http://kariera.mk

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

më 5.2019 - InfoMagazin

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe presionin...

Mos i bëni këto zakone të gabuara në ushqim nëse jeni duke agjëruar

më 5.2019 - OraInfo

A jeni duke agjëruar, mos i bëni këto zakone të gabuara në ushqim. Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në...

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

më 5.2019 - Republika

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe presionin...

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

më 5.2019 - AlbPortali

Loading... Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe...

Çfarë ushqimi duhet të hani në Ramazan?

më 5.2019 - Koha Jone

Çfarë duhet pasur kujdes për një muaj të shëndetshëm Ramazani? Le të ngrihemi medoemos në syfyr sepse koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime të pasura me karbohidrate, do...

Zakonet e gabuara në ushqim të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe presionin...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

më 5.2019 - Neshesh

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2. Iftari për nxënësit duhet të...

Çfarë ushqimi duhet të hani në Ramazan?

më 5.2019 - Sovrani

Çfarë duhet pasur kujdes për një muaj të shëndetshëm Ramazani? Le të ngrihemi medoemos në syfyr sepse koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime të pasura me karbohidrate, do...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

më 5.2019 - Tetova1

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2. Iftari për nxënësit duhet të...

Çfarë ushqimi duhet të hani në Ramazan?

më 5.2019 - Tetova1

Çfarë duhet pasur kujdes për një muaj të shëndetshëm Ramazani? Le të ngrihemi medoemos në syfyr sepse koha e agjërimit është e gjatë. Nëse në syfyr do të konsumoni ushqime të pasura me karbohidrate, do...

Ushqimi gjatë muajit të Ramazanit: Cilin ushqim dhe pije duhet shmangur?

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të nutricionistëve, në mënyrë që organizmi të funksionojë...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

më 5.2019 - Aktuale

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2. Iftari për nxënësit duhet të...

Ushqimi më i keq që nuk duhet të hani asnjëherë në darkë

më 5.2019 - Portalb

Ne të gjithë e dimë mjaft mirë se çfarë është e mirë dhe çfarë jo për trupin tonë. E dimë se duhet të kemi një dietë të ekuilibruar, e cila përmban karbohidrate, proteina dhe yndyra të shëndetshme. Duhet...

7 këshilla për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë

më 5.2019 - Tetova Sot

Shtatë këshillat për fëmijët dhe nxënësit që agjërojnë janë: 1. Në programin e agjërimit të respektojnë principet e ushqimit në 3 vakte ushqimore, iftar, darkë dhe syfyr. 2. Iftari për nxënësit duhet të...

Ushqimi më i keq për tu konsumuar në darkë

më 5.2019 - LajmiFundit

Të gjithë përpiqemi të ushqehemi sa më shëndetshëm, të kontrollojmë dietat dhe sasinë e lëngjeve që pimë. Është gjë e mirë të dish se çfarë është e mirë ose jo, por ndonjëherë mund ta gjesh veten para...

Me këto ushqime nuk preferohet ta nisni ditën

më 5.2019 - Ekonomia Online

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme në organizmin e një individi. Nga dietologët rekomandohet që të marrim sa më shumë energji, duke përdorur ushqimet e duhura. Por ”Healthline” ka publikuar...

Si ta reduktoni fryrjen në stomak

më 5.2019 - Portalb

Përtypja e pamjaftueshme, gëlltitja e shpejtë, por edhe bisedimi gjatë ushqimit janë shkaqet kryesore të mbledhjes së ajrit në stomak Fryrja e stomakut nuk është vetëm një siklet që ju pengon të mbani...

Këto janë mënyrat si të humbisni në peshë brenda 24 orëve

më 5.2019 - Koha.net

Ka shumë mënyra për të arritur një trup të dëshiruar, në vetëm 24 orë. Qëndroni të hidratuar, bëni një gjumë të plotë dhe të rehatshëm dhe shmangni pijet e gazuara, janë këto nga mënyrat më të mira për...

5 mënyra si të humbisni në peshë brenda 24 orëve

më 5.2019 - Top Channel

Ka shumë mënyra për të arritur një trup të dëshiruar, në vetëm 24 orë. Qëndroni të hidratuar, bëni një gjumë të plotë dhe të rehatshëm dhe shmangni pijet e gazuara, janë këto mënyrat më të mira për të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK