http://kariera.mk

Ambasadori Kosnett uron këngëtaren Lipa për çmimet Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka fituar dy çmime Grammy, për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. Për këtë sukses Lipën e ka uruar edhe ambasadori...

Para pak ditësh festuan bashkë, Bebe ‘harron’ ta urojë Duan për çmimet

para 8 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha ende nuk e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet që i fitoi në ceremoninë "Grammy". “Grammy Awards” vazhdon të jetë ngjarja më e përfolur në shoubiz këto ditë, shkruan lajmi.net. Dua Lipa dhe Bebe...

Çmimet “Grammy”, Dua triumfon në dy kategori: Mos hiqni dorë nga ëndrrat!

para 8 muajve - Shekulli

Artistja me origjinë shqiptare Dua Lipa triumfon në ceremoninë e çmimeve “Grammy 2019”. Këngëtarja me famë botërore vlerësohet më 2 çmime, si “Artistja e re më e mirë e vitit” dhe për “Këngën më të mirë...

Bebe ka disa fjalë për dizajnerët që e refuzuan!

para 8 muajve - TV21

“Po ndihem si princeshë…” Dizajnerët do ta ‘mallkojnë’ ditën që refuzuan të dizejnojnë fustan për Bebe Rexhën për ‘Grammy Awards’. Këngëtarja e hitit ‘The Meant to Be’ në këtë event ka veshur një fustan...

Bebe ka disa fjalë për dizajnerët që e refuzuan!

para 8 muajve - RTV 21

“Po ndihem si princeshë…” Dizajnerët do ta ‘mallkojnë’ ditën që refuzuan të dizejnojnë fustan për Bebe Rexhën për ‘Grammy Awards’. Këngëtarja e hitit ‘The Meant to Be’ në këtë event ka veshur një fustan...

Pasi është kthyer nga “Grammy”, Bebe pranon befasinë e këndshme në shtëpi

para 8 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha mori një befasi të këndshme pasi është kthyer nga "Grammy". Bebe Rexha përmes rrjeteve sociale ka treguar se si e gjeti shtëpinë e ‘mbuluar’ me lule pasi është kthyer nga “Grammy”, shkruan lajmi.net....

Dy shqiptare mes të veshurve më bukur në Grammy 2019

para 8 muajve - Lajme.al

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur edicioni i 61-të i Çmimeve “Grammy” në Qendrën Staples në Los Angeles. Duhet thënë që më shumë sesa cmimet, në këtë event pah del dhe moda e sjellë nga stilistët më të...

Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

para 8 muajve - InfoMagazin

Bebe Rexha është shfaqur mahnitëse në edicionin e sivjetmë të Grammy Awards, e veshur me një fustan të kuq duke sjellë frymën e Valentinit dhe ky ishte një reagimi ndaj dizajnerëve që refuzuan ta veshin...

Pasi Ledri i shkruajti Dua Lipës këto fjalë në SHQIP, tani edhe Dafina ka diçka për t’i thënë! Do habiteni kur ta shihni si e quan

para 8 muajve - Sovrani

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Pasi është kthyer nga “Grammy”, Bebe pranon befasinë e këndshme në shtëpi

para 8 muajve - Gazeta Observer

Bebe Rexha mori një befasi të këndshme pasi është kthyer nga “Grammy”. Bebe Rexha përmes rrjeteve sociale ka treguar se si e gjeti shtëpinë e ‘mbuluar’ me lule pasi është kthyer nga “Grammy”, Këngëtarja...

Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’, një moment që nuk do ta harrojë

para 8 muajve - Ina

Mbrëmjen që kaloi, Dua Lipa, shkruajti historinë në ndarjen e çmimeve “Grammy Aëards”, duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar dy prej tyre. Dua arriti të rrëmbej cmime në dy kategoritë në të cilat...

Kylie Mingoue, femra që sot duket më bukur se para 30 vitesh

para 8 muajve - Telegrafi

Këngëtarja australiane, Kylie Minogue, tash është 50 vjeçare, mirëpo duket më bukur se kur ishte 20 vjeçare. Daily Mail transmeton se Femail e ka zgjedhur atë femrën që duket më bukur se kurrë më parë....

Bebe Rexha ka një mesazh për kreatorët që refuzuan ta veshnin në “Grammy Awards”

para 8 muajve - Lajmi.net

Bebe u ndie keq kur e refuzuan ta veshnin në "Grammy Awards" ndërsa sot ka një mesazh për kreatorët. Këngëtarja Bebe Rexha ka shkëlqyer në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve në ‘Grammy Awards’ ani pse disa...

Nuk rrëmbeu çmim në Grammy,Bebe Rexha:Për mua fitorja janë nominimet

para 8 muajve - TV21

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’, një moment që nuk do ta harrojë

para 8 muajve - Klan Kosova

Mbrëmjen që kaloi, Dua Lipa, shkruajti historinë në ndarjen e çmimeve “Grammy Aëards”, duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar dy prej tyre. Dua arriti të rrëmbej cmime në dy kategoritë në të cilat...

Emocionet e fitores “mposhtin” Dua Lipën, ja çfarë po ndodh me këngëtaren

para 8 muajve - Shekulli

Vetëm mbrëmjen e kaluar Dua Lipa arriti të rrëmbej 2 çmime Grammy dhe gjatë gjithë ditës ka qenë një ndër personazhet më të përfolura në Shqipëri, Kosovë dhe në mbarë botën. Thuajse të gjithë personazhet...

Dua Lipa – Nga Salla e Kuqe në Prishtinë, në triumfin e dyfishtë në Grammy

para 8 muajve - Koha.net

Nga koncertet në Sallë të Kuqe, në koncertet e organizimet më të mëdha botërore ... nga video amatore duke kënduar, tani numëron miliona klikime në YouTube dhe jo vetëm. Dikur vetëm një emigrante nga Kosova...

Bebe Rexha me mesazh për dizajnerët që refuzuan ta vishnin për Grammy Awards

para 8 muajve - Telegrafi

Bebe Rexha është shfaqur mahnitëse në edicionin e sivjetmë të Grammy Awards, e veshur me një fustan të kuq duke sjellë frymën e Valentinit dhe ky ishte një reagimi ndaj dizajnerëve që refuzuan ta veshin...

Bebe shkëlqeu në “Grammy” ani pse kreatorët refuzuan ta veshnin

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja Bebe Rexha ka shkëlqyer në “Grammy” edhe pse disa kreatorë kishin refuzuar ta veshin shkak i përmasave të mëdha trupore. Disa kreatorë të modës javë më parë kanë thënë se nuk po mund ta veshin...

Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’: Ende nuk po mund ta besoj, një moment që nuk do ta harrojë kurrë

para 8 muajve - Lexo

Natën e kaluar vajza nga Prishtina ka shënuar histori në ndarjen e çmimeve ‘Grammy Awards’. Dua Lipa ka arritur të triumfoj në të dy kategoritë në të cilat ishte e nominuar, “Kënga më e mirë në zhanrin...

Dua Lipa me dy çmime në Grammy Awards – e përmend Kosovën

para 8 muajve - Klan Kosova

Edhe një kosovare preku majat suksesit. Kësaj radhe, Dua Lipa u zgjodh artistja e re më e mirë në ngjarjen më të rëndësishme në industrinë e muzikës, Grammy Awards. Por, këngëtarja nga Londra me prejardhje...

Dua Lipa rrëmbeu dy çmimet në Grammy, por karriera e saj rrezikohet nga mallkimi i çuditshëm

para 8 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa na ka bërë të gjithëve mjaft krenarë, pasi rrëmbeu dy çmime Grammy, një prej të cilëve si “Best New Artist”. E ndërkohë që jemi shumë krenarë për këngëtaren shqiptare, por ajo që zbuluam nuk është...

Dua flet sërish për çmimet e fituara, ja çfarë thotë

para 8 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa duket se ende nuk po mund ta besoj se ka fituar dy çmime të rëndësishme në “Grammy” andaj ka ardhur edhe me një reagim. Këngëtarja, Dua Lipa, është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim...

Estrada e Kosovës "xheloze", nuk e uruan Duan

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa duket se nuk i ka punët mirë as me këngëtaret e estradës së Kosovës. Edhe pse ajo fitoj dy Grammy të dielën në mbrëmje, atë nuk e kanë uruar disa prej emrave tonë përfshirë Era Istrefi, Nora Istrefi,...

Dua flet sërish për çmimet: Një moment që nuk do ta harroj kurrë

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa duket se ende nuk po mund ta besoj se ka fituar dy çmime të rëndësishme në "Grammy" andaj ka ardhur edhe me një reagim. Këngëtarja, Dua Lipa, është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim...

Dua Lipa flet sërish për çmimet në “Grammy”: Një moment që nuk do ta harroj kurrë

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa duket se ende nuk po mund ta besoj se ka fituar dy çmime të rëndësishme në "Grammy" andaj ka ardhur edhe me një reagim. Këngëtarja, Dua Lipa, është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim...

Dua Lipa fitoi dy çmime “Grammy”, figurat e rëndësishme politike që uruan këngëtaren

para 8 muajve - Blitz

Ishte një natë magjike ajo e mbrëmshmja për këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, e cila doli triumfuese nga ceremonia e çmimeve Grammy. 23 vjeçarja u vlerësua si “Artistja e re më e mirë” dhe kënga...

Grammy Awards 2019: Ja çfarë veshën VIP-at në Tapetin e Kuq

para 8 muajve - Portalb

Të dielën mbrëma, 10 shkurt është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy për vitin 2019. Edhe ky edicion i 61-të i Grammy-t bëri bashkë artistët më të mirë të momentit, yjet e industrisë të cilët...

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

para 8 muajve - Telegrafi

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar të dielën mbrëma në Staples Center të Los...

Estrada e Kosovës xheloze, nuk e uruan Duan

para 8 muajve - Gazeta Observer

Dua Lipa duket se nuk i ka punët mirë as me këngëtaret e estradës së Kosovës. Edhe pse ajo fitoj dy Grammy të dielën në mbrëmje, atë nuk e kanë uruar disa prej emrave tonë përfshirë Era Istrefi, Nora Istrefi,...

Edhe pse fitoi, Dua Lipa kritikon Grammyn për vitin e kaluar

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa ka thënë se këtë vit “ka pasur më shumë femra për Grammy”, por e ka kritikuar këtë event për vitin e kaluar ku kishte më pak fitues...derisa ajo ka festuar dy çmimet bashkë me familjen e saj Dua...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipës në Grammy

para 8 muajve - Prive

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipas në Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën...

Dua Lipa, emri më i komentuar i ditës! Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të saj

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Dua Lipa ka qenë tema e ditës sot prej fitores së saj në “Grammy Awards”. Ajo ia doli që të krenonte të gjithë shqiptarët dhe fansat e saj në mbarë botën pasi u vlerësua si artistja më e mirë e vitit 2018....

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipas në Grammy

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - Tetova Sot

Edhe Era Istrefi e ka uruar Dua Lipën për suksesin që shënoi në “Grammy Awards”. Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen. “Urimeeee”, ka shkruar Era...

Cardi B dhe Offset ribashkohen zyrtarisht në Grammy

para 8 muajve - Tetova Sot

Cardi B dhe Offset janë ribashkuar – dhe këtë e kanë treguar me një puthje me gjuhë. Dy muaj pasi u bë e ditur se çifti u nda pas një skandali të tradhtisë, ata u ribashkuan së fundmi në Atlanta gjatë...

Bebe shkëlqeu në “Grammy” ani pse kreatorët refuzuan ta veshnin

para 8 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja Bebe Rexha ka shkëlqyer në "Grammy" edhe pse disa kreatorë kishin refuzuar ta veshin shkak i përmasave të mëdha trupore. Disa kreatorë të modës javë më parë kanë thënë se nuk po mund ta veshin...

Thaçi uron Dua Lipën

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipës Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Dua fitoi çmimet si: “Artistja...

Kylie Jenner dështon me veshjen në “Grammy Awards”

para 8 muajve - Tetova Sot

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa...

Çfarë fitojnë artistët kur shpërblehen me ‘Grammy Award’

para 8 muajve - Gazeta Express

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të marrë...

Pavarësisht se fitoi çmimin prestigjioz, Dua Lipa ka një kritikë për Grammy-n

para 8 muajve - Insajderi

Dua Lipa u sigurua gjatë fjalimit të saj të dielën në Grammy  për të kritikuar ata, derisa ajo e pranonte çmimin si “Artistja më e mirë për vitin 2019”. Këngëtarja kosovare-e cila po ashtu fitoj edhe për...

Pas fitores së madhe në Grammy, Behgjet Pacolli ka disa fjalë për Dua Lipën

para 8 muajve - Prive

Dua Lipa bëri shqiptarët edhe njëherë krenarë. Këngëtarja me prejardhje shqiptare fitoi dy çmime Grammy – një për Artistën më të mirë të re dhe një për Best Dance Recording në këngën Electricity. Pas shumë...

Çfarë fitojnë artistët kur fitojnë çmime në ‘Grammy Award’?

para 8 muajve - Tetova Sot

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të marrë...

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në 'Grammy Awards' në prag të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, presidenti...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipës në Grammy

para 8 muajve - Epoka e Re

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Dua Lipa u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin për këngën...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Insajderi

Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një komenti mbi imazhet që Dua i ndau me ndjekësit pas përfundimit të ceremonisë. “Urime”, ka shkruar Ledri, i cili e duartroket përmes një ’emoji. Kujtojmë që Dua...

I kaloi pushimet me Riën, por ja çfarë i ka shkruar Hamilton, Dua Lipës

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë "Grammy Awards". Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, i ka fituar dy çmime në dy kategori në ‘Grammy Awards’, atë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më...

Pak e kapën, momenti i sikletshëm që i ndodhi Dua Lipës kur po mbante fjalim

para 8 muajve - Albeu

Kngëtarja shqiptare Dua Lipa rrëmbeu dy prej çmimeve më të rëndësishëm gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve "Grammy". Ajo mbajti edhe një fjalim por u vu re se Duas i ndërprenë fjalimin pasi vendosën...

Fotografitë nga Grammys që duhet t’i shihni patjetër

para 8 muajve - Klan Kosova

Dolly Parton dhe Miley Cyrus Janelle Monáe dhe Lady Gaga Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, Alicia Keys, Michelle Obama dhe Jennifer Lopez Kacey Musgraves Cardi B Janelle Monáe Jada Pinkett Smith Billy Ray...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

para 8 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin...

Thaçi përgëzon Duan, shkruan për femrat

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipën pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Aëards”, Lipa u shpall artistja e re më e mirë,...

Çfarë marrin artistët kur fitojnë çmime në ‘Grammy Award’?

para 8 muajve - Java News

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të marrë...

Mesazhi i Dua-s pasi fitoi dy çmime “Grammy”: S’ka rëndësi nga vini

para 8 muajve - InfoMagazin

”Për dikë që nuk e kanë kuptuar sa special janë që kanë storie të ndryshme, vetëm ta dini se nuk ka rëndësi nga vini, kurrë mos e leni të ndikojë në ëndrrat tuaja sepse ju e meritoni”, janë fjalët e Dua-s,...

Dy shqiptare mes të veshurve më bukur në Grammy 2019 (FOTO LAJM)

para 8 muajve - Albeu

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur edicioni i 61-të i Çmimeve “ Grammy ” në Qendrën Staples në Los Angeles. Duhet thënë që më shumë sesa cmimet, në këtë event pah del dhe moda e sjellë nga stilistët më të...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi çmimin...

Çfarë fitojnë artistët kur fitojnë çmime në ‘Grammy Award’?

para 8 muajve - Java News

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të marrë...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Tetova Sot

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Thaçi përgëzon Duan, shkruan për femrat

para 8 muajve - Periskopi

Edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipën pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Aëards”, Lipa u shpall artistja e re më e mirë,...

Dua Lipa, fituese e Grammyt si Artistja e Re më e Mirë

para 8 muajve - Illyria

Los Anxhelos, 11 shkurt 2019 – Artisjta me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, u shpall fituese e çmimit Grammy në kategorinë Artistja më e Mirë e Re. Me rastin e pranimit të çmimit, ajo shprehu respekt për...

Sali Berisha ka disa fjalë për Dua Lipën

para 8 muajve - Zhurnal

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja...

Ledri Vula i gëzuar për triumfin e ish të dashurës, ja urimi i tij

para 8 muajve - Shekulli

Ledri Vula duket se ka gëzuar për triumfin e ish të dashurës së tij Dua Lipa në “Grammy”. Këngëtari i Kosova nuk është kursyer duke e uruar atë me një koment në “Instagram”. Pavarësisht se janë ndarë,...

Bebe Rexha në Grammy, e veshur nga një stilist arab

para 8 muajve - Top Channel

Ndërsa Dua Lipa rrëmbeu dy trofe në ceremoninë e çmimeve Grammy, shqiptarja tjetër, Bebe Rexha, ka tërhequr jo pak vëmendje, me stilin e saj. Ajo e përshkoi tapetin e kuq, duke u ndjerë siç e përshkruan...

Dizajnerët nuk pranuan të bëjnë fustan për të për shkak të përmasave, ja çfarë ka veshur Bebe Rexa në ‘Grammys’

para 8 muajve - Ina

Bebe Rexha është shfaqur si një princeshë në ceremoninë e ‘Grammy Awards’. Ajo ishte e nominuar për dy çmime në eventin e mbrëmshëm të ceremonisë së 61-të Grammy Awards. Megjithëse nuk ka arritur të marr...

Dua Lipa fiton dy çmime në “Grammy Awards”, artistët i gëzohen suksesit të shqiptares

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka shkruar historinë me arritjen e mbrëmshme në ngjarjen kryesore botërore të muzikës. Këngëtarja shqiptare ka fituar dy çmime prestigjioze duke konfirmuar se kishte një vit të jashtëzakonshëm...

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërprejnë fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

para 8 muajve - Ina

Interneti është kthyer kundër organizatorëve të ceremonisë së ‘Grammy AwardsÇ gjatë natës së mbrëmshme. Dua Lipa është zgjedhur si artistja e re më e mirë, çmim ky që artistëve iu jepet rasti ta fitojnë...

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze...

Dizajnerët nuk pranuan të bëjnë fustan për të për shkak të përmasave, ja çfarë ka veshur Bebe Rexa në 'Grammys'

para 8 muajve - Gazeta Express

Bebe Rexha është shfaqur si një princeshë në ceremoninë e 'Grammy Awards'. Ajo ishte e nominuar për dy çmime në eventin e mbrëmshëm të ceremonisë së 61-të Grammy Awards. Megjithëse nuk ka arritur të marr...

Lipa na bëri krenarë të gjithëve, vjen reagimi i papritur i ish- të dashurit të saj

para 8 muajve - OraInfo

Sukseset e këngëtares kosovare, Dua Lipa në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur. Ajo mbrëmë ka fituar çmimin prestigjioz, Grammy. E për këtë sukses nuk kan munguar urime të shumta nga artistet tanë....

Ledri Vula gëzon për suksesin e ish-të dashurës, komenti për Lipën

para 8 muajve - Ina

Këngëtari i njohur kosovar, Ledri Vula i është gëzuar suksesit të ish- të dashurës së tij Dua Lipës, me të cilën ruan ende miqësi Pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, Dua ka...

Bebe Rexha në Grammy, e veshur nga një stilist arab

para 8 muajve - Java News

Ndërsa Dua Lipa rrëmbeu dy trofe në ceremoninë e çmimeve Grammy, shqiptarja tjetër, Bebe Rexha, ka tërhequr jo pak vëmendje, me stilin e saj. Ajo e përshkoi tapetin e kuq, duke u ndjerë siç e përshkruan...

Cardi B, “perla” e “Grammy Awards”

para 8 muajve - Koha.net

Reperja e njohur amerikane, Cardi B, di sesi të vjedhë të gjithë vëmendjen në tapetin e kuq. Reperja me famë botërore shkaktoi ‘stuhi’ ndërsa u shfaq si një “perlë” në 61 vjetorin e “Grammy Awards” në...

Ledri Vula gëzon për suksesin e ish-të dashurës, komenti për Lipën

para 8 muajve - BalkanWeb

Këngëtari i njohur kosovar, Ledri Vula i është gëzuar suksesit të ish- të dashurës së tij Dua Lipës, me të cilën ruan ende miqësi Pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, Dua ka...

Sali Berisha ka disa fjalë për Dua Lipën

para 8 muajve - GazetaBlic

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja...

Çfarë fitojnë artistët kur shpërblehen me ‘Grammy Award’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të marrë...

Berisha: Çika e Kosovës, Dua Lipa ngjitet në zenitin e suksesit

para 8 muajve - Lajmi.net

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa pas triumfit të saj në “Grammy”. Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar yllin e muzikës...

Nuk rrëmbeu asnjë çmim në “Grammy”, reagon Bebe Rexha: Për mua fitore janë…

para 8 muajve - Shekulli

Përveç Dua Lipës, tjetër shqiptare në “Grammy Awards” ishte edhe Bebe Rexha, e cila ishte e nominuar në dy kategori por nuk arriti të rrëmbente asnjë çmim. Pas ndarjes së çmimeve natën e mbrëmshme në Staples...

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërprejnë fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

para 8 muajve - Gazeta Express

Interneti është kthyer kundër organizatorëve të ceremonisë së 'Grammy AwardsÇ gjatë natës së mbrëmshme. Dua Lipa është zgjedhur si artistja e re më e mirë, çmim ky që artistëve iu jepet rasti ta fitojnë...

Dizajnerët nuk pranuan të bëjnë fustan për të për shkak të përmasave, ja çfarë ka veshur Bebe Rexa në ‘Grammys’

para 8 muajve - Lajm

Bebe Rexha është shfaqur si një princeshë në ceremoninë e ‘Grammy Awards’. Ajo ishte e nominuar për dy çmime në eventin e mbrëmshëm të ceremonisë së 61-të Grammy Awards. Megjithëse nuk ka arritur të marr...

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në ‘Grammy Awards’ në prag të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, presidenti...

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - AlbPortali

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, presidenti Thaçi e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, me rastin e suksesit që ka arritur në ‘Grammy Awards’, shkruan lajmi.net. Loading... “Urime...

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - AlbPortali

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, presidenti Thaçi e ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, me rastin e suksesit që ka arritur në ‘Grammy Awards’, shkruan lajmi.net. Loading... “Urime...

Artistët shqiptarë i gëzohen suksesit të Duas

para 8 muajve - TV21

Dua i bëri krenarë të gjithë shqiptarët! Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja shqiptare ka...

Dizajnerët nuk pranuan të bëjnë fustan për të shkaku i përmasave – ky është fustani që e shndërroi në princeshë Bebe Rexhën në ‘Grammys’

para 8 muajve - Insajderi

Ajo ishte e nominuar për dy çmime në eventin e mbrëmshëm të ceremonisë së 61-të Grammy Awards. Megjithëse nuk ka arritur të marr asnjë çmim, Bebe Rexha është kënaqur shumë duke thënë se fitore për të janë...

I kaloi pushimet me Riën, por ja çfarë i ka shkruar Hamilton, Dua Lipës

para 8 muajve - AlbPortali

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, i ka fituar dy çmime në dy kategori në ‘Grammy Awards’, atë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net. Loading... Me këtë rast...

Artistët shqiptarë i gëzohen suksesit të Duas

para 8 muajve - RTV 21

Dua i bëri krenarë të gjithë shqiptarët! Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja shqiptare fitoi...

Fustani i Cardi B që u komentua shumë në Grammy Awards

para 8 muajve - Insajderi

Reperja me famë botërore shkaktoi ‘stuhi’ ndërsa u shfaq si një “perlë” në 61 vjetorin e “Grammy Awards” në Los Anxhelos mbrëmjen e së dielës (10 shkurt). Veshja e Cardi B-së është më e përfolura në ngjarjen...

Bebe Rexha: Për mua fitorja janë nominimet

para 8 muajve - Albinfo

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ishte nominuar në dy kategori në “Grammy Awards”. Por këngëtarja 29-vjeçare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në këtë ngjarje të madhe muzikore që u...

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 8 muajve - InfoMagazin

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Fjalimi prekës i Duas pas fitores: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

para 8 muajve - Lexo

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e...

Bebe Rexha për “Grammy”: Për mua fitorja janë nominimet

para 8 muajve - Koha.net

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ishte nominuar në dy kategori në “Grammy Awards”. Por këngëtarja 29-vjeçare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në këtë ngjarje të madhe muzikore që u...

Ambasadori britanik uron Dua Lipën

para 8 muajve - Kallxo

Këngëtarja Dua Lipa ka marrë një urim special nga ambasadori britanik në Kosovës, Ruairí O’Connell, pas triumfit në ceremoninë e çmimeve Grammy, një natë më parë. Përmes llogarisë së tij në fesjbuk, ambasadori...

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërprejnë fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

para 8 muajve - Lajm

Interneti është kthyer kundër organizatorëve të ceremonisë së ‘Grammy AwardsÇ gjatë natës së mbrëmshme. Dua Lipa është zgjedhur si artistja e re më e mirë, çmim ky që artistëve iu jepet rasti ta fitojnë...

“Grammy Awards”, Dua Lipa fitoi dy çmime

para 8 muajve - Alsat-M

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”. Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë e re” në dhe çmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj “Electricity”,...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Zhurnal

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Sali Berisha për Dua Lipën: Çika e Kosovës ngjitet në zenitin e suksesit

para 8 muajve - Lajm

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja...

Pas ceremonisë, kështu e festoj Dua Lipa suksesin e saj

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa pasi që mori çmimin në ‘ Grammy ‘ ajo ka vazhduar duke festuar, shkruan GazetaBlic. Dua, hyri në histori me marrjen e dy çmimeve të saj ‘ Grammy ‘. Këngëtarja është shpërblyer...

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”

para 8 muajve - Telegrafi

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Los Angeles. Dua Lipa...

Pas ceremonisë, Dua feston e rrethuar me këta persona

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka vazhduar festën pasi doli me dy trofe nga eventi "Grammy". Dua Lipa ka shënuar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmim në këtë event, shkruan lajmi.net. Këngëtarja është shpërblyer...

Pak para se të shkonte në Grammy Bebe Rexha po hante këtë ushqim tipik shqiptar

para 8 muajve - Prive

Dy vajzat shqiptare, ishin dy nga protagonistet kryesore mbrëmë në ndarjen e çmimeve Grammy. Dua Lipa e Bebe Rexha, po i jepnin zë edhe bagazhit të tyre etnik meqë ato vazhdimisht kanë potencuar se vijnë...

Dizajnerët nuk pranuan të bëjnë fustan për të për shkak të përmasave, ja çfarë ka veshur Bebe Rexha në ‘Grammys’

para 8 muajve - Gazeta Observer

Bebe Rexha është shfaqur si një princeshë në ceremoninë e ‘Grammy Awards’. Ajo ishte e nominuar për dy çmime në eventin e mbrëmshëm të ceremonisë së 61-të Grammy Awards. Megjithëse nuk ka arritur të marr...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Gazeta Express

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Cardi B si “perlë” në Grammy, rikthehet në tapetin e kuq me Offset

para 8 muajve - Shekulli

Cardi B di sesi të vjedhë të gjithë vëmendjen në tapetin e kuq. Reperja me famë botërore shkaktoi ‘stuhi’ ndërsa u shfaq si një ‘perlë’ në 61 vjetorin e Grammy Awards në Los Angeles mbrëmjen e së dielës...

Berisha uron Dua Lipën: Çika e Kosovës në zenitin e suksesit

para 8 muajve - BalkanWeb

Ish-kryeministri, Sali Berisha është i njohur për promovimin që iu bën talenteve shqiptare që shkëlqejnë kryesisht në fushën e muzikës e bëhen të njohura botërisht. Atij nuk i ka shpëtuar sot as lajmi...

Cardi B, “perla” e “Grammy Awards”

para 8 muajve - Ekonomia Online

Reperja e njohur amerikane, Cardi B, di sesi të vjedhë të gjithë vëmendjen në tapetin e kuq. Reperja me famë botërore shkaktoi ‘stuhi’ ndërsa u shfaq si një “perlë” në 61 vjetorin e “Grammy Awards” në...

“Dua Lipa bën krenarë shqiptarët kudo në botë”

para 8 muajve - Shekulli

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar çmimin Grammy. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka shkruar një status në Facebook, ku shprehet se këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët,...

Rrëmbeu dy çmime ”Grammy”, Berisha: Një urim për superyllin botëror Dua Lipa

para 8 muajve - Koha Jone

Për suksesin e Dua Lipës gëzon dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Pa denoncime të “qytetarit dixhital’, Berisha hapësirën në facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. ”Një urim...

Shkruan historinë Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - InfoShqip

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Berisha del jashtë parashikimeve, sot pa denoncime të “qytetarit dixhital’, hapësirën në FB ia ka kushtuar....

para 8 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme hapësirën në Facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. Berisha e ka uruar superyllin botëror për çmimet e rëndësishme që ka fituar....

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare që fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

para 8 muajve - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r...

Ledri Vula ka një urim për ish te dashurën e tij!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet “Grammy”. Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri...

Sali Berisha për Dua Lipën: Çika e Kosovës ngjitet në zenitin e suksesit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha iu bashkua personaliteve shqiptare me urimet për yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë. Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Lexo

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Bebe Rexha për “Grammy”: Për mua fitorja janë nominimet

para 8 muajve - Arbresh

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ishte nominuar në dy kategori në “Grammy Awards”. Por këngëtarja 29-vjeçare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në këtë ngjarje të madhe muzikore që u...

Fjalimi i plotë emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa arrit që të fitoj dy çmime ‘ Grammy ‘, duke hyrë në histori si femra e parë shqiptare që ka marrë këtë çmim, shkruan GazetaBlic. Artistja nga Kosova ka fituar...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 8 muajve - Lajm

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Pas ceremonisë, Dua feston e rrethuar me këta persona

para 8 muajve - AlbPortali

Dua Lipa ka shënuar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmim në këtë event, shkruan lajmi.net. Loading... Këngëtarja është shpërblyer në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe...

Cardi B dhe Offset ribashkohen zyrtarisht në Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Cardi B dhe Offset janë ribashkuar – dhe këtë e kanë treguar me një puthje me gjuhë. Dy muaj pasi u bë e ditur se çifti u nda pas një skandali të tradhtisë, ata u ribashkuan së fundmi në Atlanta gjatë...

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare arriti që nga ky event të largohet me dy trofe në duar,...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

para 8 muajve - Lajmi.net

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet "Grammy". Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan...

Artistë shumë të famshëm që nuk kanë fituar asnjëherë ‘Grammy’

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Dua Lipa me të vërtetë ka bërë historinë në natën e mbrëmshme. Akademia Amerikane e Muzikës ndan çdo vit çmimet për më të mirët e muzikës gjatë një viti. E në industrinë shumë të madhe të muzikës botërore,...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të mirë të re”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, pasi ka bërë...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - Lajm

Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”, ka shkruar Era mbi postimin e Duas, duke ia lënë edhe disa figura të zemrave....

Cardi B dhe Offset ribashkohen në Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Cardi B dhe Offset janë ribashkuar – dhe këtë e kanë treguar me një puthje me gjuhë. Dy muaj pasi u bë e ditur se çifti u nda pas një skandali të tradhtisë, ata u ribashkuan së fundmi në Atlanta gjatë...

Artistë shumë të famshëm që nuk kanë fituar asnjëherë 'Grammy'

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa me të vërtetë ka bërë historinë në natën e mbrëmshme. Akademia Amerikane e Muzikës ndan çdo vit çmimet për më të mirët e muzikës gjatë një viti. E në industrinë shumë të madhe të muzikës botërore,...

Lorik Cana uron Dua Lipën: ‘2 çmime bile’

para 8 muajve - GazetaBlic

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan lajmi.net. Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një...

Triumfi i Dua Lipës, Ramush Haradinaj: Kosova është me fat

para 8 muajve - BalkanWeb

Triumfi i këngëtares me origjinë nga Kosova, Dua Lipa në çmimin prestigjioz “Grammy Awards” ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët. Por ky sukses nuk kishte se si të kalonte në heshtje në vendin e origjinës....

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

para 8 muajve - Lajm

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Lorik Cana uron Dua Lipën: ‘2 bile’

para 8 muajve - GazetaBlic

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Këto janë fjalët e Era Istrefit pas suksesit të Duas në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Edhe Era Istrefi e ka uruar Dua Lipën për suksesin që shënoi në "Grammy Awards". Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen, shkruan lajmi.net. “Urimeeee”,...

Shkruan historinë Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Lajme.al

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Berisha: Urime, superyllit botëror, çikës së Kosovës!

para 8 muajve - Lajme.al

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka dërguar urimet e tij më të përzemërta, këngëtares kosovare në Britani, Dua Lipa, e cila sapo u nderua me dy çmime “Grammy”. Berisha e quan “çika e Kosovës”. “Një urim...

Dua Lipa, këngëtarja që bëri krenarë shqiptarët: Nuk ka rëndësi nga vini, ndiqni ëndrrat!

para 8 muajve - TV21

Ajo është vetëm 22-vjeçe, por ka arritur të dominojë në tregun muzikor botëror. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, e lindur në Kosovë dhe rritur në Britaninë e Madhe, kurrë nuk e ka harruar origjinën...

Dua Lipa triumfon në ceremoninë e çmimeve ‘Grammy’

para 8 muajve - Kallxo

Këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime në garën prestigjioze në muzikë ‘Grammy’ për viti 2019, çmimin “Kënga më e mirë ritmike” për këngën “Electricity” dhe “Artistja e re më e mirë e vitit”. Edicioni...

Ledri Vula i shkruan Duas pas çmimeve të fituata në ‘Grammy’

para 8 muajve - Sovrani

Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, shkruan lajmi.net. Ledri Vula e ka uruar këngëtaren përmes një...

Shikoni si e uron Era Istrefi Dua Lipën për çmimet ‘Grammy’

para 8 muajve - Periskopi

Edhe Era Istrefi e ka uruar Dua Lipën për suksesin që shënoi në “Grammy Awards”. Era Istrefi përmes një komenti në postimin e Duas në Instagram, uroi këngëtaren për arritjen. “Urimeeee”, ka shkruar Era...

Lorik Cana uron në mënyrë të veçantë Dua Lipën

para 8 muajve - Lajmi.net

Lorik Cana ka disa fjalë pasi Dua Lipa është shpërblyer me dy çmime në "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur që fitojë dy çmime “Grammy”, atë për “Këngën më të mirë në zhanrin dance” dhe “Artisten më të...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Ekonomia Online

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Performanca fantastike e Duas në ceremoninë 'Grammy'

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa, përveç çmimeve, ka bërë edhe një performancë të shkëlqyer me St. Vincent në skenën e 'Grammys'. Ajo është artistja e re më e mirë e momentit, ndërsa edhe kënga e saj me Mark Ronson dhe Diplo,...

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

para 8 muajve - Fakti Ditor

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua Lipës Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët. Ledri Vula...

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë:Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - TelegrafiMk

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar...

Shihni veshjet më të veçanta të Grammy Awards 2019

para 8 muajve - Shekulli

Në Californi yjet e muzikës kanë parakaluar në tapetin e kuq të edicionit të 61-të të Grammy Awards. Shumë ngjyra, dekoltetë dhe modele të çuditshme, kanë dominuar një nga eventet më të mëdha të muzikës....

Los Angeles, veshjet më të veçanta të Grammy Awards 2019

para 8 muajve - BalkanWeb

Në Californi yjet e muzikës kanë parakaluar në tapetin e kuq të edicionit të 61-të të Grammy Awards. Shumë ngjyra, dekoltetë dhe modele të çuditshme, kanë dominuar një nga eventet më të mëdha të muzikës....

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 8 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Haradinaj e Pacolli krenarë me Dua Lipën

para 8 muajve - RTV 21

“Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd” Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja...

Haradinaj e Pacolli krenarë me Dua Lipën

para 8 muajve - TV21

“Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd” Mbrëmë këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka shënuar histori, duke rrëmbyer dy çmime në ceremoninë “Grammy Awards”. Artistja...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 8 muajve - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Cardi B është femra e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rep

para 8 muajve - Insajderi

Natën e kaluar në eventin e organizuar për [mimet Grammy, reperja nga Bronx, Cardi B, u bë femra e parë që fitoi [mimin Albumi më i mirë rep i vitit, për albumin e saj Invasion of Privacy. Reperja në ceremoni...

Reagimi i Bebe Rexha pasi nuk fitoi asnjë çmim në Grammy Awards

para 8 muajve - Albeu

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards . Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 8 muajve - Iliria News

Dua Lipa pasi mori çmimin “Artistja më e mirë e re”, e emocionuar ka dhënë një mesazh me plot kuptim, shkruan lajmi.net. “Për dikë që nuk e kanë kuptuar sa special janë që kanë storie të ndryshme, vetëm...

Behgjet Pacolli: Dua Lipa është për çdo lëvdatë, Kosova krenohet me të

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Pacolli ka thënë se artistja Lipa është për çdo lëvdatë dhe...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 8 muajve - Lajmi.net

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 8 muajve - Zhurnal

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Çfarë veshën yjet në tapetin e kuq, fustanet më të komentuara në “Grammy”

para 8 muajve - Opinion

Ceremonia e 61-të e çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Qendrën Staples në Los Angeles, përpos vlerësimit të arritjeve në industrinë muzikore, ndarjes së çmimeve e perfomancave elektrizuese të artistëve, është...

Ambasadori britanik: "Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve"

para 8 muajve - Zhurnal

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘Grammy‘, shkruan GazetaBlic.Me një postim në llogarinë e tij ‘Facebook‘, ai ka shkruar: ‘Urime Dua Lipa, krenaria...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze...

Momente romantike të çifteve në qilimin e kuq të “Grammy Awards”

para 8 muajve - Lajmi.net

Qilimi i kuq është kthyer në një vend të çuditshëm kur Kylie Jenner dhe Cardi B u shfaqën në momente romantike me të dashurit. Njihet si ceremonia më e mirë e çmimeve me listën A të yjeve, shkruan Mirror,...

Ky është reagimi i ‘çmendur’ i Dua Lipës, kur fitoj çmimin

para 8 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa është emocionuar pa masë pasi që ka firuar çmimin ‘ Grammy ‘ saqë ka qarë, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja shqiptare mori çmimin si kënga më e mirë në zhanrin dance dhe artistja më e mirë e re....

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Pesë persona për ta ndihmuar në tapetin e kuq, Cardi B shfaqet me fustanin e çuditshëm

para 8 muajve - Java News

Cardi B është një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës botërore për momentin dhe sigurisht nuk kishte si të mos binte në sy në ceremoninë  e ndarjes së çmimeve Grammy Awards 2019. Këngëtarja tërhoqi...

Ramush Haradinaj: Urime Dua Lipa – Kosova është me fat që përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Pesë persona për ta ndihmuar në tapetin e kuq, Cardi B shfaqet me fustanin e çuditshëm në çmimet “Grammy”

para 8 muajve - Java News

Cardi B është një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës botërore për momentin dhe sigurisht nuk kishte si të mos binte në sy në ceremoninë  e ndarjes së çmimeve Grammy Awards 2019. Këngëtarja tërhoqi...

Dua Lipa edhe një herë bën historinë, fiton dy çmime Grammy

para 8 muajve - TelegrafiMk

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”. Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’,...

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

para 8 muajve - Telegrafi

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Dua Lipa, emigrantja që bëri krenarë shqiptarët: Nuk ka rëndësi nga vini, ndiqni ëndrrat!

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Ajo është vetëm 22-vjeçe, por ka arritur të dominojë në tregun muzikor botëror. Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, e lindur në Kosovë dhe rritur në Britaninë e Madhe, kurrë nuk e ka harruar origjinën...

Dua Lipa bën krenarë shqiptarët: fiton dy çmime Grammy

para 8 muajve - Top Channel

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”. Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë e re” në dhe çmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj “Electricity”,...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka triumfuar në “Grammy Awards”. Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmimin “Grammy”. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në...

Dua Lipa bën histori, e para shqiptare që fiton çmimet “Grammy”

para 8 muajve - Vizion Plus

Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”. Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm....

Dizajnerët refuzuan ta vishnin për shkak të peshës, Bebe Rexha shkëlqen në Grammy

para 8 muajve - Prive

Bebe Rexha ishte gati të ndjehej si princeshë në Grammy pasi që e pati sfidues gjetjen e një dizajneri i cili do kontraktohej për ta veshur atë në këtë mbrëmje tejet të rëndësishme. Këngëtarja e cila e...

Për Bebe Rexhën nominimi në dy kategori në “Grammy” konsiderohet fitore

para 8 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha nuk ka arritur të marrë asnjë çmim në "Grammy", por konsideron se vetë nominimi për të quhet fitore. Bebe Rexha ishte nominuar në kategoritë “Dueti më i mirë i zhanrit country”  dhe “Artistja...

Ambasadori britanik: Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Albinfo

Këngëtarja Dua Lipa ka shkruar histori duke fituar dy çmime të rëndësishme në “Grammy”. Ajo është krenaria e shqiptarëve, por jo vetëm, përcjell albinfo.ch. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell...

Dua Lipa – rangohet si vajza e veshur më së bukuri në Grammy

para 8 muajve - Lajm

Bashkë me Lady Ggagan, këngëtaren e madhe Alicia Keys e Camila Cabellon, mediat ndërkombëtare e kanë listuar këngëtaren Dua Lipa si njërën ndër vajzat e veshura më së bukuri në Grammy. Lady Gaga Ajo po...

FOTOT/ S’mori asnjë çmim Grammy, Bebe Rexha: Për mua fitore janë nominimet

para 8 muajve - Gazeta Tema

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook...

Behgjet Pacolli me fjalë të veçantë për Dua Lipën: Është për çdo lavdatë

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtaren shqiptare Dua Lipën pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Instagram ‘, ai ka shkrua r...

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar yllin shqiptar, Dua Lipën për fitimin e dy çmimeve “Grammy Awards” , raporton Gazeta Blic. Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka shkruar se Dua...

Dua Lipa pas arritjes në “Grammy”: Ëndrra u bë realitet

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa u bë shqiptarja e parë që fitoi dy çmime "Grammy". Dua Lipa është emocionuar pasi arriti suksesin më të madh në karrierë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja shqiptare është shpërblyer me dy çmime “Grammy”,...

Cardi B, pesë veta për ta ndihmojnë me fustanin në tapetin e kuq

para 8 muajve - BalkanWeb

Ajo është një nga yjet më të mëdhenj të muzikës së momentit, dhe është në stilin e saj që Cardi B të përpiqet të bjerë në sy me veshjen. Në ceremoninë e mbrëmshme të “Grammy Awards” reperja është shfaqur...

Pas fitores flet Dua Lipa: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e...

Haradinaj për Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar yllin shqiptar, Dua Lipën për fitimin e dy çmimeve “Grammy Awards” , raporton Gazeta Blic. Haradinaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka shkruar se Dua...

Dua Lipa thyen rekordin personal, këto janë dy çmimet GRAMMY që fitoi [VIDEO]

para 8 muajve - Portalb

Dua Lipa është fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e zhvilluar mbrëmë në Los Angeles duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje,...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Duas

para 8 muajve - TV21

“Nga Kosova me dashuri” Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku i është gëzuar suksesit  që arriti këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë në “Grammy Awards”....

Dukagjin Lipa i emocionuar pas triumfit të së bijës në eventin prestigjioz

para 8 muajve - Lajmi.net

Babai i Dua Lipës i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në "Grammy Awards". Dua Lipa ka shënuar sukses të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, që u mbajt në Los Angeles, shkruan lajmi.net....

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy

para 8 muajve - Gazeta Liria

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme. Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance” . 23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht...

Dua Lipa rrëmben 2 çmime në “Grammy”, emocionon me fjalimin

para 8 muajve - Opinion

Dua Lipa ka hyrë në histori pasi është shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 8 muajve - Ina

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Duas

para 8 muajve - RTV 21

“Nga Kosova me dashuri” Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku i është gëzuar suksesit  që arriti këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, mbrëmë në “Grammy Awards”....

Personazhet e veshur më mirë në “Grammy Awards 2019!”

para 8 muajve - Blitz

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve “Grammy Awards 2019”. Gjatë parakalimit në tapetin e kuq, personazhet e njohur janë komentuar për veshjet e tyre të mira ose të tmerrshme. Por mes personazheve...

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

para 8 muajve - Telegrafi

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Ina

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Mediet e huaja listojnë Duan në mesin e artisteve me veshjen më të mirë në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Lady Gaga, Kylie Jenner dhe Dua Lipa janë artistet e veshura më së miri në "Grammy". Çmimet e edicionit të 61-të të “Grammy” nisën me parakalimet e yjeve të veshur plot stil në tapetin e kuq, shkruan TheSun,...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 8 muajve - Ina

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Dua Lipa, Lady Gaga dhe Kacey Musgraves dominojnë Grammys

para 8 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo fitoi çmimin për “Artisten e re më të mirë” dhe “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”. Dua tha se ishte “nervoze...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare që fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që...

“Mos lejoni asgjë të hyjë në rrugën e ëndrrave tuaja”- Dua Lipa fiton dy çmime Grammy dhe emocionon me fjalimin e saj

para 8 muajve - Blitz

Ishte një natë magjike ajo e mbrëmshmja për këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, e cila doli triumfuese nga ceremonia e çmimeve Grammy. 23 vjeçarja u vlerësua si “Artistja e re më e mirë” dhe kënga...

E mahnitshme Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim "Grammy"

para 8 muajve - Zhurnal

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Bebe Rexha shkëlqen në tapetin e kuq të Grammy Awards

para 8 muajve - Koha.mk

Bebe Rexha sapo ka arritur në tapetin e kuq të ceremonisë së 61-të të Grammy Awards, shkruan KultPlus, përcjell gazeta KOHA. Ajo dhe Dua Lipa janë dy artistet e parapara shqiptare që nominohen nga akademia...

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi çmimin e parë në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net. Kur fitoi...

Dua Lipa: Një ëndërr e vërtetë u realizua

para 8 muajve - Gazeta e re

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është shprehur tejet e lumtur për dy çmimet e fituara mbrëmë. ‘Një ëndërr e vërtetë u realizua’, është shprehur ajo përmes një postimi në rrjetin social facebook....

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi trofeun e parë në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në "Grammy Awards". Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, shkruan lajmi.net. Kur fitoi...

Ambasadori O’Connell me këto fjalë uron Dua Lipën

para 8 muajve - OraInfo

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lip është këngëtarja e parë shqiptare që fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin...

Dua Lipa – rangohet si vajza e veshur më së bukuri në Grammy

para 8 muajve - Prive

Bashkë me Lady Ggagan, këngëtaren e madhe Alicia Keys e Camila Cabellon, mediat ndërkombëtare e kanë listuar këngëtaren Dua Lipa si njërën ndër vajzat e veshura më së bukuri në Grammy. Lady Gaga Ajo po...

Shqiptaret shkëlqejnë në festën para Grammy Awards[Foto]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë shkëlqyer me paraqitjen e tyre në festën para ceremonisë madhështore të Grammy Awards. Po ashtu si edhe herët e tjera, Rita...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 8 muajve - Klan Kosova

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Lajm

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 8 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

Dua Lipa: Një ëndërr e vërtetë u realizua

para 8 muajve - KosovaPress

‘Një ëndërr e vërtetë u realizua’, është shprehur ajo përmes një postimi në rrjetin social facebook. Përmes këtij postimi, ajo ka falënderuar të gjithë fansat e saj, duke thënë se është shumë mirënjohëse...

Ambasadori britanik: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Facebook ‘, ai ka shkruar: ‘ Urime Dua Lipa,...

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”[Video]

para 8 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Albeu

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Bebe Rexha shkëlqen në “Grammy Awards”

para 8 muajve - RTV 21

“Dëshirojë të kem një moment princeshas” Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha mbrëmë ka shkëlqyer gjatë parakalimit në tepihun e kuq në mbrëmjen më të rëndësishme të industrisë muzikore, “Grammy...

Ambasadori britanik: ‘Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve’

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell e ka uruar Dua Lipën pas marrjes së çmimit ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Me një postim në llogarinë e tij ‘ Facebook ‘, ai ka shkruar: ‘ Urime Dua Lipa,...

Bebe Rexha shkëlqen në “Grammy Awards”

para 8 muajve - TV21

“Dëshirojë të kem një moment princeshas” Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha mbrëmë ka shkëlqyer gjatë parakalimit në tepihun e kuq në mbrëmjen më të rëndësishme të industrisë muzikore, “Grammy...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 8 muajve - Aktuale

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Pacolli publikon foto me Dua Lipën: Krenohemi me të

para 8 muajve - Periskopi

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Ambasadori britanik në Kosovë uron Dua Lipën për suksesin në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connel ka uruar Dua Lipën përmes një statusi në Facebook. Ruairi O’Connell shfrytëzoi rrjetet sociale për ta uruar Dua Lipën për suksesin e arritur në “Grammy...

Fjalimi prekës i Dua Lipës pas fitores në Grammy [VIDEO]

para 8 muajve - Insajderi

Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy e madje edhe ka performuar në ceremoninë kryesore....

O’Connell: Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - RTV 21

Dua rrëmbeu dy çmime ‘Grammy’ Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve në ‘Grammy Awards’. Nga ky event, Dua Lipa rrëmbeu dy çmime , ‘artistja më e mirë e re’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Gazeta Express

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Tetova Sot

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadori i Britanisë në Kosovë uron Dua Lipën për suksesin në “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connel ka uruar Dua Lipën përmes një statusi në Facebook. Ruairi O’Connell shfrytëzoi rrjetet sociale për ta uruar Dua Lipën për suksesin e arritur në “Grammy...

Vlora Çitaku i gëzohet suksesit të Dua Lipës, kështu e uron ajo

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë shqiptarja e parë e cila fitoj çmimin ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Ajo mori urime të shumta. Edhe ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka...

Dua Lipa e pa ndalshme, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - OraInfo

Sukseset e këngëtares kosovare, Dua Lipa në arenën ndërkombëtare nuk kanë të ndalur. Mbrëmë Dua Lip aka fituar çmimin prestigjioz, Grammy. Pas shumë sukseseve të njëpasnjëshme, këngëtarja nga Kosova ka...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Koha.net

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Ambasadorja Çitaku i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy Awards”

para 8 muajve - Lajmi.net

Vlora Çitaku ka disa fjalë pas suksesit të Dua Lipës në "Grammy". Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku përmes rrjeteve sociale ka uruar Dua Lipën për dy çmimet “Grammy”, shkruan lajmi.net. Duke...

Ramush Haradinaj: Urime Dua Lipa – Kosova është me fat që përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Një mbrëmje 2 Grammy – Dua Lipa, kjo vajzë që po e bën historinë

para 8 muajve - Prive

Sa për ilustrim, të marrësh një Grammy në Muzikë është sikur të marrësh një Oscar për filmin më të mirë ose ta fitosh Champions League! Dhe këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, po e bën historinë...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Infokusi

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar këngëtaren Dua Lipa, e cila mbrëmë gjatë ceremonisë së çmimeve “Grammy”, është shpallur dy herë fituese e këtij çmimi prestigjioz. Haradinaj ka shkruar...

Dy çmime Grammy për këngëtaren shqiptare Dua Lipa

para 8 muajve - KosovaLive360

Dua Lipa, këngëtarja nga Kosova e njohur ndërkombëtarisht, ka shënuar një sukses tjetër të jashtëzakonshëm duke u shpërblyer me dy çmime Grammy në mbrëmjen më të madhe muzikore të vitit. Këngëtarja shqiptare,...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 8 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa pasi që fitoj çmimin ‘ Grammy ‘ ajo u emocionua shumë, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja shqiptare dha një mesazh. ‘ Për dikë që nuk e kanë kuptuar sa special janë që kanë storie të ndryshme, vetëm...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 8 muajve - Alsat-M

Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”, duke u bërë...

Ruairi O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ambasadori i Mretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve “Grammy”. Britaniku O’Connell në llogarinë e tij të Facebook-ut e ka quajtur artisten...

Dua Lipa shqiptarja e parë që fiton çmimin ‘Grammy’

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë mbrëmë shqiptarja e parë e cila fitoj një çmim ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Dua, mori çmimin në dy kategori. Kënga më e mirë e zhanrit Dance , për...

Mesazhi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime “Grammy”: Nuk ka rëndësi nga vini

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka folur me shumë emocion pasi fitoi dy çmime në ceremoninë "Grammy". Dua Lipa pasi mori çmimin “Artistja më e mirë e re”, e emocionuar ka dhënë një mesazh me plot kuptim, shkruan lajmi.net. “Për...

Dua Lipa bën historinë, fiton ‘Grammy’-n e dytë në karrierë

para 8 muajve - GazetaBlic

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa u bë mbrëmë shqiptarja e parë e cila fitoj një çmim ‘ Grammy ‘, shkruan GazetaBlic. Dua, mori çmimin në dy kategori. Kënga më e mirë e zhanrit Dance , për...

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

para 8 muajve - BalkanWeb

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Pacolli: Kosova krenohet me Dua Lipën

para 8 muajve - Gazeta Observer

Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Dua Lipa hyn në histori, shqiptarja e parë që fiton çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje

para 8 muajve - Lexo

Dua Lipa tani edhe fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles. Këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 8 muajve - TV21

Emocionuese! Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”,...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka shënuar historinë në "Grammy Awards". Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Best Dance Recording”, në...

Haradinaj: Urime, Dua! Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Dua Lipa fiton çmimin Grammy

para 8 muajve - Shekulli

Këngëtarja Kosovare Dua Lipa tani është fituese e çmimit prestigjioz, Grammy. Këngëtarja ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje. Bashkëpunimi...

Reagimi i Dua Lipës pasi fitoi dy çmime

para 8 muajve - RTV 21

Emocionuese! Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”,...

Ambasadori britanik në Kosovë me urim të veçantë për Dua Lipën

para 8 muajve - Infokusi

Dy çmime Grammy ka fituar mbrëmjen e së dielës këngëtarja kosovare, Dua Lipa në ceremoninë e “Grammy Aëards”. Pas marrjes së çmimit Dua tha se ndihet nervoze dhe mirënjohëse, shkruan Gazeta inFokus. E...

Behgjet Pacolli: Dua Lipa është për çdo lëvdatë, Kosova krenohet me të

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, i është gëzuar lajmit që këngëtarja Dua Lipa ka fituar dy çmime prestigjioze në Grammy Awards. Pacolli ka thënë se artistja Lipa është për çdo lëvdatë dhe...

E mahnitshme: Dua Lipa fiton çmimin e dytë ‘Grammy’

para 8 muajve - Periskopi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipën për suksesin e arritur ndërkombëtar dhe marrjen e dy çmimeve Grammy. ‘’Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy...

Ambasadori britanik uron Dua Lipën: Je krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Periskopi

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Haradinaj: Kosova është me fat që përfaqësohet nga Dua Lipa

para 8 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka shkruar në Facebook se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. “Urime Dua! Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd”, ka shkruar ai. Përndryshe,...

Kryeministri Haradinaj uron Dua Lipan pasi rrëmbeu dy “Grammy”

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për fitimin e dy çmimeve prestigjioze në Grammy Awards. Haradinaj ka thënë se artistja Lipa edhe njëherë e ka dëshmuar që me punë...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy Awards. Me një postim në Facebook, Haradinaj ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha në...

Haradinaj uro Dua Lipa-n: Kosova është me fat që të ka

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën për dy çmimet e fituara mbrëmë në ‘Grammy Awards’. Haradinaj tha se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi, transmeton...

Për Bebe Rexhën nominimi në dy kategori në “Grammy” konsiderohet fitore

para 8 muajve - InfoMagazin

Bebe Rexha ishte nominuar në kategoritë “Dueti më i mirë i zhanrit country” dhe “Artistja më e mirë e re”. Këngëtarja nuk ka arritur që nga kjo ceremoni të largohet me ndonjë trofe, megjithatë nominimin...

Haradinaj uron Dua Lipën për çmimet: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy Awards. Me një postim në Facebook, Haradinaj ka lavdëruar këngëtaren kosovare pasi fitoi dy çmime të mëdha në...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Haradinaj ka uruar Dua Lipën pas suksesit të madh në Grammy. Kryeministri i Kosovës me një postim në Facebook...

Nuk mundi të fitonte asnjë çmim në Grammy, këngëtarja e njohur: Për mua fitore janë nominimet

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Bebe Rexha ishte nominuar në dy kategori në Grammy Awards. Por këngëtarja me origjinë shqiptare nuk mundi të fitonte asnjë çmim në eventin e madh muzikor që u mbajt në Staples Center në Los Angeles më...

Pacolli uron Dua Lipën: Fituese e dy Grammy është për çdo lavdatë, Kosova krenohet me të

para 8 muajve - Arbresh

Ministri i Punëve të Brendshme, Behgjet Pacolli ka uruar këngëtarën kosovare me famë botërore, Dua Lipa, e cila u shpërblye me dy çmime “Grammy”. Pacolli në rrjetin social instagram ka shkruar se Lipa...

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

para 8 muajve - 24 ore

Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli i popit rrëmbeu çmimin ‘Best New Artist’ në 61 vjetorin e Grammy dhe çmimin ‘Best Dance...

Dua Lipa rrëmbeu çmimet, Bebe Rexha vëmendjen në ‘Grammy’

para 8 muajve - Sovrani

Ndonëse nuk arriti të rrëmbei çmim, ajo arriti të shkëlqei në tapetin e kuq. Me një fustan si të princeshave, ylli shqiptar me famë botërore, Bebe Rexha u paraqit mbrëmë në tapetin e kuq, duke treguar...

Dua Lipa hyn në histori, shqiptarja e parë që fiton çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje

para 8 muajve - Java News

Dua Lipa tani edhe fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e mbrëmshme në Los Angeles. Këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm...

Haradinaj: Dua, Kosova është me fat që në botë, përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar Dua Lipën për dy çmimet e fituara mbrëmë në ‘Grammy Awards’. Haradinaj tha se Dua edhe njëherë e dëshmoi që me punë dhe talent, kalon çdo kufi. Kryeministri...

E jashtëzakonshme: Dua Lipa me dy çmime prestigjioze në “Grammy”

para 8 muajve - Albinfo

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka fituar edhe çmimin e dytë prestigjioz “Grammy” në kategorinë Artisti i ri më i mirë. Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare, përcjell...

Haradinaj uron Dua Lipën: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipën për suksesin e arritur ndërkombëtar dhe marrjen e dy çmimeve Grammy. ‘’Dy herë fituese e çmimit prestigjioz Grammy...

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

para 8 muajve - Ekonomia Online

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në këtë ngjarje...

Dua Lipa nderohet me dy çmime Grammy

para 8 muajve - Infokusi

Dua Lipa u shpërblye me dy çmime Grammy natën e mbrëmshme në ceremoninë e “Grammy Awards”. Ajo mori në shtëpi çmimin për artisten më të mire të re dhe atë për zhanrin ‘dance’. Dua tha se ishte “nervoze...

Dua Lipa bën historinë, fiton “Grammy”-n e dytë në karrierë

para 8 muajve - 24 ore

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, në të cilën ka garuar me këngën “Electricity”,...

Babai uron Dua Lipën për çmimet Grammy: Urime dashuria ime

para 8 muajve - Ekonomia Online

Dukagjin Lipa ka uruar të bijën e tij për dy çmimet Grammy që fitoi mbrëmë. Ai ka postuar një fotografi të Duas me dy çmimet në duar. “Urime dashuria ime”, ka shkruar Lipa. Dua mbrëmë mori në shtëpi çmimin...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 8 muajve - InfoMagazin

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

Dua Lipa thyen rekordin personal/ Këto janë dy çmimet GRAMMY që fitoi [VIDEO]

para 8 muajve - Sovrani

Dua Lipa është fituese e dy çmimeve prestigjioze, Grammy, në ceremoninë e zhvilluar mbrëmë në Los Angeles duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje....

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - PortaliOnline

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 8 muajve - Arbresh

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht fitoi në ë kategorinë “Kënga më e mirë...

O’Connell uron Dua Lipa-n: Urime, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Sovrani

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Reagimi i Dua Lipës kur fitoi trofeun e parë në “Grammy”

para 8 muajve - Gazeta Observer

Dua Lipa ka shpërthyer në lot pasi fitoi çmimin e parë në “Grammy Awards”. Dua Lipa ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”. Kur fitoi çmimin e parë, këngëtarja...

Bebe Rexha shkëlqen me të kuqe në “Grammy Awards”

para 8 muajve - Gazeta Observer

Bebe Rexha ka marrë vëmendjen me paraqitjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”. Bebe Rexha është një nga artistet shqiptare që mori pjesë në këtë ceremoni, ku janë të pranishëm yjet më të mëdhenj...

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Bota Press

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadorja Çitaku uron Dua Lipën

para 8 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadori britanik uron Dua Lipën: Je krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Periskopi

Dua Lipa është këngëtarja e parë shqiptare fiton çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet...

Momenti kur Dua Lipa e kupton se ka fituar çmimin Grammy

para 8 muajve - Insajderi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Por, 23-vjeçarja gjithashtu triumfoi edhe një ndër kategoritë më të...

Dua Lipa bën historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

Dua Lipa përgjithmonë në histori – bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Insajderi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - PortaliOnline

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka triumfuar në “Grammy Awards”. Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmimin “Grammy”. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në...

Dua Lipa bën historinë, fiton që fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Epoka e Re

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Ajo u shpall fituese në mbrëmjen më të madhe muzikore e vitit Grammy...

E mahnitshme: Dua Lipa fiton çmimin e dytë ‘Grammy’

para 8 muajve - Periskopi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Ambasadori O’Conell: Urime Dua, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Arbresh

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar këngëtaren Dua Lipa për dy çmimet e marra në ‘Grammy Awards’. O’Conell e ka quajtur Duan, krenarinë e dy shteteve, atë të Britanisë dhe të Kosovës,...

Ambasadori O’Conell: Urime Dua, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Gazeta Observer

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell ka uruar këngëtaren Dua Lipa për dy çmimet e marra në ‘Grammy Awards’. O’Conell e ka quajtur Duan, krenarinë e dy shteteve, atë të Britanisë dhe të Kosovës....

Ambasadori britanik në Kosovë krenar me Dua Lipën

para 8 muajve - Insajderi

E Duan e ka uruar edhe Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur ‘krenaria e dy shteteve’. Kosovarja me famë botërore,...

O’Connell: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook, Lipën e ka quajtur...

Dua Lipa bën historinë, fiton dy çmime “Grammy”

para 8 muajve - Sovrani

Dua Lipa është bërë artistja e parë shqiptare që fiton çmim “Grammy”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka fituar në kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, në të cilën ka garuar me këngën “Electricity”,...

Dua Lipa rrëmben çmimin “Grammy”

para 8 muajve - KosovaPress

Ajo është shpallur artistja e re më e mitrë për vitin 2009, në ceremoninë e mbajtur në Los Angeles. Po ashtu ajo u vlerësua edhe si kënga më e mirë ritmike, për këngën  “Electricity”. 24-vjeçarja u shpreh...

Cardi B si ‘perlë’ në “Grammy Awards”, u deshën pesë veta ta ndihmojnë me fustanin gjatë parakalimit në tapetin e kuq

para 8 muajve - Telegrafi

Ajo është një nga yjet më të mëdhenj të muzikës së momentit. Pra, është e natyrshme që Cardi B mendoi një paraqitje më ekstravagente për “Grammy Awards”. Dukja e Cardi B në “Grammy Awards 2019” (Foto:...

Dua Lipa përplot shkëlqim në tapetin e kuq të “Grammy Awards”, gëzon trofeun më të madh në karrierë

para 8 muajve - Telegrafi

Ajo është tashmë fituese e një çmimi “Grammy”. Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa, ka arritur që të triumfojë në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike” në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”....

Bebe Rexha arrin plot shkëlqim në tapetin e kuq të “Grammy Awards”, duket mahnitëse me fustanin e kuq

para 8 muajve - Telegrafi

Është duke u mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”. Në këtë mbrëmje kanë marrë pjesë yje të shumtë nga arena ndërkombëtare, gjersa nuk ka munguar edhe prezenca e tri shqiptareve...

Dua Lipa e Bebe Rexha shkëlqejnë në tepihun e kuq të “Grammyt”

para 8 muajve - Koha.net

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa e Bebe Rexha, kanë shkëlqyer me paraqitjet e tyre në tepihun e kuq të ceremonisë prestigjioze “Grammy”. Dua kishte veshur një fustan të argjendtë, teksa Bebe shkëlqeu...

Dua Lipa shpërblehet me çmim në Grammy

para 8 muajve - Klan Kosova

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa, ka fituar çmimin “Grammy” për këngën “Elektricity”. Ajo këtë çmim e mori në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Dua u shpreh tejet e kënaqur me këtë arritje...

DUA LIPA FITON ÇMIMIN NË “GRAMMY”

para 8 muajve - Koha.mk

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Në rrjete sociale, ylli kosovar është...

“Grammy”, Dua Lipa fiton çmimin Best Dance Recording

para 8 muajve - Alsat-M

Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve. Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Awards. Ajo është shpërblyer në kategorinë  ‘Kënga më e mirë e zhanrit...

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

para 8 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë ë shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipës -Çmimi Grammy

para 8 muajve - RTV 21

Reagimi i Dua Lipës pasi merr lajmin për çmimin Grammy Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve. Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Aëards. Ajo është...

Dua Lipa fiton Grammy për herë të parë në karrierën e saj

para 8 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa tani edhe fituese e çmimit prestigjioz, Grammy. Pas shumë sukseseve të njëpasnjëshme, këngëtarja nga Kosova ka arritur të bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën...

Dua Lipa fiton në “Grammy”

para 8 muajve - Koha.net

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Pos kësaj kategorie, Dua Lipa është...

Bebe Rexha han bukë me ajvar para ceremonisë së Grammy Awards

para 8 muajve - Gazeta Express

Ajo është e nominuar dy herë në natën më të rëndësishme deri tani në karrierën e saj. Bebe Rexha sot do të jetë e pranishme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve më të rëndësishme të muzikës. E para se të...

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

para 8 muajve - Gazeta Liria

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë...

Dua Lipa fiton çmim të rëndësishëm në “Grammy”

para 8 muajve - Albinfo

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance. Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”. Dua Lipa...

Dua Lipa fiton në Grammy Awards çmimin ‘Best Dance Recording’

para 8 muajve - Insajderi

Tashmë ka nis ceremonia persitigjioze e çmimeve Grammy. Dua Lipa sapo ka fituar çmimin “Kënga më e mirë e zhanrit Dance” në Grammy Awards 2019, shkruan Insajderi. Dua, po ashtu është e nominuar edhe në...

Bebe Rexha han bukë me ajvar para ceremonisë së Grammy Awards

para 8 muajve - Bota Press

Bebe Rexha sot do të jetë e pranishme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve më të rëndësishme të muzikës. E para se të bëhet gati për këtë natë ku është e nominuar për dy çmime, Bebe Rexha ka vendosur të...

Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’, të dyja të nominuara për çmime

para 8 muajve - Lajmi.net

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e 'Grammy' ndërsa të dyja kanë nga dy nominime. Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar...

Dy shqiptaret takohen ne Grammy Awards, Dua e Bebe ju mahnisin me fustanat e tyre

para 8 muajve - OraInfo

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards. Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për...

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards, dy shqiptaret janë kanë nga dy nominime

para 8 muajve - Telegrafi

Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për ngjarjet muzikore. Natyrisht se ajo nuk mund të mungonte...

Bebe Rexha prezanton prindërit pas para-mbrëmjes së Grammy Awards

para 8 muajve - Insajderi

Kësisoj, pas mbrëmjes duket se Bebe Rexha ka qenë në një vend tjetër me prindërit e saj. Ajo i prezantoi prindërit në një foto në InstaStory, ku shkruajti “The Rexha’s”. Dokumentarin e plotë mund ta shikoni...

Artistët që janë nominuar për herë të parë në “Grammy Awards”

para 8 muajve - TV21

21 artistët që për herë të parë garojnë për një “Grammy” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Disa nga artistët që do të jenë prezent...

Artistët që janë nominuar për herë të parë në “Grammy Awards”

para 8 muajve - RTV 21

21 artistët që për herë të parë garojnë për një çmim “Grammy” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Disa nga artistët që do të jenë...

Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy-t

para 8 muajve - Alsat-M

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’, të dyja të nominuara për çmime

para 8 muajve - Gazeta Observer

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e ‘Grammy’ ndërsa të dyja kanë nga dy nominime. Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë takuar në ndejën e organizuar...

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards, dy shqiptaret kanë nga dy nominime

para 8 muajve - Arbresh

Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për ngjarjet muzikore. Natyrisht se ajo nuk mund të mungonte...

Pamje nga para-ndeja e ‘Grammy’, Dua Lipa shkëlqen në të kaltër

para 8 muajve - Lajmi.net

Në prag të ceremonisë së 'Grammy Awards', Dua Lipa ra marrë vëmendjen. Këngëtarja Dua Lipa ka shkëlqyer në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ derisa shihet e shoqëruar pranë të dashurit të saj, Isaac Carew,...

Diplo në shoqërinë e Dua Lipës dhe Era Istrefit para çmimeve Grammy

para 8 muajve - Opinion

Sot është një ditë e rëndësishme për artistët pasi mbahet ndarja e çmimeve Grammy. Edicioni i 61-të këtë vit kthehet në Los Anxhelos, ndërsa vitin e shkuar u mbajt në New York. Alicia Keys, artistja e...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 8 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Dua Lipa para ceremonisë Grammy – është një vit i mirë për ndryshime,  është bukur të jem pjesë e një viti të tillë

para 8 muajve - Insajderi

Karriera e saj ka nisur që në moshë të re dhe ngjashëm sikur Justin Bieber, Shawn Mendes e shumtë të tjerë – duke publikuar në YouTube versione të saj të këngëve të popullarizuara (që njihen si ‘cover’)...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 8 muajve - Arbresh

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

Elegante dhe e thjeshtë në të kaltër – Dua Lipa mahnitëse në para-festën e Grammy

para 8 muajve - InfoMagazin

Dua Lipa ka vazhduar shkëlqimin e saj në prag të ceremonisë Gramy Awards. Mbrëmë është mbajtur para-mbrëmja e Grammy Awards nga Clive Davis. Yjet e shumta orën pjesë në këtë mbrëmje që ka për synim t’i...

“Grammy” mbushet me artistë shqiptarë

para 9 muajve - RTV 21

Artistët shqiptarë shkëqejnë në festën paraprijëse të “Grammy Awards” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Para natës kryesore të kësaj...

“Grammy” mbushet me artistë shqiptarë

para 9 muajve - TV21

Artistët shqiptarë shkëqejnë në festën paraprijëse të “Grammy Awards” Sonte do të mbahet eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”. Para natës kryesore të kësaj...

Dua Lipa zbulon lajmin e mrekullueshëm

para 9 muajve - Epoka e Re

Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy. Këngëtarja Dua Lipa ka zbuluar lajmin fantastik. Ajo do të debutojë në mbrëmjen gala me performancën e saj dhe do të dhurojë spektakël...

Ndeja para ceremonisë “Grammy”, Dua Lipa mahnitëse krah të dashurit

para 9 muajve - Lajmi.net

Është mbajtur ndeja që i paraprinë ceremonisë "Grammy Awards". Dua Lipa ishte shqiptarja tjetër e pranishme në këtë ndejë, e cila u shoqërua nga i dashuri i saj, Isaac Carew, shkruan lajmi.net. Këngëtarja...

Ndeja para ceremonisë “Grammy”, Dua Lipa mahnitëse krah të dashurit

para 9 muajve - Gazeta Observer

Është mbajtur ndeja që i paraprinë ceremonisë “Grammy Awards”. Dua Lipa ishte shqiptarja tjetër e pranishme në këtë ndejë, e cila u shoqërua nga i dashuri i saj, Isaac Carew. Këngëtarja ka ndarë me ndjekësit...

Dua Lipa e gatshme për ceremoninë e ‘Grammy Awards’: Është një vit i mirë për ndryshime

para 9 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka qenë femra e dytë më e dëgjuar në vitin 2018 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e para në Mbretërinë e Bashkuar. Albumi që mban emrin e saj e që udhëhiqet nga hitet “New Rules” dhe “IDGAF,...

Dua Lipa bëhet gati për performancën në ‘Grammy Awards’

para 9 muajve - Arbresh

Dua Lipa do të performoj në natën më prestigjioze të ndarjes së çmimeve në muzikë ‘Grammy Awards’. Ditë më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore ka konfirmuar për performancën që në këtë event.Ndërsa...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 9 muajve - GazetaBlic

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy. Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 9 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në "Grammy Awards". Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy”, shkruan lajmi.net. Dua Lipa dhe Bebe...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 9 muajve - Tetova Sot

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy”. Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

Dua Lipa gati për të performuar në “Grammy Awards”

para 9 muajve - Gazeta Observer

Dua Lipa është gati për performancën e nesërme në “Grammy Awards”. Dua Lipa ditë më parë ka konfirmuar se do të performojë në ceremoninë e ndarjes se çmimeve “Grammy” Dua Lipa dhe Bebe Rexha në këtë ceremoni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK