http://kariera.mk

Një mace, trashëgimtare e miliona dollarëve

para 3 muajve - Top Channel

Choupette, macja 7-vjeçare dhe muza e stilistit gjerman, Karl Lagerfeld, mund të bëhet trashëgimtare e pasurisë së ikonës së modës. I pyetur se kujt do t’ia linte pasurinë e tij, kohë më parë, vet Lagerfeld...

Një mace, trashëgimtare e miliona dollarëve

para 3 muajve - Koha Jone

Choupette, macja 7-vjeçare dhe muza e stilistit gjerman, Karl Lagerfeld, mund të bëhet trashëgimtare e pasurisë së ikonës së modës. I pyetur se kujt do t’ia linte pasurinë e tij, kohë më parë, vet Lagerfeld...

Jeta e dizajnerit ikonik Karl Lagerfeld përmes fotografive!

para 3 muajve - Klan Kosova

Karl Lagerfeld ndërroi jetë një ditë më parë. Ai u nda nga jeta në moshën 85 vjeçare ndërsa ishte një nga figurat më të njohura në industrinë e modës, njofton Klan Kosova. Stilisti i njohur Karl Lagerfeld,...

Pasurinë e Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Ina

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Karl Lagerfeld konsiderohet gjeni i modës

para 3 muajve - Koha.net

Disenjatori gjerman, Karl Lagerfeld, drejtor kreativ i shtëpisë Chanel dhe ikonë e modës tashmë gjysmë shekulli, është ndarë nga ne në moshën 85-vjeçare. Ka gëzuar statusin e perëndisë ndër vdekatarët...

Pasurinë e Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Alsat-M

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Një mace, trashëgimtare e miliona dollarëve

para 3 muajve - Infokusi

Choupette, macja 7-vjeçare dhe muza e stilistit gjerman, Karl Lagerfeld, mund të bëhet trashëgimtare e pasurisë së ikonës së modës. I pyetur se kujt do t’ia linte pasurinë e tij, kohë më parë, vet Lagerfeld...

Karl Lagerfeldin konsiderohet gjeni i modës

para 3 muajve - Koha.net

Disenjatori gjerman, Karl Lagerfeld, drejtor kreativ i shtëpisë Chanel dhe ikonë e modës tashmë gjysmë shekulli, është ndarë nga ne në moshën 85-vjeçare. Ka gëzuar statusin e perëndisë ndër vdekatarët...

Ja nga cila sëmundje vdiq Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Lajm

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Ai vdiq nga kanceri në pankreas Karl Lagerfeld ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Paris të Francës. Ai konsiderohet si njëri prej dizajnerëve dhe...

Pasurinë e stilistit Karl Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Shekulli

Ditën e djeshme u bë e ditur se u nda nga jeta një nga stilistët më të famshëm në botë, Karl Lagerfeld. Lagerfeld ndërroi jetë në një spital në Paris, si pasojë e problemeve të rënda shëndetësore. Mirëpo...

Pasurinë e stilistit të famshëm Karl Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Shekulli

Ditën e djeshme u bë e ditur se u nda nga jeta një nga stilistët më të famshëm në botë, Karl Lagerfeld. Lagerfeld ndërroi jetë në një spital në Paris, si pasojë e problemeve të rënda shëndetësore. Mirëpo...

Emine Çunmulaj kujton bisedat me Karl Lagerfeld për kulturën shqiptare

para 3 muajve - Zhurnal

Modelja e njohur shqiptare Emine Çunmulaj ka kujtuar përmes një postimi dizejnatorin e Chanel, Karl Lagerfeld i cili vdiç sot në moshën 85 vjeçare, shkruan KultPlus. “Ju me keni thirrur Maria Callas edhe...

Shuhet Karl Lagerfeld, bota e modës s’do jetë më e njëjta

para 3 muajve - Ina

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare stilisti legjendar, fotografi, ilustratori, artisti, dizajneri, ikona pop dhe ylli i modës Karl Lagerfeld. Për momentin vendin e drejtorit kreativ të “Chanel”...

E pabesueshme! Bosi i “Chanel” që vdiq të martën ia ka lënë pasurinë maces së tij

para 3 muajve - Vizion Plus

Te henen u nda nga jeta ndër ikonat e modes ne bote, Karl Lagerfeld. Dhe pyetja e parë që fansat e tij bënë ishte: po me macen Choupette ç’do bëhet?Për Karl Lagerfeld ajo ishte si vajza dhe partnerja e...

Dua Lipa e mërzitur pas vdekjes së ikonës së markës Channel

para 3 muajve - Zhurnal

Krijuesi i markës Channel Karl Lagerfeld, ndërroi jetë dje në moshën 85-vjeçare. Të mërzitur pas këtij lajmi kanë mbetur shumë të famshëm të cilët kishin pasur rastin ta takonin. Një prej tyre ishte Dua...

Ka vdekur Karl Lagerfeld, njeriu që definoi modën luksoze

para 3 muajve - KosovaLive360

Karl Lagerfeld, dizajneri më prodhimtar i shekujve të 20-të dhe 21-të dhe një njeri, karriera e të cilit formoi prototipin e industrisë moderne të modës luksoze, vdiq të martën në Paris. Ndonëse viti i...

Shuhet Karl Lagerfeld, bota e modës s’do jetë më e njëjta

para 3 muajve - Shekulli

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare  stilisti legjendar, fotografi, ilustratori, artisti, dizajneri, ikona pop dhe ylli i modës Karl Lagerfeld. Për momentin vendin e drejtorit kreativ të “Chanel”...

Ja nga cila sëmundje ndërroi jetë kreatori i markës Channel

para 3 muajve - Zhurnal

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Ai vdiq nga kanceri në pankreas. Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85 vjeçare në Paris të Francës. Ai konsiderohet si njëri prej dizajnerëve dhe drejtorëve...

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Ina

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Tetova Sot

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Të gjitha gjërat të cilat Karl Lagerfeldin e kanë bërë gjeni të modës

para 3 muajve - Telegrafi

Disenjatori gjerman, Karl Lagerfeld, drejtor kreativ i shtëpisë Chanel dhe ikonë e modës tashmë gjysmë shekulli, është ndarë nga ne në moshën 85-vjeçare Ka gëzuar statusin e perëndisë ndër vdekatarët në...

Dua Lipa e mërzitur pas vdekjes së ikonës së markës Channel

para 3 muajve - Prive

Krijuesi i markës Channel Karl Lagerfeld, ndërroi jetë dje në moshën 85-vjeçare. Të mërzitur pas këtij lajmi kanë mbetur shumë të famshëm të cilët kishin pasur rastin ta takonin. Një prej tyre ishte Dua...

Dua për Lagerfeld: Moda humbi një ikonë, por vizioni i tij do të mbetet

para 3 muajve - Opinion

Ndarja nga jeta e ikonës së modës Karl Lagerfeld ka tronditur shumë nga personazhet e njohur të showbizit botëror. Përmes postimeve në rrjete sociale ata kanë kujtuar punën madhështore të stilistit të...

Legjenda e modës ndërroi jetë, shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Java News

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Lexo

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Gazeta Express

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Macja e ikonës së modës Karl Lagerfeld trashigimtraja e pasurisë

para 3 muajve - Insajderi

Te hënën u nda nga jeta ndër ikonat e modes ne bote, Karl Lagerfeld. Dhe pyetja e parë që fansat e tij bënë ishte: po me macen Choupette ç’do bëhet?Për Karl Lagerfeld ajo ishte si vajza dhe partnerja e...

Karl Lagerfeld ka treguar se kujt do t’i takoj e gjithë pasuria e tij

para 3 muajve - Arbresh

Karl Lagerfeld, stilisi i fashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur se e gjithë pasuria e tij do të trahëgohet nga macja shumë e dashur për...

Legjenda e modës ndërroi jetë, kjo është shifra marramendëse e pasurisë që do trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - PortaliOnline

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare. Stilisti me famë botërore, në një intervistë të mëparshme në emisionin ‘Le Divan’ ka deklaruar se macja...

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Infokusi

Bota e modës humbi njërin prej emrave më të mëdhenj të saj. Karl Lagerfeld ndërroi jetë në Paris, në moshën 85-vjeçare, gjë që i zhyti në zi adhuruesit e stilistit të madh gjerman, drejtor kreativ historik...

Vdes bossi i Chanel, markës së famshme botërore

para 3 muajve - Aktuale

Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, bosi i Chanel, Karl Lagerfeld. Mungesa e tij ra në sy në Javën e Modës në Paris për shkak të gjendjes shëndetësore. Projektuesi vdiq të martën, njoftoi revista franceze...

Rita me zemër të thyer përkujton Lagerfeldin

para 3 muajve - Gazeta Express

Vjen edhe reagimi i Ritës për Karl Lagerfeld, e cili kishte punuar me stilistin Rita Ora kishte punuar për disa evente me të famshmin e modës, derisa ka me të shumë kujtime që e lidhin atë me stilistin...

Ja nga cila sëmundje ndërroj jetë Karl Lagerfeld

para 3 muajve - GazetaBlic

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Ai vdiq nga kanceri në pankreas. Karl Lagerfeld ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Paris të Francës. Ai konsiderohet si njëri prej dizajnerëve dhe...

Ja nga cila sëmundje vdiq Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Gazeta Express

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Ai vdiq nga kanceri në pankreas Karl Lagerfeld ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Paris të Francës. Ai konsiderohet si njëri prej dizajnerëve dhe...

Bebe Rexha shpreh ngushëllime për ikonën e modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Lajmi.net

Stilisti i modës, Karl Lagerfeld ka vdekur në Paris pas një sëmundjeje. Dizenjuesi gjerman, i cili ishte drejtor kreativ për Chanel dhe Fendi, ishte një nga figurat më të spikatura të industrisë, shkruan...

Dua kujton Lagerfeldin, e quan ikonë

para 3 muajve - Gazeta Express

Këngëtarja kosovare Dua Lipa është njëra prej këngëtarëve që ka reaguar pas vdekjes se ikonës së modës, Karl Lagerfeld Këtë ajo e ka bërë me anë të një postimi në Instagram ku ka treguar se e kishte takuar...

Dua Lipa: Moda ka humbur një ikonë por vizioni juaj do të jetojë përgjithmonë

para 3 muajve - Lajmi.net

Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Stilisti i njohur, Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85 vjeçare duke lënë pas një karrierë të bujshme profesionale, shkruan lajmi.net. Për vdekjen e tij, ka reaguar...

Çantat më ikonike të Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Klan Kosova

Karl Lagerfeld ndihmoi ta shndërronte markën Chanel në një emër të madh. Dhe këtë e bëri sidomos me çantat e dorës, njofton Klan Kosova. Shumë njerëz mendojnë se blerja e një çante është investim i mirë...

Rita me zemër të thyer përkujton Lagerfeldin

para 3 muajve - Gazeta Observer

Vjen edhe reagimi i Ritës për Karl Lagerfeld, e cili kishte punuar me stilistin Rita Ora kishte punuar për disa evente me të famshmin e modës, derisa ka me të shumë kujtime që e lidhin atë me stilistin...

Rita Ora kujton momente të bukura me Lagerfeld

para 3 muajve - Arbresh

Stilisti i modës, Karl Lagerfeld sot ndërroi jetë pas një sëmundje në moshën 85 vjeçare. Për të gjithë artistët që kishin bashkëpunuar me të  kjo ishte një humbje e madhe për modën sepse Karl ishte imazhi...

Si e kujton Dua ikonën e modës Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Prive

Vdekja e ikonës së modës Karl Lagerfeld ditën e sotme ka tronditur botën e modës dhe industrinë e shoubizit botëror në përgjithësi. Në listën e personave që kanë kujtuar Karl me rastin e ndarjes nga jeta...

Dua Lipa: Moda ka humbur një ikonë por vizioni juaj do të jetojë përgjithmonë

para 3 muajve - InfoMagazin

Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Stilisti i njohur, Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85 vjeçare duke lënë pas një karrierë të bujshme profesionale. Për vdekjen e tij, ka reaguar edhe këngëtarja...

Choupette macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Tetova Sot

Karl Lagerfeld, stilisi i fashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur se e gjithë pasuria e tij do të trahëgohet nga macja shumë e dashur për...

Është ndarë nga jeta Karl Lagerfeld, stilisti ikonik i Chanel!

para 3 muajve - Portalb

Është ndarë sot nga jeta në moshën 85 vjeçare një ng figurat më të njohura të fushës së modës. Karl Lagerfeld është një stilist gjerman, i cili emigroi në Francë kur ishte adoleshent ka qenë drejtuesi...

“Të dizajnoj është të marr frymë”, ndahet nga jeta ikona e modës

para 3 muajve - Tetova Sot

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare Karl Lagerfeld. Stilisti gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të pandryshuara e më produktivë në industrinë e modës. BBC shkruan se...

Emina dedikim për Karl Lagerfeld: Faleminderit që më trajtove si qenie njerëzore

para 3 muajve - RTV 21

“Faleminderit që gjithmonë më trajtove si qenie njerëzore dhe nuk më trajtove vetëm si një varëse rrobash ecëse” Në moshën 85-vjeçare ka vdekur sot stilisti i modës, superylli Karl Lagerfeld. Projektuesi...

Dua për humbjen e Lagerfeld: Vizioni juaj do të jetojë përgjithmonë

para 3 muajve - Arbresh

Disenjatori legjendar i modës Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, bën të ditur marka Chanel. Si një nga disenjatorët më prodhues dhe të admiruar të kohëve moderne, ndikimi i tij në industrinë...

Emina dedikim Karl Lagerfeld: Faleminderit që më trajtove si qenie njerëzore

para 3 muajve - RTV 21

“Faleminderit që gjithmonë më trajtove si qenie njerëzore dhe nuk më trajtove vetëm si një varëse rrobash ecëse” Në moshën 85-vjeçare ka vdekur sot stilisti i modës, superylli Karl Lagerfeld. Projektuesi...

Emina Çunmulaj i thotë lamtumirë ikonës së “Chanel” duke e falenderuar për gjithçka: Ishte nder të punoja me ju

para 3 muajve - Blitz

Stilisti i njohur i “Chanel”, Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në moshën 85-vjeçare në Francë. Lagerfeld ka qenë për 60 vite një nga dizenjuesit më të njohur në fushën e modës. Ai njihej...

Modelja shqiptare bën dedikimin e ndjerë për ikonën e modës: Faleminderit që s’më trajtove si…

para 3 muajve - Tetova Sot

Ikona e modës Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë sot në moshën 85-vjeçare. Ai la pas trendë dhe shprehje të paharrueshme. Të shumtë kanë qenë stilistë dhe modele të famshme që kanë shprehur ngushëllime për...

Më pyeste gjithmonë për Shqipërinë! Modelja e njohur shqiptare emocionon me dedikimin për ikonën e Chanel që ndërroi jetë

para 3 muajve - GazetaBlic

Ka ndërruar jetën në moshën 85-vjeçare stilisti legjendar me famë botërore Karl Lagerfeld. Stilisti njihet si një ikonë mode gjithashtu edhe fotograf e ilustrues. 85-vjeçari ishte drejtor kreativ i shtëpisë...

Emina për stilistin e ndjerë Lagerfeld: Çfarë nderi të punoja pranë teje

para 3 muajve - Opinion

Bota e modës dhe e showbizit është në zi ditën e sotme pas vdekjes së stilistit ikonë Karl Lagerfeld në moshën 85-vjeçare. Modelja e njohur me origjinë shqiptare Emina Cunmulaj, e cila ka punuar me Lagerfeld...

Zbulohet zëvendësuesja dhe një prej trashëgimtareve të ikonës së modës

para 3 muajve - Opinion

Pak orë pas ndarjes nga jeta të legjendës së modës, Karl Lagerfeld është vendosur edhe zëvendësuesja e tij. Ajo do të jetë  Virginie Viard, drejtoresha e stilit të markës “Chanel”. Sipas “The Independent”...

Macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë pasurinë e tij

para 3 muajve - Zhurnal

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta.Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Choupette macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Tetova Sot

Karl Lagerfeld, stilisi i fashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur se e gjithë pasuria e tij do të trahëgohet nga macja shumë e dashur për...

“Faleminderit që nuk më trajtove si një varëse rrobash”, modelja shqiptare bën dedikimin e ndjerë për Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Insajderi

Legjenda e botës së modës, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta sot në moshën 85-vjeçare, duke lënë pas trende dhe shprehje të paharrueshme. Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ndan publikisht disa nga...

Njihuni me një prej trashëgimtareve të ikonës së modës

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Pak orë pas ndarjes nga jeta e legjendës së modës, Karl Lagerfeld është vendosur edhe zëvendësuesja e tij. Ajo do të jetë  Virginie Viard, drejtoresha e stilit të markës “Chanel”. Sipas “The Independent”...

Macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë pasurinë e tij

para 3 muajve - GazetaBlic

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Choupette macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e CHANNEL

para 3 muajve - Fakti Ditor

Karl Lagerfeld, stilisi i fashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur se e gjithë pasuria e tij do të trahëgohet nga macja shumë e dashur për...

Choupette macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e CHANNEL

para 3 muajve - AlbPortali

Karl Lagerfeld, stilisi i fashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur se e gjithë pasuria e tij do të trahëgohet nga macja shumë e dashur për...

Stilisti i Chanel ndërroi jetë, e gjithë pasuria i kalon maces së tij Choupette

para 3 muajve - Blitz

Për Karl Lagerfeld ajo ishte si vajza dhe partnerja e tij. Prandaj nuk është për t’u habitur që pas vdekjes së tij ajo është edhe trashigimtarja e pasurisë. Stilisti e kishte përshkruar gjithmonë macen...

Macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Gazeta Express

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Bota e modës humbet një emër të madh

para 3 muajve - Vizion Plus

Botën e modës ka humbur një nga emrat e vet më të famshëm në dekadave të fundit. Stiliti gjerman, drejtori kreativ i markave të njohura Fendi dhe Channel,  Karl Lagarfeld, ndërroi jetë në moshën 85 vjecare...

Vdes kreatori i modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Indeks.mk

Ka ndërruar jetë një ndër kreatorët më të ndritur në botë, Karl Lagerfeld. Ky i fundit ka vdekur në moshën 85-vjeçare në kryeqytetin francez të Parisit. Stilisti gjerman, i cili ishte drejtor kreativ për...

Vdes kreatori i modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Telegrafi

Ka ndërruar jetë një ndër kreatorët më të ndritur në botë, Karl Lagerfeld. Ky i fundit ka vdekur në moshën 85-vjeçare në kryeqytetin francez të Parisit. Stilisti gjerman, i cili ishte drejtor kreativ për...

Macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Sovrani

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel, është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Vdes kreatori i markës Channel

para 3 muajve - Zhurnal

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Macja e Karl Lagerfeld do të trashëgojë të gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel, është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Top Channel

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare në shtëpinë e tij në Paris, shkruan BBC. Stilisti gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të pandryshuara e më produktivë...

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Koha.mk

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare në shtëpinë e tij në Paris, shkruan BBC. Stilisti gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të pandryshuara e më produktivë...

Ka vdekur stilisti i njohur, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - RTV 21

Lagerfeld ka vdekur në Paris Në moshën 85-vjeçare ka vdekur stilisti i modës, superylli Karl Lagerfeld. Mediat franceze bëjnë të ditur se Lagerfeld ka vdekur në Paris. Projektuesi gjerman i cili ka qenë...

Macja e Karl Lagerfeldit, Choupette, trashëgon gjithë pasurinë e tij

para 3 muajve - Epoka e Re

Ikona e modës, Karl Lagerfeld është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare. Përpara se ai të vdiste ka dhënë një intervistë për emisionin “Le duvan” ku është shprehur se të gjithë pasurinë e...

Vdiq disenjatori i famshëm, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Koha.net

Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85-vjeçare në shtëpinë e tij në Paris. Disenjatori gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të veçanta në industrinë e modës. Lagerfeld, gjithashtu...

Pasurinë e Lagerfeld do ta trashëgojë macja e tij

para 3 muajve - Periskopi

Ikona e modës dhe e firmës së veshjeve, Chanel është ndarë sot nga jeta. Karl Lagerfeld, stilisi i fmashëm i modës i cili vdiq në moshën 85-vjeçaare në një prononcim në emisionin ‘Le Divan’ është shprehur...

Ndërron jetë në moshën 85 vjeçare, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - GazetaBlic

Dizajneri i njohur i modës Karl Lagerfeld, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Vdes kreatori i markës Chanel

para 3 muajve - Prive

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Vdes dizajneri ikonik Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Klan Kosova

Dizajneri i njohur i modës Karl Lagerfeld, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze, transmeton Klan Kosova. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura...

Pas një sëmundje, ndërron jetë ikona e modës

para 3 muajve - OraInfo

Ka ndërruar jetë ikona e modës në moshën 85 vjeçare, Karl Lagerfeld. Ndërroi jetë kona e modës dhe njëherësh kreatori i markës “Chanel”, Karl Lagerfel”, shkruan Sky News, transmeton lajmi net. Sipas medieve...

Vdes dizajneri Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Klan Kosova

Dizajneri i njohur i modës Karl Lagerfeld, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze, transmeton Klan Kosova. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura...

Vdes dizajneri i Channel – Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Alsat-M

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Ndahet nga jeta stilisti i njohur

para 3 muajve - Sot News

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të  rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë  i Chanel. Karl ka spikatur gjithmonë...

Ndërron jetë në moshën 85-vjeçare stilisti i njohur gjerman

para 3 muajve - BalkanWeb

Ndërron jetë në moshën 85-vjecari stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Gjendja shëndetësore e stilistit gjerman javën e fundit ishte përkeqësuar shumë. Lajmi i vdekjes u bë i ditur nga mediat franceze, të...

Ka vdekur në moshën 85-vjeçare stilisti i njohur, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - RTV 21

Lagerfeld ka vdekur në Paris Në moshën 85-vjeçare ka vdekur stilisti i modës, superylli Karl Lagerfeld. Mediat franceze bëjnë të ditur se Legerfeld ka vdekur në Paris. Projektuesi gjerman i cili ka qenë...

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta stilisti i njohur

para 3 muajve - Sot News

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të  rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë  i Chanel. Karl ka spikatur gjithmonë...

Ndërron jetë ikona e modës

para 3 muajve - Lajmi.net

Ka vdekur në moshën 85 vjeçare, Karl Lagerfeld. Ndërroi jetë kona e modës dhe njëherësh kreatori i markës “Chanel”, Karl Lagerfel”, shkruan Sky News, transmeton lajmi.net. Sipas medieve franceze, drejtori...

Vdes kreatori i markës Channel

para 3 muajve - Prive

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Vdes dizajneri i Channel – Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Klan Kosova

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze, transmeton Klan Kosova. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura...

Bota e modës në zi, ndërron jetë stilisti i “Channel”

para 3 muajve - Opinion

Ka ndërruar jetën në moshën 85-vjeçare stilisti legjendar me famë botërore Karl Lagerfeld. Stilisti njihet për markat e tij shumë të njohura dhe të shitura në mbarë botën si “Channel” dhe i “Fendi”, shkruan...

Vdes kreatori i markës “Channel”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të shkurtë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më...

Industria e modës në zi, shuhet një prej yjeve të saj

para 3 muajve - Gazeta Shqip

Është shuar në moshën 85-vjeçare, Karl Lagerfeld. Dizenjuesi i modës, i cili ishte drejtuesi kreativ i “Chanel”, ndërroi jetë pas disa problemeve shëndetësore. Sipas mediave të huaja, ai mbylli sytë mëngjesin...

Ndërron jetë ikona e modës, stilisti legjendar Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Shekulli

Është shuar sot në moshën 85-vjeçare stilisti legjendar, ikona e modës, Karl Lagerfeld. Shkaqet e vdekjes së drejtorit krijues të “Chanel” nuk dihen, por mësohet se kohët e fundit ai kishte shfaqur probleme shëndetësore. Vijon

Bota e modës në zi! Ndërron jetë ikona legjendare e ‘Chanel’ dhe e ‘Fendi-it’

para 3 muajve - Sovrani

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë i Chanel. Karl ka spikatur gjithmonë...

Vdes kreatori i markës Channel

para 3 muajve - Tetova Sot

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës...

Ndërron jetë dizajneri më i njohur i firmës Chanel

para 3 muajve - Gazeta Express

Ka ndërruar jetë dizajneri i njohur Karl Lagerfeld. Pas një sëmundje të rëndë me të cilën është përballur në javët e fundit, Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Siç raportojnë mediat...

Lajmi i fundit! Ndahet nga jeta legjenda botërore e modës

para 3 muajve - Lexo

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë i Chanel. Karl ka spikatur gjithmonë...

Vdes dizajneri Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Lajm

Dizajneri i njohur i modës Karl Lagerfeld, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze, transmeton Klan Kosova. Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura...

Stilisti i njohur i Chanel ndërron jetë në moshën 85 vjeçare

para 3 muajve - Blitz

Stilisti i njohur i Chanel, Karl Lagerfield, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçarë në Francë, sipas revistës “Paris Match”. Ikona e kompanisë Chanel, në daljet e fundit në publik dukej shumë i dobët fizikisht,...

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Epoka e Re

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare në shtëpinë e tij në Paris, shkruan BBC. Stilisti gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga figurat më të pandryshuara e më produktivë...

Ndahet nga jeta disenjatori i famshëm Karl Lagerfeld

para 3 muajve - Arbresh

Disenjatori legjendar i modës Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, bën të ditur marka Chanel. Si një nga disenjatorët më prodhues dhe të admiruar të kohëve moderne, ndikimi i tij në industrinë...

Ndërron jetë ikona e modës, Karl Lagerfeld.

para 3 muajve - Fakti Ditor

Ndërroi jetë kona e modës dhe njëherësh kreatori i markës “Chanel”, Karl Lagerfel”, shkruan Sky News, transmeton lajmi.net. Sipas medieve franceze, drejtori i “Chanel” vdiq të martën në mëngjes, në spitalin...

Ndërron jetë ikona e modës, Karl Lagerfeld.

para 3 muajve - AlbPortali

Ndërroi jetë kona e modës dhe njëherësh kreatori i markës “Chanel”, Karl Lagerfel”, shkruan Sky News, transmeton lajmi.net. Sipas medieve franceze, drejtori i “Chanel” vdiq të martën në mëngjes, në spitalin...

Vdes stilisti i njohur i modës në moshën 85-vjeçare

para 3 muajve - Insajderi

Pas gjendjes së keqe shëndetësoe që kishte pas Lagerfeld, nuk kishte marr pjesë në sfiladën e tij të modës në Javën e Modës në Paris e cila u mbajt në muajin janar.

Ndërron jetë dizajneri i firmës Chanel

para 3 muajve - Gazeta Observer

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare. Sipas mediave franceze, Largerfeld, i cili ishte drejtor kreativ i markës Chanel në muajin Janar ka munguar në javën e modës të mbajtur në Paris pasiqë...

Legjenda e modës botërore vdes në Spitalin Amerikan në moshën 85 vjeçare

para 3 muajve - Periskopi

Ikona e modës Karl Lagerfeld ka vdekur në moshën 85 vjeçare, raportojnë mediet franceze, përkthen Perskopi. Drejtori kreativ i Chanelit ka vdekur të martën në mëngjes në Spitalin Amerikan në Paris, pasi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK