http://kariera.mk

Përdorimi i qepës ndihmon nivelin e sheqerit në gjak

para 8 muajve - Java News

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Bota Press

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Kjo është 'mrekullia' që bënë qepa në organizimin e njeriut

para 8 muajve - Zeri

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Ky ushqim rregullon nivelin e sheqerit në gjak

para 8 muajve - Periskopi

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Tetova Sot

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Shenja

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Gazeta Express

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Ky ushqim rregullon nivelin e sheqerit në gjak

para 8 muajve - Fol

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Koha.net

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak

para 8 muajve - Ekonomia Online

Numri i rasteve të diabetit të tipit 2 po rritet me shpejtësi, dhe sa i përket sëmundjes së rëndë, e cila kërkon terapi të përshtatshme dhe konsultime me mjekun, është e mundur të rregullohen simptomat...

Ky ushqim rregullon nivelin e sheqerit në gjak

para 8 muajve - KosovaPress

Ky problem shëndetësor po bëhet gjithnjë e më i shpeshtë, dhe një nga shkaqet kryesore është zakoni i varfër jetësor dhe menaxhimi i jetës së çrregullt. Kjo është arsyeja pse është thelbësore të jesh fizikisht...

A e keni ditur? Ja pse duhet të ecni pasi të hani

para 8 muajve - Klan Kosova

Në fund të një dite të gjatë është shumë e lakmueshme që të “zhyteni” në ushqimet tuaja të preferuara apo në Netflix pasi të keni mbaruar ushqimin. Por para se ekranet të depërtonin në familjet tuaja dhe...

Diabeti i tipit 2 mund të shërohet nëse tetë javë hani kaq kalori

para 8 muajve - Telegrafi

Ky do të mund të jetë depërtim i konsiderueshëm në mjekësi, sepse një numër i madh njerëzish vuan nga kjo sëmundje. Diabeti i tipit 2 shfaqet kur niveli i glukozës në gjak është shumë i lartë për shkak...

Shenjat e diabetit të tipit 2 vërehen disa vjet para diagnozës

para 8 muajve - Klan Kosova

Shenjat paralajmëruese për diabetin e tipit 2 mund të vërehen 20 vjet para se sëmundja të diagnostifikohet. Rritja e shpejtë e niveleve të sheqerit në gjak dhe rezistenca ndaj insulinës mund të vërehet...

Diabeti i tipit 2 mund të shërohet nëse tetë javë hani kaq kalori

para 8 muajve - Republika

Ky do të mund të jetë depërtim i konsiderueshëm në mjekësi, sepse një numër i madh njerëzish vuan nga kjo sëmundje. Diabeti i tipit 2 shfaqet kur niveli i glukozës në gjak është shumë i lartë për shkak...

Ja pse duhet të ecni pasi të hani

para 8 muajve - Ekonomia Online

Në fund të një dite të gjatë është shumë e lakmueshme që të “zhyteni” në ushqimet tuaja të preferuara apo në Netflix pasi të keni mbaruar ushqimin. Por para se ekranet të depërtonin në familjet tuaja dhe...

Shenjat paralajmëruese të diabetit shfaqen shumë vite para

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Shenjat paralajmëruese të diabetit të tipit 2 mund të shfaqen që 20 vite para se të diagnostikohet sëmundja, thonë shkencëtarët. Luhatje në nivelet e sheqerit në gjak dhe rezistencën ndaj insulinës vihen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK