http://kariera.mk
bat-eshte-duke-punuar-nje-vaksine-te-mundshme-per-covid-19-nepermjet-filialit-te-saj-bio-teknologjik-ne-shba

Zeri

BAT është duke punuar një vaksinë të mundshme për COVID-19, nëpërmjet filialit të saj bio-teknologjik në SHBA

para 33 minutave - Zeri

Filiali bio-teknologjik i British American Tobacco ( BAT) në SH.B.A., Kentucky BioProcessing (KBP), po zhvillon...

studiuesit-kane-zbuluar-fakte-te-reja-per-koronavirusin-qendron-tek-nje-i-infektuar-per-49-dite

Tetova Sot

Studiuesit kanë zbuluar fakte të reja për koronavirusin: Qëndron tek një i infektuar për 49 ditë

para një ore - Tetova Sot

Studiuesit kinezë dyshojnë se kanë gjetur një formë të re të koronavirusit, i cili qëndron më gjatë dhe infekton...

vendet-qe-kane-vaksinen-e-tuberkulozit-te-detyruar-kane-me-pak-raste-vdekjesh

Alsat-M

Vendet që kanë vaksinën e tuberkulozit të detyruar kanë më pak raste vdekjesh

para një ore - Alsat-M

Vendet që kanë vaksinën e tuberkulozit të detyrueshme kanë më pak raste vdekjesh, sesa vendet që nuk e kanë me...

e-thone-ekspertet-ja-shenjat-qe-tregojne-se-ju-mund-ta-keni-kaluar-koronavirusin-pa-e-kuptuar

Standard

E thonë ekspertët: Ja shenjat që tregojnë se ju mund ta keni kaluar koronavirusin pa e kuptuar

para 7 orë - Standard

Ju mund ta keni kaluar koronavirusin, por nuk e keni ditur. Ekspertët thonë që disa persona mund të kenë qenë të...

keto-zakone-te-perditshme-kane-ndikim-negativ-ne-funksionimin-e-trurit

Zeri

Këto zakone të përditshme kanë ndikim negativ në funksionimin e trurit

para 23 minutave - Zeri

Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet...

konstatimi-i-mjekut-australian-keta-persona-mund-te-jene-transmetuesit-me-te-medhenj-te-koronavirusit

Sinjali

Konstatimi i mjekut australian: Këta persona mund të jenë transmetuesit më të mëdhenj të koronavirusit

para 9 orë - Sinjali

Doktori australian, Norman Swan, argumenton se përhapësit më të mëdhenj të koronavirusit mund të jenë ata të cilët...

dw-si-funksionon-sistemi-imunitar-per-te-luftuar-koronavirusin-e-cdo-lloj-virusi-tjeter

Koha Jone

DW: Si funksionon sistemi imunitar për të luftuar koronavirusin e çdo lloj virusi tjetër

para 13 orë - Koha Jone

Nga Deutsche Welle Sistemi imunitar përballet çdo ditë me sfida të shumta, ndërsa ne nuk e vërejmë fare. Kollitja,...

ushqimet-me-te-mira-per-njerezit-qe-vuajne-nga-veshkat

Infokusi

Ushqimet më të mira për njerëzit që vuajnë nga veshkat

para 3 orë - Infokusi

Të dhënat e Shoqatës së Nefrologjisë për vitin 2018 tregonin se të paktën 14% e popullësisë është e prekur nga...

koronavirusin-mund-ta-merrni-pa-e-ditur-edhe-kur-jeni-ne-gjume

Arbresh

Koronavirusin mund ta merrni pa e ditur edhe kur jeni në gjumë

para 21 orë - Arbresh

Nëse gabimisht lëngje apo diçka tjetër na kalon në rrugët e frymëmarrjes, kollitemi automatikisht. Kjo nuk ndodh...

me-te-ftohte-dhe-me-kolle-kura-natyrale-me-e-mire-mjalte-dhe-piper-i-zi

Tetova Sot

Me të ftohtë dhe me kollë? Kura natyrale më e mirë, mjaltë dhe piper i zi

para një ore - Tetova Sot

Kolla është një sëmundje e zakonshme e dimrit që shkaktohet kryesisht nga një infeksion ose edhe nga ndryshimi...

a-mund-te-jete-nje-dhimbje-e-fytit-simptome-e-koronavirusit

GazetaBlic

A mund të jetë një dhimbje e fytit simptomë e koronavirusit?

para 24 orë - GazetaBlic

Dhjetëra mijëra njerëz janë goditur nga sëmundja në të gjithë botën dhe ekspertët kanë filluar të kuptojnë më shumë...

ja-cka-u-ndodh-pas-sherimit-atyre-qe-jane-prekur-nga-koronavirusi

Infokusi

Ja çka u ndodh pas shërimit atyre që janë prekur nga koronavirusi

para 12 orë - Infokusi

Një pjesë e madhe e njerëzve të prekur me koronavirus kanë raportuar se kanë humbur sensin e shijes ose edhe atë...

a-duhet-te-perdoret-ibuprufen-gjate-covid19-tregojne-studimet-e-fundit

Presheva Jone

A duhet të përdoret Ibuprufen gjatë COVID19, tregojnë studimet e fundit

para 10 orë - Presheva Jone

Nuk ka asnjë provë se ibuprofen mund të jetë i dëmshëm për njerëzit me koronavirus, sipas shkencëtarëve në King’s...

austria-shenon-mbi-10-mije-raste-me-koronavirus

Medial

Austria shënon mbi 10 mijë raste me koronavirus

para 10 orë - Medial

Austria ka shënuar rritje të numrit të infektuarve me koronavirus. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit...

kushtoni-vemendjen-ketyre-dy-perberesve-ne-perberjen-e-sapunit-antibakterial-sepse-mund-te-dobesoje-imunitetin

Telegrafi

Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë imunitetin

para 7 orë - Telegrafi

Nga frika e infeksionit njerëzit kanë filluar të përdorin gjithfarë mjetesh për dezinfektim të duarve, mirëpo do...

dhurohet-gjak-per-talasemiket-nisma-nga-komuniteti-ungjillor-ne-elbasan

Top Channel

Dhurohet gjak për talasemikët/ Nisma nga komuniteti ungjillor në Elbasan

para 6 orë - Top Channel

Çdo vit Komuniteti Ungjillor në Elbasan ndërmerr një iniciativë për dhurim gjaku ku marrin pjesë më shumë se 30...

lista-e-barnatoreve-qe-do-te-punojne-sonte-ne-prishtine

Sinjali

Lista e barnatoreve që do të punojnë sonte në Prishtinë

para 8 orë - Sinjali

Me vendim të qeverisë tashmë është kufizuar edhe veprimtaria e barnatoreve brenda orarit të caktuar 06:00-17:00....

si-ndikon-qendrimi-i-gjate-ne-ambient-te-mbyllur-ne-lekuren-tuaj

InfoShqip

Si ndikon qëndrimi i gjatë në ambient të mbyllur në lëkurën tuaj?

para 7 orë - InfoShqip

Shmangia nga drita e diellit mund të përmirësojë pigmentimin, por personat me psoriazë kanë dobi nga ekspozimi...

rreziku-covid-19-a-e-ka-ndjekur-ky-virus-njerezimin-prej-vitesh

Gazeta Tema

Rreziku Covid-19: A e ka ndjekur ky virus njerëzimin prej vitesh?

para një dite - Gazeta Tema

Teksa pandemia botërore e Covid-19 ka shkaktuar një numër në rritje të viktimave në të gjithë botën, shkencëtarët...

si-te-dime-qe-njerezit-humbin-jeten-nga-coronavirusi-jo-nga-pleqeria-apo-semundje-te-tjera-ekspertet-u-jane-pergjigjur-te-gjitha-pyetjeve

InfoShqip

Si të dimë që njerëzit humbin jetën nga coronavirusi, jo nga pleqëria apo sëmundje të tjera: Ekspertët u janë përgjigjur të gjitha pyetjeve

para 7 orë - InfoShqip

Në vrullin e pandemisë shumica pyesin sa për qind e viktimave të publikuara të coronavirusit realisht vdesin nga...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK