http://kariera.mk

Atdhe Nuhiu: Dua debutim me fitore

para 11 muajve - Lajmi.net

Atdhe Nuhiu është njëra nga tri ardhjet e reja tek Përfaqësuesja e Kosovës. Sulmuesi i Sheffield Wedneaday në Championshipin anglez, kërkon të debutoj me fitore ndaj Islandës. “Jam i lumtur që i jam bashkuar...

Bunjaki: Kosova nuk do ta bëjë këtë kundër Islandës

para 11 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll Albert Bunjaki e ka bërë publike listën e 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Islandës më 24 mars. Për herë të parë janë ftuar Besart Berisha, Atdhe...

‘Dardanët’ emocionojnë lojtarët e Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Lojtarët janë takuar me grupin e tifozëve ‘Dardanët’, ku nuk kanë munguar momente emocionuese. ‘ Dardanët’ janë duke përgatitur një spot të ri mbështetës për Kosovën dhe në xhirime kanë marrë pjesë edhe...

Në ndeshjen kundër Islandës, Kosova “nuk e parkon autobusin”

para 11 muajve - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll Albert Bunjaki e ka bërë publike listën e 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Islandës më 24 mars. Për herë të parë janë ftuar Besart Berisha, Atdhe...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

para 11 muajve - Lajmi.net

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

‘Dardanët’ janë gati, shikoni çfarë kanë bërë për futbollistët para ndeshjes

para 11 muajve - GazetaBlic

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët. ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

E jashtëzakonshme: Shikoni befasinë e ‘Dardanëve’ për Kombëtaren e Kosovës

para 11 muajve - Zeri

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

​E jashtëzakonshme: Shikoni befasinë e ‘Dardanëve’ për Kombëtaren e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët ‘Dardanët’ kanë përgatitur një befasi të këndshme për futbollistët e Kombëtares së Kosovës, duke krijuar...

⚽️ Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

para 11 muajve - Infokusi

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Emocionuese: Dardanët surprizojnë lojtarët e përfaqësueses së Kosovës

para 11 muajve - Indeks online

Lojtarët e përfaqësueses së Kosovës këtë mbrëmje kanë qenë protagonistë të një befasie emocionuese nga tifozët “Dardanë”, shkruan IndeksOnline. Në një ceremoni, ku po merrnin pjesë lojtarët kosovarë, papritmas...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës. Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Mediet serbe “shpërthejnë” ndaj FIFA-s shkaku i Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

para 11 muajve - Telegrafi

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

para 11 muajve - Zeri

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

para 11 muajve - OraInfo

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Mundësi e artë për tifozët, ja ku mund t’i takojnë nesër yjet e Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

‘Dardanët’ emocionojnë lojtarët e Kosovës

para 11 muajve - Almakos

Lojtarët janë takuar me grupin e tifozëve ‘Dardanët’, ku nuk kanë munguar momente emocionuese. ‘ Dardanët’ janë duke përgatitur një spot të ri mbështetës për Kosovën dhe në xhirime kanë marrë pjesë edhe...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

para 11 muajve - Fakti Ditor

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Kombëtares së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

‘Çarten’ mediat serbe, ja çfarë shkruajnë për Kosovën para ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - Tetova Sot

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Mbajeni frymën dhe dëgjojeni ‘Besa Besa’ nga Dardanët

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tifo grupi i tifozëve të Kombëtares së Kosovës, ‘Dardanët’, janë duke përgatitur një spot që i kushtohet Përfaqësueses së Kosovës. Në disa video që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shihet se sa me emocione...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takoni dhe fotografohen me yjet e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takojnë dhe fotografohen me yjet e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Mediat serbe: FIFA me rregulla speciale për Kosovën

para 11 muajve - Almakos

Lista e shpallur prej trajnerit të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjakut ka bërë bujë të madhe edhe në shtetin serb. Në fakt, tre futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Islandës në kuadër...

Ky është plani i Kosovës deri te ndeshja me Islandën

para 11 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Kosovës ka filluar sot grumbullimin në hotel ‘Emerald’ për ndeshjen e së premtes kundër Islandës, që zhvillohet në Shkodër. Para nisjes për në Shqipëri, përzgjedhësi Albert Bunjaku ka vendosur...

Atdhe Nuhiu vjen me fotografinë që i gëzon gjithë tifozët e Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Pothuajse të gjithë lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë mbërritur në Kosovë, për grumbullimin e radhës. Kosova më 24 mars zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese ndaj Islandës, në ‘Loro Boriçi’. Për...

Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës kundër Islandës

para 11 muajve - Indeks online

Përfaqësuesja e Kosovës e pret në “shtëpi” kombëtaren e Islandës për ndeshjen e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Menaxheri i përfaqësueses, Albert Bunjaku sot bëri zyrtare listën e lojtarëve për këtë super...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - AlbPortali

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese Kosovë-Islandë, e cila do të...

Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha

para 11 muajve - Zhurnal

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha, Halimi,...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Shenja

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese Kosovë-Islandë, e cila do të...

Kosova, 183 centimetra

para 11 muajve - Zeri

Albert Bunjaki siguron se Kosova ka shënuar progres në nëntë vitet e fundit, raporton "Zëri".  “Nga viti 2008 i kemi pasur 300 lojtarë deri tash, prej tyre e kemi krijuar një bazë të 15 lojtarëve. Për...

Super joshësja Anxhelina Hadergjonaj

para 11 muajve - Sovrani

Vajza joshëse e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, Anxhelina është shfaqur më provokuese se kurrë në fotografinë e saj më të fundit. Anxhelina ka ekspozuar trupin e saj me bikini, ku duket vërtet e mrekullueshme....

Ja ku mund t’i takoni dhe fotografoheni me yjet e Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Ja ku mund t’i takoni dhe fotografohen me yjet e Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

Kosova për gjynah, i lakmon Islandës!

para 11 muajve - Zeri

Si asnjë skuadër tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e pestë jashtë shtetit në kuadër të kampanjës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Kosova deri më tani ishte mysafire e Finlandës,...

Nuhiu dhe Avdijaj konfirmojnë ardhjen te Kosova

para 11 muajve - Lajm

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

⚽️ Atdhe Nuhiu vjen me fotografinë që i gëzon gjithë tifozët e Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Pothuajse të gjithë lojtarët e Kombëtares së Kosovës kanë mbërritur në Kosovë, për grumbullimin e radhës. Kosova më 24 mars zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese ndaj Islandës, në ‘Loro Boriçi’. Për...

Bunjaki: Kosova i ka tifozët më të mirë në botë

para 11 muajve - Lajm

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki i ka lavdëruar tifozët e Kosovës, “Dardanët”, ndërkohë që është shprehur se Kosova i ka tifozët më të mirë në botë, shkruan zeri.info. “Ne kemi pasur...

Bunjaku: Ka ardhur koha për fitore

para 11 muajve - Alsat-M

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, është i bindur se Kosova do të ketë paraqitje të mirë në përballje me Islandën. Duke folur për ballafaqimin me islandezët, të cilët ishin befasi e këndshme...

Kosova për gjynah, i lakmon Islandës!

para 11 muajve - Lajm

Si asnjë skuadër tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e pestë jashtë shtetit në kuadër të kampanjës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Kosova deri më tani ishte mysafire e Finlandës,...

Superlajm për tifozët: Ja ku mund t’i takoni dhe fotografohen me yjet e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tifozët mund të takojnë futbollistët e Kombëtare së Kosovës, para ndeshjes së të premtes ndaj Islandës Nesër (e martë) Kombëtarja e Kosovës nga ora 10 do të mbaj stërvitjen e parë dhe të vetmen në stadiumin...

⚽️ Kjo është gjatësia mesatare e futbollistëve të Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku siguron se Kosova ka shënuar progres në nëntë vitet e fundit. “Nga viti 2008 i kemi pasur 300 lojtarë deri tash, prej tyre e kemi krijuar një bazë...

Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha

para 11 muajve - Albeu

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha,...

⚽️ Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës kundër Islandës

para 11 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Kosovës e pret në “shtëpi” kombëtaren e Islandës për ndeshjen e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Menaxheri i përfaqësueses, Albert Bunjaku sot bëri zyrtare listën e lojtarëve për këtë super...

Avdijaj “kërcënon” Islandën

para 11 muajve - Sovrani

Donis Avdijaj do të jetë një nga lojtarët më të rinjë në përfaqësuesen e Kosovës. Mesfushori i skuadrës gjermane, Schalke ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet çartë se ka “kërcenuar” kundërshtarin...

Bunjaki tregon përse nuk e grumbulloi Mehën e Bunjakun

para 11 muajve - Insajderi

Befasi të listës së përfaqësueses së Kosovës me futbollistët e grumbulluar për sfidën me Islandën, ishte lënia jashtë e Alban Mehës dhe Albert Buanjkut. Dy futbollistët veteranë kosovarë nuk ishin përfshirë...

Bunjaku godet Qeverinë Mustafa

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë. “Kjo është loja...

⚽️ Kjo është agjenda e Përfaqësueses së Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Përzgjedhësi Albert Bunjaku e ka zbuluar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndërkohë, trajneri kosovar e ka treguar edhe agjendën e ekipit para ndeshjes së 24 marsit. “Do t’i...

Bunjaki: Kosova i ka tifozët më të mirë në botë

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki i ka lavdëruar tifozët e Kosovës, “Dardanët”, ndërkohë që është shprehur se Kosova i ka tifozët më të mirë në botë, shkruan zeri.info. “Ne kemi pasur...

Zyrtare: Zbulohet edhe lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës, vërtetë me shumë yje

para 11 muajve - Tetova1

Kosovën e pret test i vështirë ndaj Islandës Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha...

Shkup, Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 11 muajve - Sovrani

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Bunjaki godet Qeverinë e Kosovës

para 11 muajve - OraInfo

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë. “Kjo është loja...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

para 11 muajve - Telegrafi

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se po pret ftesën nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Por...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

para 11 muajve - OraInfo

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

Bunjaku e pranon: Po, i frikësohem shumë këtij fakti

para 11 muajve - Lajmi.net

Fakti që Kosova nuk ka zhvilluar ndeshje miqësore, është mjaft i keq. Kështu vlerëson përzgjedhësi Albert Bunjaku, para ndeshjen me Islandën. “Nuk kemi luajtur fare dhe ky është një fakt i keq për skuadrën....

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

para 11 muajve - Telegrafi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Bunjaku beson te fitorja,...

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Portalb

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj. Më poshtë e keni listën komplete.

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 11 muajve - Sovrani

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Telegrafi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Kjo është agjenda e Përfaqësueses së Kosovës

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi Albert Bunjaki e ka zbuluar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën, shkruan zeri.info. Ndërkohë, trajneri kosovar e ka treguar edhe agjendën e ekipit para ndeshjes së...

Kosova me 300 lojtarë

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur në detaje për eksperiencën e tij të deritashme me ekipin Verdhekaltër, tek i cili u grumbulluan deri tash qindra futbollistë, shkruan zeri.info....

Bunjaki: Ja çka do të vendosë në lojën Kosovë – Islandë

para 11 muajve - Aktuale

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka folur në konferencë për shtyp sot për ndeshjen e 24 marsit me Islandën, e cila do të zhvillohet në Shkodër, shkruan zeri.info. Ai i ka treguar...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - OraInfo

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

A do të luajë Kosova me dy sulmues kundër Islandës? Ja çka thotë Bunjaku

para 11 muajve - Gazeta e re

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, as nuk e ka pohuar e as nuk e ka mohuar mundësinë se mund të luajë me dy sulmues kundër Islandës Kosova pret Islandën më 24 mars në “Loro Boriçi”, në ndeshjen...

Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

Albert Bunjaku lë jashtë këtë super lojtar

para 11 muajve - GazetaBlic

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

Bunjaki zbulon 23 emrat e përfaqësueses

para 11 muajve - Klan Kosova

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën, njofton Klan Kosova. Lista përbëhet nga 23 lojtarë, të cilët janë ftuar për...

Bunjaki: Me pak fat, mund të fitojmë me Islandën

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki beson se ka ardhur koha që Kosova ta fitojë një ndeshje zyrtare në kualifikimet për Botërorin 2018, shkruan zeri.info. Trajneri kosovar shprehet...

Bunjaki: Ja çka do të vendosë në lojën Kosovë – Islandë

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka folur në konferencë për shtyp sot për ndeshjen e 24 marsit me Islandën, e cila do të zhvillohet në Shkodër, shkruan zeri.info. Ai i ka treguar...

Bunjaki paralajmëron talentin e ri shqiptar: E presim vetëm deri në qershor

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, ka bërë të ditur se mbrojtësi 22 vjeçar i skuadrës nga Bundesliga Ingolstadt, Florent Hadërgjonaj, ende nuk ka vendosur të luajë për Kosovën dhe se do...

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku,...

Bunjaki: Brenda dy vjetësh, Kosova do të ketë lojtarë në Premierligë dhe Bundesligë

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki është shprehur i bindur se në një të ardhme të afërt, vendi ynë do të ketë lojtarë që do të luajnë në ligat më të forta evropiane, shkruan zeri.info....

Bunjaku: Luajmë për fitore

para 11 muajve - Indeks online

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku në konferencën për shtyp para ndeshjes me Islandës ka prezantuar listën prej 23 të ftuarve. Lojtarët e ftuar, disa prej tyre kanë arritur në Kosovë ndërsa...

Bunjaki trondit Mehan, tregon pse nuk e ftoi

para 11 muajve - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

Befason Bunjaku: Për këtë arsye nuk e ftova Alban Mehën

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën...

Bunjaki trondit Mehan, ja pse nuk e ftoi në Kombëtare

para 11 muajve - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

ZYRTARE/ Lista e lojtarëve të Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Bunjaki dy risi

para 11 muajve - Syri

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën e lojtarëve për sfidën shumë të rëndësishme kundër Islandës e cila do të zhvillohet më 24 mars në “Loro Borici”. Në ndeshjen e vlefshme...

Bunjaku tregon se për çfarë rezultati do të luajë Kosova përballë Islandës

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku: Kjo është shumë e rrezikshme për Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kurrë nuk kemi pasur një ndeshje të llojit të tillë. Do të jetë shumë interesante të luajmë ndaj Islandës”, deklaroi Bunjaku, përcjellë...

Albert Bunjaku e jep një lajm të madh për Besart Berishën

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Besart Berisha është...

“Kosova, 183 centimetra”

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaki siguron se Kosova ka shënuar progres në nëntë vitet e fundit. “Nga viti 2008 i kemi pasur 300 lojtarë deri tash, prej tyre e kemi krijuar një bazë të 15 lojtarëve. Për 4-5 muaj i kemi afruar...

Bunjaki zbulon listën, këto janë risitë te Kosova

para 11 muajve - Zeri

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e 24 marsit ndaj Islandës, shkruan zeri.info. Në këtë listë vërehen mungesa, por edhe...

Bunjaki: Është koha të reagojmë, ndaj Islandës luajmë për fitore

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku: Kemi ardhje të reja, por risitë s’janë gjithmonë pozitive

para 11 muajve - Lajmi.net

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Jemi të gatshëm. Duhet të qëndrojmë të bashkuar për të kaluar këtë pengesë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Nesër do të kemi...

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Gazeta e re

Trajneri Bunjaku theksoi se kombëtarja e Kosovës përbëhet nga një ekipë e re. Sipas tij kjo bën që kjo ekipë të mos ketë përvojë për të laujtur së bashku, por në anën tjetër rrit konkurueshmërinë mes lojtarëve....

Bunjaki godet Qeverinë e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë. “Kjo është loja...

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Lajmi.net

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj, përcjellë “lajmi.net”. Më...

Bunjaki shpall listën e futbollistëve për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA)-Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese...

Kjo është lista e të ftuarve kundër Islandës

para 11 muajve - Indeks online

Albert Bunjaku ka prezantuar listën kundër Islandës. Këta janë të ftuarit:

Zyrtare: Bunjaki publikon listën për ndeshjen kundër Islandës

para 11 muajve - Gazeta Express

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

Live - Albert Bunjaku prezanton listën anti-Islandë

para 11 muajve - Indeks online

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku në një konferencë për shtyp do të prezantoj listën e të ftuarve kundër Islandës. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në...

⚽️Kjo është mosha mesatare e Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Kosova është një ndër reprezentacionet më të reja të këtyre kualifikimeve me vëtëm 23 vjeç. Këtë fakt e bëri të ditur Albert Bunjaku në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjes me Islandën, shkruan...

Bunjaki godet hapur Qeverinë e Kosovës

para 11 muajve - Java News

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë. “Kjo është loja...

Kosova publikon listën, më në fund edhe ylli nga Australia

para 11 muajve - Periskopi

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha, Halimi,...

⚽️Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

⚽️Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

para 11 muajve - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

⚽️Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

para 11 muajve - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Kosova zbulon listën e saj të përfaqësueses së futbollit kundër Islandës

para 11 muajve - Java News

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën zyrtare me emrat e lojtarëve të ftuar kundër Islandës. Për herë të parë ftesën e Bunjakit kanë marr Besart Berisha, Atdhe Nuhiu e Donis Avdijaj,...

Konfirmohet dialogu i “fshehtë” i partive politike të Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Pohimet e disa burimeve për një takim të fshehtë të subjekteve politike të Kosovës që është mbajtur në Shqipëri, janë konfirmuar nga drejtori i Grupit të Hulumtimeve Politike për Ballkanin, Naim Rashiti....

Zyrtare: Edhe ky super talent është i ftuar nga Albert Bunjaku

para 11 muajve - GazetaBlic

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

SPORT/ Bunjaki i frikësohet Islandës vetëm për këtë arsye

para 11 muajve - Opozita

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki nuk është aspak i lumtur që Kosova nuk po arrin të zhvillojë miqësore, e gjithë kjo si pasojë e mungesës së infrastrukturës. Në konferencën për media para...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

para 11 muajve - Almakos

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se lojtari po pret ftesën nga Përfaqësuesja e Zvicrës....

Bunjaku mendon për fitore, ka disa fjalë për Islandën

para 11 muajve - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

⚽️Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

⚽️Bunjaku: Kjo është shumë e rrezikshme për Kosovën

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kurrë nuk kemi pasur një ndeshje të llojit të tillë. Do të jetë shumë interesante të luajmë ndaj Islandës”, deklaroi Bunjaku. “Mënyra...

Bunjaku: Ky futbollist ka afat të vendos deri në qershor

para 11 muajve - Arbresh

Trajneri Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar...

5 takimet më të luajtura në bastoret botërore

para 11 muajve - Sovrani

Agjensitë ndërkombëtare të basteve kanë bërë publik raportin për 5 takimet më të lujatura në bastoret në gjithë botën, raporton Sovrani.info. Këto janë 5 takimet më të luajtura sot : Union Berlin – Nyrenberg...

Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - OraInfo

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

⚽️Bunjaki trondit Mehan, tregon pse nuk e ftoi

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës. Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

⚽️Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

⚽️Bunjaki godet Qeverinë e Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë. “Kjo është loja...

Albert Bunjaku e godet keq Alban Mehën

para 11 muajve - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - GazetaBlic

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Sic njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - Gazeta Express

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

⚽️Bunjaki: Është koha të reagojmë, ndaj Islandës luajmë për fitore

para 11 muajve - Infokusi

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën për media para ndeshjes me Islandën që luhet në “Loro Boriçi” të premten, ka thënë se do të hyjnë në fushë vetëm për fitore, pavarësisht...

Bunjaku flet kështu për Berishën, Nuhiun, Avdiajn…

para 11 muajve - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Islandës do të zhvillohet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, duke filluar në orën...

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

para 11 muajve - Almakos

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Bunjaku beson te fitorja,...

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Almakos

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

⚽️Këto janë risitë e listës së Bunjakit

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaki ka zbuluar listën për ndeshjen me Islandën që zhvillohet me 24 mars. Ndeshja zhvillohet në Loro Borici të Shkodrës, ndërsa djelmoshat tanë kërkojnë fitoren e parë në ndeshjen e pestë në...

Zyrtare: Bunjaki publikon listën për ndeshjen kundër Islandës

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj Islandës Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve...

⚽️ Zyrtare: Kjo është lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Infokusi

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj, përcjellë “lajmi.net”. Më...

Zyrtare: Kosova e shpall listën për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Arbresh

Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Përzgjedhësi i Kosovës ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj. Lista

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Gazeta Express

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Sic njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

para 11 muajve - OraInfo

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

Për këtë arsye nuk ësht ftuar Alban Meha, nga Bunjaku

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën e tij ka konkurrencë...

Bunjaku paralajmëron Islandën: Ka ardhur koha për fitore

para 11 muajve - KosovaPress

Kosova dhe Islanda do të përplasen këtë të premten në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës “Rusi 2018”. I pari i bankinës së Kosovës, sot në një takim media, ka folur...

Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

para 11 muajve - Lajmi.net

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

⚽️Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - Infokusi

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

Trajneri i Kosovës ka disa fjalë për Besart Berishën

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaku, ka lavdëruar sulmuesin Besart Berisha, derisa nuk tregoi nëse ai do të startojë të premten ndaj Islandës. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të...

Zyrtare/ Shpallet lista e të grumbulluarve në Kombëtaren e Kosovës

para 11 muajve - Newsport

Kosova do të luajë në stadiumin “Loro Boricçi” kundër Islandës ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e botërorit “Rusi 2018” Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar...

Zyrtare: Pas Besart Berishës, edhe ky futbollist i njohur i bashkohet Kosovës

para 11 muajve - Arbresh

Kosova do të jetë më se e përforcuar për ndeshjen ndaj Islandës. Pas ardhjes së Besart Berishës, tani FIFA e ka aprovuar edhe kërkesën e Donis Avdijajt për t’iu bashkuar Kosovës. Këtë e ka konfirmuar ndihmës-trajneri...

⚽️Konfirmohen dy sulmuesit e njohur, përsëri mungon një mbrojtës

para 11 muajve - Infokusi

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Dhashtë Zoti që...

Kosova me 300 lojtarë

para 11 muajve - Periskopi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, ka folur në detaje për eksperiencën e tij të deritashme me ekipin Verdhekaltër, tek i cili u grumbulluan deri tash qindra futbollistë, shkruan zeri.info....

⚽️Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

para 11 muajve - Infokusi

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki...

Pse mungojnë Meha, Halimi, Zejnullahu dhe Bunjaku?

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku nga grumbullimi i fundit ka lënë jashtë katër lojtarë të njohur. Mungon edhe golashënuesi më i mirë në histori të Kosovës, Albert Bunjaku, i cili edhe në ndeshjen e fundit kishte shfaqur...

Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën zyrtare me emrat e lojtarëve të ftuar kundër Islandës Për herë të parë ftesën e Bunjakit kanë marr Besart Berisha, Atdhe Nuhiu e Donis Avdijaj,...

Ja kur do të vendosë Hadergjonaj për Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi Bunjaku....

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Mirëpo,...

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku. “Mirëpo, ai duhet të ngrit...

Befasi, ja pse nuk u ftua Alban Meha

para 11 muajve - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Unë e shoh atë si 10-sh dhe në pozitën...

Bunjaki publikon listën e lojtarëve kundër ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - Insajderi

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë. Ai...

Bunjaku me fjalë të mëdha para ndeshjes me Islandën

para 11 muajve - Periskopi

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”. “Besart Berisha është...

Kosova do të kërkojë fitore ndaj Islandës

para 11 muajve - KosovaPress

“Nuk ka trajner që nuk hynë në lojë për fitore, edhe unë hy në këtë ndeshje për fitore, lojtarët janë në formë të mirë dhe mendojë që ka ardhur koha që të marrim rezultate të mira”, tha ai. Bunjaki ka...

Zyrtare: Lista e plotë e Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës

para 11 muajve - Gazeta e re

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki ka publikuar listën me futbollistët për ndeshjen kundër Islandës. Kjo është lista e plotë. Portierë : Ujkani, Storkovic, Hajdini. Mbrojtës:...

Albert Bunjaku e jep një lajm të madh për Besart Berishën

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku. “Besart Berisha është një sulmues i madh. Ka...

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Periskopi

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj.

Bunjaku: Kemi risi, por pas çdo hapi përpara bëhen dy prapa

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Jemi të gatshëm. Duhet të qëndrojmë të bashkuar për të kaluar këtë pengesë”, deklaroi Bunjaku. “Nesër do të kemi stërvitjen në stadiumin...

Kosovës i vijnë super-lojtarët

para 11 muajve - Periskopi

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Kosovë – Islandë, ky është lajmi i fundit

para 11 muajve - Arbresh

Në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda. Me këtë rast Bunjaki do ta...

E tmerrshme: Foto të shkrepura me kafshë, pak çaste para se të ndodhë fatkeqësia!

para 11 muajve - Sovrani

Për te mirë apo për te keq, ne jemi bërë një brez te fiksuar pas selfie-ve. Celularet vijnë te pajisur me kamera dhe jane bërë me të vërtetë te përshtatshëm dhe të lehtë për të marrë foto casti shume shpejtë,...

Konfirmohen dy sulmuesit e njohur, përsëri mungon një mbrojtës

para 11 muajve - Sovrani

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës. Ardhjen në Kosovë e ka konfirmuar të dielën...

Sot Albert Bunjaki publikon listën për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Siç njofton FFK, duke filluar nga ora 11:00...

Albert Bunjaki në hall para takimit me Islandën

para 11 muajve - Sovrani

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e Islandës. Përveç sulmuesit Besart Berisha, tashmë edhe...

Donis Avdijaj i ftuar për ndeshjen ndaj Islandës

para 11 muajve - Sovrani

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

Nesër Albert Bunjaki publikon listën me lojtarët e ftuar për Islandën

para 11 muajve - Lajmi.net

Nesër më 20 mars (e hënë), në orën 11.00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, z. Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda,...

ZYRTARE: Donis Avdijaj i ftuar për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Lajmi.net

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

ZYRTARE: Kosova me një tjetër përforcim ndaj Islandës

para 11 muajve - Infokusi

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj. Pas Besart...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - OraInfo

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - GazetaBlic

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

⚽️Ja kur do të zbardhet lista anti-Islandë

para 11 muajve - Infokusi

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki nesër do të publikojë listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në ‘Loro...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Sovrani

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Zyrtare: Ja kur do ta publikojë Bunjaku listën e lojtarëve për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - Fakti Ditor

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki nesër në njërin nga hotelet e kryeqytetit do të zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen...

Kështu ushtron Besart Berisha në Drenas

para 11 muajve - Zeri

Besart Berisha nuk pushuar gjatë nga udhëtimi i lodhshëm që bëri prej Australisë së largët drejt Kosovës, raporton "Zëri".  Sulmuesi kosovar i cili vendosi të luajë për Kosovën nga ndeshja e 24 marsit...

Ndeshjet më të luajtura sot në bastoret boterore

para 11 muajve - Sovrani

Agjencitë botërore të basteve kanë publikuar raportin e ndeshjeve më të luajtura të futbollit. Këto janë 5 takimet që janë luajtur më së shumti, raporton Sovrani. info/ Totenham – Sauthemton….1 Caen –...

⚽️Kosovë – Islandë, ky është njoftimi i fundit

para 11 muajve - Infokusi

Nesër më 20 mars, në orën 11.00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda, që zhvillohet...

Bunjaku nesër zbardh listën dhe flet për ndeshjen me Islandën

para 11 muajve - KosovaPress

Kosova dhe Islanda të premten që vjen do të takohen në ‘Loro Boriçi’ në kuadër të eliminatorëve për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), përmes një njoftimi, ka konfirmuar...

⚽️Berisha stërvitet në Drenas, mori një dhuratë

para 11 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bersart Berisha ka zhvilluar një stërvitje individuale sot në stadiumin e Feronikelit në Drenas. Me këtë rast Feronikeli ia dhuroi fanellën e klubit dhe i uroi suksese...

Konfirmohet dizajni i iPhone 8?

para 11 muajve - InfoShqip

Do të ishte ndryshimi më radikal në iPhone 8, por pas një raporti që doli më herët këtë vit dhe pas një raporti që është publikuar sot, duket se Apple ka tërhequr planet për të krijuar një iPhone 8 me...

Konfirmohet dizajni i iPhone 8?

para 11 muajve - Gazeta Express

Do të ishte ndryshimi më radikal në iPhone 8, por pas një raporti që doli më herët këtë vit dhe pas një raporti që është publikuar sot, duket se Apple ka tërhequr planet për të krijuar një iPhone 8 me...

Konfirmohet dizajni i iPhone 8

para 11 muajve - Sovrani

Do të ishte ndryshimi më radikal në iPhone 8, por pas një raporti që doli më herët këtë vit dhe pas një raporti që është publikuar sot, duket se Apple ka tërhequr planet për të krijuar një iPhone 8 me...

Konfirmohet dizajni i iPhone 8?

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Do të ishte ndryshimi më radikal në iPhone 8, por pas një raporti që doli më herët këtë vit dhe pas një raporti që është publikuar sot, duket se Apple ka tërhequr planet për të krijuar një iPhone 8 me...

Baby G ka disa fjalë për …

para 11 muajve - Sovrani

Fiks një vit më parë, Gordana Kingji apo  Baby G u bë e njohur me këngën ‘’Monster’’ që solli në bashkëpunim me reperin Getinjo, shkruan Sovrani.info. Si duket një vit më pas këngëtarja është bërë nostalgjike...

Nicole Scherzineger nuk e keni parë asnjëherë në këtë gjendje

para 11 muajve - Sovrani

Këngëtarja Nicole Scherzinger kishte nevojë për ndihmë për të shkuar në shtëpi, pas një nate të egër jashtë në Los Angeles. Anëtarja e jurisë së ”X Factor”, është parë me një fustan të zi të lëkurës dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK