http://kariera.mk

Si të zvogëloni rrezikun nga sulmi në tru

para 2 muajve - GazetaBlic

Sulmi në tru po paraqitet gjithnjë e më herët dhe në rrezik më të lartë janë njerëzit e moshës midis 40 dhe 50-vjeç. Ekspertët besojnë se obeziteti, stili i ulur i jetesës, aktiviteti i parakohshëm fizik...

Si të zvogëloni rrezikun nga sulmi në tru

para 2 muajve - Fol

Sulmi në tru po paraqitet gjithnjë e më herët dhe në rrezik më të lartë janë njerëzit e moshës midis 40 dhe 50-vjeç. Ekspertët besojnë se obeziteti, stili i ulur i jetesës, aktiviteti i parakohshëm fizik...

Si të zvogëloni rrezikun nga sulmi në tru

para 2 muajve - Infokusi

Sulmi në tru po paraqitet gjithnjë e më herët dhe në rrezik më të lartë janë njerëzit e moshës midis 40 dhe 50-vjeç. Ekspertët besojnë se obeziteti, stili i ulur i jetesës, aktiviteti i parakohshëm fizik...

Si të zvogëloni rrezikun nga sulmi në tru

para 2 muajve - KosovaPress

Ekspertët besojnë se obeziteti, stili i ulur i jetesës, aktiviteti i parakohshëm fizik dhe sëmundjet kronike siç janë hipertensioni ose diabeti ndikojnë më së shumti në rrezikun nga sulmi në tru. Kontrolli...

Sasia e ulët e kolesterolit rrit rrezikun e goditjeve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Një studim I bërë së fundmi, paralajmëron se gratë që kanë lipoproteinën e kolesterolit në një nivel shumë të ulët në gjak, mund të përballen me një rrezik të shtuar të goditjeve të ndryshme. Sipas udhëzimeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK