http://kariera.mk

Sjelljet negative që ju bëjnë mirë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Psikologët kanë deklaruar se disa sjellje të konsideruara si negative i bëjnë mirë shëndetit mendor të njerëzve. Ata japin rekomandimet e tyre edhe për këtë rast. Ekzistojnë disa sjellje, të cilat konsiderohen...

Mënyrat më të mira për të larguar mosbesimin ndaj vetes

para 2 muajve - Lexo

Dyshimi ndaj vetvetes është një problem shumë i zakonshëm – dhe efektet janë shumë më të fshehta saqë i paramendojmë. Ky hezitim i ka penguar shumë njerëz në sjelljen e ndonjë ideje gjeniale që ndoshta...

Mënyrat më të mira për të larguar mosbesimin ndaj vetes

para 2 muajve - Klan Kosova

Dyshimi ndaj vetvetes është një problem shumë i zakonshëm – dhe efektet janë shumë më të fshehta saqë i paramendojmë. Ky hezitim i ka penguar shumë njerëz në sjelljen e ndonjë ideje gjeniale që ndoshta...

Katër mënyrat më të mira për të larguar mosbesimin ndaj vetes

para 2 muajve - InfoMagazin

Dyshimi ndaj vetvetes është një problem shumë i zakonshëm – dhe efektet janë shumë më të fshehta saqë i paramendojmë. Ky hezitim i ka penguar shumë njerëz në sjelljen e ndonjë ideje gjeniale që ndoshta...

Mënyrat më të mira për të larguar mosbesimin ndaj vetes

para 2 muajve - Ekonomia Online

Dyshimi ndaj vetvetes është një problem shumë i zakonshëm – dhe efektet janë shumë më të fshehta saqë i paramendojmë. Ky hezitim i ka penguar shumë njerëz në sjelljen e ndonjë ideje gjeniale që ndoshta do...

7 pozicione që ju shpëtojnë nga dhimbjet e qafës

para 2 muajve - Sovrani

Sipas statistikave, të rriturit shpenzojnë mesatarisht rreth 2-4 orë në ditë duke shkruar, duke shtypur dhe duke kontrolluar njoftimet në telefonat e tyre. Nuk është e habitshme, kjo varësi dixhitale mjaft...

Si ta merrni veten pas ndarjes?

para 2 muajve - KosovaLive360

Ndarjet janë të vështira megjithatë se sa gjatë ndieni dhimbje në fund varet nga ju, thotë psikologu Guy Winch, libri i të cilit, “How to Fix A Broken Heart” përgënjeshtron disa nga mitet më të zakonshme...

Ndarja nga personi që e dashuroni është sikurse të hiqni dorë nga kokaina – top këshillat si ta tejkaloni këtë dhimbje

para 2 muajve - Republika

Nuk ka ndonjë mënyrë për ta zbutur këtë fakt: ndarjet vërtet se janë të vështira për gjithsecilin! Sidoqoftë, periudha se sa ju zgjatë dhimbja kryesisht varet nga ju, sipas psikologëve. Ndonëse në kohërat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK