http://kariera.mk

Finlja e Kupës FA, formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea

para një jave - Albsport.mk

Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tjetrës në kuadër të finales së Kupës FA. Për të dy skuadrat fitorja është me rëndësi, pasi do të ishte trofeu i parë këtë edicion (me shumë gjasë i vetmi)....

Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare të finales së madhe të Kupës FA

para një jave - Telegrafi

Arsenali dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe finale të Kupës FA. Rivalët e mëdhenj londinez, Topçinjtë dhe Blutë do të luajnë mes vete për trofeun e Kupës FA, i cili...

Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare të finales së madhe të Kupës FA

para një jave - Medial

Arsenali dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe finale të Kupës FA. Rivalët e mëdhenj londinez, Topçinjtë dhe Blutë do të luajnë mes vete për trofeun e Kupës FA, i cili...

Finalja e FA, Arsenal-Chelsea: Formacionet zyrtare

para një jave - Albeu

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Chelsea . Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tjetrës në kuadër të finales së Kupës FA. Për të dy skuadrat fitorja është me rëndësi,...

Finalja e Kupës FA, Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Arsenal e Chelsea do të përballen sonte nga ora 18:30 në finalen e madhe të FA Cup, shkruan “Zeri.info”. Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ëgt dyja skuadrave. Për të dy skuadrat fitorja...

Finalja e FA Cup: Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Dy rivalët londinez, Arsenal dhe Chelsea do të takohen sot me fillim nga ora 18:30 për të zhvilluar finalen e FA Cup. Cila skuadër që do ta fitonte trofeun e vlefshëm, do të ishte i pari i këtij sezoni....

Formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea

para një jave - GazetaBlic

Arsenal – Chelsea është finalja e madhe e edicionit 2019/2020 në FA Cup. Të dyja skuadrat londineze u përballën mes vete edhe në finalen e madhe të tre viteve më parë, ku më 2017, “topçinjtë” fitonin 2-1...

Kepa portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Iliria News

U ble me shumë bujë, madhe duke thyre gjitha rekordet por sot zhgënjen totalisht. Në verën e vitit 2018,Chelsea theu rekordin botëror në tregun e transferimeve, duke paguar 80 milionë euro për Kepa Arrizabalaga....

Kepa portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Zeri

U ble me shumë bujë, madhe duke thyre gjitha rekordet por sot zhgënjen totalisht. Në verën e vitit 2018,Chelsea theu rekordin botëror në tregun e transferimeve, duke paguar 80 milionë euro për Kepa Arrizabalaga....

U ble për shifër rekord, Kepa portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Albeu

Në verën e vitit 2018,Chelsea theu rekordin botëror në tregun e transferimeve, duke paguar 80 milionë euro për Kepa Arrizabalaga. Në Londër, ata besuan se spanjolli do të jetë një zgjidhje afatgjate, por...

Finlja e Kupës FA, formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea

para një jave - Lajmi.net

Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tjetrës në kuadër të finales së Kupës FA, shkruan lajmi.net. Për të dy skuadrat fitorja është me rëndësi, pasi do të ishte trofeu i parë këtë edicion (me...

Aubameyang kërkoi transferimin tek rivalët e Arsenal!

para një jave - Albasport

Kapiteni i Arsenal, Pierre-Emerick Aubameyang për pak sa nuk u transferua tek skuadra e Chelseas gjatë muajit janar, siç raporton Daily Mail. Raporti tregon se si 31 vjeçari planifikoi transferimin tek...

Finlja e Kupës FA, formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea

para një jave - Zyrtare

Arsenal dhe Chelsea do të vihen përballë njëra tjetrës në kuadër të finales së Kupës FA, shkruan lajmi.net. Për të dy skuadrat fitorja është me rëndësi, pasi do të ishte trofeu i parë këtë edicion (me...

Publikohen formacionet zyrtare nga superfinalja e FA Cup: Arsenal-Chelsea

para një jave - Periskopi

Arsenali dhe Chelsea takohen sot me fillim nga ora 18:30, në finalen e FA Cup, në “ëembley”. Pas një sezoni zhgënjyes në Premier League, Arsenali mund të sigurojë një vend që dërgon në garat evropiane,...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit?

para një jave - Medial

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Njëri prej portierëve më të dobët në histori? Pamjet e Kepas në stërvitje janë thjesht horror

para një jave - Periskopi

Chelsea, me shumë gjasë, do ta ketë në bankën rezervë portierin më të shtrenjtë në botë për ndeshjen finale të FA Cup, kundër Arsenalit, sot pasdite,. Ka qenë një sezon aspak impresiv për Kepa Arrizabalagan,...

Arsenal-Chelsea: Të gjithë sytë sonte nga derbi londinez në finalen e FA Cup

para një jave - Periskopi

Arsenali dhe Chelsea takohen sonte me fillin nga ora 18:30, në finalen e FA Cup për edicionin 2019/20. “Të Kaltërit” tashmë janë kualifikuar në Champions League për sezonin e ardhshëm, por e njëjtë gjë...

Arsenal-Chelsea në Wembley!

para një jave - Gazeta.mk

Të shtunën pasdite (18.30) në kryeqytet përfundon sezoni 2019-20 i futbollit anglez dhe gjithcka do të mbyllet me duelin e zjarrtë Arsenal–Chelsea, prej nga ku do të përcaktohet edhe klubi fitues i trofeut...

Kepa, portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Express.mk

Në verën e vitit 2018,Chelsea theu rekordin botëror në tregun e transferimeve, duke paguar 80 milionë euro për Kepa Arrizabalaga. Në Londër, ata besuan se spanjolli do të jetë një zgjidhje afatgjate, por...

Futbolli anglez mbyllet me finalen e FA Cup, Arsenal-Chelsea!

para një jave - News Tv

Përgatiti: Alked Gjebrea Të shtunën pasdite në kryeqytet përfundon sezoni 2019-20 i futbollit anglez dhe gjithcka do të mbyllet me duelin e zjarrtë Arsenal–Chelsea, prej nga ku do të përcaktohet edhe klubi...

Formacionet e mundshme Arsenal- Chelsea

para një jave - OraInfo

Arsenal – Chelsea, formacionet e mundshme. Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat. Të dy skuadrat do të luftojnë...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit?

para një jave - Almakos

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Finalja e FA Cup, formacionet e mundshme

para një jave - Insajderi

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat. Të dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të vjetër në planet, në rang...

Formacionet e mundshme të finales së Kupës FA mes Arsenalit dhe Chelseat

para një jave - Zeri

Në pasditën e sotme do të luhet finalja e Kupës FA për edicionin 2019/20 që do të jetë edhe ndeshja e fundit për këtë edicion në elitën e futbollit anglez. "Wembley", stadiumi nacional i Anglisë është...

Arsenal – Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - Alsat-M

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat. Të dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të vjetër në planet, në rang...

Arsenal – Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - Medial

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat. Të dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të vjetër në planet, në rang...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Albsport.mk

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Finalja e FA Cup: Arsenali dhe Chelsea duan ta mbyllin sezonin me trofe – formacionet e mundshme

para një jave - Telegrafi

Arsenali dhe Chelsea do të përballen sot (e shtune) në finalen e Kupës FA. Dy rivalët lokalë do të tentojnë të mbyllin edicionin 2019/20 me trofe në takimin që fillon në ora 18:30 në stadiumin “Wembley”....

Aubameyang deshi të kalonte tek Chelsea

para një jave - Insajderi

Sulmuesi i Revolveristëve donte të kalonte tek rivalët e Londrës. Kapiteni i Arsenalit, Pierre-Emericl Aubameyang, për pak sa nuk i është bashkuar Chelseas në janar, sipas Daily Mail, njofton Insajderi....

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Gazeta.mk

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Arteta: Suksesi në FA Cup na rrit besimin, Aubameyang krenar që luan për Arsenalin!

para një jave - SuperSport

Mikel Arteta shfaqet entuziazt para finales së FA Cup. Trajneri i Arsenalit beson shumë te triumfi ndaj Chelsea-t një sukses që mund t’i japë të drejtën Arsenalit të marrë pjesë në Europa League sezonin...

Futbolli anglez mbyllet me finalen e FA Cup, Arsenal-Chelsea në Wembley!

para një jave - Ina

Përgatiti: Alked Gjebrea Të shtunën pasdite në kryeqytet përfundon sezoni 2019-20 i futbollit anglez dhe gjithcka do të mbyllet me duelin e zjarrtë Arsenal–Chelsea, prej nga ku do të përcaktohet edhe klubi...

Ku ndodhet Ozil?

para një jave - Ina

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil do të mungojë në finalen e Kupës FA ndaj Chelseat pasi nuk ndodhet në Britani të Madhe. Ozil ka dështuar të jetë i ftuar nga skuadra e Arsenalit që prej rikthimit të futbollit,...

Kepa, portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Lajmi.net

Në Londër, ata besuan se spanjolli do të jetë një zgjidhje afatgjate, por vetëm dy vjet më vonë, ata dëshpërimisht po kërkojnë një zëvendësim për të. Frank Lampard ka humbur plotësisht durimin me Kepan,...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Medial

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Futbolli anglez mbyllet me finalen e FA Cup, Arsenal-Chelsea në Wembley!

para një jave - SuperSport

Përgatiti: Alked Gjebrea Të shtunën pasdite në kryeqytet përfundon sezoni 2019-20 i futbollit anglez dhe gjithcka do të mbyllet me duelin e zjarrtë Arsenal–Chelsea, prej nga ku do të përcaktohet edhe klubi...

Ozil ndodhet në Turqi, nuk do të jetë i pranishëm në finalen Arsenal - Chelsea

para një jave - Zeri

Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil do të mungojë në finalen e Kupës FA ndaj Chelseat pasi nuk ndodhet në Britani të Madhe. Ozil ka dështuar të jetë i ftuar nga skuadra e Arsenalit që prej rikthimit të futbollit,...

Arteta: Arsenali duhet ta kopjojë mentalitetin e Chelseat

para një jave - Medial

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, beson se skuadra e tij duhet të tentojë ta replikojë mentalitetin fitues që është instaluar në Chelsea gjatë 15 vjetëve të fundit. Topçinjtë do të përballen me Chelsean...

Arteta: Arsenali duhet ta kopjojë mentalitetin e Chelseat

para një jave - Lexo

Topçinjtë do të përballen me Chelsean në stadiumin kombëtar të Anglisë, Ëembley, të shtunën në finale të FA Cup, duke qenë të vetëdijshëm se duhet të fitojnë për ta siguruar një vend në edicionin e ardhshëm...

Lacazette: Fitorja në FA Cup do të na i shpëtonte sezonin

para një jave - Medial

Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette, e ka shprehur besimin e tij se triumfi potencial në finalen e FA Cup kundër Chelseat do ta shpëtonte këtë sezon të Arsenalit. Arsenali e mbylli sezonin 2019/20...

Futbolli anglez mbyllet me finalen e FA Cup, Arsenal-Chelsea në Wembley!

para një jave - Shenja

Të shtunën pasdite në kryeqytet përfundon sezoni 2019-20 i futbollit anglez dhe gjithcka do të mbyllet me duelin e zjarrtë Arsenal–Chelsea, prej nga ku do të përcaktohet edhe klubi fitues i trofeut të...

Arteta: Suksesi në FA Cup na rrit besimin, Aubameyang krenar që luan për Arsenalin

para një jave - KosovaPress

Mikel Arteta shfaqet entuziazt para finales së FA Cup. Trajneri i Arsenalit beson shumë te triumfi ndaj Chelsea-t një sukses që mund t’i japë të drejtën Arsenalit të marrë pjesë në Europa League sezonin...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Lajmi.net

Klopp është i vetmi trajner që ka më shumë fitore sesa humbje në përballjet me trajnerin katalan, me gjermanin numëron nëntë fitore nga 19 takime me Guardiolan, me këtë të fundit, që ka tetë fitore. Një...

Zbulimi i medieve angleze: Auba në janar ishte pranë një transferimi befasues te Chelsea

para një jave - Shprehja

Mediet në Angli raportojnë se kontaktet ishin vënë në emër të sulmuesit të Arsenalit, i cilit ë shtunën do të luajë kundër Chelseas në finalen e Kupës FA. Kërkesat për një pagë të madhe, kanë bërë që ky...

Kepa, portieri më i dobët në histori të Premierligës

para një jave - Zyrtare

Në Londër, ata besuan se spanjolli do të jetë një zgjidhje afatgjate, por vetëm dy vjet më vonë, ata dëshpërimisht po kërkojnë një zëvendësim për të. Frank Lampard ka humbur plotësisht durimin me Kepan,...

Arteta: FA Cup mundësi e shkëlqyer, Aubameyang krenar që luan me Arsenalin

para një jave - ABC News

Arsenal është gati për finalen e FA Cup. Skuadra e Mikel Artetës do të përballet me Chelsea ditën e sotme (18:30). Trajneri beson te suksesi i djemve të tij, teksa ndalet edhe tek e ardhmja e kapitenit...

Formacionet e mundshme të finales Chelsea-Arsenal

para një jave - Sinjali

Chelsea dhe Arsenal do të përballen në finale të FA kupës, përballje kjo e cila pritet të jetë e vështirë për të dyja skuadrat. Te Chelsea në portë pritet të jetë Caballero në vend të Arrizabalagës, transmeton...

Arsenal – Chelsea, formacionet e mundshme

para një jave - KosovaPress

Futbolli anglez do ta mbyll sezonin 2019-2020, me finalen e FA Cup e cila zhvillohet në Wembley, ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat. Të dy skuadrat do të luftojnë për trofeun më të vjetër në planet, në rang...

Zbulimi i medieve angleze: Auba në janar ishte pranë një transferimi befasues te Chelsea

para një jave - Lajmi.net

Mediet në Angli raportojnë se kontaktet ishin vënë në emër të sulmuesit të Arsenalit, i cilit ë shtunën do të luajë kundër Chelseas në finalen e Kupës FA. Kërkesat për një pagë të madhe, kanë bërë që ky...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Almakos

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, insiston se Liverpool i sezonit 2019 dhe 2020, nën drejtimin e Jurgen Klopp, janë kundërshtarët më të fortë që ai është përballur si trajner. Klopp është i vetmi...

Më i fortë Reali i Mourinhos apo Liverpooli i Kloppit? Përgjigjet Guardiola

para një jave - Zyrtare

Klopp është i vetmi trajner që ka më shumë fitore sesa humbje në përballjet me trajnerin katalan, me gjermanin numëron nëntë fitore nga 19 takime me Guardiolan, me këtë të fundit, që ka tetë fitore. Një...

Arteta: Arsenali duhet ta kopjojë mentalitetin e Chelseat

para një jave - Arbresh

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, beson se skuadra e tij duhet të tentojë ta replikojë mentalitetin fitues që është instaluar në Chelsea gjatë 15 vjetëve të fundit. Topçinjtë do të përballen me Chelsean...

Lacazette: Fitorja në FA Cup do të na i shpëtonte sezonin

para një jave - Almakos

Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette, e ka shprehur besimin e tij se triumfi potencial në finalen e FA Cup kundër Chelseat do ta shpëtonte këtë sezon të Arsenalit. Arsenali e mbylli sezonin 2019/20...

Zbulimi i medieve angleze: Auba në janar ishte pranë një transferimi befasues te Chelsea

para një jave - Zyrtare

Mediet në Angli raportojnë se kontaktet ishin vënë në emër të sulmuesit të Arsenalit, i cilit ë shtunën do të luajë kundër Chelseas në finalen e Kupës FA. Kërkesat për një pagë të madhe, kanë bërë që ky...

Lacazette: Fitorja në FA Cup do të na i shpëtonte sezonin

para një jave - Arbresh

Sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette, e ka shprehur besimin e tij se triumfi potencial në finalen e FA Cup kundër Chelseat do ta shpëtonte këtë sezon të Arsenalit. Arsenali e mbylli sezonin 2019/20...

Finalja e Kupës FA – Lampard i pavendosur kë të startojë në portë

para një jave - Shprehja

Nesër, Chelsea i Frank Lampard do të kontestohet në finalen e Kupës FA nga skuadra e Arsenal. Para këtij takimi, Chelsea ka probleme të mëdha në portë, me Kepa Arrizabalaga që nuk po gjen formën më të...

“Aubameyang largohet vetë nëse do ta kërkojnë Real Madridi apo Barcelona”

para një jave - PortaliOnline

Ish lojtari i Gunners beson që sulmuesi i Gabonit nëse qëndron pas ndeshjes se FA Cup në Arsenal do të ishte një aset i madh për këtë skuadër Vazhdimi i kontratës së Pierre-Emerick Aubameyang do të ishte...

Arsenali nesër luan në finale të FA Cup, Ozil ikë në Turqi

para një jave - Medial

Arsenali i ka dhënë sot leje për të udhëtuar në Turqi Ozilit pasi që ai nuk ishte në skuadër për finalen e FA CUP Mesfushori gjermano-turk nuk do të udhëtojë në Wembley me tërë skuadrën e Mikel Artetas...

Lampard kërkon triumfin në Kupë: Dua ta fitojë për lojtarët dhe klubin

para një jave - Telegrafi

Frank Lampard ka bërë një sezon të madh te Chelsea, edhe pse pa pasur mundësi të bëjë transferime në vitin e tij të parë. Chelsea e kishte të bllokuar tregun e transferimeve nga FIFA, ndërsa Lampard është...

Lampard kërkon triumfin në Kupë: Dua ta fitojë për lojtarët dhe klubin

para një jave - Medial

Frank Lampard ka bërë një sezon të madh te Chelsea, edhe pse pa pasur mundësi të bëjë transferime në vitin e tij të parë. Chelsea e kishte të bllokuar tregun e transferimeve nga FIFA, ndërsa Lampard është...

“Si trajner po bën gjëra të mëdha”/ Guardiola flet për Zidane: Do të luftojmë për një vend në çerekfinale…

para një jave - Standard

E vlerëson shumë Real Madridin, por kundërshtarin më të fortë si trajner nominon Liverpool-in aktual, të drejtuar nga Jurgen Klopp. Ndërsa ndodhet në prag të përballjes me “Los Blancos”, kampionët e rinj...

Kërkon trofeun e parë si trajner, Lampard: E dua për djemtë dhe Chelsea

para një jave - ABC News

Frank Lampard mori drejtimin e Chelsea verën e kaluar. Ish-mesfushori ia doli të kualifikojë ekipin e zemrës në Champions League për sezonin e ardhshëm, ndërsa nesër do të tentojë fitimin e FA Cup. Përballë...

Me ”sytë” nga FA Cup, Lampard: Fantastike nëse fitoj trofe në sezonin e parë te Chelsea

para një jave - Newsport

Chelsea dhe Arsenal ”përplasin brirët” nesër mrbëma, në kuadër të finales së FA Cup. Takimi luhet në Wembely dhe fillon në orën 18.30. Trajneri i bluve, Frnak Lampard ka zhvilluar konferencën për shtyp...

Finalja e Kupës FA – Lampard i pavendosur kë të startojë në portë

para një jave - Lajmi.net

Nesër, Chelsea i Frank Lampard do të kontestohet në finalen e Kupës FA nga skuadra e Arsenal. Para këtij takimi, Chelsea ka probleme të mëdha në portë, me Kepa Arrizabalaga që nuk po gjen formën më të...

Lampard: Nuk dua ta fitoj Kupën e Anglisë për vete, por…

para një jave - Telesport

Trajneri i Chelsea-t, Frank Lampard, ka folur në konferencë për shtyp në lidhje me finalen e Kupës së Anglisë që skuadra e tij do t ë luajë të shtunën kundër Arsenal-it. “Natyrisht, kur arrin në finale...

Arsenali synon daljen në Evropë përmes “fa cup-it”

para një jave - Koha.net

Finalja e Kupës FA për këtë edicion do të zhvillohet ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat në “Wembley”. Skuadra e Mikel Artetas mposhti atë të Manchester Cityt që drejtohet nga Guardiola e që ishte kampione...

Finalja e Kupës FA – Lampard i vendosur kë të startojë në portë

para një jave - Lajmi.net

Nesër, Chelsea i Frank Lampard do të kontestohet në finalen e Kupës FA nga skuadra e Arsenal. Para këtij takimi, Chelsea ka probleme të mëdha në portë, me Kepa Arrizabalaga që nuk po gjen formën më të...

Arsenali nesër luan në finale të FA Cup, Ozil ikë në Turqi

para një jave - Almakos

Arsenali i ka dhënë sot leje për të udhëtuar në Turqi Ozilit pasi që ai nuk ishte në skuadër për finalen e FA CUP Mesfushori gjermano-turk nuk do të udhëtojë në Wembley me tërë skuadrën e Mikel Artetas...

Arteta me ”dhimbje koke”, Arsenali vjen me mungesa në finalen e FA Cup

para një jave - Newsport

Arsenal luan nesër mbrëma finalen e FA Cup ndaj Chelseat, me takimin që fillon në orën 18.30. Trajnerin Arteta e shqetësojnë mungesat e shumta, kryesisht për shkak dëmtimesh. Lojtarët të cilët nuk ia kanë...

Pep Guardiola: Jurgen Klopp kundërshtari më i vështirë

para një jave - Insajderi

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka treguar kundërshtarin më të vështirë gjatë karrierës së tij. “Jurgen Kloop është kundërshtari më i vështirë me të cilin jam përballur. Taktikat e tij, janë...

Finalja e Kupës FA – Lampard i pavendosur kë të startojë në portë

para një jave - Zyrtare

Nesër, Chelsea i Frank Lampard do të kontestohet në finalen e Kupës FA nga skuadra e Arsenal. Para këtij takimi, Chelsea ka probleme të mëdha në portë, me Kepa Arrizabalaga që nuk po gjen formën më të...

Arteta: Mos na krahasoni mua dhe Lampard me Klopp dhe Guardiola

para një jave - Shprehja

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, i cili deri vonë ishte asistent i Pep Guardiola, ka parë të krahasohet me këtë të fundit, por edhe me emrin e Jurgen Klopp, para duelit kundër Chelsea të Frank Lampard....

Aubameyang do të largohet nëse kërkohet nga këto dy skuadra

para një jave - Sinjali

Ish-futbollisti i Arsenalit, Charlie Nicholas beson se sulmuesi i rrezikshëm nga Gaboni, Aubameyang, nëse qëndron pas ndeshjes së FA Cup te “Topçinjtë” do të ishte sukses i madh për skuadrën londineze....

“Aubameyang largohet nëse kërkohet nga Barcelona apo Real Madridi”

para një jave - GazetaBlic

Sulmuesi nga Gaboni ka hyrë në 12 muajt e fundit të karrierës. Pierre Emerick Aubameyang ka shkëlqyer në këtë edicion me fanellën e “Gunners”, derisa duket të jetë e vështirë për këta të fundit që ta bindin...

Liverpooli i Kloppit apo Real Madridi i Mourinhos? Guardiola zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

para një jave - Shenja

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola insiston që Liverpooli i Jurgen Klopp në vitin 2019 dhe 2020 janë kundërshtarët më të fortë me të cilët është përballur ndonjëherë si trajner. Klopp është menaxheri...

Arteta: Mos na krahasoni mua dhe Lampard me Klopp dhe Guardiola

para një jave - Lajmi.net

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, i cili deri vonë ishte asistent i Pep Guardiola, ka parë të krahasohet me këtë të fundit, por edhe me emrin e Jurgen Klopp, para duelit kundër Chelsea të Frank Lampard....

Guardiola me fjalë të mëdha për Zidane: E admiroj!

para një jave - Telesport

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për sfidën e kthimit të Champions Leagues kundër Real Madridit. Numri një i stolit të anglezëve fitoi me rezultatin 1-2 në Bernabeu, por madrilenët...

Guardiola: Real Madridi më ndihmoi të bëhem trajner më i mirë

para një jave - Sinjali

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se ndeshjet ndaj Real Madridit sa ishte pjesë e Barcelonës e kanë bërë atë trajner më të mirë. Ai pastaj e pranoi se triumfet e “Los Blancos”, sidomos...

Nëse Real ose Barcelona e kërkon Aubameyang-un, ai do të shkojë

para një jave - Insajderi

Charlie Nicolas beson se nëse Arsenal arrin ta mbajë sulmuesin gabonez në Londër do të jetë sukses po aq i madh sa fitorja e finales në FA Cup. Mbajtja e Pierre-Emerick Aubameyang dhe nënshkrimi i kontratës...

Arteta nuk pranon krahasimin: Nuk jam as Klopp, as Guardiola!

para një jave - Telesport

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka mundësinë të fitojë trofeun e parë me klubin e “Topçinjëve”, pasi do të luajë finalen kundër Chelseas. Numri një i stolit ka vlerësuar Frank Lampard, por nga krahu...

Arteta: Mos na krahasoni mua dhe Lampard me Klopp dhe Guardiola

para një jave - Zyrtare

Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, i cili deri vonë ishte asistent i Pep Guardiola, ka parë të krahasohet me këtë të fundit, por edhe me emrin e Jurgen Klopp, para duelit kundër Chelsea të Frank Lampard....

Guardiola zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

para një jave - News Tv

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola insiston që Liverpooli i Jurgen Klopp në vitin 2019 dhe 2020 janë kundërshtarët më të fortë me të cilët është përballur ndonjëherë si trajner. Klopp është menaxheri...

Befason Guardiola me fjalët ndaj legjendës së Real Madridit: “E admiroj”

para një jave - LajmiFundit

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për sfidën e kthimit të Champions Leagues kundër Real Madridit. Numri një i stolit të anglezëve fitoi me rezultatin 1-2 në Bernabeu, por madrilenët...

Liverpooli i Kloppit apo Real Madridi i Mourinhos? Guardiola zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

para një jave - InfoShqip

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola insiston që Liverpooli i Jurgen Klopp në vitin 2019 dhe 2020 janë kundërshtarët më të fortë me të cilët është përballur ndonjëherë si trajner. Klopp është menaxheri...

Guardiola: Mos prisni befasi taktike, ja si do ta sfidojmë Real Madridin

para një jave - Gazeta Tema

Fushata e Manchester City rinis më 7 gusht, kur të ndeshet me Real Madridin në ndeshjen e kthimit të 1/8 finale të Champions-it. “Qytetarët” e fituan ndeshjen e parë në Madrid, 2-1, para se pandemia e...

Liverpooli i Kloppit apo Real Madridi i Mourinhos? Guardiola zbulon kundërshtarin më të vështirë në karrierë

para një jave - Telegrafi

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola insiston që Liverpooli i Jurgen Klopp në vitin 2019 dhe 2020 janë kundërshtarët më të fortë me të cilët është përballur ndonjëherë si trajner. Klopp është menaxheri...

“Si trajner po bën gjëra të mëdha. Jam i lumtur për të, Zidane e hijeshon futbollin”

para një jave - Telesport

E vlerëson shumë Real Madridin, por kundërshtarin më të fortë si trajner nominon Liverpool-in aktual, të drejtuar nga Jurgen Klopp. Ndërsa ndodhet në prag të përballjes me “Los Blancos”, kampionët e rinj...

Guardiola befason me emrin: Ja kundërshtari im më i fortë si trajner

para një jave - Telesport

Pep Guardiolës iu desh t’i jepte vendin që meriton Liverpool-it, kampion i Premier League në këtë sezon. Vetë ai do të përpiqet të shkojë larg në Ligën e Kampionëve, pasi fitoi (1-2) ndeshjen e parë të...

Guardiola: Mos prisni befasi taktike, ja si do ta sfidojmë Real Madridin

para një jave - Telesport

Fushata e Manchester City rinis më 7 gusht, kur të ndeshet me Real Madridin në ndeshjen e kthimit të 1/8 finale të Champions-it. “Qytetarët” e fituan ndeshjen e parë në Madrid, 2-1, para se pandemia e...

Finalja e FA Cup s’do të jetë e fundit për Aubameyangun në Arsenal

para një jave - Epoka e Re

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është i bindur se finalja e së shtunës në FA Cup nuk do të jetë ndeshja e fundit e sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang me fanellën e Arsenalit. Duke folur para finales...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK