http://kariera.mk

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

para 2 muajve - Alsat-M

Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë...

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

para 2 muajve - Portalb

Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë...

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

para 2 muajve - Medial

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit....

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

para 2 muajve - Koha.mk

Shkup, 16 maj – Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit, informon...

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

para 2 muajve - Tetova Sot

Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë...

Kjo është performanca e Australisë në Eurovision që po mahnitë të gjithë!

para 2 muajve - GazetaBlic

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar, këngëtarja vendase Netta, hapi festivalin...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 2 muajve - Standard

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 2 muajve - Sovrani

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Madonna, megjithatë, do të interpretojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm

para 2 muajve - Koha.net

Mbretëresha e popit, siç e quajnë shumë adhurues këngëtaren amerikane Madonna, megjithatë do të performojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm më 18 maj. Edhe pse performanca e saj është vënë në pikëpyetje...

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

para 2 muajve - Alsat-M

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme...

Ja cilat janë këngët finaliste të Eurovision 2019 të natës së parë

para 2 muajve - Portalb

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurosongut në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Performanca e Maddonnas në Eurovizion në dyshim

para 2 muajve - KosovaLive360

Performanca e Madonnas në Eurovision Song Contest është hedhur në dyshime nga organizatorët, të cilët thonë se ajo ende duhet të nënshkruajë një kontratë me shfaqjen. Ngjarja do të mbahet në Tel Aviz në...

Nesër mësohen finalistët e fundit në Eurovizion

para 2 muajve - Arbresh

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme...

Gjysmëfinalet e “Eurovision”, kualifikohen 10 të parët. Shqipëria konkurron të enjten

para 2 muajve - Top Channel

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, u kualifikuan për natën finale të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”. Në gjysmëfinalen e parë të festivalit morën pjesë 17 shtete, por më tej nuk...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja 10 shtetet që u kualifikuan

para 2 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata e para gjysmëfinale e Eurovizionit. Edicioni i 64 i Eurovision Song Contest u mbajt në Tel Aviv në Izrael. Dhe si gjithmonë mbrëmja ka nisur me performancën e këngëtares...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovision, ja shtetet që u kualifikuan

para 2 muajve - InfoMagazin

Është mbajtur nata e parë gjysmëfinale e Eurovision. Konkursi u zhvilluan në Tel Aviv në Izrael mbrëmjen e së martës, 10 vende janë kualifikuar për në finalen e madhe që do mbahet të shtunën, më 18 maj...

EUROVISION – Madona mbërrin në Izrael për Festivalin e Këngës

para 2 muajve - Medial

Polonia, Belgjika, Mali i Zi, Finlanda, Hungaria, Gjeorgjia dhe Portugalia u eliminuan në gjysmëfinalen e  së martës. Britania, Franca, Gjermania, Italia dhe Spanja do të hyjnë automatikisht në finale...

Finalistët e parë të Eurovizionit

para 2 muajve - Koha.net

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar, këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen...

Eurovision, ja finalistët e natës së parë

para 2 muajve - Opinion

Mbrëmjen që lamë pas u zhvillua nata e parë e festivalit të Eurovision, ku kënduan gjysmë-finalistët e parë. Spektaklin e hapi këngëtarja Netta me këngën “Toy”, e cila ishte fituese e këtij kompeticioni...

Konflikti Izrael-Palestinë, a rrezikohet performanca e Madonnës në Eurovision?

para 2 muajve - Insajderi

Finalja e Eurovision kishte rezervuar një performancë surprizë të divës së muzikës, Madonna. Por ditët e fundit ka pasur shumë thirrje për bojkot nga ana e aktivistëve. Arsyeja? Eurovisioni këtë vit organizohet...

Madonna flet për performancën në Eurovision: Nuk ndalem së kënduari

para 2 muajve - Opinion

Mbrëmjen e 18 majit do të zhvillohet nata finale e festivalit të Eurovision. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme u ngjitën në skenën e këtij festivali, i cili po zhvillohet në Tel Aviv gjysmë-finalistët e parë....

Këto janë këngët finalistet natës së parë të Eurovisionit

para 2 muajve - Epoka e Re

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 2 muajve - Aktuale

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Madona mbërrin në Izrael për Eurovision

para 2 muajve - KosovaPress

Ajo erdhi nga Londra me avionin e biznesmenit izraelito-kandez Sylvan Adams, i cili po mbulon kostot e vizitës së Madonës, që është llogaritur të jetë 1,3 milionë dollarë. Ndërsa Madona duket gati për...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës "Eurovizion". Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për në...

Përfundon nata e parë e Festivalit Europian të Këngës. Ja finalistët

para 2 muajve - 24 ore

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Festivalit Europian të Këngës që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen...

EUROVISION – Madona mbërrin në Izrael për Festivalin e Këngës

para 2 muajve - 24 ore

Ikona e pop-it amerikan Madona ka mbërritur në Izrael para performancës në natën finale të festivalit, të shtunën në mbrëmje në Tel Aviv. Ajo erdhi nga Londra me avionin e biznesmenit izraelito-kandez...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 2 muajve - BalkanWeb

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Ja finalistët e parë të Eurovizionit

para 2 muajve - KosovaPress

Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me një variant të ri të këngës së saj “Toy” (Kukulla) duke ndezur atmosferën për orët në vazhdim. Përveç këngëve konkurruese nga Qipro,...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

para 2 muajve - Insajderi

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia,...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

para 2 muajve - Ekonomia Online

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës “Eurovizion”. Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për në...

Dyshime për performancën e Madonnës në Eurovizion

para 2 muajve - Arbresh

Performanca e Madonnës në Eurovizion është në dyshim, pasi organizatorët thonë se ajo ende nuk ka nënshkruar një kontratë. Mbikëqyrësi ekzekutiv i Eurovizion, Jon Ola Sand tha: “Bashkimi Europian i Transmetimeve...

Madonna mund të mos këndojë në skenën e Eurovisionit

para 2 muajve - Tetova Sot

Pavarësisht paraqitjeve, paraqitja e Madonnas në Eurovision mund të jetë në rrezik pasi që këngëtarja ende nuk ka nënshkruar kontratë, derisa kanë mbetur edhe katër ditë deri në finalen e festivalit në...

Këta janë dhjetë finalistët e parë të Eurovizionit

para 2 muajve - Gazeta Observer

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Eurovision Song Contest që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me një...

Konflikti Izrael-Palestinë, a rrezikohet performanca e Madonnës në Eurovision?

para 2 muajve - Blitz

Finalja e Eurovision kishte rezervuar një performancë surprizë të divës së muzikës, Madonna. Por ditët e fundit ka pasur shumë thirrje për bojkot nga ana e aktivistëve. Arsyeja? Eurovisioni këtë vit organizohet...

Eurovisioni sonte hap siparin

para 2 muajve - Koha Jone

Pas muajsh përgatitjesh, sonte fillon faza e parë e konkursit të 64-të të Eurovisionit, në të cilin artistët nga 17 vende të Europës do të performojnë në gjysmëfinalen e parë të Tel Avivit, ku 10 këngë...

Madona: Nuk do ndaloj së kënduari për t’iu përshtatur agjendës politike të dikujt

para 2 muajve - Tetova Sot

Ylli i muzikës pop Madona më herët ka njoftuar për vendimin e saj në lidhje me performancën e saj këtë javë në  Eurovizion  Song Contest në Izrael këtë javë. Ajo është shprehru se gjithmonë do të mbrojë...

A do të paraqitet Madonna në finalen e Eurovision-it?

para 2 muajve - Epoka e Re

Eurovision-i ka njoftuar se këngëtarja e famshme Madonna mund të mos paraqitet në finalen e kësaj ngjarje më 18 maj. Arsye është se ajo ende nuk e ka nënshkruar kontratën me Bashkimin Evropian të Transmetimit...

Paraqitja e Madonnas në finalen e Eurovision vihet në dyshim

para 2 muajve - Klan Kosova

Eurovision ka njoftuar se këngëtarja e famshme Madonna mund të mos paraqitet në finalen e kësaj ngjarje më 18 maj. Arsye është se ajo ende nuk e ka nënshkruar kontratën me Bashkimin Evropian të Transmetimit...

“Nuk do përkulem për t’ju përshtatur asnjë agjende politike”, Madonna reagon për Eurovision

para 2 muajve - Shekulli

Pak javë më parë përfaqësues të ylli të pop-it konfirmuan lajmin se Madonna do të performonte dy këngë të saj në skenën e Eurovision. Ndërsa vetë këngëtarja njoftoi të martën vendimin e saj për të performuar...

Pritej të performonte në Eurovision, por ardhja e Madonës mbetet në pikëpyetje

para 2 muajve - Prive

Ditë më parë, mediat ngado kishin nisur të raportonin se mbretëresha e muzikës pop Madonna, do të performonte në skenën e madhe të festivalit europian të këngës. Ndërsa ky informacion u konfirmua nga organizatorët...

Negociatat për paraqitjen e Madonnës në Evrovizion janë në vazhdim

para 2 muajve - Alsat-M

Pjesëmarrja e Madonnës në Evrovizion është vënë në dyshim, pasi këngëtarja nuk e ka nënshkruar kontratën, njoftuan organizatorët e garës së njohur. “Bashkimi Evropian i Transmetimeve nuk ka konfirmuar...

Madonna reagon për Eurovision: Nuk do përkulem për t’ju përshtatur asnjë agjende politike

para 2 muajve - InfoMagazin

Ylli i popit Madonna njoftoi të martën vendimin e saj për të performuan në Eurovision Song Contest në Izrael këtë javë. Këngëtarja është shprehur se gjithmonë do të mbrojë të drejtat e njeriut dhe shpreson...

Performanca e Madonnës në Eurovision, organizatorët: Nuk kemi kontratë

para 2 muajve - Opinion

Pak kohë më parë në të gjitha mediat qarkulloi deklarata e zëdhënësve të divës së muzikës, Madonna, se ajo do të ngjitej më 18 maj në skenën e Eurovision. Në këtë njoftim thuhej se ajo do të performonte...

Negociatat për paraqitjen e Madonnës në Evrovizion janë në vazhdim

para 2 muajve - KosovaPress

"Bashkimi Evropian i Transmetimeve nuk ka konfirmuar se Madonna do të marrë pjesë", tha drejtori ekzekutiv i garave, John Ola Send, njofton BBC. Ai theksoi se Madonna nuk mund të marrë pjesë pa një kontratë...

Madonna nuk dihet nëse do të performojë në Eurovision

para 2 muajve - Sovrani

Edhe pse shfaqja e Madonnës në Eurovision këtë vit është bërë e ditur javë më parë, mbetet e diskutueshme nëse do të këndojë në këtë festival evropian të muzikës. Ky informacion u konfirmua nga organizatorët...

Madonna nuk dihet nëse do të performojë në Eurovision

para 2 muajve - Arbresh

Edhe pse shfaqja e Madonnës në Eurovision këtë vit është bërë e ditur javë më parë, mbetet e diskutueshme nëse do të këndojë në këtë festival evropian të muzikës. Ky informacion u konfirmua nga organizatorët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK