http://kariera.mk

Premier League, kërkesë qeverisë për të rinisur stërvitjet normalisht

para 5 dite - Top Channel

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Kampionati spanjoll do të rifillojë më 12 Qershor

para 5 dite - Klan

Kampionati spanjoll do të rifillojë më 12 Qershor La Liga do të rikthehet më 12 Qershor! Është ky lajmi që vjen nga mediat spanjolle, të cilat zbulojnë se tashmë, presidenti i La Liga, Javier Tebas, së...

Liga Premier kërkon nga qeveria që të fillojnë me stërvitje në grup

para 5 dite - Telegrafi

Liga Premier ka bërë kërkesë në qeverinë angleze, ku kërkon që të nis nga java e ardhshme me stërvitje të përbashkëta në klube, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. Synimi i ligës angleze...

Premier League i drejtohet me një kërkesë qeverisë angleze

para 5 dite - Medial

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Premier League kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht

para 5 dite - Albeu

Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze , ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht , në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Premierliga me kërkesa nga qeveria: Ekipet të nisin stërvitjet normalisht

para 5 dite - OraInfo

Premierliga kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht. Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin...

Premierliga kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht

para 5 dite - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 22/05/2020 20:53 Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë...

Ministri i sportit në Itali optimist për rifillimin e Serie A

para 5 dite - Medial

Vicenzo Spadafora ka konfirmuar se komiteti shkencor i qeverisë ka miratuar stërvitjet e skuadrave nga dita e hënë dhe është optimist për rifillimin e Serie A Qeveria e Spadaforas, FIGC dhe Serie A më...

Premier League i drejtohet me një kërkesë qeverisë angleze

para 5 dite - GazetaBlic

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Ministri i sportit në Itali jep lajmin e fundit për rifillimin e Serie A

para 5 dite - OraInfo

Ministri i sportit në Itali ka folur në lidhje me rifillimin e Serie A. Vicenzo Spadafora ka konfirmuar se komiteti shkencor i qeverisë ka miratuar stërvitjet e skuadrave nga dita e hënë dhe është optimist...

Premier League ka një kërkesë për qeverinë angleze

para 5 dite - Syri

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Premier League, kërkesë qeverisë për të rinisur stërvitjet normalisht

para 5 dite - Indeks online

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Premierliga ka një kërkesë për qeverinë angleze

para 5 dite - Shprehja

loading... Synimi i ligës angleze të futbollit është që Premierligë të rikthehet në mesin e muajit qershor, konkretisht në datën 12. Sipas tabloidit “The Times”, liga e futbollit është në pritje të protokollit...

Premierliga ka një kërkesë për qeverinë angleze

para 5 dite - Lajmi.net

Synimi i ligës angleze të futbollit është që Premierligë të rikthehet në mesin e muajit qershor, konkretisht në datën 12. Sipas tabloidit “The Times”, liga e futbollit është në pritje të protokollit të...

Premier League, kërkesë qeverisë për të rinisur stërvitjet normalisht

para 5 dite - SuperSport

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

ZYRTARE: Rikthehet një tjetër kampionat, e njëjta datë me Superioren shqiptare

para 5 dite - Telesport

Portugalia ka vendosur që të rikthejë futbollin e luajtur. Kampionati portugez do të mbyllë sezonin në fushën e lojës, pas pauzës së gjatë për shkak të COVID-19. Portugalia ka vendosur që kampionati të...

Ministri i Sportit, Spadafora: Të enjten vendosim se kur do rinisë Serie A!

para 5 dite - BalkanWeb

Jo vetëm protokolli për strvitjet kolektive, që u publika sot pasdite nga qeveria italiane, por gjatë një interviste për mikrofonët e “Rai Uno”-s, Ministri i Sportit, Vinccenco Spadafora, ka lajmëruar...

Ministri i sportit në Itali optimist për rifillimin e Serie A

para 5 dite - Lajmi.net

Qeveria e Spadaforas, FIGC dhe Serie A më në fund duket se janë në marrëveshje për të rifilluar futbollin pas modifikimeve të protokollit shëndetësor. “Ne i kemi ndihmuar bashkëpunëtorët dhe punëtorët...

Premier League i drejtohet me një kërkesë qeverisë angleze

para 5 dite - Almakos

Premier League ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Ministri i Sportit në Itali: Jam optimist për rifillimin e garave në Serie A

para 5 dite - GazetaBlic

Vincenzo Spadafora konfirmon se komiteti shkencor i qeverisë ka miratuar trajnimin e ekipit nga e hëna dhe është “optimist” për rifillimin e Serie A, poashtu ka treguar se gjithçka do të vendoset me 28...

Premierliga kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht

para 5 dite - Periskopi

Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Mungon vetëm zyrtarizimi

para 5 dite - Medial

Në Itali nuk kanë dyshime, Seria A do të rifillojë në datën 20 qershor. Në datën 28 maj do të mbahet edhe takimi i rëndësishëm mes institucioneve sportive dhe kryeministrit të Italisë, Xhuzepe Konte, ku...

UEFA lehtëson punën për Federatat

para 5 dite - RTK

25 maji nuk është më afati i fundit që Federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA, kalendarin dhe datat e reja për rifillimin e sezonit futbollistik dhe mënyrën sesi do ta çojnë deri në fund atë....

Liga Premier kërkon nga qeveria që të fillojnë me stërvitje në grup

para 5 dite - Arbresh

Liga Premier ka bërë kërkesë në qeverinë angleze, ku kërkon që të nis nga java e ardhshme me stërvitje të përbashkëta në klube, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet. Synimi i ligës angleze...

Ministri i sportit në Itali optimist për rifillimin e Serie A

para 5 dite - Zyrtare

Qeveria e Spadaforas, FIGC dhe Serie A më në fund duket se janë në marrëveshje për të rifilluar futbollin pas modifikimeve të protokollit shëndetësor. “Ne i kemi ndihmuar bashkëpunëtorët dhe punëtorët...

Premierliga kërkon nga qeveria që ekipet të nisin stërvitjet normalisht

para 5 dite - Ekonomia Online

Premierliga ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Mungon vetëm zyrtarizimi i Kontes, zbulohet data kur do të rifillojë Seria A

para 5 dite - Albeu

Në Itali nuk kanë dyshime, Seria A do të rifillojë në datën 20 qershor . Në datën 28 maj do të mbahet edhe takimi i rëndësishëm mes institucioneve sportive dhe kryeministrit të Italisë, Xhuzepe Konte,...

Premierliga ka një kërkesë për qeverinë angleze

para 5 dite - Arbresh

Premierligë ka vendosur që të bëjë një kërkesë ndaj qeverisë angleze, ku kërkon që duke nisur nga java e ardhshme, klubet të rinisin stërvitjet normalisht, në mënyrë që rifillimi i kampionatit të përshpejtohet....

Premierliga ka një kërkesë për qeverinë angleze

para 5 dite - Zyrtare

Synimi i ligës angleze të futbollit është që Premierligë të rikthehet në mesin e muajit qershor, konkretisht në datën 12. Sipas tabloidit “The Times”, liga e futbollit është në pritje të protokollit të...

Ministri i sportit në Itali optimist për rifillimin e Serie A

para 5 dite - Arbresh

Vicenzo Spadafora ka konfirmuar se komiteti shkencor i qeverisë ka miratuar stërvitjet e skuadrave nga dita e hënë dhe është optimist për rifillimin e Serie A Qeveria e Spadaforas, FIGC dhe Serie A më...

Ministri i Sportit, Spadafora: Të enjten vendosim se kur do rinisë Serie A!

para 5 dite - Gazeta Telegraf

Jo vetëm protokolli për strvitjet kolektive, që u publika sot pasdite nga qeveria italiane, por gjatë një interviste për mikrofonët e “Rai Uno”-s, Ministri i Sportit, Vinccenco Spadafora, ka lajmëruar...

UEFA me vendim të ri, ua lehtëson punën federatave

para 5 dite - Zeri

25 maji nuk është më afati i fundit që federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA kalendarin dhe datat e reja për rifillimin e sezonit futbollistik dhe mënyrën sesi do ta çojnë deri në fund atë....

Zbulohet data e rifillimit të Serie A, me datë 28 maj Conte e zyrtarizon

para 5 dite - ABC News

Me datë 28 maj, ditën e mërkurë, pritet që kryeministri i Italisë, Guissepe Conte, të japë dhe datën përfundimtare zyrtare të rifillimit të Serie A. Por, tifozët e kampionatit italian nuk kanë nevojë të...

Zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - Medial

Sipas mediave italiane, specialistëve por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

Zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - RTV 21

Sipas mediave italiane, specialistëve, por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

Pritet drita jeshile nga kryeministri i Italisë, zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - Albasport

Klubet e Serie A kanë filluar të stërviten në grumbull dhe Serie A pritet që të rikthehet në qershor. Mediat italiane raportojnë se rifillimi i Serie A është i sigurtë. Kryeministri i Italisë Conte, me...

Protokolli i Seria A, pritet të publikohet më 28 maj

para 5 dite - Alsat-M

Kampionati italian vazhdon të jetë i pezulluar, shkak i përhapjesë së pandemisë “Covid-19”. Në fazën e restartit kërkohet fillimisht edhe protokolli për ndeshjet, i cili sipas Serie A, do të publikohet...

Ndryshime në protokoll, shtyhet fillimi i Ligës Premier – ylli i Arsenalit e zbulon datën e saktë kur do të fillojnë ndeshjet

para 5 dite - Telegrafi

Kampionati elitar anglez Liga Premier duket se nuk do të fillojë ashtu siç ishte paraparë me 12 qershor. Skuadrat angleze kanë rifilluar stërvitjet në grupe të vogla, ndërsa shumica nga to janë testuar...

Kjo është data kur do të rinis Serie A

para 5 dite - Sinjali

Sipas mediave italiane, specialistëve por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

Nuk fillon me 12 qershor, ylli i Arsenalit e zbulon kur fillon Premier League

para 5 dite - Albasport

Kampionati elitar anglez Liga Premier duket se nuk do të fillojë ashtu siç ishte paraparë me 12 qershor. Skuadrat angleze kanë rifilluar stërvitjet në grupe të vogla, ndërsa shumica nga to janë testuar...

La Liga, mbledhje deri në orët e vona të natës, caktohet data e re për rifillimin e sezonit

para 5 dite - BalkanWeb

Shtyhet rinisja! La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është e sigurt “Cadena Cope”, një program radiofonik shumë popullor në Spanjë,...

La Liga mblidhet në orët e vona të natës dhe merr vendimin, caktohet data e re për rifillimin e sezonit

para 5 dite - Standard

La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është e sigurt “Cadena Cope”, një program radiofonik shumë popullor në Spanjë, që i referohet...

La Liga, mbledhet në orët e vona të natës dhe merr vendimin, caktohet data e re për rifillimin e sezonit

para 5 dite - Standard

La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është e sigurt “Cadena Cope”, një program radiofonik shumë popullor në Spanjë, që i referohet...

Serie A: Protokolli për ndeshjet do të jetë gati më 28 maj

para 5 dite - Lajmi.net

Kampionati italian vazhdon të jetë i suspenduar, pas përhapjes së pandemisë Covid-19, por, planet tashmë kanë filluar të përpilohen për rifillimin e sezonit. Pritet që më 12-20 qershor të rinis kampionati...

E FUNDIT: Serie A pret “ok” nga kryeministri i Italisë! Zbulohet data e rinisjes

para 5 dite - Telesport

A do të rinisë Serie A? Sipas medieve italiane, specialistëve por edhe presidentit të Ligës së Diletantëve, është e sigurtë dhe thejsht tani do të përcaktohen kohët. Kryeministri i Italisë, Conte, pritet...

Ndryshime në protokoll, shtyhet fillimi i Ligës Premier – ylli i Arsenalit e zbulon datën e saktë kur do të fillojnë ndeshjet

para 5 dite - Zhurnal

Kampionati elitar anglez Liga Premier duket se nuk do të fillojë ashtu siç ishte paraparë me 12 qershor. Skuadrat angleze kanë rifilluar stërvitjet në grupe të vogla, ndërsa shumica nga to janë testuar...

UEFA lehtëson punën e federatave, 25 Maji s’është data e fundit për dorëzimin e kalendarëve

para 5 dite - GazetaBlic

25 Maji nuk është data e fundit për paraqitje të kalendarëve ose lajmërim të anulimit të sezonit. Kështu shkruan televizioni italian, “Mediaset”, që konfirmon se afati shtyhet deri më 17 Qershor, përcjell...

Data e rifillimit, mesfushori i Arsenal zbulon gjithçka

para 5 dite - Newsport

Bundesliga rifilloi fundjavën e kaluar duke dhënë një model edhe për Ligat e tjera. Për Premier League, ka folur Ceballos: “Ne do të fillojmë përsëri me 20 qershor”.  Edhe Premier League është gati të...

Zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - Ekonomia Online

Sipas mediave italiane, specialistëve por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

Zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - Infokusi

Sipas mediave italiane, specialistëve por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

Zidane e ndan mendjen, bën “dy blerjet” e para

para 5 dite - Medial

Trajneri Zinedine Zidane ka vendosur për listën e lojtarëve që do të ketë për sezonin e ri. Numri një i stolit ka udhëzuar presidentin e klubit, Florentino Perez, që të rikthejë dy futbollistët e tij të...

Serie A pret “ok” nga kryeministri i Italisë! Zbulohet data e rinisjes

para 5 dite - Lexo

A do të rinisë Serie A? Sipas medieve italiane, specialistëve por edhe presidentit të Ligës së Diletantëve, është e sigurtë dhe thejsht tani do të përcaktohen kohët. Kryeministri i Italisë, Conte, pritet...

Serie A: Protokolli për ndeshjet do të jetë gati më 28 maj

para 5 dite - Zyrtare

Kampionati italian vazhdon të jetë i suspenduar, pas përhapjes së pandemisë Covid-19, por, planet tashmë kanë filluar të përpilohen për rifillimin e sezonit. Pritet që më 12-20 qershor të rinis kampionati...

La Liga nuk fillon më 12 qershor

para 5 dite - Epoka e Re

La Liga spanjolle nuk do të rifilloj më 12 qershor, siç ishte njoftuar në fillim por më 19 qershor. Për këtë është e sigurt “Cadena Cope”, një program radiofonik shumë popullor në Spanjë, që i referohet...

Zbulohet data e rinisjes së Serie A

para 5 dite - KosovaPress

Sipas mediave italiane, specialistëve por edhe presidentit të Serie A është e sigurtë dhe thjesht tani pritet të përcaktohet data për rikthimin e Serie A-së. Kryeministri i Italisë, Conte pritet që në...

UEFA lehtëson punën për Federatat: 25 maji nuk është afati i fundit për dorëzimin e kalendarëve

para 5 dite - Periskopi

25 maji nuk është më afati i fundit që Federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA, kalendarin dhe datat e reja për rifillimin e sezonit futbollistik dhe mënyrën sesi do ta çojnë deri në fund atë....

Seria A deri në fund të gushtit, presidenti i Torinos i shqetësuar: Ku do t’i gjejnë energjitë për sezonin e ri?

para 5 dite - Newsport

Presidenti i Torinos, Urbano Cairo, foli për rifillimin e Serisë A në sfondin e pandemisë së Coronavirusit, ku shprehu dyshimet lidhur me rifillimin e kampionatit. Ai u shpreh se lojtarët rrezikohen nga...

Lojtarët e Premier League hezitojnë të zbresin në fushë nga frika e koronavirus

para 6 dite - Klan

Lojtarët e Premier League hezitojnë të zbresin në fushë nga frika e koronavirus Skuadrat e Premier League në Angli janë kthyer në stërvitje për rinisjen e mundshme të kampionatit, por ka nga ata lojtarë...

La Liga fillon me super derbin e madh

para 6 dite - Albsport.mk

Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit. Raportohet se ndeshja që do të hapë sezonin e lënë në gjysmë do të jetë mes...

Futbolli i Kosovës për t’u marrë shembull

para 6 dite - Ina

Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit. Raportohet se ndeshja që do të hapë sezonin e lënë në gjysmë do të jetë mes...

La Liga vendos!

para 6 dite - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 22:28 12 qershori është caktuar si data e rikthimit të La Ligës. Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak...

La Liga rifillon me derbin e andaluzisë

para 6 dite - Iliria News

Kampionati elitar i futbollit spanjoll është afër që të rifillojë, bazuar në raportimet e fundit të medieve spanjolle. ‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor, të premtën, me ndeshjen mes Sevilla...

La Liga nis me derbin e madh të Andaluzisë

para 6 dite - Alsat-M

Kampionati i Spanjës në futboll ndalgadal po shkon me hapa të sigurt drejt rifillimit të kampionatit. ‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor, të premtën, me ndeshjen mes Seviljës dhe Real Betis....

Lojtarët e Premier League hezitojnë të zbresin në fushë nga frika e koronavirus

para 6 dite - Klan

Lojtarët e Premier League hezitojnë të zbresin në fushë nga frika e koronavirus Skuadrat e Premier League në Angli janë kthyer në stërvitje për rinisjen e mundshme të kampionatit, por ka nga ata lojtarë...

Caktohet data e fillimit të Premier League?

para 6 dite - GazetaBlic

Gjatë një interviste për kanalin televiziv spanjoll RTVE , mesfushori i Arsenalit Dani Ceballos la të kuptohet se Premier League do të rifillojë në 20 qershor. Nuk është ene zyrtare, por 23 vjeçari spanjoll...

La Liga vendos!

para 6 dite - RTK

12 qershori është caktuar si data e rikthimit të La Ligës. Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit. Raportohet se ndeshja...

Merret vendimi i shumë pritur: La Liga rifllion me një derbi të 'zjarrtë'

para 6 dite - Zeri

La Liga do ta rinis edicionin 2019/20 me derbin e Sevillas mes Sevillas dhe Real Betisit më 12 qershor, në mbrëmjen e së premtes. Lajmi është konfirmuar nga 'Cadena Cope', medium që raporton se dokumentacioni...

Më në fund! Rikthehet La Liga, kampionati spanjoll zbret në fushë

para 6 dite - Telesport

La Liga do të rikthehet të luajë sërish. Kampionati spanjoll ka vendosur që të zbresë në fushë më datë 12 qershor. Një tjetër nga top-5 ligat e Europës do të riluajnë pjesën e mbetur të kampionatit pas...

Caktohet data e fillimit të Premier League?

para 6 dite - Albeu

Gjatë një interviste për kanalin televiziv spanjoll RTVE , mesfushori i Arsenalit Dani Ceballos la të kuptohet se Premier League do të rifillojë në 20 qershor . Nuk është ene zyrtare, por 23 vjeçari spanjoll...

La Liga rifillon me një derbi, kalendari i plotë publikohet më 28 maj

para 6 dite - Syri

Lajme të mira. La Liga drejt rifillimit. Kampionati elitar i futbollit spanjoll është pranë rinisjes, bazuar në raportimet e fundit të medieve spanjolle. ‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor,...

Zidane e ndan mendjen, bën “dy blerjet” e para

para 6 dite - Telesport

Trajneri Zinedine Zidane ka vendosur për listën e lojtarëve që do të ketë për sezonin e ri. Numri një i stolit ka udhëzuar presidentin e klubit, Florentino Perez, që të rikthejë dy futbollistët e tij të...

La Liga rinis më 12 qershor me një derbi

para 6 dite - GazetaBlic

Kampionati spanjoll do të rifillojë me 12 qershor datë në të cilën do zhvillohet derbi i Sevilla-s me Sevilla dhe Real Betis. Sipas Diario AS dhe Cadena Sar, është planifikuar që në mes të muajit qershor...

Premier League rifillon më 20 qershor?

para 6 dite - Syri

Gjatë një interviste për kanalin televiziv spanjoll RTVE , mesfushori i Arsenalit Dani Ceballos la të kuptohet se Premier League do të rifillojë në 20 qershor. Nuk është ene zyrtare, por 23 vjeçari spanjoll...

La Liga rinis më 12 qershor me një derbi

para 6 dite - Albeu

Kampionati spanjoll do të rifillojë me 12 qershor datë në të cilën do zhvillohet derbi i Sevilla-s me Sevilla dhe Real Betis. Sipas Diario AS dhe Cadena Sar, është planifikuar që në mes të muajit qershor...

Zyrtare: Kjo është data kur do të rinis La Liga

para 6 dite - Sinjali

Pritjes në Spanjë i erdhi fundi. Futbolli atje do të nis me 12 qershor, raportojnë mediat spanjolle. Ndeshja e pare do të jetë Real Betis – Sevilla, transmeton Gazeta Sinjali. Kujtojmë që Bundesliga tashmë...

Derbi i Andaluzisë i jep rifillimin La Ligas – kalendari i plotë publikohet më 28 maj

para 6 dite - Lajmi.net

Kampionati elitar i futbollit spanjoll është afër që të rifillojë, bazuar në raportimet e fundit të medieve spanjolle. ‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor, të premtën, me ndeshjen mes Sevilla...

'Serie A do të rikthehet më 13 ose 20 qershor'

para 6 dite - Zeri

Presidenti i Torinos, Urbano Cairo beson se edicioni në Serie A do të rinis më 13 ose 20 qershor. Qeveria, Serie A dhe Federata e Futbollit të Italisë janë pajtuar për një protokoll mjekësor për stërvitje...

Serie A rinis me 13 ose 20 qershor

para 6 dite - Medial

Ende nuk është vendos një datë, por presidenti i Torinos, Urbano Cairo, beson se sezoni i Serisë A do të rifillojë ‘më 13 ose 20 qershor’. Qeveria, Lega Serie A dhe FIGC më në fund ranë dakord për protokollin...

“Është vendosur, Serie A rinis me 13 ose 20 qershor”

para 6 dite - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 18:20 Ende nuk është vendos një datë, por presidenti i Torinos, Urbano Cairo, beson se sezoni i Serisë A do të rifillojë ‘më 13 ose 20 qershor’. Qeveria, Lega Serie A dhe...

Mesfushorit i shpëton goja, zbulohet kur fillon Premier League

para 6 dite - Telesport

Mesfushori i Arsenalit, Dani Ceballos, ka nxjerrë “blof” Premier Leaguen. Spanjolli ka treguar se kur do të rinisë kampionati anglez. Ai ka folur për një radio spanjolle dhe ka nxjerrë pa dashur datën...

La Liga vendos!

para 6 dite - News33

12 qershori është caktuar si data e rikthimit të La Ligës. Sipas mediave spanjolle, La Liga ka vendosur që me 12 qershor të rinisë sezonin e lënë në gjysmë për shkak të koronavirusit. Raportohet se ndeshja...

La Liga rifillon me derbin e andaluzisë

para 6 dite - Sharri

Kampionati elitar i futbollit spanjoll është afër që të rifillojë, bazuar në raportimet e fundit të medieve spanjolle. ‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor, të premtën, me ndeshjen mes Sevilla...

Serie A rinis me 13 ose 20 qershor

para 6 dite - Lexo

“Është vendosur, Serie A rinis me 13 ose 20 qershor” Ende nuk është vendos një datë, por presidenti i Torinos, Urbano Cairo, beson se sezoni i Serisë A do të rifillojë ‘më 13 ose 20 qershor’. Qeveria,...

Zidane: Titulli në La Liga? Fitimi i titujve është në ADN-në e Real Madridit

para 6 dite - Telegrafi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane mbetet i bindur që skuadra e tij mund të fitojë titullin e ligës këtë sezon, pasi sipas tij kjo është në ADN-në e klubit. Los Blancos ka fituar vetëm dy tituj...

La Liga rinisë me 12 qershor në derbin e Sevilla-s

para 6 dite - Arbresh

Kampionati spanjoll do të rifillojë me 12 qershor, datë në të cilën do zhvillohet derbi i Sevilla-s me Sevilla dhe Real Betis. Sipas Diario AS dhe Cadena Sar , është planifikuar që në mes të muajit qershor...

Zidane: Duam ta fitojmë La Liga-n, është në ADN-në e klubit

para 6 dite - Arbresh

Trajneri i Real Madrid-it, Zinedine Zidane është i sigurt se mund të fitojë La Liga-n këtë sezon. “Los Blancos” ka fituar vetëm dy herë La Liga-n në 11 vitet e fundit, ndërsa Barcelona ka dominuar duke...

Trajneri me përqindjen më të lartë të fitoreve në “epokën Perez” nuk është Zidane

para 6 dite - Lajmi.net

Përkundër këtyre sukseseve, Zinedine Zidane nuk është trajneri me përqindjen më të lartë te fitoreve të ‘Los Blancos’. Trajneri që vazhdon të ketë përqindjen më të lartë të fitoreve te Real Madrid nën...

Premierliga, edhe një hap më afër kthimit

para 6 dite - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 9:00 Klubet e Premierligës pritet të marrin aprovim për lejimin e kontaktit mes lojtarëve gjatë seancave stërvitore, duke iu afruar kështu edhe për një hap rinisjes së sezonit...

Zidane: Ne jemi Real Madrid, duhet vetëm të fitojmë

para 6 dite - Medial

Zinedine Zidane është i vendosur të përfundojë sezonin me trofe pasi Real Madrid është rikthyer në stërvitje këtë javë. Trajneri i Real Madrid ka udhëhequr seancat stërvitore në Valdebebas, me lojtarët...

Zidane optimist: Skuadra është shumë mirë, shpresojmë të fitojmë titullin kampion

para 6 dite - Syri

Zinedine Zidane është i vendosur për ta përfunduar sezonin duke fituar trofe. Trajneri i Real Madrid ka rifilluar stërvitjen në Valdebebas dhe shpreson që të vijojnë ndeshjet në La Liga. “Kjo javë ka qenë...

Zidane paralajmëron Barcelonën: Trofetë janë në ADN-në e Realit

para 6 dite - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 21/05/2020 8:27 Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka bërë të ditur se ai është i përkushtuar ta mbyllë sezonin 2019/20 me trofe, pasi skuadra e tij u kthye në stërvitje grupore...

Zidane: ADN e Realit, vetëm të fitojë

para 6 dite - Albeu

Trajneri i Real Madrid ka udhëhequr seancat stërvitore në Valdebebas, me lojtarët që janë stërvitur në grupe të vogla. Shpresohet që sezoni 2019/2020 i La Ligas, i cili u pezullua në mars shkaku i pandemisë...

Zidane: Ne jemi Real Madrid, duhet vetëm të fitojmë

para 6 dite - Lajmi.net

Trajneri i Real Madrid ka udhëhequr seancat stërvitore në Valdebebas, me lojtarët që janë stërvitur në grupe të vogla. Shpresohet që sezoni 2019/2020 i La Ligas, i cili u pezullua në mars shkaku i pandemisë...

Zbulohet plani i Series A, kur pritet të përfundoj ky sezon?

para 6 dite - Sinjali

Liga italiane e futbollit, Serie A është duke u përgatitur që sezonin ta rinis në muajin qershor. Siç shkruan ‘Goal’, Federata Italiane e Futbollit po shpreson që këtë sezon ta mbaroj më së largu deri...

Trajneri me përqindjen më të lartë të fitoreve në “epokën Perez” nuk është Zidane

para 6 dite - Zyrtare

Përkundër këtyre sukseseve, Zinedine Zidane nuk është trajneri me përqindjen më të lartë te fitoreve të ‘Los Blancos’. Trajneri që vazhdon të ketë përqindjen më të lartë të fitoreve te Real Madrid nën...

Zidane: Ne jemi Real Madrid, duhet vetëm të fitojmë

para 6 dite - Almakos

Zinedine Zidane është i vendosur të përfundojë sezonin me trofe pasi Real Madrid është rikthyer në stërvitje këtë javë. Trajneri i Real Madrid ka udhëhequr seancat stërvitore në Valdebebas, me lojtarët...

Premierliga, edhe një hap më afër kthimit

para 6 dite - Arbresh

Klubet e Premierligës pritet të marrin aprovim për lejimin e kontaktit mes lojtarëve gjatë seancave stërvitore, duke iu afruar kështu edhe për një hap rinisjes së sezonit në mes të qershorit. Klubet e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK