http://kariera.mk

Piktura e Monet shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Alsat-M

Një pikturë e serisë ”Meules” (”Mullarët e kashtës”) e piktorit francez Claude Monet u ble të martën në Nju Jork për 110,7 milionë dollarë gjatë ankandit të organizuar nga shtëpia ‘’Sotheby’s’’. Kjo shumë...

Rekord në New York për pikturën e Monet, 110 milion dollar

më 5.2019 - BalkanWeb

Një pikturë e piktorit francez Claude Monet është blerë për 110,7 milion dollarë, në një ankand nga shtëpia e ankandeve Sotheby’s në New York. Bëhet fjalë për një rekord për artistin gjatë një ankandi,...

Monet thyen rekordin e vet, një pikturë shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Gazeta Tema

Një pikturë e Claude Monet është shitur për shifrën rekord prej 110.7 milionë dollarë në një ankand të organizuar nga Sotheby’s në Nju-Jork. Vepra thyen rekordin e mëparshëm të piktorit, 84.6 milionë dollarë...

Shitje rekord e pikturës, Claude Monet tejkalon vetveten

më 5.2019 - Java News

Një pikturë e Claude Monet është shitur për shifrën rekord prej 110.7 milionë dollarë në një ankand të organizuar nga Sotheby’s në Nju-Jork. Vepra thyen rekordin e mëparshëm të piktorit, 84.6 milionë dollarë...

Piktura e Monet arrin rekord shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Vepra e piktorit francez, Claude Monet, është blerë për 110.7 milionë dollarë në ankand duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si pjesë e...

./ABC News Albania 24/7

më 5.2019 - Medial

Një pikturë e Klod Mone e serisë “Mbjellja e të korrave” është shitur në ankand për 110.7 milion dollarë nga “Sothbaj” në Nju Jork. Bëhet fjalë për një rekord për veprat e artistit, duke u bërë një nga...

Piktura e Monet arrin rekord – shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Klan Kosova

Vepra e piktorit francez Claude Monet është blerë për 110.7 milionë dollarë në ankand, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si pjesë e...

110,7 milionë dollarë për një pikturë të Monet

më 5.2019 - Gazeta e re

Një pikturë e serisë ‘Meules’ (‘Mullarët e kashtës’) e piktorit francez Claude Monet u ble në Nju Jork për 110,7 milionë dollarë gjatë ankandit të organizuar nga shtëpia ‘Sotheby’. Kjo shumë regjistron...

110,7 milionë dollarë për një pikturë të Monet

më 5.2019 - KosovaPress

Kjo shumë regjistron një rekord botëror për artistin. Çmimi përfshin komisionin dhe shpenzimet. Kjo është hera e parë që një pikturë impresioniste kapërcen pragun simbolik të 100 milionë dollarëve. Piktura...

110,7 milionë dollarë për një pikturë të Monet

më 5.2019 - KosovaPress

Kjo shumë regjistron një rekord botëror për artistin. Çmimi përfshin komisionin dhe shpenzimet. Kjo është hera e parë që një pikturë impresioniste kapërcen pragun simbolik të 100 milionë dollarëve. Piktura...

Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror

më 5.2019 - Top Channel

Një vepër e piktorit francez Claude Monet është blerë për plot 110.7 milionë dollarë në ankand, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si...

Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror

më 5.2019 - Klan Kosova

Një vepër e piktorit francez Claude Monet është blerë për plot 110.7 milionë dollarë në ankand, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si...

“Mullari” i Monet shitet për 110 milion dollarë

më 5.2019 - Opinion

Një rekord i ri është vendosur për vlerën e pikturave të impresionistit të famshëm francez Claude Monet. Në një ankand të zhvilluar në New York, blerësi ka paguar plot 110 milion dollarë duke e bërë atë...

Piktura e Monet vendos rekord të ri botëror – shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Koha.net

Një vepër e piktorit francez Claude Monet është blerë për plot 110.7 milionë dollarë në ankand, duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si...

Piktura nga “Haystacks” thyen rekordin e ankandeve për Monet

më 5.2019 - KosovaLive360

Një pikturë e Claude Monet nga seria e tij e njohur “Meules” (Haystacks) ka fituar 110.7 milionë dollarë të martën në New York duke thyer rekordin e ankandit për mjeshtrin impresionist francez. Shitja...

Piktura e Monetit arrin rekord, shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Epoka e Re

Vepra e piktorit francez, Claude Monet, është blerë për 110.7 milionë dollarë në një ankand duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si pjesë...

Piktura e Monet arrin rekord – shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Vepra e piktorit francez, Claude Monet, është blerë për 110.7 milionë dollarë në ankand duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890, si pjesë e...

Piktura e Monet arrin rekord – shitet për 110.7 milionë dollarë

më 5.2019 - AlbPortali

Vepra e piktorit francez, Claude Monet, është blerë për 110.7 milionë dollarë në ankand duke vendosur kështu një rekord të ri botëror. Loading... Monet e kishte përfunduar pikturën e tij në vitin 1890,...

Ankandi, veprat e kosovarit përkrah atyre të Picassos

më 5.2019 - Klan Kosova

Me 30 maj të këtij vitit, pritet të ekspozohen në Shtetet e Bashkuara veprat e një artisti kosovar. Dy nga punimet e Lorik Sylejmanit, u përzgjodhën për t`u shfaqur në ankandin e artit në New York. Kronikë...

Shtohet interesi për veprat e artisteve femra në Nju Jork, ja rekordi i ri në horizont

më 5.2019 - Gazeta Tema

Me një rekord të ri që pritet për një vepër të Lee Krasner, e një tjetër i mundshëm për një punim të Helen Frankenthaler, oreksi për piktorët abstraktë femra dhe artistet femra në përgjithësi po rritet...

Nju Jork, rritet interesi për veprat e artisteve femra

më 5.2019 - Top Channel

Me një rekord të ri që pritet për një vepër të Lee Krasner, e një tjetër i mundshëm për një punim të Helen Frankenthaler, oreksi për piktorët abstraktë femra dhe artistet femra në përgjithësi po rritet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK