http://kariera.mk

Si të mbrohemi nga Gripi sezonal

para 9 muajve - RTV 21

Për sa kohë një person i sëmurë e përhap gripin tek të tjerët? Gripi sezonal është një infeksion akut viral. Transmetohet direkt nga një person i sëmurë tek tjetri përmes stërpiklave gjatë kollitjes ose...

Si të mbrohemi nga gripi sezonal

para 9 muajve - Koha.net

Gripi sezonal është një infeksion akut viral. Transmetohet direkt nga një person i sëmurë tek tjetri përmes stërpikave gjatë kollitjes ose teshtitjes dhe në mënyrë indirekte me prekjen e objekteve të kontaminuara...

Si të mbroheni nga Gripi sezonal?

para 9 muajve - Sovrani

Gripi sezonal është një infeksion akut viral. Transmetohet direkt nga një person i sëmurë tek tjetri përmes stërpiklave gjatë kollitjes ose teshtitjes dhe në mënyrë indirekt me prekjen e objekteve të kontaminuara...

Si të mbrohemi nga gripi sezonal

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Gripi sezonal është një infeksion akut viral. Transmetohet direkt nga një person i sëmurë tek tjetri përmes stërpiklave gjatë kollitjes ose teshtitjes dhe në mënyrë indirekt me prekjen...

Si të mbrohemi nga Gripi sezonal ?

para 9 muajve - KosovaPress

Për sa kohë një person i sëmurë e përhap gripin tek të tjerët? Personi i infektuar me virusin e gripit mund të jetë infektues për të tjerët, 1 ditë para se të sëmuret dhe 5 ditë pas shenjave të gripit....

Ja si të mbroheni nga gripi sezonal

para 9 muajve - Periskopi

Gripi sezonal është një infeksion akut viral. Transmetohet direkt nga një person i sëmurë tek tjetri përmes stërpiklave gjatë kollitjes ose teshtitjes dhe në mënyrë indirekt me prekjen e objekteve të kontaminuara...

Si të mbrohemi nga Gripi sezonal

para 9 muajve - KosovaPress

Për sa kohë një person i sëmurë e përhap gripin tek të tjerët? Personi i infektuar me virusin e gripit mund të jetë infektues për të tjerët, 1 ditë para se të sëmuret dhe 5 ditë pas shenjave të gripit....

Shtetet e Bashkuara goditen rëndë nga gripi

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Mjekët thonë se sezoni i gripit këtë vit në Shtetet e Bashkuara ka qenë mjaft i rëndë dhe mund të keqësohet. Një numër pacientësh janë shtruar në spital dhe ka pasur edhe viktima nga gripi ose ndërlikimet...

Gripi sezonal prek edhe rajonin e Anamoravës

para 9 muajve - Infokusi

Xhevat Demiri shef i repartit të Infektologjisë në spitalin e Gjilanit tha për rajonipress se edhe rajoni i Anamoravës është i prekur nga gripi sezonal, por gjendja nuk është alarmante. Gjithçka është...

Gripi sezonal prek edhe rajonin e Anamoravës

para 9 muajve - Gazeta Express

Xhevat Demiri shef i repartit të Infektologjisë në spitalin e Gjilanit tha për rajonipress se edhe rajoni i Anamoravës është i prekur nga gripi sezonal, por gjendja nuk është alarmante. Gjithçka është...

Gripi sezonal prek edhe rajonin e Anamoravës

para 9 muajve - Sovrani

Xhevat Demiri shef i repartit të Infektologjisë në spitalin e Gjilanit tha për rajonipress se edhe rajoni i Anamoravës është i prekur nga gripi sezonal, por gjendja nuk është alarmante. Gjithçka është...

Gripi “pushton” Kosovën: 14 mijë shtetas kaplohen nga ethet e stinës

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë stërmbushur me pacientë të cilët...

Gripi “pushton” Kosovën: 14 mijë shtetas kaplohen nga ethet e stinës

para 9 muajve - Fakti Ditor

Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë stërmbushur me pacientë të cilët po kërkojnë...

Rritet Numri i të Prekurve Nga Gripi Sezonal

para 9 muajve - Kallxo

Situata epidemiologjike në vend është nën kontrollë. Kështu kanë thënë zyrtarë të Institutit Kombëtarë të Shëndetit Publik. Por, sipas tyre nisur nga kushtet klimatike që janë duke mbretëruar gjatë këtyre...

Gripi sezonal po shtrihet

para 9 muajve - RTV 21

Për tre muaj mbi 15 mijë qytetarë dyshohet se ishin me grip Në tre muajt e fundit mbi 15 mijë qytetarë të Kosovës dyshohet se ishin me grip, pohojnë në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik. Mjekët e...

Ja si të mbroheni nga gripi sezonal

para 9 muajve - Aktuale

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë detaje lidhur me raportimet për gripin sezonal në Kosovë, ku janë paraqitur mbi 15 mijë raste brenda tre muajsh. Mjekët e Institutit kanë dhënë edhe rekomandimet...

Gripi sezonal në Kosovë, flet Instituti kombëtar i shëndetësisë publike

para 9 muajve - Telegrafi

Aktualisht situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket gripit sezonal, por me gjendjen aktuale klimatologjike që po mbretëron në Kosovë mundësia e rritjes së rasteve ekziston. Kështu njoftoi...

Gripi sezonal nën kontrollë

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 janar - Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë bërë të ditur që mund të ketë rritje të rasteve të gripit sezonal, përderisaaktualisht situata epidemiologjike është nën kontrollë...

Gripi sezonal kap 14 mijë kosovarë

para 9 muajve - Syri

Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë stërmbushur me pacientë të cilët po kërkojnë...

Si është gjendja me grip në Kosovë

para 9 muajve - Politiko

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dërguar një raport për media ku jep informata në lidhje me gripin sezonal. Sipas ISHKP-së aktualisht situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket...

Si është gjendja me grip në Kosovë, dhe si të mbrohemi

para 9 muajve - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dërguar një raport për media ku jep informata në lidhje me gripin sezonal. Sipas ISHKP-së aktualisht situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket...

Gripi sezonal në Kosovë, flet Instituti kombëtar i shëndetësisë publike

para 9 muajve - Almakos

Aktualisht situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket gripit sezonal, por me gjendjen aktuale klimatologjike që po mbretëron në Kosovë mundësia e rritjes së rasteve ekziston. Kështu njoftoi...

Si është gjendja e gripit sezonal në Kosovë dhe si të mbroheni nga ai

para 9 muajve - Albinfo

Gjendja e situatës epidemiologjike në Kosovë është nën kontroll sa i përket gripit sezonal, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Megjithatë, në një raport të fundit ky institut thotë se me...

Gripi sezonal kap 14 mijë kosovarë

para 9 muajve - Bota Press

Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë stërmbushur me pacientë të cilët po kërkojnë...

Gripi “pushton” Kosovën: 14 mijë shtetas kaplohen nga ethet e stinës

para 9 muajve - Te Sheshi

Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë stërmbushur me pacientë të cilët po kërkojnë...

Gripi sezonal nën kontrollë

para 9 muajve - Klan Kosova

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë bërë të ditur që mund të ketë rritje të rasteve të gripit sezonal, përderisaaktualisht situata epidemiologjike është nën kontrollë sa i përket gripit...

Mjekët japin rekomandimet si duhet të mbroheni nga gripi sezonal

para 9 muajve - Sovrani

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë detaje lidhur me raportimet për gripin sezonal në Kosovë, ku janë paraqitur mbi 15 mijë raste brenda tre muajsh. Mjekët e Institutit kanë dhënë edhe rekomandimet...

Ja si është gjendja me grip

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas ISHKP-së aktualisht situata epidemiologjike është nën kontroll sa i përket gripit sezonal, por me gjendjen aktuale klimatologjike që po mbretëron në Kosovë mundësia e rritjes së rasteve ekziston....

Këshilla për mbrojtje nga gripi sezonal

para 9 muajve - Koha.net

Ditët e ftohta dhe faktorët e tjerë atmosferikë ndikojnë në përhapjen e viruseve dhe sëmundjeve të tjera, veçanërisht gripin sezonal. Megjithatë, janë disa forma se si mund ta trajtojmë këtë sëmundje,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK