http://kariera.mk

Ushqimet për një pleqëri të shëndetshme

më 5.2019 - Bota Press

1.Ushqimet që ju forcojnë imunitetin Konsumi i përditshëm i një burimi të proteinave me vlerë të lartë biologjike, por pa yndyrë, si veza, peshku, mishi i shpendëve ose mishi i kuq pa dhjam është i një...

Qumështi kundër sëmundjeve të eshtrave

më 5.2019 - Klan Kosova

Të gjithë në fëmijërinë e tyre kanë konsumuar shumë qumësht për forcimin e eshtrave e për këtë tek shumë njerëz ky zakon vazhdon gjatë gjithë jetës, Shkrirja e kockave është një sëmundje e cila prek të...

Ushqimet që ju sigurojnë një pleqëri të shëndetshme

më 5.2019 - Ekonomia Online

1.Ushqimet që ju forcojnë imunitetin Konsumi i përditshëm i një burimi të proteinave me vlerë të lartë biologjike, por pa yndyrë, si veza, peshku, mishi i shpendëve ose mishi i kuq pa dhjam është i një...

Ushqimet që duhet ngrënë gratë shtatzëna për të lindur fëmijë të shëndetshëm

më 5.2019 - Klan Kosova

Është normale që gjatë shtatzënisë kërkesat e trupit të ndryshojnë, duke nënkuptuar nevojën për proteina, vitamina dhe minerale shtesë. Në të vërtetë, gjatë tremujorit të dytë dhe të tretë, trupi mund...

Si merren vitaminat shtesë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Mjetet ndihmëse shëruese dhe shtojcat e ushqimit mund të shkaktojnë probleme me tretjen Hekuri më së miri është të merret në stomak të thatë, ndërkaq edhe vitaminat A, D, E dhe K është më mirë të mos merren...

4 gjërat që duhet t’i bëni çdo mëngjes që të jeni të shëndetshëm

më 5.2019 - KosovaLive360

Përveç rregullës universale që “të hani mëngjes” ja cilat janë katër gjërat e tjera që mund t’i bëni për të qenë më të shëndetshëm. Bëni shtrirje dhe zgjatje Gjeni pak kohë të relaksoheni, të meditoni...

Benefitet që marrim nga vetëm 4 kokrra bajame në ditë

më 5.2019 - Arbresh

Bajamet janë konsideruar gjithnjë si një ushqim mjaft i nevojshëm për organizmin për shkak të vlerave të ndryshme ushqimore. Ato janë të pasura me acide yndyrore Omega 3 si dhe shumë vitamina dhe minerale...

“Vitamina e diellit”, si të merret dhe rëndësia e saj

më 5.2019 - Ekonomia Online

E njohur edhe si “vitamina e diellit”, vitamina D mbulon një sërë funksionesh të rëndësishme në organizmin e njeriut mes të cilave: • Nxit përthithjen e kalciumit nga sistemi i tretjes • Mban në normë...

Ushqimet që duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

më 5.2019 - Ekonomia Online

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese si zinku dhe seleniumi. Folikulat e flokut janë kryesisht...

Vitaminat që duhet të marrë çdo grua për shëndet më të mirë

më 5.2019 - Koha.mk

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht femrat janë ato që duhet të bëjnë kujdes me ushqyerjen, ndaj sugjerohet...

Vitaminat që duhet të marrë çdo grua për shëndet më të mirë

më 5.2019 - Arbresh

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht femrat janë ato që duhet të bëjnë kujdes me ushqyerjen, ndaj sugjerohet...

Vitaminat që funksionojnë njësoj si antibiotikët

më 5.2019 - Portalb

Kur përballemi me sëmundje të ndryshme të shkaktuara nga bakteret, antibiotikët janë të parët që na rekomandohen nga mjeku. Përdorimi i antibiotikëve nisi në vitin 1940, si një mënyrë efikase në trajtimin...

Vitaminat që duhet të marrë çdo grua për shëndet më të mirë

më 5.2019 - Koha Jone

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht femrat janë ato që duhet të bëjnë kujdes me ushqyerjen, ndaj sugjerohet...

Vitaminat që duhet të marrë çdo grua për shëndet më të mirë

më 5.2019 - Arbresh

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht femrat janë ato që duhet të bëjnë kujdes me ushqyerjen, ndaj sugjerohet...

Vitaminat që duhet të marrë çdo grua për shëndet më të mirë

më 5.2019 - Sovrani

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht femrat janë ato që duhet të bëjnë kujdes me ushqyerjen, ndaj sugjerohet...

Efekti i pabesueshëm – nëse hani katër bajame në ditë

më 5.2019 - Klan Kosova

Të pasura me acide yndyrore Omega-3, vitamina dhe minerale, antioksidantë që frenojnë veprimin e radikalëve të lira në organizëm, zink, vitaminë E, kalcium dhe magnez, bajamet janë padiskutim aleatet më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK