http://kariera.mk

Jonida Maliqi performon sonte në Eurovizion – ja cfarë thoshte para garës

më 5.2019 - Prive

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi pas triumfimit në festivalin e Radio Televizionit Shqiptar, pritet të na përfaqësojë në Eurovision. Performanca e saj jepet sonte, që është edhe gjysmëfinalja e dytë...

Do shkriheni së qeshuri: Jonida e bëri lemsh anglishten, Olti Curri e imiton / Video

më 5.2019 - GazetaBlic

U komentua shumë ditën e sotme intervista e fundit e Jonida Maliqit e cila teksa shprehej anglisht u ngatërrua dhe nuk gjente dot fjalën e duhur. Jonida po përpiqej të tregonte se nuk është fasadë, mirëpo...

U bë gazi i botës me anglishten e saj ‘perfekte’, Olti Curri e tallet keq me Jonida Maliqin

më 5.2019 - Lexo

Ajo njihet si një nga këngëtaret që nuk i ka marrëdhëniet mirë me anglishten. U komentua shumë ditën e sotme intervista e fundit e Jonida Maliqit e cila teksa shprehej anglisht u ngatërrua dhe nuk gjente...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

më 5.2019 - Neshesh

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj, ndërsa ka dhënë edhe intervista për media...

Anglishtja më e dobët se e Thaçit – Jonida Maliqi reagon ndaj talljeve

më 5.2019 - Insajderi

Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi, së fundmi është duke qëndruar në Izrael për shkak të përformimit të saj në festivalin ‘Eurovision’. Pas paraqitjes së saj me një fustan me shenjën e komunitetit LGBT...

U tallën me të folurën në gjuhën angleze, reagon publikisht Jonida Maliqi

më 5.2019 - GazetaBlic

Në mbrëmjen e nesërme Jonida Maliqi pritet që të dhurojë një performancë spektakolare në festivalin e “Eurosong”, pasi kënga e saj “Ktheju Tokës” është pritur shumë mirë nga publiku dhe kritikët, në Tel...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

më 5.2019 - Prive

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj dhe Shqipërinë, ndërsa ka dhënë edhe intervista për media të ndryshme.

Plasin shakatë me anglishten e Jonidës në intervistë

më 5.2019 - Tetova Sot

Ajo ka dhënë një intervistë për mediat në Izrael, pak para se ta prezantojë Shqipërinë sonte në Eurovision. Jondia Maliqi ka ngecur me gjuhën angleze dhe pjesa e intervistës së saj ku ajo thotë “I’m not...

Si ndryshoi qëndrim Jonida Maliqi për komunitetin LGBTI?

më 5.2019 - Insajderi

Këngëtarja Jonida Maliqi u prezantua dy ditë më parë në ceremoninë e tapetit portokalli të kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision, me një fustan ngjyrë blu që mbante një rrip...

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion

më 5.2019 - Alsat-M

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një anglishte...

Jonida Maliqi lë nam me anglishten në Eurovizion. Gjen shpëtim në shqip…( me video )

më 5.2019 - Standard

Këngëtarja shqiptare është ngatërruar disa herë gjatë konferencës për shtyp, duke mos gjetur fjalën e përshtatshme për të thënë “Fasadë”. Të gjithë e mbajnë mend skandalin e këngëtares shqiptare në Eurovizion,...

Gafë nga Jonida Maliqi teksa fliste anglisht! Ajo vendosi t’i injorojë të gjithë.

më 5.2019 - Sovrani

Këngëtarja Jonida Maliqi ditën e nesërme pritet që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovision-it, në qytetin izraelit Tel Aviv me këngën “Ktheju Tokës”. Intervistat që ka dhënë këngëtarja...

Kritikohet për anglishten e dobët – Jonida Maliqi reagon në gjuhën angleze

më 5.2019 - Insajderi

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, ka reaguar pas kritikave për anglishten e saj të dobët në intervistën e dhënë për edicionin...

‘Mallkimi’ i anglishtes prek edhe Jonida Maliqin

më 5.2019 - Opinion

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë në këtë edicion të Eurovision Shqipërinë me këngën “Kthehu Tokës” . Por duket se ‘fati i keq’ me anglishten e ka ndjekur edhe këngëtaren Jonida Maliqi. Në një...

Jonida Maliqi habit me anglishten e saj në Eurovizion, përmend fjalën “Fasadë”

më 5.2019 - Neshesh

Këngëtarja shqiptare është ngatërruar disa herë gjatë konferencës për shtyp duke mos gjetur fjalën e përshtatshme për të thënë “Fasadë”. Të gjithë e mbajnë mend ska.ndalin e këngëtares shqiptare në Eurovizion...

Jonida Maliqi habit me anglishten e saj në Eurovizion, përmend fjalën “Fasadë”

më 5.2019 - Neshesh

Këngëtarja shqiptare është ngatërruar disa herë gjatë konferencës për shtyp duke mos gjetur fjalën e përshtatshme për të thënë “Fasadë”. Të gjithë e mbajnë mend ska.ndalin e këngëtares shqiptare në Eurovizion...

Anglishtja e Jonida Maliqit sikur e Hashim Thaçit

më 5.2019 - Bota Press

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën “Ktheju Tokës” në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë eventesh...

Anglishtja e Jonida Maliqit sikur e Hashim Thaçit

më 5.2019 - Insajderi

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën “Ktheju Tokës” në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë eventesh...

“Aj em not llajk ë ë ë FASADË”, Jonida Maliqi na bën horë në Eurovision

më 5.2019 - GazetaBlic

Jonida Maliqi ka disa ditë që po qëndron në Tel Aviv, atje ku dhe po mbahet “Eurovision 2019”, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja e cila do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës” do të këndojë...

Jonida Maliqi bënë gabime gjatë intervistës në Eurovision

më 5.2019 - Arbresh

Jonida Maliqi ka disa ditë që po qëndron në Tel Aviv, atje ku dhe po mbahet “Eurovision 2019”. Këngëtarja e cila do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës” do të këndojë në natën e dytë gjysmëfinale,...

Jonida Maliqi jep intervista në Izrael, anglishtja e saj lë shumë për të dëshiruar

më 5.2019 - Prive

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj dhe Shqipërinë, ndërsa ka dhënë edhe intervista...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK