http://kariera.mk

Barça mban topin, Getafe bën golin dhe i shkakton humbjen e parë Koeman-it

para një jave - Top Channel

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe. Trajneri...

La Liga/ Gabon Reali, e ndjek Barcelona

para një jave - Syri.net Kosova

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe. Trajneri...

Real Madridi turpërohet në shtëpi nga ekipi debutues në La Liga

para një jave - Syri.net Kosova

Real Madridi pësoi humbje shokuese në fushën e tij nga Cadiz me rezultatin 0-1. Kampionët në fuqi të Spanjës dështuan të merrnin maksimumin ndaj kundërshtarëve andaluzianë që këtë sezon janë ngjitur në...

Barça zhgënjen përsëri, Getafe e kthen nëntë vite mbrapa

para një jave - Shprehja

Barcelona nuk ka arritur të përfitojë nga humbja e Real Madrid. Katalanasit, në fakt, janë mundur 1-0 në shtëpinë e Getafe-s, që nuk fitonte kundër Barcelona-s në kampionat që nga viti 2011. Messi me shokë...

Zidane shpërthen ndaj skuadrës pas humbjes së parë në kampionat

para një jave - Top Channel

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtur nga Cadizi me rezultat minimal 0-1 në shtëpi, raporton KosovaPress. Pas kësaj disfate, i zhgënjyer është shprehur trajnerin...

Getafe 1-0 Barcelona, notat e lojtarëve

para një jave - Telegrafi

Barcelona është mposhtur nga Getafe me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Katalunasit janë befasuar në udhëtim te Getafe, pasi janë mposhtur vetëm një javë para El Clasicos...

Edhe Barca si Real Madridi, Getafes i mjafton një gol (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Barcelona ka kopjuar Real Madrid duke mos arritur të fitoi në ndeshjen e ditës së sotme. Pas humbjes së madrilenëve, është edhe Barca që mundet minimalisht 1-0 në transfertë ndaj Getafes. Skuadrës vendase...

Getafe e befason Barcelonën, e mposht një javë para El Clasicos

para një jave - Telegrafi

Barcelona është mposhtur nga Getafe me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Katalunasit janë befasuar në udhëtim te Getafe, pasi janë mposhtur vetëm një javë para El Clasicos...

S’ka fitore për Barcelonën, humbet nga Getafe

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 22:54 Barcelona ka humbur me rezultat minimal 1-0 kundër Getafes sonte. Lionel Messi luajti këtë ndeshje për 90-të minuta por që nuk arriti që të ndihmojë skuadrën e tij...

La Liga/ Gabon Reali, e ndjek Barcelona

para një jave - Iliria News

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe. Trajneri...

Zidane shpërthen ndaj skuadrës pas humbjes së parë në kampionat

para një jave - Iliria News

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtur nga Cadizi me rezultat minimal 0-1 në shtëpi. Pas kësaj disfate, i zhgënjyer është shprehur trajnerin Zinedine Zidane, i cili...

Sergio Ramos pëson një dëmtim shtatë ditë para El Clasicos

para një jave - Telegrafi

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka shtuar listën e dëmtimeve në ekipin e Zinedine Zidane pasi ai u detyrua të pushojë në pjesën e dytë në humbjen e tyre 1-0 në La Liga ndaj Cadiz. Zidane do të zhgënjehet...

Humbja e Realit, ja kë po e fajëson Zidane

para një jave - OraInfo

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtuar nga Cadizi, me rezultat 1-0 në Santiago Bernabeu. Trajneri i saj, Zinedine Zidane, ka kritikuar skuadrën e tij për qëndrimin...

Manchester Cityt i mjafton goli i vetëm i Sterling ndaj Arsenalit

para një jave - Syri.net Kosova

Pas një humbjeje dhe një barazimi, Manchester City u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin minimal 1-0 Arsenalin në “Etihad Stadium”, ku kishte edhe një sfidë brenda sfidës mes Guardiolës e Artetës,...

Zidane shpërthen ndaj skuadrës pas humbjes së parë në kampionat

para një jave - Klan Kosova

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtur nga Cadizi me rezultat minimal 0-1 në shtëpi. Pas kësaj disfate, i zhgënjyer është shprehur trajnerin Zinedine Zidane, i cili...

Barcelona turpërohet nga Getafe

para një jave - OraInfo

Barcelona humbet nga Getafe. Barcelona ka humbur me rezultat minimal 1-0 kundër Getafes sonte. Lionel Messi luajti këtë ndeshje për 90-të minuta por që nuk arriti që të ndihmojë skuadrën e tij për ta fituar...

Cadiz ia shkakton humbjen e parë Real Madridit (VIDEO)

para një jave - Albsport.mk

Real Madridi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 1-0 në kuadër të javës së pestë, njofton Insajderi. Ndeshja edhe pse pritej të ishte e lehtë për mbretërit nuk doli ashtu, pasi Cadiz doli...

Humbja e parë për Koeman, Barcelona mposhtet nga Getafe

para një jave - Albasport

Barcelona nuk ka arritur të përfitojë nga humbja e Real Madrid. Katalanasit, në fakt, janë mundur 1-0 në shtëpinë e Getafe-s, që nuk fitonte kundër Barcelona-s në kampionat që nga viti 2011. Messi me shokë...

Milan fiton derbin

para një jave - Klan

Milan fiton derbin Ibra mposht Interin në 3 minuta Milan fiton derbin e parë të sezonit me Inter dhe suksesi i dedikohet Zlatan Ibrahimoviç. Ndoshta është rasti të thuhet se suedezi përmirësohet si vera,...

La Liga/ Gabon Reali, e ndjek Barcelona

para një jave - Syri

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe. Trajneri...

Getafe – Barcelona, notat e lojtarëve| Leo Messi vazhdon të vlerësohet lartë edhe kur skuadra e tij humb

para një jave - GazetaBlic

Getafe e ka bërë befasinë e madhe duke e mposhtur Barcelonën me rezultat 1 me 0. Me golin e shënuar nga penalltia nga Mata kryeqytetasit kanë triumfuar përballë Leo Messit me shokë, përcjell GazetaBlic...

Barcelona pëson humbjen e parë në këtë kampionat

para një jave - Koha.net

Barcelona ka pësuar disfatë mbrëmjen e së shtunës nga Getafe, me rezultat 1-0. Trajneri i skuadrës, Ronald Koeman, pati një formacion sulmues, me Antonie Griezmanin dhe Lionel Messin, por që asnjëri nuk...

Cadiz e mposhtë Real Madridin, ia shkakton humbjen e parë sezonale

para një jave - Insajderi

Real Madridi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 1-0 në kuadër të javës së pestë, njofton Insajderi. Ndeshja edhe pse pritej të ishte e lehtë për mbretërit nuk doli ashtu, pasi Cadiz doli...

Barcelona mposhtet nga Getafe (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Barcelona është befasuar duke u mposhtur nga Getafe me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Serie A. Heroi i kësaj ndeshje ishte Jaime Mata që shënoi golin e fitores për vendasit në...

Fjalët e Piolit pas triumfit në derbi, trajneri tregon bisedën me Ibrën

para një jave - Syri.net Kosova

Stefano Pioli ia doli të rikthejë Milanin te fitorja në derbi në kampionat, pas më shumë se 4 viteve. Pas përfundimit të sfidës, për “Sky Sport”, trajneri i Milanit u shpreh se ishte një fitore e vuajtur...

Barça mban topin, Getafe bën golin dhe i shkakton humbjen e parë Koeman-it

para një jave - SuperSport

Barcelona nuk ia doli të përfitojë nga hapi fals i Realit të Madridit, pasi pikërisht në kryeqytetin spanjoll pësoi humbjen e parë sezonale, teksa u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Getafe. Trajneri...

Barcelona nuk përfiton nga humbja e Raalit, mposhtet nga Getafe

para një jave - Albeu

Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në La Liga. Me rezultatin minimal 1:0, Barcelona ka parë veten të lëshojë tri pikë të rëndësishme në ndeshjen ndaj Getafe . Ishte minuta e 56’ kur Getafe fitoi...

Barça ndjek hapin e Real Madridit, pëson humbje nga Getafe

para një jave - Zeri

Getafe e ka befasuar Barcelonën në përballjen e sontme në kuadër të kampionatin elitar spanjoll, La Liga. Në ndeshjen e zhvilluar në "Coliseum Alfonso Perez", Getafe ka mposhtur Barcelonën me rezultat...

Barcelona imiton Realin, pëson një humbje befasuese ndaj Getafes (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Barcelona nuk përfiton nga humbja e Real Madridit, madje pëson disfatën e parë sezonale nën drejtimin e trajnerit Koeman. Katalanasit u mundën 1-0 nga Getafe në transfertë. Në pjesën e parë Barcelona humbi...

Barça zhgënjen përsëri, Getafe e kthen nëntë vite mbrapa

para një jave - Telesport

Barcelona nuk ka arritur të përfitojë nga humbja e Real Madrid. Katalanasit, në fakt, janë mundur 1-0 në shtëpinë e Getafe-s, që nuk fitonte kundër Barcelona-s në kampionat që nga viti 2011. Messi me shokë...

Pas Real Madridit, dështon edhe Barcelona

para një jave - Sinjali

Barcelona është mposhtur nga Getafe me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm në ndeshje e realizoi Mata nga penalltia në minutën e 56-të, shkruan Sinjali Sportiv. Me këtë humbje, Barcelona mbetet në kuotën...

VIDEO/ Reali merr leksion të mirë nga ekipi i ngjitur në La Liga, kampionët e Spanjës ngrejnë shumë pikëpyetje

para një jave - Panorama

Real Madridi pësoi humbje shokuese në fushën e tij nga Kadizi me rezultatin 0-1. Kampionët në fuqi të Spanjës dështuan të merrnin maksimumin ndaj rivalëve andaluzianë që këtë sezon janë ngjitur në La Liga....

Zidane shpërthen ndaj skuadrës pas humbjes së parë në kampionat

para një jave - RTK

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtur nga Cadizi me rezultat minimal 0-1 në shtëpi. Pas kësaj disfate, i zhgënjyer është shprehur trajnerin Zinedine Zidane, i cili...

Zidane pas humbjes: Ishte lojë e keqe nga ana jonë

para një jave - Koha.net

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtuar nga Cadizi, me rezultat 1-0 në Santiago Bernabeu. Trajneri i saj, Zinedine Zidane, ka kritikuar skuadrën e tij për qëndrimin...

Real Madridi turpërohet në shtëpi nga ekipi debutues në La Liga

para një jave - Syri

Real Madridi pësoi humbje shokuese në fushën e tij nga Cadiz me rezultatin 0-1. Kampionët në fuqi të Spanjës dështuan të merrnin maksimumin ndaj kundërshtarëve andaluzianë që këtë sezon janë ngjitur në...

City, Pep jep lajmin e keq pas fitores me Arsenal-in

para një jave - Telesport

Pep Guardiola, trajneri i Manchester City-t, ka folur për fitoren 1-0 të arritur në kampionat kundër Arsenal-it. “Kemi bërë ndeshjen që kishim parashikuar, për ne ka qenë një fitore shumë e rëndësishme....

Notat e lojtarëve, Real Madridi 0-1 Cadiz: Negredo lojtar i ndeshjes, Modric dështim

para një jave - Telegrafi

Real Madridi Madridi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 1-0 në kuadër të javës së pestë. Kjo ishte humbja e parë e mbretërve në këtë kampionat që erdhi pas një lojë shumë të mirë të Cadiz....

Befasohet Barcelona, Getafe kalon në avantazh

para një jave - Albeu

Pas 45 minutave të para të mbyllura në barazim pa gola. Getafe ka arritur të befasojë Barcelonën në të dytën . Vendasit kanë kaluar në avantazh në minutën e 56' me Mata. /albeu.com/

Fitoi derbin ndaj Interit, këto janë fjalët e Piolit

para një jave - Albeu

Stefano Pioli ia doli të rikthejë Milanin te fitorja në derbi në kampionat, pas më shumë se 4 viteve. Pas përfundimit të sfidës, për "Sky Sport", trajneri i Milanit u shpreh se ishte një fitore e vuajtur...

Getafe kalon në epërsi ndaj Barcelonës!

para një jave - GazetaBlic

Getafe ka kaluar në avantazh ndaj Barcelonës me rezultat 1 me 0. J.Mata ka shënuar nga penalltia në minutën e 57-të, përcjell GazetaBlic . Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Penallti në ndeshjen Getafe - Barcelona

para një jave - Zeri

Getafe ka kaluar në epërsi përballë Barcelonës. Në minutën e 55-të, Mata ka shënuar nga pika e bardhë për rezultatin 1:0 në favor të Barcelonës, shkruan "Zeri.info". Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme...

Man City mposht Arsenalin

para një jave - Insajderi

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier, njofton Insajderi. Ekipi i Pep Guardiolas i është kthyer fitores pas dy...

Video: Getafe shënon kundër Barcelona-s, por shikoni çfarë humb Griezmann

para një jave - Telesport

Antoine Griezmann ka humbur një rast të artë kundër Getafe-s mbrëmjen e sotme. Ndeshja e vlefshme për javën e gjashtë të La Liga-s mund të ishte zhbllokuar në minutën e 30-të të pjesës së parë në favor...

VIDEO/ Ibrahimovic vendos derbin, Lukaku s’i mjafton Interin

para një jave - Syri.net Kosova

Milani rigjen suksesin në derbi pas thuajse 5 vitesh, pasi mposhti Interin 1-2 në një sfidë të vendosur nga Zlatan Ibrahimovic, që shënoi dy herë në portën e Handanovic, duke zhvlerësuar golin e Lukakut...

Getafe – Barcelona, formacionet zyrtare – Koeman me disa ndryshime

para një jave - Telegrafi

Getafe dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Barcelona është mysafire e Getafes në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë në La Liga, takim që zhvillohet...

Cadiz shokon Real Madridin, ia shkakton humbjen e parë sezonale

para një jave - Telegrafi

Real Madridi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 1-0 në kuadër të javës së pestë. Ndeshja edhe pse pritej të ishte e lehtë për mbretërit nuk doli ashtu, pasi Cadiz doli të jetë një skuadër...

Befasi në Madrid, debutuesi mposht kampionin

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 20:35 Skuadra debutuese në La Liga Cadiz ka mppshtur sonte me rezultat 0-1 skuadrën e Real Madridit, kampion i Spanjës. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën...

Golat dhe përmbledhja e ndeshjes Llapi - Drenica në 'Zahir Pajaziti'

para një jave - Zeri

Drenica ka regjistruar fitore të madhe sot në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në kuadër të javës së gjashtë, Drenica mposhti Llapin në stadiumin "Zahir Pajaziti", në Podujevë, shkruan "Zeri.info"....

Man City fiton ndaj Arsenalit me Sterling, Reali gjunjëzohet nga Cadiz

para një jave - Mapo

Manchester City është rikthyer te fitorja në Premier League, pas dy javësh zhgënjyese ku arriti të merrtë vetëm një pikë. Ekipi i Guardiolës fitoi me rezultatin minimal 1-0 përballë Arsenalit, i cili duhet...

Man City mposht Arsenalin në derbin e javës në Ligën Premier

para një jave - Telegrafi

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier. Ekipi i Pep Guardiolas i është kthyer fitores pas dy dështimeve, pasi ka...

Golat dhe përmbledhja e ndeshjes FC Prishtina - Besa në 'Fadil Vokrri'

para një jave - Zeri

Pas disa rezultateve zhgënjyese, FC Prishtina është rikthyer në rrugën e fitoreve. Skuadra që drejtohet nga Zekirija Ramadani ka mposhtur Besën me rezultat të thellë, 4:0 në kuadër të javës së gjashtë...

Pioli: Fitore e rëndësishme, iu tregoj se çfarë më kërkoi Ibra gjatë ndeshj

para një jave - RTK

Trajneri i Milani, Stefano Pioli ka folur pas derbit të fituar kundër Interit me rezultat 1-2 në “Giuseppe Meazza”. “Ishte një fitore e rëndësishme. E kam thënë edhe pas ndeshjes që rezultatit nuk do ta...

City me fitore të ngushtë kundër Arsenalit

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 20:27 Manchester City ka fituar me rezultat të ngushtë kundër Arsenalit në Etihad Stadium. Një gol i shënuar në minutën e 23-të nga Sterling ka vendosur fatin e këtij...

Milani triumfon ndaj Interit

para një jave - Insajderi

Milani ka arritur të fitojë ndaj Interit në derbi me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A, njofton Insajderi. Rivalët e mëdhenj lokal kanë dhuruar një ndeshje të...

​Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit

para një jave - Top Channel

Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit Ashtu siç edhe ishte pritur, Interi dhe Milani kanë zhvilluar një derbi spektakolar në “Giuseppe Meazza” të shtunën, raporton KosovaPress. Në fund, tre pikët...

Getafe – Barcelona, përfundon pjesa e parë| Ky është rezultati pas 45 minutave të parë

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen, Getafe – Barcelona. Rezultati pas 45 minutave të parë është 0 me 0, në një ndeshje të qetë pa shumë raste të krijuara, përcjell GazetaBlic . Leo Messi kishe një...

Inter 1-2 Milan, notat e lojtarëve

para një jave - Telegrafi

Milani ka arritur të fitojë ndaj Interit në derbi me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A. Rivalët e mëdhenj lokal kanë dhuruar një ndeshje të zjarrtë në Derby della...

Messi starton kundër Getafes

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 20:17 Lionel Messi ka startuar sonte kundër Getafes pavarësisht se para tri dite luajti në Bolevi me Argjentinën Barcelona sonte luan kundër Getafes si mysafirë dhe Ronald...

Manchester Cityt i mjafton goli i vetëm i Sterling ndaj Arsenalit

para një jave - Syri

Pas një humbjeje dhe një barazimi, Manchester City u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin minimal 1-0 Arsenalin në “Etihad Stadium”, ku kishte edhe një sfidë brenda sfidës mes Guardiolës e Artetës,...

Pjesa e parë: Barcelona has në vështirësi ndaj Getafes

para një jave - Sinjali

Kanë përfunduar 45 minutat e parë të ndeshjes Getafe-Barcelon, e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Rezultati pas pjesës së parë është 0:0, shkruan Sinjali Sportiv. Rastin më të mirë në këtë pjesëlojë...

Getafe 1:0 Barcelona – notat e lojtarëve

para një jave - Lajmi.net

Skuadra e vogël e Madridit, Getafe, ka mposhtur Barcelonën me rezultat minimal 1:0, shkruan lajmi.net. Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Mata, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë....

Milani triumfon ndaj Interit në Derby della Madoninna, Ibrahimovic hero i Rossonerëve

para një jave - Telegrafi

Milani ka arritur të fitojë ndaj Interit në derbi me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A. Rivalët e mëdhenj lokal kanë dhuruar një ndeshje të zjarrtë në Derby della...

Milano është “kuq e zi”

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 19:59 AC Milan ka thyer tabunë dhe ka fituar në derbin kundër Interit me rezultat 2-1. Kishte disa vite që AC Milan nuk kishte arritur të fitonte por dy golat e veteranit...

Manchester City me fitore të ngushtë kundër Arsenalit

para një jave - OraInfo

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Arsenalit. Manchester City ka fituar me rezultat të ngushtë kundër Arsenalit në Etihad Stadium. Një gol i shënuar në minutën e 23-të nga Sterling ka vendosur fatin...

Ramos tremb Realin, Zidane: Uroj të mos jetë serioze! Humbja? Nuk e shpjegoj dot

para një jave - ABC News

Real Madrid u mposht në shtëpi nga Cadiz me rezultatin e ngushtë 0-1 dhe trajneri Zinedine Zidane nuk mund të japë asnjë shpjegim për atë që i ka ndodhur skuadrës së tij. Gjithsesi francezi kërkon që të...

Fjalët e Piolit pas triumfit në derbi, trajneri tregon bisedën me Ibrën

para një jave - Syri

Stefano Pioli ia doli të rikthejë Milanin te fitorja në derbi në kampionat, pas më shumë se 4 viteve. Pas përfundimit të sfidës, për “Sky Sport”, trajneri i Milanit u shpreh se ishte një fitore e vuajtur...

Drenicasit fitojnë në Llap (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Ndryshe nga kryeqyteti, në Podujevë sot u shënua vetëm një gol. Llapi pësoi humbje si vendas nga Drenica. E për pasojë, mbetet e fundit në tabelë. Kronikë e përgatitur nga gazetari Shpend Spahija. klankosova.tv

I riktheu fitoren Milanit në derbi, flet Pioli: Vuajtëm për tifozët, kur erdhi Ibra në fillim më tha…

para një jave - Panorama

Stefano Pioli ia doli të rikthejë Milanin te fitorja në derbi në kampionat, pas më shumë se 4 viteve. Pas përfundimit të sfidës, për “Sky Sport”, trajneri i Milanit u shpreh se ishte një fitore e vuajtur...

Vendos Sterling, Manchester City mposht me rezultat minimal Arsenalin

para një jave - SuperSport

Pas një humbjeje dhe një barazimi, Manchester City u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin minimal 1-0 Arsenalin në “Etihad Stadium”, ku kishte edhe një sfidë brenda sfidës mes Guardiolës e Artetës,...

Reali zhgënjen në shtëpi, Cadiz e mposht dhe i bashkohet në krye

para një jave - SuperSport

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapongjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në një sfidë ku...

Real Madrid befasohet nga Cadiz

para një jave - OraInfo

Real Madrid është mposhtur nga skuadra debutuese, Cadiz. Skuadra debutuese në La Liga Cadiz ka mppshtur sonte me rezultat 0-1 skuadrën e Real Madridit, kampion i Spanjës. Goli i vetëm në këtë ndeshje u...

Reali i Zidane pëson një humbje turpëruese ndaj Cadiz (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Real Madrid ka pësuar një humbje surprizuese në ndeshjen e radhës në shtëpi përballë ekipit të sapongjitur në La Liga të Cadiz. Ekipi i Zidane është mundur 0-1 në një takim që dukej i lehtë në letër për...

Fitorja me Interin, Pioli modest: Kemi vend për përmirësim, Ibra më kërkoi zëvendësimin

para një jave - ABC News

Milan arriti një fitore shumë të rëndësishme pak çaste më parë kundër Interit në derbi. Të besuarit e Stefano Piolit kaluan me rezultatin 2-1 zikaltrit dhe tashmë e shikojnë veten në krye të renditjes....

Manchester City e mposht Arsenalin

para një jave - RTK

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në derbin e luajtur të shtunën. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierligës dhe rezultatin e vendosir Raheem Sterling...

Dy gola nga Ibrahimoviç, Milan fiton derbin pas 4 vitesh

para një jave - Aktuale

Derbi mes Milanit dhe Interit është fituar nga kuqezinjtë, të cilët pas 4 viteve kanë arritur të mposhtin zikaltrit, me rezultatin 2-1. Ka qenë Zlatan Ibrahimoviç protagonisti kryesor i ndeshjes, i cili...

Pioli frenon entuziazmin pas derbit dhe zbulon kërkesën që i bëri Ibra gjatë ndeshjes

para një jave - Telesport

Trajneri i Milan-i, Stefano Pioli, ka komentuar fitoren e marrë në derbi. “Rezultati i sotëm nuk ndryshon asgjë për sezonin. Jemi të kënaqur, kemi bërë një punë të mirë”. “Është një fitore e rëndësishme...

AC Milan mposht Interin me rezultat 2:1

para një jave - Klan Kosova

Ka përfunduar derbi i zhvilluar ndërmjet skuadrës Inter dhe AC Milan me rezultat 2:1 në favor të kësaj të fundit. Ishte sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq, ai i cili e tundi dy herë rrjetën e Interit...

Manchester City mposht minimalisht Arsenalin

para një jave - Albeu

‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan. Ishte Raheem Sterling ai që në minutën e 23’ shënoi për 1:0, duke bërë që ky gol të jetë vendimtari...

Cadiz bën surprizën, mposht Realin një javë para "El Classicos"

para një jave - Albeu

Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz . Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga. Ishte goli i minutës së 16’ nga Lozano ai që vendosi gjithçka...

Humbje shokuese për Real Madridin, Cadiz triumfon në “Alfredo di Stéfano”

para një jave - GazetaBlic

Real Madridi është mposhtur nga Cadizi i promovuar këtë edicion në La Liga. Cadizi shënoi fitore të madhe ndaj kampionit Real Madrid me rezultat 0 me 1 në transfertë, me golin e vetëm të shënuar nga Lozano...

Pjesa e parë Inter – Milan përfundon me epërsi të Milanit

para një jave - Insajderi

Ndeshja mes Interit dhe Milanit në pjesën e parë ishte e zjarrtë dhe me gola shumë, njofton Insajderi. Pas dy golave të shpejtë të shënuar nga Zlatan Ibrahimovic ku Milani po e dominonte ndeshjen, më pas...

Mësuesi mposht nxënësin, City i falet Sterling ndaj Arsenalit (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Manchester City është kthyer te fitorja në Premier League pasi ka mundur 1-0 Arsenal-in në javën e pestë. Një fitore e rëndësishme për Qytetarët që janë paraqitur në këtë ndeshje pas një humbje dhe një...

Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Milan

para një jave - OraInfo

Inter 1-2 Milan, notat e lojtarëve. Milani ka arritur të fitojë ndaj Interit në derbi me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A. Rivalët e mëdhenj lokal kanë dhuruar...

Cadizi i del “dardhë me bisht” Real Madridit

para një jave - Sinjali

Real Madrid është mposhtur minimalisht 0:1 nga ekipi i inkuadruar këtë edicion në La Liga, Cadiz. Ishte Lozano i cili realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 16-të, shkruan Sinjali Sportiv. Real...

Reali befasohet nga Cadizi në shtëpi (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Cadizi e ka befasuar Real Madridin duke e mposhtur me rezultat 0-1, në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga. Anthony Lozano e shënoi golin e fitores në këtë ndeshje në minutën e 16’, pas asistimit të...

Bie Real Madrid, surpriza e La Liga-s e mposht dhe e kap në krye

para një jave - Telesport

Real Madrid ka pësuar një humbje befasuese në javën e gjashtë të La Liga-s. Skuadra e Zidane, në fakt, është mundur nga Cadiz në shtëpi. Skuadra e ngjitur këtë vit në La Liga e ka nisur shumë mirë sezonin...

Surpriza e javës, Reali mposhtet nga Cadizi me rezultat minimal

para një jave - Albasport

Real Madrid ka pësuar një humbje befasuese në javën e gjashtë të La Liga-s. Skuadra e Zidane, në fakt, është mundur nga Cadiz në shtëpi. Skuadra e ngjitur këtë vit në La Liga e ka nisur shumë mirë sezonin...

Formacionet zyrtare: Getafe – Barcelona

para një jave - Albasport

Getafe dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Barcelona është mysafire e Getafes në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë në La Liga, takim që zhvillohet...

Edhe Barcelona pëson humbje, mposhtet nga Getafe

para një jave - Shenja

Barcelona ka bërë një tjetër hap fals në La Liga. Skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman, Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në La Liga, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 1:0, Barcelona...

Shokohet Real Madridi, mposhtet nga skuadra që u ngrit këtë vit në La Liga

para një jave - Zeri

Real Madridi ka regjistruar humbje zhgënjyese në kuadër të kampionatit elitar spanjoll, La Liga. Skuadra që drejtohet nga Zinedine Zidane ishte nikoqire e Cadizit sonte në "Alfredo di Stefano", shkruan...

Derbi në "Etihad Stadium" i takon Man Cityt

para një jave - Zeri

Kryendeshja e javës së pestë në Premierligën angleze i ka takuar Manchester Cityt. "Qytetarët" janë përballur sonte me Arsenalin në kuadër të javës së pestë në elitën e futbollit anglez, shkruan "Zeri.info"....

Superkundërsulm i City kundër Arsenalit, shënon Sterling

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 18:57 Manchester City është duke avancuar me rezultat 1-0 kundër Arsenalit. Ishte një kundërsulm i shpejt i Arsenalit që arriti të goli në minutën e 23-të të ndeshjes....

VIDEO/ City lë pas zhgënjimet, rikthehet te fitorja kundër Arsenalit

para një jave - ABC News

Manchester City ka lënë pas zhgënjimet e fillimsezonit, si dhe atë humbje 1-5 kundër Leicester Cityt, duke u rikthyer te fitorja në takimin kundër Arsenalit. Djemtë e Guardiolës triumfuan me rezultatin...

VIDEO/ Reali befasohet nga Cadiz në shtëpi, Bayern i jep “dajak” Arminias

para një jave - ABC News

Real Madrid befasohet në shtëpi nga Cadiz, që ka bërë një nisje surprizuese të kampionatit. Miqtë ia dolën të fitojnë me rezultatin e ngushtë 0-1, falë një goli të shënuar nga Lozano pas 16 minutash lojë....

Mësuesi ende para nxënësit, Manchester City mposht Arsenalin

para një jave - Sinjali

Manchester City ka fituar derbin e javës së pestë në Premierligë ndaj Arsenalit. Rezultati i kësaj ndeshje ishte 1:0, shkruan Sinjali Sportiv. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Sterling në pjesën e parë....

Cadizi i del “dardhë me bisht” Real Madridit

para një jave - Sinjali

Real Madrid është mposhtur minimalisht 0:1 nga ekipi i inkuadruar këtë edicion në La Liga, Cadiz. Ishte Lozano i cili realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 16-të, shkruan Sinjali Sportiv. Real...

Manchester City fiton ndaj Arsenalit (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Arsenalit, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë në Premierligë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Raheem Sterling në minutën e 23’. Pas kësaj...

City-it i mjafton një gol kundër Arsenal-it, mësuesi mposht nxënësin

para një jave - Telesport

Manchester City është kthyer te fitorja në Premier League pasi ka mundur 1-0 Arsenal-in në javën e pestë. Një fitore e rëndësishme për Qytetarët që janë paraqitur në këtë ndeshje pas një humbje dhe një...

Manchester City mposht Arsenalin në derbin e javës në Premier League

para një jave - Albasport

Manchester City është kthyer te fitorja në Premier League pasi ka mundur 1-0 Arsenal-in në javën e pestë. Një fitore e rëndësishme për Qytetarët që janë paraqitur në këtë ndeshje pas një humbje dhe një...

Humbje turpëruese për Realin, mposhtet nga Cadiz

para një jave - Shenja

Real Madrid është mposhtur në shtëpinë e vet. Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga....

VIDEO/ Ibrahimovic vendos derbin, Lukaku s’i mjafton Interin

para një jave - Syri

Milani rigjen suksesin në derbi pas thuajse 5 vitesh, pasi mposhti Interin 1-2 në një sfidë të vendosur nga Zlatan Ibrahimovic, që shënoi dy herë në portën e Handanovic, duke zhvlerësuar golin e Lukakut...

VIDEO/ Interi rihap derbin, Lukaku ngushton diferencën e golave

para një jave - Albsport.mk

Interi ka ngushtuar diferencën e golave në derbin me Milanin. Lukaku fut në lojë zikaltrit me golin e shënuar në minutën e 29-të. Momentalisht Milani udhëheq 2-1, pasi më parë ishte Ibrahimovic që shënonte...

Milano ngjyroset kuq e zi, Milan mposht Interin, Ibra fenomen!

para një jave - Albasport

Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj Interit me rezultatin 1-2. Një ndeshje që dhuroi shumë emocione dhe pati shumë dramë në “San Siro”. Sfida ishte me dy fytyra, pasi në pjesën e parë kuqezinjtë ishin...

VIDEO/ Interi rihap derbin, Lukaku ngushton diferencën e golave

para një jave - Syri.net Kosova

Interi ka ngushtuar diferencën e golave në derbin me Milanin. Lukaku fut në lojë zikaltrit me golin e shënuar në minutën e 29-të. Momentalisht Milani udhëheq 2-1, pasi më parë ishte Ibrahimovic që shënonte...

VIDEO/ Ibrahimovic i papërmbajtshëm në derbi, shënon 2 gola brenda 3 minutave

para një jave - Syri.net Kosova

Interi dhe Milani po luajnë në “San Siro” sfidën e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net. Kuqezinjtë shënojnë dy herë radhazi në minutat 13 dhe 16, duke udhëhequr 2-0. Ibrahimovic është...

Derbi është i "kuq", Milani i jep leksion Interit

para një jave - Albeu

Zlatan Ibrahimovic është heroi i ‘Derby della Madonnina’. Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2 në përballjen kundër Inter . Derbi i qytetit të Milanos u vendos nga Zlatan Ibrahimovic, i cili shënoi...

Ibrahimoviç i jep “Djallit” derbin e Madonnina-s

para një jave - Gazeta Tema

As mosha dhe as koronavirusi nuk e ndalin dot. Ibrahimoviç le pas virusin vdekjeprurës, merr 39 vitet që ka mbi shpinë dhe me dygolëshin e tij i jep fitoren Milanit 1-2 përballë rivalëve të përjetshëm...

Milan fiton derbin me Interin, kryeson “Serinë A”

para një jave - NOA

Milani fiton derbin përballë Interit. Takimi i luajtur mbrëmjen e sotme, përfundoi me rezultatin 2-1, në favor të kuqezinjve. Rezultati i këtij takimi u vulos që në pjesën e parë. Golat për kuqezinjtë...

Interi ngushton epërsinë me golin e Lukakut

para një jave - Telegrafi

Ndeshja mes Interit dhe Milanit po del të jetë e zjarrtë dhe me gola shumë. Pas dy golave të shpejtë të shënuar nga Zlatan Ibrahimovic, zikaltërit janë kthyer në lojë. Ka qenë Romelu Lukaku që ka shënuar...

Milani fiton derbin e Madoninës, 1-2 ndaj Interit (Golat)

para një jave - Mapo

Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj Interit me rezultatin 1-2. Një ndeshje që dhuroi shumë emocione dhe pati shumë dramë në “San Siro”. Sfida ishte me dy fytyra, pasi në pjesën e parë kuqezinjtë ishin...

Video: ZLATAN thyen mallkimin, Milani fiton derbin ndaj Interit pas 4 vitesh në Serie A

para një jave - Telesport

Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj Interit me rezultatin 1-2. Një ndeshje që dhuroi shumë emocione dhe pati shumë dramë në “San Siro”. Sfida ishte me dy fytyra, pasi në pjesën e parë kuqezinjtë ishin...

Milani fiton me vështirësi ndaj Interit (VIDEO)

para një jave - Kallxo

“Derby della Madonnina”, i ka takuar Milanit, që ka fituar me rezultat 1-2, ndaj Interit, në kuadër të xhiros së katërt në Serie A. Ndeshjen e nisën mirë mysafirët duke fituar penallti të cilën e humbi...

Getafe 1:0 Barcelona – notat e lojtarëve

para një jave - Zyrtare

Skuadra e vogël e Madridit, Getafe, ka mposhtur Barcelonën me rezultat minimal 1:0, shkruan lajmi.net. Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Mata, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë....

Derbi/ Milano është kuqezi. Milani fiton ndaj Interit

para një jave - Standard

Është mbyllur derbi i Milanos Inter-Milan dhe fituese ka dalë skuadra e drejtuar nga Pioli me rezultatin 1-2. Golat për Milanin  u shënuan nga Zllatan Ibrahimoviç dy herë në minutat13’ dhe 16’ , ndërsa...

Milani shokon Interin me dy gola të shpejtë nga Ibrahimovic

para një jave - Telegrafi

Milani ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Interit në Derby della Madonnina. Është sulmuesi Zlatan Ibrahimovic, i cili ka shënuar në minutën e 13-të për 0-1. Goli i Ibrahimovicit erdhi pas një topi të thyer...

Ibrahimoviçin nuk e ndal mosha, ia fiton Milanit 'Derbin e Madoninës'

para një jave - Zeri

Milani e ka fituar kryendeshjen e javës së katërt në kampionatin elitar italian, Serie A. Në stadiumin "San Siro", Interi dhe Milani janë përballur sonte në "Derbin e Madoninës". Skuadra që drejtohet nga...

Ibra nuk ndalet, shënon edhe golin e dytë për Milan

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 18:23 Zlatan Ibrahimovic pavarësisht viteve është duke shkëlqyer në derbin kundër Interit Pasi që shënoi nga penalltia, Ibrahimovic ka shënuar edhe golin e dytë kësaj...

Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit

para një jave - RTK

Ashtu siç edhe ishte pritur, Interi dhe Milani kanë zhvilluar një derbi spektakolar në “Giuseppe Meazza” të shtunën. Në fund, tre pikët i takuan mysafirëve të cilët e filluan furishëm takimin duke realizuar...

VIDEO/ Përplasje e polemika për një penallti, Zoti i Milanos është Ibra

para një jave - ABC News

Milani ka marrë fitoren e katërt radhazi në Serie A dhe kjo shijon më shumë, pasi i regjistrua në derbi kundër Interit. Triumf me rezultatin 2-1 për skuadrën e Stefano Pioli, që me 12 pikë kryeson kampionatin...

Milan nuk gabon as ndaj Interit, vazhdon veç me fitore këtë edicion

para një jave - Sinjali

Milan ka triumfuar 1:2 ndaj Interit në kuadër të javës së katërt në Serie A. Ibrahimovic shënoi dy herë për Milanin, kurse Lukaku ngushtoi epërsinë për Interin, por që nuk arritën të bënin më shumë. Me...

Manchester City – Arsenal, formacionet zyrtare (FOTO)

para një jave - Albsport.mk

City pa de Bryene kundër Arsenalit. Manchester City e pret sonte në Etihad Stadium Arsenalin me disa mungesa në sulm dhe në mesfushë. Në anën tjetër Arsenal hynë më i përgatitur në këtë ndeshje. Janë publikuar...

Ibrakadabra e huq penalltinë por nga devijimi shënon, AC Milan në epërsi

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 18:18 Zlatan Ibrahimovic ka shënuar nga penalltia për AC Milan Ishte një pasim i mirë për Ibrahimovicin që depërtoi në zonë dhe Kolarov e rrëzoi në zonë Ibrahimovic. Lexo...

Formacionet zyrtare: Getafe - Barcelona

para një jave - Zeri

Getafe do të përballet sonte me Barcelonën në kuadër të kampionatit elitar spanjoll, La Liga. Në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë, Barcelona është mysafire e Getafes, shkruan "Zeri.info". Para fillimit...

Getafe-Barcelona, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Barcelona do të ketë punë me Getafen në xhiron e gjashtë në La Liga. Tashmë janë publikuar edhe formacionet startuese, kurse futbollisti më i mirë në botë, Lionel Messi do të startojë nga fillimi. Ai ishte...

Chelsea 3-3 Southampton, notat e lojtarëve

para një jave - Telegrafi

Chelsea nuk ka arritur të mbajë epërsinë ndaj Southamptonit dhe në fund ka barazuar 3-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier. Blutë e Londrës nuk kanë arritur t’i kthehen fitoreve...

Cadiz shokon Real Madridin në 45 minutat e para (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Real Madrid e ka mbyllur në disavantazh pjesën e parë kundër Cadiz. Në minutën e 16-të, Anthony Lopez i shkëputet mjaft mirë mbrojtjes madrilene dhe më pas e ka të thjeshtë për ta kaluar topin mbi portierin.

Dështon prapë Chelsea, barazon me Southamptonin

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 18:04 Chelsea ka dështuar në Stamford Bridge sonte ku ka barazuar me Southamptonin. Skuadra e Frank Lampard kaloi me dy gola epërsi në fillim të ndeshjes, por Southampton...

Lampard flet për gabimin fatal të Kepas ndaj Southamptonit

para një jave - RTK

Lampard flet për gabimin fatal të Kepas ndaj Southamptonit Trajneri i Chelseat Frank Lampard ka dalur në konferencë për media pas barazimit të papritur ndaj Southamptonit, me rezultat 3-3 në “Stamford...

Chelsea bie në fund, barazon me Southamptonin në trilerin e gjashtë golave

para një jave - Telegrafi

Chelsea nuk ka arritur të mbajë epërsinë ndaj Southamptonit dhe në fund ka barazuar 3-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier. Blutë e Londrës nuk kanë arritur t’i kthehen fitoreve...

Werner, i pakënaqur: Nuk mund të fitojmë kështu

para një jave - Telesport

Ka shënuar dy gola, të parët në Premier League qëkur ka shkuar te Chelsea, por Timo Werner nuk mund të jetë shumë i kënaqur. Blutë, në fakt, kanë barazuar 3-3 në shtëpi kundër Southampton, duke e pësuar...

Manchester City – Arsenal, përfundon pjesa e parë

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen, Manchester City – Arsenal. Rezultati pas 45 minutave të parë është 1 me 0 në të mirë të skuadrës së Pep Guardiolas, përcjell GazetaBlic. Rahem Sterling e ka shënuar...

Pjesa e parë: Rezultat befasues në ndeshjen Real Madrid-Cadiz

para një jave - Sinjali

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Real Madrid-Cadiz e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Rezultati pas 45 minutave të parë është 0:1 për Cadiz, shkruan Sinjali Sportiv. Golin për mysafirët e...

Ibrahimoviq shënon dy gola kundër Interit

para një jave - Klan Kosova

Skuadra AC Milan është duke e mposhtur Interin me rezultat 2:0. Golin e parë të këtij takimi e ka realizuar sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq, në minutën e 13-të, njofton Klan Kosova. Vetëm pas tre minutave,...

Man City – Arsenal, formacionet zyrtare të derbit të javës në Ligën Premier

para një jave - Telegrafi

Manchester City dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë nikoqir të Topçinjve në ndeshjen derbi të javës së pestë në Ligën Premier,...

City pa de Bryene kundër Arsenalit, formacionet zyrtare

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 17:37 Manchester City e pret sonte në Etihad Stadium Arsenalin me disa mungesa në sulm dhe në mesfushë. Në anën tjetër Arsenal hynë më i përgatitur në këtë ndeshje. Janë...

Video: Real-Cadiz, miqtë realizojnë me një aksion perfekt

para një jave - Telesport

Real Madrid-Cadiz, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të La Ligas-s, është zhbllokuar në minutën e 16-të. Kanë qenë miqtë ata q ë kanë kaluar në avantazh me Lozano-n. Sulmuesi ka finalizuar me një goditje...

Video: City-Arsenal 1-0, Leno nuk bën dot mrekullinë edhe ndaj Sterling

para një jave - Telesport

Është zhbllokuar super ndeshja e Premier League mes Manchester City-t dhe Arsenal-it. Kanë qenë Qytetarët që kanë kaluar në avantazh në minutën e 23-të. Autori i golit ka qenë Sterling që ka mposhtur Leno-n...

FOTO/ Inter-Milan, formacionet zyrtare. Ja si do të rreshtohen ekipet në derbi

para një jave - Syri.net Kosova

Interi dhe Milani do të përballen mes tyre në “San Siro” në orën 18:00, në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net. Të dy ekipet janë në formë të mirë në këtë fillim kampionati,...

Mbyllet në avantazhin e "kuqezinjve" pjesa e parë në derbin e Milanos

para një jave - Albeu

Janë mbyllur 45 minutat e para në derbin e Milanos , me kuqezinjtë në avantazhin minimal. Ndeshje u zhbllokua në minutën e 12' me Ibrahimovic që arriti të mposhtë Handanovic në tentativën e dytë. Do të...

Man.City zhbllokon rezultatin ndaj Arsenalit

para një jave - Albeu

Manchester City ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Arsenalit. Për " citizens " ka shënuar Sterling në minutën e 24'. /albeu.com/

Real Madridi befasohet nga Cadiz, "miqtë" në avantazh

para një jave - Albeu

Reali është befasuar nga Cadiz . Miqtë kanë arritur të zhbllokojnë rezultatin në minutën e 16' me Lozanon. /albeu.com/

Mbrotja e Chelsea qesharake, barazon Southampton

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 17:20 Southampton ka barazuar rezultatin në 2-2 Goli i dytë ka ardhur pas një gabimi qesharak të mbrojtjes se Chelsea. Lexo Edhe: Havertz rikthen epërsinë për Chelsea...

Havertz rikthen epërsinë për Chelsea

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 17:24 Chelsea ka rikthyer epërsinë kundër Southampton Pas barazimit të Adams ka shënuar blerja tjetër e Chelsea, Kai Havertz që shënoi në minutën e 59-të. /GazetaExpress/...

Shënohet goli i parë në ndeshjen Man City - Arsenal

para një jave - Zeri

Është shënuar goli i parë në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Arsenalit. Në minutën e 24-t, Sterling ka shënuar për epërsinë e vendasve 1:0, shkruan "Zeri.info". Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për...

Cafizi e befason Real Madridin në "Alfredo di Stefano"

para një jave - Zeri

Cadizi e ka befasuar Real Madridin në ndeshjen e sontme. Në minutën e 16-të, Lozano e ka shënuar golin e parë për 0:1, shkruan "Zeri.info". Ndeshja që po luhet në "Alfredo di Stefano", është e vlefshme për La Ligën. /Zeri.info

VIDEO/ Arsenali reziston pak, Manchester City kalon në avantazh

para një jave - ABC News

Manchester City-Arsenal është kryendeshja e javës në Premier League dhe kjo sfidë, ka nisur e zjarrtë. Pas 20 minutave të para, ku të dyja skuadrat patën rastet e tyre për të shënuar, ishte Sterling që...

Milani e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Interit (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Milani e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1-2, ndaj Interit, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në Serie A. Zlatan Ibrahimovic i shënoi dy gola të shpejtë në minutat e 12’ dhe 16’ për Milanin....

Java e befasive në La Liga – Barcelona bie ndaj Getafes

para një jave - Zyrtare

Skuadra e drejtuar nga Ronald Koeman, Barcelona ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në La Liga, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 1:0, Barcelona ka parë veten të lëshojë tri pikë të rëndësishme...

Inter-Milan, formacionet zyrtare

para një jave - Insajderi

Kampionati italian, Serie-A, sonte, me fillim nga ora 18:00, sjell derbin më të madh lokal, ndërmjet Interit dhe Milanit i cili zhvillohet në “Giuseppe Meazza”, njofton Insajderi. Të dy skuadrat vijnë...

Ndeshja e “çmendur”, Milan e mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Interit

para një jave - Sinjali

Kanë përfunduar 45 minutat e parë të ndeshjes Inter-Milan, e vlefshme për javën e katërt në Serie A. Rezultati pas kësaj pjese është 1:2 për Milanin, shkruan Sinjali Sportiv. Ibrahimovic me dy gola dhe...

Video: Real shmang golin falë një ndërhyrje të pabesueshme të Ramos

para një jave - Telesport

Real Madrid ka shpëtuar nga një gol i sigurt falë ndërhyrjes së pabesueshme të kapitenit Ramos. Cadiz, kundërshtarja e madrilenëve në javën e gjashtë të La Liga-s, ka patur një rast të pastër me Negredo-n...

​Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

para një jave - Top Channel

Kampionati italian, Serie-A, sonte, me fillim nga ora 18:00, sjell derbin më të madh lokal, ndërmjet Interit dhe Milanit i cili zhvillohet në “Giuseppe Meazza”. Të dy skuadrat vijnë nga rezultatet pozitive...

Interi ngushton rezultatin ndaj Milanit

para një jave - Albeu

Interi ka arritur të ngushtojë rezultatin ndaj Milanit . Lukaku ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 29'. /albeu.com/

Live/ Milani i papërmbajtshëm, ndëshkon Interin dy herë në tre minuta

para një jave - Standard

Po luhet në këto momnte  derbi i Milanos Inter-Milan, ku ekipi kuqzi ka shënuar dy herë në 3 minuta me autor Ibrahimoviç. Por në minutëb e 29’ Interi ka ngushtuar rezultatin me anë të Lukakut.

VIDEO/ Romelu Lukaku i përgjigjet Ibrës, hapet derbi i Milanos

para një jave - ABC News

Inter-Milan ka marrë vëmendjen e gjithë sportdashësve sot. Në “San Siro” skuadrat kanë zbritur të motivuara dhe duan të marrin maksimumin e pikëve, pavarësisht faktit që kjo përballje luhet pa praninë...

VIDEO/ Interi rihap derbin, Lukaku ngushton diferencën e golave

para një jave - Syri

Interi ka ngushtuar diferencën e golave në derbin me Milanin. Lukaku fut në lojë zikaltrit me golin e shënuar në minutën e 29-të. Momentalisht Milani udhëheq 2-1, pasi më parë ishte Ibrahimovic që shënonte...

Kthehet në lojë Interi, Lukaku ngushton epërsinë

para një jave - Sinjali

Tre gola për gjysmë ore lojë. Kjo i ka hije një derbi të madh siç është ai mes Interit dhe Milanit. Në minutën e 30-të, Romelu Lukaku ka ngushtuar epërsinë e Milanit, pas një aksioni model të vendasve....

Zhbllokohet derbi, Milani kalon në avantazh

para një jave - Albeu

Është zhbllokuar derbi mes Interit dhe Milanit. "Kuqezinjtë" kanë kaluar në avantazh fal një penalltie të ekzekutuar nga Ibrahimovic në minutën e 12'. /albeu.com/

Nuk përmbahet Milani, shënon edhe golin e dytë

para një jave - Albeu

Pas golit të avantazhit, Milani ka shënuar edhe golin e dytë me të njëjtin autor, Zlatan Ibrahimovic . Goli do të vinte falë një kundërsulmi "vrastar" në minutën e 14'. /albeu.com/

Reali rrëshqet në Cadiz, humbje turpëruese për ekipin e Zidanit

para një jave - Shenja

Real Madrid është mposhtur në shtëpinë e vet. Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga....

Spektakël në Serie A, Lukaku shënon për Interin, rihapet sfida

para një jave - GazetaBlic

Inter e ka ngushtuar rezultatin ndaj Milanit në 2 me 1. Romelu Lukaku ka shënuar në minutën e 28, përcjell GazetaBlic . Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Barcelona pëson humbje shokuese nga Getafe me Messin në fushë

para një jave - Periskopi

Getafe ka arritur ta shokojë Barcelonën si nikoqire, duke e mposhtur me rezultat minimal, 1-0. Golin e vetëm të ndeshjes e realizoi Mata në minutën e 56-të nga penalltia. Përkundër shumë rasteve, gola...

Getafe e befason Barcelonën, e mposht një javë para El Clasicos

para një jave - Arbresh

Barcelona është mposhtur nga Getafe me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në La Liga. Katalunasit janë befasuar në udhëtim te Getafe, pasi janë mposhtur vetëm një javë para El Clasicos...

Inter – Milan, formacionet zyrtare të Derby della Madonnina

para një jave - Telegrafi

Interi dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Nerazzurrët janë nikoqir të rivalëve Rossoner në ndeshjen e vlefshme për javën e katër në Serie A, takim që...

Rama: Futbollistët dhanë gjithçka, fitore e merituar

para një jave - Telegrafi

Drenica ka marrë një fitore të madhe me rezultat 1:0 ndaj Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Hysen Tahiri në minutën e 53-të të ndeshjes. Pas ndeshjes...

Pas Realit, edhe Barcelona pëson disfatë të papritur

para një jave - KosovaPress

Barcelona ka pësuar disfatë të pa pritur nga Getafe në udhëtim me rezultat minimal 1-0, raporton KosovaPress. Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman hyri në lojë me një formacion sulmues, të udhëhequr nga...

VIDEO/ Derbi i çmendur, Ibra çmonton Interin për katër minuta

para një jave - ABC News

Inter-Milan ka marrë vëmendjen e gjithë sportdashësve sot. Në “San Siro” skuadrat kanë zbritur të motivuara dhe duan të marrin maksimumin e pikëve, pavarësisht faktit që kjo përballje luhet pa praninë...

Ibrahimovic i shënon dy gola për tre minuta ndaj Interit (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Milani është duke e mposhtur Interin me rezultat 0-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në Serie A. Ibrahimovic fillimisht e humbi penalltinë të cilën ia priti Handanovic, por shënoi nga topi i kthyer....

VIDEO/ Ibrahimovic i papërmbajtshëm në derbi, shënon 2 gola brenda 3 minutave

para një jave - Syri

Interi dhe Milani po luajnë në “San Siro” sfidën e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net. Kuqezinjtë shënojnë dy herë radhazi në minutat 13 dhe 16, duke udhëhequr 2-0. Ibrahimovic është...

“Ibracadabra”, Milan shënon edhe golin e dytë ndaj Interit

para një jave - Sinjali

AC Milan ka kaluar në epërsi të dyfishtë ndaj Interit. Ishte sërish Ibrahimovic i cili shënoi golin e dytë në derbi në minutën e 20-të. 📽️ GOOOOAL ZLATTANNN ANCORRAA LUIII IBBRAAHHIIMOOVVIICCC pic.twitter.com/AMpCw7dVTT...

VIDEO/ Barcelona “kopjon” Real Madridin, Getafes i mjafton një penallti

para një jave - Newsport

Barcelona ka kopjuar Real Madrid duke mos arritur të fitoi në ndeshjen e ditës së sotme. Pas humbjes së madrilenëve, është edhe Barca që mundet minimalisht 1-0 në transfertë ndaj Getafes. Skuadrës vendase...

Përsëri ai, gjithmonë ai – IBRAHIMOOOOOOOOVIC

para një jave - GazetaBlic

Milani e ka dyfishaur rezultatin ndaj Interit me rezultat 2 me 0. Zlatan Ibrahimovic ka shënuar përsëri në minutën e 16, përcjell GazetaBlic . ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Milani e nis mrekullueshëm derbin ndaj Interit, Ibrahimovic realizon pas dy tentimeve!

para një jave - GazetaBlic

AC Milan ka kaluar në avantazh ndaj Interit me rezultat 0 me 1. Golin e ka shënuar Ibrahimovic nga penalltia, përcjell GazetaBlic . Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Southampton ngushton epërsinë

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 16:46 Southampton ka ngushtuar epërsinë kundër Chelsea Ka shënuar në minutën e 43 sulmuesi i Southampton, Danny Ings. /GazetaExpress/ Lexo Edhe: Edhe një supergol i Werner

'Shpërthen' ndeshja mes Interit dhe Milanit, shënohen dy gola të shpejtë

para një jave - Zeri

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen mes Interit dhe Milanit. Fillimisht, në minutën e 13-të, Zlatan Ibrahimovic ka realizuar për epërsinë e parë të Milanit, shkruan "Zeri.info". Tre minuta më vonë,...

Ibrahimovic “nënshtron” derbin, Milan në epërsi ndaj Interit

para një jave - Sinjali

AC Milan ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Interit në derbin e madh italian. Ishte Ibrahimovic i cili e fitoi një penallti në minutën e 11-të. Handanovic arriti t’ia priste penalltinë, por pas topit...

Fund dramatik në ndeshjen Chelsea – Southampton (VIDEO)

para një jave - Kallxo

Southamptoni e ka marrë një barazim në fundin e ndeshjes, duke barazuar me rezultat 3-3, ndaj Chelseat, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë në Premierligë. Në minutën e 15’ u zhbllokua ndeshja, duke...

Video: ZLATAAAAAN!!!! Milani zhbllokon derbin me golin e suedezit

para një jave - Telesport

Milani ka zhbllokuar shumë shpejt derbin ndaj Interit me një gol të Zlatan Ibrahimovicit. Suedezi ka kthyer në gol një penallti në minutën e 12′ të sfidës. Goditja e tij u prit fillimisht nga portieri...

Video: ZLATAAAAAN!!!! Milani zhbllokon derbin me golin e suedezit

para një jave - Shprehja

Milani ka zhbllokuar shumë shpejt derbin ndaj Interit me një gol të Zlatan Ibrahimovicit. Suedezi ka kthyer në gol një penallti në minutën e 12′ të sfidës. Goditja e tij u prit fillimisht nga portieri...

Chelsea zhgënjen përsëri, Blutë barazojnë me Southampton

para një jave - Albasport

Chelsea ka shpërdoruar fitoren kundër Southampton në javën e pestë të Premier League. Blutë kanë siguruar një avantazh 2-0 në 28 minutat e para me dy gola të Werner, por miqtë kanë arritur të barazojnë...

Werner shkëlqen, Kepa zhgënjen, Chelsea ndalet nga Southampton

para një jave - SuperSport

Timo Werner zhvillon ndeshjen më të mirë që kur është bërë pjesë e Chelseat, pasi ia doli të shënojë dy gola dhe të asistojë të tretin, por mbrojtja dhe portieri Kepa zhgënjyen sërish dhe skuadra e Lampard...

Turpërohet Real Madridi, e mposhtë skuadra e vogël, Cadiz

para një jave - Albinfo

Skuadra e Real Madrid ka pësuar humbje befasuese. Ata janë mposhtur me rezultat 0:1 nga skuadra e inkuadruar këtë sezon në La Liga, Cadiz, transmeton Indeksonline. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoj Lozano...

Ramadani i kënaqur me fitoren ndaj Besës: Krijuam shumë dhe shënuam, testi i vërtetë në mesjavë

para një jave - Telegrafi

Prishtina e ka mbyllur me sukses ndeshjen e xhiros së gjashtë kampionale, derisa është rikthyer te fitoret pas përballjes me Besën, ekip të cilin e mposhti me rezultat të thellë 4-0. Kryeqytetasit shënuan...

Edhe një supergol i Werner

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 16:37 Timo Werner ka shënuar edhe golin e dytë për Chelsean Pasi depërtoi në zonë duke dribluar disa lojtarë dhe shënuar gol, Werner ka shënuar edhe golin e dytë, i cili...

John: Më duheshin këto gola për të rikthyer vetëbesimin

para një jave - Zeri

FC Prishtina ka regjistruar fitore të thellë sot kundër Besës, duke mposhtur skuadrën pejane në stadiumin "Fadil Vokrri", në kryeqytet. Në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Superligës së Kosovës,...

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit

para një jave - RTK

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final. Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit,...

Werner dhe Havertz shënojnë dhe shkëlqejnë, por Chelsea sërish nuk fiton (VIDEO)

para një jave - Koha Jone

Chelsea nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 3-3 kundër Southampton. Pavarësisht faktit se dy blerjet e reja nga Bundesliga, Werner dhe Havertz kanë gjetur rrugën e rrjetës, sërish Blutë e Londrës...

Tri pikë të mundimshme por me rëndësi të madhe për Man City nga ndeshja kundër Arsenal

para një jave - Lajmi.net

‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan, shkruan lajmi.net. Ishte Raheem Sterling ai që në minutën e 23’ shënoi për 1:0, duke bërë që ky gol...

Cadiz shokon të gjithë, fiton në udhëtim kundër Real Madrid

para një jave - Lajmi.net

Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga. Ishte goli i minutës së 16’ nga Lozano ai...

Zidane shpërthen ndaj skuadrës pas humbjes së parë në kampionat

para një jave - KosovaPress

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë këtë edicion në La Liga duke u mposhtur nga Cadizi me rezultat minimal 0-1 në shtëpi, raporton KosovaPress. Pas kësaj disfate, i zhgënjyer është shprehur trajnerin...

Chelsea-Southampton 3-3, mbrojtja i heq fitoren ekipit të Lampard

para një jave - Telesport

Chelsea ka shpërdoruar fitoren kundër Southampton në javën e pestë të Premier League. Blutë kanë siguruar një avantazh 2-0 në 28 minutat e para me dy gola të Werner, por miqtë kanë arritur të barazojnë...

Ndeshje e "çmendur", Chelsea - Southapmton mbyllet në barazim

para një jave - Albeu

Chelsea nuk ka arritur më shumë sesa një barazim kundër Southampton . Ndonëse ishte dy herë në epërsi në ndeshjen kundër Southampton , Chelsea ka arritur vetëm një barazim me rezultatin 3:3. Timo Werner...

Chelsea shokohet në fund të ndeshjes nga Southampton, paraqitje fantstike nga Werner e Havertz

para një jave - GazetaBlic

Chelsea nuk ka arritur fitore ndaj Southampton në një ndeshje shumë të luftuar dhe të përcaktuar në minutat e fundit. Djelmoshat e Frank Lampard nuk kanë arritur më shumë se një barazim 3 me 3 përcjell...

Drama mes Chelseat dhe Southamptonit mbyllet baras

para një jave - Zeri

Chelsea nuk ka arritur të nxjerrë asgjë më shumë se një barazim kundër Southamptonit. Në kuadër të javës së pestë në Premierligën angleze, Chelsea ishte nikoqire e Southamptonit, shkruan "Zeri.info". Në...

VIDEO/ Shkëlqimi i Werner e Havertz shkon dëm, Chelsea ndalet në shtëpi

para një jave - ABC News

Chelsea nuk ka marrë dot më shumë se një pikë në Premier League, pasi është ndalur me rezultatin 3-3 nga skuadra e Southampton. Djemtë e Lampard bënë një ndeshje shumë të mirë në sulm, por mbrojtja “futi...

Manchester City – Arsenal, formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

City pa de Bryene kundër Arsenalit. Manchester City e pret sonte në Etihad Stadium Arsenalin me disa mungesa në sulm dhe në mesfushë. Në anën tjetër Arsenal hynë më i përgatitur në këtë ndeshje. Janë publikuar...

Shënohet goli i parë në ndeshjen Getafe-Barcelona -video

para një jave - KosovaPress

Getafe ka kaluar në epërsi ndaj Barcelonës, në ndeshjen e cila është e vlefshme për kampionatin spanjoll La Liga, raporton KosovaPress. Golin e avantazhit për vendasit e realizoi nga pika e bardhë Mata...

“Terr” në fund për Chelsean, Southampton fiton një pikë të artë

para një jave - Sinjali

Ka përfunduar ndeshja mes Chelseas dhe Southamptonit, e vlefshme për javën e pestë në Premierligë. Rezultati në fund të ndeshjes ishte i barabartë, 3:3, shkruan Sinjali Sportiv. Werner me dy gola krijoi...

Dridhet Barcelona, Getafe në epërsi

para një jave - Periskopi

Getafe ka kaluar në epërsi si nikoqire e Barcelonës, në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë. Mata ka realizuar nga penalltia në minutën e 56-të. Shikoni golin më poshtë. /Periskopi.com/ Shpërndaje në:

Shokohet Chelsea, Southampton shënon golin e tretë në minutat e fundit

para një jave - GazetaBlic

Southampton e ka shokuar Chelsean duke e barazuar rezultatin në fund të ndeshjes. Në minutat shtesë rezultati është barazuar në 3 me 3. Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Milan fiton ‘Derby della Madonnina’ – Ibrahimovic gjunjëzon Interin dhe vesh qytetin ‘Kuq e Zi’

para një jave - Lajmi.net

Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2 në përballjen kundër Inter, shkruan lajmi.net. Derbi i qytetit të Milanos u vendos nga Zlatan Ibrahimovic, i cili shënoi dy gola. Fillimisht, Ibra shënoi në minutën...

Formacionet zyrtare: Getafe – Barcelona

para një jave - Lajmi.net

Katalanët luajnë në udhëtim kundër Getafe, në kuadër të La Liga, shkruan lajmi.net. Barcelona e Ronald Koeman synon tri pikët, pas barazimit të xhiros së kaluar. Getafe do të tentojë që me avantazhin e...

Werner vallëzon në mbrojtjen e Southampton, Chelsea në epërsi

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 16:20 Chelsea ka kaluar në epërsi kundër Southampton Ka qenë Timo Werner që ka shënuar golin e parë për Blutë e Londrës, pasi bëri një depërtim të mirë dhe pasi i dribloi...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Arsenal

para një jave - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Arsenal, që luhet në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Pep Guardiola në këtë ndeshje nuk mund të llogaris në Kevin De Bruyne i...

Milani mposht Interin në derbin e madh

para një jave - Shenja

Ka përfunduar derbi i zhvilluar ndërmjet skuadrës Inter dhe AC Milan me rezultat 2:1 në favor të kësaj të fundit. Ishte sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq, ai i cili e tundi dy herë rrjetën e Interit...

Manchester City - Arsenal, formacionet zyrtare

para një jave - Albeu

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Arsenal . Manchester City pret Arsenalin, për derbin e javës së pestë në Premierligë. ‘Citizens’ synojnë rikthimin te fitorja, pas dy gabimeve...

Arsenali në krye me Granit Xhakën sfidon sonte Man Cityn: Formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Manchester City dhe Arsenali do të përballen sonte mes vete në kuadër të kryendeshjes së javës në Premierligën angleze. Në "Etihad Stadium", Manchester City është nikoqir i Arsenalit në kuadër të javës...

Derbi është i Milanit, Ibra i dhuron tre pikët

para një jave - Lexo

Ka përfunduar me fitoren e ekipit të drejtuar nga Stefano Pioli, Derbi mes Interit dhe Milanit. Zllatan Ibrahimoviç ishte ai që kaloi Milanin në avantazh me dy gola që në 15 minutat e pjesës së parë. Suedezi...

FOTO/ Inter-Milan, formacionet zyrtare. Ja si do të rreshtohen ekipet në derbi

para një jave - Syri

Interi dhe Milani do të përballen mes tyre në “San Siro” në orën 18:00, në sfidën e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net. Të dy ekipet janë në formë të mirë në këtë fillim kampionati,...

Manchester City – Arsenal, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Manchester City-Arsenal është super derbi i javës së pestë në Premierligë. Manchester City e ka nisur keq sezonin me 4 pikë pas tri ndeshjeve, duke u renditur në pozitën e 14-të. Në anën tjetër, Arsenal...

Video: Çfarë gafash nga Chelsea! Havertz e kthen në avantazh

para një jave - Telesport

Chelsea ka parë t’i zhduket avantazhi i dyfishtë i krijuar falë dygolëshit të Werner. Ings ka ngushtuar diferencat për Southampton në fundin e pjesë së parë, ndërsa Adams ka barazuar në minutën e 57-të...

Tri pikë të mundimshme por me rëndësi të madhe për Man City nga ndeshja kundër Arsenal

para një jave - Zyrtare

‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan, shkruan lajmi.net. Ishte Raheem Sterling ai që në minutën e 23’ shënoi për 1:0, duke bërë që ky gol...

E pabesuseshme se çfarë goli ka pranuar Chelsea, portieri Kepa bëhet viral në rrjetet sociale

para një jave - GazetaBlic

Po zhvillohet ndeshja në Premier League në mes Chelseas dhe Southamptonit. Rezultati momental është 3 me 2 në të mirë të Chelseas kur po zhvillohet minuta e 73′, përcjell GazetaBlic. Por, një gol shumë...

Otto John shkëlqen me het-trik, Prishtina rikthehet te fitoret

para një jave - Telegrafi

Prishtina është rikthyer te fitoret pas tri ndeshjeve pa marrë maksimumin e pikëve. Skuadra bardhekaltër në shtëpi ka mposhtur me rezultat të thellë Besën e Pejës 4-0. Ishte një ndeshje ku shkëlqeu në...

Prishtina e shkatërron Besën, Llapi befasohet nga Drenica

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 15:56 Prishtina e ka mposhtur 4-0 Besën në “Fadil Vokrri”, derisa në Podujevë Llapi është befasuar duke humbur 0-1 nga Drenica. Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së...

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Chelsea - Southampton

para një jave - Zeri

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Chelsea - Southampton. Fillimisht, Adams i Southamptonit ka barazuar rezultatin në 2:2 në minutën e 57-të, shkruan "Zeri.info". Dy minuta më vonë, Kai Havertz...

FOTO/ Inter-Milani, formacionet zyrtare. Ja si do të rreshtohen ekipet në derbi

para një jave - Syri

Interi dhe Milani do të përballen mes tyre në “San Siro” në orën 18:00, ë sfidën e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net. Të dy ekipet janë në formë të mirë në këtë fillim kampionati,...

Prishtina fiton me lehtësi ndaj Besës së Pejës

para një jave - Kallxo

Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës së Pejës me rezultat 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligë. Otto John ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke shënuar hat-trick. Vendasit e...

Dy gola “ekspres” në ndeshjen Chelsea-Southampton, edhe Havertz ia bën “sefte” në Premierligë

para një jave - Sinjali

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen Chelsea-Southampton. Rezultati momental është 3:2 për ekipin e Lampard. Fillimisht Adams shënoi në minutën e 57-të, kurse dy minuta më vonë Kai Havertz rikthen...

"Derby della Madonnina": Inter - Milan, formacionet zyrtare (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Milan . Sonte, në kuadër të Serie A luhet ‘ Derby della Madonnina’, mes Inter dhe Milan . Me fillim nga ora 18:30, qyteti i Milanos ndahet në dy...

Transferimet e Chelseas “shpërthejnë” në “Stamford Bridge”, Havertz shënon – Werner asiston

para një jave - GazetaBlic

Chelsea e ka rikthyer përsëri avantazhin ndaj Southampton. Havertz ka shënuar për avantazhin e skaudrës së tij në 3 me 2, përcjell GazetaBlic. Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE/ Konte dhe Pioli zgjedhin titullarët, ja si rreshtohen Inter-Milan

para një jave - Panorama

Sot në mbrëmje në “San Siro” duke filluar nga ora 18:00, do të luhet derbi Inter-Milan. Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat, ashtu sicc kanë qenë gjithmonë ndeshjet mes tyre. Megjithatë do...

Statistikat dëshmojnë se FC Prishtina e 'shpartalloi' sot Besën e Pejës

para një jave - Zeri

Pas disa rezultateve zhgënjyese, FC Prishtina është rikthyer në rrugën e fitoreve. Skuadra që drejtohet nga Zekirija Ramadani ka mposhtur Besën me rezultat të thellë, 4:0 në kuadër të javës së gjashtë...

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare

para një jave - RTK

Kampionati italian, Serie-A, sonte, me fillim nga ora 18:00, sjell derbin më të madh lokal, ndërmjet Interit dhe Milanit i cili zhvillohet në “Giuseppe Meazza”. Të dy skuadrat vijnë nga rezultatet pozitive...

Rama pas fitores ndaj Llapit: Ditët e pauzës kanë qenë ditë të mira për neve

para një jave - Zeri

Drenica ka regjistruar fitore të madhe sot në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në kuadër të javës së gjashtë, Drenica mposhti Llapin në stadiumin "Zahir Pajaziti", në Podujevë, shkruan "Zeri.info"....

Inter – Milan, befasi në formacionet zyrtare

para një jave - OraInfo

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Milan. Sonte, në kuadër të Serie A luhet ‘Derby della Madonnina’, mes Inter dhe Milan. Me fillim nga ora 18:30, qyteti i Milanos ndahet në dy...

Formacionet e Inter-Milan: Conte nuk i beson përsëri yllit, kthime të rëndësishme për Pioli-n

para një jave - Telesport

Inter dhe Milan do të ndeshen në orën 18:00 në San Siro. Trajnerët e dy skuadrave kanë publikuar formacionet respektive. Conte ka vendosur ta lërë përsëri në stol Eriksen, ndërsa Pioli ka kthyer në formacion...

Një orë nga 'Derbi i Madoninës' mes Interit dhe Milanit: Formacionet zyrtare

para një jave - Zeri

Në pasditën e sotme do të zhvillohet "Derbi i Madoninës" mes Interit dhe Milanit, shkruan "Zeri.info". Në "San Siro", Interi është nikoqir i Milanit në derbin më të madh lokal në Itali, shkruan "Zeri.info"....

Inter – Milan, publikohen formacionet zyrtare (FOTO)

para një jave - Kallxo

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin “Derby della Madonnina”, ndërmjet Interit dhe Milanit, që luhet nga ora 18:00. Antonio Conte ka vendosur që të luajë me formacionin 3-4-1-2. Lukaku dhe Lautaro...

Ings ngushton epërsinë e Chelseat, shënon në fund të pjesës së parë

para një jave - Zeri

Është mbyllur pjesa e parë mes Chelseat dhe Southamptonit me rezultat 2:1. Golin e vetëm për Southamptonin e shënoi Danny Ings në minutën e 43-të, shkruan "Zeri.info". Ndeshja që po luhet në "Stamford...

Pioli: Fitore e rëndësishme, iu tregoj se çfarë më kërkoi Ibra gjatë ndeshjes

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Milani, Stefano Pioli ka folur pas derbit të fituar kundër Interit me rezultat 1-2 në “Giuseppe Meazza”, përcjell KosovaPress. “Ishte një fitore e rëndësishme. E kam thënë edhe pas ndeshjes...

Inter – Milan, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Tani gjithçka është gati për “Derby della Madonnina”. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes, shkruan Sinjali Sportiv. Milan momentalisht prin në tabelë me 9 pikë, kurse Inter ka dy...

Prishtina në epërsi me katër gola ndaj Besës në lojën e sotme

para një jave - Klan Kosova

Përfundon me rezultat 4 me 0 ndeshja Prishtina-Besa, njofton Klan Kosova. Dy pikët e para u shënuan në pjesën e parë për ekipin e Prishtinës nga Otto John, goli i parë ishte në minutën e 3-të dhe i dyti...

Fitoren ndaj Llapit, Drenica ia dedikon kryetarit Bekim Jashari

para një jave - Zeri

Drenica ka regjistruar fitore të madhe sot në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll. Në kuadër të javës së gjashtë, Drenica mposhti Llapin në stadiumin "Zahir Pajaziti", në Podujevë, shkruan "Zeri.info"....

IPKO Superliga/ Prishtina “shtyp” Besën, Drenica mposht Llapin në transfertë

para një jave - ABC News

Janë mbyllur dy sfidat e luajtura sot në IPKO Superliga. Prishtina ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-0 Besën e Pejës, ndërsa Drenica ka marrë një fitore të ngushtë 0-1 në fushën e Llapit. Kryeqytetasit...

Inter-Milan, derbi i Covid-19

para një jave - Klan

Inter-Milan, derbi i Covid-19 Futbollistë të infektuar në të dy kampet Derbi Inter-Milan, do të luhet pasditen e sotme në orën 18:00 në “San Siro”, me praninë e 1 mijë tifozëve. Ky derbi vjen ndryshe nga...

City me fitore të ngushtë kundër Arsenalit

para një jave - Arbresh

Manchester City ka fituar me rezultat të ngushtë kundër Arsenalit në Etihad Stadium. Një gol i shënuar në minutën e 23-të nga Sterling ka vendosur fatin e këtij takimi Arsenali ka qenë i pafuqishëm në...

Lampard flet për gabimin fatal të Kepas ndaj Southamptonit

para një jave - InfoShqip

Trajneri i Chelseat Frank Lampard ka dalur në konferencë për media pas barazimit të papritur ndaj Southamptonit, me rezultat 3-3 në “Stamford Bridge”, raporton KosovaPress. Njëri prej golave të pranuar...

Chelsea nuk po ndalet, realizon sërish Werner

para një jave - Zeri

Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Southamptonit në "Stamford Bridge". Në minutën e 28-të, Timo Werner ka realizuar sërish për 2:0, shkruan "Zeri.info". Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për...

Startojnë blerjet e reja, Chilwell, Havertz dhe Werner, Chelsea vs Southampton

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 15:04 Janë publikuar formacionet për sfidën mes Chelseat dhe Southamptonit. Për “Blutë” e Londrës, në Stamford Bridge startojnë prurjet e reja; Chilëell, Haverts dhe Werner....

Video: Super Werner realizon edhe të dytin për Chelsea-n

para një jave - Telesport

Chelsea ka dyfishuar avantazhin kundër Southampton. Autori i golit ka qenë përsëri Werner, që ka gjetur rrjetën me një tjetër gjest të bukur teknik. Vlen të përmendet edhe super asisti i dhënë nga Jorginho.

Lampard flet për gabimin fatal të Kepas ndaj Southamptonit

para një jave - Zyrtare

Trajneri i Chelseat Frank Lampard ka dalur në konferencë për media pas barazimit të papritur ndaj Southamptonit, me rezultat 3-3 në “Stamford Bridge”, raporton KosovaPress. Njëri prej golave të pranuar...

Video: Super Werner realizon edhe të dytin për Chelsea-n

para një jave - Shprehja

Chelsea ka dyfishuar avantazhin kundër Southampton. Autori i golit ka qenë përsëri Werner, që ka gjetur rrjetën me një tjetër gjest të bukur teknik. Vlen të përmendet edhe super asisti i dhënë nga Jorginho....

Dita e tij, Timo Werner shënon edhe të dytin

para një jave - Sinjali

Chelsea ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Premierligën angleze. Ishte përsëri Timo Werner i cili realizoi një tjetër gol të bukur në...

Spektakolar Timo Werner, Chelsea kalon në avantazh ndaj Southampton

para një jave - Albeu

Chelsea ka arritur të zhbllokojë rezultatin ndaj Southampton në minutën e 15'. Sulmuesi Werner mori para të gjithë mbrojtjen kundërshtare për të mposhtur më pas edhe portierin. /albeu.com/

Prishtina triumfoi bindshëm ndaj Besës, trajneri Ramadani mendon për diçka tjetër!

para një jave - GazetaBlic

Janë mbyllur para pak çastesh dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës. Prishtina pas tre xhirosh u është kthyer fitoreve, duke mposhtur Besën e Pejës në derbin e vjetër, që aktualisht s’e mbanë...

Chelsea në epërsi ndaj Southamptonit, shënon Werner

para një jave - Zeri

Chelsea e ka shënuar golin e epërsisë ndaj Southamptonit në "Stamford Bridge". Në minutën e 15-të, Timo Werner ka realizuar për 1:0, shkruan "Zeri.info". Ndryshe, kjo sfidë është e vlefshme për Premierligën angleze. /Zeri.info

Ramadani: I uroj futbollistët për fitore, testin e vërtetë ndaj Feronikelit

para një jave - RTK

Pas disa rezultateve zhgënjyese, FC Prishtina është rikthyer në rrugën e fitoreve. Skuadra që drejtohet nga Zekirija Ramadani ka mposhtur Besën me rezultat të thellë, 4:0 në kuadër të javës së gjashtë...

Trajneri i Prishtinës flet pas fitores ndaj Besës së Pejës

para një jave - Kallxo

Prishtina është rikthyer te fitorja pas dy barazimeve edhe një humbje duke e mposhtur Besën e Pejës me rezultat 4-0. Pas ndeshjes ka folur trajneri Zekirija Ramadani duke treguar se objektiv të vetëm për...

Cadiz shokon të gjithë, fiton në udhëtim kundër Real Madrid

para një jave - Zyrtare

Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga. Ishte goli i minutës së 16’ nga Lozano ai...

Video: Chelsea ndëshkon Southampton, Werner zhbllokohet me një gol magjik

para një jave - Telesport

Ka ardhur goli i parë në Premier League me Chelsea-n për Timo Werner. Sulmuesi gjerman ka shënuar kundër Southampton në minutën e 15-të pas një aksioni spektakolar individual. Ish-lojtari i Leipzig ka...

WOOOOW, çfarë lëvizje e çfarë goli nga Timo Werner

para një jave - GazetaBlic

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Southampton me rezultat 1 me 0. Timo Werner e ka shënuar golin e parë në minutën e 17-të, përcjell GazetaBlic . Ja pamjet nga goli i shënuar – VIDEO

Ramadani: I uroj futbollistët për fitoren, testin e vërtetë e kemi ndaj Feronikelit

para një jave - Zeri

Pas disa rezultateve zhgënjyese, FC Prishtina është rikthyer në rrugën e fitoreve. Skuadra që drejtohet nga Zekirija Ramadani ka mposhtur Besën me rezultat të thellë, 4:0 në kuadër të javës së gjashtë...

Man City mposht Arsenalin në derbin e javës në Ligën Premier

para një jave - Fakti Ditor

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier. Ekipi i Pep Guardiolas i është kthyer fitores pas dy dështimeve, pasi ka...

Prishtina mund bindshëm Besën, Llapi befasohet nga Drenica

para një jave - OraInfo

Prishtina e shkatërron Besën, Llapi befasohet nga Drenica. Prishtina e ka mposhtur 4-0 Besën në “Fadil Vokrri”, derisa në Podujevë Llapi është befasuar duke humbur 0-1 nga Drenica. Kanë përfunduar dy ndeshjet...

Prishtina fitona me lehtësi ndaj Besë së Pejës

para një jave - Kallxo

Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj Besës së Pejës me rezultat 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligë. Otto John ka shkëlqyer në këtë ndeshje duke shënuar hat-trick. Vendasit e...

Timo Werner ia bën “sefte” në Premierligë, shënon gol fantastik

para një jave - Sinjali

Chelsea ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Southamptonit në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Ishte Timo Werner i cili realizoi një gol pas një solo aksioni fantastik në minutën e 16-të. GOAL...

VIDEO/ Mjafton Sterling, Man City triumfon ndaj Arsenal

para një jave - Newsport

Man City ka arritur të fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Arsenal. Ka mjaftuar një gol i Sterling në pjesën e parë për t’I dhënë 3 pikë skuadrës së Guardiolës që triumfon kështu ndaj “topçinjëve”. Sulmuesi...

Prishtina e mposhtë thellë Besën, Drenica fiton minimalisht në Podujevë

para një jave - Zeri

Kanë përfunduar dy takimet e zhvilluara sot në Superligën e Kosovës në futboll, raporton “Zeri.info”. Ashtu edhe siç pritej, Prishtina e ka mposhtur Besën e Pejës me rezultat të thellë 4-0 ne një ndeshje...

Ndryshon renditja tabelore e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

para një jave - Zeri

Në kuadër të elitës së futbollit kosovar, në mesditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshje tejet interesante. FC Prishtina ishte nikoqir i Besës së Pejës në kryeqytet, derisa Drenica ishte mysafire e Llapit...

Manchester City e mposht Arsenalin

para një jave - KosovaPress

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në derbin e luajtur të shtunën, raporton KosovaPress. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierligës dhe rezultatin e...

Cadiz shokon të gjithë, fiton në udhëtim kundër Real Madrid

para një jave - Fakti Ditor

Real Madrid është mposhtur në shtëpinë e vet. Skuadra e Real Madrid është mposhtur nga Cadiz, shkruan lajmi.net. Me rezultatin minimal 0:1, Cadiz ka shënuar fitore në udhëtim kundër kampionëve të La Liga....

Drenica e mposht Llapin në shtëpi

para një jave - Kallxo

Drenica e ka mposhtur Llapin në Podujevë me rezultat 0-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e gjashtë në Superligën e Kosovës. Golin e fitores e shënoi Hysen Tahiri në minutën e 54’. Llapi deri në fund të...

Pjesa e dytë e ndeshjes Prishtina-Besa fillon me rezultat 2-0

para një jave - Klan Kosova

Ndeshja e zhvilluar sot nga Prishtina dhe Besa është me rezultat 2 me 0, njofton Klan Kosova. Dy pikë u shënuan për ekipin e Prishtinës nga Otto John, goli i parë ishte në minutën e 3-të dhe i dyti në...

VIDEO/ Fitore historike, Cadiz mund Real Madridin në shtëpi

para një jave - Newsport

Real Madrid është mundur në shtëpi me rezultatin minimal 0-1 ndaj Cadiz. Skuadra e ngjitur këtë sezon në La Liga ka arritur të marrë një fitore historike pasi për herë të parë Cadiz fiton në Madrid. Ka...

Man City thjesht i fortë për Arsenalin

para një jave - Periskopi

Manchester City e ka mposhtur Arsenalin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e pestë në Ligën Premier. Ekipi i Pep Guardiolas i është kthyer fitores pas dy dështimeve, pasi ka...

Real Madridi shokohet nga Cadizi midis ‘Santiago Bernabeut’

para një jave - Periskopi

Real Madridi është shokuar në terren të vetë nga Cadizi, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në La Liga. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Lozano në minutën e 16-të, pas asistimit nga Negredo, shkruan...

Barcelona-Getafe: Publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Getafe – Barcelona. Katalanët luajnë në udhëtim kundër Getafe, në kuadër të La Liga. Barcelona e Ronald Koeman synon tri pikët, pas barazimit të xhiros së...

Milan fiton ‘Derby della Madonnina’ – Ibrahimovic gjunjëzon Interin dhe vesh qytetin ‘Kuq e Zi’

para një jave - Fakti Ditor

Zlatan Ibrahimovic është heroi i ‘Derby della Madonnina’. Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2 në përballjen kundër Inter, shkruan lajmi.net. Derbi i qytetit të Milanos u vendos nga Zlatan Ibrahimovic,...

Prishtina shënon edhe golin e katërt

para një jave - GazetaBlic

Prishtina ka shënuar edhe golin e katërt përballë Besës në kryeqytet. Pas “hat-trickut” të Otto John, radha ishte për Mërgim Pefqelin, i cili nga brenda zonës realizoi për 4-0, përcjell GazetaBlic . Kanë...

Milani thyen Interin, fiton me rezultatin 2:1

para një jave - LajmiFundit

Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi Inter-Milan. Kuqezinjtë kanë arritur të thyejnë Interi në derbi pas shumë rezultatesh negative dhe gjithçka vendoset nga Ibrahimovic. Sulmuesi suedez shënon dy gola...

Getafe-Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Getafes dhe Barcelonës e cila starton nga ora 21;00, raporton KosovaPress. Ndeshja është ë vlefshe për kampionatin spanjoll, La Liga dhe këto janë...

VIDEO/ Dopietë e Ibrahimovic, MILANI “thyen” Interin në derbi pas 4 vitesh

para një jave - Newsport

Inter-Milan 1-2 Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi Inter-Milan. Kuqezinjtë kanë arritur të thyejnë Interi në derbi pas shumë rezultatesh negative dhe gjithçka vendoset nga Ibrahimovic. Sulmuesi suedez...

Milan fiton ‘Derby della Madonnina’ – Ibrahimovic gjunjëzon Interin dhe vesh qytetin ‘Kuq e Zi’

para një jave - Lajm

Zlatan Ibrahimovic është heroi i ‘Derby della Madonnina’. Milan ka shënuar fitore me rezultatin 1:2 në përballjen kundër Inter, shkruan lajmi.net. Derbi i qytetit të Milanos u vendos nga Zlatan Ibrahimovic,...

Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit

para një jave - KosovaPress

Kësaj radhe, derbi “Madoninna” i takon Milanit Ashtu siç edhe ishte pritur, Interi dhe Milani kanë zhvilluar një derbi spektakolar në “Giuseppe Meazza” të shtunën, raporton KosovaPress. Në fund, tre pikët...

Vjen goli i parë në duelin Llapi – Drenica, Prishtina shënon edhe të tretin

para një jave - GazetaBlic

Prishtina ka shënuar edhe golin e tretë përballë Besës. Me këtë gol, duket se djelmoshat e Zekirija Ramadanit e kanë siguruar fitoren, ani pse ka edhe shumë për t’u luajtur deri në fund, përcjell GazetaBlic....

Derbi Inter vs Milan – Formacionet e mundshme

para një jave - Insajderi

Me fillim nga ora 18:00 sonte do të zhvillohet përballja drithëruese ndërmjet Interit dhe Milanit, i njohur si derbi “Madoninna”. Kjo ndeshje vjen pas pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare dhe...

Nuk mjafton magjia e dyshes gjermane, Chelsea vetëm një pikë në dramën kundër Southampton

para një jave - Daily News

Chelsea nuk ka arritur më shumë sesa një barazim kundër Southampton. Ndonëse ishte dy herë në epërsi në ndeshjen kundër Southampton, Chelsea ka arritur vetëm një barazim me rezultatin 3:3. Timo Werner...

Prishtina në kërkim të fitores, përballë ka Besën – formacionet zyrtare

para një jave - Telegrafi

Prishtina do të përballet me Besën e Pejës në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligë. Skuadra kryeqytetase vije në këtë takim pas tri ndeshjeve pa fitore, në anën tjetër Besa triumfoi xhiron e kaluar...

Superliga LIVE: Prishtina - Besa dhe Llapi - Drenica

para një jave - Zeri

Sot luhen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan “Zeri.info”. Prishtina e cila po kërkon pikët maksimale e pret në shtëpi Besën e inkuadruar këtë...

Man City në epërsi kundër Arsenalit, Raheem Sterling ‘ngulitë’ topin në rrjetë

para një jave - Periskopi

Manchester City ka kaluar në epërsi kundër Arsenalit, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Premier League. Raheem Sterling ka realizuar pas një topi të kthyer nga portieri kundërshtar në minutën...

Lampard flet për gabimin fatal të Kepas ndaj Southamptonit

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Chelseat Frank Lampard ka dalur në konferencë për media pas barazimit të papritur ndaj Southamptonit, me rezultat 3-3 në “Stamford Bridge”, raporton KosovaPress. Njëri prej golave të pranuar...

VIDEO/ 3 gola dhe spektakël, mbyllet pjesa e parë e derbit Inter-Milan

para një jave - Newsport

Inter-Milan 1-2 Është mbyllur me rezultatin 1-2 pjesa e parë e derbit Inter-Milan. Kuqezinjtë shënojnë dy herë me Ibrahimovic, ndërsa Interi kundërpërgjigjet me Lukakun që rihap ndeshjen. Një 45 minutësh...

Cadizi shokon Real Madridin midis ‘Bernabeut’ me një gol që erdhi pas një bashkëveprimi brilant

para një jave - Periskopi

Cadizi ka kaluar në epërsi kundër Real Madridit në ‘Santiago Bernabeu’, shkruan Periskopi. Ishte një gol që erdhi pas një super bashkëveprimi të mysafirëve, me Lozanon që u asistua me kokë në zonë në minutën...

Gol në kryeqytet, zhbllokohet derbi Prishtina – Besa

para një jave - GazetaBlic

Prishtina ka kaluar në epërsi ndaj Besës me të filluar ndeshja në kryeqytet. Otto John realizoi bukur me një volej-goditje, duke shfrytëzuar në maksimum një mosmarrëveshje mes mbrojtësve vendas, përcjell...

Prishtina pa problem e mposhti Besën, Llapi mposhtet edhe nga Drenica

para një jave - Epoka e Re

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 6-të në Superligë. Prishtina ka shënuar fitore në duel me skuadrën e parafundit në renditje, Besën, me rezultat bindës 4:0. Protagonisti kryesor i kësaj...

Live: Superliga e Kosoves, Llapi-Drenica, Prishtina-Besa

para një jave - Sinjali

Sot do të zhvillohen dy ndeshje të tjera në kuadër të Superligës së Kosovës. KF Llapi do të përballet si vendas kundër Drenicës, kurse Prishtina do të përballet me Besën e Pejës. Sinjali Sportiv do t’ju...

LIVE/ Aksion model i Interit, Lukaku rihap derbin

para një jave - Newsport

Inter-Milan 1-2 Romelu Lukaku ka rihapur derbin. Sulmuesi belg në minutën e 29-të ka dërguar topin në rrjetë pas një aksioni mode të zikaltërve. Është zhbllokuar pas 12 minutash lojë derbi mes Interit...

LIVE/ Dy gola për 15 minuta, Milani “shkërmoq” Interin

para një jave - Newsport

Inter-Milan 0-2 Është zhbllokuar pas 12 minutash lojë derbi mes Interit dhe Milanit. Janë kuqezinjtë që fitojnë një penallti me Ibrahimovic pas ndërhyrjes së gabuar të Kolarov ndaj suedezit. Ibra e merr...

Dështon prapë Chelsea, barazon me Southamptonin

para një jave - Lajm

Chelsea ka dështuar në Stamford Bridge sonte ku ka barazuar me Southamptonin. Skuadra e Frank Lampard kaloi me dy gola epërsi në fillim të ndeshjes, por Southampton nuk u dorëzua dhe në fund arriti një...

Superliga LIVE: Prishtina – Besa dhe Llapi – Drenica

para një jave - Zeri

Sot luhen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan “Zeri.info”. Prishtina e cila po kërkon pikët maksimale e pret në shtëpi Besën e inkuadruar këtë...

Nuk mjafton magjia e dyshes gjermane, Chelsea vetëm një pikë në dramën kundër Southampton

para një jave - Arbresh

Chelsea nuk ka arritur më shumë sesa një barazim kundër Southampton. Ndonëse ishte dy herë në epërsi në ndeshjen kundër Southampton, Chelsea ka arritur vetëm një barazim me rezultatin 3:3. Timo Werner...

Formacionet zyrtare: Prishtina – Besa

para një jave - GazetaBlic

Prishtina – Besa është njëra nga dy ndeshjet e ditës së sotme në Superligë. Derbi i “moçëm” nuk e ka atë shijen e dikurshme, pasi Besa nuk ia ka nisur si është më së miri këtë edicion, për shkak të kualitetit...

Sulmi dhe mbrojtja e Chelseat dallim si nata me ditë: Tmerri nga Kepa dhe defanziva i kushton kundër Southamptonit

para një jave - Periskopi

Chelsea nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një barazim 3-3 kundër Southamptonit, në”Stamford Bridge”, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Premier League. Në fakt, dukej se ”Të Kaltërit” do të...

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final

para një jave - KosovaPress

Përfundon drama në “Stamford Bridge” mes Chelseat e Southamptonit, ja rezultati final Ka përfunduar dueli tjetër spektakolar i Premierligës i zhvilluar në “Stamford Bridge” ndërmjet Chellseat dhe Southamptonit,...

Man City – Arsenal: Publikohen formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Manchester City dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier. Qytetarët janë nikoqir të Topçinjve në ndeshjen derbi të javës së pestë në Ligën Premier,...

Man.City-Arsenal, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Pas derbit ndërmjet Evertoni dhe Liverpooli, i cili u zhvillua nga ora 13:00 dhe përfundoi pa fitues, Premierliga angleze sot sjell edhe derbin tjetër ndërmjet Manchester Cityt dhe Arsenalit, raporton...

Chelsea-Southampton, shënohet edhe goli i pestë

para një jave - KosovaPress

Nuk kanë të ndalur golat në “Stamford Bridge”, në ndeshjen ndërmjet Chelseat dhe Southamptonit, raporton KosovaPress. Skuadra e Frank Lampard e ka rikthyer avantazhin me golin e mesfushorit Kai Havertz...

MANCHESTER CITY-ARSENAL, SPEKTAKËL I GARANTUAR NË “ETIHAD”

para një jave - Iliria News

Pas humbjes së tij më të rëndë në shtëpi si trajner i Manchester City-t, Pep Guardiola do të mundohet t’i kthejë “Sky Blues” në rrugën e duhur, teksa “Citizens” do të masin forcat në Premier League në...

Superliga: Sot zhvillohen dy lojë, Prishtina – Besa dhe Llapi – Drenica

para një jave - Klan Kosova

Sot priten të zhvillohen dy ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës e cila është në jacën e gjashtë, njofton Klan Kosova. Ndeshjet që do të zhvillohen janë: Prishtina – Besa dhe Llapi – Drenica. Loja...

E shtuna e futbollit! Spikasin Inter – Milan dhe Manchester City – Arsenal

para një jave - Top Channel

Admiruesit e futbollit evropian do të kenë mundësinë që të argëtohen këtë të shtunë, teksa në program janë një sërë sfidash të rëndësishme ku spikat derbi i Madonninës në Serie A mes Interit dhe Milanit....

Zouma dhe Keppa “horror”, Southamptoni barazon rezultatin

para një jave - KosovaPress

Southamptoni ka arritur që ta barazojë shifrat ndaj Chelseat në 2 me 2, raporton KosovaPress. Ishte Adams ai i cili në minutën e 57’ përfitoi nga një gabim i Zoumas fillimisht dhe pastaj edhe i portierit...

Formacionet e mundshme: Inter vs Milan!

para një jave - Albasport

Sot me fillim prej orës 18:00 luhet derbi më i madh në Serie A ndërmjet Inter dhe AC Milan. Këto janë formacionet e mundshme të dy skuadrave nga Milano. Inter (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij,...

Vazhdon horrori nga Kepa, gabimi i tij i tmerrshëm i kushton me gol Chelseat – Havertz menjëherë rikthen epërsinë

para një jave - Periskopi

Southamptoni ka barazuar rezultatin në 2-2 kundër Chelseat, falë një gabimi katastrofal nga Kepa, para se të kalojë në disavantazh përsëri një minutë më vonë. Portieri spanjoll lejoi një top ta kalonte...

Derbi della Madonnina: Inter – Milan, formacionet, analizë dhe parashikim

para një jave - Telegrafi

Mbrojtësi i Interit, Alessandro Bastoni është rikuperuar nga COVID-19, por jo në kohë për të luajtur në derbin della Maddonnina që zhvillohet në këtë mbrëmje, ndërsa Zlatan Ibrahimovic dhe Alessio Romagnoli...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Southampton

para një jave - Lajmi.net

Ndeshja mes Chelsea dhe Southampton luhet në ‘Stamford Bridge’, me fillim nga ora 16:00, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare: Chelsea: Southampton: /Lajmi.net/

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese

para një jave - KosovaPress

Inter-Milan, zbulohen formacionet zyrtare, Conte me lëvizje befasuese Kampionati italian, Serie-A, sonte, me fillim nga ora 18:00, sjell derbin më të madh lokal, ndërmjet Interit dhe Milanit i cili zhvillohet...

FORMACIONET/ Ibrahimovic nga minuta e parë, ja si rreshtohen Interi dhe Milani

para një jave - Newsport

Inter-Milan do të jetë supersfida e sotme në Serie A. Derbi i Milanos pritet të jetë tepër spektakolare me dy ekipet që kërkojnë me çdo kusht fitoren. Interi vjen në këtë sfidë me disa mungesa lojtarët...

Minutat na ndajnë nga ‘Derby della Madonnina’, Inter-Milan: Formacionet zyrtare

para një jave - Periskopi

Interi pret Milanin në stadiumin e përbashkët në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A. Dhjetë gola të shënuar në tri ndeshjet hapëse të kampionatit e bëjnë Interin favorit të lehtë në derbin...

Shënohet goli i tretë në ndeshjen Chelsea – Soutampton

para një jave - KosovaPress

Nuk kanë të ndalur golat në ndeshjen ndërmjet Chelseat dhe Southamptonit, raporton KosovaPress. Kur po zhvillohen minutat e fundit të pjesës së parë, tashmë janë realizuar tre gola. Fillimisht Werner realizo...

Dikush të na tregojë si ndalet Timo Werner? Shënon sërish dhe e bën në mënyrë thjesht fantastike

para një jave - Periskopi

Timo Werner ka dyfishuar epërsinë e Chelseat kundër Southamptonit. Sulmuesi gjerman, i cili shënoi edhe golin e parë, u shërbye në zonë në minutën e 29-të nga Jorginho me një krosim brilant. Nën presionin...

I pandalshëm Werner, kalon edhe portierin dhe realizon golin e dytë

para një jave - KosovaPress

Chelsea e ka dyfishuar avantazhin ndaj Southamptonit me golin e dytë të realizuar nga Timo Werner i cili realizoi edhe golin e tij të dytë personal, raporton KosovaPress. Golin e dytë Werner e realizoi...

Formacionet e mundshme në derbin Inter – Milan

para një jave - Albsport.mk

Inter – Milan është përballja kryesore e xhiros së katërt në Serie A. Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit. Milan në këtë derbi hynë me nëntë...

Manchester City-Arsenal, spektakël i garantuar në “Etihad”

para një jave - RTK

Pas humbjes së tij më të rëndë në shtëpi si trajner i Manchester City-t, Pep Guardiola do të mundohet t’i kthejë “Sky Blues” në rrugën e duhur, teksa “Citizens” do të masin forcat në Premier League në...

Realizohet goli i parë në ndeshjen Chelsea-Southampton

para një jave - KosovaPress

Chelsea ka arritur të realizojë golin e epërsisë ndaj Southamptonit në minutën e 15’ të ndeshja, raporton KosovaPress. Realizues i golit ishte Timo Ëerner, i cili dribloi gjithë mbrojtjen kundërshtare...

Llapi në kërkim të fitores së parë, Prishtina për këndellje

para një jave - Telegrafi

Xhiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar vazhdon sot me dy ndeshje që do të luhen në Prishtinë dhe Podujevë. Prishtina është vendëse e Besës, me bardhekaltërit që medoemos do të luftojnë t’iu rikthehen...

Prishtina shpartallon Besën në ‘Fadil Vokrri’, Llapi vazhdon me formë katastrofale – mposhtet edhe nga Drenica

para një jave - Periskopi

FC Prishtina ka shfaqur paraqitje të mirë për të mposhtur 4:0 FC Besën në ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës, ndërsa Llapi është thelluar në krizë, duke u mundur në shtëpi...

Mbyllen dy ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

para një jave - KosovaPress

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme nga xhiroja e gjashtë e Superligës së Kosovës, raporton KosovaPress. Nga ora 14:00 u ballafaquan Prishtina – Besa, kur ndeshja përfundoi me fitoren e thellë...

FC Prishtina superiore përballë Besës, Drenica thellon krizën e Llapit

para një jave - Zyrtare

Te Prishtina në formën më të mirë ishte sulmuesi Otto John, që shënoi ‘het-trik’, shkruan lajmi.net. Kryeqytetasit kaluan në epërsi që në minutën e 3’ nëpërmjet sulmuesit Otto John. I njëjti lojtari shënoi...

Superliga vazhdon me të tjera ndeshje

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 17/10/2020 9:45 Ballkani e ka fituar ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll. Therandasit e kanë mposhtur Arbërinë me përmbysje me rezultat 4:2,...

Këto janë dy ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës

para një jave - Albsport.mk

Në Superligën e Kosovës gjatë ditës së sotme do të zhvillohen dy ndeshje. Llapi do të përballet kundër Drenicës, si vendas duke filluar nga ora 14:00. Ndërsa, Besa e Pejës do të jetë mysafirë i Prishtinës,...

Inter – Milan, formacionet e mundshme

para një jave - Zeri

Sot (e shtune) zhvillohet derbi i madh italian ndërmjet Interit dhe Milanit e vlefshme për kampionatin italian, Serie A, shkruan “Zeri.info”. Dy skuadrat të cilat po kalojnë formë të mirë në këtë fillim...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Southampton

para një jave - Zyrtare

Ndeshja mes Chelsea dhe Southampton luhet në ‘Stamford Bridge’, me fillim nga ora 16:00, shkruan lajmi.net. Formacionet zyrtare: Chelsea: Southampton: /Lajmi.net/

Chelsea-Southampton, formacionet zyrtare

para një jave - KosovaPress

Në kuadër të xhiros së pestë të Premierligës angleze, Chelsea sot do të ballafaqohet me Southamptonin, raporton KosovaPress. Ndeshja zhvillohet nga ora 16:00 në stadiumin “Stamford Bridge.” Këto janë formacionet...

Inter – Milan, formacionet e mundshme

para një jave - RTK

Inter – Milan është përballja kryesore e xhiros së katërt në Serie A. Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit. Milan në këtë derbi hynë me nëntë...

Ibrahimovic e kalon Coronavirusin në prag të derbit kundër Interit

para një jave - Insajderi

Sulmuesi i Milanit, Ziatan Ibrahimovic si duket e ka mposhtur tërësisht virusin COVID-19. Sipas trajnerit të Milanit, Stefano Pioli “ai do të jetë gati për derbin kundër Milanit”. Ai është gati për lojë,...

Derbi Inter-Milan/ Si pritet të rreshtohen ekipet, Bastoni mposht Covid-19

para një jave - Albeu

Sot luhet derbi i Milanos për llogari të javës së katërt në Serie A. Interi “pret” Milanin në “San Siro”, takim që nis në orën 18:00. Antonio Conte ka marrë një lajm të mirë në lidhje me mbrojtjen. Alessandro...

Superliga, nisin dy ndeshjet e planifikuara për sot

para një jave - KosovaPress

Java e gjashtë e Superligës së Kosovës u hap dje me ndeshen ndërmjet Arbërisë dhe Ballkani, raporton KosovaPress. Sot, kjo xhiro vazhdon edhe me dy ndeshje të tjera interesante të cilat kanë startuar nga...

Pioli: Ibrahimovic gati për Interin

para një jave - GazetaBlic

Zlatan Ibrahimovic pritet të jetë gati për duelin e sontëm përballë Interit. Të paktën kështu ka thënë trajneri i Rossonerëve, Stefano Pioli, që në një prononcim për media në vigjilie të “Della Madonninas”,...

Formacionet zyrtare: FC Prishtina – FC Besa

para një jave - Arbresh

Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ do të mirëpresë derbin e vjetër në Superligës e Kosovës, mes FC Prishtina dhe FC Besës. Të dy skuadrat që kanë dhënë shumë në futbollin e Kosovës që nga pas lufta, do të masin forcat...

Superliga vazhdon sot me dy sfida interesante

para një jave - RTK

Xhiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar vazhdon sot me dy ndeshje që do të luhen në Prishtinë dhe Podujevë. Prishtina është vendëse e Besës, me bardhekaltërit që medoemos do të luftojnë t’iu rikthehen...

Këto janë dy ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës

para një jave - Sinjali

Në Superligën e Kosovës gjatë ditës së sotme do të zhvillohen dy ndeshje. Llapi do të përballet kundër Drenicës, si vendas duke filluar nga ora 14:00, shkruan Sinjali Sportiv. Ndërsa, Besa e Pejës do të...

Në kryeqytet derbi i “moçëm” Prishtina – Besa, në “Zahir Pajaziti” Llapi luan ndaj Drenicës

para një jave - GazetaBlic

Superliga sot vjen me dy ndeshjet e radhës. Në kryeqytet, Prishtina do të jetë nikoqire e Besës që nuk e ka filluar edhe aq mirë sezonin e ri, përcjell GazetaBlic . Prishtina – Besa Llapi – Drenica /GazetaBlic/

Manchester City-Arsenal, spektakël i garantuar në “Etihad”

para një jave - SuperSport

Pas humbjes së tij më të rëndë në shtëpi si trajner i Manchester City-t, Pep Guardiola do të mundohet t’i kthejë “Sky Blues” në rrugën e duhur, teksa “Citizens” do të masin forcat në Premier League në...

Derbi Inter-Milan/ Si pritet të rreshtohen ekipet, Bastoni mposht Covid-19

para një jave - Ina

Sot luhet derbi i Milanos për llogari të javës së katërt në Serie A. Interi “pret” Milanin në “San Siro”, takim që nis në orën 18:00. Antonio Conte ka marrë një lajm të mirë në lidhje me mbrojtjen. Alessandro...

Vazhdon me të tjera ndeshje superliga

para një jave - Lexo

Ballkani e ka fituar ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll. Therandasit e kanë mposhtur Arbërinë me përmbysje me rezultat 4:2, në një ndeshje me polemika. Pas sfidës...

Derbi i Madoninës/ Inter - Milan, formacionet e mundshme

para një jave - Syri

Kanë mbetur më pak se 24 orë nga derbi i Milanos. Inter dhe Milan po përgatiten për një përballje tepër të “zjarrtë”, pasi kjo sfidë ka një rëndësi të veçantë për të dyja skuadrat. Për momentin, klubi...

Formacionet zyrtare: FC Prishtina – FC Besa

para një jave - Zyrtare

Të dy skuadrat që kanë dhënë shumë në futbollin e Kosovës që nga pas lufta, do të masin forcat në ‘Fadil Vokrri’, në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës, shkruan lajmi.net. Formacionet...

Formacionet e mundshme të derbit mes Interit dhe Milanit

para një jave - KosovaPress

Zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 përballja drithëruese ndërmjet Interit dhe Milanit, i njohur si derbi “Madoninna”, raporton KosovaPress. Kjo ndeshje vjen pas pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare...

Rikthehet Serie A, vëmendja kryesore në ndeshjen Inter – Milan

para një jave - Zeri

Pas një pauze dy javore për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, sot rikthehet edhe Serie A italiane me katër ndeshje në program, raporton “Zeri.info”. Padyshim ndeshja kryesore e cila zhvillohet në Serie...

Superliga vazhdon me të tjera ndeshje

para një jave - Lexo

Ballkani e ka fituar ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll. Therandasit e kanë mposhtur Arbërinë me përmbysje me rezultat 4:2, në një ndeshje me polemika. Pas sfidës...

Derbi Inter-Milan/ Si pritet të rreshtohen ekipet, Bastoni mposht Covid-19

para një jave - ABC News

Sot luhet derbi i Milanos për llogari të javës së katërt në Serie A. Interi “pret” Milanin në “San Siro”, takim që nis në orën 18:00. Antonio Conte ka marrë një lajm të mirë në lidhje me mbrojtjen. Alessandro...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, takohen rivalët e vjetër

para një jave - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon edhe sot me dy ndeshje në kuadër të xhiros së 6-të, shkruan “Zeri.info”. Ndeshja hapëse e kësaj jave u zhvillua dje në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq e ku Ballkani...

Derbi Inter-Milan/ Si pritet të rreshtohen ekipet, Bastoni mposht Covid-19

para një jave - Tetova Sot

Sot luhet derbi i Milanos për llogari të javës së katërt në Serie A. Interi “pret” Milanin në “San Siro”, takim që nis në orën 18:00. Antonio Conte ka marrë një lajm të mirë në lidhje me mbrojtjen. Alessandro...

Formacionet e mundshme: Inter – Milan

para një jave - Arbresh

Inter – Milan është përballja kryesore e xhiros së katërt në Serie A. Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit. Milan në këtë derbi hynë me nëntë...

Formacionet e mundshme: Inter – Milan

para një jave - Zyrtare

Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit. Milan në këtë derbi hynë me nëntë pikë, duke pasur një start shumë të mirë këtë sezon në Serie A. Në anën...

Formacionet e mundshme: Inter – Milan

para një jave - Lajm

Inter – Milan është përballja kryesore e xhiros së katërt në Serie A. Në ‘San Siro’, Inter dhe Milan zhvillojnë derbin më të madh lokal që njihet në botën e futbollit.Milan në këtë derbi hynë me nëntë...

FC Arbëria reagon për referimin në ndeshjen me Ballkanin

para një jave - Insajderi

Klubi i futbollit, Arbëria, ka reaguar me anë të një komunikate, ndaj referimit në ndeshjen ndaj ekipit nga Suhareka, Ballkani. Klubi nga Dobraja e Lipjanit, në këtë komunikatë, ka treguar dy raste, të...

Arbëria s’pajtohet me humbjen, akuzon gjyqtarët

para një jave - GazetaBlic

Skuadra nga Lipjani duket se nuk po e pranon aq lehtë humbjen. Djelmoshat e Arbnor Morinës u mposhtën 4-2 si nikoqirë të Ballkanit, për të mbetur në kuotën e tetë pikëve, pas gjashtë xhirosh, përcjell...

Manchester City humbet yllin e skuadrës për derbin me Arsenalin

para një jave - Albasport

Kevin De Bruyne do të mungojë në sfidën e kësaj të shtune kundër Arsenal-it. Belgu ka pësuar një dëmtim me kombëtaren, pikërisht kundër Anglisë. Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se dëmtimi nuk është...

Kevin De Bruyne mungon ndaj Arsenal, kthehet Aguero

para një jave - RTK

Problemet te Manchester City nuk kanë të ndalur. Mesfushori belgm Kevin De Bruyne, tërhiqej nga skuadra kombëtare e Belgjikës, pas një dëmtimi gjatë grumbullimit për Ligën e Kombeve. Pep Guardiola ka konfirmuar...

Pioli: Fitorja kundër Interit do të na ngritë moralin edhe më shumë

para një jave - Albsport.mk

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja kundër Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar që Zlatan Ibrahimovic “është gati...

Pioli jep dritën e gjelbër për bishën – Ibrahimovic gati për Interin

para një jave - Lajmi.net

Ylli i Milan, Zlatan Ibrahimovic duket të ketë lënë plotësisht prapa virusin Covid-19. Veterani sulmues është rikuperuar plotësisht sipas fjalëve të trajnerit të Milan, Stefano Pioli dhe do të jetë gati...

Arbëria - Ballkani, golat dhe rastet e dyshimta të ndeshjes së zhvilluar në Obiliq

para një jave - Zeri

Ballkani ka vazhduar me rezultate të mira, pasi ka triumfuar në udhëtim te Arbëria me rikthim me rezultat 2-4, raporton Zeri.info. Ndeshja nisi me tempo shumë të lartë ku të dyja skuadrat krijuan disa...

Morina: Ballkani, ekip që ka kualitet edhe në bankën rezervë

para një jave - Insajderi

Arbëria, nga Dobraja e Madhe e Lipjanit, skuadër që këtë vit u promovua në Superligën e Kosovës në futboll, është mposhtur si vendas me rezultat 2:4 nga Ballkani, ndërsa pas ndeshjes, Arbnor Morina, dha...

Futbollisti i Real Madrid mungon në ndeshjen ndaj Cadiz, ja arsyeja

para një jave - Syri.net Kosova

Për ndeshjen e La Ligas kundër Cadiz, Zinedine Zidane i duhet të bëjë pa shërbimet e norvegjezit Martin Odegaard. Më herët gjatë ditës, Real Madrid zbuloi grupin që do të kishte në dispozicion për ketë...

Guardiola “thumbon” Artetan, do të dihet kush është mësuesi e kush nxënësi

para një jave - RTK

Në të njëjtën mënyrë që çdo përplasje midis Guardiola dhe Klopp, ose midis Pep dhe Mourinho, shënohet në kalendar, tani vëmendja i kushtohet gjithashtu përplasjes së trajnerit katalanas me Artetan me atë...

“Nuk e dimë sa do mungojë”, Guardiola pa yllin e ekipit ndaj Arsenalit

para një jave - ABC News

Manchester City-Arsenal është një nga përballjet spektakolare të javës së pestë në Premier League. “Cityzens” numërojnë vetëm 4 pikë, teksa kanë dështuar të fitojnë dy sfidat e fundit në kampionat. Fitorja...

Arbëria: Rezultati i ndeshjes u vendos nga gjyqtarët

para një jave - Sinjali

Ekipi i Superligës së Kosovës , Arbëria, përmes një komunikate për media ka reaguar pas ndeshjes së sotme të zhvilluar kundër Ballkanit, ku ky i fundit fitoi me rezultat 4:2, transmeton Sinjali Sportiv....

Futbollisti i Real Madrid mungon në ndeshjen ndaj Cadiz, ja arsyeja

para një jave - Syri.net Kosova

Për ndeshjen e La Ligas kundër Cadiz, Zinedine Zidane i duhet të bëjë pa shërbimet e norvegjezit Martin Odegaard. Më herët gjatë ditës, Real Madrid zbuloi grupin që do të kishte në dispozicion për ketë...

Pioli: Nëse mposhtim Interin, Milan do të jetë edhe më i mirë

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 16/10/2020 18:59 Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja kundër Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar...

Daku ka shënuar më shumë gola se të gjitha skuadrat e Superligës

para një jave - RTK

Tri gjërat e sigurta në jetë: Vdekja, taksat dhe golat e Mirlind Dakut. Sulmuesi i Ballkanit i vetëm ka shënuar këtë edicion më shumë gola se të gjitha skuadrat tjera të Superligës. Daku shënoi dy gola...

Manchester City humb yllin para ndeshjes me Arsenal-in

para një jave - Telesport

Kevin De Bruyne do të mungojë në sfidën e kësaj të shtune kundër Arsenal-it. Belgu ka pësuar një dëmtim me kombëtaren, pikërisht kundër Anglisë. Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se dëmtimi nuk është...

Manchester City humb yllin para ndeshjes me Arsenal-in

para një jave - Shprehja

Kevin De Bruyne do të mungojë në sfidën e kësaj të shtune kundër Arsenal-it. Belgu ka pësuar një dëmtim me kombëtaren, pikërisht kundër Anglisë. Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se dëmtimi nuk është...

Prishtina pret fitore ndaj Besës, Leonit Abazi thotë se nuk duhet të lëshojnë më pikë

para një jave - Telegrafi

Prishtina në katër ndeshje të zhvilluara në Superligën e Kosovës, ka arritur një fitore, dy barazime dhe një humbje, duke pasur një start jo siç e kanë pritur kryeqytetasit. “Bardhekaltërit” këtë të shtunë...

Munishi: E kemi ditur se do të jetë vështirë ndaj Arbërisë

para një jave - Insajderi

Ballkani ka arritur të shënoi fitore përball Arbërisë, në ndeshjen e zhvilluar në Obiliq, në stadiumin “Agron Rama”, ndërsa pas takimit, në një prononcim për mediat, tekniku i Ballkanit, është ndarë i...

Arbëria ankohet në ndarjen e drejtësisë në ndeshje me Ballkanin: Rezultati u vendos nga gjyqtarët

para një jave - Zeri

Ekipi i inkuadruar këtë vit në Superligën e Kosovës në futboll, Arbëria sot është përballur me liderin e tabelës, Ballkanin, shkruan “Zeri.info”. Skuadra e udhëhequr nga trajneri Arbnor Morina ka pësuar...

Pioli: Nëse mposhtim Interin, Milan do të jetë edhe më i mirë

para një jave - Tetova Sot

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja kundër Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar që Zlatan Ibrahimovic “është gati...

Pioli jep dritën e gjelbër për bishën – Ibrahimovic gati për Interin

para një jave - Zyrtare

Ylli i Milan, Zlatan Ibrahimovic duket të ketë lënë plotësisht prapa virusin Covid-19. Veterani sulmues është rikuperuar plotësisht sipas fjalëve të trajnerit të Milan, Stefano Pioli dhe do të jetë gati...

Guardiola ‘godet’ Artetan: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi

para një jave - Albsport.mk

Në prag të ndeshjes me Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme, por edhe për duelin midis tij dhe teknikut të “topçinjve”,...

Nesër luhen dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Podujevë

para një jave - Sinjali

Java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon nesër me dy ndeshje tjera. Sot, Ballkani mposhti Arbërinë në “Agron Rama” të Obiliqit me rezultat 2:4, ndërsa nesër dy derbi do të jenë në program....

Ballkani mposht Arbërinë në transfertë

para një jave - Insajderi

Në ndeshjen hapëse të gjiros së gjashtë, në Superligën e Kosovës në futboll, Ballkani nga Suhareka ka arritur të shënoi fitore si mysafire e skuadrës nga Dobraja e Madhe, njofton Insajderi. Ndeshja që...

Futbollisti i Real Madrid mungon në ndeshjen ndaj Cadiz, ja arsyeja

para një jave - Syri

Për ndeshjen e La Ligas kundër Cadiz, Zinedine Zidane i duhet të bëjë pa shërbimet e norvegjezit Martin Odegaard. Më herët gjatë ditës, Real Madrid zbuloi grupin që do të kishte në dispozicion për ketë...

Nesër, dy ndeshjet e radhës në Superligë

para një jave - GazetaBlic

Pas ndeshjes së sotme, Arbëria – Ballkani, Superliga e Kosovës nesër vjen me dy ndeshjet e radhës. Në kryeqytet, Prishtina do të luajë përballë Besës së Pejës, kurse Drenica i shkon Llapit në “Zahir Pajaziti”,...

Munishi: Iu qasëm ndeshjen me 120 për qind, i kënaqur me atë që treguan lojtarët

para një jave - Telegrafi

Ballkani i Ismet Munishit ka vazhduar me fitore duke mposhtur kësaj radhe Arbërinë në udhëtim me rezultat 4-2. Trajneri Munishi u nda tejet i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë...

Guardiola 'thumbon' Artetan: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi

para një jave - Syri.net Kosova

Në prag të ndeshjes me Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme, por edhe për duelin midis tij dhe teknikut të “topçinjve”,...

Trajneri i Arbërisë, Morina: Na mposhti kualiteti i Ballkanit, për penallti nuk flas

para një jave - Telegrafi

Arbëria e ka pësuar humbjen e dytë me radhë, kësaj radhe kundër Ballkanit me rezultat 4-2. Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina, ka thënë se diferencën në këtë takim e ka bërë banka e mysafirëve, e cila...

Abazi: Patjetër ndaj Besës duhet të marrim tre pikët

para një jave - RTK

Prishtina luan kundër Besës, në një ndeshje ku kryeqytetasit shihen si favoritët për tu rikthyer tek fitoret. Ndonëse futen në këtë ndeshje nga një start mjaft i dobët, Abazi pret që Prishtina t’i marrë...

Guardiola 'thumbon' Artetan: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi

para një jave - Syri.net Kosova

Në prag të ndeshjes me Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme, por edhe për duelin midis tij dhe teknikut të “topçinjve”,...

Arsim Kabashi i “dashuruar” pas futbollistëve të tij, fitoren ndaj Arbërisë e feston nga Stambolli

para një jave - GazetaBlic

Ballkani ka shënuar fitoren e pestë në edicionin e ri të garave. Djelmoshat e Munishit arritën që me rikthim të fitonin ndaj Arbërisë së Dobrajës, për të qëndruar edhe më tutje në krye të renditjes tabelare,...

Daku vazhdon shkëlqimin, Ballkani merr fitore me rikthim ndaj Arbërisë

para një jave - Telegrafi

Ballkani ka vazhduar me rezultate të mira, pasi ka triumfuar në udhëtim te Arbëria me rikthim me rezultat 2-4. Ndeshja nisi me tempo shumë të lartë ku të dyja skuadrat krijuan disa raste të mira shënimi....

Ballkani fiton me përmbysje dhe me polemika

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 16/10/2020 15:57 Ballkani e ka fituar ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë të Superligës, shkruan Gazeta Express. Lexo Edhe: Conte i përgjigjet Eriksenit: “Ka luajtur aq sa duhet”...

Kjo është renditja tabelare në Superligë pas ndeshjes së sotme

para një jave - GazetaBlic

Ballkani ka shënuar edhe fitoren e pestë këtë edicion të garave. Lexo edhe: Ballkani fiton me spektakël ndaj Arbërisë, përmbysje e jashtëzakonshme rezultati Portokallinjtë mposhtën Arbërinë e Dobrajës...

Pioli flet para derbit: Kundër Interit do të jetë një provim i rëndësishëm!

para një jave - Syri.net Kosova

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka thënë që ‘Della Madonnina’ kundër Inter do të jetë një provim i rëndësishëm dhe i vështirë për skuadrën e tij. Derbi i parë i qytetit të Milanos është gati, me Interin...

Ballkani nuk di për humbje, mposht edhe Arbërinë

para një jave - OraInfo

S’ndalet Ballkani, mposht edhe Arbërinë. Lideri i Superligës Ballkani ka arritur të mposhtë Arbërinë për të siguruar fitoren e pestë në sezonin e ri. Skuadra e Ismet Munishit fitoi me rezultat 4:2 si mysafire,...

Abazi: Fitorja ndaj Besës nuk duhet diskutuar

para një jave - Zeri

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë javë me xhiron e gjashtë pas një pauze të shkurtër përshkak të kombëtareve, shkruan “Zeri.info”. Njëra nga ndeshjet e kësaj xhiroje është edhe ajo e cila zhvillohet...

Presidenti i Ballkanit tejet i lumtur me fitoren e sotme ndaj Arbërisë

para një jave - Zeri

Ballkani e ka vazhduar ecurinë e fitoreve në elitën e futbollit kosovar. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi është përballur në pasditën e sotme me Arbërinë e Dobrajës, raporton "Zeri.info". Në ndeshjen...

Morina: Ballkani fitoi për shkak të bannkinës kualitative

para një jave - RTK

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina pas humbjes nga Ballkani 4:2 theksoi se diferencën në këtë takim e bëri bankina e mysafirëve, e cila është tejet e pasur dhe cilësore. “Ndeshje tejet e vështirë, pikërisht...

Nëse mposhtim Interin, Milan do të jetë edhe më i mirë

para një jave - Lexo

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja ndaj Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar që Zlatan Ibrahimovic “është gati...

Ballkani përmbys Arbërinë, ish-i i Kukësit realizon dygolësh

para një jave - SuperSport

Java e gjashtë e Superligës së Kosovës nisi nën diktatin e Ballanit. Skuadra e Suharekës, e drejtuar nga Ismet Munishi, fitoi me përmbysje 2-4 ndaj Arbërisë, e cila pas një starti mjaft pozitiv të sezonit...

Morina: Secila ndeshje është e vështirë, por djemtë edhe sot treguan futboll cilësor

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i Arbërisë së Dobrajës, Arbnor Morina, përkundër humbjes nga Ballkani, është shprehur i lumtur me lojën e skuadrës që ai drejton. Lexo edhe: Munishi: Rezultatet e deritanishme të Arbërisë, nuk...

Munishi: E kemi ditur se do të jetë vështirë, por ia dolëm

para një jave - RTK

Ballkani i Ismet Munishit ka vazhduar aty ku e la para pushimit disa ditor të kampionatit elitar, teksa në kuadër të javës së 6-të e mposhti Arbërinë në Obiliq, me rezultat 4:2. Tekniku i “portokallinjëve”...

Pioli: Nëse mposhtim Interin, Milan do të jetë edhe më i mirë

para një jave - Lexo

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja ndaj Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar që Zlatan Ibrahimovic “është gati...

Guardiola 'thumbon' Artetan: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi

para një jave - Syri

Në prag të ndeshjes me Arsenal, trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka folur për sfidën e nesërme, por edhe për duelin midis tij dhe teknikut të “topçinjve”,...

Munishi: Rezultatet e deritanishme të Arbërisë, nuk janë të rastësishme

para një jave - GazetaBlic

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shprehur tejet i lumtur pas fitores në udhëtim te Arbëria. Lexo edhe: Ballkani fiton me spektakël ndaj Arbërisë, përmbysje e jashtëzakonshme rezultati Tekniku...

Kjo është renditja tabelare pas fitores së Ballkanit ndaj Arbërisë

para një jave - Zeri

Pas një pauze të shkurtër për shkak të kombëtareve, sot është rikthyer Superliga e Kosovës në futboll me ndeshjen e vetme ndërmjet Arbërisë dhe Ballkanit e vlefshme për xhiron e gjashtë, shkruan “Zeri.info”....

Ballkani e kalon me sukses edhe sfidën me Arbërinë

para një jave - RTK

Ballkani ka realizuar fitoren e gjashtë në këtë edicion në Superligë, teksa sot në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq ka fituar si mysafir ndaj Arbërisë, me rezultat 4:2. Skuadra kryesuese në renditjen e...

Arbëria e befason Ballkanin, gabojnë mysafirët

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 16/10/2020 14:41 Arbëria është duke e mposhtur 1-0 Ballkanin në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq. Në minutën e 35’, vendasit e gjetën golin me anë të Sunaj Hasan, që shfrytëzoi një...

Ibrahimovic është gati për derbin, Pioli nuk e ka frikë Interin: Kam besim te skuadra

para një jave - BalkanWeb

Milan ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri të Seri A. Tre fitore në po aq ndeshje të luajtura janë një tregues I formës për kuqezinjtë e Stefano Piolit. Në rrugën e “Djallit” është Inter, ndërsa...

Munishi reagon pas fitores ndaj Ballkanit: Djelmoshat e dhanë 120 përqindshin nga vetja

para një jave - Zeri

Ballkani e ka vazhduar ecurinë e fitoreve në elitën e futbollit kosovar. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi është përballur në pasditën e sotme me Arbërinë e Dobrajës, raporton "Zeri.info". Në ndeshjen...

Morina: Ndeshje e vështirë, djelmoshat po dinë të luajnë futboll

para një jave - Zeri

Ballkani e ka vazhduar ecurinë e fitoreve në elitën e futbollit kosovar. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi është përballur në pasditën e sotme me Arbërinë e Dobrajës, raporton "Zeri.info". Në ndeshjen...

Renditja tabelore në Superligë pas ndeshjes Arbëria - Ballkani

para një jave - Zeri

Ballkani e ka vazhduar ecurinë e fitoreve në elitën e futbollit kosovar. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi është përballur në pasditën e sotme me Arbërinë e Dobrajës, raporton "Zeri.info". Në ndeshjen...

Ballkani fiton me spektakël ndaj Arbërisë, përmbysje e jashtëzakonshme rezultati

para një jave - GazetaBlic

Ka përdunduar ndeshja në mes Arbërisë dhe Ballkanit. Ishte një ndeshje spektakolare e zhvilluar nga të dyja skuadrat, por që në fund fitues nga ky takim doli skuadra e Ismet Munishit me rezultat 2 me 4....

Spektakli në Obiliq i takon Ballkanit

para një jave - Zeri

Ballkani e ka vazhduar ecurinë e fitoreve në elitën e futbollit kosovar. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi është përballur në pasditën e sotme me Arbërinë e Dobrajës, raporton "Zeri.info". Në ndeshjen...

Dalin rezultatet e testit për COVID-19, Pioli ‘shpërblehet’ para derbit mes Milanit dhe Interit

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 16/10/2020 14:27 Lojtarët e ekipit italian Milan janë rikthyer nga ndeshjet me kombëtaret e tyre, ku të gjithë kanë rezultuar negativ për COVID-19. Stefano Pioli do t’i ketë të gjithë...

S’ndalet Ballkani, mposht edhe Arbërinë

para një jave - Koha.net

Lideri i Superligës Ballkani ka arritur të mposhtë Arbërinë për të siguruar fitoren e pestë në sezonin e ri. Skuadra e Ismet Munishit fitoi me rezultat 4:2 si mysafire, duke përmbysur rezultatin. Sunaj...

Guardiola “thumbon” Arteta: Nesër shihet kush është mësuesi dhe kush nxënësi…

para një jave - Telesport

Në të njëjtën mënyrë që çdo përplasje midis Guardiola dhe Klopp, ose midis Pep dhe Mourinho, shënohet në kalendar, tani vëmendja i kushtohet gjithashtu përplasjes së trajnerit katalanas me Arteta; me atë...

Guardiola konfirmon mungesën e lojtarit kryesor në ndeshjen ndaj Arsenalit

para një jave - Iliria News

Ndeshja Manchester City dhe Arsenal do të zhvillohet nesër në kuadër të Premierligës. Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka konfirmuar një mungesë tejet të madhe për ta në ndeshjen e nesërme. Kevin...

Spektakël i madh në Superligë, Ballkani shënon në fund ndaj Arbërisë

para një jave - GazetaBlic

Ballkani ka kaluar në avantazh 2 me 3 ndaj Arbërisë në fund të ndeshjes. Mirlind Daku ka realizuar për golin e avantazhit.

Pioli flet para derbit: Kundër Interit do të jetë një provim i rëndësishëm!

para një jave - Syri

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka thënë që ‘Della Madonnina’ kundër Inter do të jetë një provim i rëndësishëm dhe i vështirë për skuadrën e tij. Derbi i parë i qytetit të Milanos është gati, me Interin...

Pioli: Luajmë për fitore, do të jetë një derbi spektakolar

para një jave - RTK

Pasi mbylli sezonin e kaluar në mënyrë perfekte, Milani nisi të riun me tre fitore në po kaq ndeshje, ndërsa nesër e pret testi i parë i vështirë, derbi ndaj Interit. Trajneri Stefano Pioli doli sot në...

Pioli: Nëse mposhtim Interin, Milan do të jetë edhe më i mirë

para një jave - Arbresh

Trajneri i Milanit, Stefano Piolo ka thënë se fitorja kundër Interit në Derby della Madonnina do të jetë një “provim i rëndësishëm dhe i vështirë”, derisa ka konfirmuar që Zlatan Ibrahimovic “është gati...

Ndeshje fantastike në Kastriot, shënohet goli i tretë në takimin Arbëria – Ballkani

para një jave - GazetaBlic

Arbëria e ka rikthyer avantazhin ndaj Ballkanit me rezultat 2 me 1. Golin e avantazhit e ka shënuar Almir Kryeziu i cili pas një deportimi të shpejtë në zonën e Ballkanit realizoi për golin e avantazhit,...

Mirilind Daku në formë fantastike, barazon rezultatin ndaj Arbërisë

para një jave - GazetaBlic

Ballkani e ka barazuar rezultatin ndaj Arbërisë me rezultat 1 me 1. Mirlind Daku e ka shënuar golin e barazimit në minutën e 54-të, përcjell GazetaBlic .

Pioli: Luajmë për fitore, do jetë një derbi spektakolar

para një jave - Shenja

Pasi mbylli sezonin e kaluar në mënyrë perfekte, Milani nisi të riun me tre fitore në po kaq ndeshje, ndërsa nesër e pret testi i parë i vështirë, derbi ndaj Interit. Trajneri Stefano Pioli doli sot në...

Arbëria pret Ballkanin në ndeshjen hapëse të xhiros së gjashtë, formacionet zyrtare

para një jave - Telegrafi

Arbëria do të jetë nikoqir i Ballkanit në ndeshjen e parë të xhiros së gjashtë në Superligë. Skuadra debutuese në Superligë do ta mirëpres liderin aktual Ballkanin në stadiumin Agron Rama në Obiliq. Kjo...

Pioli: Derbi i fundit na zgjoi, ky Milan ka identitet! Hauge nxënës shembullor

para një jave - ABC News

Inter-Milan, nesër prej orës 18:00, do të tërheqë vëmendjen e tifozëve anembanë Italisë dhe botës. Derbi i Madonnina parashikohet të jetë interesant, edhe pse të dyja ekipet nuk janë të plota. Trajneri...

Pioli “ngre stekën”: Luajmë për fitore, do jetë një derbi spektakolar

para një jave - SuperSport

Pasi mbylli sezonin e kaluar në mënyrë perfekte, Milani nisi të riun me tre fitore në po kaq ndeshje, ndërsa nesër e pret testi i parë i vështirë, derbi ndaj Interit. Trajneri Stefano Pioli doli sot në...

Guardiola konfirmon mungesën e lojtarit kryesor në ndeshjen ndaj Arsenalit

para një jave - Sinjali

Ndeshja Manchester City dhe Arsenal do të zhvillohet nesër në kuadër të Premierligës. Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka konfirmuar një mungesë tejet të madhe për ta në ndeshjen e nesërme. Kevin...

Pioli ndez derbin: Jemi gati dhe ambicjozë! Do na mungojnë tifozët

para një jave - Telesport

“Ne kemi identitetin tonë, mënyrën tonë të lojës, në punën tonë provimet nuk mbarojnë kurrë. E rëndësishme është të jesh i përgatitur mirë. Ndihemi gati”. Stefano Pioli e nis kështu konferencën për shtyp...

Mirlind Daku i pandalshëm, i vetëm më shumë gola së çdo ekip i Superligës

para një jave - Infokusi

Mirlind Daku nuk ka të ndalur, ai po vazhdon të tregoj formë të jashtëzakonshme, shkruan Gazeta inFokus . Edhe në ndeshjen e sotme që Ballkani zhvilloj kundër Arbërisë, Daku arriti të realizonte dy gola....

Pioli ”karikon” Milanin në prag të derbit: Do shkojmë për të sulmuar, jemi të vetdijshëm për forcën tonë

para një jave - Newsport

Milan ka një ndeshje mjaft të vështirë nesër mbrëma në orën 18.00, ku do përballet me Interin në orën 18.00. Kuqezinjtë nuk kanë patur shumë rezultate pozitive në derbit e fundit,  ndaj nesër kërkojnë...

Superliga live: Arbëria - Ballkani, rezultati momental në "Agron Rama"

para një jave - Zeri

Sot do të zhvillohet ndeshja hapëse e javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq, Arbëria e Dobrajës është nikoqire e Ballkanit të Therandës, raporton "Zeri.info"....

Superliga live: Arbëria - Ballkani, pranë stadiumit ku po luhet ndeshja shihet një lopë

para një jave - Zeri

Sot do të zhvillohet ndeshja hapëse e javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq, Arbëria e Dobrajës është nikoqire e Ballkanit të Therandës, raporton "Zeri.info"....

Arbnor Morina: Ishte ndeshje e vështirë

para një jave - Infokusi

Arbëria u mposht nga Ballkani me rezultat 4-2, në kuadër të javës së gjashtë në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina i shkaktoj vështirësi të mëdha suharekasve, por...

LIVE SUPERLIGA: Arbëria – Ballkani

para një jave - Sinjali

Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e kësaj xhiroje do të jetë ajo mes Arbërisë dhe Ballkanit që luhet në Obiliq. Sinjali Sportiv do t’iu mbajë të informuar me çdo...

Superliga live: Arbëria - Ballkani, publikohen formacionet startuese

para një jave - Zeri

Sot do të zhvillohet ndeshja hapëse e javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq, Arbëria e Dobrajës është nikoqire e Ballkanit të Therandës, raporton "Zeri.info"....

Abazi: E njohim kundërshtari, duhet t’i marrim tri pikët

para një jave - Lajmi.net

Prishtina luan kundër Besës, në një ndeshje ku kryeqytetasit shihen si favoritët për tri pikët. Ndonëse futen në këtë ndeshje nga një start mjaft i dobët, Abazi pret që Prishtina Prishtina t’i marrë tri...

Kevin De Bruyne mungon ndaj Arsenal, Aguero mund të ketë minutat e tij

para një jave - Lajmi.net

Mesfushori belgm Kevin De Bruyne, tërhiqej nga skuadra kombëtare e Belgjikës, pas një dëmtimi gjatë grumbullimit për Ligën e Kombeve. Pep Guardiola ka konfirmuar se lojtari nuk do të jetë gati për minutat...

Deklarata e Ismet Munishit pas fitores së Ballkanit ndaj Arbërisë

para një jave - Infokusi

Ballkani arriti të triumfoj në duelin kundër Arbërisë, në kuadër të javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Pas takimit ka folur Ismet Munishi, trajneri i Ballkanit, i...

Përfundon takimi mes Arbërisë dhe Ballkanit

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar takimi mes Arbërisë dhe Ballkanit, ndeshje kjo që u zhvillua në kuadër të javës së gjashtë në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Suharekasit arritën të përmbysnin rezultatin, duke dalur...

Arbëria – Ballkani, formacionet zyrtare

para një jave - Sinjali

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Arbëria – Ballkani. Kjo është ndeshja hapëse e javës së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Te ekipi lipjanas mungon lojtari kryesor, Labinot Ibrahimi,...

Arbëria – Ballkani, formacionet zyrtare

para një jave - GazetaBlic

Pas ndeshjeve të kombëtareve, Superliga e Kosovës në futbolli i rikthehet aktivitetit të saj. Ndeshje hapëse e kësaj xhiroje do të zhvillohet në Kastriot, atje ku befasia e këndshme e këtij edicioni, Arbëria...

Ballkani vërteton forcën, përmbysë Arbërinë për tre pikë shumë të rëndësishme

para një jave - Lajmi.net

Xhiroja e gjashtë e Superligës u hap me ndeshjen e zhvilluar në ‘Agron Rama’ në Kastriot, në të cilën u shënuan pesë gola. Arbëria në minutën e 35’ kaloi në epërsi 1:0, kur shënoi Sunaj Hasan, shkruan...

Ballkani nuk ndalet, kalon në epërsi ndaj Arbërisë

para një jave - Infokusi

Ballkani ka arritur të kaloj në epërsi 3-2 ndaj Arbërisë në takimin që po zhvillohet në kudër të javës së gjashtë në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Golin për suharekasit e ka shënuar Mirlind Daku,...

Dalin rezultatet për koronavirus për futbollsitët e Milanit para derbit me Interin

para një jave - GazetaBlic

Lojtarët e Milanit që u kthyen nga detyra ndërkombëtare thuhet se kanë testuar negativisht për Covid-19 ndërsa Stefano Pioli është duke përgatitur një lëvizje befasuese përpara derbit kundër Inter. Çdo...

Arbëria kalon në epërsi ndaj Ballkanit

para një jave - Infokusi

Arbëria ka kaluar në epërsi ndaj Ballkanit, ndeshje që po zhvillohet në kuadër të javës së gjashtë në Superligë, shkruan Gazeta inFokus . Golin e epërsisë e ka realizuar Almir Kryeziu në minutën e 64’....

Bajram Jashanica debuton sot me skuadrën e Ballkanit

para një jave - Zeri

Qendërmbrojtësi kosovar, Bajram Jashanica, sot do të debutojë me skuadrën e Ballkanit në Superligën e Kosovës në futboll në ndeshjen e xhiros së gjashtë të ndaj Arbërisë së Dobrajës, raporton Zeri.info....

Munishi: Iu qasëm ndeshjes me 120 për qind, i kënaqur me atë që treguan lojtarët

para një jave - Arbresh

Ballkani i Ismet Munishit ka vazhduar me fitore duke mposhtur kësaj radhe Arbërinë në udhëtim me rezultat 4-2. Trajneri Munishi u nda tejet i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë...

TransferiMI i ri i Arbërisë gati për të debutuar kundër Ballkanit

para një jave - Zeri

Sot, me fillim nga ora 14:00 Arbëria do të pres në stadiumin “Agron Rama” liderët e Superligës Ballkanin. Sipas burimeve të “Olle”, në listën e 18 futbollistëve të grumbulluar të Arbërisë për ndeshjen...

Përfundon pjesa e parë mes Arbërisë dhe Ballkanit

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar pjesa mes Arbërisë dhe Ballkanit, duel ky që po zhvillohet në kuadër të javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus . Arbëria ka shkuar në pushim në epërsi prej...

Këto janë fjalët e Munishit pas ‘festës së golave’ me Arbërinë

para një jave - Periskopi

Ka përfunduar takimi i parë i javës së gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani vazhdon formën e mirë, duke triumfuar ndaj Arbërisë me rezultat 4-2. Pas ndeshjes, trajneri i Ballkanit,...

Pioli flet para derbit me Interin

para një jave - Lajmi.net

Derbi i parë i qytetit të Milanos është gati, me Interin që të shtunën në cilësinë e vendasit pret në ‘San Siro’ ‘Rossonerët’. “Milan ka identitetin e tij dhe mënyrën e vet të të luajturit, në punën tonë...

Sot luhet një ndeshje shumë interesante në Superligë

para një jave - Sinjali

Sot nis java e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e kësaj xhiroje do të jetë ajo mes Arbërisë dhe Ballkanit që luhet në Obiliq, shkruan Sinjali Sportiv. Ballkani prin në tabelë...

Inter-Milan por dhe Lukaku-Ibra, sfida e bomberave në derbin e “Madonina”

para një jave - BalkanWeb

Inter-Milan është gjithnjë një sfidë e veçantë pavarësisht kushteve dhe pozitave që ndodhen dy rivalët e përjetshëm. Derbi i Madonina ka ditur gjithnjë të dhuroj spektakël, kështu pritet të jetë edhe këtë...

Kevin De Bruyne mungon ndaj Arsenal, Aguero mund të ketë minutat e tij

para një jave - Arbresh

Problemet te Manchester City nuk kanë të ndalur. Mesfushori belgm Kevin De Bruyne, tërhiqej nga skuadra kombëtare e Belgjikës, pas një dëmtimi gjatë grumbullimit për Ligën e Kombeve. Pep Guardiola ka konfirmuar...

Donnarumma: Kemi reduktuar diferencën me Interin, duam fitore

para një jave - RTK

Ndërkohë që Milani dhe menaxheri Mino Raiola po punojnë për rinovimin e kontratës së Gigio Donnarummës, ky i fundit ka shfrytëzuar një intervistë në Sky Sport për të karikuar të tijtë në prag të derbit...

Pioli: Nëse e mposhtim Interin, rritet entuziazmi te Milani

para një jave - KosovaPress

Trajneri i Milanit Stefano Pioli ka deklaruar se ballafaqimi i nesërm me Interin do të jetë një test i rëndësishëm dhe i vështirë për ekipin e tij dhe njëkohësisht ka konfirmuar se sulmuesi Zlatan Ibrahiimoviq...

Kevin De Bruyne mungon ndaj Arsenal, Aguero mund të ketë minutat e tij

para një jave - Zyrtare

Mesfushori belgm Kevin De Bruyne, tërhiqej nga skuadra kombëtare e Belgjikës, pas një dëmtimi gjatë grumbullimit për Ligën e Kombeve. Pep Guardiola ka konfirmuar se lojtari nuk do të jetë gati për minutat...

Ballkani vërteton forcën, përmbysë Arbërinë për tre pikë shumë të rëndësishme

para një jave - Arbresh

FC Ballkani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme duke përmbysur Arbërinë, për fitore 2:4 për ndeshjen e xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës. Xhiroja e gjashtë e Superligës u hap me ndeshjen e...

Përmbysje dhe 6 gola, ish-sulmuesi i Kukësit bën për vete Kosovën

para një jave - Newsport

Java e gjashtë e Superligës së Kosovës ka dhuruar 6 gola. Arbëria është mundur 2-4 në shtëpi nga Ballkani, me sulmuesin Mirlind Daku që ka shënuar sërish 2 gola. Sulmuesi I Ballkanit tanimë regjistron...

Ballkani udhëton në Obiliq për fitore, Arbëria kërkon këndelljen

para një jave - Gazeta Express

Futboll Gazeta Express 16/10/2020 10:13 Arbëria vs Ballkani do të jetë ndeshja e parë për xhiron e gjashtë të IPKO Superligës së Kosovës. Xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll starton sot...

Ballkani vërteton forcën, përmbysë Arbërinë për tre pikë shumë të rëndësishme

para një jave - Zyrtare

Xhiroja e gjashtë e Superligës u hap me ndeshjen e zhvilluar në ‘Agron Rama’ në Kastriot, në të cilën u shënuan pesë gola. Arbëria në minutën e 35’ kaloi në epërsi 1:0, kur shënoi Sunaj Hasan, shkruan...

Mbyllet me rezultat të papritur ndeshja ndërmjet Arbërisë dhe Ballkanit

para një jave - KosovaPress

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së gjashtë të Superligës së Kosovës, ndërmjet Arbërisë dhe Ballkanit, raporton KosovaPress. Ashtu siç edhe pritej, ndeshja filloi me një ritëm të shpejtë dhe...

Ballkani i “Babës” fiton si mysafir ndaj Arbërisë në ndeshje spektakolare: Daku vazhdon të bëj kërdi

para një jave - Periskopi

KF Ballkani nga Suhareka ka arritur t’i marrë tri pikë si mysafir në një ndeshje spektakulare ndaj Arbërisë nga një fshat i komunës së Lipjanit. Arbëria që ka suprizuar të gjithë futbolldashësit në vend,...

Superliga rikthehet në aksion, Arbëria nikoqir i liderit

para një jave - Telegrafi

Elita e futbollit kosovar rikthehet në aksion pas një pushimi prej 10 ditës për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve. Xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll starton sot (e premte) me fillim...

Ballkani po mposhtet nga Arbëria, klubi nga një fshat që mund ta përfaqësojë Kosovën në Evropë

para një jave - Periskopi

Arbëria e një fshatit të Kosovës po fiton 1-0 ndaj Ballkanit të Suharekës – ekip ky që drejtohet nga Ismet Munishi dhe që synon të fitojë titullin e kampionit. Pas pjesës së parë të ndeshjes, ekipi i sapoinkuadruar...

Ballkani po mposhtet nga Arbëria, klubi nga një fshat që mund ta përfaqësojë Kosovën në Evropë

para një jave - Periskopi

Arbëria e një fshatit të Kosovës po fiton 1-0 ndaj Ballkanit të Suharekës – ekip ky që drejtohet nga Ismet Munishi dhe që synon të fitojë titullin e kampionit. Pas pjesës së parë të ndeshjes, ekipi i sapoinkuadruar...

Donnarumma karikon Milanin: Kemi reduktuar diferencën me Interin, duam fitoren

para një jave - SuperSport

Ndërkohë që Milani dhe menaxheri Mino Raiola po punojnë për rinovimin e kontratës së Gigio Donnarummës, ky i fundit ka shfrytëzuar një intervistë në Sky Sport për të karikuar të tijtë në prag të derbit...

Arbëria – Ballkani, forma e dy skuadrave në 5 ndeshjet e para në këtë edicion

para një jave - GazetaBlic

Pas ndeshjeve të kombëtareve, Superliga e Kosovës në futbolli i rikthehet aktivitetit të saj. Ndeshje hapëse e kësaj xhiroje do të zhvillohet në Kastriot, atje ku befasia e këndshme e këtij edicioni, Arbëria...

Sot fillon xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, një super ndeshje në program

para një jave - GazetaBlic

Pas ndeshjeve të kombëtareve, Superliga e Kosovës në futbolli i rikthehet aktivitetit të saj. Ndeshje hapëse e kësaj xhiroje do të zhvillohet në Kastriot, atje ku befasia e këndshme e këtij edicioni, Arbëria...

Arbëria - Ballkani: Forma e dy skuadrave në pesë ndeshjet e fundit para sfidës në Obiliq

para një jave - Zeri

Sot do të zhvillohet ndeshja hapëse e javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq, Arbëria e Dobrajës është nikoqire e Ballkanit të Therandës, raporton "Zeri.info"....

Arbëria synon rezultat pozitiv përballë liderit

para një jave - Koha.net

Arbëria e Dobrajës është e vendosur për ta ndalë hovin e skuadrës së Ballkanit këtë edicion në Superligën e Kosovës në futboll. Arbëria, që për herë të parë po luan në elitën e futbollit kosovar, beson...

Donnarumma zbulon dëshirën e të gjithë lojtarëve të Milanit para ndeshjes me Interin

para një jave - OraInfo

“Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit”. Zlatan Ibrahimovic është gati për derbin e Milanos, i cili do të luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00. Suedezi ishte i infektuar me COVID-19...

Ndeshjet ndërkombëtare mbaruan, sot rikthehet Superliga e Kosovës, vëmendja në Obiliq

para 2 jave - Zeri

Sot do të zhvillohet ndeshja hapëse e javës së gjashtë në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq, Arbëria e Dobrajës është nikoqire e Ballkanit të Therandës, raporton "Zeri.info"....

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Lajmi.net

Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin. Për fatin e mirë te Milanit, ai është rikuperuar me kohë dhe do të jetë në këtë derbi. “Me Ibrën në fushë,...

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Daily News

Zlatan Ibrahimovic është gati për derbin e Milanos, i cili do të luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00. Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin....

Rikthehet Superliga, Arbëria sfidon Ballkanin

para 2 jave - Lajmi.net

Pas pushimit ndërkombëtar të kombëtareve, tani është koha për kampionatet kombëtare. Ndeshja e parë do të jetë mes skuadrës së promovuar në Superligë, Arbërias dhe liderëve të Ballkanit. Ndeshja mes Arbërisë...

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Daily News

Zlatan Ibrahimovic është gati për derbin e Milanos, i cili do të luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00. Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin....

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Lajm

Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin. Për fatin e mirë te Milanit, ai është rikuperuar me kohë dhe do të jetë në këtë derbi. “Me Ibrën në fushë,...

Arbëria synon rezultat pozitiv përballë liderit

para një jave - Ekonomia Online

Arbëria e Dobrajës është e vendosur për ta ndalë hovin e skuadrës së Ballkanit këtë edicion në Superligën e Kosovës në futboll. Arbëria, që për herë të parë po luan në elitën e futbollit kosovar, beson...

Superliga vjen sot me derbin drithërues

para një jave - KosovaPress

Superliga e Kosovës sot e hap javën e gjashtë të edicionin 2020/21, raporton KosovaPress. Me fillim nga ora 14:00, do të ballafaqohen dy skuadrat me në formë për momentin në futbollin e Kosovës, Arbëria...

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Zyrtare

Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin. Për fatin e mirë te Milanit, ai është rikuperuar me kohë dhe do të jetë në këtë derbi. “Me Ibrën në fushë,...

Donnarumma: Të gjithë donim që Ibra të kthehej për derbin kundër Interit

para një jave - Arbresh

Zlatan Ibrahimovic është gati për derbin e Milanos, i cili do të luhet të shtunën me fillim nga ora 18:00. Suedezi ishte i infektuar me COVID-19 dhe ishte e diskutueshme nëse do të jetë gati për derbin....

Rikthehet Superliga, Arbëria sfidon Ballkanin

para 2 jave - Zyrtare

Pas pushimit ndërkombëtar të kombëtareve, tani është koha për kampionatet kombëtare. Ndeshja e parë do të jetë mes skuadrës së promovuar në Superligë, Arbërias dhe liderëve të Ballkanit. Ndeshja mes Arbërisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK