http://kariera.mk

Si po u vjen teknologjia në ndihmë shoferëve

para 5 muajve - Lexo

Do të duhet kohë që makinat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet në përdorim që tani. Kompania Nauto, në Silicon Valley, është duke përdorur...

Kjo është pajisja që ju ndihmon kur ju zë gjumi në timon

para 5 muajve - Tetova1

Do të duhet kohë që veturat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet në përdorim që tani. Kompania Nauto, në Silicon Valley, është duke përdorur...

Pajisja që ju ndihmon kur ju zë gjumi në timon

para 5 muajve - Albinfo

Ajo ka sensorë dhe kamera, e vendoset në pjesën e brendshme të makinës Do të duhet kohë që veturat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet...

“Sy” për shoferët, teknologjia në lëvizje për të zgjidhur mungesën e vëmendjes në timon

para 5 muajve - Zhurnal

Do të duhet kohë që makinat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet në përdorim që tani. Kompania Nauto, në Silicon Valley, është duke përdorur...

Teknologjia që do ta zgjidh mungesën e vëmendjes në timon

para 5 muajve - Epoka e Re

Do të duhet kohë që makinat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet në përdorim që tani. Kompania “Nauto”, në Silicon Valley, është duke...

“Sy” për shoferët, teknologjia në lëvizje për të zgjidhur mungesën e vëmendjes në timon

para 5 muajve - Top Channel

Do të duhet kohë që makinat autonome të bëhen pjesë e realitetit të përditshëm, por një pjesë e kësaj teknologjie ka nisur të vihet në përdorim që tani. Kompania Nauto, në Silicon Valley, është duke përdorur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK