http://kariera.mk

Bakteret në dhëmbë mund të shkatërrojnë qelizat e trurit

më 6.2019 - LajmiFundit

Duket se larja e dhëmbëve nuk është vetëm një proces që ka të bëjë me mbrojtjen e tyre, por sipas studimeve të fundit edhe për parandalimin e sëmundjes së demencës, e cila shfaqet me kalimin e moshës....

Bakteret në dhëmbë mund të shkatërrojnë qelizat e trurit

më 6.2019 - Opinion

Duket se larja e dhëmbëve nuk është vetëm një proces që ka të bëjë me mbrojtjen e tyre, por sipas studimeve të fundit edhe për parandalimin e sëmundjes së demencës, e cila shfaqet me kalimin e moshës....

Studiuesit: Lani dhëmbët kundër demencës

më 6.2019 - Alsat-M

Infeksioni i mishit të dhëmbëve përshpejtohet nga krijimi i pllakëzave në dhëmbë. Pllakëzat krijohen, kur dhëmbët pastrohen rrallë dhe jo rregullisht me fije dentare. Pllakëzat përmbajnë baktere që mund...

Lani dhëmbët kundër demencës, ekspertët: Bakteret shkatërrojnë qelizat e trurit

më 6.2019 - Top Channel

Larja e dhëmbëve është e domosdoshme për mbrojtjen e tyre, por sipas shkencëtareve, ajo ka rëndësi të madhe edhe për parandalimin e një sëmundjeje të vështire që godet sidomos me kalimin e moshës: demencën....

Lani dhëmbët kundër demencës, ekspertët: Bakteret shkatërrojnë qelizat e trurit

më 6.2019 - Infokusi

Larja e dhëmbëve është e domosdoshme për mbrojtjen e tyre, por sipas shkencëtareve, ajo ka rëndësi të madhe edhe për parandalimin e një sëmundjeje të vështire që godet sidomos me kalimin e moshës: demencën....

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

më 6.2019 - Zhurnal

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Studiuesit e mjekësisë: Lani dhëmbët që të parandaloni demencën!

më 6.2019 - Shekulli

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Pastroni dhëmbët kundër demencës, bakteret shkatërrojnë qelizat e trurit

më 6.2019 - KosovaPress

“Bakteret “gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe të fytit mund të depërtojnë deri në tru”, thonë studiuesit, e aty shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe Alzheimer. Kërkimi...

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

më 6.2019 - Iliria News

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si „trekëndëshin e vdekjes”. Ky përcaktim i frikshëm ka si synim të ndërgjegjësojë qytetarët,...

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

më 6.2019 - Koha.net

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët

më 6.2019 - Koha Jone

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si “trekëndëshin e vdekjes”. Ky përcaktim i frikshëm ka si synim të ndërgjegjësojë qytetarët,...

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

më 6.2019 - Gazeta Observer

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Studiuesit: Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët

më 6.2019 - Koha Jone

Bakteret “Gingivitis” që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Studiuesit: Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët

më 6.2019 - BalkanWeb

Bakteret “Gingivitis” që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

më 6.2019 - DW

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

Studiuesit: Lani dhëmbët sepse e mbroni edhe trurin

më 6.2019 - Shenja

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si “trekëndëshin e vdekjes”. Ky përcaktim i frikshëm ka si synim të ndërgjegjësojë qytetarët,...

Paralajmërimi i studiuesve: Lani dhëmbët, bakteret mund të depërtojnë deri në tru

më 6.2019 - Java News

Studiuesit e mjekësisë e përcaktojnë pjesën trekëndëshe të fytyrës, pra zonën rreth gojës dhe hundës, ndërkohë si “trekëndëshin e vdekjes”. Ky përcaktim i frikshëm ka si synim të ndërgjegjësojë qytetarët,...

Bakteret mund të depërtojnë deri në tru, lani dhëmbët

më 6.2019 - Insajderi

Bakteret “Gingivitis” që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë edhe alzheimer, thonë studiuesit. Studiuesit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK