http://kariera.mk

Problemet financiare prej Coronavirusit, FIFA dhe UEFA bëjnë gati zgjidhjen edhe për klubet në Shqipëri

para një muaji - Newsport

E gjithë bota po kalon një periudhë të vështirë për shkak të virusit të frikshëm “Covid 19” që ka marrë mijëra jetë njereëzish dhe ka infektuar miliona të tjerë. Futbolli është ndalur prej një muaji ndërsa...

FIFA merr vendim që kontratat të zgjaten derisa të përfundojë sezoni

para një muaji - Ina

Shtëpia më e madhe e futbolit, FIFA, ka miratuar planin e punës rreth situatës së “COVID-19”, që shihet si shpëtim për futbollin. Pandemia “COVID-19” ka paralizuar futbollin, shumë kampionate janë ndërprerë,...

FIFA merr vendim që kontratat të zgjaten derisa të përfundojë sezoni

para një muaji - Albsport.mk

Shtëpia më e madhe e futbolit, FIFA, ka miratuar planin e punës rreth situatës së “COVID-19”, që shihet si shpëtim për futbollin. Pandemia “COVID-19” ka paralizuar futbollin, shumë kampionate janë ndërprerë,...

FIFA me masa të reja për të shpëtuar futbollin

para një muaji - Alsat-M

Shtëpia më e madhe e futbolit, FIFA, ka miratuar planin e punës rreth situatës së “COVID-19”, që shihet si shpëtim për futbollin. Pandemia “COVID-19” ka paralizuar futbollin, shumë kampionate janë ndërprerë,...

FIFA del me njoftim për kontratat e futbollistëve dhe afatin kalimtar

para një muaji - Zeri

Shtëpia botërore e futbollit, FIFA ka dalë me një komunikatë zyrtare për kontratat e lojtarëve dhe afatin kalimtar, transmeton zeri.info Është propozuar që kontratat të shtyhen deri në fund të edicionit....

FIFA miraton planin për kontratat e lojtarëve

para një muaji - RTV 21

Koronavirusi ka paralizuar futbollin FIFA  ka miratuar planin e punës rreth situatës së COVID-19, që shihet si shpëtim për futbollin. FIFA ka marrë vendim që kontratat e lojrarëve që u skadojnë në qershor,...

Infantino: Kontratat e lojtarëve vlejnë deri në fundin e sezonit, ja si do zgjidhen

para një muaji - GazetaBlic

Kontratat zakonisht mbarojnë kur mbaron edhe sezoni. Por, me ndërprerjen aktuale, në të gjitha kombet, është e qartë se sezoni nuk do të mbyllet sipas kohës së parashikuar. Për këtë arsye u propozua që...

FIFA miraton planin për kontratat e lojtarëve që skadojnë në verë dhe ata që kanë nënshkruar me klubet e reja

para një muaji - Telegrafi

FIFA ka miratuar planin e punës rreth situatës së COVID-19, që shihet si shpëtim për futbollin. Coronavirusi ka paralizuar futbollin, ku shumë kampionate janë ndërprerë dhe nuk dihen nëse do të vazhdojnë,...

FIFA: Kontratat e skaduara të lojtarëve të futbollit do të vlejnë deri në fund të sezonit

para një muaji - Anadolu Agency

Ankara Organizata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka bërë të ditur se kontrat e lojtarëve që skadojnë brenda sezonit do të vlejnë deri në fund të sezonit, pasi ndeshjet e sezonit 2019-2020 akoma janë...

Infantino: Kontratat e lojtarëve vlejnë deri në fundin e sezonit, ja si do zgjidhen

para një muaji - Koha Jone

Kontratat zakonisht mbarojnë kur mbaron edhe sezoni. Por, me ndërprerjen aktuale, në të gjitha kombet, është e qartë se sezoni nuk do të mbyllet sipas kohës së parashikuar. Për këtë arsye u propozua që...

FIFA vjen me një vendim të rëndësishëm për kontratat e futbollistëve

para një muaji - Sinjali

Duke e parë gjendjen me pandeminë Covid 19, FIFA ka bërë një njoftim për kontratat e futbollistëve që iu skadojnë në muajin qershor. Duke e parë që sezonet e ligave evropiane pritet të vazhdojnë e të luhen...

FIFA tregon rrugën për kontratat e futbollistëve dhe merkaton!

para një muaji - SuperSport

FIFA u tregon rrugën klubeve të futbollit lidhur me kontratat e futbollistëve që skadojnë në 30 qershor. Të gjitha kontratat do të shtyhen deri në datën që do të përfundojë ky sezon është kjo receta e...

FIFA e zhvendos afatin kalimtar, ua zgjat kontratat lojtarëve

para një muaji - Infokusi

FIFA ka njoftuar miratimin e planit për ta shpëtuar këtë sezon të futbollit, duke e zhvendosur afatin kalimtar të futbollistëve dhe duke ua zgjatur lojtarëve kontratat deri në përmbyllje të sezonit. Njoftimi...

FIFA e miraton planin për ta shpëtuar futbollin

para një muaji - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 07/04/2020 19:35 FIFA ka njoftuar miratimin e planit për ta shpëtuar këtë sezon të futbollit, duke e zhvendosur afatin kalimtar të futbollistëve dhe duke ua zgjatur lojtarëve kontratat...

Situata pas koronavirusit, FIFA merr këto vendime të rëndësishme

para një muaji - OraInfo

FIFA merr vendimet që do të shpëtojnë futbollin. Shtëpia më e madhe e këtij sporti ka miratuar planin e punës rreth situatës së COVID-19, që shihet si shpëtim për futbollin. COVID-19 ka paralizuar futbollin,...

FIFA del me komunikat zyrtare flet rreth kontratave të futbollistëve dhe merkaton

para një muaji - Periskopi

Kontratat zakonisht mbarojnë kur mbaron edhe sezoni. Por, me ndërprerjen aktuale, në të gjitha kombet, është e qartë se sezoni nuk do të mbyllet sipas kohës së parashikuar. Për këtë arsye u propozua që...

ZYRTARE: FIFA merr vendimet që do të shpëtojnë futbollin

para një muaji - Lajmi.net

Shtëpia më e madhe e këtij sporti ka miratuar planin e punës rreth situatës së COVID-19, që shihet si shpëtim për futbollin. COVID-19 ka paralizuar futbollin, shumë kampionate janë ndërprerë, dhe nuk dihen...

Kontratat e lojtarëve dhe merkatoja e ardhshme, zbulohen vendimet e fundit të FIFA-s

para një muaji - Newsport

Tema e disktueshme e ditëve të fundit është se çfarë do të bëjë FIFA me kontratat e lojtarëve në botë dhe merkaton. Duke parë që futbolli është ndalur për shkak të pandemisë së covid-19 dhe sezonet nuk...

FIFA miraton planet për të shpëtuar futbollin

para një muaji - GazetaBlic

FIFA sot do të njoftojë se kanë miratuar planet me të cilat synojnë të shpëtojnë futbollin, pas krizës së madhe që ka shkaktuar COVID-19. Javën e kaluar Sportmail ka raportuar se një grup pune i organit...

FIFA miraton planet për të shpëtuar futbollin

para një muaji - Infokusi

FIFA sot do të njoftojë se kanë miratuar planet me të cilat synojnë të shpëtojnë futbollin, pas krizës së madhe që ka shkaktuar COVID-19. Javën e kaluar Sportmail ka raportuar se një grup pune i organit...

FIFA konfirmon se kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Koha.mk

Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbuluar disa dokumente të FIFA-s të dërguara në Federatat e ndryshme të futbollit më 3 prill, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit,...

ZYRTARE: FIFA merr vendimet që do të shpëtojnë futbollin

para një muaji - Zyrtare

Shtëpia më e madhe e këtij sporti ka miratuar planin e punës rreth situatës së COVID-19, që shihet si shpëtim për futbollin. COVID-19 ka paralizuar futbollin, shumë kampionate janë ndërprerë, dhe nuk dihen...

FIFA miraton planet për të shpëtuar futbollin

para një muaji - Lajmi.net

Javën e kaluar Sportmail ka raportuar se një grup pune i organit drejtues të futbollit ka hartuar propozime që merren më çështjen e kontratave dhe transferimeve të lojtarëve. Një tjetër dokument konfidencial,...

FIFA MERR VENDIM – PËR KONTRATAT E LOJTARËVE

para një muaji - Klan Macedonia

Grupi punues i FIFA-s, ku janë të përfshira klube, Shoqata e Klubeve Evropiane dhe Federatat anëtare, kanë arritur një numër të konkluzioneve, si për kontratat e futbollistëve dhe për afatet kalimtar,...

FIFA merr vendim – ja çka do të ndodhë me kontratat e lojtarëve

para një muaji - Insajderi

Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbardhur disa dokumente te FIFA-s të cilat i janë dërguar federatave të ndryshme, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit, marrëveshja...

Vendimi i rëndësishëm i FIFA-s: Kontratast e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Albeu

Emisioni spanjoll "El Larguero" ka zbardhur disa dokumente te FIFA-s të cilat i janë dërguar federatave të nderyshme, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit , marrëveshje...

FIFA vendos: Kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Medial

Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbuluar disa dokumente të FIFA-s të dërguara në Federatat e ndryshme të futbollit më 3 prill, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit,...

FIFA: Kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - GazetaBlic

Shtëpia numër një e futbollit botëror duket se ka vendosur që kontratat e lojtarëve të zgjaten. Kështu ka bërë të ditur emisioni “El Larguero” që ka siguruar disa dokumente të FIFA’së, që kjo e fundit...

FIFA vendos: Kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 07/04/2020 8:10 Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbuluar disa dokumente të FIFA-s të dërguara në Federatat e ndryshme të futbollit më 3 prill, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan...

FIFA vendos: Kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Almakos

Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbuluar disa dokumente të FIFA-s të dërguara në Federatat e ndryshme të futbollit më 3 prill, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit,...

Kontratat e futbollistëve dhe merkato e verës, FIFA merr vendimin e rëndësishëm (BLLOKOHEN LOJTARËT)

para një muaji - Newsport

Një nga çështjet më të përfolura në këtë periudhë të vështirë që po kalon e gjithë botë për shkak të Coronavirusit janë kontratat e lojtarëve, ku shumica prej tyre përfundojnë në fund të majit ose qershorit....

FIFA vendos: Kontratat e lojtarëve do të zgjaten

para një muaji - Shenja

Emisioni spanjoll “El Larguero” ka zbuluar disa dokumente të FIFA-s të dërguara në Federatat e ndryshme të futbollit më 3 prill, ku thuhet se nëse një lojtar nënshkruan për një klub tjetër pas 30 qershorit,...

FIFA pritet të shtyjë për afat të pacaktuar stinorin 2019-20

para një muaji - Insajderi

Konfederata Botërore e Futbollit (FIFA) është e gatshme të shtyjë stinorin 2019-20 për afat të pacaktuar, për t’i dhënë ligave nacionale fuqi që të vendosin për fatin e tyre në këtë situatë pandemie. Futbolli...

FIFA të zgjasë sezonin 2019/20 për një kohë të pacaktuar

para një muaji - Telegrafi

FIFA thuhet se do të konfirmojë që sezoni 2019/20 do të vazhdojë për një kohë të pacaktuar. The Athletic raporton se shtëpia më e madhe e futbollit në botë po planifikon që të gjitha sezonet që ende nuk...

FIFA ndërhyn për të shmangur kolapsin, Federatat do kenë në dorë gjithçka. Vendoset edhe për merkaton

para një muaji - Gazeta Tema

Koronavirusi përveç më të rëndësishmes që është shëndeti i njerëzve, ka shkaktuar dëme të mëdha edhe në financat e ekonomive më të fuqishme të globit, mes tyre edhe futbollit. Klubet e futbollit janë duke...

FIFA pritet të shtyjë për afat të pacaktuar stinorin 2019-20

para një muaji - Medial

Konfederata Botërore e Futbollit (FIFA) është e gatshme të shtyjë stinorin 2019-20 për afat të pacaktuar, për t’i dhënë ligave nacionale fuqi që të vendosin për fatin e tyre në këtë situatë pandemie. Futbolli...

FIFA pritet të shtyjë për afat të pacaktuar stinorin 2019-20

para një muaji - Almakos

Konfederata Botërore e Futbollit (FIFA) është e gatshme të shtyjë stinorin 2019-20 për afat të pacaktuar, për t’i dhënë ligave nacionale fuqi që të vendosin për fatin e tyre në këtë situatë pandemie. Futbolli...

FIFA pritet të shtyjë për afat të pacaktuar stinorin 2019-20

para një muaji - Lajm

Konfederata Botërore e Futbollit (FIFA) është e gatshme të shtyjë stinorin 2019-20 për afat të pacaktuar, për t’i dhënë ligave nacionale fuqi që të vendosin për fatin e tyre në këtë situatë pandemie. Futbolli...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK