http://kariera.mk

​Fakte të shpejta për diabetin tip-2

para 8 muajve - Koha.net

Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë e rezistencës së qelizave të gjakut ndaj insulinës, apo si pasojë e sasisë së vogël...

Fakte të shpejta për diabetin tip-2

para 8 muajve - Gazeta Observer

Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë e rezistencës së qelizave të gjakut ndaj insulinës, apo si pasojë e sasisë së vogël...

Faktet e shpejta për diabetin tip-2 që duhet t’i mësoni

para 8 muajve - Periskopi

Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë e rezistencës së qelizave të gjakut ndaj insulinës, apo si pasojë e sasisë së vogël...

​Fakte të shpejta për diabetin tip-2

para 8 muajve - KosovaPress

Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik japin disa fakte të shpejtë të diabetit TIP-2. “Kur trupi prodhon insulinë por nuk mund ta përdorë siç duhet. Diagnostikohet më shpesh tek adultët. Shkaktohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK