http://kariera.mk

Gjici pranë skuadrës në orët e fundit para “finales”: Luajmë ndeshjen e 5 viteve bashkë!

para 11 muajve - BalkanWeb

Kukësi u ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen e nesërme ndaj Skënderbeut, një takim ku në rast fitoreje do t’i jepte verilindorëve titullin e parë kampion në historinë e tyre. Pranë skuadrës ndodhet...

Afron finalja e sezonit. Kukësi, ende një “fortesë”

para 11 muajve - Top Channel

Që në momentin e parë që pranoi të ulej në pankinën e Kukësit, Ernest Gjoka i kishte idetë e qarta. “Kam ardhur për të dalë kampion”, shprehej atëherë ai. Por në vigjiljen e ndeshjes më të rëndësishme...

Skënderbeu ofron transport falas për tifozët në sfidën ndaj Kukësit

para 11 muajve - Ora news

Klubi i Skënderbeut ka vendosur transportin falas për tifozët e saj që do të udhëtojnë në Kukës për të mbështetur skuadrën e tyre ndaj verilindorëve në “finalen” për Kategorinë Superiore. Ndërkohë që tifozët...

Magani fton tifozët: Me ju e mposhtim Vllazninë

para 11 muajve - Telesport

Teuta ka mbyllur përgatitjet për ndeshjen delikate kundër Vllaznisë që do të zhvillohet të shtunën në orën 17:30 në “Niko Dovana”. “Djemtë e Detit” e kanë përgatitur me kujdes këtë takim dhe besimi është...

“Të fitojmë titullin pastaj të mendojmë për festën”

para 11 muajve - Telesport

Kundër Skënderbeut në “Zeqir Ymeri”, Kukësi do të luajë ndeshjen më delikate të sezonit dhe për të dal me rezultat pozitiv të gjithë duhet të japin maksimumin. Lojtari i 12 ka një rëndësi të madhe dhe...

U aludua për bojkotimin e ndeshjes, Vllaznia udhëton dhe mposht Sopotin. Shkodranët për rekord

para 11 muajve - BalkanWeb

Surprizon Vllaznia. Pak më parë klubi shkodran dukej sikur kishte vendosur të mos udhëtonte drejt Lushnjës për të luajtur sfidën e “play-off-it” kundër Sopotit për shkak të kërkesës së tyre ndaj FSHF për...

Gjici: Ky është momenti të kurorëzojmë punën e 5 viteve në Superiore

para 11 muajve - Telesport

Titulli kampion këtë sezon sipas të gjitha gjasave do të vendoset në “Zeqir Ymeri” në “finalen” e madhe mes Kukësit dhe Skënderbeut. Kryesuesit e kampionatit kanë zhvilluar një sezon të madh duke qëndruar...

Optimizëm tek Kukësi, Gjoka: Kam kërkuar titullin që ditën e parë

para 11 muajve - Ora news

Trajneri i Kukësit Ernest Gjoka shfaqet optimist në prag të sfidës që mund të përcaktojë titullin kampion përballë Skënderbeut. Tekniku 47 vjeçar vlerëson skuadrën e tij duke deklaruar se arma më e fortë...

Gjici karikon skuadrën: Titulli detyrim!

para 11 muajve - SuperSport

Gjici zbret në fushë. Presidenti i Kukësit ishte i pranishëm në seancën e fundit stërvitore të drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka. Numri 1 klubit zgjodhi të qëndronte për disa minuta pranë skuadrës për...

FOTO/ Autobusi i Skënderbeut ndalon në qendër të Kukësit, tërheq vëmendjen e tifozëve verilindorë

para 11 muajve - Newsport

Nesër do të luhet kryendeshja e këtij sezoni, Kukësi – Skënderbeu, e vlefshme për javën e 35-të të Superiores. Ky takim do të jetë deçiziv për skuadrën kampione të këtij edicioni. Verilindorët gjenden...

Lajmi i fundit/ Njoftim i rëndësishëm për tifozët e Skënderbeut, “zerohet” bileta 10-mijë lekëshe

para 11 muajve - Newsport

Nesër, Skënderbeu do të luajë në transfertë kundër Kukësit, ndeshje deçizive për sa i përket objektivit, titullit kampion. Për këtë takim, tifo-grupi “Ujqërit e Dëborës” ka bërë përgatitjet e nevojshme...

Lajmi i fundit/ Njoftim i rëndësishëm për tifozët e Skënderbeut, “zerohet” bileta 10-mijë lekshe

para 11 muajve - Newsport

Nesër, Skënderbeu do të luajë në transfertë kundër Kukësit, ndeshje deçizive për sa i përket objektivit, titullit kampion. Për këtë takim, tifo-grupi “Ujqërit e Dëborës” ka bërë përgatitjet e nevojshme...

Kukësi mbyll përgatitjet, tifozët dhe Gjici mbërrijnë një ditë para në stadium

para 11 muajve - Newsport

Skuadra e Kukësit i ka dhënë fund përgatitjeve për ndeshjen me Skënderbeu. Trajneri Ernest Gjoka ka rreshtuar lojtarët në seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Zeqir Ymeri”. Kukësi ka nisur stërvitjen...

Arlind Kalaja: Sfida me Teutën, vendimtare

para 11 muajve - SuperSport

Me vetëm 4 pikë të grumbulluara në 7 javët e fundit, Vllaznia ka vendosur në rrezik mbijetesën, por  në krahun tjetër shkodranët kanë ende shanse të mira për të marrë edhe vendin e 4-t nëse fitojnë ndaj...

Kalaja i bindur: Vllaznia shkon për të marrë pikë në Durrës

para 11 muajve - Telesport

Pesë javë më përpara Vllaznia mendonte për tjetër gjë, Kupat e Europës, vendin e katërt e shumë gjëra të tjera. Sot, ndërkohë, planet duhen bërë ndryshe. Kuqebluve u duhet të paktën edhe një pike, por...

Skënderbeu reagon për çmimet e biletave në Kukës

para 11 muajve - SuperSport

Finalja e sezonit Kukësi – Skënderbeu, “nxehet” ende pa zbritur skuadrat në fushë. Një ditë para superpërballjes se “Zeqir Ymerit”, klubi korcar ka reaguar për cmimet e biletave të vendosur nga ekipi organizator,...

Kukësi-Skënderbeu, nesër luhet finalja e titullit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ditën e nesërme (16:30) luhen finalja e sezonit, Kukësi-Skënderbeu, ku në mes është titulli kampion, por edhe sakrificat e një sezoni të tërë. Për Kukësin sidomos është mundësia për të kurorëzuar një cikël...

Kukësi-Skënderbeu, finalja e titullit

para 11 muajve - Mapo

Kukësi-Skënderbeu, në mes është titulli. Në mes janë mundi dhe sakrificat e një sezoni të tërë. Për Kukësin sidomos është mundësia për të kurorëzuar një cikël suksesi në erën Gjici me një titull të parë...

Dvornekovic: Skënderbeu i rrezikshëm, por do ta mundim!

para 11 muajve - Telesport

Kukësi është shumë pranë historisë, fitimit të titullit të parë kampion në historinë e vet si klub futbolli. Mjafton një fitore në ndeshjen e nesërme, ndaj Skënderbeut, për të bërë realitet ëndrrën e madhe...

Hyrja falas për tifozët bardheblu, Tirana kërkon mbështetje

para 11 muajve - Telesport

Tirana po bën gjithçka për t’i joshur tifozët në stadium, pas vendimit të “Tirona Fanatics” për ta bojkotuar skuadrën e zemrës. “Divorci” ka kohë që ka nisur dhe është pasqyruar me praninë e paktë të mbështetësve...

VOTONI: Kukësi apo Skënderbeu, kush do të fitojë?

para 11 muajve - Telesport

Është koha për parashikime! “Telesport” ju fton të jepni votën tuaj për ndeshjen më të madhe të sezonit në Kategorinë Superiore, Kukësi-Skënderbeu . Sfida e cila praktikisht do të vendosë skuadrën kampione...

Dvornekovic: Dua ta ngre lart trofeun

para 11 muajve - SuperSport

Te Kukësi janë përgatitur për një festë madhështore për titullin e parë kampion në historinë e klubit. Stafi dhe futbolistët e skuadrës verilindorë besjnë se mund ta mbyllin kampionatin një javë para fundit,...

Korçarët, apel Kukësit: Rishiko çmimet absurde të biletave të ndeshjes!

para 11 muajve - Telesport

Që kur u bë publik çmimi i tyre, biletat e ndeshjes Kukësi-Skënderbeu u krahasuan me ato të Champions-it. Natyrisht, me ironi, sepse kushtojnë 10 mijë dhe 20 mijë lekë të vjetra. Gjithçka përqaset mes...

I mohoi titullin Partizanit në “Selman Stërmasi”, Dvornekoviç: Dua ta ngre lart trofeun

para 11 muajve - Newsport

Te Kukësi janë përgatitur për një festë madhështore për titullin e parë kampion në historinë e klubit. Stafi dhe futbolistët e skuadrës verilindorë besjnë se mund ta mbyllin kampionatin një javë para fundit,...

Gjici flet me bindje të plotë: Titulli vjen në Kukës, nuk ka rëndësi kush shënon golin e triumfit

para 11 muajve - Newsport

Presidenti i ekipit verilindor foli për SuperSport, përpara takimit mjaft të rëndësishëm Kukësi-Skënderbeu.  Mjaft i qetë dhe i bindur, Gjici shprehet  se titulli do të shkojë për herë të parë në Kukës....

Kategoria superiore,  Sfidë titulli mes Kukësit dhe Skënderbeut, Tirana luan mbijetesën

para 11 muajve - Ora news

Java e 35-të e Kategorisë Superiore mund të përcaktojë fatet e titullit kampion. Kukësi kryesues do të përballet në stadiumin “Zeqir Ymeri” me Skënderbeun e vendit të dytë. Tirana luan për mbijetesë kundër...

Kukësi-Skënderbeu, finalja e titullit

para 11 muajve - SuperSport

Kukësi-Skënderbeu, në mes është titulli. Në mes janë mundi dhe sakrificat e një sezoni të tërë. Për Kukësin sidomos është mundësia për të kurorëzuar një cikël suksesi në erën Gjici me një titull të parë...

Përballja e vitit, Shameti: Finale për ne, maksimumin për titullin

para 11 muajve - Ora news

Tifozët e Kukësit në mbështetje të plotë të skuadrës Kukësi është më pranë se asnjëherë realizmit të një ëndrre shumë vjeçare, titullit kampion. Skuadra blu ka një sfidë tejet të vështirë dhe vendimtare...

Kukësi-Skëndërbeu, 90-minutat finale të titullit kampion

para 11 muajve - Lajme.al

Nga Fatjon Baze Kukësi për të shkruar historinë; Skëndërbeu për titullin e shtatë Ditën e nesërme në orën 17:30 në stadiumin “Zeqir Ymeri” të qytetit të Kukësit, do të zhvillohet finalja e Kategorisë Superiore...

Më thuaj për kë bën tifo, të të tregoj si dashuron…

para 11 muajve - Newsport

Nga Iva Tiço Ka një moment kur ti mund të kesh veshur (ose zhveshur) gjënë më të bukur në botë, të dukesh shumë, shumë bukur e megjithatë asnjë mashkull të mos e kthejë kokën kur kalon, le t’i kërrcasësh...

Laci-Flamurtari, “vula” për mbijetesën

para 11 muajve - SuperSport

Flamurtari – Laci është një sfidë e pazakontë që mban në ankth gjysmën e skuadrave të kategorisë superiore. Rezultateti i kësaj ndeshjeje shihet se celësi i zgjidhjes së shumë enigmave, nga garapër mbijetesë...

Europa apo mbijetesa në Teuta-Vllaznia?

para 11 muajve - SuperSport

Teuta-Vllaznia një finale për mbijtesën apo Europën. Në një kampionat si ky i këtij sezoni kur dy javë përpara fundit mbeten edhe shumë dilema për tu zgjidhur, në Niko Dovana Teuta dhe Vllaznia do të sfidojnë...

Vllaznia B bojkoton “finalen” e sezonit, nuk udhëton drejt Lushnjës

para 11 muajve - Telesport

Pasditen e sotme në “Roza Haxhiu” të Lushnjës është planifikuar të luhet ndeshja e “play-out”-it mes Sopotit dhe Vllaznisë B, e cila do të përcaktojë edhe fatin nëse librazhdasit do të mbesin në Kategori...

Kukësi-Skënderbeu, Shkëmbi: Ja kush shpallet kampione në Superligë

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Ish-kapiteni i Skënderbeut, Bledi Shkëmbi ka folur hapur për skuadrën që do të triumfojë këtë edicion në Kategorinë Superiore. Kur na ndajnë edhe dy ditë nga ‘finalja’ mes Kukësit dhe Skënderbeut,...

Kukësi-Skënderbeu, Shkëmbi: Ja kush shpallet kampione në Superligë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Ish-kapiteni i Skënderbeut, Bledi Shkëmbi ka folur hapur për skuadrën që do të triumfojë këtë edicion në Kategorinë Superiore. Kur na ndajnë edhe dy ditë nga ‘finalja’ mes Kukësit dhe Skënderbeut, në një...

Lajmi i fundit/ Çmime stratosferike të biletave në Kukës, reagon Skënderbeu: Nuk do pasuroheni me aq lekë, vendim absurd

para 11 muajve - Newsport

Skënderbeu reagon pas vendimit të klubit të Kukësit për të bërë 10 mijë lekë të vjetra çmimin e biletave për tifozët (e të dyja kampeve) në takimin e nesërm që do të luhet në “Zeqir Ymeri”. Klubi korçar...

Lajmi i fundit/ Tirana fton tifozët dhe ka një njoftim për finalen me Luftëtarin

para 11 muajve - Newsport

Tirana ka publikuar vetëm para pak momentesh një njoftim për ndeshjen e parafundit të kampionatit. Bardheblutë kanë vendosur sërish të hapin dyert e tribunës karshi falas për tifozët bardheblu duke i ftuar...

Lajmi i fundit/ Skuadra shkodrane bojkoton sfidën e radhës, nuk udhëton drejt transfertës

para 11 muajve - Newsport

Vllaznia B nuk ka udhëtuar sot drejt Lushnjes, aty ku do të zhvillohet në orën 16:00, finalja kundër Sopotit për të përcaktuar ekipin që do të jetë pjesëmarrës në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm....

Kukësi do titullin, Gjoka tregon se si do ta mundë Skënderbeun të shtunën

para 11 muajve - Sot News

Kukësi është gati të shkruajë historinë në futbollin shqiptar. Është vetëm 90 minuta larg trofeut më të rëndësishëm sezonal në futbollin tonë, një trofe që do të ishte i pari për klubin verilindor. Në...

Dueli me Skënderbeun, Kukësi vendos për “formacionin e titullit”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kukësi pret nesër Skënderbeun dhe kërkon fitoren, e cila do t’u jepte verilindorëve titullin e parë kampion në histori. Trajneri Ernest Gjoka pritet të hedhë në fushë formacion “tip” që ka përdorur në...

Klubi kërkon mbështetejen e tifozëve, hap dyert e stadiumit për finalen e mbijetesës

para 11 muajve - Newsport

Pothuajse në  çdo ndeshje të  këtij sezoni për vlonjatët hyrja ka qenë e lirë. Po ashu edhe ndeshjen me Laçin drejtuesit e Flamurtarit kanë vendosur që tifozët të futen pa bileta. Por në prejashtim të...

Flet ish-mesfushori i Teutës: Ndaj Vllaznisë, triumfon skuadra e Maganit

para 11 muajve - Newsport

Është java e parafundit e Superligës dhe vëmendje maksimale kanë marrë të gjitha skuadrat së bashku me objektivat. Të shtunën në “Niko Dovana” luhet sfida mes Teutës dhe Vllaznisë ku fitorja është e detyrueshme...

PRETENDIMI/ Luajnë finalen e sezonit, por shkodranët mund të bojkotojnë sfidën në shenjë proteste ndaj FSHF-së

para 11 muajve - Newsport

Vllaznia B do të përballet kundër Sopotit sot në orën 16:00 në stadiumin “Roza Haxhiu” të qytetit të Lushnjes. Ndeshja është e vlefshme për play-off-in që do të përcaktojë ekipin pjesëmarrës në Kategorinë...

FOTO/ Laçi për mbijetesë, atmosferë pozitive në kampin kurbinas

para 11 muajve - Newsport

Laçi është një nga pesë skuadrat që po lufton në këtë sezon për mbijetesë. Kurbinasit gjenden në vendin e tetë me 36 pikë ndërsa këtë javë do të luajën përballë një kundërshtari direkt siç është Flamurtari....

Kukësi ka besim tek fitimi i titullit në ndeshjen me Skënderbeun

para 11 muajve - ABC News

Skuadra e Kukësit është vendosur në qytetin verior dy ditë përpara ndeshjes vendimtare për titull ndaj Skënderbeut. Futbollistët dhe trajneri Gjoka anë besim tek suksesi. Drejt qytetit të tyre udhëtuan...

Latifi ka një mesazh për Kukësin para ndeshjes së të shtunës

para 11 muajve - Albeu

Pak ditë përpara ndeshjes vendimtare kundër Kukësit Liridon Latifi ka dalë ditën e sotme në konferencën e zakonshme për mediat. “Ylli” i Skënderbeut këtë sezon i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve...

Lajmi i fundit/ Njoftim i rëndësishëm nga tifozët e Skënderbeut për transfertën kuksiane

para 11 muajve - Newsport

“Ujqërit e Dëborës” kanë nisur përgatitjet për supersfidën e së shtunës ku Skënderbeu do të luajë kundër Kukësit në kuadër të javës së 35-të. Përmes një postimi në faqen zyrtare ata bënin me dije: “Dëshirojmë...

Skuadra e Gjokës lë kryeqytetin, Shameti merr me vete “tironsin”: Për Kukës or tiii…

para 11 muajve - Newsport

Skuadra e Gjokës ka udhëtuar mesditën e sotme drejt Kukësit, pasi do të luajë të shtunën kundër Skënderbeut. Verilindorët do të zhvillojnë disa seanca stërvitore në stadiumin “Zeqir Ymeri”, për t’u përshtatur...

Latifi: Në Kukës për titullin, luajmë sezonin në 90 minuta

para 11 muajve - Telesport

Në një prononcim për mediat, mesfushori i talentuar kosovar i Skënderbeut, Liridon Latifi, është shprehur optimist para transfertës së radhës në kampionat, që mund të vlejë titullin kampion. Ai nënvizoi...

Trajneri i Kukësit nuk duron: E dua që këtë javë titullin

para 11 muajve - Newsport

Ernest Gjoka ka dhënë një prononcim për mikrofonin e Supersport. Trajneri i Kukësit ka folur para ndeshjes me Skënderbeun teksa ka deklaruar: “Është ndeshje shumë e rëndësishme, ndeshja që na siguron titullin...

Kukësi përgatitet në “Zeqir Ymeri”, tifozët mbikëqyrin “punimet” verilindore

para 11 muajve - Newsport

Kukësi ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Zeqir Ymeri” në kuadër të përgatitjeve për supersfidën kundër Skënderbeut. Përmes një njoftimi në uebsajtin zyrtar, klubi verilindor bënte me...

Gjoka: Ta mbyllim çështjen e titullit ndaj Skënderbeut!

para 11 muajve - Telesport

Kryesuesit e Superiores janë zhvendosur sot në qytetin e Kukësit, ku do të luajë edhe supersfidën e javës së 35-të, ndaj Skënderbeut. Një 90-minutësh që mund të vendosë përfundimisht fatin e titullit kampion,...

Kukësi, Gjoka nuk luan për barazim, do titullin që këtë javë

para 11 muajve - SuperSport

Të gjithë drejt Kukësit, grumbullim në qytetin verilindor 48 orë para ndeshjes që mbart emocionet e titullit kampion. Të shtunën në orën 17.30 luhet Kukësi-Skënderbeu, takim historik me plot kuptimin e...

Tifozët e ekipit të Kukësit, "pritë" lojtarëve, para tunelit të Kalimashit

para 11 muajve - Shqiptarja

KUKES- Tifozët e ekipit verior të Kukësit, i kanë bërë “pritë” lojtarëve, tek tuneli i kalimashit. Ata kanë dalë të presin skuadrën e qytetit të tyre, e cila rikthehet në qytet pas një fitoreje mjaft të...

“Ylli” i Skënderbeut optimist dhe “kërcënon”: Fitojmë titullin në Kukës

para 11 muajve - Newsport

Liridon Latifi ka dalë në konferencë për shtyp ku ka folur para mediave për “finalen” e madhe kundër Kukësit. Mesfushori i kampionëve është shprehur: –Latifi edhe pak ditë dhe Skënderbeu luan në Kukës...

Skënderbeu mposht Supersportin, ja ç’ka ndodhur sot në Durrës

para 11 muajve - Newsport

Stafi i Skënderbeut ka zhvilluar një ndeshje miqësore me gazetarët e Supersport në kompleksin “Tropikal – Resort” në Durrës. Përmes një postimi në faqen zyrtare, klubi bardhekuq bën me dije që ky takim...

Stadiumet po shfrytëzohen për fushata politike

para 11 muajve - Indeks online

Fushata elektorale në Shqipëri ka filluar edhe nëpër stadiumet e futbollit. Ndeshja më e rëndësishme e sezonit ndërmjet Kukësit dhe Skënderbeut mund të kthehet në një arenë politike. Sipas medieve në Shqipëri,...

Skënderbeu vjen me një njoftim të rëndësishëm për tifozët

para 11 muajve - Telesport

Skënderbeu po i vijon përgatitjet për kryendeshjen e javës së 35-të të Superiores në Durrës, ku edhe është grumbulluar, në “Resort Tropikal”. Sulmuesi Hamdi Salihi ka udhëtuar drejt Beogradit për një kontroll...

Kukësi-Skënderbeu, ja statistikat e finales

para 11 muajve - Mapo

16 ndeshje me një bilanc që favorizon Kukësin. Verilindorët janë ndeshur plot 16 herë me korçarët që prej vitit 2012 kur ata u ngjitën në Kategorinë Superiore dhe çuditërisht kanë një bilanc më pozitiv...

Kukësi bileta më shtrenjtë se në Europa League ndaj Skënderbeut

para 11 muajve - Periskopi

Kukësi thuajse gjatë gjithë sezonit ka aplikuar hyrjen e lirë pa bileta për tifozët e saj, por mesa duket në ndeshjen e fundit, gjërat mesa duket do të ndryshojnë. Sfida ndaj Skënderbeut shihet si një...

Kukësi bileta më shtrenjtë se në Europa League ndaj Skënderbeut

para 11 muajve - Albeu

Kukësi thuajse gjatë gjithë sezonit ka aplikuar hyrjen e lirë pa bileta për tifozët e saj, por mesa duket në ndeshjen e fundit, gjërat mesa duket do të ndryshojnë. Sfida ndaj Skënderbeut shihet si një...

Dy ditë para finales kundër Kukësit, Skënderbeu bën miqësore me Supersport në Durrës

para 11 muajve - Newsport

Stafi teknik dhe ai mjekësor i Skënderbeut, por edhe zv.presidenti Arlind Boshku kanë përfaqësuar ekipin korçar në miqësoren e luksit që është zhvilluar sot kundër ekipit të gazetarëve të Supersport. Ndeshja...

Kukësi-Skënderbeu, biletat e supersfidës me çmime të kripura

para 11 muajve - Telesport

Kryendeshja e javës së 35-të të Superiores, që mund të vendosë në masë shterruese për titullin kampion, e cila do të luhet në “Zeqir Ymeri” mes Kukësit dhe Skënderbeut, do të mbahet mend edhe për diçka...

Lajmi i fundit/ Tifozët ndalin autobusin e skuadrës së Kukësit pranë tunelit të Kalimashit

para 11 muajve - Newsport

Tifozët e Kukësit kanë pritur pranë tunelit të Kalimashit, autobusin e skuadrës, të cilët ishin nisur drejt qytetit verilindor për t’u grumbulluar aty dy ditë para sfidës kundër Skënderbeut. Mesditën e...

Statistikat, Kukësi dominon bindshëm ndaj Skënderbeut

para 11 muajve - Sot News

Kukësi është një skuadër që ka vënë diktat vitet e fundit në kampionatin shqiptar. Edhe pse trofetë e Superiores janë fituar nga Skënderbeu, Kukësi ka qenë ekipi që i ka dhënë bukuri garës dhe ka rivalizuar...

Luhet finalja e mbijetesës për Teutën, rikthehet në kohë mesfushori i durrsakëve

para 11 muajve - Newsport

Teuta bëri gjithçka dhe mori një pikë të vlefshme javën e kaluar kundër Luftëtarit në Gjirokastër. Ekipi i drejtuar nga trajneri Gugash Magani ka një sfidë vendimtare për mbijetesën ditën e shtunë, në...

Caktohet data, orari dhe stadiumi ku do të luhet sfida finale mes Sopotit dhe Vllaznisë B

para 11 muajve - Newsport

Finalja tjetër e sfidës play-out mes Sopotit dhe Vllaznisë B është caktuar të luhet ditën e premte (nesër) në orën 16:00, në stadiumin “Roza Haxhiu” të qytetit të Lushnjes. Sopoti u rendit në vendin e...

Finalja e sezonit në Vlorë, Laçi izolohet në hotel për një javë, Flamurtari protesta dhe rebelim

para 11 muajve - Newsport

Të shtunën në Vlorë do të luhet finalja e sezonit për objektivat e Flamurtarit dhe Laçit. Vlonjatëve u mjafton një pikë, po aq sa dhe Laçit. Nëse në javën e fundit do të marrin pikë të plota në ndeshjet...

Vllaznia kërkon mbijetesën, 180 minuta vendimtare, drejtuesit mbështjetje maksimale

para 11 muajve - Newsport

Ekipi i Vlaznisë po përgatitet për 180 minutat e mbijetesës dhe për këtë drejtuesit e klubit kanë shprehur mbështetjen maksimale ndaj skuadrës. Gjendja e ekipit nuk është aq e mirë pasi shkodranët luftojnë...

Në Kukës luhet finalja kundër Skënderbeut, çmimet e biletave janë ‘stratosferike’, por verilindorët gjejnë zgjidhje

para 11 muajve - Newsport

Kukësi-Skënderbeu është konsideruar si finalja e Superligës për këtë sezon. Dy skuadrat që ndodhen përkatësisht në vendin e parë dhe të dytë në renditje do të përballen të shtunën në “Zeqir Ymeri” për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK