http://kariera.mk

Supa magjike e Ramazanit

më 5.2019 - Insajderi

Supa tradicionale me domate Harira është bërë hit i pakontestueshëm në kuzhinën internacionale. Përbërësit: ▪ 2 qepë (të grira imët) ▪ 1 lugë gjalpë ▪ 2 lugë vaj ulliri ▪ fletë selinoje (të grira imët)...

Maskat me kos që do u japin fund problemeve tuaja me fytyrën

më 5.2019 - Infokusi

Lëkura e fytyrës duke qenë çdo ditë të vitit e ekspozuar ndaj agjentëve të jashtëm kërkon një kujdes të veçantë nga ana juaj. Nuk mjafton vetëm ta pastroni e ta hidratoni, por rutina e kujdesit përfshin...

Maskat me kos që do u japin fund problemeve tuaja me fytyrën

më 5.2019 - Republika

Lëkura e fytyrës duke qenë çdo ditë të vitit e ekspozuar ndaj agjentëve të jashtëm kërkon një kujdes të veçantë nga ana juaj. Nuk mjafton vetëm ta pastroni e ta hidratoni, por rutina e kujdesit përfshin...

10 mënyra se si t’i parandaloni aknet

më 5.2019 - RTV 21

Ja se si mund t’i parandaloni aknet Nëse keni problem me aknet dhe dëshironi që t’i hiqni qafe njëherë e përgjithmonë, atëherë në këtë artikull do t’i gjeni mënyrat se si t’i evitoni ato. Dhjetë mënyra...

Jepini fund ankeve me vetëm një domate

më 5.2019 - Albeu

Puçrrat mund të jenë frustuese, pothuajse në çdo moshë, lëkura e kuqe mund të jetë edhe e dhimbshme. Kjo sëmundje e zakonshme (dhe është klasifikuar si një sëmundje e lëkurës nga Instituti Kombëtar i Shëndetit)...

Domatja si një kurë për puçrrat në fytyrë

më 5.2019 - Koha Jone

Puçrrat mund të jenë frustuese, pothuajse në çdo moshë, lëkura e kuqe mund të jetë edhe e dhimbshme. Kjo sëmundje e zakonshme (dhe është klasifikuar si një sëmundje e lëkurës nga Instituti Kombëtar i Shëndetit)...

Kështu mund t’i ‘luftoni’ aknet në kushte shtëpie

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Aknet bëjnë që lëkura të duket gjithnjë e irrituar dhe e gjitha për shkak të poreve të bllokuara. Për të hequr aknet përveç ilaçeve ekzistojnë edhe disa maska mjaft efikase dhe ndihmuese. Një e tillë është ...

Sekreti i një lëkure të shëndetshme është mjalti

më 5.2019 - Albeu

Në dietën tonë mjalti është një nga elementët më të mirë për shëndetin, i cili i bën mirë organizmit si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Mjalti është mjaft i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon në pastrimin...

Maskat me kos që do u japin fund problemeve tuaja me fytyrën

më 5.2019 - Klan Kosova

Lëkura e fytyrës duke qenë çdo ditë të vitit e ekspozuar ndaj agjentëve të jashtëm kërkon një kujdes të veçantë nga ana juaj. Nuk mjafton vetëm ta pastroni e ta hidratoni, por rutina e kujdesit përfshin...

Për një lëkurë të shëndetshme, sekreti është mjalti

më 5.2019 - Koha Jone

Në dietën tonë mjalti është një nga elementët më të mirë për shëndetin, i cili i bën mirë organizmin si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Mjalti është mjaft i dobishëm për lëkurën dhe ndihmon në pastrimin...

Të mirat e mjaltës për lëkurën

më 5.2019 - Klan Kosova

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut, që i bën mirë organizmit si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Pos efekteve të mira shëndetësore në përgjithësi, mjalti është veçanërisht i dobishëm...

Për të zhdukur aknet ju mjafton vetëm një domate

më 5.2019 - Klan Kosova

Puçrrat mund të jenë frustuese, pothuajse në çdo moshë, lëkura e kuqe mund të jetë edhe e dhimbshme. Kjo sëmundje e zakonshme (dhe është klasifikuar si një sëmundje e lëkurës nga Instituti Kombëtar i Shëndetit)...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK