http://kariera.mk

Teknologjia që do të reduktojë aksidentet në komunikacion

para 6 muajve - Koha.net

Pagjumësia e drejtuesve të veturës është një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve në botë. Një shpërqëndrim disa sekondësh mund të ketë pasoja fatale. Në Angli disa studiues po testojnë automjetet që...

Video/ ‘Chip’ që njeh rrugët, njihuni me teknologjinë që do të reduktojë aksidentet

para 6 muajve - Shprehja.com

Pagjumësia e drejtuesve të makinës është një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve në botë. Një shpërqëndrim disa sekondësh mund të ketë pasoja fatale.

Teknologjia që do të reduktojë aksidentet në komunikacion

para 6 muajve - Zhurnal

Pagjumësia e drejtuesve të veturës është një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve në botë. Një shpërqëndrim disa sekondësh mund të ketë pasoja fatale. Në Angli disa studiues po testojnë automjetet që...

‘Chip’ që njeh rrugët, njihuni me teknologjinë që do të reduktojë aksidentet

para 6 muajve - Flaka

Pagjumësia e drejtuesve të makinës është një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve në botë. Një shpërqëndrim disa sekondësh mund të ketë pasoja fatale. Në Angli disa studiues po testojnë automjetet që...

Video/ ‘Chip’ që njeh rrugëst, njihuni me teknologjinë që do reduktojë aksidentet

para 6 muajve - Top Channel

Pagjumësia e drejtuesve të makinës është një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve në botë. Një shpërqëndrim disa sekondësh mund të ketë pasoja fatale. Në Angli disa studiues po testojnë automjetet që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK