http://kariera.mk

Shkencëtarët zbulojnë metoda të reja për trajtimin e kancerit

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Ilaçet e para që do të ndalojnë qelizat kancerogjene të bëhen rezistente ndaj trajtimit mund të jenë të disponueshme gjatë dakadës së ardhshme, thonë shkencëtarët. Instituti për Hulumtime të Kancerit ka...

Shkencëtarët zbulojnë metoda të reja për trajtimin e kancerit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ilaçet e para që do të ndalojnë qelizat kancerogjene të bëhen rezistente ndaj trajtimit mund të jenë të disponueshme gjatë dakadës së ardhshme, thonë shkencëtarët. Instituti për Hulumtime të Kancerit ka...

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive

më 5.2019 - Aktuale

Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë me rëndësi t’i vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Puna kryesore mushkërive...

Simptomat e para të kancerit në mushkëri

më 5.2019 - Koha Jone

Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë avancuar. Kështu që është e mira ti nënshtroheni kontrolleve...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin

më 5.2019 - Fakti Ditor

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin

më 5.2019 - AlbPortali

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Loading... Dr. Ken Micklethwaite...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin

më 5.2019 - Gazeta Observer

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin

më 5.2019 - Arbresh

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se...

Simptomat e kancerit të mushkërive

më 5.2019 - Medial

Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë e rëndësishme që të vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Qëllimi kryesor...

Kanceri i vezoreve, 5 shenjat më të zakonshme të tumorit vdekjeprurës

më 5.2019 - Alsat-M

Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme. Ju mund të jeni në rrezik të një tumori vdekjeprurës nëse keni...

Pesë shenjat më të zakonshme të kancerit të vezoreve

më 5.2019 - Koha.net

Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme. Ju mund të jeni në rrezik të një tumori vdekjeprurës nëse keni...

Mjekët në Australi testojnë me sukses një injeksion që shëron kancerin në gjak

më 5.2019 - Shenja

Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara...

Këto janë shenjat e para të kancerit në mushkëri

më 5.2019 - Insajderi

Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë e rëndësishme që të vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Qëllimi kryesor...

Simptomat e kancerit të mushkërive

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë e rëndësishme që të vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Qëllimi kryesor...

Kanceri i vezoreve – 5 shenjat më të zakonshme të tumorit vdekjeprurës

më 5.2019 - Insajderi

Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme. Ju mund të jeni në rrezik të një tumori vdekjeprurës nëse keni...

Kanceri i mushkërive – a duken sytë tuaj kështu?

më 5.2019 - Gazeta e re

Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të...

Kanceri i vezoreve – 5 shenjat më të zakonshme të tumorit vdekjeprurës

më 5.2019 - Gazeta e re

Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme. Ju mund të jeni në rrezik të një tumori vdekjeprurës nëse keni...

Injeksioni i një mjeku në Australi që po shëron plotësisht kancerin në gjak

më 5.2019 - Republika

Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara...

Injeksioni i një mjeku në Australi që po shëron plotësisht kancerin në gjak

më 5.2019 - AlbPortali

Loading... Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza...

Kanceri i vezoreve - 5 shenjat më të zakonshme të tumorit vdekjeprurës

më 5.2019 - KosovaPress

Ju mund të jeni në rrezik të një tumori vdekjeprurës nëse keni ndonjë nga këto shenja paralajmëruese të kancerit. Kanceri i vezoreve është një nga llojet më të zakonshme të kancerit te femrat, sipas NHS....

Kanceri i mushkërive – Sëmundja e famshme mund të zbulohet përmes syve

më 5.2019 - Insajderi

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze që duhet diagnostikuar, pasi zakonisht është e vështirë të vërehet derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Por është gjithashtu një nga kanceret...

Nëse sytë tuaj duken kështu, rrezikoheni nga kanceri i mushkërive

më 5.2019 - Periskopi

Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të...

Kanceri i mushkërive - a duken sytë tuaj kështu?

më 5.2019 - KosovaPress

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze që duhet diagnostikuar, pasi zakonisht është e vështirë të vërehet derisa të përhapet në pjesë të tjera të trupit. Por është gjithashtu një nga kanceret...

Risi dhe sukses në ndërhyrjet tumorale te spitali ‘Hygeia’

më 5.2019 - BalkanWeb

Kanceri i zorres së trashë është njëformacion tumoral me qeliza atipike që rritet në paretin e zorrës së trashë dhe duke u zhvilluar, prek gradualisht gjithë murin e saj dhe përhapet lokalisht dhe në distancë...

Ndryshimet e zërit mund të jenë shenjë e kësaj sëmundje vdekjeprurëse

më 5.2019 - Gazeta e re

Shenjat e kancerit në mushkëri përfshijnë kollitjen e cila nuk largohet, dhimbje në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por, ju mund të jeni në rrezik nga tumori nëse keni ndryshim të zërit, për të cilën...

Ndryshimet e zërit mund të jenë shenjë e kësaj sëmundje vdekjeprurëse

më 5.2019 - KosovaPress

Por, ju mund të jeni në rrezik nga tumori nëse keni ndryshim të zërit, për të cilën arsye duhet të këshilloheni me një mjek, transmeton KosovaPress. Kanceri në mushkëri është njëri nga llojet më serioze...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK