http://kariera.mk
ky-eshte-ferrari-i-vetem-manual-ne-bote

Zhurnal

Ky është Ferrari i vetëm manual në botë

para 11 orë - Flaka

Ferrari F430 është modeli i vetëm i kompanisë prodhuese luksoze të veturave që posedon opsionin e ndërrimit manual...

sulmi-ne-marsej-s-ka-lidhje-me-terrorizmin

Koha.mk

Sulmi në Marsej s’ka lidhje me terrorizmin

para 14 orë - Koha.mk

Paris, 20 shkurt – Nuk ekzistojnë dëshmi se sulmuesi i Marsejit ka qenë i radikalizuar apo ka qenë terrorist, theksoi...

ferrari-feston-121-vjetorin-e-lindjes-se-themeluesit-ekspozon-veturat-e-tij-te-preferuara

InfoMagazin

Ferrari feston 121 vjetorin e lindjes së themeluesit, ekspozon veturat e tij të preferuara

para 16 orë - InfoMagazin

Disa prej veturave të preferuara të Ferrari Enzo, prej shtatorit po qëndrojnë të ekspozuara në muzeun e kompanisë...

audi-q4-e-tron-shfaqet-si-koncept-disa-dite-para-prezantimit-zyrtar

Tetova Sot

Audi Q4 e-tron shfaqet si koncept, disa ditë para prezantimit zyrtar

para 13 orë - Tetova Sot

Ditë më parë, është bërë e ditur se Audi do të prezantohet në Geneva Motor Show me një makinë të re elektrike,...

skemat-pensionale-ata-qe-punuan-nen-masat-e-dhunshme-91-98-marrin-pension-me-te-ulet

Koha.net

Skemat pensionale: Ata që punuan nën masat e dhunshme ’91-‘98, marrin pension më të ulët

para një dite - Koha.net

Meliq Ymeri nga fshati Kuk e Dragashit, pavarësisht diplomës dhe përvojës së punës, ankohet se nuk po e gëzon pensionin...

alfa-romeo-konfirmon-se-do-ta-lansoje-modelin-e-ri-misterioz-ne-panairin-e-gjeneves

Telegrafi

Alfa Romeo konfirmon se do ta lansojë modelin e ri misterioz në panairin e Gjenevës

para 13 orë - Telegrafi

Të gjitha pritjet, janë që të shfaqet versioni ri i modelit 8C Javën e kaluar, Autoblog.gr bëri të ditur, se Alra...

sonte-ne-rubikon-i-ftuar-kadri-veseli

Koha.net

Sonte në Rubikon i ftuar Kadri Veseli

para 18 orë - Koha.net

Në Rubikon sonte kryetari i Kuvendit, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli. Si të dilet nga kriza qeveritare?...

tipari-i-ri-i-audi-ve-do-t-iu-tregoje-sa-km-h-te-vozisni-per-ta-arritur-driten-e-gjelber

Lajmi.net

Tipari i ri i Audi-ve, do t’iu tregojë sa km/h të vozisni për ta arritur dritën e gjelbër

para 14 orë - Lajmi.net

Shoferët e veturave të tipit "Audi" mund të përjetojnë një tipar të ri: atë që do t'iu tregojë se sa shpejt të...

kia-soul-ev-dyfishon-autonomine-e-levizjes

Zhurnal

Kia Soul EV dyfishon autonominë e lëvizjes

para një dite - Flaka

Autoriteti që merret me testimin e autonomisë së makinave, ka bërë të ditur se Kia Soul 2020 lëvizë dy herë më...

serbia-pret-te-nise-ndertimi-i-autostrades-se-paqes-drejt-kosoves

Koha.net

Serbia pret të nisë ndërtimi i “Autostradës së Paqes” drejt Kosovës

para 18 orë - Koha.net

Beograd, 20 shkurt - Ministrja serbe e Ndërtimtarisë, Komunikacionit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajlloviq, gjatë...

bugatti-divo-speedster-mund-te-lansohet-gjate-muajit-qe-vjen-me-cmim-prej-18-milione-dollaresh

Telegrafi

Bugatti Divo Speedster mund të lansohet gjatë muajit që vjen, me çmim prej 18 milionë dollarësh

para një dite - Telegrafi

Raportohet se Bugatti mund ta lansojë këtë super-makinë në panairin e Gjenevës, që do të kushtojë jo më pas se...

ekrani-masiv-i-ndjeshem-ne-prekje-brenda-mercedes-s-class-te-ri

Telegrafi

Ekrani masiv i ndjeshëm në prekje, brenda Mercedes S-Class të ri

para një dite - Telegrafi

Sa i përket eksterierit, ndryshimet duken vetëm te dritat e përparme Deri tani, modeli i ri S-Class është parë...

superhybrid-me-965-kuaj-fuqi-prezantohet-gjate-muajit-qe-vjen-ne-panairin-e-gjeneves

Telegrafi

SuperHybrid me 965 kuaj fuqi prezantohet gjatë muajit që vjen në panairin e Gjenevës

para një dite - Telegrafi

Modeli do të prodhohen vetëm 150 njësi, që pritet të kenë çmime të larta dhe vështirë se mund të gjinden blerësit...

ford-explorer-2020-do-te-kete-cmim-me-te-shtrenjte

Zhurnal

Ford Explorer 2020 do të ketë çmim më të shtrenjtë

para një dite - Zhurnal

Megjithatë, kërkesa për Explorer pritet të jetë e madhe Në Detroit Auto Show, është prezantuar Ford Explorer 2020...

polestar-2-shfaq-edhe-nje-pjese-tjeter-ne-prag-te-prezantimit-zyrtar

Gazeta Observer

Polestar 2 shfaq edhe një pjesë tjetër, në prag të prezantimit zyrtar

para 3 dite - Gazeta Observer

Brenda tri javësh, do të shohim rivalitetin mes Polestar 2 dhe Tesla Model 3. Derisa është bërë e ditur se prezantimi...

jahti-i-ndertuar-ne-baze-te-mercedes-amg-qe-arrin-shpejtesi-prej-130-kilometrave-ne-ore

Gazeta Observer

Jahti i ndërtuar në bazë të Mercedes-AMG që arrin shpejtësi prej 130 kilometrave në orë

para 3 dite - Gazeta Observer

Mercedes-AMG dhe Cigarette Racing janë duke punuar së bashku që nga viti 2007, në mënyrë që t’i bashkojnë përvojat...

mini-elektrik-do-te-jete-me-i-shtrenjte-se-tesla-model-3

Gazeta Observer

Mini elektrik do të jetë më i shtrenjtë se Tesla Model 3

para 3 dite - Gazeta Observer

Gjatë këtij vitit shëtonet 60-vjetori, i lansimit të makinës së parë Mini dhe për të shënuar këtë përvjetor, kompania...

veturat-kineze-qe-do-ta-pushtojne-tregun-boteror

Gazeta Observer

Veturat kineze që do ta “pushtojnë” tregun botëror

para 3 dite - Gazeta Observer

Kina, vendi ku industria e makinave ka ndërtuar një reputacion për vjedhje planesh të prodhuesve të tjerë të automjeteve...

asnje-shqiptar-ne-fondin-per-inovacione-ne-maqedoni

Telegrafi

Asnjë shqiptar në Fondin për inovacione në Maqedoni

para 3 dite - Telegrafi

Drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik, Jovan Despotovski deklaroi se në Fond këtë vit do të...

justin-timberlake-arrin-marreveshje-ne-betejen-ligjore-per-damn-girl

Koha.net

Justin Timberlake arrin marrëveshje në betejën ligjore për “Damn Girl”

para 3 dite - Koha.net

Justin Timberlake më në fund e ka arritur një marrëveshje lidhur me akuzat se e ka kopjuar një këngë disko për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK