http://kariera.mk

Marino: Liga Premier do të anulojë pjesën tjetër të sezonit si kampionati belg

para një muaji - Telegrafi

Drejtori sportiv i Udineses, Pierpaolo Marino ka thënë se Liga Premier do të ndjek vendimin e kampionatit belg dhe të anulojë pjesën e mbetur të sezonit. Me Liverpoolin 25 pikë epërsi në krye të tabelës,...

“Premierliga do ta anulojë pjesën e mbetur të sezonit”

para një muaji - Medial

Drejtori sportiv i Udineses, Perpaolo Marino, beson se Premierliga do ta ndjekë hapin e ligës elitare të futbollit në Belgjikë dhe do të vendosë ta anulojë pjesën e mbetur të këtij sezoni 2019/20. Skuadra...

Marino: Liga Premier do të anulojë pjesën tjetër të sezonit si kampionati belg

para një muaji - Zhurnal

Drejtori sportiv i Udineses, Pierpaolo Marino ka thënë se Liga Premier do të ndjek vendimin e kampionatit belg dhe të anulojë pjesën e mbetur të sezonit. Me Liverpoolin 25 pikë epërsi në krye të tabelës,...

“Premierliga do ta anulojë pjesën e mbetur të sezonit”

para një muaji - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 08/04/2020 8:14 Drejtori sportiv i Udineses, Perpaolo Marino, beson se Premierliga do ta ndjekë hapin e ligës elitare të futbollit në Belgjikë dhe do të vendosë ta anulojë pjesën e...

'Ciao' Liverpool, Shaqiri do të largohet, ky klub i bën një super-ofertë

para një muaji - Zeri

Xherdan Shaqiri pritet t'i jap fund aventurës së tij në Liverpool në afatin kalimtar veror, dhe të transferohet te Sevilla. Treshja e Liverpoolit, Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firmino kanë shkëlqyer...

Marino: Liga Premier do të anulojë pjesën tjetër të sezonit si kampionati belg

para një muaji - Arbresh

Drejtori sportiv i Udineses, Pierpaolo Marino ka thënë se Liga Premier do të ndjek vendimin e kampionatit belg dhe të anulojë pjesën e mbetur të sezonit. Me Liverpoolin 25 pikë epërsi në krye të tabelës,...

“Premierliga do ta anulojë pjesën e mbetur të sezonit”

para një muaji - Arbresh

Drejtori sportiv i Udineses, Perpaolo Marino, beson se Premierliga do ta ndjekë hapin e ligës elitare të futbollit në Belgjikë dhe do të vendosë ta anulojë pjesën e mbetur të këtij sezoni 2019/20. Skuadra...

Përqindja fituese dhe titujt e Kloppit në krahasim me trajnerët tjerë të Liverpoolit

para një muaji - Telegrafi

Jurgen Klopp tashmë ka hyrë në historinë e Liverpoolit si njëri prej trajnerëve të suksesshëm, duke qenë se pas Ligës së Kampionëve, është shumë pranë që ta fitojë edhe kampionatin e Anglisë, të cilin...

Sevilla e gatshme të paguajë për Shaqirin

para një muaji - Telegrafi

Xherdan Shaqiri e ka pothuajse të sigurt largimin nga Liverpooli, me disa klube që janë vënë pas tij. Ai ka vuajtur shumë nga lëndimet dhe mungesa e minutave te liderët e Ligës Premier. Duket se Sevilla...

Shaqiri drejt La Ligas?

para një muaji - Insajderi

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro

para një muaji - Albeu

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro!

para një muaji - SuperSport

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro

para një muaji - InfoShqip

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

A ka gjasa Liverpoolit ti mohohet titulli?

para një muaji - Medial

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka thënë se nuk ka asnjë mundësi që Liverpoolit t’i mohohet titulli në Premierligë këtë sezon, edhe nëse ndeshjet e mbetura nuk zhvillohet shkaku i pandemisë koronavirus....

Kjo është super oferta për Xherdan Shaqirin

para një muaji - Medial

Sevilla është duke përgatitur super ofertë për futbollistin e Liverpoolit, Xherdan Shaqiri. Sipas Blick, klubi spanjoll do t’i ofrojë shqiptarit kontratë afatgjate. 28-vjeçari këtë sezon me “Reds” nuk...

Shefi i UEFA-s: S’ka shans t’i mohohet titulli Liverpoolit

para një muaji - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 07/04/2020 17:00 Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka thënë se nuk ka asnjë mundësi që Liverpoolit t’i mohohet titulli në Premierligë këtë sezon, edhe nëse ndeshjet e mbetura...

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro

para një muaji - in7

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

Kjo është super oferta për Shaqirin

para një muaji - Insajderi

Sevilla është duke përgatitur super ofertë për futbollistin e Liverpoolit, Xherdan Shaqiri. Sipas Blick, klubi spanjoll do t’i ofrojë shqiptarit kontratë afatgjate. më shumë në Insporti.

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro!

para një muaji - Shenja

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier...

Klubi spanjoll ofertë 23 milion euro për Shaqirin

para një muaji - Albsport.mk

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezoni. Mesfushori shqiptar ka ngjallur interes në La Liga dhe së fundmi raportohet se është Sevilla ajo që dëshiron shërbimet e shtatshkurtrit....

UEFA publikon formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Infokusi

Në këto ditë pa futboll për shkak të koronavirusit UEFA ka publikuar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus . Në portë është vendosur legjenda e Real Madridit,...

Berbatov: Liverpoolit duhet t’i jepet titulli, e meriton

para një muaji - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 07/04/2020 13:58 Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov, ka rrezikuar ta humbë dashurinë e tifozëve të ish-klubit të tij me deklaratën e fundit, pasi që ka thënë se...

Sevilla me ofertë joshëse për Shaqirin

para një muaji - Epoka e Re

Sevilla është e interesuar për mesfushorin shqiptar Xherdan Shaqiri, i cili aktualisht është pjesë e Liverpoolit. Klubi spanjoll është gati të ofrojë një vend titullari mesfushorit shqiptar, por çmimi...

Formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Medial

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë...

UEFA shpalos formacionin më të mirë në Champions

para një muaji - Alsat-M

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë...

UEFA publikon formacionin me lojtarët më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Telegrafi

UEFA ka publikuar formacionin me lojtarët më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve, e që shumëkush mund të pajtohet. Iker Casillas është numri një në portë, pasi ai ka bërë 500 paraqitje në garën më...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

para një muaji - Albasport

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është ish portieri i Real Madrid, Iker Casillas. Në mbrojtje...

UEFA tregon formacionin më të mirë në Champions

para një muaji - Sinjali

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë...

Formacioni më i mirë në historinë e Champions League (FOTO LAJM)

para një muaji - Albeu

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë të historisë të kompeticionit më të rëndësishëm europian. Kriter për përzgjedhjen e formacionit , janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s...

Formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Lajmi.net

Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë e këtij formacioni sigurisht që është Cristiano Ronaldo, që ka fituar pesë...

Sevilla përgatit super ofertën për Xherdan Shaqiri-n

para një muaji - Arbresh

Sevilla është duke përgatitur super ofertë për sulmuesin e Liverpool-it, Xherdan Shaqiri. Sipas Blick , klubi spanjoll do t’i ofrojë shqiptarit kontratë afatgjate, transmeton portali arbresh.info. 28-vjeçari...

Ky është formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve sipas UEFA-s

para një muaji - Zeri

UEFA ka pasur një detyrë mjaft të vështirë për të zgjedhur formacionin më të mirë të të gjitha kohërave në Ligën e Kampionëve, shkruan "SportBible", transmeton zeri.info Legjenda e Real Madridit, Iker...

23 milionë euro për Xherdan Shaqirin, mesfushori shqiptar drejt La LIGA-s

para një muaji - Newsport

Xherdan Shaqiri mund të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezoni. Mesfushori shqiptar ka ngjallur interes në La Liga dhe së fundmi raportohet se është Sevilla ajo që dëshiron shërbimet e shtatshkurtrit....

Formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Epoka e Re

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001.Pjesë...

UEFA zbulon formacionin më të mirë në histori të Champions League

para një muaji - Periskopi

UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Champions Leagues. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë...

UEFA publikon formacionin me lojtarët më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Arbresh

UEFA ka publikuar formacionin me lojtarët më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve, e që shumëkush mund të pajtohet. Iker Casillas është numri një në portë, pasi ai ka bërë 500 paraqitje në garën më...

Formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

para një muaji - Zyrtare

Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve në formacionet e viteve të UEFA-s që nga viti 2001. Pjesë e këtij formacioni sigurisht që është Cristiano Ronaldo, që ka fituar pesë...

Anulimi i sezonit në La Liga mund ta shkatërrojë Barcelonën

para një muaji - Periskopi

Mundësia e anulimit të sezonit në La Liga po rritet secilën ditë që po kalon. Në Belgjikë tashmë është anuluar fushata 2019/20, me Club Bruggen që fitoi titullin pasi po kryesonte në tabelë, transmeton...

UEFA: S’do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

para një muaji - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 06/04/2020 20:29 As ‘final four’, as vetëm një ndeshje, s’do të ndryshojë formati i Ligës së Kampionëve Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse...

UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

para një muaji - Albeu

Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë formati për ta mbyllur sa më parë sezonin. Ai ka konfirmuar se ashtu siç ishte formati...

Presidenti i UEFA, Ceferin: Nuk do ta lëmë Liverpoolin pa titull

para një muaji - Telegrafi

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin thotë se ai është optimist dhe i sigurt se kampionatet do të rifillojnë dhe se e sheh të pamundur ta lërë Liverpoolin pa titull. Autoritetet italiane të futbollit,...

UEFA shuan dyshimet mbi formatin në Ligën e Kampionëve

para një muaji - InfoShqip

Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë formati për ta mbyllur sa më parë sezonin. Ai ka konfirmuar se ashtu siç ishte formati...

Ceferin qetëson fansat e Liverpoolit: Nuk do të ju lëmë pa titull

para një muaji - Medial

Në ditët e fundit një ndër temat më të diskutuara është padyshim çështja e rifillimit të kampionateve dhe titujve kampion në kampionate të ndryshme. Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, në një intervistë...

Çeferin: Serie A do të përmbyllet, unë jam optimist dhe i sigurt

para një muaji - Kallxo

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, ka folur për periudhën në të cilën po kalon futbolli europian si pasoj e pandemisë së coronavirusit. Kampionati më i përfolur është ai i Italisë, pasi ky shtet...

UEFA jep lajmin e madh për Liverpoolin dhe liderët në ligat evropiane

para një muaji - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 06/04/2020 17:05 Lideri, qoftë La Liga, Premierligë apo çfarëdo lige në Evropë, duhet të shpallet kampion sipas UEFA-s, nëse përfundon këtu sezoni. Me ndërprerjen e kampionateve dhe...

Ceferin gëzon ‘Reds’: Nuk shoh ndonjë rrugë se si Liverpool mund të mbetet pa titull

para një muaji - Shprehja

Me kampionatët evropiane që vazhdojnë të jenë në pikëpyetje, zërat se Liverpool mund të mbetet pa titull po rriten çdo ditë. Por, një mundësi të tillë e ka hedhur poshtë presidenti i shtëpisë më të madhe...

E konfirmon presidenti i UEFA-s: Liverpooli do të shpallet kampion

para një muaji - Sinjali

Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin ka thënë se Liverpooli do të shpallet kampion edhe nëse ndeshjet e tjera nuk do të luhen “Në një mënyrë apo tjetrën, Liverpooli do të shpallet kampion. Ata nuk janë...

Futbollisti i Unitedit: Sezoni duhet të anulohet, Liverpool nuk duhet ta marrë titullin

para një muaji - Insajderi

Është konfirmuar të premten se rikthimi i Premierligës nuk ka një datë përfundimtare pasi u zhvillua një takim krize. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të...

Te Liverpoli marrin "frymë lirisht", UEFA jep lajmin e rëndësishëm

para një muaji - Albeu

Lideri, qoftë La Liga, Premierligë apo çfarëdo lige në Evropë, duhet të shpallet kampion sipas UEFA-s, nëse përfundon këtu sezoni . Me ndërprerjen e kampionateve dhe frikën se mund të mos rinisin, të shumta...

President i UEFA ka një lajm fantastik për tifozët e Liverpoolit

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin këmbëngul se Liverpoolit do t’i jepet titulli i Premier League në një mënyrë ose tjetrën. Premierliga është pezulluar për shkak të pandemisë koronavirus dhe ende...

UEFA konfirmon: S’ka ndryshime në Ligën e Kampionëve

para një muaji - Epoka e Re

As ‘final four’, as vetëm një ndeshje, s’do të ndryshojë formati i Ligës së Kampionëve Numri një i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka mohuar gjitha thashethemet se nëse rinis Champions League, mund të ndryshojë...

Ceferin: Tifozët e Liverpoolit nuk i lëmë pa titull, për Championsin …

para një muaji - Koha Jone

Në ditët e fundit një ndër temat më të diskutuara është padyshim çështja e rifillimit të kampionateve dhe titujve kampion në kampionate të ndryshme. Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, në një intervistë...

Ceferin largon dyshimet dhe ngroh tifozët e kuq: Nuk shoh arsye të mos i jepet titulli kampion Liverpulit!

para një muaji - BalkanWeb

I intervistuar nga e përditshmja sllovene “Ekipa”, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka larguar zërat rreth mundësisë që Liverpulit të mos i jepet titulli kampion i Premier Leagues për shkak të...

Presidenti i UEFA-s nuk sheh mundësi që Liverpooli të mbetet pa titull

para një muaji - Ekonomia Online

Liverpooli do të kurorëzohet kampion i Premier Leagues pavarësisht se si do të përfundojë kampanja 2019\2020. Këtë e ka lënë të kuptohet presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin. Pandemia e koronavirusit...

Presidenti i UEFA-s: Liverpooli nuk mund të mbetet pa titull

para një muaji - Epoka e Re

Presidenti i UEFA-s, Aleksandar Ceferin, ka dhënë lajme të mira për skuadrën e Liverpool. Me kampionatet evropiane që vazhdojnë të jenë në pikëpyetje, zërat se Liverpool mund të mbetet pa titull po rriten...

E konfirmon presidenti i UEFA-s: Liverpool në një mënyrë ose tjetrën do e fitojë titullin

para një muaji - Arbresh

Liverpool i është premtuar se do iu jepet titulli i Premierë Ligës këtë sezon. Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin beson se është e drejtë që “Reds” ta fitojnë titullin, trofe që nuk e kanë fituar në...

"Sezoni i La Ligës duhet të anulohet"

para një muaji - Albeu

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La...

“Sezoni i La Ligës duhet të anulohet”

para një muaji - Tetova Sot

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus. La...

Belgjika kërkon aprovimin e UEFA-s për anulimin e kampionatit

para një muaji - Epoka e Re

Pro League e Belgjikës po përpiqet të anulojë ligën për sezonin 2019/20 për shkak të krizës koronavirus dhe janë në bisedime me UEFA për këtë çështje. Plani i tyre është që drejtuesit aktual Club Brugge...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK