http://kariera.mk

Kujdes! Ja rreziku nga përdorimi i kufjeve…

më 5.2019 - Standard

Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cenojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm....

Ja rreziku që vjen nga përdorimi i kufjeve

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cënojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm....

Kujdes, përdorimi i kufjeve ju rezikon

më 5.2019 - Vizion Plus

Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cenojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm....

Studiuesit japin alarmin: Përdorimi i kufjeve i rrezikshëm

më 5.2019 - Koha Jone

Të dëgjuarit me kufjet e celularëve apo ipodeve janë kthyer në një ritual pothuajse për ccdo njeri. Shpesh shohim persona me kufje të përmasave dhe formave të ndryshme duke dëgjuar muzikë apo për të dëgjuar...

I përdorni dëgjueset? Ja rreziku që iu pret

më 5.2019 - OraInfo

Rreziku i madh që iu kanoset nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve. Kufjet tashmë janë bërë pjesë e rutinës njerëzore. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe...

Rrezik i madh për përdoruesit e kufjeve

më 5.2019 - Arbresh

Kufjet tashmë janë bërë pjesë e rutinës njerëzore. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cenojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Të paktën, kështu po pohojnë...

Rreziku i madh që iu kanoset nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - GazetaBlic

Kufjet tashmë janë bërë pjesë e rutinës njerëzore. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cenojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Të paktën, kështu po pohojnë...

Problemi që vjen nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - Bota Press

Dëgjueset e telefonave mobil sot përdoren pothuajse nga të gjitha gjeneratat, nga shkolla fillore,  te studentët dhe tek më të moshuarit. Sa më shumë që ato janë argëtuese, po aq të kujdesshëm duhet të...

Studiuesit japin alarmin: Përdorimi i kufjeve i rrezikshëm

më 5.2019 - LajmiFundit

Të dëgjuarit me kufjet e celularëve apo ipodeve janë kthyer në një ritual pothuajse për ccdo njeri. Shpesh shohim persona me kufje të përmasave dhe formave të ndryshme duke dëgjuar muzikë apo për të dëgjuar...

Rreziku që vjen nga përdorimi i përditshëm i kufjeve

më 5.2019 - Koha Jone

Dëgjueset e telefonave mobil sot përdoren pothuajse nga të gjitha gjeneratat, nga shkolla fillore, te studentët dhe tek më të moshuarit. Sa më shumë që ato janë argëtuese, po aq të kujdesshëm duhet të...

Rreziku i madh që iu kanoset nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kufjet tashmë janë bërë pjesë e rutinës njerëzore. Pavarësisht funksionalitetit dhe argëtimit që ofrojnë, ato janë në gjendje edhe të cenojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Të paktën, kështu po pohojnë...

Rreziku që vjen nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - Republika

Dëgjueset e telefonave mobil sot përdoren pothuajse nga të gjitha gjeneratat, nga shkolla fillore,  te studentët dhe tek më të moshuarit. Sa më shumë që ato janë argëtuese, po aq të kujdesshëm duhet të...

Rreziku nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - RTV 21

Ata që përdorin kufje kanë 40 për qind më shumë baktere sesa ata që nuk i përdorin Kufjet e telefonave mobilë sot përdoren nga pothuajse të gjitha gjeneratat, nga shkollat fillore, te studentët dhe njerëzit...

Rreziku nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - Gazeta e re

Kufjet e telefonave mobilë sot përdoren nga pothuajse të gjitha gjeneratat, nga shkollat fillore, te studentët dhe njerëzit që në këtë mënyrë kryejnë shumicën e bisedave. Sa më shumë që ato janë argëtuese,...

Rreziku nga përdorimi i përditshëm i dëgjueseve

më 5.2019 - KosovaPress

Sa më shumë që ato janë argëtuese, po aq të kujdesshëm duhet të tregohemi me përdorimin e tyre. Disa studime tregojnë se ata që përdorin kufje në vesh kanë 40 për qind më shumë baktere sesa njerëzit që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK