http://kariera.mk

Rusia dhe Katari mohojnë t’i kenë korruptuar zyrtarët e FIFA-s

para 5 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 08/04/2020 8:33 Zyrtarët nga Rusia dhe Katari i kanë mohuar pretendimet e Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që i akuzoi Rusinë dhe Katarin se e kishin...

Rusia e Katari mohojnë akuzat e SHBA-ve për korrupsion në FIFA

para 5 muajve - Medial

Zyrtarët nga Rusia dhe Katari janë rikthyer në një aktakuzë nga Shtetet e Bashkuara që pretendojnë se kanë siguruar të drejtat e pritjes së Kupës së Botës përmes ryshfetit. Të hënën, Departamenti i Drejtësisë...

'Shpërthen' skandali i madh në FIFA, u dha ryshfet për t'ia lënë organizimin Rusisë dhe Katarit për Kupën e Botës

para 5 muajve - Zeri

Ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter ka theksuar se dhënia e Kupës së Botës 2022 për Katarin ishte një 'zgjidhje politike' duke hedhur poshtë akuzat për marrje ryshfeti nga Rusia dhe Katari. Për Kupat...

Rusia dhe Katari mohojnë t’i kenë korruptuar zyrtarët e FIFA’së

para 5 muajve - GazetaBlic

Ishte një nga temat më të përfolura ditën e djeshme, teksa duket se do të vazhdojë gjatë. Akuzat e Departamentit të Shtetit në Amerikë kanë hedhur akuza të forta ndaj disa ish-anëtarëve të komitetit ekzekutiv...

Akuza të reja nga Amerika, Rusia dhe Katari i mohojnë

para 5 muajve - Albeu

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar ditën e djeshme se Rusia dhe Katari kanë paguar ryshfet për të marrë të drejtat e pritjes së Kupës së Botës . Të hënën, Departamenti i Drejtësisë i SHBA. zbuloi...

Rusia e Katari mohojnë akuzat e SHBA-ve për korrupsion në FIFA

para 5 muajve - Lajmi.net

Të hënën, Departamenti i Drejtësisë i SHBA. zbuloi një aktakuzë që pretendon se Rusia dhe Katari mashtruan anëtarët e komitetit ekzekutiv të FIFA për të siguruar të drejtat e pritjes për Kupat e Botës...

Rusia e Katari mohojnë akuzat e SHBA-ve për korrupsion në FIFA

para 5 muajve - Arbresh

Zyrtarët nga Rusia dhe Katari janë rikthyer në një aktakuzë nga Shtetet e Bashkuara që pretendojnë se kanë siguruar të drejtat e pritjes së Kupës së Botës përmes ryshfetit. Të hënën, Departamenti i Drejtësisë...

Sep Blater tregon të vërtetën e korrupsionit në FIFA

para 5 muajve - Alsat-M

Ish-presidenti i FIFA-s, Sep Blater, ka kundërshtuar akuzat për korrupsion për zgjedhjen e Katarit si vendin organizator për Kupën e Botës. Sipas L’Equipe, ish-numri një ka konfirmuar se “zgjedhja e Katarit...

Dy Botërorë të blerë, Prokuroria amerikane publikon dosjen e korrupsionit në FIFA

para 5 muajve - Albeu

Prokurioria Amerikanë duket se nuk është kënaqur me faktin se SHBA do të jetë bashkëorganizatore e Botërorit 2026 me Kanadanë dhe Meksikën. Ajo ka vazhduar hetimet e nisura disa vite më parë e që shkaktuan...

Prova të reja për marrje ryshfeti nga ish-anëtarët e FIFA-s

para 5 muajve - Zeri

Hijet e skandalit të korrupsionit në FIFA shfaqen sërish. Prokuroria amerikane zbuloi prova të reja që vërtetojnë marrjen e ryshfetit nga ish anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së futbollit botëror...

Dy Botërorë të blerë, Prokuroria amerikane publikon dosjen e korrupsionit në FIFA

para 5 muajve - InfoShqip

Prokurioria Amerikanë duket se nuk është kënaqur me faktin se SHBA do të jetë bashkëorganizatore e Botërorit 2026 me Kanadanë dhe Meksikën. Ajo ka vazhduar hetimet e nisura disa vite më parë e që shkaktuan...

Blater: Ndërhyrjet politike e çuan Kupën e Botës së vitit 2024 në Katar!

para 5 muajve - BalkanWeb

Ish-presidenti i FIFA-s, Sep Blater, ka hedhur poshtë akuzat ndaj tij, akuza të rënda për korrupsion në caktimin e Katarit si organizator i Kupës së Botës të vitit 2022. Ish-numri një i futbollit botëror,...

Rusia dhe Katari morën Kupat e Botës përmes ryshfeteve

para 5 muajve - Koha.mk

Në padinë e Departamentit të Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës pretendohet se Rusia dhe Katari ofruan dhe paguan ryshfete për t’i siguruar votat në procesin që bëri që atyre t’u jepet e drejta...

Ish-drejtuesit po akuzohen e FIFA-s se morën ryshfet në këmbim të votave në favor të Katarit për të pritur Kupën e Botës 2022

para 5 muajve - Periskopi

Ish-drejtuesit e FIFA-s morën ryshfet në këmbim të votave në favor të Katarit për të pritur Kupën e Botës 2022. Dy të akuzuarit janë, Nicolas Leoz, ish-presidenti i organit qeverisës të Amerikës së Jugut...

FIFA nuk gjen paqe, FBI del me akuza

para 5 muajve - Medial

Sipas prokurorëve amerikanë FIFA mori ryshfet për të vendosur që Kupa e Botës të vendosej në Rusi dhe Katar. Në atë që mund të jetë një kthesë shumë domethënëse në hetimin e gjatë të FBI-së mbi akuzat...

Prova të reja për marrje ryshfeti nga ish anëtarët e FIFA-s

para 5 muajve - Top Channel

Hijet e skandalit të korrupsionit në FIFA shfaqen sërish. Prokuroria amerikane zbuloi prova të reja që vërtetojnë marrjen e ryshfetit nga ish anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së futbollit botëror...

FIFA SËRISH NËN AKUZA PËR RUSINË DHE KATARIN

para 5 muajve - Shenja

Qeveria e Futbollit Botëror, FIFA është përfshirë sërish nën akuza për korrupsion në lidhje me votimin për organizatorin e Kampionatit Botëror Rusi 2018 dhe atë të Katarit 2022. Departamenti i Drejtëisisë...

FIFA nuk gjen paqe, FBI del me akuza të reja

para 5 muajve - Albeu

Sipas prokurorëve amerikanë FIFA mori ryshfet për të vendosur që që Kupa e Bortës të vendosej në Rusi dhe Katar. Në atë që mund të jetë një kthesë shumë domethënëse në hetimin e gjatë të FBI-së mbi akuzat...

S’ka paqe për FIFA-në, FBI me akuza të reja

para 5 muajve - GazetaBlic

Shtëpia numër një e futbollit botëror pritet të përballet me një tjetër akuzë të rëndë. FBI’ja ka arritur të sigurojë disa dokumente tejet të rëndësishme në luftën kundër korrupsionit, ku zyrtarët kryesorë...

SHBA-ja: Rusia dhe Katari morën Kupat e Botës përmes ryshfeteve

para 6 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 07/04/2020 9:55 Në padinë e Departamentit të Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës pretendohet se Rusia dhe Katari ofruan dhe paguan ryshfete për t’i siguruar votat në procesin...

S’ka paqe për FIFA-në, FBI del me akuza të reja

para 6 muajve - Lajmi.net

Në atë që mund të jetë një kthesë shumë domethënëse në hetimin e gjatë të FBI-së mbi akuzat e korrupsionit në futboll, një aktakuzë e re u zbulua të hënën në Gjykatën e Qarkut të SHBA. Dokumentet pretendojnë...

SHBA-ja: Rusia dhe Katari morën Kupat e Botës përmes ryshfeteve

para 6 muajve - Iliria News

Në padinë e Departamentit të Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës pretendohet se Rusia dhe Katari ofruan dhe paguan ryshfete për t’i siguruar votat në procesin që bëri që atyre t’u jepet e drejta...

S’ka paqe për FIFA-në, FBI del me akuza të reja

para 6 muajve - Arbresh

Ish-drejtuesit e FIFA morën ryshfet në këmbim të votimit për Rusinë dhe Katarin për të pritur Kupën e Botës, sipas prokurorëve amerikanë. Në atë që mund të jetë një kthesë shumë domethënëse në hetimin...

ShBA-ja: Rusia dhe Katari morën Kupat e Botës përmes ryshfeteve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Në padinë e Departamentit të Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës pretendohet se Rusia dhe Katari ofruan dhe paguan ryshfete për t’i siguruar votat në procesin që bëri që atyre t’u jepet e drejta...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK