http://kariera.mk

"CAS nuk përmbush asnjë standart", Presidenti i La Liga reagon kundër vendimit për Manchester City

para 3 jave - Albeu

Manchester City ka shpëtuar nga dënimi i rëndë i UEFA-s për t’u larguar me dy vite nga Europa për shkeljen e “Fair Play-t Financiar”. CAS mori vendimin për kthimin e dënimit që ka dhënë UEFA, duke e lejuar...

“CAS nuk përmbush asnjë standart”, Presidenti i La Liga reagon kundër vendimit për Manchester City

para 3 jave - Tetova Sot

Manchester City ka shpëtuar nga dënimi i rëndë i UEFA-s për t’u larguar me dy vite nga Europa për shkeljen e “Fair Play-t Financiar”. CAS mori vendimin për kthimin e dënimit që ka dhënë UEFA, duke e lejuar...

Falja e Manchester City, Tebas: CAS jashtë standardi, s’u tregua në lartësi

para 3 jave - ABC News

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë, vendosi ditën e sotme të anulojë vendimin e UEFA-s për përjashtimin e Manchester City me dy vite nga kompeticionet evropiane për shkak të parregullsive në...

Presidenti i La Liga-s, kundër CAS për faljen e Manchester City

para 3 jave - Telesport

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas, ka mbetur i befasuar nga vendimi i CAS për t’ia hequr Manchester City pezullimin 2-vjeçar nga kompeticionet europiane. Po kështu, dënimi tjetër i UEFA-s me gjobë u...

CAS: MANÇESTER SITIT I HIQET DËNIMI

para 3 jave - Klan Macedonia

Federata Evropiane e Futbollit doli me kumtesë zyrtare për situatën me Mançester Sitin, i cili sot u lirua në gjyq nga diskualifikimi për kupat evropiane, për shkeljen e rregullave të fer-plejit financiarë....

I hiqet dënimi me përjashtim, Man. City fiton në Cas

para 3 jave - Medial

Manchester City fiton betejën ligjore me UEFA në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kjo e fundit pranoi apelin e bërë nga skuadra angleze dhe e hodhi poshtë dënimin e dhënë nga qeveria e futbollit...

I hiqet dënimi me përjashtim, Man. City fiton në Cas

para 3 jave - Gazeta.mk

Manchester City fiton betejën ligjore me UEFA në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kjo e fundit pranoi apelin e bërë nga skuadra angleze dhe e hodhi poshtë dënimin e dhënë nga qeveria e futbollit...

Rikthimi në Champions pas vendimit të CAS, reagon Manchester City!

para 3 jave - Shenja

Ditën e sotme, CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) rrëzoi vendimin e UEFA-s, duke lejuar që Manchester City të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm me vetëm një gjobë 10 milionë euro… Një...

Presidenti i La Ligas, kundër CAS për faljen e Manchester Cityt: ‘Nuk e kanë bërë punën si duhet’

para 3 jave - Periskopi

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas, ka mbetur i befasuar nga vendimi i CAS për t’ia hequr Manchester City pezullimin 2-vjeçar nga kompeticionet europiane. Po kështu, dënimi tjetër i UEFA-s me gjobë u...

Rikthimi në Champions pas vendimit të CAS, reagon Manchester City!

para 3 jave - Lexo

Ditën e sotme, CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) rrëzoi vendimin e UEFA-s, duke lejuar që Manchester City të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm me vetëm një gjobë 10 milionë euro… Një...

UEFA do të largojë diskualifikimin e Mançester Sitit në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Albsport.mk

Federata Evropiane e Futbollit doli me kumtesë zyrtare për situatën me Mançester Sitin, i cili sot u lirua në gjyq nga diskualifikimi për kupat evropiane, për shkeljen e rregullave të fer-plejit financiarë....

I hiqet dënimi me përjashtim, Man. City fiton në Cas

para 3 jave - Top Channel

Manchester City fiton betejën ligjore me UEFA në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kjo e fundit pranoi apelin e bërë nga skuadra angleze dhe e hodhi poshtë dënimin e dhënë nga qeveria e futbollit...

UEFA do të largojë diskualifikimin e Mançester Sitit në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Medial

Nion, 13 korrik 2020 (MEDIAL) – Federata Evropiane e Futbollit doli me kumtesë zyrtare për situatën me Mançester Sitin, i cili sot u lirua në gjyq nga diskualifikimi për kupat evropiane, për shkeljen e...

UEFA do të largojë diskualifikimin e Mançester Sitit në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Republika

Federata Evropiane e Futbollit doli me kumtesë zyrtare për situatën me Mançester Sitin, i cili sot u lirua në gjyq nga diskualifikimi për kupat evropiane, për shkeljen e rregullave të fer-plejit financiarë. Si...

Hiqet dënimi për Manchester City

para 3 jave - Klan

Hiqet dënimi për Manchester City Ekipi anglez do të marrë pjesë në Champions League Manchester City do të luajë në Champions League. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv anuloi përjashtimin 2-vjeçar të ekipit...

CAS-i vendos: Manchester City luan në Champions League!

para 3 jave - RTK

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata Arbitrazhit Sportiv. Klubi nga Manchesteri, ishte përjashtuar nga kompeticionet europiane për dy sezone për thyerje të rregullave të Fair Play-t Financiar,...

Reagimi i UEFA pas vendimit të CAS: U vërejt se nuk kishte prova të mjaftueshme

para 3 jave - Iliria News

Manchester City do të jetë edhe vitin tjetër pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi akuzat e CFCB për shkelje të Fair Play Financiar nuk kanë pasur prova të mjaftueshme. Pas këtij vendimi, UEFA ka reaguar me...

Zyrtare: Merret vendimi nga CAS, City nuk përjashtohet nga Liga e Kampionëve

para 3 jave - Ina

Manchester City ka marrë një lajm të madh nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv. CAS i ka dhënë të drejtë gjigantit anglez Manchester City dhe klubi i udhëhequr nga Pep Guardiola nuk do të përjashtohet nga...

UEFA do të largojë diskualifikimin e Mançester Sitit në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Tetova Sot

Federata Evropiane e Futbollit doli me kumtesë zyrtare për situatën me Mançester Sitin, i cili sot u lirua në gjyq nga diskualifikimi për kupat evropiane, për shkeljen e rregullave të fer-plejit financiarë....

UEFA reagon pas “triumfit” të Sitit në CAS

para 3 jave - Alsat-M

Mançester Siti do të jetë edhe vitin tjetër pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi akuzat për shkelje të “Fair Play Financiar” nuk kanë pasur prova të mjaftueshme. Pas këtij vendimi, UEFA ka reaguar me një...

CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Gazeta.mk

Manchester City ka fituar apelin në CAS. CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën...

UEFA përfundimisht merr vendimin për Manchenter Cityn

para 3 jave - OraInfo

UEFA merr vendimin final për Manchenter Cityn. Manchester City ka marrë një vendim shumë të mirë gjatë ditës së sotme. Apeli në UEFA ia ka pranuar ankesën dhe skuadra e Guardiolës do të luajë në Evropë...

Mançester Siti tani sfidohet nga Premier Liga

para 3 jave - Alsat-M

Gjykata e Arbitrazhit për Sport, ka dhënë një vendim në favor të Mançester Sitit , pasi nuk ka parë prova të mjaftueshme për aludimet mbi shkelje të Fair Play Financiar. Kështu, skuadra e Pep Guardiola...

CAS anulon suspendimin dyvjeçar të Cityt nga garat evropiane

para 3 jave - Koha.mk

Manchester City me sukses ka përmbysur suspendimin dyvjeçar nga garat evropiane. Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka liruar klubin nga akuzat për maskim të financave të hënën, shkruan BBC. Related...

ZYRTARE/ UEFA merr vendimin final për Manchenter Cityn

para 3 jave - Albeu

Manchester City ka marrë një vendim shumë të mirë gjatë ditës së sotme. Apeli në UEFA ia ka pranuar ankesën dhe skuadra e Guardiolës do të luajë në Evropë sezonin e ardhshëm. Skuadra e Premierligës është...

CAS merr vendimin për përjashtimin e City-it nga Champions League

para 3 jave - Koha Jone

Manchester City shfajësohet nga të gjitha akuzat dhe do të lejohet të luajë në Champions League. Kështu vendosi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) këtë të hënë. Sipas vendimit të CAS, City “nuk ka kryer...

CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Medial

Manchester City ka fituar apelin në CAS. CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën...

Rikthimi në Champions pas vendimit të CAS, reagon Manchester City!

para 3 jave - Telesport

Ditën e sotme, CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) rrëzoi vendimin e UEFA-s, duke lejuar që Manchester City të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Një aktgjykim i përshëndetur me kënaqësi...

I hiqet dënimi me përjashtim, Man. City fiton në Cas

para 3 jave - Almakos

Manchester City fiton betejën ligjore me UEFA në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kjo e fundit pranoi apelin e bërë nga skuadra angleze dhe e hodhi poshtë dënimin e dhënë nga qeveria e futbollit...

Zyrtare: Merret vendimi nga CAS, City nuk përjashtohet nga Liga e Kampionëve

para 3 jave - Telegrafi

Manchester City ka marrë një lajm të madh nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv. CAS i ka dhënë të drejtë gjigantit anglez Manchester City dhe klubi i udhëhequr nga Pep Guardiola nuk do të përjashtohet nga...

Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti

para 3 jave - Medial

Manchester City ka fituar apelin në CAS kundër UEFA. ‘Citizens’ ja kanë dalur që me argumentet e tyre të përmbysin vendimin e UEFA dhe kështu do të paraqiten në UEFA Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm....

LAJMI I FUNDIT/ Nuk ka më diskutime, Mançester Siti mëson vendimin e KAS-it

para 3 jave - Panorama

Mançester Siti fitoi betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë duke arritur t’i hiqet përjashtimi dy-vjeçar nga kompeticionet europiane. Tribunali sportiv u jep mundësinë “Qytetarëve”...

Zyrtare: Vendos CAS-i, Manchester City do të luajë në Ligën e Kampionëve në edicionin e ardhshëm

para 3 jave - Zeri

Manchester City do të luajë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, shkruan “Zeri.info”. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) hodhi poshtë vendimin e UEFA-s për suspendim dy-vjeçar të Cityt nga...

Lajmi i fundit: CAS-i e shfuqizon dënimin e Manchester City

para 3 jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 13/07/2020 10:56 Manchester City do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e ka shfuqizuar dënimin me dy vjet pezullim nga futbolli...

ZYRTARE: Merret vendimi nëse Manchester City do të luajë në Champions League, në 2 sezonet e ardhshme

para 3 jave - Insajderi

Sot, gjykata e apelit pranë UEFA, ka marrë vendim që Manchester City të mos përjashtohet nga garat e UEFA Champions League, për 2 vitet e ardhshme, raporton Insajderi. Gjykata e apelit e mori sot këtë...

Man City fitoi apelin në CAS për pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve, por hetimet nga Premierliga vazhdojnë

para 3 jave - Lajmi.net

CAS ka dhënë vendimin në favor të Manchester City, duke mos gjetur prova të mjaftueshme për aludimet mbi shkelje të Fair Play Financiar. Kështu, skuadra e Pep Guardiola mund të luajë në Ligën e Kampionëve...

Hiqet dënimi/ Man City fiton apelin në CAS, reagon zyrtarisht UEFA

para 3 jave - Syri

UEFA ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv e cila heq dënimin e Manchester Cityt dhe në këtë mënyrë skuadra britanike do të marrë pjesë sezonin e ardhshëm në Champions League. UEFA...

Zyrtare: Merret vendimi nga CAS, City nuk përjashtohet nga Liga e Kampionëve

para 3 jave - Zhurnal

Manchester City ka marrë një lajm të madh nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv. CAS i ka dhënë të drejtë gjigantit anglez Manchester City dhe klubi i udhëhequr nga Pep Guardiola nuk do të përjashtohet nga...

CAS heq dënimin: Man City do të luajë në Champions League

para 3 jave - Syri

Manchester City ka fituar apelin në CAS. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe në këtë mënyrë klubi britanik do të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm....

Reagimi i UEFA pas vendimit të CAS: U vërejt se nuk kishte prova të mjaftueshme

para 3 jave - Shprehja

Manchester City do të jetë edhe vitin tjetër pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi akuzat e CFCB për shkelje të Fair Play Financiar nuk kanë pasur prova të mjaftueshme. Pas këtij vendimi, UEFA ka reaguar me...

Sinjali i fundit: Shfuqizohet dënimi ndaj Manchester Cityt për mospjesëmarrje në Champions League

para 3 jave - Sinjali

Manchester City do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e ka shfuqizuar dënimin me dy vjet pezullim nga futbolli evropian për klubin anglez. UEFA...

Vendimi final, CAS shprehet për çështjen Man.City

para 3 jave - BalkanWeb

Man.City nuk është Skënderbeu, është një klub i madh dhe më shumë influence. “Qytetarët” besuan dhe fituan betejën e tyre me UEFA teksa CAS i ka dhënë të drejtë ekipit të Pep Guardiolës duke zhvlerësuar...

Manchester City merr lajmin e shumëpritur, CAS i heq pezullimin evropian

para 3 jave - ABC News

Çlirim i madh për Manchester City dhe tifozët e klubit anglez. CAS (Gjykata e Arbitrazhit Sportiv) ka marrë një vendim në lidhje me përjashtimin dy-vjeçar dhe 30 milion eurot gjobë që kishin marrë “Cityzens”...

ZYRTARE: CAS heq dënimin e UEFA-s: Man City do të luajë në Champions League

para 3 jave - Syri

Manchester City ka fituar apelin në CAS. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe në këtë mënyrë klubi britanik do të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm....

KAS-i vendos: Manchester City luan në Champions League!

para 3 jave - SuperSport

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata  Arbitrazhit Sportiv. Klubi nga Manchesteri, i cili është përjashtuar nga kompeticionet europiane për dy sezone për thyerje të rregullave të Fair Play-t Financiar,...

Lajm i fundit/ Manchester City fiton gjyqin me Uefa-n, nuk përjashtohet nga Champions League

para 3 jave - Vizion Plus

Manchester City ka fituar betejën kundër Uefa-s në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Kjo e fundit ka hequr përjashtimin dy-vjecar të klubit anglez nga kupat e Europës si dhe gjobën prej 30 milionë euro....

ZYRTARE: CAS merr vendim pozitiv për Manchester Cityn, ja detajet

para 3 jave - GazetaBlic

Manchester City e ka rrëzuar me sukses kërkesën e UEFA-së për ndalimin e tyre dy vjeçar nga garat evropiane . Gjykata e Arbitrazhit për Sport (Cas) njoftoi se klubi është pastruar nga “akuzat e UEFA-së”...

Reagimi i UEFA pas vendimit të CAS: U vërejt se nuk kishte prova të mjaftueshme

para 3 jave - Lajmi.net

Manchester City do të jetë edhe vitin tjetër pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi akuzat e CFCB për shkelje të Fair Play Financiar nuk kanë pasur prova të mjaftueshme. Pas këtij vendimi, UEFA ka reaguar me...

CAS anulon suspendimin dyvjeçar të Cityt nga garat evropiane

para 3 jave - Koha.net

Manchester City me sukses ka përmbysur suspendimin dyvjeçar nga garat evropiane. Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka liruar klubin nga akuzat për maskim të financave të hënën, shkruan BBC. UEFA në...

A do të luajë Manchester City në Champions? CAS vendos përfundimisht

para 3 jave - Telesport

Manchester City do të jetë në gjendje të luajë në Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm, pasi pezullimi 2-vjeçar nga kompeticionet europiane, marrë nga UEFA, u hoq nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv...

ZYRTARE: CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Lajmi.net

CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën e Manchester City me dy vite mos paraqitje...

Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti

para 3 jave - Lajmi.net

‘Citizens’ ja kanë dalur që me argumentet e tyre të përmbysin vendimin e UEFA dhe kështu do të paraqiten në UEFA Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Shumë zëra thonin se ishte e pamundur që ky vendim...

CAS anulon suspendimin dyvjeçar të Cityt nga garat evropiane

para 3 jave - Fakti Ditor

Manchester City me sukses ka përmbysur suspendimin dyvjeçar nga garat evropiane. Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka liruar klubin nga akuzat për maskim të financave të hënën, shkruan BBC.

Vendimi final i CAS/ Manchester City nuk përjashtohet nga Champions League

para 3 jave - Java News

Manchester City sezonin e ardhshëm do të luajë në Champions League. Kjo pasi CAS ka hequr sot dënimin e dhënë nga UEFA me dy vite përjashtim për shkak të shkeljes së rregullave të ‘Fai Play-t Financiar’....

ZYRTARE: CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Zyrtare

CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën e Manchester City me dy vite mos paraqitje...

Dita e vendimit të KAS-it, Mancheser City në ankth

para 3 jave - Koha.mk

Pritjes së gjatë po i vjen fundit. Manchester City do të njihet këtë të hënë me vendimit e Gjykatës së Arbitrazhit sportiv për pjesëmarrjen ose jo sezonin e ardhshëm në Champions League. Klubi anglez ka...

CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Shenja

Manchester City ka fituar apelin në CAS. CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën...

Cilat janë pasojat e dënimit të Man City? Chelsea, Leicester e Man Utd në pritje

para 3 jave - Shprehja

Gjykata e Arbitrazhit të Sportit (CAS) do të vendos pas pak për apelin e Manchester City kundër vendimit të UEFA. Muaj më parë, UEFA kishte njoftuar për dënimin ndaj Manchester City me dy vite mos paraqitje...

Cilat janë pasojat e dënimit të Man City? Chelsea, Leicester e Man Utd në pritje

para 3 jave - Lajmi.net

Gjykata e Arbitrazhit të Sportit (CAS) do të vendos pas pak për apelin e Manchester City kundër vendimit të UEFA. Muaj më parë, UEFA kishte njoftuar për dënimin ndaj Manchester City me dy vite mos paraqitje...

Dita e vendimit të KAS-it, Mancheser City në ankth

para 3 jave - SuperSport

Pritjes së gjatë po i vjen fundit. Manchester City do të njihet këtë të hënë me vendimit e Gjykatës së Arbitrazhit sportiv për pjesëmarrjen ose jo sezonin e ardhshëm në Champions League. Klubi anglez ka...

Mançester Siti tani sfidohet nga Premier Liga

para 3 jave - Arbresh

Gjykata e Arbitrazhit për Sport, ka dhënë një vendim në favor të Mançester Sitit , pasi nuk ka parë prova të mjaftueshme për aludimet mbi shkelje të Fair Play Financiar. Kështu, skuadra e Pep Guardiola...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Tetova Sot

E gjithë vëmendja sot qëndron te skuadra e Manchester City. Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet...

Cilat janë pasojat e dënimit të Man City? Chelsea, Leicester e Man Utd në pritje

para 3 jave - Shenja

Gjykata e Arbitrazhit të Sportit (CAS) do të vendos pas pak për apelin e Manchester City kundër vendimit të UEFA. Muaj më parë, UEFA kishte njoftuar për dënimin ndaj Manchester City me dy vite mos paraqitje...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Medial

E gjithë vëmendja sot qëndron te skuadra e Manchester City. Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet...

Man City fitoi apelin në CAS për pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve, por hetimet nga Premierliga vazhdojnë

para 3 jave - Zyrtare

CAS ka dhënë vendimin në favor të Manchester City, duke mos gjetur prova të mjaftueshme për aludimet mbi shkelje të Fair Play Financiar. Kështu, skuadra e Pep Guardiola mund të luajë në Ligën e Kampionëve...

CAS-i ia shfuqizon dënimin Cityt

para 3 jave - Epoka e Re

Manchester City do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) e ka shfuqizuar dënimin me dy vjet pezullim nga futbolli evropian për klubin anglez. UEFA...

CAS merr vendimin – Manchester City luan në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Almakos

Manchester City ka fituar apelin në CAS. CAS ka vendosur në favor të skuadrës së Manchester City dhe kështu skuadra luan në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Pas vendimi të UEFA për të dënuar skuadrën...

City do të luajë në Champions League, CAS rrëzon vendimin e UEFA-s

para 3 jave - KosovaPress

Manchester City shfajësohet nga të gjitha akuzat dhe do të lejohet të luajë në Champions League. Kështu vendosi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) këtë të hënë. Sipas vendimit të CAS, City “nuk ka kryer...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Aktuale

E gjithë vëmendja sot qëndron te skuadra e Manchester City. Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet...

CAS sot cakton fatin e Man City për Ligën e Kampionëve – Guardiola optimist

para 3 jave - Medial

Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për skuadrën e Manchester City. Gjykata e Arbitrazhait për Sport (CAS) do të marrë sot vendimin mbi dënimin e shqiptuar ndaj skuadrës së Manchester City. City dënohej...

Pse e fitoi Man City apelin në CAS ndaj UEFA? Ky është argumenti

para 3 jave - Zyrtare

‘Citizens’ ja kanë dalur që me argumentet e tyre të përmbysin vendimin e UEFA dhe kështu do të paraqiten në UEFA Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Shumë zëra thonin se ishte e pamundur që ky vendim...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Shprehja

Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet të merret sot. City ka apeluar vendimin e UEFA për dënim...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Lajmi.net

Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet të merret sot. City ka apeluar vendimin e UEFA për dënim...

Reagimi i UEFA pas vendimit të CAS: U vërejt se nuk kishte prova të mjaftueshme

para 3 jave - Zyrtare

Manchester City do të jetë edhe vitin tjetër pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi akuzat e CFCB për shkelje të Fair Play Financiar nuk kanë pasur prova të mjaftueshme. Pas këtij vendimi, UEFA ka reaguar me...

ZYRTARE/ Përjashtimi për dy sezone nga Champions League, CAS-i merr vendim për Man Cityn

para 3 jave - Newsport

Manchester City ka arritur të dali I fituar nga gjyqi në CAS me UEFA-n. Skuadra angleze u dënua me dy vite pezullim nga Champions League për shkak të thyerjeve të rregullave të “Fair Play Financiar”. Sot...

CAS sot cakton fatin e Man City për Ligën e Kampionëve – Guardiola optimist

para 3 jave - Lajmi.net

Gjykata e Arbitrazhait për Sport (CAS) do të marrë sot vendimin mbi dënimin e shqiptuar ndaj skuadrës së Manchester City. City dënohej nga UEFA me dy vite mos paraqitje në Ligën e Kampionëve, për shkak...

Cilat janë pasojat e dënimit të Man City? Chelsea, Leicester e Man Utd në pritje

para 3 jave - Zyrtare

Gjykata e Arbitrazhit të Sportit (CAS) do të vendos pas pak për apelin e Manchester City kundër vendimit të UEFA. Muaj më parë, UEFA kishte njoftuar për dënimin ndaj Manchester City me dy vite mos paraqitje...

Dita e vendimit të KAS-it, Mancheser City në ankth

para 3 jave - Arbresh

Pritjes së gjatë po i vjen fundit. Manchester City do të njihet këtë të hënë me vendimit e Gjykatës së Arbitrazhit sportiv për pjesëmarrjen ose jo sezonin e ardhshëm në Champions League. Klubi anglez ka...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Arbresh

E gjithë vëmendja sot qëndron te skuadra e Manchester City. Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Almakos

E gjithë vëmendja sot qëndron te skuadra e Manchester City. Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet...

‘Marca’: Vështirë se do të shmanget dënimi për Man City

para 3 jave - Zyrtare

Kampionët e Anglisë në dy sezonet e kaluara kanë një lëndë të rëndësishme në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport dhe vendimi për këtë lëndë pritet të merret sot. City ka apeluar vendimin e UEFA për dënim...

CAS sot cakton fatin e Man City për Ligën e Kampionëve – Guardiola optimist

para 3 jave - Almakos

Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për skuadrën e Manchester City. Gjykata e Arbitrazhait për Sport (CAS) do të marrë sot vendimin mbi dënimin e shqiptuar ndaj skuadrës së Manchester City. City dënohej...

CAS sot cakton fatin e Man City për Ligën e Kampionëve – Guardiola optimist

para 3 jave - Arbresh

Sot do të jetë një ditë e rëndësishme për skuadrën e Manchester City. Gjykata e Arbitrazhait për Sport (CAS) do të marrë sot vendimin mbi dënimin e shqiptuar ndaj skuadrës së Manchester City. City dënohej...

CAS sot cakton fatin e Man City për Ligën e Kampionëve – Guardiola optimist

para 3 jave - Zyrtare

Gjykata e Arbitrazhait për Sport (CAS) do të marrë sot vendimin mbi dënimin e shqiptuar ndaj skuadrës së Manchester City. City dënohej nga UEFA me dy vite mos paraqitje në Ligën e Kampionëve, për shkak...

CAS merr nesër vendimin për përjashtimin e City-it nga Europa

para 3 jave - Koha Jone

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka bërë të ditur se të hënën në 13 korrik do të bëjë publik vendimin mbi ankimimin e Manchester City kundër UEFA-s, për përjashtimin për dy sezone nga Kupat Europiane për...

Guardiola: Mançester siti siguroi pjesëmarrje në LK në terren, shpresoj se UEFA do të na lejojë të luajmë

para 3 jave - Medial

Brajton, 12 korrik 2020 (MEDIAL) – Trajneri i Mançester Sitit, Jose Guardiola i ndau përshtypjet e tij pas fitores së bindshme mbi Brajton (5:0) në ndeshjen e xhiros së 35 të Premier ligës. “Jam i kënaqur...

Guardiola: Mançester siti siguroi pjesëmarrje në LK në terren, shpresoj se UEFA do të na lejojë të luajmë

para 3 jave - Tetova Sot

Trajneri i Mançester Sitit, Jose Guardiola i ndau përshtypjet e tij pas fitores së bindshme mbi Brajton (5:0) në ndeshjen e xhiros së 35 të Premier ligës. “Jam i kënaqur nga rezultati dhe nga loja jonë....

Guardiola: Mançester siti siguroi pjesëmarrje në LK në terren, shpresoj se UEFA do të na lejojë të luajmë

para 3 jave - Almakos

Brajton, 12 korrik 2020 (MEDIAL) – Trajneri i Mançester Sitit, Jose Guardiola i ndau përshtypjet e tij pas fitores së bindshme mbi Brajton (5:0) në ndeshjen e xhiros së 35 të Premier ligës. “Jam i kënaqur...

Guardiola: Lojtarët e Manchester Cityt e meritojnë të luajnë në Ligën e Kampionëve

para 3 jave - Zeri

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se lojtarët e tij e meritojnë të luajnë në Ligën e Kampionëve në edicionin e ardhshëm, transmeton “Zeri.info”. Fitorja e djeshme 5:0 ndaj Brightonit ia...

Vendimi i madh për M.City pritet të shpallet të hënën

para 3 jave - LajmiFundit

Pesë muaj më parë, UEFA njoftoi se ka dënuar Manchester Cityn me dy vite mos pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve dhe një gjobë prej 30 milionë euro, pasi kanë shkelur rregullat e fair-play financiar. Manchester...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK