http://kariera.mk
shenjat-qe-tregojne-qe-jeni-duke-ngrene-shume-sheqer

Gazeta Monitor

Shenjat që tregojnë që jeni duke ngrënë shumë sheqer

para 10 orë - Gazeta Monitor

Pa marrë parasysh se sa mund të kujdeseni për konsumin e sheqerit, ky produkt në një formë apo tjetër i shtohet...

para-se-t-i-lyesh-pergatiti-floket-me-keto-dy-menyra

Tetova Sot

Para se t’i lyesh, përgatiti flokët me këto dy mënyra

para 12 orë - Tetova Sot

Edhe pse i lyejmë flokët prej shumë kohësh, shumë nga ne ulen te karrigia e parukieres pa u përgatitur siç duhet...

futi-kembet-1-here-ne-jave-ne-uje-dhe-uthull-ja-cfare-ndodh-me-trupin-tuaj

Sovrani

Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull, ja çfarë ndodh me trupin tuaj

para 14 orë - Sovrani

Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon...

ja-kur-duhet-te-pini-uje-gjate-dites

Lexo

Ja kur duhet të pini ujë gjatë ditës

para 17 orë - Lexo

Uji është një nga elementët më të rëndësishëm për trupin e njeriut. Uji bën të mundur lubrifikon kyçet, transporton...

pse-nuk-duhet-te-ushtroni-cdo-dite-ne-palester

Gazeta Observer

Pse nuk duhet të ushtroni çdo ditë në palestër?

para 19 orë - Gazeta Observer

Ushtrimet dhe palestra janë një nga mënyrat më të mira për të mbajtur trupin në formë dhe shmangur problemet me...

djema-ja-si-ta-parandaloni-renien-e-flokeve

RTV 21

Djema ja si ta parandaloni rënien e flokëve

para 18 orë - RTV 21

Është një fenomen natyror: kështu nuk është nevoja të shqetësoheni ndaj humbjes së flokëve Ka shkaktarë të shumtë...

largoni-gurezat-pa-demtuar-dhembet-me-kete-metode-te-thjeshte

Albeu

Largoni gurëzat pa dëmtuar dhëmbët me këtë metodë të thjeshtë

para 16 orë - Albeu

Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh...

kujdes-nuk-duhet-te-pini-kafe-ne-stomakun-e-zbrazet

Gazeta Observer

Kujdes, nuk duhet të pini kafe në stomakun e zbrazët

para 18 orë - Gazeta Observer

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun...

mungesa-e-gjumit-lidhet-me-depresionin

Gazeta Observer

Mungesa e gjumit lidhet me depresionin

para 19 orë - Gazeta Observer

Më pak se tetë orë në gjumë lidhen me ankthin dhe depresionin, sipas studimit më të ri. Insomniakët janë më pak...

6-fakte-qe-nuk-i-dinit-per-ralph-lauren

Portalb

6 fakte që nuk i dinit për Ralph Lauren!

para një dite - Portalb

Ralph Lauren është stilisti më i pasur i cili spikati për dizenjot e tij elegante, duke rikthyer stilin britanik...

e-dhimbshme-ne-festival-shfaqet-elefani-kocke-e-lekure

InfoShqip

E dhimbshme në festival, shfaqet elefani kockë e lëkurë

para një dite - InfoShqip

Një elefante femër 70-vjeçare, Tikiiri është shfaqur në gjendje aspak të mirë shëndetësore, përkrah 60 elefantëve...

nje-leter-per-babain-tim-hipokrit-tani-me-dergon-foto-te-familjes-tende-te-re

Blitz

Një letër për babain tim hipokrit: “Tani më dërgon foto të familjes tënde të re”

para një dite - Blitz

Ti dhe mamaja ime u divorcuat kur motra ime ishte 2 vjeç dhe unë isha një bebe. Ti fitoje goxha para, por mamaja...

nese-keni-lindur-ne-kete-muaj-e-sigurt-qe-do-te-pasuroheni-miliarderet-i-perkasin-kesaj-shenje-zodiaku

Lexo

Nëse keni lindur në këtë muaj e sigurt që do të pasuroheni, miliarderët i përkasin kësaj shenje zodiaku

para një dite - Lexo

A e përcaktojnë yjet dhe shenja e zodiakut të ardhmen tonë? A është suksesi ynë financiar i paracaktuar që në linjde...

cilesite-e-nje-gruaje-me-klas-nuk-kane-te-bejne-aspak-me-veshjet-e-shtrenjta

Albeu

Cilësitë e një gruaje me klas, nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

para një dite - Albeu

Edukatë dhe mirë sjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton...

fotot-gaz-bardhi-relaksohet-me-uiski-dhe-cigare-nuk-harron-shoket

Lexo

FOTOT/ Gaz Bardhi relaksohet me uiski dhe cigare, nuk harron shokët

para një dite - Lexo

Teksa një ditë më parë kandidati i Partisë Socialiste në Shkodër u tërhoq nga vendimi për t’u betuar si kryebashkiak...

cfare-ndodh-me-trupin-tuaj-nese-hani-vetem-nje-here-ne-dite

Gazeta Observer

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani vetëm një herë në ditë

para një dite - Gazeta Observer

Gjithmonë kam pasur problem në kontrollimin e ushqimit dhe për këtë arsye kjo ka qenë njëra prej arsyeve se pse...

lamtumire-shtypje-e-larte-e-gjakut-dhe-kolesterol-permes-kesaj-perzierje-natyrale

Gazeta Observer

Lamtumirë shtypje e lartë e gjakut dhe kolesterol, përmes kësaj përzierje natyrale

para një dite - Gazeta Observer

Shtypja e lartë e gjakut është një sëmundje si shkak i së cilës gjaku rrjedh nëpër enë me presion më të lartë sesa...

e-frikshme-po-beheshin-gati-per-tu-hedhur-ne-det-kur-peshkaqeni-rreth-17-metra-i-afrohet-varkes-se-turisteve

Lexo

E frikshme, po beheshin gati per tu hedhur ne det kur peshkaqeni rreth 17 metra i afrohet varkës së turistëve

para 3 dite - Lexo

Aventurat në det kanë edhe të papritura. Kështu i ka ndodhur disa turistëve të cilët po bënin një shëtitje me varkë...

marredhenia-sek-suale-me-bashkeshortin-tim-eshte-bere-e-merzitshme-si-te-rindezim-pasionin

Lexo

“Marrëdhënia sek suale me bashkëshortin tim është bërë e mërzitshme, si të rindezim pasionin?”

para 2 dite - Lexo

Shumë çifte përfundojnë në divorc pasi nuk arrijnë të mbajnë pasionin gjallë. E njëjta gjë i ka ndodhur një gruaje...

cfare-te-hani-kur-keni-aciditet-te-larte-ne-stomak

Gazeta Observer

Çfarë të hani kur keni aciditet të lartë në stomak?

para 3 dite - Gazeta Observer

Rritja e prodhimit të aciditetit në stomak mund të shkaktojë simptoma të ndryshme, si refluks, ndjesi djegieje,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK