http://kariera.mk

Kruja e Çinari: Vllaznia fiton në Vlorë

më 4.2017 - SuperSport

Vllaznia në sulm përballë Flamurtarit. Për të vijuar serinë pozitive me gjashtë ndeshje pa humbje, madje duke frenuar Kukësin e më pas Partizanin. I tillë është mesazhi i dërguar nga Shkodra, ku në konferencën...

Fejzullahu: Ndaj Teutës synojmë fitoren, mbështetja e tifozëve një forcë e madhe

më 4.2017 - Syri

Mbrojtësi i Partizanit, Arbnor Fejzullahi nuk dëshiron që të flasë për ndeshjen direkte ndaj Kukësit. Në një deklaratë për mediatai tha se përpara verilindorëve, të kuqtë duhet të kalojnë pozitivisht dy...

Flamurtari-Vllaznia, beteja për objektiva të ndryshëm

më 4.2017 - SuperSport

Flamurtari-Vllaznia një sfidë mes dy emrave të mëdhenj të futbollit shqiptar, që luhet për objektiva të ndryshëm. E sigurtë është që në Vlorë këtë të Shtunë do të luhet një sfidë e nxehtë pasi kuqezinjtë...

Zeka: Flamurtari rrezikon? Vllaznia bën llogaritë e veta

më 4.2017 - Telesport

Flamurtari-Vllaznia është sfida e radhës, që do të luhet të shtunën, në orën 19:00, në stadiumin e Vlorës. Për vendasit do të jetë një ndeshje për “jetë a vdekje”, megjithatë drejtori sportiv i kuqebluve,...

Partizani superior ndaj Teutës, në një sfidë ku luhet për objektiva të kundërta

më 4.2017 - Lajme.al

Përgatiti Fatjon Baze Partizani do të përballet këtë fundjavë kundër skuadrës së Teutës në kuadër të javës së 30-të Kategorisë Superiore, sfidë e cila do të zhvillohet ditën e dielë në orën 19:00 në stadiumin...

Fejzullahi: Ndaj Teutës për fitore

më 4.2017 - SuperSport

7 finale për të realizuar ëndrrën e madhe, rikthimin e titullit kampion në shtëpinë e kuqe. Partizani para fazës vendimtare të sezonit, në radhë janë Teuta, derbi me Tiranën dhe pastaj përballja e drejtëpërdrejtë...

Nga penalltia që i dha Tiranës finalen e Kupës, te blloku i shënimeve për kursin e trajnerit

më 4.2017 - Newsport

Afrim Taku rigjeti golin në gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Shqipërisë kundër Besëlidhjes. Tirana fitoi 2-0, ndërsa Taku realizoi nga pika e bardhë në minutën e 23-të, ndërsa ai që vulosi suksesin e...

Cungu: E ardhmja  ime,  e vendos pas Kampionatit

më 4.2017 - Shekulli

Nga Klevis Deda Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu shprehu dhe një herë tjetër se skuadra që ai drejton nuk është pjesë e asnjë aleance dhe se ky ekip luan për dinjitet. Kreu i pankinës shkodrane shprehet...

Fejzullahi: Kreun e kapin ndaj Kukësit, titullin e fitojmë në Korçë

më 4.2017 - Telesport

Në prag të ndeshjes së javës së 30-të të Superiores, të cilën Partizani do ta luajë në “Selman Stermasi”, kundër durrsakëve të Maganit, ka dalë në konferencë për shtyp mbrojtësi i kuq, Arbnor Fejzullahi....

Hallaçi: Nuk na ndal asgjë, as Tirana me Partizanin!

më 4.2017 - Telesport

Kukësi ndan kreun e Superiores me Partizanin. Skuadra verilindore mbetet ende e pamposhtur në këtë kampionat, ndërsa beson dhe shpreson se do ta ruajë këtë rekord edhe pas dy sfidave të radhës, që do t’i...

Shpëtim Duro: Na mungojnë tifozët, ne do fitojmë edhe për ta

më 4.2017 - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA DEKLARATA/ Për ndeshjen e radhës me Vllazninë, trajneri i Flamurtarit shikon tri pikët e skuadrës së tij, me shpresën e mbijetesës Në transfertën e Gjirokastrës në javën e 29-të, e prisnit...

Ramadani: Te Partizani nuk ka presion

më 4.2017 - Shekulli

Ndaj Vllaznisë ai ishte mungesa e rëndësishme e Partizanit që u ndal në një barazim 1-1 në Shkodër. Me të në fushë në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes, prapavija e të Kuqëve rrallë fut ujë dhe në...

Partizani, Ramadani: Fitimi i titullit varet nga këmbët tona!

më 4.2017 - Telesport

Partizani vijon përgatitjet për ndeshjen e radhës në kampionat, atë të javës së 30-të, që do ta luajë ndaj “djemve të detit” në stadiumin “Selman Stermasi”. Nga radhët e “demave të kuq” ka folur mesfushori...

Fejzullahi optimist para Teutës: Triumfojmë dhe… ja kush e vendos titullin

më 4.2017 - Newsport

Arbnor Fejzullahi ka dalë në konferencë për shtyp, ku ka folur për ndeshjen e së dielës kundër Teutës. Mbrojtësi i Partizanit u shpreh optimist për këtë sfidë, ndërkohë që foli edhe për takimet qe do të...

Lajmi i fundit/ Lufta për Europën, Tirana, Vllaznia dhe Luftëtari ja cila skuadër shkon në Europë

më 4.2017 - Newsport

Lufta për një vënd në Europa League bën të paktën tre skuadra të garojnë në distancë mes tyre. Tirana e ka në dorë vetë këtë mision ndërsa Vllaznia dhe Luftëtari pasi të zgjidhin mes tyre se cila do të...

Tirana luan në Kukës, tre titullarë të rëndësishëm rrezikojnë derbin me Partizanin

më 4.2017 - Newsport

Të dielën, Tirana do të luajë në transfertë kundër Kukësit në kuadër të javës së 30-të të Superiores. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për të dy skuadrat duke parë objektivat që ato kanë. Bardheblutë...

Starova befason me prapavijën, ul në stol katër titullarët e mbrojtjes për Teutën

më 4.2017 - Newsport

Dje, Partizani ka zhvilluar seancën e radhës stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen ndaj Vllaznisë. Tek të kuqtë objektivi i vetëm është fitorja, ndaj Starova i ka mbyllur këto ditë me dy seanca...

Flamurtari luan sfidën e mbijetesës, gjyqtarë nga Luksemburgu për vlonjatët

më 4.2017 - Newsport

Flamurtari do të luajë kundër Vllaznisë, ndeshje e vlefshme për javën e 30-të të Superiores. Skuadra vlonjate do të tentojë të marrë një fitore përballë një Vllaznie që po kalon një formë të mirë. Në këtë...

Ramadani: Te Partizani nuk ka presion

më 4.2017 - SuperSport

Ndaj Vllaznisë ai ishte mungesa e rëndësishme e Partizanit që u ndal në një barazim 1-1 në Shkodër. Me të në fushë në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes, prapavija e të Kuqëve rrallë fut ujë dhe në...

Tirana në Europë vetëm nëse fiton Kupën

më 4.2017 - Shekulli

Tirana finaliste e Kupës së Shqipërisë kundër Skënderbeut, ne një skenar të ngjashëms ezonin e shkuar, do të ishte kualifikuar automatikisht për në Europa League, por kujdes, jo këtë sezon kur rregullorja...

Tirana në Europë vetëm nëse fiton Kupën

më 4.2017 - SuperSport

Tirana finaliste e Kupës së Shqipërisë kundër Skënderbeut, ne një skenar të ngjashëms ezonin e shkuar, do të ishte kualifikuar automatikisht për në Europa League, por kujdes, jo këtë sezon kur rregullorja...

Sulejman Starova bën gati sfidën kundër Teutës, përzgjedh formacionin ideal

më 4.2017 - Newsport

Partizani vijon të përgatitet me intensitet të plotë për ndeshjen e radhës ndaj Teutës. Trajneri Sulejman Starova është duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve teksa duket se ka përzgjedhur edhe formacionin...

 Hallaçi: Tirana emër i madh, por në Kukës nuk gabojmë më

më 4.2017 - Shekulli

Barazimi ndaj Vllaznisë ishte vetëm një aksident, sepse në Durrës ndaj Teutës, Kukësi u rikthye te fitorja në kampionat duke rimarrë vendin parë, pozicion që e ka mbajtur për pjesën më të madhe të këtij...

Rregullorja, Vllaznia e Luftëtari ëndërrojnë Evropën

më 4.2017 - Telesport

Skënderbeu e mposhti Teutën! Po, skuadra korçare tashmë është në finalen e Kupës së Shqipërisë me Tiranën dhe kjo do të thotë se Vllaznia dhe Luftëtari, të cilat ëndërrojnë për një vend në Evropë, mund...

Mesfushori i Partizanit, Ramadani bën apel para sfidës kundër Teutës dhe nuk “nxjerr” nga gara për titull as Skënderbeun

më 4.2017 - Newsport

Ndaj Vllaznisë ai ishte mungesa e rëndësishme e Partizanit që u ndal në një barazim 1-1 në Shkodër. Me të në fushë në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes, prapavija e të kuqve rrallë fut ujë dhe në sfidën...

Partizani i përqëndruar, ritëm i plotë në stërvitje

më 4.2017 - SuperSport

Fillimisht Teuta dhe më pas dy ndeshje vendimtare kundër Tiranës dhe Kukësit. Partizani përgatitet për turin e forcës dhe as ulja e ndjeshme e temperaturave nuk e ka ftohur ambjentin e kuq. Trajneri Sulejman...

Hallaci: Tirana emër i madh, por në Kukës nuk gabojmë

më 4.2017 - Syri

Barazimi ndaj Vllaznisë ishte vetëm një aksident, sepse në Durrës ndaj Teutës, Kukësi u rikthye te fitorja në kampionat duke rimarrë vendin parë, pozicion që e ka mbajtur për pjesën më të madhe të këtij...

Kualifikimi i Skënderbeut mban gjallë llogaritë e kampionatit!

më 4.2017 - SuperSport

Një gol për Skënderbeun, por një gol edhe për kampionatin. Respekt për Teutën por padyshim që ai gol i Latifit në Durrës ka gëzuar edhe të tjerë përvec tifozëve të Skënderbeut, kjo jo për ndonjë afeksion...

Finalja e Kupës do jetë edhe sfidë e trajnereve Daja e Josa

më 4.2017 - ABC News

Në finalen e Kupës së Shqipërisë do të jenë dy ndër trajnerët më të mirë të Shqipërisë, Ilir Daja dhe Mirel Josa. Ata e nisën duelin duke lëshuar shigjeta për njëri-tjetrin Ka diçka që nuk shkon mes tyre....

Hallaci: Tirana emër i madh, por në Kukës nuk gabojmë më

më 4.2017 - SuperSport

Barazimi ndaj Vllaznisë ishte vetëm një aksident, sepse në Durrës ndaj Teutës, Kukësi u rikthye te fitorja në kampionat duke rimarrë vendin parë, pozicion që e ka mbajtur për pjesën më të madhe të këtij...

Magani: Kaq ishin mundësitë, të mbijetojmë në Superiore!

më 4.2017 - Telesport

Kishte shpresa se mund t’ia dilte ndaj Skënderbeut, në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, por kjo ka rezultuar veçse iluzion. Gugash Magani, trajneri peqinas i Teutës, thotë se ka...

Tirana, Taku: Gjithçka për ta fituar Kupën e Shqipërisë

më 4.2017 - Telesport

U kthye nga Amerika për skuadrën e tij të zemrës, Tiranën, mori në duar “frenat” e bardhebluve në fushë, si njëri ndër më veteranët dhe meritorët, por në një moment pati përplasje me trajnerin Mirel Josa....

Kapiteni i Kukësit, Hallaçi flet para sfidës kundër Tiranës: Përballë kemi një emër të madh të futbollit shqiptar

më 4.2017 - Newsport

Barazimi ndaj Vllaznisë ishte vetëm një aksident, sepse në Durrës ndaj Teutës, Kukësi u rikthye te fitorja në kampionat duke rimarrë vendin parë, pozicion që e ka mbajtur për pjesën më të madhe të këtij...

Skënderbeu-Tirana, finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë

më 4.2017 - Sot News

Finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë do të jetë midis Skënderbeut e Tiranës. Dy emrat e mëdhenj të futbollit tonë fituan ndeshjet e kthimit gjysmëfinale ndaj kundërshtarëve të tyre, duke mundësuar kalimin...

Sezon i vështirë për Tiranën, trajneri Daja “thumbon”: Unë i lashë brenda objektivave…

më 4.2017 - Newsport

Tirana e nisi këtë sezon në Superiore, si pretendente për titullin kampion. Por, javë pas jave shpresat e bardheblutë nisën të veniteshin, teksa tashmë diskutohet edhe mbijetesa. Mbrëmë fituan kundër Besëlidhjes...

Partizani ka shanse për titull, por në fund mund të gëzojnë bardheblutë (LLOGARITË)

më 4.2017 - Newsport

Partizani është një ndër skuadrat e Superiores që ka shanse për të fituar këtë sezon titullin e munguar prej 24 vitesh. Të kuqtë e drejtuar nga trajneri Starova gjenden në vendin e dytë me pikë të barabarta...

Starova rrit “dozën”, te Partizani kërkohet vetëm titulli

më 4.2017 - Newsport

Partizani do të luajë të dielën kundër Teutës në kuadër të javës së 30-të të Superiores. Të kuqtë e drejtuar nga Sulejman Starova kërkojnë të marrin titullin e munguar prej 24 vitesh, megjithatë gara në...

Kupa, Tirana-Skënderbeu në finale

më 4.2017 - Top Channel

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll do të diskutohet mes Skënderbeut dhe Tiranës. Trofeu i dytë për nga rëndësia në futbollin tonë zbuloi ekipet që mbërrijnë në përballjen e fundit të turneut pas...

Torassa: Gjyqtarët na kanë penalizuar, ëndërroj titullin

më 4.2017 - Telesport

Partizani nuk qëndroi më tepër se një javë në krye të Kategorisë Superiores duke e humbur këtë pozicion pas barazimit në Shkodër me Vllazninë 1-1. “Demat e Kuq” vuajtën shumë në “Loro Boriçi” dhe për një...

Tirana-Skënderbeu në finalen e Kupës së Shqipërisë

më 4.2017 - Syri

Nuk ka surpriza as në ndeshjen e kthimit për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, ku në fund ky trofe do të diskutohet mes Skënderbeut dhe Tiranës.. Pas fitores në ndeshjen e parë në Korçë me rezultatin...

Josa: “Fitorja e sotme, një shtysë në kampionat”

më 4.2017 - Telesport

I çliruar jo pak është shfaqur në konferencën për mediat, trajneri i Tiranës, Mirel Josa, pas fitores së sotme 2-0 në shtëpi përballë Besëlidhjes, për të siguruar kështu kualifikimin për në finalen e Kupës...

Daja: “Pa trofeun, gjithçka do të jetë e kotë!”

më 4.2017 - Telesport

I kënaqur me sigurimin e finales së Kupës së Shqipërisë dhe mirënjohës skuadrës së tij për performancën dhe përqëndrimin në të dy kompeticionet, për të cilat Skënderbeu tashmë do të diskutojë deri në fund...

Tirana-Skënderbeu në finalen e Kupës së Shqipërisë

më 4.2017 - Shqiptarja

Trofeu i dytë për nga rëndësia në futbollin tonë do ndahet mes Skënderbeut dhe Tiranës. Tirana mundi 2-0 Besëlidhjen duke siguruar finalen e madhe, teksa sfida e parë ishte mbyllur 1-1. Skënderbeu arriti...

Magani: Ekipi humbi besimin, po përjetojmë krizë goli

më 4.2017 - Telesport

Skuadra e Teutës ka mbyllur sot angazhimin e saj në njërin prej dy kompeticioneve të këtij sezoni, teksa humbja në Durrës përballë Skënderbeut me rezultatin minimal 0-1, e ka detyruar t’i thotë lamtumirë...

Kupa, Tirana-Skënderbeu në finale

më 4.2017 - Gazeta Shqip

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll do të diskutohet mes Skënderbeut dhe Tiranës. Trofeu i dytë për nga rëndësia në futbollin tonë zbuloi ekipet që mbërrijnë në përballjen e fundit të turneut pas...

Kupa e Shqipërisë – Skënderbeu dhe Tirana në finale, eliminohen Teuta e Besëlidhja

më 4.2017 - Ora news

Do të jetë Skënderbeu-Tirana finalja e kupës së Shqipërisë. Korçarët eliminuan Teutën duke fituar edhe sfidën e kthimit në “Niko Dovana” me të njëjtin rezultat që kishin siguruar edhe takimin e parë, pra...

Zbulohet finalja e Kupës së Shqipërisë, Tirana e diskuton me Skënderbeun

më 4.2017 - BalkanWeb

Sot janë luajtur sfidat e dyta të Kupës së Shqipërisë ku Tirana dhe Skënderbeu kanë mundur kundërshtarët respektivë duke siguruar finalen e Kupës së Shqipërisë, trofeun e dytë më të rëndësishëm në vendin...

S’ka surpriza, Skënderbeu e Tirana diskutojnë finalen e Kupës

më 4.2017 - Telesport

Janë zhvilluar sot dy takimet e kthimit të vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, të mbyllura sipas pritshmërive, me Skënderbeun që ka fituar në Durrës me rezultaitn 0-1, për tu kualifikuar...

Torassa: Jemi penalizuar, titulli fiksimi im

më 4.2017 - SuperSport

Pas 1 jave në vendin e parë Partizani dorëzoi sërish kreun e Superiores me atë barazim në Shkodër ndaj Vllaznisë. 2 pikë të humbura në një transfertë të vështirë. Në minutat e fundit të sfidës, Të Kuqtë...

Bashkim Tufa flet për finalen e Kupës: Shpresoj që Daja dhe Josa mos ngatërrojnë vendet

më 4.2017 - Newsport

Pas përfundimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, ku në finale shkuan Skënderbeu dhe Tirana, i ftuar në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ishte dhe Bashkim Tufa. Ai bëri një historik të shkurtër...

Kupa e Shqipërisë, në finale Tirana-Skënderbeu

më 4.2017 - Lexo

Finalja e Kupës së Shqipërisë në futboll do të diskutohet mes Skënderbeut dhe Tiranës. Trofeu i dytë për nga rëndësia në futbollin tonë zbuloi ekipet që mbërrijnë në përballjen e fundit të turneut pas...

Lajmi i fundit/ Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, befason Skënderbeu

më 4.2017 - Newsport

Kanë përfunduar 45 minutat e para në të dy takimet e sotme. Tirana po fiton 2-0 ndaj Besëlidhjes, ndërsa Skënderbeu ka befasuar me rezultatin me rrjeta të paprekura. Korçarët nuk kanë mundur të gjejnë...

Afrim Taku flet për golin dhe ekipin që bën tifo në Superiore

më 4.2017 - Newsport

Afrim Taku është padyshim lideri i kësaj Tirane këtë sezon. Edhe në ndeshjen e sotme gjysmëfinale ai shënoi një gol të rëndësishëm. Pas takimit ai flet për Supersport. Pësova një dëmtim të lehtë në kofshë...

Habit Mirel Josa: I uroj suksese Dajës dhe ishalla fiton kampionatin, Kupa objektivi ynë

më 4.2017 - Newsport

Pas ndeshjes  ndaj Besëlidhjes, trajneri i bardhebluve, Mirel Josa ka folur për Supersport dhe nuk ngurron t’i urojë suksese trajnerit Daja. “Morëm një barazim në vajtje dhe na duhej një fitore sot dhe...

Ilir Daja përgëzon ekipin dhe flet për Tiranën: Është histori e mbyllur, i kam lënë brenda objektivave

më 4.2017 - Newsport

Ilir Daja u shfaq i qeshur pas kualifikimit në finalen e Kupës. Trajneri i Skënderbeut përgëzoi lojtarët e tij dhe për Supersport tha: “Dua të përgëzoj futbollistët për kualifikimin në finale, por kupa...

Bruka nuk diskuton Tiranën: Kupa e Shqipërisë ishte luks për ne, sytë nga kampionati

më 4.2017 - Newsport

Pas elemiminit nga Kupa e Shqipërisë kundër ekipit bardheblu me rezultatin në dy takime 3-1, Alban Bruka deklaroi se ky trofe për ekipin e tij ishte një luks. Trajneri i Besëlidhjes pas përfundimit të...

Gugash Magani flet pas humbjes: Krijuam raste, por nuk kishim besim; Teuta konfirmohet në Superiore

më 4.2017 - Newsport

Pas eleminimit nga Kupa e Shqipërisë ndaj Skënderbeut në gjysmëfinale, Gugash Magani,  u shfaq mjaft i mërzitur. Për Supersport ai tha: “Shpresonim te kualifikimi, humbja në Korçë nuk ishte e tillë që...

Lajmi i fundit/ Tirana kualifikohet në finale të Kupës, mposht Besëlidhjen dhe gjen Skënderbeun përpara

më 4.2017 - Newsport

Tirana është finalistja tjetër e Kupës së Shqipërisë, ashtu si edhe Skënderbeu. Bardheblutë mposhtën në shtëpi 2-0 Besëlidhjen, duke kaluar për në finale pas rezultatit të përgjithshëm 3-1. Afrim Taku...

Lajmi i fundit/ Përfundon në “Niko Dovana”, Skënderbeu bëhet finalistja e parë dhe pret Tiranën

më 4.2017 - Newsport

Përfundon gjithçka në Korçë, Skënderbeu bëhet finalistja e parë e Kupës së Shqipërisë. Korccarët mundën Teutën në dy takime ku të dyja kanë përfunduar me rezultatin 1-0. Ndërkohë që presin akoma mbylljen...

Torassa: Partizani është penalizuar, titulli fiksimi im, ja e ardhmja ime pas këtij sezoni

më 4.2017 - Newsport

Pas 1 jave në vendin e parë Partizani dorëzoi sërish kreun e Superiores me atë barazim në Shkodër ndaj Vllaznisë. 2 pikë të humbura në një transfertë të vështirë. Në minutat e fundit të sfidës, Të Kuqtë...

LIVE/ Ndryshon rezultati në sfidën Teuta-Skënderbeu, ka gol në Durrës

më 4.2017 - Newsport

Skënderbeu kalon në avantazh ndaj Teutës në minutën e 52-të. Liridon Latifi është autori i golit për korçarët, që tashmë hedhin një hap më të sigurt drejt finales së Kupës. Teuta-Skënderbeu 0-1 Shënues: Latifi 52′

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK