http://kariera.mk

E ardhmja te Feronikeli – rrëfehet Afrim Tovërlani

para 3 muajve - Gazeta.mk

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së 27-të në IPKO Superligë. Prishtina ka shënuar fitore me rezultatin 3:1 në derbin e xhiros ndaj Feronikelit. John, Mankenda e Januzi ishin shënuesit te Prishtina....

E ardhmja te Feronikeli – rrëfehet Afrim Tovërlani

para 3 muajve - Medial

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së 27-të në IPKO Superligë. Prishtina ka shënuar fitore me rezultatin 3:1 në derbin e xhiros ndaj Feronikelit. John, Mankenda e Januzi ishin shënuesit te Prishtina....

Super-ndeshje priten të zhvillohen në xhiron e ardhshme të Superligës së Kosovës

para 3 muajve - Zeri

Me ndeshjen FC Prishtina - Feronikeli të zhvilluar sot në "Fadil Vokrri", është mbyllur java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. FC Prishtina u rikthye me fitore pas barazimit në Podujevë ndaj...

Këndellet Prishtina

para 3 muajve - Gazeta.mk

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita. Ndeshja e fundit për xhiron e 27...

Këndellet Prishtina

para 3 muajve - Medial

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita. Ndeshja e fundit për xhiron e 27...

Edhe pse humbi ndaj Prishtinës, Tovërlani zbulon se do rinovojë kontratën me Feronikelin

para 3 muajve - Telegrafi

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në kuadër të javës së 27-të në Superligës e Kosovës. Nikli me këtë humbje ka zbehur gjasat që të luajë së paku në Ligën e Evropës, mirëpo i qëndron besnik trajnerit...

Këndellet Prishtina

para 3 muajve - Gazeta Express

Sport Gazeta Express 29/06/2020 20:54 Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita....

Boshnjaku: Shpresoj të vazhdojmë edhe në gjashtë ndeshjet e mbetura me fitore

para 3 muajve - Zeri

Lorik Boshnjaku bëri një paraqitje fenomenale në mesfushën e FC Prishtinës në derbin e sotëm ndaj Feronikelit. Në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll, FC Prishtina mposhti Feronikelin...

Kjo është renditja pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar edhe java e 27-të në Superligë e Kosovës, me pretendentët për titull që morën fitore. Por, nuk mund të thuhet e njëjta gjë edhe për Gjilanin që mori një pikë në shtëpi në takimin ndaj Llapit...

Renditja tabelare pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës, katër skuadra në garë të ngushtë për titull

para 3 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar edhe java e 27-të në Superligë e Kosovës, me pretendentët për titull që morën fitore. Por, nuk mund të thuhet e njëjta gjë edhe për Gjilanin që mori një pikë në shtëpi në takimin ndaj Llapit...

Këndellet Prishtina

para 3 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 20:54 Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita. Ndeshja...

Derbi në “Fadil Vokrri” i takon Prishtinës – bardhekaltrit fitojnë bindshëm ndaj Feronikelit

para 3 muajve - Telegrafi

Prishtina e ka fituar derbin ndaj Feronikelit në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës me rezultat 3-1. Pas vetëm 11 minutash lojë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, bardhekaltrit kaluan në epërsi...

Prishtina nuk gabon, i fiton pikët e plota

para 3 muajve - Insajderi

Ndeshja në mes të Prishtinës dhe Feronikelit, ishte e fundit e xhiros 27 në Superligën e Kosovës në futboll që u zhvillua të hënën në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë. Skuadra që drejtohet nga Armend...

Kjo është renditja pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës

para 3 muajve - OraInfo

Ja si do të jetë renditja pas javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Ka përfunduar edhe java e 27-të në Superligë e Kosovës, me pretendentët për titull që morën fitore. Por, nuk mund të thuhet e njëjta...

Prishtina – Feronikeli, rezultati pas 45 minutave lojë

para 3 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express 29/06/2020 19:54 Prishtina është duke e mposhtur 2-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri” Ndeshja e fundit për xhiron e 27 në IPKO Superligën e Kosovës është duke u zhvilluar në stadiumin “Fadil...

Dallku: Jam i kënaqur me angazhimin e skuadrës

para 3 muajve - GazetaBlic

Prishtina ka fituar derbin ndaj Feronikelit me rezultatin e pastër 3-1. Skuadra e Prishtinës ka fituar pas golave të Otto John, Mankendas dhe Januzit, kurse golin e vetëm për mysafirët e realizoi Dabiqaj,...

Prishtina nuk gabon kundër Feronikelit, i afrohet Dritës

para 3 muajve - RTK

Prishtina ka fituar ndaj Feronikelit me rezultat 3:1, e vlefshme për javën e 27-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Otto John (11’), Gauthier Mankenda (45’) dhe Ahmed Januzi (57’) shënuan për...

Humbja nga FC Prishtina, Tovërlani zbulon të ardhmen me Feronikelin

para 3 muajve - Zeri

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani e ka komentuar humbjen e sotme nga FC Prishtina në "Fadil Vokrri". Në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës, FC Prishtina regjistroi fitore 3:1 ndaj Feronikelit,...

Tre gola për tri pikë

para 3 muajve - Insajderi

Skuadra e Ballkanit e ka arritur fitoren e 15-të sivjet në Superligën e Kosovës në futboll, e në ndeshjen e fundit mposhti Vushtrrinë 3:1 në Suharekë. 13 minuta ju deshën ekipit që të zhbllokohet e të...

Prishtina nuk fal Feronikelin, titulli kampion është i hapur

para 3 muajve - Telesport

Prishtina nuk ka gabuar në shtëpi përballë Feronikelit duke fituar me rezultatin 3-1. Djemtë e Armend Dallkut mposhtën kampionët në fuqi duke mbajtur gjallë garën për titullin kampion. Ish-sulmuesi i Skënderbeut,...

Mezani: Nuk na falet ky gabim, çdo ndeshje po gabojmë vet

para 3 muajve - Zeri

Trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani e ka komentuar ndeshjen dramatike kundër Llapit të zhvilluar sot në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Në stadiumin e qytetit në Gjilan, Llapi e ndali...

Progni, shpëtimtari i Gjilanit

para 3 muajve - Insajderi

Skuadra e Gjilanit e ka bërë edhe hapin tjetër prapa në luftë për titull kampion në Superligë, pasi të hëhën në stadiumin e vet, ka barazuar me Llapin 2:2. Valmir Veliu ishte fantastik për ekipin mysafir,...

Prishtina nuk gabon ndaj Feronikelit, e mposhti me rezultat 3:1

para 3 muajve - OraInfo

Prishtina nuk gabon ndaj Feronikelit, rikthehet në pozitën e dytë. Prishtina nuk ka gabuar në përballje me Feronikelin, duke e mposhtur me rezultat 3:1. Në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ ndeshja u luajt pa tifozë,...

Prishtina kthehet te fitorja ndaj Feronikelit, -4 nga Drita

para 3 muajve - SuperSport

Feronikeli nuk i bëri dot ballë Prishtinës në sfidën përmbyllëse të javës së 27-të të IPKO Superligës së Kosovës, që u zhvilloi në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kryeqytetasit triumfuan me rezultatin 3-1 dhe...

Mbyllet derbi në 'Fadil Vokrri', FC Prishtina vazhdon furishëm drejt titullit kampion

para 3 muajve - Zeri

Është mbyllur kryendeshja e javës së 27-të në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë, sot FC Prishtina është përballur me Feronikelin në një ndeshje tejet...

Renditja tabelore në Superligën e Kosovës pas ndeshjes FC Prishtina - Feronikeli

para 3 muajve - Zeri

Është mbyllur kryendeshja e javës së 27-të në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë, sot FC Prishtina është përballur me Feronikelin në një ndeshje tejet...

Prishtina mposht Feronilkelin

para 3 muajve - Koha.net

Skuadra e Prishtinës ka triumfuar ndaj Feronikelit për të mbajtur hapin me Dritën që kryeson në tabelën e Superligës. Prishtina të hënën, në stadiumin "Fadil Vokrri" triumfoi 3:1 ndaj Niklit, në ndeshjen...

Prishtina rikthen shpresat për titull, arrin fitore kundër Feronikelit

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Prishtinës ka arritur fitore në ndeshjen e sotme kundër Feronikelit. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi në minutën e 11’, ku arriti të shënojë Otto John, shkruan Gazeta Sinjali. Por festa e Prishtinës...

Prishtina fiton derbin ndaj Feronikelit

para 3 muajve - GazetaBlic

Prishtina ka fituar kryendeshjen e xhiros së 27 të Superligës së Kosovës ndaj Feronikelit. Prishtina ka mposhtur Feronikelin me rezultatin e pastër, 3-1, për të arkëtuar tre pikë shumë të rëndësishme për...

Këndellet Ballkani dhe e rrëzon Vushtrrinë, gabon në fund Llapi

para 3 muajve - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 29/06/2020 19:01 Ballkani ka marrë pikët e plota në shtëpi, duke e mposhtur 3-1 Vushtrrinë. Në xhiron e 27 në IPKO Superligë Llapi nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në...

Mbyllet ndeshja dramatike: Gjilani dhe Llapi ndajnë pikët në takimin që prodhoi katër gola

para 3 muajve - Telegrafi

Gjilani dhe Llapi i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi 2-2 Ishin vendasit, ata që rrezikuan portën kundërshtare me anë të Muamer Svrakas në minutën...

Ballkani i qëndron afër Dritës në fitoren bindëse ndaj Vushtrrisë

para 3 muajve - Telegrafi

Ballkani ka fituar me rezultat bindës në Therandë kundër Vushtrrisë 3-1 në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Vendasit e filluan mjaftë mirë takimin duke rrezikuar me anë të Blendi Baftiut,...

Prishtina e pandalshme, shënon edhe golin e tretë kundër Feronikelit

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Prishtinës është duke u treguar kundërshtar mjaftë i fortë për skuadrën e Feronikelit. Tashmë skuadra nga kryeqyteti ka arritur të shënojë edhe golin e tretë në këtë ndeshje, shkruan Gazeta Sinjali....

Prishtina shënon sërish, Januzi e thellon avantazhin e kryeqytetasve

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Prishtinës ka gjetur edhe golin e tretë ndaj Feronikelit. Golin e tretë për Prishtinën e ka shënuar, Ahmed Januzi, raporton GazetaBlic. Januzi ka shënuar ndaj Feronikelit në minutën e 55 pas...

Pamje: Eurogoli i Gerhard Prognit për Gjilanin në derbin e 'nxehtë' kundër Llapit

para 3 muajve - Zeri

Gjilani dhe Llapi kanë qenë protagonistë të një ndeshje tejet interesante sot në kuadër të Superligës së Kosovës. Ndeshja e zhvilluar në pasditën e sotme u mbyll me rezultat dramatik 2:2, raporton "Zeri.info"....

Superliga live: FC Prishtina - Feronikeli, mbyllet pjesa e parë në 'Fadil Vokrri'

para 3 muajve - Zeri

Sonte në Prishtinë do të zhvillohet kryendeshja e javës së 27-të në Superligën e Kosovës dhe e fundit për këtë xhiro. FC Prishtina në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të luajë ndaj Feronikelit, dhe janë duke...

Prishtina – Feronikeli, pjesa e parë mbyllet me tre gola

para 3 muajve - Lajmi.net

Pas 45 minutave të para, rezultati i ndeshjes është 2:1. Ishte Otto John (11’) që i dha epërsinë vendasve, kurse Dabiqaj (13’) me kokë barazoi pas dy minutave. Për ta çuar ekipin të qetë në dhomat e zhveshjes...

Prishtina – Feronikeli, pjesa e parë mbyllet me tre gola

para 3 muajve - Shprehja

Pas 45 minutave të para, rezultati i ndeshjes është 2:1. Ishte Otto John (11’) që i dha epërsinë vendasve, kurse Dabiqaj (13’) me kokë barazoi pas dy minutave. Për ta çuar ekipin të qetë në dhomat e zhveshjes...

Prishtina fantastike, arrin të kalojë në epërsi në fund të pjesës së parë kundër Feronikelit

para 3 muajve - Sinjali

Derbi në mes Prishtinës dhe Feronikelit po zhvillohet mjaftë fuqishëm nga të dyja skuadrat. Prishtina kaloi e para në epërsi në minutën e 11’ me golin e shënuar nga Otto John, shkruan Gazeta Sinjali. Mirëpo...

Prishtina – Feronikeli, gol në minutat e fundit të pjesës së parë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit Prishtina – Feronikeli. Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi minimale 2-1, raporton GazetaBlic. Otto John shënoi golin e parë në takim në minutën e 10, kurse dy...

Superliga live: FC Prishtina - Feronikeli, tollovi në zonë, shënohet goli i tretë

para 3 muajve - Zeri

Sonte në Prishtinë do të zhvillohet kryendeshja e javës së 27-të në Superligën e Kosovës dhe e fundit për këtë xhiro. FC Prishtina në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të luajë ndaj Feronikelit, dhe janë duke...

Video: Progni magjeps Kosovën, s’mjafton për Gjilanin / Ballkani rikthehet te fitorja

para 3 muajve - Telesport

Gerhard Progni po tregon vlerat e tij dhe me skuadrën e Gjilanit. Ai i dha barazimin ekipit të tij në ndeshjen kundër Llapit të mbyllur me rezultatin 2-2. Pjesa e parë e takimit u mbyll me fitoren e llapjanëve...

Gjilani bën hap fals, Ballkani bën detyrën ndaj Vushtrrisë

para 3 muajve - RTK

Gjilani nuk ka arritur më shumë se barazimi 2:2 në ndeshjen me Llapin, e vlefshme për javën e 27-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll, ndërsa Ballkani ka fituar ndaj Vushtrrisë me shifrat 3:1. Me...

Ballkani po fiton në shtëpi, Llapi po e mund Gjilanin në udhëtim

para 3 muajve - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 29/06/2020 17:54 Janë mbyllur pjesët e para mes Ballkanit dhe Vushtrrisë si dhe Gjilanit dhe Llapit. Ballkani është duke triumfuar 2-0 pas 45 minutave lojë. Lexo Edhe: Liverpool...

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Prishtina-Feronikeli

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Prishtinës arriti që të kalojë në epërsi në minutën e 11 me golin e shënuar nga Otto John. Mirëpo gëzimi për skuadrën nga kryeqyteti zgjati vetëm 1 minutë, pasi që skuadra e Feronikelit arriti...

Ballkani triumfon kundër Vushtrrisë

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra nga Suhareka, Ballkani ka arritur fitore kundër Vushtrrisë me rezultat 3-1. Goli i parë për Ballkanin erdhi nga Mirlind Daku kurse pas vetëm 5 minutash arriti të shënojë edhe Blendi Baftiu, shkruan...

Ballkani nuk njeh blof me Vushtrinë, Llapi i merr pikën Gjilanit

para 3 muajve - SuperSport

Ballkani bën detyrën në ndeshjen shtëpiake ndaj Vushtrisë, fiton 3-1 dhe rikthen diferencën prej 5 pikësh me Dritën e vedit të parë, kur kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe gjashtë ndeshje, pra edhe 18...

Kundërsulm i frikshëm i Prishtinës, Otto John nuk gabon!

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Prishtinës ka kaluar në avantazh ndaj Feronikelit pas 10 minutave lojë. Golin e parë në këtë duel e ka shënuar sulmuesi, Otto John, raporton GazetaBlic Sport. Otto John ka shënuar pas 10 minutave...

Superliga live: FC Prishtina - Feronikeli

para 3 muajve - Zeri

Sonte në Prishtinë do të zhvillohet kryendeshja e javës së 27-të në Superligën e Kosovës dhe e fundit për këtë xhiro. FC Prishtina në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të luajë ndaj Feronikelit, dhe janë duke...

Ndryshime në renditjen tabelore të Superligës së Kosovës pas dy ndeshjeve të sotme

para 3 muajve - Zeri

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit është përballur me Llapin, raporton "Zeri.info"....

Llapi ndal edhe Gjilanin

para 3 muajve - Koha.net

Gjilani nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në duelin me Llapin. Ndeshja e luajtur në stadiumin e qytetit në Gjilan në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll, ka përfunduar...

Gjilani hap të gabuar ndaj Llapit

para 3 muajve - Shprehja

Ndeshja kishte mjaft raste dhe gola të bukur. Lojtari i ndeshjes ishte Valmir Veliu (15’ 42’) që realizoi dy gola, ndërsa goli i dytë ishte spektakël më vete. Golin e parë për vendasit e realizoi Keita...

Eurogol nga Progni, Gjilani barazon rezultatin ndaj Llapit

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Gjilanit ka barazuar rezultatin ndaj Llapit. Gjilani ka barazuar shifrat në minutën e 90 të takimit, pas super golit të Prognit, raporton GazetaBlic Sport. Progni ka shënuar një eurogol me volley...

Gjilani ndalet nga Llapi, Ballkani triumfon ndaj Vushtrisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ballkani ka marrë pikët e plota në shtëpi, duke e mposhtur 3-1 Vushtrrinë. Në xhiron e 27 në IPKO Superligë Llapi nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë në udhëtim te Gjilani, ani pse e kishte fitoren...

Mbyllet drama në Gjilan, Ballkani kryen punën kundër Vushtrrisë

para 3 muajve - Zeri

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit është përballur me Llapin, raporton "Zeri.info"....

Gjilani hap të gabuar ndaj Llapit

para 3 muajve - Lajmi.net

Ndeshja kishte mjaft raste dhe gola të bukur. Lojtari i ndeshjes ishte Valmir Veliu (15’ 42’) që realizoi dy gola, ndërsa goli i dytë ishte spektakël më vete. Golin e parë për vendasit e realizoi Keita...

Ballkani nuk lë vend për befasi, triumfon ndaj Vushtrrisë

para 3 muajve - Lajmi.net

Skuadra e Ismet Munishit u tregua më e përgatitur në këtë sfidë, duke çuar epërsinë në 3:0. Mirlind Daku (13’), Blend Baftiu (20’) dhe Arbër Prekazi (52’) realizuan për vendasit, kurse golin e nderit për...

Renditja e Superligës pas përfundimit të xhiros së 27-të

para 3 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Favoritët për titull, Drita, Prishtina, Ballkani kanë fituar, ndërsa Gjilani është ndalur në barazim...

Ky është formacioni zyrtar i Feronikelit për ndeshjen me Prishtinën

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Prishtinës sonte mirëpret Feronikelin në stadiumin Fadil Vokrri. Afrim Toverlani do të ndeshet me ish skuadrën e tij, ku do të mundohet të fitojë duelin – për ta ngritur ekipin e tij në renditjen...

Formacionet zyrtare: Prishtina – Feronikeli

para 3 muajve - RTK

FC Prishtina e Feronikeli takohen sot me fillim nga ora 19:00 në “Fadil Vokrri”. Ndeshja është e vlefshme për xhiron e 27-të të Superligës ndërsa Prishtina do të tentojë të ruajë hapin me lideren Dritën....

Formacionet zyrtare: Prishtina – Feronikeli

para 3 muajve - Lajmi.net

Ndeshja është e vlefshme për xhiron e 27-të të Superligës ndërsa Prishtina do të tentojë të ruajë hapin me lideren Dritën. Skuadra nga kryeqyteti momentalisht mban pozitën e dytë në tabelë, 7 pikë prapa...

Prishtina mposhtë Feronikelin dhe vazhdon garën për titull

para 3 muajve - Infokusi

Pas barazimit ndaj Llapit, Prishtina është rikthyer të fitorja në kampionat, pasi ka mposhtur Feronikelin me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për javën e 27-të, shkruan Gazeta inFokus . Në takimin e...

Ky është formacioni zyrtar i Prishtinës për derbin me Feronikelin

para 3 muajve - GazetaBlic

Derbi i xhiros së 27’të të Superligës së Kosovës zhvillohet sot mes Prishtinës dhe Feronikelit. Prishtina e pret Feronikelin nga ora 19:00, në një sfidë ku dy skuadrat presin fitore, raporton GazetaBlic...

Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet Ballkani-Vushtrria dhe Gjilani-Llapi, këto janë rezultatet

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Ballkanit ka arritur të shkojë në pushim të pjesës së parë me epërsinë prej dy golave kundër Vushtrrisë. Golin e parë për Ballkanin e shënoi Mirlind Daku kurse të dytin e shënoi një nga futbollistët...

Prishtina shënon edhe golin e tretë ndaj Feronikelit

para 3 muajve - Infokusi

Prishtina e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Feronikelit, në duelin që po luhet aktualisht në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan Gazeta inFokus . Për rezultatin 3-1 ka shënuar sulmuesi, Ahmeh Januzi./ Gazeta inFokus /

Përfundojnë pjesët e para të takimeve të Superligës, këto janë rezultatet

para 3 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të Superligës. Gjilani – Llapi dhe Ballani – Vushtrria janë duelet që po luhen në kuadër të xhiros së 27 të Superligës së Kosovës, raporton GazetaBlic Sport....

Fantastik Valmir Veliu, askush nuk po mundet ta ndal, Llapi rikthen avantazhin ndaj Gjilanit

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Llapit ka gjetur golin e dytë ndaj Gjilanit. Llapi ka shënuar golin e dytë ndaj Gjilanit – me anë të Veliut, për të cilin është goli i dytë personal, raporton GazetaBlic. 20 vjeçari, Valmir Veliu...

Pjesa e parë, rezultatet: Ballkani – Vushtrria, Gjilani – Llapi

para 3 muajve - Lajmi.net

Ballkani është duke udhëhequr me rezultat 2:0 ndaj Vushtrrisë, me golat e Mirlind Daku (13′) dhe Blend Baftiu (20′) nga pika e bardhë. Rezultati kishte mundur të jetë më i lartë, pas rasteve të njëpasnjëshme...

Formacionet zyrtare: Gjilani – Llapi, Ballkani – Vushtrria

para 3 muajve - RTK

Gjilani, Ballkani dhe Prishtina janë në ndjekje të Dritës, derisa këtë të hënë (29 qershor) zhvillojnë ndeshjet e xhiros së 27-të. Gjilani luan në shtëpi përballë Llapit, një kundërshtar që gjithmonë di...

Keita Razak shënon gol të bukur, gjithçka baraz në Gjilan

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Gjilanit ka barazuar rezultatin ndaj Llapit në ndeshjen e sotme të xhiros së 27 të Superligës së Kosovës. Golin e parë për Gjilanin dhe të barazimit e ka shënuar, Keita Razak – i cili me një...

Gjilani arrin të barazojë rezultatin kundër Llapit

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Gjilanit ka arritur që të barazojë rezultatin në ndeshjen që është duke e zhvilluar kundër Llapit. Ishte Keita Razak ai i cili arriti të shënojë mjaftë bukur me kokë, shkruan Gazeta Sinjali....

Këndellet Prishtina

para 3 muajve - Almakos

Prishtina e ka mposhtur 3-1 Feronikelin në “Fadil Vokrri”. Pas kësaj fitore, Prishtina ka shkuar në kuotën e 54 pikëve në vendin e dytë, katër më pak se lideri, Drita. Ndeshja e fundit për xhiron e 27...

Mbyllet pjesa e parë në ‘Fadil Vokrri’

para 3 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar 45 minutat e parë në duelin Prishtina – Feronikeli që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kryeqytet, në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus. Pas pesës...

Gol në derbin Gjilani – Llapi

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Llapit ka kaluar në avantazh ndaj Gjilanit. Pas një gabimi të pafalshëm në mbrojtjen e Gjilanit nga Kqiku, Valmir Veliu u gjet mirë në zonë – ku edhe realizoi golin e parë në këtë përballje,...

Gol në takimin Ballkani – Vushtrria, realizon Mirlind Daku

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Ballkanit ka shënuar golin e parë në ndeshjen ndaj Vushtrrisë. Ballkani ka gjetur golin e avantazhit pas 13 minutave lojë, me anë të sulmuesit, Mirlind Daku, përcjell GazetaBlic. Pas harkimit...

Ballkani nuk ndalet, shënon edhe Baftiu

para 3 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Ballkanit ka gjetur edhe golin e dytë ndaj Vushtrrisë. Ekipi i Munishit, Ballkani ka shënuar golin e dytë brenda 20 minutave lojë, ku Blend Baftiu ka shënuar nga pika e bardhë e penalltisë, përcjell...

Formacionet zyrtare: Gjilani – Llapi, Ballkani – Vushtrria

para 3 muajve - Lajmi.net

Gjilani luan në shtëpi përballë Llapit, një kundërshtar që gjithmonë di të jetë i papërshtatshëm. Ballkani nga ana tjetër pas barazimit në Ferizaj 1-1, tani ka një lojë më të lehtë së paku në letër, pasi...

Prishtina vs. Feronikeli, statistikat

para 3 muajve - Insajderi

Në faqen zyrtare të klubit Prishtina në Facebook, janë dhënë disa statistika për ndeshjen derbi që zhvillohet të hënën mes Prishtinës dhe Feronikelit. Ky është shkrimi i plotë i klubit: Ndeshje që duhet...

Përfundon ‘drama’ në Gjilan, kjo skuadër në minutën e fundit nxjerrë një pikë

para 3 muajve - Infokusi

Skuadra e Gjilanit ka bërë një hap prapa në garën për titull, pasi ka luajtur baras 2-2 me Llapin, në duelin e vlefshëm për javën e 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në ndeshjen e zhvilluar...

Prishtina triumfon me rezultat bindës ndaj Feronikelit

para 3 muajve - Arbresh

Prishtina ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në garën për titull kundër Feronikelit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të të Superligës së Kosovës. “Bardhëkaltërit” ishin më të mirë se mysafirët...

Prishtina në ‘Fadil Vokrri’ mposhti Feronikelin

para 3 muajve - Epoka e Re

FC Prishtina u është rikthyer fitoreve në derbin ndaj Feronikelit (3-1), që u zhvillua të hënën në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri”. Pas barazimit në xhiron e kaluar ndaj Llapit, Prishtina ishte me...

Ballkani mposhtë lehtësisht Vushtrrinë dhe vazhdon ëndrrën për titull kampion

para 3 muajve - Infokusi

Skuadra e Ballkanit ka triumfuar lehtësisht ndaj Vushtrrisë me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për javën e 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit...

Superliga live: Gjilani - Llapi, Ballkani - Vushtrria, formacionet zyrtare

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshjet e fundit të xhiros së 27-të, shkruan "Zeri.info". Vëmendja kryesore e futbolldashëve do të jetë në Gjilan dhe Prishtina. Skuadra e Gjilanit nuk...

Ky është formacioni i Gjilanit për ndeshjen me Llapin

para 3 muajve - GazetaBlic

Gjilani sot mirëpret Llapin në stadiumin e qytetit në Gjilan. Ekipi i Mezanit do të kërkojë fitoren në këtë duel, për të qëndruar në hap për titullin kampion – kurse Llapi kërkon të ngjitet në tabelë me...

Superliga live: Gjilani - Llapi, publikohen formacionet e ndeshjes

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshjet e fundit të xhiros së 27-të, shkruan "Zeri.info". Vëmendja kryesore e futbolldashëve do të jetë në Gjilan dhe Prishtina. Skuadra e Gjilanit nuk...

Ballkani e shënon edhe golin e tretë ndaj Vushtrrisë

para 3 muajve - Infokusi

Ballkani e ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Vushtrrisë, në takimin që po zhvillohet në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po luhet në stadiumin e qytetit në...

Prishtina – Feronikeli, pjesa e parë mbyllet me tre gola

para 3 muajve - Zyrtare

Pas 45 minutave të para, rezultati i ndeshjes është 2:1. Ishte Otto John (11’) që i dha epërsinë vendasve, kurse Dabiqaj (13’) me kokë barazoi pas dy minutave. Për ta çuar ekipin të qetë në dhomat e zhveshjes...

Mbyllen 45 minutat e parë në dy takimet e Superligës, befasi në Gjilan

para 3 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar pjesët e para në dy takimet e Superligës së Kosovës që kanë nisur nga ora 17:00 dhe që i takojnë xhiros së 27-të, shkruan Gazeta inFokus . Pas 45 minutave të parë, Ballkani është duke e...

Prishtina – Feronikeli, përfundoi pjesa e parë

para 3 muajve - Epoka e Re

Prishtina – Feronikeli, përfundoi pjesa e parë Pjesa e parë e ndeshjes derbi mes Prishtinës dhe Feronikelit përfundoi me rezultat 2-1. Të parët në epërsi kaluan vendasit në minutën e 11-të, kur asistimin...

Realizohet goli i dytë në takimin, Ballkani – Vushtrria

para 3 muajve - Infokusi

Ballkani dhe Vushtrria janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë, skuadra...

Shënohet goli i dytë në duelin, Gjilani – Llapi

para 3 muajve - Infokusi

Gjilani dhe Llapi janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e...

Shënohet goli i parë në duelin, Gjilani – Llapi

para 3 muajve - Infokusi

Gjilani dhe Llapi janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e...

Zhbllokohet rezultati në Suharekë, kjo skuadër kalon në epërsi

para 3 muajve - Infokusi

Ballkani dhe Vushtrria janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Suharekë, skuadra...

Llapi ndali edhe Gjilanin, Ballkani fundosi Vushtrrinë

para 3 muajve - Epoka e Re

Llapi është treguar skuadër e fortë edhe në përballje me Gjilanin, pasi ndeshja përfundoi 2-2. Skuadra e Llapit dy herë kaloi në epërsi me anë të sulmuesit të krahut, Valmir Veliu (15’, 42’), por Keita...

Ballkani i kthehet fitoreve duke mposhtur Vushtrrinë, gabon Gjilani

para 3 muajve - Arbresh

Kanë përfunduar edhe dy ndeshje në xhiron e 27-të të Superligës së Kosovës. Ballkani ka mposhtur Vushtrrinë në Suharekë me rezultat 3 – 1, kurse Gjilani është mposhtur në shtëpi nga Llapi 1 – 2, shkruan...

Formacionet zyrtare: Gjilani – Llapi

para 3 muajve - Infokusi

Gjilani dhe Llapi takohen në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Takimi nisë nga ora 17:00 dhe zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Para pak minutave...

Mbyllen pjesët e para të ndeshjeve të Superligës së Kosovës – këto janë rezultatet

para 3 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar 45 minutat e parë të takimeve Gjilani – Llapi e Ballkani – Vushtrria. Llapi e ka mbyllur me epërsi 1-2 pjesën e parë në udhëtim te Gjilani, ku të dy golat për skuadrën mysafire i realizoi...

Pjesa e parë, rezultatet: Ballkani – Vushtrria, Gjilani – Llapi

para 3 muajve - Zyrtare

Ballkani është duke udhëhequr me rezultat 2:0 ndaj Vushtrrisë, me golat e Mirlind Daku (13′) dhe Blend Baftiu (20′) nga pika e bardhë. Rezultati kishte mundur të jetë më i lartë, pas rasteve të njëpasnjëshme...

Të gjitha në ndjekje të Dritës, Prishtinës, Gjilanit dhe Ballkanit nuk iu lejohet të gabojnë

para 3 muajve - Medial

Drita ka vazhduar marshimin drejt titullit të kampionit, teksa ka marrë fitore edhe në xhiron e 27-të 2-0 ndaj Dukagjinit të Klinës. Kësisoj skuadra badhekaltër është shkëputur në tabelë me 58 pikë, shtatë...

Krasniqi: Prishtina e ka harruar ndeshjen me Llapin, duhet t’i kryejë detyrat nëse e duam titullin

para 3 muajve - Zeri

FC Prishtina e zhvillon sonte një ndeshje tejet të rëndësishme në rrugën e saj për titullin kampion në Kosovë, shkruan Zeri.info. Prishtina duke filluar nga ora 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë...

Të gjitha në ndjekje të Dritës, Prishtinës, Gjilanit dhe Ballkanit nuk iu lejohet të gabojnë

para 3 muajve - Telegrafi

Drita ka vazhduar marshimin drejt titullit të kampionit, teksa ka marrë fitore edhe në xhiron e 27-të 2-0 ndaj Dukagjinit të Klinës. Kësisoj skuadra badhekaltër është shkëputur në tabelë me 58 pikë, shtatë...

Ballkanit nuk i lejohen gabimet, Prishtina sfidon një nga ekipet më në formë të kampionatit

para 3 muajve - Newsport

Superliga e Kosovës zhvillon sot përballjet e radhës. Ballkani pret në shtëpi Vushtrrinë, me skuadrën e Ismet Munishit që nuk i lejohen gabimet në këtë fazë të kampionatit. Vendasit vijnë pas një barazimi...

Superliga vazhdon sot me tri super-ndeshje

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me tri ndeshjet e fundit të xhiros së 27-të, shkruan "Zeri.info". Vëmendja kryesore e futbolldashëve do të jetë në Gjilan dhe Prishtina. Skuadra e Gjilanit nuk...

Xhiroja e 27-të e Superligës vazhdon me tri ndeshje – vëmendja në Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Tri ndeshje do të luhen sot, në kuadër të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net. Prishtina – Feronikeli është ndeshja që do të gëzojë vëmendjen më të madhe, pasur parasysh se Prishtina është ndjekësi...

Të gjithë në ndjekje të Dritës, kampionati i Kosovës vjen me përballje mjaft interesante

para 3 muajve - SuperSport

Drita mposhti Dukagjinin dje me rezultatin 2-0 dhe u shkëput edhe më shumë në krye të renditjes, duke shkuar në kuotën 58 pikëve, ndërsa sot do të jetë radha e ndjekësve të saj, Gjilanit, Prishtinës dhe...

Xhiroja e 27-të e Superligës vazhdon me tri ndeshje – vëmendja në Prishtinë

para 3 muajve - Lajmi.net

Tri ndeshje do të luhen sot, në kuadër të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net. Prishtina – Feronikeli është ndeshja që do të gëzojë vëmendjen më të madhe, pasur parasysh se Prishtina është ndjekësi...

Sot zhvillohen tri ndeshje në Superligë

para 3 muajve - Epoka e Re

Sot (e hënë) zhvillohen tri ndeshjet e tjera në kuadër të javës së 27-të. Nga ora 17:00 zhvillohet derbi në mes Gjilanit dhe Llapit. Vendasit synojnë tri pikë nga kjo përballje pasi janë në garën për titull,...

Të gjitha në ndjekje të Dritës, Prishtinës, Gjilanit dhe Ballkanit nuk iu lejohet të gabojnë

para 3 muajve - Almakos

Drita ka vazhduar marshimin drejt titullit të kampionit, teksa ka marrë fitore edhe në xhiron e 27-të 2-0 ndaj Dukagjinit të Klinës. Kësisoj skuadra badhekaltër është shkëputur në tabelë me 58 pikë, shtatë...

Krasniqi paralajmëron fitore ndaj Feronikelit

para 3 muajve - Epoka e Re

FC Prishtina do të përballet me Feronikelin sonte (e hënë) në kuadër të IPKO Superligës. Kjo ndeshje zhvillohet më stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 19:00. Mesfushori Endrit Krasniqi ka paralajmëruar...

Xhiroja e 27-të e Superligës vazhdon me tri ndeshje – vëmendja në Prishtinë

para 3 muajve - Zyrtare

Tri ndeshje do të luhen sot, në kuadër të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net. Prishtina – Feronikeli është ndeshja që do të gëzojë vëmendjen më të madhe, pasur parasysh se Prishtina është ndjekësi...

Fitorja ndaj Drenicës, rrit gjasat e Trepçës ’89 për mbijetesë

para 3 muajve - Telegrafi

Fitorja e Trepçës ’89 në udhëtim te Drenica, i ka dhënë shpresë kësaj skuadre për mbijetesë. Ndërkohë që po vazhdon luftën për mbijetesë, skuadra e Shpëtim Idrizit fitoi me rezultat 4-2 për të shpresuar...

'Profa': Kjo formë e luhatshme e kësaj skuadre më ka befasuar

para 3 muajve - Zeri

Në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës, në pasditën e sotme janë zhvilluar tri ndeshje interesante. Lideri i tabelës, Drita ka regjistruar fitore me rezultat solid, 2:0 përballë Dukagjinit...

Mesfushori i Prishtinës kërkon fitore ndaj Feronikelit

para 3 muajve - Kallxo

Prishtina dhe Feronikeli do të luhet të hënën nga ora 19:00, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, nga ora 19:00. Kjo ndeshje do të luhet në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë. Mesfushori i kryeqytetasve Endrit...

Drita vazhdon me fitore, Flamurtari fiton në shtëpi, Drenica i dorëzohet Trepçës ‘89

para 3 muajve - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 28/06/2020 19:04 Janë mbyllur tri ndeshjet e para të xhiros së 27 në IPKO Superligë. Drita e ka mposhtur 2-0 Dukagjinin, Trepca ’89 në udhëtim e mundi Drenicën, derisa në shtëpi...

Drita vazhdon rrugën drejt titullit! Fitore e madhe Trepçës ’89 dhe e Flamurtarit, Ferizaj në krizë

para 3 muajve - Medial

Drita nga Gjilani vazhdon rrugën drejt titullit të kampionit në elitën e futbollit të Kosovës. Drita e mposhti me rezultat 2:0 Dukagjinin e Klinës, në kuadër të javës së 27-tën të Superligës së Kosovës...

Drita vazhdon rrugën drejt titullit! Fitore e madhe Trepçës ’89 dhe e Flamurtarit, Ferizaj në krizë

para 3 muajve - Gazeta.mk

Drita nga Gjilani vazhdon rrugën drejt titullit të kampionit në elitën e futbollit të Kosovës. Drita e mposhti me rezultat 2:0 Dukagjinin e Klinës, në kuadër të javës së 27-tën të Superligës së Kosovës...

Flamurtari merr tri pikë të arta ndaj Ferizajt

para 3 muajve - Telegrafi

Flamurtari e ka mposhtur Ferizajn me rezultat 3-2 në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Vendasit e filluan mjaftë mirë ndeshjen, duke arritur të rrezikonin portën kundërshtare disa herë,...

Trepça ’89 fiton me shumë spektakël në udhëtim te Drencia

para 3 muajve - Telegrafi

Trepça’89 e ka mposhtur Drenicën në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës me rezultat 4-2. Pas vetëm shtatë minutash lojë, mitrovicasit kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Milot Avdyli....

Drita fiton ndaj Dukagjinit dhe forcohet në krye

para 3 muajve - Telegrafi

Me rezultat 2-0, Drita ka triumfuar përballë Dukagjinit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Të dyja skuadrat i patën rastet e tyre në pjesën e parë të takimit,...

Kjo është renditja tabelare në Superligë pas ndeshjeve të sotme

para 3 muajve - GazetaBlic

Sot u zhvilluan tri nga gjashtë ndeshjet e xhiros së 27 në IPKO Supeligën e Kosovës. Trepça’89 shënoi fitore të madhe në udhëtim te Drenica, me rezultat 2-4, ndërsa Drita vazhdoi me fitore, ku mposhti...

Drita nuk gabon, fitojnë edhe Flamurtari e Trepça`89

para 3 muajve - RTK

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme, të cilat u zhvilluan në kuadër të javës së 27-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll Bie në sy fitorja e Trepçës ’89 në udhëtim te Drenica (4:2), ndërsa në fushat...

Idrizi: Fitorja ndaj Drenicës ka shtuar motivin

para 3 muajve - Zeri

Në një ndeshje dramatike dhe me gjashtë gola, Drenica dhe Trepça'89 janë përballur sot mes vete në Skënderaj. Në stadiumin "Bajram Aliu", Trepça'89 e ka mposhtur Drenicën me rezultat 2:4. Trajneri i Trepçës'89,...

Drita e pandalshme drejt titullit, Flamurtari dhe Trepça ’89 fitore me peshë

para 3 muajve - SuperSport

Drita e Gjilanit duket pandalshme drejt fitimit të titullit në IPKO Superligën e Kosovës. “Intelektualët” mposhtën 2-0 Dukagjinin e vendit të fundit, por për ta gjetur golin e parë iu deshën plot 57 minuta...

Drita konfirmohet forcë e parë, Trepça 89 ”shfryn” ndaj Drenicës për sezonin e dobët

para 3 muajve - Newsport

Superliga e Kosovës ka zhvilluar sot tre ndeshjet e radhës.  Drita konfirmon veten si forcë e parë në kampionat, ku mposhti 2-0 Dukagjinin. Asgjë nuk ishte e lehtë, pasi gjatë takimit u vërejten ulje-ngritje...

Krasniqi: Duhet të kryejmë detyrat tona nëse veç duam të vazhdojmë luftën për titull

para 3 muajve - Zeri

Pas fitores së sotme të Dritës dhe shtatë pikëve distancë, tani FC Prishtinën vetëm fitorja kundrejt Feronikelit e mban në luftë për titull. FC Prishtina përveç të lënduarve, Miftaraj e Ahhmeti, nuk ka...

Mbyllen pjesët e para, Flamurtari – Ferizaj, Drenica – Trepça ‘89, Drita – Dukagjini

para 3 muajve - Gazeta Express

Instant Gazeta Express 28/06/2020 17:54 Janë mbyllur pjeset e para të tri ndeshjeve të para të xhiros së 27 në IPKO Superligë. Java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll hapi siparin me tri ndeshje...

89-shi mposht Drenicën, Drita vazhdon me fitore

para 3 muajve - Koha.net

Në kuadër të Superligës së Kosovës, gjatë ditës së sotme janë zhvilluar tri ndeshje. Drenica ka pritur Trepçën 89’, Drita ekipin e Dukagjinit dhe Flamurtari Ferizajn, raporton KOHA. Drenica qysh në minutën...

Flamurtari e mposht Ferizajn

para 3 muajve - Kallxo

Flamurtari ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Ferizajt me rezultat 3-2, në kuadër të xhiros së 27-të në Superligën e Kosovës. Shend Kelmendi i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 42’. Flamurtari...

Renditja tabelore në Superligën e Kosovës pas tri ndeshjeve të sotme

para 3 muajve - Zeri

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Lideri i tabelës, Drita ka regjistruar fitore me rezultat solid, 2:0 përballë Dukagjinit të Klinës,...

IPKO Superliga/ Drita nuk ndalet, siguron fitoren e gjashtë radhazi në kampionat

para 3 muajve - ABC News

Drita shënoi dy herë në pjesën e dytë dhe mposhti Dukagjinin e vendit të fundit. Sfida e zhvilluar në Gjilan, nuk ishte aspak e lehtë për kryesuesit e kampionatit dardan, të cilët humbën edhe një penallti...

Drita mposht Dukagjinin dhe vazhdon kryesimin në Superligë

para 3 muajve - Kallxo

Drita ka vazhduar me fitore duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0. Drita e nisi mirë...

Trepça ’89 e mposht Drenicën në Skenderaj

para 3 muajve - Kallxo

Trepça ’89 ka shënuar një fitore të rëndësishme si mysafir duke e mposhtur Drenicën me rezultat 4-2, në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë. Milot Avdyli i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 7’....

Drita, Flamurtari dhe Trepça ’89 arrijnë fitore në ndeshjet e sotme të Superligës

para 3 muajve - Sinjali

Skuadra e Dritës po e ruan pozitën e saj si lider i Superligës së Kosovës. Gjilanasit arritën fitore kundër Dukagjinit me rezultat 2-0, shkruan Gazeta Sinjali. Fitore po ashtu arriti edhe Trepça ’89, ndeshje...

Trepça’89 me pikë të mëdha në “Bajram Aliu”, Drita pastër ndaj Dukagjinit – Flamurtari “fundos” Ferizajn

para 3 muajve - GazetaBlic

Janë mbyllur para pak çastesh ndeshjet e ditës së sotme në IPKO Superligë. Padyshim se vëmendja kryesore ishte në “Bajram Aliu” të Skenderajt, aty ku Trepça’89 arriti t’i rrëmbejë pikët e plota, përcjell...

Mbyllen ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, Drita vazhdon bindshëm, shënohen shumë gola në Skënderaj dhe Prishtinë

para 3 muajve - Zeri

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës në futboll. Lideri i tabelës, Drita ka regjistruar fitore me rezultat solid, 2:0 përballë Dukagjinit të Klinës,...

Trepça ’89 me fitore të madhe në Skenderaj, Flamurtari kryen detyrën ndaj Ferizajt

para 3 muajve - Lajmi.net

‘Xehtarët’ kaluan të parë në epërsi përmes Avdyli (7’). Por vendasit përmbysën gjithçka me Shillovën (16’) dhe Hysenin (20’), para Engjëll Hoti (28’) të baraspeshonte gjithçka. Golin e avantazhit të dytë...

Drita marshon sigurt drejt titullit

para 3 muajve - Lajmi.net

Skuadra gjilanase vuajti shumë përballë skuadrës së fundit në tabelë, duke triumfuar me rezultat 2:0. Liridon Leci (57’) realizoi golin e parë për bardhekaltërit, para se Astrit Fazliu (88′) të vuloste...

Fitorja ndaj Drenicës, rrit gjasat e Trepçës ’89 për mbijetesë

para 3 muajve - Arbresh

Fitorja e Trepçës ’89 në udhëtim te Drenica, i ka dhënë shpresë kësaj skuadre për mbijetesë. Ndërkohë që po vazhdon luftën për mbijetesë, skuadra e Shpëtim Idrizit fitoi me rezultat 4-2 për të shpresuar...

LIVE Superliga – Dy gola të tjerë në kryeqytet, zhbllokohet dueli Drita – Dukagjini

para 3 muajve - GazetaBlic

Katër gola brenda një kohe të shkurtër. Fillimisht në kryeqytet, Ferizaj ngushtoi epërsinë në 2-1, para se “kuq e zinjtë” ta rikthejnë atë për 3-1, një minutë më vonë, përcjell GazetaBlic . Bunjamin Asani...

Drita arrin të kalojë në epërsi kundër Dukagjinit

para 3 muajve - Sinjali

Liridon Leci ka arritur të zhbllokojë rezultatin në ndeshjen kundër Dukagjinit. Leci arriti të shënojë mjaftë mirë me kokë në këtë ndeshje dhe ta dërgojë skuadrën e Dritës në epërsi, shkruan Gazeta Sinjali....

Rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet Drenica-Trepça ’89, Drita – Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj

para 3 muajve - Kallxo

Janë mbyllur pjesët e parë në tri ndeshjet Drenica – Trepça ’89, Drita- Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj, që po luhen në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë. Flamurtari është duke e mposhtur Ferizajn...

Përfundojnë pjesët e para në tri ndeshjet e sotme të Superligës, këto janë rezultatet

para 3 muajve - Sinjali

Gjatë ditës së sotme janë duke u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës. Në ndeshjen Drenica-Trepça ’89 janë shënuar katër gola vetëm në pjesën e parë, shkruan Gazeta Sinjali. Pjesa e...

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Superligës

para 3 muajve - Lajmi.net

Në ndeshjen mes Drenicës dhe Trepçës ’89 janë shënuar katër gola. Pas 45 minutave takimi është i barabartë 2:2. Shillova (16’) dhe Hyseni (20’) realizuan për vendasit, kurse Avdyli (7’) dhe Hoti (28’)...

Drenica-Trepça ’89, shënohen 4 gola në gjysmë ore lojë

para 3 muajve - Sinjali

Pjesa e parë e ndeshjes Drenica-Trepça ’89 ka sjellë mjaftë gola. Deri më tani të dyja skuadrat kanë shënuar nga dy gola, shkruan Gazeta Sinjali. Alban Shillova dhe Hasan Hyseni kanë shënuar për Drenicën....

LIVE Superliga – Spektakël në “Bajram Aliu”, Drenica përmbys Trepçën’89 në 4 minuta lojë

para 3 muajve - GazetaBlic

S’ka të ndalur spektakli në “Bajram Aliu” të Skenderajt. Drenica ka përmbysur skuadrën fqinje, Trepçën’89, në vetëm katër minuta lojë, përcjell GazetaBlic . Fillimisht Alban Shillova barazoi gjithçka në...

LIVE Superliga | Minuta e 8 dhe gol në takimin Drenica – Trepça’89

para 3 muajve - GazetaBlic

Kanë mjaftuar vetëm tetë minuta lojë që të zhbllokohet sfida në “Bajram Aliu” mes Drenicës e Trepçës’89. Mysafirët kanë kaluar në epërsi, pas golit të Avdylit, përcjell GazetaBlic . 10′ Drenica – Trepça’89...

Ndryshon renditja e Superligës pas tri ndeshjeve të zhvilluara sot

para 3 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar tri takimet e javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Drita ka vazhduar me fitore duke mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0, derisa fitore ka shënuar edhe...

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini

para 3 muajve - GazetaBlic

Dukagjini thuajse është në Ligën e Parë, derisa Drita është pretendenti kryesor për titull. Të dyja skuadrat do të përballen mes vete në njërën prej tri ndeshjeve të ditës së sotme të xhiros së 27 në IPKO...

Superliga live: Drita - Dukagjini, Drenica - Trepça'89, Flamurtari - Ferizaj, formacionet zyrtare

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje mjaft interesante që luhen në kuadër të javës së 27-të. Lideri i tabelës, Drita e cila tashmë ka krijuar një diferencë të pikëve ndaj ndjekësve, në fushën...

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini, Flamurtari – Ferizaj, Drenica – Trepça ’89

para 3 muajve - Lajmi.net

Lideri aktual i kampionatit, Drita do të këtë punë me Dukagjinin në Gjilan, ndërkohë vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytet, aty ku Flamurtari dhe Ferizaj takohen mes vete në garën për mbijetesë. Takimi...

Flamurtari mposhtë Ferizajn dhe bënë një hap të madh drejt mbetjes në Superligë

para 3 muajve - Infokusi

Skuadra e Flamurtarit ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme përballë Ferizajt me rezultat 3-2, në duelin e vlefshëm për javën e 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Të drejtuarit e trajnerit,...

Përfundon drama në ‘Bajram Aliu’, kjo skuadër arkëton pikët e plota

para 3 muajve - Infokusi

Ka përfunduar takimi ndërmjet Drenicës dhe Trepçës ’89, i zhvilluar në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Trepça ’89 ka shënuar një fitore tejet të rëndësishme si mysafire...

Superliga live: Drenica dhe Trepça'89 publikojnë formacionet për derbin në 'Bajram Aliu'

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje mjaft interesante që luhen në kuadër të javës së 27-të. Lideri i tabelës, Drita e cila tashmë ka krijuar një diferencë të pikëve ndaj ndjekësve, në fushën...

Nuk ndalet Drita, triumfon ndaj Dukagjinit dhe marshon rrugën drejt titullit

para 3 muajve - Infokusi

Skuadra e Dritës ka vazhduar me fitore në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . ‘Bardhekaltërit’  kanë triumfuar edhe në ndeshjen e 5-të radhazi në kampionat për të vazhduar kryesimin në...

Superliga live: Drita publikon formacionin kundër Dukagjinit, konfirmohen katër mungesa të mëdha

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje mjaft interesante që luhen në kuadër të javës së 27-të. Lideri i tabelës, Drita e cila tashmë ka krijuar një diferencë të pikëve ndaj ndjekësve, në fushën...

Shënohet goli i 5-të në duelin, Drenica – Trepça ‘89

para 3 muajve - Infokusi

Drenica dhe Trepca’89 janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, skuadra e Trepçës...

Zhbllokohet rezultatin në Gjilan, ja kush ka shënuar

para 3 muajve - Infokusi

Drita dhe Dukagjini po luajnë aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Dritës...

Penallti në duelin Drita – Dukagjini, ja çfarë ndodhi

para 3 muajve - Infokusi

Drita dhe Dukagjini po luajnë aktualisht në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Dritës...

Nuk ndalen golat në takimin Drenica – Trepça ‘89

para 3 muajve - Infokusi

Drenica dhe Trepca’89 janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, skuadra e Trepçës...

Përmbysje rezultati në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj

para 3 muajve - Infokusi

Drenica dhe Trepca’89 janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, skuadra e Drenicës...

Serish gol në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj

para 3 muajve - Infokusi

Drenica dhe Trepca’89 janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, skuadra e Drenicës...

Drita vazhdon rrugën drejt titullit! Fitore e madhe Trepçës ’89 dhe e Flamurtarit, Ferizaj në krizë

para 3 muajve - Almakos

Drita nga Gjilani vazhdon rrugën drejt titullit të kampionit në elitën e futbollit të Kosovës. Drita e mposhti me rezultat 2:0 Dukagjinin e Klinës, në kuadër të javës së 27-tën të Superligës së Kosovës...

Drita marshon sigurt drejt titullit

para 3 muajve - Zyrtare

Skuadra gjilanase vuajti shumë përballë skuadrës së fundit në tabelë, duke triumfuar me rezultat 2:0. Liridon Leci (57’) realizoi golin e parë për bardhekaltërit, para se Astrit Fazliu (88′) të vuloste...

Zhbllokohet ndeshja në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj

para 3 muajve - Infokusi

Drenica dhe Trepca’89 janë duke luajtur aktualisht në kuadër të javës së 27-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Në duelin që po zhvillohet në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, skuadra e Trepçës...

13 gola në tri ndeshje të Superligës, Drita mban kreun

para 3 muajve - Periskopi

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së 27-të të Superligës që filluan nga ora 17:00. Drita me shumë vështirësi e ka mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0 . Golat për skuadrën e Nuhiut i shënuan Liridon...

Drita ‘blindon’ kreun, fitojnë Flamurtari e Trepça ’89

para 3 muajve - Arbresh

Kanë përfunduar edhe tri ndeshje në Superligën e Kosovës, të vlefshme për xhiron e 27-të. Drita ka fituar në shtëpi ndaj Dukagjinit duke ngritur edhe me shumë epërsinë në tabelë, shkruan portali arbresh.info....

Drita nuk gabon as ndaj Dukagjinit

para 3 muajve - Epoka e Re

Skuadra e Dritës nga Gjilani vazhdon të jetë e pagabueshme në garën për titull në Superligë. Kjo skuadër sot e mposhti Dukagjinin e Klinës me rezultat 2-0. Në pjesën e parë rastet nuk munguan, por gola...

Gjashtë gola në ndeshjen Drenica-Trepça ’89

para 3 muajve - Epoka e Re

Në ndeshjen e zhvilluar në Skenderaj mes Drenicës dhe Trepçës ’89 janë realizuar gjashtë gola, kurse fituese doli skuadra mysafire me rezultat 2-4. Në pjesën e parë për vendasit shënuan Shillova dhe Hyseni,...

Flamurtari merr tri pikë ndaj Ferizajt, mbijetesa shumë afër

para 3 muajve - Epoka e Re

Flamurtari i Prishtinës ka vazhduar më formë të mirë në IPKO Superligë, pasi sot e mposhti Ferizaj me rezultat 3-2. Shend Kelmendi shënoi një gol në pjesën e parë nga penalltia dhe një tjetër gol në pjesën...

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini

para 3 muajve - Infokusi

Drita është nikoqire e Dukagjinit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Superligë, Gazeta inFokus . Ky duel nisë nga ora 17:00 dhe zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Para pak minutave të...

Flamurtari – Ferizaj, kjo skuadër ‘favorite’ në derbin e mbijetesës, sipas statistikave

para 3 muajve - Sinjali

Xhiro e 27-të e Superligës së Kosovës në futboll kthehet sot me tri ndeshje interesante. Vëmendja do të jetë në derbin e mbijetesës e cila zhvillohet në kryeqytet ndërmjet Flamurtarit dhe Ferizajt. Statistikat...

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të Superligës

para 3 muajve - Zyrtare

Në ndeshjen mes Drenicës dhe Trepçës ’89 janë shënuar katër gola. Pas 45 minutave takimi është i barabartë 2:2. Shillova (16’) dhe Hyseni (20’) realizuan për vendasit, kurse Avdyli (7’) dhe Hoti (28’)...

"Nxehtë" në Skenderaj e Prishtinë, Drita për fitoren e radhës

para 3 muajve - RTK

Java e 27-të në elitën e futbollit kosovar do të startojë me tri takime interesante ditën e sotme. Padyshim që ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të zhvillohen në Skenderaj dhe Prishtinë, ku...

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini, Flamurtari – Ferizaj, Drenica – Trepça ’89

para 3 muajve - Zyrtare

Lideri aktual i kampionatit, Drita do të këtë punë me Dukagjinin në Gjilan, ndërkohë vëmendja kryesore do të jetë në kryeqytet, aty ku Flamurtari dhe Ferizaj takohen mes vete në garën për mbijetesë. Takimi...

Ndeshje e lehtë në letër për Dritën, Trepça 89 në tranfertën delikate

para 3 muajve - Newsport

Superliga e Kosovës vijon sot me ndeshjet e radhës, ku nuk mungojnë përballjet interesante.  Drita  pret në shtëpi Dukagjinin, ku tre pikë janë më shumë sesa detyrim.  Diferenca me ndjekësit është katër...

Drenica – Trepça89| Kjo është forma e dy skuadrave pas pandemisë

para 3 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës e vazhdon aktivitetin e saj sot. Në program janë ndeshjet e xhiros së 27, atje ku pritet përballje shumë interesante dhe vendimtare për fatin e Superligës. Në Skenderaj, Drenica e pret...

Ndeshje të zjarrta për t’iu shmangur rënies zhvillohen në Superligë, lideri pret Dukagjinin

para 3 muajve - Telegrafi

Java e 27-të në elitën e futbollit kosovar do të startojë me tri takime interesante ditën e sotme. Padyshim që ndeshjet më interesante të ditës së sotme do të zhvillohen në Skenderaj dhe Prishtinë, ku...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Medial

Sot do të fillojë xhiroja e 27-të e Superligës së Kosovës. Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Gazeta.mk

Sot do të fillojë xhiroja e 27-të e Superligës së Kosovës. Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Shprehja

Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin gjashtë skuadra, përfshirë edhe liderët e Superligës, Dritën....

Tri ndeshje interesante sot në Superligë, “luftë” për mbijetesën në Skenderaj e Prishtinë

para 3 muajve - GazetaBlic

Superliga e Kosovës e vazhdon aktivitetin e saj sot. Në program janë ndeshjet e xhiros së 27, atje ku pritet përballje shumë interesante dhe vendimtare për fatin e Superligës. Në Skenderaj, Drenica e pret...

Sot zhvillohet tri ndeshje të javës së 27-të në Superligë, ndeshje të zjarrta për mbijetesë

para 3 muajve - Zeri

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje mjaft interesante që luhen në kuadër të javës së 27-të. Lideri i tabelës, Drita e cila tashmë ka krijuar një diferencë të pikëve ndaj ndjekësve, në fushën...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Lajmi.net

Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin gjashtë skuadra, përfshirë edhe liderët e Superligës, Dritën....

Fazliu: Katër pikë nuk janë shumë, duhet të vazhdojmë me fitore

para 3 muajve - Epoka e Re

Sulmuesi Astrit Fazliu ka thënë për “Epokën e re” se dallimi prej katër pikëve me skuadrën e dytë në tabelë nuk duhet ta vetëkënaqë klubin gjilanas pasi ende ka shumë ndeshje për t’u zhvilluar. Skuadra...

Drita për ta ruajtur diferencën, Trepça’89 për pikët e mbijetesës

para 3 muajve - Sinjali

Sot hapet xhiro e 27-të e Superligës së Kosovës në futboll me tri përballje interesante, kryesisht për garën e mbijetesës. Liderja e kampionatit, Drita do të ketë përballje të lehtë të paktën në ‘letër’...

Superliga vazhdon me tri super ndeshje

para 3 muajve - Arbresh

Sot (e diele) do të zhvillohen tri ndeshje mjaftë interesante të vlefshme për xhiron e 27-të të Superligës së Kosovës. Drita do këtë punë të lehtë me Dukagjinin në Gjilan, derisa synon trepikësh që të...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Periskopi

Sot do të fillojë xhiroja e 27-të e Superligës së Kosovës. Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin...

Superliga vjen sot me tri ndeshje – Drita vazhdon marshin drejt titullit

para 3 muajve - Zyrtare

Në kuadër të Superligës së Kosovës, në xhiron e 27-të, sot luhen tri ndeshjet e para, shkruan lajmi.net. Në këtë ditë, në fushë do të zbresin gjashtë skuadra, përfshirë edhe liderët e Superligës, Dritën....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK