http://kariera.mk

Numri i rasteve me demencë do të trefishohet deri më 2050

më 5.2019 - Koha.mk

Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë, që shkaktohet kryesisht nga sëmundja e Alzheimerit, pritet të trefishohet...

Disa mënyra si ta ndihmoni trurin të përqendrohet

më 5.2019 - Arbresh

Xhinxher, peshk, bajame apo kafeinë? Lexo lajmet rreth ushqimeve dhe shtesave dietike dhe do të besosh se mund të bëjnë gjithçka nga mprehja e fokusit për të rritur kujtesën, përqendrimi i vëmendjes dhe...

Si ta ndihmoni trurin të përqendrohet?

më 5.2019 - Ekonomia Online

Xhinxher, peshk, bajame apo kafeinë? Lexo lajmet rreth ushqimeve dhe shtesave dietike dhe do të besosh se mund të bëjnë gjithçka nga mprehja e fokusit për të rritur kujtesën, përqendrimi i vëmendjes dhe...

OBSH thotë se dieta e shëndetshme, konsumimi i pakët i alkoolit zvogëlon rreziqet nga demenca

më 5.2019 - Klan Kosova

Njerëzit duhet të ushtrojnë më shumë, të hanë dieta të shëndetshme dhe të ulin konsumimin e alkoolit, për të zvogëluar rrezikun e tyre nga çmenduria. Kështu ka apeluar tek njerëzit Organizata Botërore...

Çfarë duhet të bëjnë njerëzit që të shmangin demencën

më 5.2019 - Koha.net

Organizata Botërore e Shëndetit ka publikuar për herë të parë udhëzimet se çfarë duhet të bëjnë njerëzit që të shmangin demencën. Demenca është sëmundje e trurit, që shkakton humbje graduale të aftësisë...

OBSH: Sëmundja e demencës mund të parandalohet

më 5.2019 - Top Channel

Një kujdes më i mirë për veten mund të jetë një strategji afatgjatë për luftimin e një problemi në rritje, demencës. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, demenca prek 50 milionë njerëz në botë dhe...

OBSH: Numri i rasteve me demencë do të trefishohet deri më 2050

më 5.2019 - Koha.net

Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë, që shkaktohet kryesisht nga sëmundja e Alzheimerit, pritet të trefishohet...

Si ta zvogëloni rrezikun nga demenca

më 5.2019 - Aktuale

Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka publikuar për herë të parë disa udhëzime për t’u mbrojtur nga demenca. Këto udhëzime mbështeten në dëshmitë e marra nga masat e suksesshme dhe të pasuksesshme në...

OBSH: Numri i rasteve me demencë do të trefishohet deri në 2050

më 5.2019 - BalkanWeb

Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë, që shkaktohet kryesisht nga sëmundja e Alzheimerit, pritet të trefishohet...

OBSH: Numri i rasteve me demencë do të trefishohet deri në 2050

më 5.2019 - Koha Jone

Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë, që shkaktohet kryesisht nga sëmundja e Alzheimerit, pritet të trefishohet...

OBSH: Rastet me demencë trefishohen deri në 2050

më 5.2019 - Java News

Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë, që shkaktohet kryesisht nga sëmundja e Alzheimerit, pritet të trefishohet...

Sëmundja e demencës mund të parandalohet

më 5.2019 - Koha Jone

Një kujdes më i mirë për veten mund të jetë një strategji afatgjatë për luftimin e një problemi në rritje, demencës. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, demenca prek 50 milionë njerëz në botë dhe...

OBSH: Numri i rasteve me demencë do të trefishohet deri në 2050

më 5.2019 - KosovaPress

Të bësh sport, të mbash një dietë mesdhetare, të mos pish duhan, të reduktosh konsumin e alkoolit, të ruash diabetin dhe kolesterolin… me pak fjalë, të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë”,...

7 zakone për të cilat truri plaket më shpejtë

më 5.2019 - Arbresh

Truri, ashtu si çdo pjes  tjetër e trupit, duhet të kujdesemi . Nuk është sekret se truri plaket me  trupin. Rënia njohëse dhe të gjitha llojet e çrregullimeve degjenerative mund të zhvillohen në moshën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK