http://kariera.mk

Modelja kosovare takohet me Selena Gomez në Kanë

më 5.2019 - Arbresh

Ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë. Në mesin e shumë yjeve të pranishëm, ishte edhe këngëtarja shumë e dashur për publikun, Selena Gomez. Me të u takua modelja shqiptare, Heidi Lushtaku,...

Çfarë nuk duhet të humbisni nga Festivali i Filmit në Kanë

më 5.2019 - Arbresh

Mbrëmja e djeshme ka dhuruar spektakël për të gjithë të apasionuarit e filmit. Edhe për këtë vit ka nisur mbrëmjen e së martës Festivali i Filmit të Kanës, një prej festivaleve më të rëndësishme të filmit...

Selena Gomez ‘thyen’ heshtjen

më 5.2019 - Sovrani

Selena Gomez po shpreh shqetësimin e saj rreth efektit “të tmerrshëm” që kanë pasur mediat sociale në gjeneratën e saj dhe ajo u bën thirrje që të largohen nga këto platforma. Gomez, e cila ndiqet nga...

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

më 5.2019 - Portalb

Selena Gomez po shpreh shqetësimin e saj rreth efektit “të tmerrshëm” që kanë pasur mediat sociale në gjeneratën e saj dhe ajo u bën thirrje që të largohen nga këto platforma. Gomez, e cila ndiqet nga...

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

më 5.2019 - Telegrafi

(Selena Gomez, foto: Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)

Personi i tretë më i ndjekur në botë, por Selena Gomez e shanë Instagramin

më 5.2019 - GazetaBlic

Selena Gomez po i jep zë shqetësimeve të saja rreth efektit të tmerrshëm që kanë rrjetet sociale në gjeneratën e re, dhe evokon që të gjithë të marrin pushim kohë pas kohë nga platformat sociale. Selena...

Personi i tretë më i ndjekur në botë, por Selena Gomez e shanë Instagramin

më 5.2019 - Prive

Selena Gomez po i jep zë shqetësimeve të saja rreth efektit të tmerrshëm që kanë rrjetet sociale në gjeneratën e re, dhe evokon që të gjithë të marrin pushim kohë pas kohë nga platformat sociale. Selena...

Yjet shkëlqejnë në tapetin e kuq të Kanë 2019

më 5.2019 - Shekulli

Yjet e famshëm sollën shkëlqim dhe magji në Festivalin e Kanës, këtë vit. Ka qenë Haider Ackermann që ka veshur Tilda Swinton, ikonë e stilit dhe mes të parave mbretëresha në tapetin e kuq të edicionit...

Fustanet më të bukura të yjeve në Festivalin e Kanës

më 5.2019 - Telegrafi

Selena Gomez (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images/Guliver)

Festivali i Kanës 2019: Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq

më 5.2019 - Top Channel

Yjet e famshëm sollën shkëlqim dhe magji në Festivalin e Kanës, këtë vit. Këto janë veshjet më të bukura të mbrëmjes, që nuk duhen humbur. Shteti shqiptar ishte pjesë e festivalit të Filmit në Kanë këtë...

E papritur, modelja e njohur shqiptare takon Selena Gomez-in

më 5.2019 - Blitz

Mbrëmjen e djeshme zyrtarisht ka ngritur siparin Festivali i 72 i Kanës dhe pjesmarrës kanë qenë disa nga figurat më të njohura të kinematografisë e jo vetëm. Ata parakluan në tapetin e kuq dhe dukejne...

Modelja shqiptare gjatë parakalimit në tapetin të kuq të Kanës

më 5.2019 - RTV 21

Edicioni i 72-të i Festivalit të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës Në tapetin e kuq të festivalit ka parakaluar edhe modelja e njohur shqiptare, Heidi Lushtaku e cila ka pasur të veshur një fustan plot...

Festivali i Cannes 2019, veshjet më të bukura në tapetin e kuq

më 5.2019 - BalkanWeb

Në fund, dyshimet e pritjes janë zbuluar. Ka qenë Haider Ackermann që ka veshur Tilda Sëinton, ikonë e stilit dhe mes të parave mbretëresha në tapetin e kuq të edicionit të 72 të Festivalit të Cannes,...

Filmi kosovar, në festivalin e Cannes

më 5.2019 - Albinfo

Në kërkim të bashkëprodhimeve dhe hapjes së mundësive të reja për filmin kosovar, Qendra Kinematografike e Kosovës edhe sivjet ka zënë vend në tregun e festivalit të Cannes. Stenda e përbashkët e Kosovës...

Këto janë fustanet më të bukura në festivalin e Kanës

më 5.2019 - Insajderi

Edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës është hapur dje me premierën e filmit “The Dead Don’t Die” me regjisorin amerikan, Jim Jarmusch. Edhe këtë herë kanë marrë pjesë shumë figura të njohura ndërkombëtare....

Veshjet më të bukura të Festivalit të Filmit në Kanë (FOTO LAJM)

më 5.2019 - Albeu

Festivali i filmit në Kanë, është një ritual i përvitshëm. Në të marrin pjesë aktorë e personazhe të famshëm. Ky festival do të publikojë për 10 ditë pra deri më datën 25 maj, disa nga produksionet e filmit...

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

më 5.2019 - Gazeta Tema

Aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez është shprehur se mediat sociale janë “të tmerrshme” për gjeneratën e saj. Ndërsa u bëri thirrje njerëzve të vendosin afate kohore për qëndrimin online. Duke folur në...

Eva Longoria, e çarë e eksagjeruar në Festivalin e Cannes

më 5.2019 - BalkanWeb

Në botën e spektaklit, muaji maj bën rimë me Festivalin e Cannes. Në takimin vjetor me kinemanë zbresin yjet më të famshëm të botës. Në mbrëmjen e inaugurimit nuk kanë munguar në tapetin e kuq, nga Selena...

Festivali i Kanës 2019 zbret në tapetin e kuq

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ka nisur mbrëmjen e së martës në Rivierën Franceze, Festivali i Kanës. Ndërsa fokusi i festivalit janë filmat, gjithmonë janë veshjet e yjeve në tapetin e kuq që komentohen. Edicioni i 72-të i festivalit...

Festivali i Filmit në Kanë u hap zyrtarisht, shikoni si u veshën vipat në tapetin e kuq

më 5.2019 - Portalb

Festival i 72-të i Filmit në Kanë është hapur zyrtarisht! Nga data 14 maj deri më 25 maj, personazhet e famshëm do të promovojnë filmat e tyre, por edhe do të parakalojnë në tapetin e kuq, transmeton Class....

Selena Gomez rrëmben vëmendjen e të pranishmëve me paraqitjen e parë në festivalin e Kanës

më 5.2019 - Telegrafi

Selena Gomez (Foto by Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)

Selena Gomez shfaqet në filmin “The Dead Don’t Die”

më 5.2019 - Klan Kosova

Është publikuar traileri i ri i “The Dead Don’t Die”. Filmi i ri komedi-horror, i cili do të shfaqet në kinema më 14 qershor, lëshoi të martën një video të re të “Kill The Head”. Filmi paraqet Bill Murray,...

Foto/ Nis festivali i Kanës, yjet shkëlqejnë në tapetin e kuq

më 5.2019 - Opinion

Ditën e djeshme (14 maj) është çelur zyrtarisht sipari i edicionit të 72-të të festivalit të Kanës. Në hapjen e këtij festivali ku për 10 ditë deri më 25 maj do të prezantohen prodhimet kinematografik...

Kosova me pavijon në Edicionin e 72-të të Festivalit të Kanës

më 5.2019 - Kallxo

Edhepse asnjë film kosovar nuk do të jetë pjesëmarrës i Edicionit të 72-të të festivalit të filmit në Kanës të Francës, Kosova nuk do të mungojë në këtë festival. Qendra Kinematografike e Kosovës për të...

Sa me fat! – Modelja kosovare takohet me Selena Gomez në Kanë

më 5.2019 - Prive

Ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë. Në mesin e shumë yjeve të pranishëm, ishte edhe këngëtarja shumë e dashur për publikun, Selena Gomez. Me të u takua modelja shqiptare, Heidi Lushtaku,...

Modelja e njohur shqiptare fotografohet me Selena Gomez

më 5.2019 - Insajderi

Modelja e njohur dhe partnerja e boksierit shqiptar, Robin Krasniqit, ka marrë pjesë së fundmi në festivalin ndërkombëtar të filmit në Kanë, ku ishin të pranishëm figura të njohura të Hollyëood-it. Heidi...

Kosova në Cannes synon të hapë dyer të reja për kinematografinë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Shtandi i Kosovës për të tetin vit me radhë është vendosur në hapësirat e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Cannes të Francës. Të martën, kur edhe është hapur zyrtarisht njëri prej festivaleve më të...

Veshjet më të mira në Festivalin e Kanës

më 5.2019 - RTV 21

Ja cilat janë yjet që shlëlqyen mbrëmë Festivali i Kanës nisi mbrëmjen e së martës në Rivierën Franceze. Krahas filmave që janë fokusi kryesor i festivalit, vëmendje të madhe marrin edhe parakalimet e...

Nis festivali i filmit në Kanë, hapet me filmin zombie “The Dead Don’t Die”

më 5.2019 - RTV 21

21 filma garojnë për “Palmën e Artë” Edicioni i 72-të i Festivali të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës. Festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, “The Dead Don’t Die”, duke...

Nisi festivali i filmit në Kanë, u hap me filmin zombie “The Dead Don’t Die”

më 5.2019 - RTV 21

21 filma garojnë për “Palmën e Artë” Edicioni i 72-të i Festivali të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës. Festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, “The Dead Don’t Die”, duke...

Heidi Lushtaku pozon përkrah Selena Gomez-it

më 5.2019 - GazetaBlic

Modelja kosovare Heidi Lushtaku ka shkëlqyer sonte në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Cannes Para disa dite Heidi Lushtaku ishte në ethe pasi që burri i saj, Robin Krasniqi e humbi titullin e...

Modelja shqiptare takohet me Selena Gomez

më 5.2019 - Sovrani

Mbrëmë ka filluar Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë. Selena Gomez ishte në mesin e yjeve që morën pjesë në natën e parë të këtij festivali, shkruan lajmi.net. E pranishme ishte edhe modelja Heidi...

Veshjet më të mira në Festivalin e Kanës

më 5.2019 - Sovrani

Ja cilat janë yjet që shlëlqyen mbrëmë Festivali i Kanës nisi mbrëmjen e së martës në Rivierën Franceze. Krahas filmave që janë fokusi kryesor i festivalit, vëmendje të madhe marrin edhe parakalimet e...

Nis festivali i filmit në Kanë, hapet me filmin zombie “The Dead Don’t Die”

më 5.2019 - Sovrani

Edicioni i 72-të i Festivali të Filmit të Kanës nisi mbrëmjen e së martës. Festivali u hap me premierën e filmit zombie të Jim Jarmusch, “The Dead Don’t Die”, duke shënuar kështu herën e parë që festivali...

Pas humbjes së Haxhi Krasniqit, bashkëshortja e tij publikon fotografi me këtë person

më 5.2019 - Periskopi

Në Francë po mbahet edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës. Në këtë event prestigjioz të filmit është duke marrë pjesë edhe modelja kosovare, Heidi Lushtaku. Ajo madje është takuar me këngëtaren me famë...

Heidi Lushtaku publikon fotografi me Selena Gomez

më 5.2019 - RTV 21

Heidi dhe Selena po duken majft bukur Modelja e njohur, Heidi Lushtaku është pjesë e pandashme e mediave roze. Me publikimin e fotografive të ndryshme ajo arrin që gjithmonë të rrëmbej vëmendjen e fansave....

Ka nisur Festivali i Kanës, ndërsa Eva Longoria merr gjithë vëmendjen

më 5.2019 - Telegrafi

Eva Longoria (Foto: Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)

Heidi Lushtaku publikon foto me Selena Gomez

më 5.2019 - Arbresh

Heidi Lushtaku ka shkëlqyer sonte në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Cannes. Para disa dite Heidi Lushtaku ishte në ethe pasi që burri i saj, Robin Krasniqi e humbi titullin e kampionit të Europës...

Hapet Pavijioni i Kosovës në festivalin prestigjioz të Kanës

më 5.2019 - Albinfo

Edhe këtë vit, për herën e tetë me radhë, është hapur Pavijoni i Kosovës në kuadër të Festivalit të Kanës në Francë, përcjell albinfo.ch. Këtë herë, Kosova do të ketë pavijonin e përbashkët me Shqipërinë,...

Hapet Pavijoni i Kosovës në edicionin e 72-të të Kanës

më 5.2019 - Koha.net

Për të tetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezent në Festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’, bëhet e ditur përmes një komunikate...

Heidi Lushtaku shkëmben puthje me Selena Gomez në Festivalin e Kanës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Në Francë po mbahet edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës. Në këtë event prestigjioz të filmit është duke marrë pjesë edhe modelja kosovare, Heidi Lushtaku. Ajo madje është takuar me këngëtaren me famë...

Hapet Pavijoni i Kosovës në Edicionin e 72 të Festivalit të Kanës

më 5.2019 - KosovaLive360

Për të tetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezentnë festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’. Ky është edicioni 72-të i Festivalit...

Hapet Pavijoni i Kosovës në Edicionin e 72të Festivalit të Kanës

më 5.2019 - Fakti Ditor

Për vitin e tetë me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezente në festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’ . Ky është edicioni 72-të i...

Hapet Pavijoni i Kosovës në Edicionin e 72të Festivalit të Kanës

më 5.2019 - AlbPortali

Për vitin e tetë me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezente në festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’ . Loading... Ky është edicioni...

Hapet Pavijoni i Kosovës në Edicionin e 72-të Festivalit të Kanës

më 5.2019 - Arbresh

Për vitin e tetë me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezente në festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’ . Ky është edicioni 72-të i...

Gjithçka gati për edicionin e 72-të të Festivalit të Cannes

më 5.2019 - Albinfo

Mbrëmja e sotme pritet të dhurojë spektakël për të gjithë adhuruesit e filmit. Dekori dhe tapeti i kuq janë gati për të pritur yjet e kinemasë botërore në edicionin e 72-të të Festivalit Ndërkombëtar të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK