http://kariera.mk

Shpend Ahmeti i dhuron “Çelësin e Prishtinës” Dua Lipes

para 6 muajve - RTV 21

Sipas Duas, ky është vetëm fillimi për artin e Kosovës Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti sot ka prit në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i ka dhuruar “Çelësin e Prishtinës” për promovimin...

Shpend Ahmeti ia dhuron Dua Lipës ‘Çelësin e Prishtinës’

para 6 muajve - Telegrafi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i dhuroj këngëtares me famë botërore, Dua Lipes “Çelësin e Prishtinës”, për promovimin që i ka bërë Kosovës me festivalin ‘Sunny Hill’. “Çelësi i Prishtinës” është...

“Çelësi i Prishtinës” për herë të parë i dhurohet Dua Lipës

para 6 muajve - Koha.net

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”, njofton kumtesa...

Shpend Ahmeti ia dhuron Dua Lipes ‘Çelësin e Prishtinës’

para 6 muajve - Kallxo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i dhuroj këngëtares me famë botërore, Dua Lipes “Çelësin e Prishtinës”, për promovimin që i ka bërë Kosovës me festivalin ‘Sunny Hill’. “Çelësi i Prishtinës” është...

Shpend takohet me Dua Lipën, kështu e bëjnë shqiponjën

para 6 muajve - OraInfo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa, me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

Shpendi dhe Dua përshëndesin shqiptarët me simbolin e shqiponjës

para 6 muajve - Albeu

Kryetari i Prishtinës , Shpend Ahmeti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës ” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

Dua Lipës i dhurohet “Çelësi i Prishtinës”

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

Dua Lipës i dorëzohet “Çelësi i Prishtinës”

para 6 muajve - Infokusi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Kryetari...

Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës

para 6 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, Shpend...

Dua Lipës i dhurohet “Çelësi i Prishtinës”

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës

para 6 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, Shpend...

Dua Lipës i dorëzohet ‘Çelësi i Prishtinës’

para 6 muajve - Periskopi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti priti në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Kryetari...

Dua Lipës i dorëzohet “Çelësi i Prishtinës”

para 6 muajve - KosovaPress

Kryetari Shpend Ahmeti ka falënderuar Duan që po e vendosë Prishtinën në hartën botërore me koncertet dhe me sukseset e saj. Ndërsa Dua u shpreh të jetë e lumtur që do të performojë për të dytën herë para...

Dua Lipës i dhurohet “Çelësi i Prishtinës”

para 6 muajve - Republika

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur në takim këngëtaren me famë botërore Dua Lipa me ç’rast i dhuroi “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”....

Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës [Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, Shpend...

Ahmeti ia dhuron “Çelësin e Prishtinës” këngëtares Dua Lipa

para 6 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë dekoratë Lipa e mori nga kryetari i komunës së Prishtinës,...

Pamje nga argëtimi i Dua Lipas në Prishtinë

para 6 muajve - Sovrani

Ka dy ditë që Dua Lipa po qëndron në Prishtinë. Ajo përveç familjes së saj dhe ekipës, me vete ka edhe të dashurin e saj, Isaac Carew. Se po argëtohet tej mase e tregon edhe vet ajo përmes rrjeteve të...

Dua Lipa dhuron 100 mijë euro për bamirësi në Kosovë

para 6 muajve - Portalb

Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin Lipa kanë organizuar festivalin e përvitshëm bamirës në Prishtinë “Sunny Hill”. Dhe ashtu siç premtuan, ata dhanë 100 mijë euro për bamirësi. Këto para do të shkojnë për...

Dua Lipa dhe Sunny Hill përkrahin Institutin ATOMI

para 6 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa dhe Fondacioni Sunny Hill kanë përzgjedhur Institutin ATOMI si njërën nga organizatat e Kosovës, të cilat ky fondacion do t’i përkrahë me një donacion. Në...

Dua shkëlqen me këtë paraqitje në Prishtinë

para 6 muajve - Lajmi.net

Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa ka arritur dje në Prishtinë. Ky udhëtim i këngëtares është bërë për koncertin që do ta mbajë nesër (e premte), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, shkruan lajmi.net....

Vlora Çitaku, Duas dhe Dukagjinit: Faleminderit shumë që po i kujtoni rrënjët e juaja

para 6 muajve - RTV 21

Ambasadorja e shtetit do të marr pjesë në Festival Dua Lipa e cila do të performojë në Festivalin Ndërkombëtar të Muzikës “Sunny Hill”, përveç fansave e njerëzve të saj po mirëpritet nga figura të larta...

Dua shkëlqen me këtë paraqitje në Prishtinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa ka arritur dje në Prishtinë. Ky udhëtim i këngëtares është bërë për koncertin që do ta mbajë nesër (e premte), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, shkruan lajmi.net....

Dukagjin Lipa: Faleminderit që e bëtë ëndrrën realitet!

para 6 muajve - Lajmi.net

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka sjell pamje nga konferenca e mbrëmshme. Ai së bashku me të bijën, Duan mbrëmë organizuan një konferencë drejtuar mediave shqiptare, shkruan lajmi net. Në postimin e...

Vlora Çitaku: Faleminderit Dua Lipa dhe Dukagjin Lipa që e kujtoni Kosovën

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa tanimë është në Kosovë. Ajo dje ka arritur në Prishtinë së bashku me ekipin e saj dhe të dashurin, Isaac Carew e cila menjëherë i është drejtuar mediave, shkruan lajmi net. Në konferencën e mbajtur...

Prek gjesti i Dua Lipës dhe babait të saj, dhurojnë 100,000 për artin dhe kulturën

para 6 muajve - Infokusi

Dua Lipa dhe babai i saj kanë mbërritur në Prishtinë për koncertin gjigand që do të nis ditën e nesërme, ku do të performojnë artistët më të njohur shqiptarë dhe të huaj. Dukagjin Lipa është edhe ideatori...

Dua Lipa kryen misionin me sukses: 100.000 euro shkojnë për shkollat e muzikës në Kosovë!

para 6 muajve - Blitz

Ardhja e Dua Lipës në Kosovë për “Sunny Hill Festival” ka qenë padyshim kryefjala e mediave rozë në Shqipëri e Kosovë. Duke filluar prej ditës së nesërme, Dua Lipa do të ngjitet në skenën e “Sunny Hill”...

Fondacioni “Sunny Hill” ndanë 100 mijë euro për kulturën e shkollat e Kosovës

para 6 muajve - Ina

ondacioni “Sunny Hill” ndanë 100 mijë euro për kulturën e shkollat e KosovësF Fondacioni i themeluar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjini, ka ndarë të mërkurën 100 mijë euro për disa shkolla të muzikës...

Dua Lipa shfaqet krejt ndryshe në Prishtinë

para 6 muajve - Periskopi

Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa ka arritur dje në Prishtinë. Ky udhëtim i këngëtares është bërë për koncertin që do ta mbajë nesër (e premte), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”. Pas arritjes,...

Fondacioni “Sunny Hill” ndanë 100 mijë euro për kulturën e shkollat e Kosovës

para 6 muajve - Prive

Fondacioni i themeluar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjini, ka ndarë të mërkurën 100 mijë euro për disa shkolla të muzikës e OJQ në Kosovë. E shoqëruar nga babai i saj, Dua të mërkurën gjatë një konference...

Babai i Dua Lipës ka disa fjalë para koncertit të së bijës në Prishtinë

para 6 muajve - Periskopi

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka sjell pamje nga konferenca e mbrëmshme. Ai së bashku me të bijën, Duan mbrëmë organizuan një konferencë drejtuar mediave shqiptare. Në postimin e fundit, Dukagjini falënderon...

Dukagjin Lipa: Faleminderit që e bëtë ëndrrën realitet! [Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka sjell pamje nga konferenca e mbrëmshme. Ai së bashku me të bijën, Duan mbrëmë organizuan një konferencë drejtuar mediave shqiptare, shkruan lajmi net. Në postimin e...

Vlora Çitaku: Faleminderit Dua Lipa dhe Dukagjin Lipa që e kujtoni Kosovën [Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ajo dje ka arritur në Prishtinë së bashku me ekipin e saj dhe të dashurin, Isaac Carew e cila menjëherë i është drejtuar mediave, shkruan lajmi net. Në konferencën e mbajtur Dua dhe babai i saj, Dukagjini...

Dua Lipa: “Sunny Hill Foundation” ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi

para 6 muajve - Telegrafi

Dua Lipa tashmë kanë mbetur pothuajse 24 orë para se të takohet me publikun në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare gjatë ditë së djeshme ka arritur në kryeqytetin tonë, ku do të performojë në “Sunny Hill Foundation”....

Dua Lipa: “Sunny Hill Foundation” ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi

para 6 muajve - Republika

Dua Lipa tashmë kanë mbetur pothuajse 24 orë para se të takohet me publikun në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare gjatë ditë së djeshme ka arritur në kryeqytetin tonë, ku do të performojë në “Sunny Hill Foundation”....

Dua Lipa: “Sunny Hill Foundation” ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi

para 6 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa tashmë kanë mbetur pothuajse 24 orë para se të takohet me publikun në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare gjatë ditë së djeshme ka arritur në kryeqytetin tonë, ku do të performojë në “Sunny Hill Foundation”....

Dua Lipa falënderon të gjithë për përkrahjen e ‘Sunny Hill Festival’, sjell pamje nga konferenca

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa së bashku me ekipin e saj dhe me të dashurin dje kanë arritur në Prishtinë. Para performancës në koncertin “Sunny Hill Festival”, Dua mbajti një konferencë drejtuar mediave ku ka folur rreth festivalit,...

Dua Lipa: “Sunny Hill Foundation” ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi

para 6 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipas tashmë i kanë mbetur pothuajse 24 orë para se të takohet me publikun në Prishtinë. Këngëtarja shqiptare gjatë ditë së djeshme ka arritur në kryeqytetin tonë, ku do të performojë në “Sunny Hill...

Dua Lipa falënderon të gjithë për përkrahjen e ‘Sunny Hill Festival’, sjell pamje nga konferenca [Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Para performancës në koncertin “Sunny Hill Festival”, Dua mbajti një konferencë drejtuar mediave ku ka folur rreth festivalit, shkruan lajmi net. Bashkë me të ishte edhe babai i Duas, Dukagjini të cilët...

Dua Lipa në Prishtinë, ndan 100 mijë euro për bamirësi

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 9 gusht 2018 – Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa ka mbërritur pasditen e së mërkurës në Prishtinë. Ajo ka ardhur në kryeqytetin kosovar për të marrë pjesë në festivalin “Sunny Hill”,...

Dua Lipa vjen në Prishtinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa u rikthye në Kosovë pas dy vjetësh edhe më e suksesshme se sa që ishte kur mbajti për herë të parë koncertin “Sunny Hill”. Dhe me të ateruar në vendlindje, iu adresua mediave bashkë me babain...

Dua Lipa: Ky është veç fillimi i karrierës sime

para 6 muajve - RTV 21

Fondacioni “Sunny Hill” ndau 100 mijë euro doancion Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka arritur në Kosovë. Në konferencën për media në Prishtinë, këngëtarja tregoi se është shumë e emocionuar...

Fondacioni “Sunny Hill” dhuron 100.000.00 euro për shkollat e muzikës

para 6 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa sapo ka mbajtur konferencë për medie. Pas arritjes në Prishtinë, këngëtarja i është drejtuar medieve në një konferencë për shtyp, shkruan lajmi.net. Dua është shprehur shumë e lumtur që gjendet...

Dua Lipa e lumtur që po mban festival në Prishtinë

para 6 muajve - Koha.net

Këngëtarja Dua Lipa është paraqitur në një konferencë për media së bashku me babanë e saj, Dukagjin Lipa. Dua Lipa ka thënë se ndjehet shumë mirë që gjendet në Prishtinë. “Po më vjen shumë mirë që jam...

Dy vjet pas themelimit dhe pas raportimit të Insajderit, Fondacioni “SunnyHill” ndan fondet e para

para 6 muajve - Insajderi

Insajderi ka raportuar në qershor të këtij viti për bordin politik që "fshihet" prapa fonadacionit "SunnyHill" dhe për faktin që asnjë aktivitet nuk ishte zhvilluar nga ky fondacion. Fondacioni ishte prezantuar...

Dua Lipa konferencë për media (Drejtpërdrejt)

para 6 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës pak më parë. Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00. Dua Lipa edhe pse vetëm 22 vjeçare ka arritur...

100 mijë euro është shuma që fondacioni “Sunny Hill” dhuron për shkollat e muzikës [Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa sapo ka mbajtur konferencë për medie. Pas arritjes në Prishtinë, këngëtarja i është drejtuar medieve në një konferencë për shtyp, shkruan lajmi.net. Dua është shprehur shumë e lumtur që gjendet...

Dua Lipa thotë se ka dëshirë të shohë më shumë artiste shqiptare

para 6 muajve - KosovaPress

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa tha se ndjehet shumë mirë që gjendet në Prishtinë, përderisa kujtoi edhe nga buron frymëzimi për nisjen e këtij festivali. “Po më vjen shumë mirë që jam këtu...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 6 muajve - Koha.net

Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës pak më parë. Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00, para se të performojë para fansave të saj...

Dua Lipa në Prishtinë: Ky është vetëm fillimi i karrierës sime

para 6 muajve - KosovaPress

Dua Lipa ka thënë se ndjehet shumë mirë që gjendet në Prishtinë. “Po më vjen shumë mirë që jam këtu sonte, edhe që po e bëjmë një festival që po mendoj që për nja dy vjet kemi fol për këtë festival për...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë

para 6 muajve - Lexo

Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës pak më parë. Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00, para se të performojë para fansave të saj...

Dua Lipa arrin në Kosovë

para 6 muajve - RTV 21

Dua Lipa tashmë në Prishtinë Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka informuar fansat e saj që ka mbërritur në Prishtinë, derisa pritet që të mbajë një konferencë për media në orën 19:00. Dua...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 6 muajve - Infokusi

Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës pak më parë. Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00,  para se të performojë para fansave të saj...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja nga Kosova, me famë botërore, Dua Lipa ka arritur në kryeqytetin e Kosovës pak më parë. Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00, para se të performojë para fansave të saj...

Dua Lipa arrin në Prishtinë

para 6 muajve - KosovaPress

Lipa do të flasë para mediave sonte me fillim në orën 19:00,  para se të performojë para fansave të saj në Kosovë. Dua Lipa edhe pse vetëm 22 vjeçare ka arritur një karrierë të bujshme në mbarë botën me...

Dua në Kosovë

para 6 muajve - Politiko

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa do të mbërrijë gjatë ditës së sotme në Kosovë. Mësohet se Dua Lipa do të jetë pjesë e Festivalit “Sunny Hill”, i organizuar nga babai i saj, Dukagjin Lipa. Festivali...

Dua Lipa sot në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga i ati

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa vjen sot në Kosovë. Ajo do të jetë pjesë e Festivalit “Sunny Hill”, i organizuar nga babai i saj Dukagjin Lipa. Në mbrëmje, Dua Lipa do të mbajë edhe një konferencë...

Dua Lipa sot në Kosovë

para 6 muajve - Sovrani

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa sot vjen në Kosovë. Ajo do të jetë pjesë e Festivalit Sunny Hill, i organizuar nga babai i saj, Dukagjin Lipa. Dua në mbrëmje do të mbajë konferencë për media nga...

Dua Lipa sot në Kosovë

para 6 muajve - KosovaPress

Ajo do të jetë pjesë e Festivalit Sunny Hill, i organizuar nga babai i saj, Dukagjin Lipa. Dua në mbrëmje do të mbajë konferencë për media. Për tri ditë sa do të mbahet festivali, 10,11 dhe 12 gusht, do...

Dua Lipa të mërkurën arrin në Prishtinë

para 6 muajve - Telegrafi

Nesër (e mërkurë), artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, do të zbarkojë në Prishtinë. Ajo do të qëndrojë për tri ditë rresht në kryeqytet, deri më datën 10 gusht, kur do të performojë në...

Dua Lipa flet shqip për të gjithë fansat

para 6 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa këngëtarja me origjinë shqiptare është  thirrur të  përformoj  në  festivalin që  do mbahet  në Kosovë. “Sunny Hill Festival” do të sjell shumë emra të muzikës ndërkombëtare si Dua Lipa, DJ e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK