http://kariera.mk

Rona Nishliu kërkon mbështetje për Jonida Maliqin në Eurovision

më 5.2019 - Prive

Sonte në Tel Aviv të Izraelit do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Gjithsej janë 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në...

Rona Nishliu komenton performancën e Jonida Maliqit në Eurovizion

më 5.2019 - RTV 21

Rona e sigurt për një gjë Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet...

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit

më 5.2019 - BalkanWeb

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën...

Jonida Maliqi sonte në Eurovizion, Rona Nishliu i ka dy fjalë për të

më 5.2019 - RTV 21

Rona e sigurt për një gjë Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet...

Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision

më 5.2019 - Koha.net

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale të...

Jonida Maliqi këndon sonte në Eurovision

më 5.2019 - Klan Kosova

Sonte në Tel Aviv të Izraelit do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Gjithsej janë 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në...

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

më 5.2019 - InfoMagazin

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt  i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael. Ajo do këndojë shqip “Ktheju Tokës”...

Jonida Maliqi sonte performon në Eurovizion

më 5.2019 - RTV 21

Maliqi shpjegoi se kënga është dedikim për shqiptarët ​Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004....

Maliqi sonte performon në Eurovizion

më 5.2019 - Infokusi

Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida...

Jonida Maliqi sonte performon në Eurovizion

më 5.2019 - Insajderi

Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida...

Maliqi sonte performon në Eurovizion

më 5.2019 - KosovaPress

Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi e cila e nisi karrierën e saj muzikore që në moshën 13-vjeçare. Ajo do të prezantohet në gjysmëfinale me këngën “Ktheju tokës” dhe synon që...

Sonte është nata e Shqipërisë në “Eurovizion”

më 5.2019 - Shekulli

Sonte zhvillohet nata e dytë e “Eurovision”, kompeticion i cili po mbahet në Tel Aviv, në Izrael. Mbrëmë u zhvilluar gjysmëfinalja e parë, derisa sonte është gjysmëfinalja e dytë e “Eurovizion”. Ndërsa...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

më 5.2019 - Portalb

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen...

Sonte nata e Zvicrës dhe Shqipërisë

më 5.2019 - Albinfo

Pesë shtete janë kualifikuar automatikisht në finale Italia, Franca, Gjermania, Britania e Madhe dhe Izraeli Sonte është nata e dytë e “Eurovisionit” që po mbahet në Izrael. Dje është zhvilluar gjysmëfinalja...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision 2019”

më 5.2019 - Arbresh

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

më 5.2019 - Insajderi

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen...

Para performancës në Eurovision, Jonida Maliqi: Jam shumë rehat në skenë

më 5.2019 - Telegrafi

Jonida Maliqi gjatë intervistës (Foto: Exctra)

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

më 5.2019 - Klan Kosova

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj)...

Media prestigjioze angleze jehonë pjesëmarrjes së Jonida Maliqit në Eurovizion

më 5.2019 - Koha Jone

Nesër këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë në Eurovision Shqipërinë me këngën “Kthehu Tokës”. Shumë media të huaja i kanë dedikuar shkrime këngëtares shqiptare. Së fundmi media angleze “Heart.co.uk”...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

më 5.2019 - Tetova Sot

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e  Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy”...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë...

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

më 5.2019 - Epoka e Re

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (e enjte)...

Këto janë këngët favorite që mund të fitojnë Eurovizionin 2019

më 5.2019 - Arbresh

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë...

A do jetë Jonida Maliqi, përfaqësimi tjetër dështues nga Shqipëria në Eurovision?

më 5.2019 - GazetaBlic

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2019, ku ishin 10 shtete që kaluan për në finale e cila do të mbahet të shtunën, me datë 18 maj, shkruan GazetaBlic. “Ktheju Tokës” nga Jonida Maliqi,...

Rozana Radi i uron fat Jonida Maliqit para performancës në “Eurovision”

më 5.2019 - Fakti Ditor

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”, shkruan lajmi.net. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj) dhe këtë vit...

Rozana Radi i uron fat Jonida Maliqit para performancës në “Eurovision”

më 5.2019 - AlbPortali

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”, shkruan lajmi.net. Loading... Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj)...

A do jetë Jonida Maliqi, përfaqësimi tjetër dështues nga Shqipëria në Eurovision?

më 5.2019 - Sovrani

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2019, ku ishin 10 shtete që kaluan për në finale e cila do të mbahet të shtunën, me datë 18 maj. “Ktheju Tokës” nga Jonida Maliqi, e cila ishte kënga...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

më 5.2019 - Blitz

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e  Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy”...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - Republika

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Këto shtete janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”

më 5.2019 - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Këto shtetet janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”

më 5.2019 - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Këto shtetet janë kualifikuara në finale të “Eurovision 2019”

më 5.2019 - RTV 21

Në natën e parë të festivalit në garë ishin 17 shtete Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

më 5.2019 - GazetaBlic

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - Tetova Sot

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

më 5.2019 - GazetaBlic

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Këto janë shtetet që performojnë sonte “Eurovision 2019”

më 5.2019 - RTV 21

Nata e parë gjysmëfinale e festivalit Sonte ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur me...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

më 5.2019 - Klan Kosova

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë gjatë...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - Lajm

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Fillon Eurovizioni, por Shqipëria prezentohet natën e ardhshme

më 5.2019 - Albinfo

Finalja e festivalit është më 18 maj, Sonte ka filluar edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

më 5.2019 - Koha.net

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Artistja shqiptare, befasia e natës së parë të Eurovision?

më 5.2019 - GazetaBlic

Sonte është nata e parë gjysmë finale e Eurovizion dhe këtë vit Shqipëria do ketë dy këngëtare në atë skenë por vetëm si përshëndetëse njëra. Eleni Fuereira për shkak të famës që mori me këngën që konkurroi...

Artistja shqiptare, befasia e natës së parë të Eurovision?

më 5.2019 - Prive

Sonte është nata e parë gjysmë finale e Eurovizion dhe këtë vit Shqipëria do ketë dy këngëtare në atë skenë por vetëm si përshëndetëse njëra. Eleni Fuereira për shkak të famës që mori me këngën që konkurroi...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - AlbPortali

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Loading... Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë...

Fillon Eurovizioni – mësojeni kur do të këndojë Jonida Maliqi

më 5.2019 - Insajderi

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

më 5.2019 - Bota Press

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

Fillon nata e parë e Eurovizionit – Jonida Maliqi performon e 14-ta në natën e dytë

më 5.2019 - Insajderi

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit. ‘Ktheju Tokës’ është kënga e Jonidës që flet për të gjithë ata që janë larguar...

“Eurovision”, Izraeli “pushtohet” nga turistët. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

më 5.2019 - Top Channel

Tel Avivi i Izraelit po përgatitet për “Eurovision”-in e 2019-s. Edicioni i sivjetshëm i Festivalit europian të Këngës është zhvendosur në Izrael, pas fitores së edicionit të shkuar nga Neta me këngën...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

më 5.2019 - Periskopi

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër,...

“Eurovision”, Izraeli “pushtohet” nga turistët. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

më 5.2019 - InfoMagazin

Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi, me këngën “Ktheju Tokës”, e në provat e para në Tel Aviv kënga dhe performanca janë pritur mirë. “Eurovision”-i i sivjetshëm ka qenë në fakt jo pak i polemizuar,...

Sonte nis Eurovisioni, Shqipëria prezantohet në natën e dytë

më 5.2019 - RTV 21

Finalja e festivalit është më 18 maj Sonte do të fillojë edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit do të prezantohet nga modelja e njohur...

Nis sonte Eurovizioni, Jonida Maliqi ngjitet në skenë në natën e dytë

më 5.2019 - Gazeta Observer

Sonte do të nis edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Erez Tal, Assi Azar, Lucy Ayoub dhe modelja me famë botërore Bar Rafaeli do të jenë prezantuesit e...

Sonte fillon Eurovizioni, Jonida do të performojë në natën e dytë

më 5.2019 - Arbresh

Sonte fillon edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. “Ktheju tokës” është kënga me të cilën do të përfaqësohet Shqipëria, të cilën do ta interpretojë Jonida...

“Një këngë e fuqishme nga një prej artisteve më të suksesshme në Shqipëri “- media e njohur britanike shkruan për “Ktheju Tokës”

më 5.2019 - Blitz

Zyrtarisht jemi në javën e Eurovision-it dhe siç e dini Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Edhe pse opinionet dhe mendimet për këngën në vendin tonë kanë qenë të...

Eurovision Song Contest: Jonida Maliqi, një nga zërat më të mirë në konkurrim

më 5.2019 - Koha.net

Në Tel Aviv, 41 vende do të marrin pjesë në edicionin e 64 të “Eurovision Song Contest”, ku pas dy gjysmë finaleve që do të mbahen të martën dhe të enjten, vetem 26 prej tyre do të jenë pjesë e finales...

Eurovision Song Contest: Jonida Maliqi, një nga zërat më të mirë në konkurrim

më 5.2019 - Gazeta Observer

Në Tel Aviv, 41 vende do të marrin pjesë në edicionin e 64 të “Eurovision Song Contest”, ku pas dy gjysmë finaleve që do të mbahen të martën dhe të enjten, vetem 26 prej tyre do të jenë pjesë e finales...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK