http://kariera.mk

Si të flini më shpejt?

më 5.2019 - KosovaLive360

Të flini nuk është aq e thjeshtë sa të vini kokën në jastëk dhe të mbyllni sytë. Mendimet dhe shqetësimet mund t’ju vijnë në kokë dhe mund të duket e pamundur të relaksoheni. Fatmirësisht, ka shumë mënyra...

Ky është pozicioni ideal i gjumit që i parandalon rrudhat

më 5.2019 - Aktuale

Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion gjumi, është një mënyrë që mjekët e theksojnë si më të mirën. Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Në fakt, të...

Cila është rëndësia e gjumit për shëndetin mendor?

më 5.2019 - Arbresh

Ju e dini se gjumi është jetik për shëndetin tuaj fizik dhe mendor. Por, si mund të tregoni nëse jeni me të vërtetë duke fjetur mirë? Mesatarisht, të rriturit duhet të marrin në mënyrë optimale ndërmjet...

Ja çfarë ndodh me trupin tonë nëse flemë në një dhomë të ftohtë

më 5.2019 - Tetova Sot

emperatura e dhomës ku flemë, sidomos në muajt e dimrit, është me rëndësi thelbësore. Siç tregohet nga një studim i kryer nga disa studiues, gjumi ynë dhe disa aspekte të trupit tonë përmirësohet sipas...

Ky është pozicioni ideal i gjumit që i parandalon rrudhat

më 5.2019 - Sovrani

Edhe pse ka mendime pro dhe kundër për çdo pozicion gjumi, është një mënyrë që mjekët e theksojnë si më të mirën. Fjetja me shpinë është parë si një nga mënyrat më të shëndetshme për trupin. Në fakt, të...

Përfitimet shëndetësore nëse flini zhveshur

më 5.2019 - Klan Kosova

Është koha të harroni të veshni pizhamet tuaja të rehatshme ose bluza më të mëdha kur ju shkoni për të fjetur, pasi nëse flini zhveshur, ju do të ndiheni më mirë. Mund t’ju duket e çuditshme por të flini...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK