http://kariera.mk

Përleshje mes grupeve etnike, 100 të vdekur

më 6.2019 - Top Channel

Rreth 100 persona janë vrarë në një fshat në qendër të Malit i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në Sobame Da, afër qytetit Sanga në rajonin Mopti. Sipas raportimit të BBC kërkimi për gjetjen...

Masakër në Mali, 100 të vdekur mes tyre edhe 24 fëmijë

më 6.2019 - BalkanWeb

Trupat e gjetura nga një masakër prej pothuajse 100 personash nga një milici etnike në Mali përfshijnë të paktën 24 fëmijë, shumë prej të cilëve u qëlluan në shpinë, tha kryeministri gjatë një vizite në...

Vriten afër 100 veta në një fshat në Mali

më 6.2019 - Klan Kosova

Afërsisht 100 persona janë vrarë nga një sulm në një fshat në Malin qendror i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ka ndodhur në Sobale Kou, afër qytetit të Sanga, sipas mediumit në gjuhën franceze, RFI,...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - BalkanWeb

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Të paktën 95 vetë janë vrarë në sulmin ndaj fshatit etnik në Mali

më 6.2019 - Zhurnal

Të paktën 95 vetë u vranë kur persona të armatosur bastisën fshatin e tyre në Malin qendror vonë të dielën, konfirmoi FRANCE 24, duke shënuar sulmin e fundit në një rajon që ka dëshmuar një ringjallje...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Portalb

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon , transmeton REL . Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou . Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal,...

Vriten afër 100 veta në një fshat në Mali

më 6.2019 - Zhurnal

Afërsisht 100 persona janë vrarë nga një sulm në një fshat në Malin qendror i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ka ndodhur në Sobale Kou, afër qytetit të Sanga, sipas mediumit në gjuhën franceze, RFI,...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Shekulli

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Sulm makabër në Mali, vriten 100 persona

më 6.2019 - Vizion Plus

Rreth 100 persona janë vrarë gjatë një sulmi të ndodhur në një fshat në Mali-n qëndror. BBC duke u ndalur tek agjencia e lajmeve franceze RFI, bën me dije se sulmi ka ndodhur në fshatin Sobale Kou, në...

Afro 100 të vrarë për përlasjet ndërmjet gjuetarëve Dogon dhe barinjve Fulani

më 6.2019 - Shenja

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Afro 100 të vrarë në përplasjet ndërmjet gjuetarëve Dogon dhe barinjve Fulani

më 6.2019 - Shenja

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Afro 100 të vrarë për pëlasjet ndërmjet gjuetarëve Dogon dhe barinjve Fulani

më 6.2019 - Shenja

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Vriten afër 100 veta në një fshat në Mali

më 6.2019 - Arbresh

Afërsisht 100 persona janë vrarë nga një sulm në një fshat në Malin qendror i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ka ndodhur në Sobale Kou, afër qytetit të Sanga, sipas mediumit në gjuhën franceze, RFI,...

Vriten 100 civilë në Mali

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Më shumë se 100 persona janë vrarë në një sulm në Malin qendror, në një fshat të banuar nga grupi etnik Dogon, raporton BBC. Sulmi ndodhi në Sobale Kou, në afërsi të qytetit Sanga, sipas medias franceze...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Insajderi

Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa kërkimet për më shumë trupa janë duke vazhduar. Në muajt e fundit, në Mali ka pasur një...

Vriten afro 100 veta në një fshat në Mali

më 6.2019 - Periskopi

Afërsisht 100 persona janë vrarë nga një sulm në një fshat në Malin qendror i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ka ndodhur në Sobale Kou, afër qytetit të Sanga, sipas mediumit në gjuhën franceze, RFI,...

Vriten afër 100 veta në një fshat në Mali

më 6.2019 - Ekonomia Online

Afërsisht 100 persona janë vrarë nga një sulm në një fshat në Malin qendror i banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ka ndodhur në Sobale Kou, afër qytetit të Sanga, sipas mediumit në gjuhën franceze, RFI....

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Epoka e Re

Afro 100 njerëz janë vrarë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton “BBC”. Trupat e të vdekurve janë djegur, ka thënë një zyrtar...

Në masakrën e Malit viktima janë edhe 24 fëmijë

më 6.2019 - Koha.net

Trupat e mbledhur nga një masakër e rreth 100 personave nga një grup militant malez përfshinë së paku 24 fëmijë, shumica prej të cilëve ishin qëlluar nga prapa, ka thënë kryeministri gjatë një vizite në...

Afro 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Flaka

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou, raporton BBC. Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal, ndërsa...

Afër 100 njerëz të vrarë në një fshat të Malit

më 6.2019 - Sovrani

Afro 100 njerëz u vranë në një sulm në një fshat të Malit, të banuar nga grupi etnik Dogon , transmeton REL. Sulmi ndodhi në fshatin Sobale Kou . Trupat e të vdekurve janë djegur, tha një zyrtar lokal,...

Në masakrën e Malit viktima janë edhe 24 fëmijë

më 6.2019 - Periskopi

Trupat e mbledhur nga një masakër e rreth 100 personave nga një grup militant malez përfshinë së paku 24 fëmijë, shumica prej të cilëve ishin qëlluar nga prapa, ka thënë kryeministri gjatë një vizite në...

Sulm ndaj një fshati në Mali, 95 të vdekur

më 6.2019 - Arbresh

Të paktën 95 persona janë vrarë në një sulm gjatë natës në fshatin etnik Dogon në Malin qendror, bëjnë të ditur zyrtarët lokalë. Nëntëmbëdhjetë të tjerë u zhdukën që kur burrat e armatosur të panjohur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK