http://kariera.mk

Skandali në spitale, Gjirokastra dhe Saranda me mjekë pensionistë

më 12.2017 - Albeu

Në 24 spitale të qyteteve kryesore të vendit prej vitesh kanë mungesë të theksuar të mjekëve specialist. Ky fenomen ndeshet kudo në vend. Fiks Fare e ka evidentuar këtë situatë dhe pasqyruar realitetin...

Skandal në spitalet rajonale, mjekët dhe shteti braktisin spitalet

më 12.2017 - Gazeta Shqip

Peshkopi, 10 vjet pa okulist, pajisjet të viteve ‘60 Në 24 spitale të qyteteve kryesore të vendit prej vitesh kanë mungesë të theksuar të mjekëve specialist. Ky fenomen ndeshet kudo në vend. Fiks Fare...

Skandal në spitalet rajonale, mjekët dhe shteti braktisin spitalet

më 12.2017 - Gazeta Tema

Në 24 spitale të qyteteve kryesore të vendit prej vitesh kanë mungesë të theksuar të mjekëve specialist. Ky fenomen ndeshet kudo në vend. Fiks Fare e ka evidentuar këtë situatë dhe pasqyruar realitetin...

Skandal në spitalet rajonale, mjekët dhe shteti braktisin spitalet

më 12.2017 - Gazeta Monitor

Në 24 spitale të qyteteve kryesore të vendit prej vitesh kanë mungesë të theksuar të mjekëve specialist. Ky fenomen ndeshet kudo në vend. Fiks Fare e ka evidentuar këtë situatë dhe pasqyruar realitetin...

BB: Në spitalet shqiptare, 35% e stafit është administratë që s’ka lidhje me mjekësinë

më 12.2017 - Medial

Mënyra se si administrohet sektori i shëndetësisë dhe shpenzimet që kryhen për të janë shpesh tregues i prosperitetit të një vendi. Shqipëria, përveçse ka shpenzimet më të ulëta në raport me PBB në rajon...

Kamera e fshehtë e “Stop” brenda Urgjencës/ Kaos, pacientë në korridore dhe karrige

më 12.2017 - Klan

Këto pamje të siguruara nga në një kamer të fshehtë të emisionit investigativ  “Stop”, që transmetohet në TV klan, tregon situatën kaotike një ditë pasi 7 mjekë të Urgjencës u dorëhoqën si pasojë e mbingarkesës...

“STOP”/QSUT nga premtimi për rilindje në degradim të pandalshëm!

më 12.2017 - NOA

Një ditë më parë u publikua lajmi i dorëheqjes kolektive të mjekëve të urgjencës në QSUT. “Stop” ka mbledhur disa nga takimet dhe vizitat e kryeministrit Edi Rama në këto ambiente që në Tetor 2013, kur...

QSUT nga premtimi për “Rilindje” në degradim të pandalshëm

më 12.2017 - Opinion

Një ditë më parë u publikua lajmi i dorëheqjes kolektive të mjekëve të urgjencës në QSUT. “Stop” ka mbledhur disa nga takimet dhe vizitat e kryeministrit Edi Rama në këto ambiente që në Tetor 2013, kur...

Kaos total në QSUT, qytetari: Duhet të operohem, por nuk ka vend

më 12.2017 - Gazeta Express

Një ditë pas shkresës ku 7 mjekë të Urgjencës lajmëruan dorëheqjen nga detyra, si pasojë e mbingarkesës dhe kushtëve të papërshtatshme të punës, situata vazhdon të jetë e njëjtë. Brenda dhe jashtë dyerve...

Mjekët u tërhoqën nga paralajmërimi, por sot fluksi i pacientëve ishte i pazakontë

më 12.2017 - Opinion

Mjekët u tërhoqën nga dorëheqja, por ndërkohë situata në urgjencën e sëmundjeve të brendshme vijon njësoj përsa i takon fluksit të pacientëve. Në këtë shërbim në pritjen e rasteve të para me probleme të...

Fluksi i pacientëve “mbyt” QSUT

më 12.2017 - Vizion Plus

Urgjenca e qendrës spitalore “Nene Tereza” pret paciente nga e gjithë Shqipëria. Ky fluks i madh ka bere qe QSUT te mos i përballoje dot shtrimet e pacienteve.  Numri i larte qe kërkojnë shërbim te specializuar...

'100 urgjenca në ditë' Report Tv në QSUT pas letrës së mjekëve

më 12.2017 - Shqiptarja

Një ditë më parë tetë mjekë të Urgjencës së QSUT përmes një letre kërkuan përmirësim të kushteve të punës ose në të kundërt do të largoheshin. Pas takimit me zv/ ministren Rakacolli vijon dialogu mes mjekëve...

Flet mjeku që firmosi dorëheqjen: Edhe në burg nuk rrinë 6 veta në një dhomë

më 12.2017 - Mapo

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare”, Petrit Vargu,...

Mjeku i Urgjencës që firmosi dorëheqjen: Takimi me zv.ministren, selektiv. Nëse nuk merren masa…

më 12.2017 - BalkanWeb

NGA Voltiza DURO TIRANE – Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit...

Dorëheqja e 8 mjekëve të Urgjencës, flet dr. Vargu: Se s'ka medikamente, as dhoma, njerëzit presin me ditë në stola për t'u shtruar

më 12.2017 - Syri

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit të përgjithshëm të kësaj...

Dorëheqja e 8 mjekëve të Urgjencës, flet Petrit Vargu: Se s'ka medikamente, as dhoma, njerëzit presin me ditë në stola për t'u shtruar

më 12.2017 - Syri

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit të përgjithshëm të kësaj...

Flet mjeku i Urgjencës që firmosi dorëheqjen: Takimi me zv.ministren ishte selektiv

më 12.2017 - Albeu

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit të përgjithshëm të kësaj...

Dorëhiqen tetë mjekë të Urgjencës në QSUT, Petrit Vargu: Edhe në burg nuk rrinë 6 veta në një dhomë

më 12.2017 - Gazeta Express

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit të përgjithshëm të kësaj...

Reagon shefi i urgjencës së QSUT: Ishte peticion, të gjithë mjekët janë në punë, të zgjidhen problemet

më 12.2017 - Zhurnal

Tiranë, 6 dhjetor - Mjekët e shërbimit të Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” plotësuan dje një “Memo” ku paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës....

Mjekët e urgjencës në QSUT paralajmërojnë largimin nga detyra, ministria nis negociatat, PD-LSI sulme qeverisë

më 12.2017 - Sot News

Tetë mjekë të urgjencës së QSUT kanë dhënë dje dorëheqjen në mënyrë kolektive. Përmes një letre drejtuar drejtorit të QSUT-së, ministres së Shëndetësisë, Kryeministrit dhe Presidentit ata kanë bërë me...

Reagon shefi i urgjencës së QSUT: Ishte peticion, të gjithë mjekët janë në punë, të zgjidhen problemet

më 12.2017 - Sot News

Mjekët e shërbimit të Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” plotësuan dje një “Memo” ku paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës. Por pavarësisht kërkesës...

Berisha: Dështon sistemi shëndtësor nën drejtimin e Edi Ramës

më 12.2017 - Indeks.mk

Ish- kryeministri Sali Berisha reagon në lidhje me letrën e 8 mjekëve të QSUT-së për largimin nga puna. Berisha shkruan se ky është një rast i paprecedent në Shqipëri që dëshmon se shëndetësia nën drejtimin...

Dorëhiqen 8 mjekë? Reagon QSUT: Ja si qëndron e vërteta

më 12.2017 - Tetova1

Pas situatës së krijuar në QSUT, ku mjekët e urgjencës së sëmundjeve të brendshme paralajmëruan dorëheqjen, ka reaguar drejtoria e QSUT-së. Në një njoftim për shtyp, zëdhënësi për mediat pretendon se lajmi...

Shëndetësia e Edvinit në pikë të hallit, 8 mjekë të urgjencës japin dorëheqjen

më 12.2017 - Gazeta 55

Mjekët letër Ramës,Metës e Manastirliut: “Kështu nuk punohet, mbizotëron arroganca, burokracia, korrupsioni” Shëndetësia në Shqipëri, një kambanë alarmi. Edhe pse një ndër sektorët e propaganduar më fort...

Basha: Akt i paprecedentë, ja 400 milionët që Rama duhet t’i investojë në shëndetësi

më 12.2017 - Gazeta 55

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e mjekëve të urgjencës së QSUT-së, duke e cilësuar një akt të paprecedentë, që pason eksodin në këto 4 vite të qindra mjekëve të tjerë, dhe...

Spitali Psikiatrik Vlorë, “Spitali i Kontrasteve”

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

(...nga këndvështrimi human) Sipas statistikave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe nga studime të kryera nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, 1 në 4 persona vuajnë nga probleme të shëndetit...

Dorëhiqen tetë mjekë të Urgjencës në QSUT, Petrit Vargu: Edhe në burg nuk rrinë 6 veta në një dhomë

më 12.2017 - AlbPress

Ditën e djeshme, 8 mjekë të Urgjencës Qendrore në QSUT kanë njoftuar se do të japin dorëheqjen për shkak të kushteve të rënda të punës. Në shkresën që i kanë dërguar drejtorit të përgjithshëm të kësaj...

Dështimi me shëndetësinë, dorëhiqen mjekët e urgjencës

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Furtunë në shëndetësi, dorëhiqen mjekët e urgjencës, kushtet e punës skandaloze Tetë mjekë i drejtohen Presidentit, Kryeministrit, Ministres së Shëndetësisë për kushtet e punës, ngarkesën në urgjencë dhe...

Vargu: Spitali drejtohet nga mekanikët, të paaftë për menaxhim

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Një nga mjekët që ka firmosur MEMO-n drejtuar krerëve të shtetit dhe drejtuesve të Ministrisë së Shëndetësisë, është edhe Petrit Vargu. Edhe më herët, ai ka vënë në dukje kushtet skandaloze në spital,...

QSUT përgënjeshtron mediat: Asnjë bllokim, puna vijon normalisht

më 12.2017 - Shqiptarja

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka deklaruar se, puna në repartin e sëmundjeve të brendshme gjatë së martës nuk është ndërprerë për asnjë moment, duke përgënjeshtruar kështu zëra të ndryshëm...

Nesër do të lexoni/ Spitali Psikiatrik Vlorë, “Spitali i Kontrasteve”

më 12.2017 - Gazeta Telegraf

Sipas statistikave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe nga studime të kryera nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, 1 në 4 persona vuajnë nga probleme të shëndetit mendor. Shëndeti mendor...

Dorëheqja e mjekëve, Vokshi: E  pazakontë, qeveria të rrisë pagat

më 12.2017 - Shqiptarja

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ish-kryetare e komisionit parlamentar të Shëndetësisë e cilëson të pazakontë dorëheqjen e tetë mjekëve të Shërbimit të Urgjencës në QSUT. Vokshi tha në "45...

Reagon QSUT: Të gjithë mjekët janë në punë

më 12.2017 - Lajme.al

Drejtoria e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” sqaron opinionin publik se puna në Urgjencën e Sëmundjeve të Brendshme nuk është ndërprerë për asnjë moment. Në një reagim të saj, Drejtoria e QSUT...

​Basha u kërkon mjekëve që të mos largohen nga vendet e punës

më 12.2017 - KosovaPress

Postimi i Bashës në Facebook: Dorëheqja e mjekëve të Urgjencës është akt i paprecedentë, që pason eksodin në këto 4 vite të qindra mjekëve të tjerë, dhe tregon gjendjen e mjerueshme të shëndetësisë. ...

Kushtet e punës: Japin dorëheqjen të gjithë mjekët e Urgjencës

më 12.2017 - Mapo

Të gjithë mjekët e Urgjencës në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë janë tërhequr nga vendi i punës për shkak të kushteve të vështira. Ata i janë drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, presidentit...

Japin masivisht dorëheqjen mjekët e urgjencës së Tiranës

më 12.2017 - Java News

Japin dorëheqjen nga vendi i punës në mënyrë kolektive të gjithë mjekët e urgjencës në spitalin QSUT në Tiranë. Ky vendim i mjekëve i është komunikuar ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu dhe kryeministrin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK