http://kariera.mk

Yjet e Kosovës në aksion, ja ndeshjet që zhvillohen sot

para 2 dite - RTK

E shtuna sjellë përballjet e radhës në futbollin gjerman. Sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës...

Futbollistët kosovarë i “pushtojnë” sot stadiumet gjermane

para 2 dite - GazetaBlic

Futbolli gjerman vazhdon fuqishëm aktivitetin e tij edhe këtë javë atje ku sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares...

Ditë e begatshme për kosovarët: Sot luajnë Rashica, Paqarada, Halimi dhe Muslija

para 2 dite - Lajmi.net

Sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës që do të paraqiten sot në fushë, dhe kjo është një mundësi...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje

para 3 dite - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 23/05/2020 9:22 Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje

para 3 dite - Indeks online

Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot...

Veç Rashicës, sot luajnë edhe tre kosovarë të tjerë në Gjermani

para 2 dite - Periskopi

E shtuna sjellë përballjet e radhës në futbollin gjerman. Sot janë në orar tetë ndeshje për t’u zhvilluar, pesë në Bundesligë dhe tre në Bundesliga 2. Do të jenë katër lojtarë të Kombëtares së Kosovës...

Bundesliga sërish në aksion, sot zhvillohen disa super ndeshje

para 3 dite - Shenja

Milot Rashica dhe Kalus Gjasula sërish do të jenë në aksion me skuadrat e tyre në Bundesligë. Në javën e dytë pas rikthimit për shkak të COVID, apo ndryshe në xhiron e 27 të Bundesligs, Werderi i Milot...

5 yjet e Bundesligas të cilët shpresojnë që gjatë verës të kalojn tek B. Munich ose B. Dortmund. Në listë edhe Rashica

para 3 dite - Gazeta Tema

Bundesliga është rikthyer për ti ofruar tifozëve kënaqësi pas disa javësh pa futboll, dhe tani është koha që të bëjmë një vështrim më të afërt me lojtarët më të talentuar të ligës. Përtej emrave të dukshëm...

‘Raketa’ e Werder Bremenit

para 3 dite - Medial

‘Raketa’ e Werder Bremenit. Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, duket se do të ketë një lëvizje të bujshme në verë, kjo pasi është një nga lojtarët më të ndritshëm te Werderi në luftën e ashpër që kjo...

Goal: Rashica, “raketa” e Bremenit që po monitorohet nga Liverpooli

para 3 dite - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 22/05/2020 13:16 Mediumi i famshëm Goal ka shkruar për interesimin e Liverpoolit për yllin kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashicën, i cili është përshkruar si “e vetmja dritë që...

Goal: Për ‘raketën’ e Bremenit po interesohet gjiganti i Premierligës

para 3 dite - OraInfo

Milot Rashica pritet të bëhet me skuadër të re gjatë verës. Mediumi i famshëm Goal ka shkruar për interesimin e Liverpoolit për yllin kosovar të Ëerder Bremenit, Milot Rashicën, i cili është përshkruar...

10 ndeshje pa shënuar, trajneri i Werderit për krizën e Milot Rashicës: Është bërë baba tani…

para 3 dite - Gazeta Tema

Milot Rashica është në një krizë të madhe, po ashtu si edhe Werderi, teksa numëron 10 ndeshje pa arritur që të gjejë rrjetën. Kritika të mëdha kanë ardhur në këto kohë nga figura të ndryshme sportive edhe...

Milot Rashica 'raketa' e Werderit, që Liverpooli po e përcjell nga afër

para 3 dite - Zeri

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica duket se do të ketë një lëvizje të bujshme në verë kjo pasi është një nga lojtarët më të ndritshëm te Werderi në luftën e ashpër që kjo skuadër po...

‘Goal’ me super-tekst për Rashicën: Kush është Milot Rashica, lojtari që po vëzhgohet nga Liverpool?

para 3 dite - Lajmi.net

Anëtari i Werder Bremen ka pasur paraqitje spektakolare me skuadrën e tij, njësoj si me kombëtaren e Kosovës, duke tërhequr kështu vëmendje të madhe. Me Bremen që janë në rrezik të bien nga liga, interesimi...

Gjiganti mediatik publikon super-artikull për Rashicën: Është ylli i rrallë në një skuadër të tmerrshme

para 3 dite - Periskopi

Milot Rashica është ylli i kombëtares së Kosovës, i cili së fundmi po lidhet me një transferim të mundshëm te skuadra e Liverpool. Anëtari i Werder Bremen ka pasur paraqitje spektakolare me skuadrën e...

Liverpooli po e përcjell nga afër Milot Rashicën

para 3 dite - Albinfo

Werder edicionin e kaluar kishte paraqitje fantastike, derisa Rashica ishte ndër më të mirët Duket se tashmë futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, pritet se do të ketë një lëvizje të bujshme...

‘Goal’ me super-tekst për Rashicën: Kush është Milot Rashica, lojtari që po vëzhgohet nga Liverpool?

para 3 dite - Zyrtare

Anëtari i Werder Bremen ka pasur paraqitje spektakolare me skuadrën e tij, njësoj si me kombëtaren e Kosovës, duke tërhequr kështu vëmendje të madhe. Me Bremen që janë në rrezik të bien nga liga, interesimi...

Paraqitja e Milot Rashicës kundër Bayer Leverkusenit, drejtori sportiv i Werder Bremenit nuk shqetësohet për këtë gjë

para 4 dite - Zeri

Drejtori sportiv i Werder Bremenit, Frank Baumann beson se rikthimi i dobët i skuadrës së tij në aksion nuk do të ndikojë në vendimin e Milot Rashicës për të ardhmen. Rashica ka qenë i lidhur me shumë...

“Më irriton”, ish-ylli i Bayernit e kritikon ashpër Rashicën

para 4 dite - Indeks online

Mario Basler, ish-ylli i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, thotë se ndihet i irrituar nga qasja e Milot Rashicës në fushë në ndeshjet e fundit për Werder Bremenin, duke sugjeruar se ylli kosovar...

“Më irriton”, ish-ylli i Gjermanisë dhe Bayernit e kritikon ashpër Milot Rashicën

para 4 dite - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 21/05/2020 17:19 Mario Basler, ish-ylli i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, thotë se ndihet i irrituar nga qasja e Milot Rashicës në fushë në ndeshjet e fundit për Werder...

Legjenda gjermane kritikon Rashicën: Lojtar i shkëlqyer, por nuk e ka mendjen te Werder

para 4 dite - Albeu

Milot Rashica është një nga lojtarët më të kërkuar në Gjermani. Pak kohë më parë u raportua edhe për një akord me RB Leipzig, gjë e cila mund të finalizohet gjatë vrës. Me rifillimin e kampionatit pritej...

Legjenda gjermane kritikon Rashicën: Lojtar i shkëlqyer, por nuk e ka mendjen te Werderi

para 4 dite - Shprehja

loading... Pak kohë më parë u raportua edhe për një akord me RB Leipzig, gjë e cila mund të finalizohet gjatë vrës. Me rifillimin e kampionatit pritej shumë nga djaloshi nga Vushtrria, i cili është kritikuar...

Legjenda gjermane kritikon Rashicën: Lojtar i shkëlqyer, por nuk e ka mendjen te Werderi

para 4 dite - Lajmi.net

Pak kohë më parë u raportua edhe për një akord me RB Leipzig, gjë e cila mund të finalizohet gjatë vrës. Me rifillimin e kampionatit pritej shumë nga djaloshi nga Vushtrria, i cili është kritikuar për...

Ish-ylli i Kombëtares gjermane kritikon rënd Rashicën: Më irriton, vetëm ecë nëpër fushë

para 4 dite - Periskopi

Mario Basler, ish-ylli i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, thotë se ndihet i irrituar nga qasja e Milot Rashicës në fushë në ndeshjet e fundit për Werder Bremenin, duke sugjeruar se ylli kosovar...

Kritikohet Milot Rashica

para 4 dite - Albinfo

Mario Basler, ish-ylli i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, thotë se ndihet i irrituar nga qasja e Milot Rashicës në fushë në ndeshjet e fundit për Werder Bremenin, duke sugjeruar se ylli kosovar...

Ish-ylli i Gjermanisë kritikon Rashicen

para 4 dite - Epoka e Re

Mario Basler, ish-ylli i Kombëtares së Gjermanisë dhe Bayern Munich, thotë se ndihet i irrituar nga qasja e Milot Rashicës në fushë në ndeshjet e fundit për Werder Bremenin, duke sugjeruar se ylli kosovar...

“Rashica vërdalliset kot, ndonjëherë s’e kuptoj çfarë do në fushë”

para 4 dite - ABC News

Milot Rashica është një nga lojtarët më të kërkuar në Gjermani. Pak kohë më parë u raportua edhe për një akord me RB Leipzig, por një nga drejtuesit e klubit e hodhi poshtë diçka të tillë. Me rifillimin...

Është më i dalluari te Verderi, por legjenda gjermane i del kundër Rashicës: Fryhet si kaposh!

para 4 dite - Gazeta Tema

Milot Rashica është një nga lojtarët më të rëndësishëm në skuadrën e Verder Bremen, e kjo ka bërë që klube të shumta të vihen pas yllit të Përfaqësueses së Kosovës. Mirëpo, jo të gjithë duket se janë dakord...

Mësohet shuma që RB Leipzig do të shpenzojë për Milot Rashicën

para 4 dite - Lajmi.net

Ylli i Kombëtares së Kosovës, do të largohet nga Werder Bremen me të përfunduar sezoni 2019/2020. Werder Bremen po rrezikon rënien nga Bundesliga, dhe paraqitje mjaftë të dobët regjistroi edhe në ndeshjen...

Legjenda e futbollit gjerman me kritika të rënda për Rashicën, e quan mendjemadh

para 4 dite - Sinjali

Legjenda e futbollit gjerman, Mario Basler nuk është aspak I kënaqur me atë që po e sheh tek skuadra e Werder Bermen. Njëri nga fajtorët për këtë gjendje të klubit, sipas tij është ylli kosovar, Milot...

Mësohet shuma që RB Leipzig do të shpenzojë për Milot Rashicën

para 4 dite - Zyrtare

Ylli i Kombëtares së Kosovës, do të largohet nga Werder Bremen me të përfunduar sezoni 2019/2020. Werder Bremen po rrezikon rënien nga Bundesliga, dhe paraqitje mjaftë të dobët regjistroi edhe në ndeshjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK