http://kariera.mk

Rrudhat rreth syve

më 5.2019 - Tetova Sot

Shfaqja e rrudhave rreth syve varet nga mënyra e jetës, abuzimi me makijazhin, nga mbajtja e lentave të kontaktit dhe ndikimi i rrezeve ultravjollcë Me kalimin e moshës këmbkat e patës (rrudhat e vockla,...

Shkencëtarët zbulojnë: Kimikatet nga kremi për diell, shpejt hyjnë në gjak

më 5.2019 - Gazeta Observer

Një studim i kryer Food and Drug Administration (FDA) në SHBA, ka treguar se kimikatet e produkteve për rrezitje pas vendosjes në lëkurë shumë shpejt depërtojnë në gjak. Edhe pse bëhet fjalë për një numër...

Shkencëtarët zbulojnë: Kimikatet nga kremi për diell, shpejt hyjnë në gjak

më 5.2019 - KosovaPress

Edhe pse bëhet fjalë për një numër të vogël të pjesëmarrësve në këtë studim - rreth njëzet sish - kjo është hera e parë që maten në mënyrë precize nivelet e kimikateve në gjak pas përdorimit të kremit...

Mbrojtja nga dielli! A e dini si të ruhemi nga rreziku?

më 5.2019 - Koha.mk

Kremrat solarë janë të domosdoshëm, por ju duhet të dini se çfarë të zgjidhni dhe si t’i përdorni ato, duke kujtuar se edhe produkti më i mirë diellor nuk mund të na mbrojë plotësisht nga rrezatimi ultravjollcë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK