - Gazeta Tema

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do të zhvillohen në grupe të vogla me jo më shumë se 4-5 lojtarë....

Bayern Munich konfirmon se sot i risin stërvitjet

para një muaji - Insajderi

Bayern Munich do të stërvitet në grupe të vogla nga sot, pasi klubi konfirmoi se ekipi i parë i Hansi Flick do t’i ndjekë udhëzimet e qeverisë gjermane për masat parandaluese ndaj koronavirusit, më shumë në Insporti.com.

Neuer: Ndjenjë shumë e pazakontë

para një muaji - Ekonomia Online

Kampioni i Gjermanisë, Bayerni, ka kryer të hënën stërvitjen e parë në grupe të vogla të lojtarëve. Distanca në mes të lojtarëve është mbajtur, ndërsa kapiteni Manuel Neuer ka thënë se ndjenja e të stërviturit...

Bayerni i kthehet normalitetit, këto janë pamjet nga stërvitja e sotme (FOTO)

para një muaji - in7

Mëngjesin e sotëm Bayern Munchen njofton rikthimin në stërvitje të lojtarëve të skuadrës. Siç mund ta shihni në fotot më poshtë futbollistët kanë filluar stërvitjen duke respektuar distancën me njëri tjetrin...

Bayerni zbret në fushë, me 17 prill vendoset për rinisjen e Bundesligës

para një muaji - SuperSport

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do të zhvillohen në grupe të vogla me jo më shumë se 4-5 lojtarë....

Ekipet e Bundesligës nisin me stërvitje, me masa strikte

para një muaji - Alsat-M

Ekipet e Bundesliga janë lejuar tu kthehen stërvitjeve ekipore. Klubet gjermane kanë marë rekomandim që të stërviten në grupe të vogla, si pjesë e masave strikte për të parandaluar përhapjen e “Covid 19”....

Ekipet e Bundesligës i kthehen stërvitjeve

para një muaji - Klan Kosova

Ekipet e futbollit të ligës elitare gjermane Bundesliga janë lejuar t’i kthehen stërvitjeve ekipore të hënën. Ky lejim është bërë që klubet të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për të parandaluar...

Bayerni sot i fillon stërvitjet

para një muaji - Albsport.mk

Bayern Munich do të stërvitet në grupe të vogla nga sot, pasi klubi konfirmoi se ekipi i parë i Hansi Flick do t’i ndjekë udhëzimet e qeverisë gjermane për masat parandaluese ndaj koronavirusit. Më 13...

Sot rinis stërvitjet Bayern Munich

para një muaji - Medial

Bayern Munich konfirmon se sot i risin stërvitjet. Bayern Munich do të stërvitet në grupe të vogla nga sot, pasi klubi konfirmoi se ekipi i parë i Hansi Flick do t’i ndjekë udhëzimet e qeverisë gjermane...

Bayer rinis stërvitjet

para një muaji - Albeu

Bayern Munich do të stërvisë “në grupe të vogla” të hënën pasi klubi konfirmoi skuadrën e ekipit të parë të Hansi Flick që do të ndiqte udhëzimet e qeverisë gjermane mbi masat paraprake të koronavirusit....

Bayerni zbret në fushë, me 17 prill vendoset për rinisjen e Bundesligës

para një muaji - Shenja

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do të zhvillohen në grupe të vogla me jo më shumë se 4-5 lojtarë....

Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet

para një muaji - Lajmi.net

Bundesliga u pezullua më 13 mars fillimisht deri më 2 prill, por një mbledhje e klubeve më 31 mars zgjati pezullimin deri në 30 prill më së paku. Një deklaratë në faqen zyrtare të Bayern të dielën u bëri...

Klubet gjermane i kthehen stërvitjeve

para një muaji - Lajm

Klubet gjermane janë lejuar t’i kthehen stërvitjeve ekipore të hënën, ku disa klube kanë zgjedhur të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, shkruan...

Ekipet e Bundesligës i kthehen stërvitjeve

para një muaji - Periskopi

Ekipet e futbollit të ligës elitare gjermane Bundesliga janë lejuar t’i kthehen stërvitjeve ekipore të hënën. Ky lejim është bërë që klubet të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për të parandaluar...

Bayerni zbret në fushë, me 17 prill vendoset për rinisjen e Bundesligës

para një muaji - Arbresh

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do të zhvillohen në grupe të vogla me jo më shumë se 4-5 lojtarë....

Ekipet e Bundesligës i kthehen stërvitjeve

para një muaji - Ekonomia Online

Ekipet e futbollit të ligës elitare gjermane Bundesliga janë lejuar t’i kthehen stërvitjeve ekipore të hënën. Ky lejim është bërë që klubet të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për të parandaluar...

Bayern MUNCHEN merr vendimin e papritur, bavarezët sfidojnë Coronavirusin dhe nisin stërvitjen

para një muaji - Newsport

Bayern Munchen do të rikthehet në stërvitje. Ky është lajmi i fundit që vjen nga Gjermania ku bëhet me dije që bavarezët kanë vendosur të sfidojnë Coronavirusin. Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar,...

Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet

para një muaji - Zyrtare

Bundesliga u pezullua më 13 mars fillimisht deri më 2 prill, por një mbledhje e klubeve më 31 mars zgjati pezullimin deri në 30 prill më së paku. Një deklaratë në faqen zyrtare të Bayern të dielën u bëri...

Klubet gjermane rinisin stërvitjet

para një muaji - Epoka e Re

Klubet gjermane janë lejuar t’u kthehen stërvitjeve ekipore të hënën. Disa klube kanë zgjedhur të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit, shkruan agjencia...

Klubet gjermane i kthehen stërvitjeve

para një muaji - Ekonomia Online

Klubet gjermane janë lejuar t’i kthehen stërvitjeve ekipore të hënën, ku disa klube kanë zgjedhur të ushtrojnë në grupe të vogla pas masave strikte për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit, shkruan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK